ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

můj nej
můj nej
vloženo: 20.5.2012 06:29
autor: michal paleček

úlovky (svět)

Jelen Polsko
Jelen Polsko
vloženo: 16.2.2012 20:01
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Životní srnec...
Životní srnec...
vloženo: 19.9.2016 11:23
autor: Jaroslav Davídek

zvěř v přírodě

Kus
Kus
vloženo: 12.5.2019 09:14
autor: Děda z lesa

zbraně

Zajímavý nůž s baterkou
Zajímavý nůž s baterkou
vloženo: 6.4.2015 08:57
autor: Děda z lesa

fotopast

vlk na uhynutom jelnovi
vlk na uhynutom jelnovi
vloženo: 8.3.2013 14:33
autor: Lukáš Rusko

myslivecké umění

.F.
.F.
vloženo: 21.1.2013 17:19
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 232886 fotek (6 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8869 inzerátů (2 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748202 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289142 hlasování fotek (45 dnes)
  • 56415 hlasování videí (0 dnes)
  • 37586 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Diskuze

Zastřelení psa

Jindřich Kempný vložil 5.11.2012 02:29
Spoluobčan z vesnice vlastní nějakého křížence s rottweilerem. Když jsem byl venčit mého bavoráka (měl jsem ho zrovna na vodítku) tak mi právě tento 50-ti kilový "kříženeček" zatarasil cestu a začal vrčet a dorážet. Odhaněl jsem ho jak sem mohl. Jeho páneček se do 5-ti minut dohnal, zeptal se jestli nikoho nepokousal(jak kdyby to bylo pravidlem) připnul si ho a pes si páníčka odtáhl domů. Nic se nestalo tak jsem nad tím mávl rukou, protože se mi nic podobnýho ještě nestalo. Nicméně asi za 14 dní se mi za barákam do bavoráka zakousl. Dalo zabrat než se křížence podařilo sundat. S pánečkem se nedalo domluvit, byl sprostej a dokonce vyhrožoval napadením. Když ho podkám příště, už se s ním mazlit nebudu. Jen bych měl nerad nějaký oplítačky. Když mu ho zastřelím (nejsem stráž ani hospodář) i když nezaútočí na mne ale jenom na mýho psa, bude to v pořádku?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jů a Hele neděle reaguje 19.12.2016 19:15
Nejlepším řešením by bylo na místo zavolat policii, třeba i obecní, nebo starostu obce. Pes má být na vodítku a s košíkem, pokud není ovladatelný, nebo volně pobíhá v tom případě košík 100% musí být má to 99.9% obcí ustanoveno v místní vyhlášce a navíc je to povinnost majitele jakéhokoliv plemene, když to zrovna není lov. pes s myslivcem a brokovnicí. Znám to sám moc dobře, také mi mého lov. jezevčíka už několikrát jiný pes bezdůvodu napadl. Na tyhle ignoranty nic jiného neplatí. Zavolat policii, starostu, nebo nějakou místní drbnu, která rozhovor vyslechne a 100% roznese po vsi. Také je dobré si předem nastavit telefon na nahrávání rozhovorů a držet sebe sama na uzdě, hlavně mluvit slušně. No a pak se to dá použít. Tato nahrávka se už taktéž osvědčila a okamžitě fotit a odeslat zase starostovi, nebo si foto uložit a pak na zasedání výboru ukázat představenstvu obce. Většinou to hříšník odnese 2-3 pokutami, opakované pokuty se samozřejmě navyšují, pak už si dají pokoj. No a taktéž funguje to, co tady napsal kolega E.Šůla:) hlavně ihned tělo psa zlikvidovat a rychle,.....
Patrik Dušek reaguje 7.2.2016 13:22
zastřelit psa je smutné
Jan Vondra reaguje 9.12.2014 22:14
Emil Šůla reaguje 4.12.2014 20:53 To nemá chybu! Dávám 1*!
Emil Šůla reaguje 4.12.2014 20:53
sežeňte si háravou fenku, natáhněte vlečku z bodu A do bodu B. Bod B musí být na super, zákonem neprůstřelném místě a zasedněte....funguje to.
Miroslav Novak reaguje 3.12.2014 11:31
Nejlepší je ticha zbran/maloražka/,není co řešit.
Jan Vondra reaguje 2.12.2014 21:08
Pokud usmrcení neproběhne dle zákona, který byste mj. měl jako myslivec znát, pak budete mít problémy se zákonem. Pokud psa usmrtíte v nutné sebeobraně a nebudete pokousán, pak nevím, jak nutnou sebeobranu a nutnost použití zbraně u soudu prokážete. Zní to neskutečně, ale tohle je právní systém ČR. Jediný způsob jak Váš problém legálně řešit, je na přestupkové komisi - bohužel.
Rudolf Husák reaguje 2.12.2014 15:07
Jarek K. reaguje 1.12.2014 15:51 Toporo od krumpáče a příště ho praštit do kebule,až zase bude startovat, bráníte přece svůj majetek a sebe ,přece se nenecháte pokousat ! Konečný ty vole, co to zase potíš za kraviny , zase děláš ze sebe blba.... ------------------------ Řešení sice velmi jednoduché a rychlé....Topůrko od krumpáče??,nějaký řádný klacek..... Ano souhlasím, že pokud vycítíte že by Vás,nebo Vaše malé dítě někde na procházce v přírodě mohl napadnout blížící se,nezvládnutelný a útočící pes,tak nebudete sám, kdo udělá vše proto, aby psa přizabil,tím co má zrovna po ruce. Ovšem v příspěvku se řešilo oficiální použití zbraně,při napadení psa psem!!! Tam se řešilo použití lovecké zbraně a jakmile tam jsou svědci a nedej bůh proti Vám!!!!,bylo by to díky naší modré pseudohumanistické legislativě pro Vás,zřejmě hodně složité.Jde také o to,jak by se zachoval,nebo se Vám bude mstít, majitel usmrceného arogantního psa,který může mít též enormní hodnotu..
Miroslav Novak reaguje 29.11.2014 18:56
Tichou zbran, zakopat a hura domu.
Renek Turban reaguje 28.11.2014 21:41
No když sem dřív chodil se psem, tak sem potkával majitelku (starou bábu) s docela agresivním psem, který se snažil útočit. Majitleka ho sotva udržela na vodítku a většinou ho mívala na volno. Tak jsem ji jednoho dne řekl, že jestli se ten pes přiblíží, tak ho zastřelim. Od té doby se mi vyhýbá obloukem :)
Ladislav reaguje 28.11.2014 20:04
No udělat to co považujete za nutné, a pak jít domů, a takzvaně držet hubu, to je to, oč tu kráčí, protože jak psal pan Husák v této zemi je právo na straně toho "kdo líp vypadá"
Rudolf Husák reaguje 28.11.2014 18:46
Je třeba si uvědomit,že žijeme v zemi,kde neexistuje vymahatelnost práva a spravedlnosti.V žádném případě Vám nedoporučuji,použít loveckou zbraň.Pokud ano,tak na 99% jste večer ve zprávách na ,,NOVĚ,, a ta proti Vám poštve celý národ.Osobně bych podal dodatečné,písemné doporučené oznámení,stížnost, na místní úřad(Starosta a zastupitelé),jinak to bude řešit jen starosta a je na něm co stím udělá.Též bych písemnou formou vše oznámil PČR.Ti to musí prošetřit a žádal bych od těchto orgánů,písemné vyjádření.Souhlasím s některými příspěvky např.,Milan Jirmann reaguje 5.11.2012 18:21.Je též ve vašem případě asi nutné, si pořídit výkonný pepřový spray,pro případ dalšího nechtěného kontaktu,je to zatím ten nejlevnější krok.Někteří namachrovaní držitelé těchto a podobných útočných psů na volno, bez náhuků,ohrožující celou veřejnost,hlavně bezbranné děti, si myslí,že jim patří půlka republiky.
David Kelnar reaguje 27.11.2014 20:45
Zdravím, mám dotaz trochu z jiného soudku. Chodím venčit svou fenku do polí a lesů. Bývá ode mě max. 100m. Jak mám zajistit aby mi ho nějaký myslivec nesejmul? Použít nějaké reflexní prvky. Jinak se také chystám mezi myslivce. Děkuji za odpověd
Ondřej Barhoň reaguje 23.2.2013 22:31
Tak dneska sem měl podobnou situaci...vedl jsem kočár a dva jezevčíky a rotvajler navolno proti nám a dorážel.Naštěstí je mladej,ale až dospěje čekají nás asi stejné problémy.dokud se nic nestane nikdo to neřeší a když to člověk vyřeší tak to stejně odsere...
Pavel Beran reaguje 9.1.2013 16:03
Jednou jsem seděl po honu s chlapíkem, co chodil s vlčákem na cvičák. Vyprávěl mi, že před X lety se tam začal objevovat poměrně arogantní člověk s nezvladatelným psem, který jak mohl, vyvolával rvačky. Jednou napadl odrostlé štěně jiného člena toho kynologického spolku, ten okamžitě přiběhl a vyrval mu štěně z mordy. Pes se obrátil proti chlapovi, ten mu nastavil předloktí a když se do něj pes zakousnul, druhou ruku mu dal do zátylku a zlomil mu vaz. Trvalo to prý od pověšení na chlapa do skonu psa snad jen vteřinu. Jak to dopadlo dál už nevím, ale myslím že ten člověk to měl pro případ napadení jeho psa dopředu promyšlené. Ne vždy má člověk po ruce nějaký nástroj nebo má čas vyndal pepřák z kapsy. Druhou ruku máme ale v 99,99% s sebou všichni. Asi to bude chtít ale potlačit pud sebezáchovy, aby člověk tu ruku nastavil.
Jindřich Kempný reaguje 8.11.2012 14:19
Kloubouk dolů před Vámi, pane Vilšer ;-)
michal klimas reaguje 7.11.2012 18:21
...já byl na vojně u strážáků a s povodům jsem dělal figuranta.....když po mě poprvé hopl vlčák, neustál jsem to (nečekal jsem tu sílů), pak už v pohodě. Jen jsem tím chtěl říct, že se nedá připravit a reagovat na útok psa a zachovat klid. A teď si nejsem jistý, ale většina lidí figuranty nedělala a pes po nich taky neskáče obden :-))) a mám namysli větší plemena, krtkum nakopu
michal klimas reaguje 6.11.2012 18:00
..sekni ho a šlehni tu pobudu do křa a toho psa taky...
Radek Przybyla reaguje 6.11.2012 17:22
Popravdě si to už moc nepamatuju. Jenom tuším, že to byl pan Vilšer. Asi jediná možnost, zeptat se přímo jeho.
Jindřich Kempný reaguje 6.11.2012 13:37
A nevíte jaké z toho měl pan Vilšer následky nebo jak se to řešilo, když mu probodl psa?
J. Král reaguje 6.11.2012 09:05
Když bude ta bestie mít chuť na vašeho psa a ten se poběží schovat k vám, myslím že není daleko k tomu,aby se ta bestie pustila do vás.
Milan Jirmann reaguje 5.11.2012 22:29
Je pravda, že tady v klidu se o tom diskutuje dobře, ale v reálu je to jiné. Kdo s sebou nosí, když venčí psa, běžně foťák? Já tedy ne. Myslím, že každý majitel psa, kterého mu napadne jiný agresivní pes má úplně jiné starosti než začít dělat fotodokumentaci. LOVU ZDAR!!!
Zdeněk Vojtěch reaguje 5.11.2012 22:28
Dobrý den, v tomto případě by se nejdnalo o nutnou obranu, ale o krajní nouzi a to i v případě že by pes zaútočil na vás. Pokud by znovu došlo k útoku na vašeho psa a vy jste zbraň použil, záleželo by na posouzení příslušného orgánu, ale myslím si že by střelbu nepovažovali jako oprávněnou. Každopádně bych vám doporučil obrátit se na policii nebo na příslušný správní orgán , doložit potvrzení o ošetření psa veterinářem a podat návrh na prošetření přestupku. Nezapomeňte uvést že požadujete náhradu vzniklých nákladů na ošetření vašeho psa.
Radek Przybyla reaguje 5.11.2012 22:04
Tuším, že už se zde podobné téma probíralo. A myslím, že Pan P. Vilšer tam popisoval, jak probodl útočícího psa závazákem. Dle mého dobrá volba. Doma u počítače můžeme každý s klidnou hlavou "uvažovat", co bychom udělali. Ale jaká by byla realita? Osobně jsem to zažil jednou, a to, ten malý bílý haj.lík dostal slušným šutrem a byl pokoj. Jak bych se vypořádal s křížencem rotvajlera a brokovnicí na rameni, toť otázka. Ale jak psal Franta Havran, fotka zakousnutých psů(kříženec X LUP barvář), je dobrý důkaz i na obhajobu usmrcení agresivního psa.
Jindřich Kempný reaguje 5.11.2012 21:05
Asi jsem udělal chybu a měl jsem událost nahlásit přestupkové komisi. Myslím že nebude vadit, když to udělám dodatečně a uvidím, jak se s tím komise vypořádá a jaké udělá závěry. Faktem je, že se v této oblasti pohybuje dosti dětí, i ženy s kočárky. Každopádně minimálně pepřovým sprejem a nožem budu již příště vybaven.
Jarda Labaj reaguje 5.11.2012 20:31
Myslím, že Pavel Špalek to celkem dobře vystihl......navíc pokud se na mě valí rozběsněná bestie s vyceněnými zuby a pěnou u huby, tak asi nebudu čekat až se zakousne do mě, či mého psa, ale budu se s předstihem se bránit, co použít za prostředky k obraně a co už ne, je na celkem zajímavou debatu
Bulík reaguje 5.11.2012 19:30
Přesně jak je psáno pode mnou. Takového zmetka je třeba odstranit, než se skutečně stane nějaká tragédie. Všichni psi nemůžou být hodní k cizím lidem, ale když už nejsou, tak mají být zabezpečení.
Pavel Špalek reaguje 5.11.2012 19:05
Pepřový obranný sprej PEPPER JET nebo jiný sprej s tryskou do dálky a až Vás příště uvidí nebude se mu k Vám moc jít a když jo tak druhý pokus urcitě zabere
Milan Jirmann reaguje 5.11.2012 18:21
O trestný čin se v tomto případě jednat nebude, ale "pouze o přestupek" dle § 46 zákona 200/1990 Sb. - zákon o přestupcích Ostatní přestupky proti pořádku ve státní správě a přestupky proti pořádku v územní samosprávě (1) Přestupkem je porušení i jiných povinností, než které jsou uvedeny v § 21 až 45, jestliže jsou stanoveny zvláštními právními předpisy včetně nařízení obcí, okresních úřadů a krajů. (2) Přestupkem proti pořádku ve věcech územní samosprávy je porušení povinností stanovených v obecně závazných vyhláškách obcí a krajů vydaných na úseku jejich samostatné působnosti. (3) Za přestupek podle odstavců 1 a 2 lze uložit pokutu do 30 000 Kč. Tyto přestupky policie nemůže v blokovém řízení řešit, ale přestupky se oznamují na příslušný obecní úřad. Jelikož je znám pes i jeho vlastník, tak okamžitě jít na obecní úřad a oznámit to tam. Ze zákona jsou povinni oznámení příjmout a oznámení zaprotokolovat. Věc dokazování, kde se to stalo, jak se to stalo, zda-li byli oba psi na volno, atd. je na přestupkové komisi. Já bych tam byl hned po prvním případě napadení. Když půjdete na policii, tak to tam sepíší a stejně to odnesou na obec. Tak proč věc zbytečně zdržovat. LOVU ZDAR!!!
Erika Doležalová reaguje 5.11.2012 18:10
Zastřelit je sice rychlé a "snadné" řešení, ale jestli je to chlap ze stejné vsi, tak bych se osobně bála, abych neměla za týden otráveného vlastního psa apod..
Ellhenický Petr reaguje 5.11.2012 17:26
Většina rad zde je mlácení prázdné slámy.Oznámit na policii,sepsat protokol a počkat na vyšetření. V případě potrhání nechat ošetřit a předložit účet-vyčíslení vzniklé škody. Pokud zaútočí na psa, tak střelba by byla v tvůj neprospěch.Co zde uvádíš, tak není patrno, zda napadení byl přítomen ještě někdo jiný, jinak je to tvrzení proti tvrzení a věc se odloží.Usmrtit bys ho mohl pouze v případě, že by napadl tebe a v dnešní době neúplatných právníků bys mohl raz dva přijít o zbraně a ještě uhradit vzniklou škodu na psu a "citovou újmu". To vše zde už bylo. V pořádku by to nebylo a oplítačky bys měl určitě. Hrubé násilí použít, ale ne střelnou zbraň.
Roman Skřejpek reaguje 5.11.2012 16:37
Rozhodně bych nestřílel,protože opět a zase padne hanba na hlavy myslivců.Písemně bych upozornil policii ČR ale i ústní forma má také nějakou sílu a hlavní důraz bych kladl na ohrožení dětí,nevěřím tomu že by tamní policie odmítla konat.Jsou tam také rozumní lidé a tátové od dětí.Rozhodně bych se však vyzbrojil nějakým elektrickým paralizérem nebo sprejem s pořádnou účinností.A to by bylo aby nebylo.
Bulík reaguje 5.11.2012 15:35
Tohle už není ani tak záležitost, co se týče myslivosti. Každopádně svého psa braňte a toho zmetka v takové situaci zlikvidujte, příště to nemusí být zase pes, ale třeba dítě, nebo těhotná žena. Loveckou zbraň bych do toho netahal, to by mohlo přinést problémy, média zveřejní ihned zastřelení psa myslivcem apod. Ideální by bylo vlastnit krátkou zbraň, skupinu zbrojního průkazu E a povolení k nošení. Osobně ji sice nemám, ale nosím u sebe teleskopický obušek, jednou se mi proti psovi dobře osvědčil a myslím si, že kdybych chtěl, tak by stačilo několik dobře mířených ran a můžete ho zlikvidovat a přitom odpadnou problémy s použitím střelné zbraně.
Milan Vrána reaguje 5.11.2012 15:20
Pro tyto případy jsou ideální krátké zbraně, které pro tento účel slouží k ochraně osob a majetku. Pro případný spor, kdy jsi krátkou zbraní chránil svůj majetek (psa), je ideální již podané oznámení na obci. Pak je zřejmé, že se incident odehrával opakovaně, aniž by měl majitel zájem sjednávat nápravu. Absolutně nesnáším vylízance, kteří to o svých psech vědí, přesto na to serou a čekají, až se něco stane. Pak se zarudlým ksichtem od chlastu koktají před kamerou TV Nova, proč jejich dlouhodobě nezvladatelný pes potrhal dítě.
J. Král reaguje 5.11.2012 14:43
Já bych si chránil svůj majetek(psa) jak jen to jde.Použití střelné zbraně, potažmo lovecké je asi nepřimeřené, ale nějakým klackem, tyčí odvrátit hrozící nebezpečí asi lze (případně použít na psa i majitele-to byl vtip).
František Havran reaguje 5.11.2012 14:24
Je normální, že se psi někdy na honu chytnou, tam si každý potrestáme svého a mávnem nad tím rukou.... Ale kdyby se stalo tohle, nestřílel bych (měl bych strach o svého psa), ale vzal bych protivníka pažbou po hřbetu, zašít svého psa, posudek veterináře, ihned po návratu zavolat policii.. POkud by pes nebyl "na šití" - vola bych PČR ihned. Ideální je fotka, fotka poví vše....
lovec007 reaguje 5.11.2012 14:22
na psa si treba počkať, až bude v revíri bez majiteľa alebo ten bude ďaleko. Potom toho psa bez milosti zastreliť
Kaprál Daniel reaguje 5.11.2012 13:34
Já osobně bych ihned na nic nečekal vzal brokovnici a zastřelil bych ho. Ale jak říká kolega předemnou zákony jsou zákony. já osobně bych to nahlásil na policii
Zdeněk Cedidla reaguje 5.11.2012 12:57
V zákoně o myslivosti se o tomto nehovoří.Doporučuji aby jsi jednal podel zákona.To je,že jsi měl ihned toto po incidentu nahlásit na příslušný obecní ůřad,kde existuje prováděcí vyhláška o pohybu domácích zvířat.V druhém případě jak popisuješ jsi to měl provédst okamžitě a navíc jsi to měl nahlásit na oddělení policie jako napadení.Nedoporučuji ti psa zastřelit,dostal by ses do značných problémů se zákonem a hrozilo by ti odebrání zbrojního průkazu.CHce to rozvahu a chladnou hlavu.
Milan Jirmann reaguje 5.11.2012 12:50
Nejprve bych podal oznámení na obecní úřad a trval bych na tom, aby se věc projednala u přestupkové komise a chtěl bych písemné vyrozumění, jak to vyřešili. Pokud máte u vás v obci obecně závaznou vyhlášku upravující pohyb psů na místech veřejnosti přístupných, jenom dobře. Kdyby jste psa při útoku na vašeho psa zastřelil, tak musíte použití lovecké zbraně k jiným účelům ohlásit na policii. Já si myslím, že by tady nejednalo o nutnou obranu, ale o krajní nouzi. Věřím tomu, že to dobře dopadne. LOVU ZDAR!!!
Milan Jirmann reaguje 5.11.2012 12:50
Nejprve bych podal oznámení na obecní úřad a trval bych na tom, aby se věc projednala u přestupkové komise a chtěl bych písemné vyrozumění, jak to vyřešili. Pokud máte u vás v obci obecně závaznou vyhlášku upravující pohyb psů na místech veřejnosti přístupných, jenom dobře. Kdyby jste psa při útoku na vašeho psa zastřelil, tak musíte použití lovecké zbraně k jiným účelům ohlásit na policii. Já si myslím, že by tady nejednalo o nutnou obranu, ale o krajní nouzi. Věřím tomu, že to dobře dopadne. LOVU ZDAR!!!
Milan Jirmann reaguje 5.11.2012 12:49
Nejprve bych podal oznámení na obecní úřad a trval bych na tom, aby se věc projednala u přestupkové komise a chtěl bych písemné vyrozumění, jak to vyřešili. Pokud máte u vás v obci obecně závaznou vyhlášku upravující pohyb psů na místech veřejnosti přístupných, jenom dobře. Kdyby jste psa při útoku na vašeho psa zastřelil, tak musíte použití lovecké zbraně k jiným účelům ohlásit na policii. Já si myslím, že by tady nejednalo o nutnou obranu, ale o krajní nouzi. Věřím tomu, že to dobře dopadne. LOVU ZDAR!!!
Michal Fechtner reaguje 5.11.2012 12:47
Problémy budete mít jisté. Jakmile je použita zbraň, byť "jen" proti zvířeti, je to problém. A není záruky, že bude obviněn skutečný viník. Takže já radím, rozhodně zbraň nechat pěkně pod bundou, zachovat klid. Když pes ZAÚTOČÍ na Vás, pak je to již něco jiného. Ale i tak to bude problém. Zkrátka vždy je jednodušší zachovat chladnou hlavu a couvnout.
Michal Fechtner reaguje 5.11.2012 12:47
Problémy budete mít jisté. Jakmile je použita zbraň, byť "jen" proti zvířeti, je to problém. A není záruky, že bude obviněn skutečný viník. Takže já radím, rozhodně zbraň nechat pěkně pod bundou, zachovat klid. Když pes ZAÚTOČÍ na Vás, pak je to již něco jiného. Ale i tak to bude problém. Zkrátka vždy je jednodušší zachovat chladnou hlavu a couvnout.
J. Král reaguje 5.11.2012 11:04
Jinřichu koukněte sem http://strelnicekluky.webnode.cz/seminar-nutna-obrana/
Jakub Hrobár reaguje 5.11.2012 10:53
Myslím, že by to bylo usmrcení v sebeobraně,což člověk nemusí být stráž ani hospodář , oplítačky ale mít asi budete, protože pokud ho zastřelíte musíte volat policii, všechno oznámit a majitel i tak může podat žalobu a pak je na soudu, nebo jiném příslušném orgánu jak rozhodne.Ale lépe Vám to asi řekně nějaký právník, který zná příslušné zákony, možná že se mýlím.
Jindřich Kempný reaguje 5.11.2012 10:44
omlouvám se za překlepy *barákem,*potkám