ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
12 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kamarádův silvestrovský
Kamarádův silvestrovský
vloženo: 3.1.2017 23:37
autor: Ivan Oujezdský

úlovky (svět)

Milá vzpomínka na pár slunných dnů loňského října...
Milá vzpomínka na pár slunných dnů loňského října...
vloženo: 12.1.2020 16:33
autor: Pavel Kalvoda

trofeje

Včerejší srnec
Včerejší srnec
vloženo: 12.7.2019 20:01
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

Černá koule
Černá koule
vloženo: 7.2.2018 09:49
autor: Děda z lesa

zbraně

Mistrovské dílo z Brna
Mistrovské dílo z Brna
vloženo: 5.3.2014 00:22
autor: Andrej Mrlian

fotopast

rys
rys
vloženo: 6.2.2019 15:51
autor: Lubomír Černý

myslivecké umění

Pod lonsku urodu srncu
Pod lonsku urodu srncu
vloženo: 29.1.2018 07:12
autor: martin pavka
Statistika
  • 189351 fotek (23 dnes)
  • 6778 videí (0 dnes)
  • 328 odkazů (0 dnes)
  • 5003 inzerátů (3 dnes)
  • 315 diskuzí (0 dnes)
  • 605707 komentářů fotek (41 dnes)
  • 12571 komentářů videí (0 dnes)
  • 2665435 hlasování fotek (245 dnes)
  • 52572 hlasování videí (0 dnes)
  • 33180 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 19 online

Připomínky a názory
Diskuze

8x57 JRS - výběr střeliva

Martin Vodička vložil 8.5.2020 10:10
Dobrý den kolegové.
Chtel bych se Vás zeptat na výber střeliva do této ráže. Začal jsem s Blaser CDP 13g a momentálně střílím Normu Vulkan 12,8 g. Blaser bylo snad nejšetrnější střelivo, kterým jsem kdy střílel. Poškození zvěřiny bylo minimální, ale i po velice dobrých ranách zvěř odchazela a hlavně špatně barvila. Takže dosledy se psem kolem 100 a více m byly běžné. Zkusil jsem tedy Vulkana. Ač výsledky s ním nejsou špatné, tak se mi docela často sává, že na výstřelové staně najdu pod škárou plášť střely bez jádra nebo průstřel vůbec není a zvěř odchází do 100 m s trochu lepším barvením než po CDP. Uvažuji o Sako Hammerhead 13 g, Vlašim nechci (ztratila moji důvěru). Prosím Vás o vaše zkušenosti s touto ráží a výběrem střeliva. Děkuji M.V.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Pavel Hruby reaguje 17.5.2020 13:05
Já používám v JRS Vulkan. Spokojenost veliká. Mám vyzkoušené i naše se střelou Nosler Partition a fukgují opravdu výborně. Zvěř když odběhne,vždy perfektně barvía dosledy jsou jednoduché. Takže za mě určitě Vulkan,či NP. Nemám potřebu zkoušet něco jiného. Lesu Lovu
Jan Slavětínský reaguje 11.5.2020 07:06
Velice dobře mi fungoval přebijený Vulkan na rychlost vlašimské střižné hrany. Z tovární munice jsem léta střílel Oryx a Vulkán. Mají totožný nástřel (alespoň z mé flinty). Oryxe jsem používal na srnčí a vulkány na černou a na dančí. Hodně podobné vulkánu bylo Geco plus.Na třetí místo dávám naší střižnou hranu. V této ráži bezproblémová, nijak extra nerozbijí (proti sedmičkám),přesná, občas se u těžší zvěře najde pod škárou od SPCE oddělený plášť,to tak je, ale jinak dobrý. Neštěstí je Geco TM. Střelivo od RWS (Tig) mě v této ráži co do šetrnosti a do ranivosti nijak nenadchlo. Krom ceny. P.S. Nevím proč Vám zvěř po ranách odbíhá až 100m od nástřelu. Mě po ráně za lopatku zvěř cca v 95% padá v ráně. Lovu zdar
Pavel Oršulík reaguje 10.5.2020 17:44
Tak,tak za mně je do ráže 8x57 JRS SB SPCE kvalitní střelivo. Jsem s ním spokojený. Lovím srnčí, dančí, jelení, černou a mufloní zvěř. Po ráně dobře barví, při komorovkách zůstává do 20 až 50ti metrů od nástřelu. Ke zvěřině poměrně šetrná. Můj děda říkával - raději půl kila vyříznu ale ještě mi hodně zůstane.
Josef Vyskočil reaguje 10.5.2020 16:09
V této ráži fungují SB SPCE naprosto spolehlivě nevím co furt hledáte pánové.
Bernard reaguje 10.5.2020 13:01
Oprava: 8x57JS i 8x57JRS
Bernard reaguje 10.5.2020 13:00
Střela je samozřejmě v 8x57JR i 8x57JRS stejná, ale v R-ku má o 60 m/s nižší rychlost a tím pádem může být účinek v cíli rozdílný. Záleží také na vzdálenosti střelby.
M.P. reaguje 10.5.2020 09:06
Mám jednušku Blasera v 7x65R a kulobrok Super Brno ve stejné ráži. Tak to mám z vlastní zkušenosti. Nic z hospody. Nebudu Vás přesvědčovat. Lovu zdar.
Martin Vodička reaguje 10.5.2020 07:41
Střela ano, ale chovani a ucinky v/ na těle zvěře.
M.P. reaguje 9.5.2020 21:35
Nemůžu Vás nutit můj názor. Střela v JS a JRS je naprosto stejná, JRS má jenom rantl do jednušky nebo kulobroku. Podívejte se někdy do střelecké poradny ing.Hanáka. Velmi zajímavé postřehy. Lovu zdar.
Martin Vodička reaguje 9.5.2020 11:09
Ahoj Vojto. Diky za info. Pane M.P. : dekuji za poznatek, ale dle mych zkusenosti je docela diametralni rozdil mezi 8x57JS a JRS. Po nekolika konzultacich jsem o tom presvedcen. Napriklad Nosler v 8x57JS se chova uplne jinak nez v JRS. Ale dekuji za prispevek do diskuze. Aleši, o ID jsem take premyslel, cena je druhorada, kdyz vystrilim 20 -30 patronu za rok. Pokud dela ID to co popisujes, tak jsem asi rozhodnut. ID mam do 7x65R a uz 15 let absolutni spokojenost.
M.P. reaguje 9.5.2020 08:46
Zdravím, mám 8x57JS. Vyzkoušel jsem mnoho střel, včetně Hammerhead. Nejlepší je střela Nosler Partition. Používám přebíjené náboje. Selier tyto střely používá do svých nábojů a výsledky výborné. V 7x65R požívám RWS Evo, vynikající , jen trošku dražší. Vždy záleží na střele ne na výrobci. Lovu zdar.
Aleš Bureček reaguje 9.5.2020 07:34
Zdravím Martine, už jsem to tu jednou psal,začínal jsem s Geco Plus a mělo to uplně stejný efekt jak popisuješ u Blaseru. Mám v této ráži dvě pušky na naháňky a šoulání používám Normu Vulkán a je to super. Na kratší vzdálenost se mi taky párkrát stalo,že střela neprošla skrz,ale ranivost byla i tak dobrá. Druhou flintu mám na noc převážně na černou a tam střílím RWS ID Clasic. Vynikající stop efekt a zvěř prakticky neodchází...jen je to trochu dražší. Sako Hammerhead používám už dlouho v 308W a neměnil bych. Věřím,že bude výborné i jiných rážích....tolik má zkušenost. Lovu,lesu!
Vojta Lorek reaguje 8.5.2020 13:24
Ahoj Marine, loni jsem odskoušel RWS HIT, a za mě opravdu dobrý stol efekt, lovil jsem vysokou a divočáky. A střelivo má ONV kolem 170 m.
Martin Vodička reaguje 8.5.2020 10:11
?