ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kanec zo spoločnej
Kanec zo spoločnej
vloženo: 9.2.2014 17:02
autor: mirojevo

úlovky (svět)

Můj letošní
Můj letošní
vloženo: 18.1.2018 12:03
autor: Daniel Donaťák

trofeje

rarita 2012
rarita 2012
vloženo: 20.3.2013 21:47
autor: Trlifaj Vladimír

zvěř v přírodě

Že by chrutí ?
Že by chrutí ?
vloženo: 6.2.2015 08:50
autor: Děda z lesa

zbraně

R 8
R 8
vloženo: 3.5.2018 12:40
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

krasavec
krasavec
vloženo: 22.5.2016 18:27
autor: František Popílek

myslivecké umění

Můj první pokus v osmi letech
Můj první pokus v osmi letech
vloženo: 15.1.2017 18:11
autor: Matyáš Langmajer
Statistika
  • 232869 fotek (7 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8866 inzerátů (5 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748177 komentářů fotek (26 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289075 hlasování fotek (63 dnes)
  • 56414 hlasování videí (0 dnes)
  • 37581 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Diskuze

Aujeszkyho chorba

Pavel Hudec vložil 6.11.2012 12:27
Začíná sezona natláček a tak bych měl vážení kolegové kynologové prosbu.Pokud se dozvíte o psovi, který uhynul na následky této choroby, dejte vědět, aby jsme si udělali obrázek, zda zjištěná choroba u prasat cca 30 % je pravdivá a jak to může ovlivnit zdraví našich psů. Uveďte prosím, plemeno a oblast. Dík.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Lubomír Černý reaguje 13.3.2021 06:28
To je mi líto.Taková zbytečná smrt.
Milda reaguje 11.3.2021 17:01
K poslednímu příspěvku uvádím polohu. Malenovice u Zlína
Milda reaguje 10.3.2021 20:16
Zdravím,včera odešel do psího nebe můj věrný kamarád Hery|springerspaniel Byla u něj zjištěna Aujeszkyho choroba Nakazil se při dohledávce černé.Prosím,buďte velmi opatrní při dohledávkách i natláčkách.Taková ztráta moc bolí.
karel zvářal reaguje 13.12.2019 16:59
U Zlína čtyři psi ze sobotní naháňky na černou už nejsou.
Ondřej Barhoň reaguje 7.12.2017 20:40
Dnes bratrancovi uhynula(byla utracena) fena štýrský braky na Tachovsku.Zajímalo by mě proč není zaregistrovaná žádná očkovací látka.Určitě bych nechal psa očkovat
Sýkora Václav reaguje 3.12.2017 20:23
nějaké zprávy o výskytu této choroby?
Sýkora Václav reaguje 3.12.2017 20:22
Jak je to letos?
Leon Zumr reaguje 10.12.2014 21:53
http://eagri.cz/public/web/svs/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2014_na-divoka-prasata-se-psy-opatrne.html
Veronika Machová reaguje 9.12.2014 13:03
Kopíruji aktuálně ze skupiny myslivost na FB: Vážení, na okrese Svitavy došlo k úhynu loveckého psa po naháňce na černou a kontaktu s odlovenou zvěří. Jedním z příznaků bylo urputné svědění ucha. Metodou PCR byl v orgánech uhynulého psa detekován původce Aujezskyho choroby. V příloze Vám zasílám informační leták týkající se této nákazy, žádám Vás o informování myslivecké veřejnosti a chovatelů prasat a dodržování základních protinákazových opatření. Děkuji, s pozdravem MVDr. Michal Vodrážka, Krajská veterinární správa pro Pardubický kraj
Arnošt Bárta reaguje 1.12.2014 10:05
Dne 28.11. uhynul kamarádovi pes německý křepelák na ACH. Týden předem byl na naháňce v pátek v Boršově a v sobotu v Městečku Trnávce u Moravské Třebové, kde se střelilo dohromady přes 40 prasat. Byl to pes, který absolvoval všechny druhy zkoušek od vloh až po všestranné. Čest jeho památce.
Jozef Jakubcek reaguje 21.7.2014 22:48
Nechcel som ale pridám jednu foto no viac až po spracovaní určitých vecí..Na foto možnosť vidieť hlavu psa v stave ako má nebohý psík dole pod týmto komentárom čiže opuchnutá hlava plné uzliny rozškrabané časti hlavy...len pre info..psík na foto bol na tom ešte ´´dobre´´...
Jozef Jakubcek reaguje 21.7.2014 19:55
Ospravedlňujem sa ľudom čo mi písali ohľadom ACH no nenavštevoval som tento web.Budem sa vám snažiť zodpovedať do pošty čo sa dá...Vidím že uhynulo zas niekoľko psov majitelom úprimnú sústrasť!!
Pavel Hudec reaguje 21.5.2014 08:29
Karle, máš pravdu, že zde choroba může být dlouho ale až nyní / před 2-ma roky/, začali hynout psi. Řemen můžeš používat v lese, ale v kukuřici, je to horor. Dřív jsem vodil také na řemeni, ale když jseš neustále ty nebo pes zamotaný do stvolů, tak se na tebe pes dívá co to znamená, proč ho neustále strháváš a přestává mít o stopu zájem. Proto jsem začal dohledávat na volno, poněvadž mám 100 % hlasičku, ale co když si olízne barvu, vdechne hleny, sliny a pod. Tak pokud bude prase nakažené, je po ni. Josefe Waldaufe, ano je to řešení nechoď na dosledy, a kdo tedy ten dosled bude dělat, když ti nařizuje zákon provést dosled postřelené zvěře. A nafouknutá bublina, když, za dva roky uhynulo cca 50 psů. Arnošte, u nás se to právě řešilo, zda by byla nějaká náhrada, moje představa byla úhrada zakoupeného štěněte a dopadlo to přesně tak jak píšeš ty, žádná náhrada. Pouze příspěvek na nového psa. Ale když máš chovnou fenu s nějakou chovnou hodnotou tak co dál. Víš Karle, když jsem pejskař a psa nevnímáš jako věc, ale živou bytost a rodinného přítele, tak to vidíš jinak. I já mám obavu po každé akci zda budeme v pořádku.
Karel Bublák reaguje 19.5.2014 19:55
Pánové, naučte se s tím žít. Už v r. 2004 při monitoringu výskytu Aujezskyho choroby zjistily přítomnost protilátek u 47,6% vzorků odebraných černé zvěři (Těch vzorků bylo pouze 42 viz. http://eagri.cz/public/web/svs/portal/zdravi-zvirat/aujeszkyho-choroba-prasat/). Kdoví jak dlouho to tady máme, jenom se o tom nemluvilo. A jestli máte strach z úhynu po dosledu, tak si dejte psa na řemen, nebo dosledy vůbec nedělejte. Ovšem když nad tím přemýšlím, měl jsem strach o psa po každé naháňce. Lovu lesu
Arnošt Bárta reaguje 19.5.2014 14:23
Mě se 34% pozitivních případů u černé zvěře nezdá zas až taková ptákovina. V našem MS by mi určitě žádnou náhradu při úhynu psa nikdo nedal.
Jan Sobol reaguje 19.5.2014 13:27
Pane Hudče, než řešit takové ptákoviny tak raději nechodím na dosledy. Podle mě je ACH velmi nafouknutá bublina.
Pavel Hudec reaguje 19.5.2014 09:25
Vážení kolegové, máte někdo nějak ošetřeno s MS,nebo střelcem, pro kterého dosled provádíte náhradu za psa, když vám po dosledu černé, uhyne pes na Aujeszkého chorobu. Popřípadě jak by jste to řešily.
Pavel Hudec reaguje 21.1.2014 11:08
Milane, to, že jsou háklivý mladí psi, to vím,ale umírají i dospělí, a zajímá mě a možná nejsem sám, jak se pes nakazí. To co udělal majitel, je jeho věc. Ty jsi byl na této naháňce a máš informace, že pes požíral vývrhy ? Pokud ano, tak je jasný zdroj nákazy.
Milan Kučera reaguje 20.1.2014 21:09
Milý Pavle, škoda, že nečtete, doporučuji prostudovat odkaz na Aujeszkyho chorobu, kde se zdůrazňuje, že nemoc napadá hlavně mladé kusy. (skot , kočky, psy atd). Nepoukazuji v žádném případě na upotřebitelnost, ale na nezodpovědnost majitele, který nadměrně dva dni zatěžuje štěně a nechá jej požírat vývrhy a barvu. Důrazně se poukazuje na to, že největší přenašečem je hlavně prase divoké. Na zmiňovaném lesním úseku jsem hajným a leta tam používám svých pět karelských medvědích psů k dosledům, ale vždy fyzicky a věkově vyzrálé nikdy ne štěně. Nenechávám je požírat vývrhy ani barvu, tím tak minimalizuji riziko nákazy. Poukazuji na to, že se u uhynulého kopova nedodržela pravidla, která by minimalizovala jakoukoliv nákazu nejen Aujeszkyho chorobu.
Pavel Hudec reaguje 20.1.2014 12:54
Milane, proto jsem také žádal Zdeňka, aby napsal něco blíže. To, že na naháńce neměl co dělat, ji jiná věc, chci se jen dopátrat, od čeho se psi nakazí, pokud to jde nějak zjistit. A to je to zásadní. To, že jezevčík, nemá upotřebitelnost na černou mě nyní tak nezajímá, jak to pokud se nakazil, tak čím.
Milan Kučera reaguje 19.1.2014 21:51
Vážení pánové, řešíte nesmrtelnost chrousta. Debaty o tom jestli měl pes navigaci, nebo jestli štěkal, nebo kousal škáru jsou úplně o ničem. Ruku na srdce, jedenáctiměsíční štěně nemá na naháňce co dělat!!!! Pokud se chceme dopátrat příčiny, proč zmiňovaný kopov uhynul, měl by jeho vůdce objektivně popsat co předcházelo celé události. Jak jsem byl svědkem na naháňce 27.12.2013, byl mladý kopov vybaven navigací, která nefungovala a rolničkou pouštěn na volno do leče a jeho vúdce jej neměl pod kontrolou. Tento pes po čas celé akce požíral vývrhy a sraženou barvu z ulovených kusů. Naháňka trvala do setmění a následující den byl mladý kopov znovu zatěžován na další naháňce. Domnívám se, že takhle mladý pes nemá imunitu a nezodpovědností majitele došlo k nadměrnému zatížení organismu. Pak je to už jenom krůček k nákaze. Nevím jestli se chce někdo zviditelňovat nebo tak činí z neznalosti, každopádně je mi líto psa. Chovatel karelských medvědích psů Kučera Milan
Pavel Hudec reaguje 13.1.2014 12:12
Zdeňo dík, za info. Mladý pes, je to škoda.
Zdenek Trešl reaguje 6.1.2014 12:05
Na dotaz Pavla. V leči kde se to zřejmě stalo, tedy 28.12 byli 3.honiči můj kopov asi 10 teriérů a několik jezevčíků.Jestli šlo o přímí kontakt s prasetem nevím,protož pes pracoval až na 800 m dele navigace ale před tím nikdy co jsem viděl v přímém kontaktu nebyl.Osobně si myslím že někde ochutnal vývrh, neboť se střílelo v leči a černá zde byla vyvrhována. Jednalo se 11 měsíců starého psa.
Pavel Hudec reaguje 5.1.2014 11:25
Zdeňku prosím Tě, mněsl nějaký přehled o psů v leči, za jakých podmínek se mohl nakazit, byl to jen kontakt s prasetem,/ zaštěkávání a popřípadě kousání do škáry, nebo kontakt s "krví". Můžeš k tomu napsat něco blíž samozřejmě pod víš. Dík.
Pavel Hudec reaguje 5.1.2014 11:24
Zdeňku prosím Tě, mněsl nějaký přehled o psů v leči, za jakých podmínek se mohl nakazit, byl to jen kontakt s prasetem,/ zaštěkávání a popřípadě kousání do škáry, nebo kontakt s "krví". Můžeš k tomu napsat něco blíž samozřejmě pod víš. Dík.
Pavel Hudec reaguje 5.1.2014 11:23
Zdeňku prosím Tě, mněsl nějaký přehled o psů v leči, za jakých podmínek se mohl nakazit, byl to jen kontakt s prasetem,/ zaštěkávání a popřípadě kousání do škáry, nebo kontakt s "krví". Můžeš k tomu napsat něco blíž samozřejmě pod víš. Dík.
Pavel Hudec reaguje 5.1.2014 11:17
Jane Pavlíku, nevím kde jste došel k názoru, že po vakcíně na Aujezdského chorobu je velká úmrtnost. Prosím, přečtěte si můj příspěvek 14.11. 08:51. Ve vakcíně, která je ve vývoji nejsou živé látky, tak čím by se měl pes nakazit a uhynout. Doposud ještě neproběhlo zkušební testování na žádném psů, pokud mám informace od Ondřeje Rychlíka a také není schválena klinická studie. Jinak bych se zeptal, jakou vakcínu máte na mysli ? Znáte její název nebo výrobní šarži, pokud ano tak mi ji prosím zašlete. Dám dotaz na odpovědná místa. Terko, jinak inkubační doba je až 7 dnů, než se nemoc projeví.
Tereza Heráková reaguje 4.1.2014 18:45
Děkuji všem za informace,určitě není příjemné popisovat jak jste přišli o psa,ale nám ostatním to přináší cenné informace!Naše holky týden po kontaktu OK,dnes naháňka bez kontaktu-jen divočáky tlačily a hlásily,což je pro ně bezpečné!Po střelení u kusu si nesměly ani kousnout..
Zdenek Trešl reaguje 4.1.2014 11:38
Jsem majitel Kopova který včera uhynul. Na naháňkách byl pejsek 27.12.2013 a 28.12.2013 v oblasti Sudoměřic u Bechyně.Do 2.1.2014 pejsek neprojevoval ani únavu ani nemoc.Večer normálně žral a pil. Ráno 3.1.2014 v 6.hod jsem si všimnul oteklé mordy a krku.Asi v 7.hod se začal intenzivně drbat po otocích.V 9.jsem navštívil veterináře,který připustil možnost Aujeszkyho choroby přesto napích antibiotika a lék na tlumení svědivosti.Od této doby se pejsek jenom horšil.Asi ve 2. hodiny začal vir napadat nervové ústrojí.Pejsek se začal třást choval se jeko při křečích a upadal do bezvězomí.V 17.hod jsem se dohodl s veterinářem o ukončení trápení a bnyl uspán. V pondělí bude psík odvezen na vyšetření do Olomouce.Apeluji na všechny majitele, aby v případě úmrtí psíka po naháňce poslali psa na vyšetření jen ta lze dosáhnout úspěch ve snaze získat vakcínu. Projev pejaka během nemoci byl tichý a úmrtí nastává 24 až 48 hod po prvních projevech onemocnění ne po naháňce Pro ilustraci přikládám pár snímků
PSÁŘ reaguje 4.1.2014 07:11
Pane Pavlík,vázne,a jak.To co mají aplikovat jde,ovšem má mnoho vedlejších účinků a prakticky nikdo si nenechá dobrovolně zmařit psa.Tedy-žádná strašně vysoká úmrtnost.
Jan Pavlík reaguje 4.1.2014 06:16
Musím Bivoje opravit,vakcína nevázne,ta není.U jediné kterou mají je strašně vysoká úmrtnost,takže nelze aplikovat.
PSÁŘ reaguje 3.1.2014 20:52
Jo tak pro Pavla. Jižní Čechy,slovenský kopov.Ale znovu opakuji.Nic není prokázáno.Jen ty příznaky...
PSÁŘ reaguje 3.1.2014 20:48
Terezo,pokud to chápu,tak by to mělo být do 24 hodin.Tady se jedná o dvě naháňky 27 a 28.12.2013.Ke kolapsu došlo až dnes v noci.Tak nevím.Jezdíme se smečkou tak kolem třiceti akcí za sezonu.Výřady kolem padesáti kusů černé zvěře.Naši psi dokážou zadržet jak živou černou tak i poraněnou.Samozřejmě do nějaké váhy.Pokud čekáme na výřad,mají kontakt s barvou a černou jako takovou.Vývrhy se většinou dělají po svezení zvěře.Poslední slídění bylo s výřadem 61 kusů černé.Takové akce jsou ve většině případů.Pokud se dohodnem s majitelem honitby tak děláme i dosled.Za čtyři roky se ve smečce mimo smrtelného úrazu od černé nic takového nestalo a na akcích které pořádám jsem vždy v opozici proti přednášejícímu a argumentuji tímto co jsem zde napsal.A to je nás smeček více jak šest v republice.A kde jsou ostatní psovodi!!Nepočítám psíky co načínají.To je běžné.A u Kevina není za zatím nic prokázaného.Tak fakt nevím co víc napsat....
Jan Sobol reaguje 3.1.2014 19:58
Tak to se bojíte oprávněně, dneska je to ruská ruleta. pouštět psy do černé. Vakcína vázne.
Tereza Heráková reaguje 3.1.2014 19:35
To je mi opravdu líto,že další pes zemřel,ale prosím můžete nám ostatním napsat jak se nakazil?Byl poraněn divočákem,nebo jen z dosledu z barvy?Naše feny na naháňce rvaly divočáka,nebyly zraněny,ale byly celé od barvy i mordu..bojím se ACH ..
PSÁŘ reaguje 3.1.2014 18:25
Dnes odešel lovit Kevin slovenský kopov do psího nebe.V noci dostal silnou horečku,otekla mu hlava,dusil se a drbal.U veterináře padl verdikt že jde a Aujezda.V 18 hod naposledy vydechl.HORIDÓÓÓ
Pavel Hudec reaguje 12.12.2013 09:34
Jirko nevím zda uvádíš správně dosled, ještě jsem neslyšel o takovém případu, ale prozatím to bylo vždy, když byl pes zraněn, tedy do rány se dostaly sliny a hleny ze braní černé a dále z barvy, když pes černou trhal v místě barvy a tím se mu barvy dostala do mordy. S tím tvrzením u dosledů bych byl skutečně opatrný. Můj názor.
Jiří Novák reaguje 9.12.2013 21:29
Pro J.X.Pes se infikuje pozřením zvěřiny ale stačí i kontakt sliznice s barvou nebo slinami například při dosledu.
Daniel Vyoral reaguje 9.12.2013 00:02
Pavle, myslel jsem stejný případ. Jen jsem zdůraznil, že to je kousek ode mne. Jinak kolega mi hlásil další případ z Rusavy z Hostýnských vrchů (k nakažení došlo někde na jihu Moravy). Více info nemám, ani o plemeni..nechci teda kecat..
Karel Krátký reaguje 8.12.2013 14:50
můžete někdo napsat u kterého přesně ms to bylo dík.
Libor Vlachynský reaguje 6.12.2013 19:53
V Bělově uhynula fena slovenského kopova, nakažena byla v honitbě Niva okr. Prostějov. Byla zraněna v oblasti břicha, druhá kopovka měla ze stejného souboje zranění na plecku. Ta druhá je v pořádku (zatím, karanténa trvá).
Iveta Pešová reaguje 4.12.2013 21:43
http://eagri.cz/public/web/svs/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2013_au-aujeszkyho-choroba.html http://eagri.cz/public/web/svs/portal/zdravi-zvirat/aujeszkyho-choroba-prasat/ http://www.videapro.cz/video/465-aujeszkyho-choroba-prasat-1dil/ http://www.videapro.cz/video/484-aujeszkyho-choroba-prasat-2-dil/
Pavel Hudec reaguje 4.12.2013 14:41
Veroniko a Danieli, ještě jednou, jedná se o stejný Bělov což je okr. Kroměříž a cca 3 km od Otrokovic ? Pokud ano, tak zde měl uhynout Slovenský kopov, chovná fena a měl být ještě s dalším kopovem stejného majitele na natláčce na prostějovsku. Píšeme o stejném případu nebo v tom jsou rozdíly.
Pavel Hudec reaguje 4.12.2013 09:49
Jo dík. Nám starším to dochází později.
Sojka reaguje 4.12.2013 09:29
Tím FB se asi myslí vynález moderní počítačové doby Facebook neboli veřejná internetová tlamo-kniha :-). MS
Pavel Hudec reaguje 4.12.2013 09:29
Veroniko a Danieli, teď když to pročítám, tak oba píšete o obci Bělov. To by tam byly dva případy. Je možné k tomu zjistit něco víc. Žhavím telefon.
Pavel Hudec reaguje 4.12.2013 09:18
Veroniko, co je to za periodikum FB. To mě zajímá je to odemne přes kopec. Potřeboval bych zjistit více pokud to půjde. Dík.
Pavel Hudec reaguje 4.12.2013 09:16
Veroniko, co je to za periodikum FB. To mě zajímá je to odemne přes kopec. Potřeboval bych zjistit více pokud to půjde. Dík.
Daniel Vyoral reaguje 3.12.2013 20:07
Ještě pro pana Šímu. Radim Prokop má nyní zbylé psy v karanténě a kvůli kobřímu kousnutí to rozhodně není...
Daniel Vyoral reaguje 2.12.2013 22:16
Pavel Hudec - Ostrava. Jinak Bělov -> 2,5 km od mého bydliště :(
Veronika Machová reaguje 2.12.2013 21:48
Překopírováno dnes z FB: :-/ :-(( Dnes Dorotka podlehla Aujeszkyho chorobě. Nakazila se v úterý při zranění, které ji způsobil kanec. Bylo jí 16 měsíců. Už teď nám moc chybí... DÁVEJTE OPRAVDU BACHA NA PSÍKY.... BYLO TO HROZNÉ... Jinak okres Zlín- Bělov... Jednalo se o jezevčíka hladkosrstého.
Pavel Hudec reaguje 2.12.2013 09:57
Danieli, a z které oblasti je ten Radim?
Daniel Vyoral reaguje 26.11.2013 21:07
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=656389771067997&set=a.190934327613546.41787.100000909400645&type=1&theater
Daniel Vyoral reaguje 26.11.2013 21:05
Tak vzhledem, že Radimovo vyjádření k úmrtí psa na FB zní takto, cituji: "Albion nestačil na největší zbraně divočáka, virus Aujeszkého choroby.", takto to bylo podáno z jeho úst. Úmyslně nevypouštím žádné desinformace...Tak tedy nevím kde je pravda...
Pavel Hudec reaguje 25.11.2013 10:31
Radime, díky za opravu.
Radim Šíma reaguje 22.11.2013 15:41
Psa Radima Prokopa kousla Kobra páskovaná,kterou chová jeho kamarád,takže k úmrtí došlo vlivem intoxikace p.Vyoral.Nešiřte zbytečně paniku a nejdřív si ověřte pravdivost informací,které tady sdělujete.
Daniel Vyoral reaguje 22.11.2013 07:39
Nově, Bedlington teriér Radima Prokopa :(. Víc info nemám...
Tereza Heráková reaguje 14.11.2013 19:36
Zatím není možné psy očkovat proti ACH,hledají se jen dobrovolníci kteří otestují vakcínu na svém psovi.Před očkováním se psovi odebere vzorek krve a analýza by mela potvrdit nulovou výši protilátek proti ACH. Pokud se protilátky najdou, bude to překvapení a změní to dosavadní znalosti o ACH u psů. Po očkování se pak sleduje nástup výše hladiny protilátek a dále jejich případný pokles. Vakcína je inaktivovaná a kromě inaktivovaného ( mrtvého) viru ACH obsahuje imunomodulans ( nosič ), které je dáváno do jiných, běžně používaných vakcín. Studie má za úkol nyní stanovit jak je vakcína účinná, respektive jak dlouho přetrvávají protilátky po vakcinaci.Nikde není záruka,že pes nebude mít nějakou nesnášenlivost na vakcínu,ale tu může mít na jaké koliv jiné očkování.. Přeji si aby vše dopadlo dobře a vakcína byla spolehlivá,ale své pejsany testovat nedám.. všem co najdou odvahu,držím palce a moc děkuji!
J. Král reaguje 14.11.2013 09:57
Já Vás chápu, vcelku jsem rozuměl i odvovědi společnosti, která vyvíjí vakcínu a nepřu se o pravdě, to mi nepřísluší. Správně píšete, že je na každém, jestli vakcinaci svého psíka podstoupí nebo ne.
Pavel Hudec reaguje 14.11.2013 09:34
Pane kolego Králi, nevím, proč někteří lidé říkají co říkají a někdy plácají nesmysly. Proto jsem citoval odpověď orgánu, který vakcínu vyvíjí a odpověď je úplně jiná než co říkal šéf veterinární správy. Prosím přečtěte si pozorně celou odpověď. Nejdůležitější je pro nás chovatele : Není možné, aby pes uhynul po vykcinaci. A na každém z nás bude rozhodnutí, zda si necháme psa očkovat nebo ne.
J. Král reaguje 14.11.2013 09:15
Zdravímk pane Hudec. Nejsem veterinářm, proto jak jsem koupil tak prodávám. Na druhou stranu si nemyslím, že by si někdo vymýšlel, nebo byl neznalý věci a něco takového si "vysucal z prstu". Čas a odborníci nám ukážou.
Pavel Hudec reaguje 14.11.2013 08:51
Pane Král asi máme každý jiné informace. Neznám šéfa vaší veterinární správy ale jeho informace, pokud Vám je skutečně podal nejsou fér. Orgán, který se výrobou vakcíny zabývá mi napsal :O něčem podobném jsem neslyšel a ani mně není jasné jak by něco podobného mohlo dopadnout. Není mně známo, že by někde někdo zkoušel použít u psů živou ( atenuovanou) vakcínu a úhyn po vakcinaci inaktivovanou ( ve vakcíně nejsou žádné živé virové partikule ) vakcínou jsem nikde nezaznamenal. Teoreticky je představitelná tak výjimečná reakce na vakcínu, že by zvíře mohlo dokonce uhynout. V praxi jsem se s tím nesetkal. Není však možné, aby pes uhynul po vakcinaci na Aujeszkyho chorobu. Její původce tam totiž vůbec není. Analogicky, nemůžete se i při všech negativních okolnostech utopit, když nikde v dosahu není voda. Celé to pokládám za nesmysl a výmysl někoho, kdo se v problematice infekčních onemocnění vůbec nevyzná. Tím jsem si dovolil citovat odpověď na můj dotaz, který jste uvedl. Nevím, co šéfa veterinární správy vedlo k tomu, aby podával, takové zkreslené informace. A tak vznikají fámy. Kynologii zdar.
J. Král reaguje 13.11.2013 09:06
Nedávno nás informoval šéf veterinární správy, že testy proběhly, ale (abych nelhal) 20% očkovaných psů podlehlo vakcíně. Takže vakcína asi bude hudba daleké budoucnosti, jestli vůbec. Pane Hudec, aby jste nelitoval a nepřišel o parťáka a kamaráda.Na testy by se myslím měli používat jiný psi.
Pavel Hudec reaguje 11.11.2013 11:57
Vážení kolegové kynologové, je čas naháněk, natláček a dalších akcí na černou, tak bych Vás chtěl opět poprosit, zda by jsme mohli monitorovat jak se nám choroba bude projevovat v letošní sezoně, než bude vakcína k dispozici. Děkuji předem všem, kteří se této akce účastníte. Pokud se týká vakcíny, tak se doposud ještě testuje laboratorně. Zkušební vakcinace psů, ještě nezačala. Osobně jsem na ni přihlášen.
Tereza Heráková reaguje 26.9.2013 22:21
vypadá to zajímavě,jen jestli ty testy dopadnou dobře,kdy pak bude vakcína ..?dal někdo psa testovat???musím se přiznat,že já zatím ne,bojím se..
Leon Zumr reaguje 26.9.2013 12:27
novinky o očkování http://vetnem.cz/o-nas/aujeszkyho-choroba/
jezevec2 reaguje 24.8.2013 17:44
začnou naháňky,je něco nové s léčením?
jezevec2 reaguje 8.7.2013 14:16
Anno už jsem to četl.dík. je něco nového s vakcínou?
jezevec2 reaguje 7.7.2013 07:01
Můžete někdo napsat příznaky této choroby? jak se to na psu projeví?
Karel Bublák reaguje 10.5.2013 06:58
Výsledky monitoringu Aujeszkyho choroby u divočáků 08/2011 – 01/2013 na stránkách http://www.svscr.cz/download.php?idx=5888
Tereza Heráková reaguje 22.2.2013 19:38
koukala jsem Atos z Neživy byl krásný křepelák!
Leon Zumr reaguje 22.2.2013 18:37
barva se dává právě na vyšetření Aujeszkyho choroby tak že to je k tématu protože někde chtějí z každého prasete a někde jenom z každého desátého a podle toho jsou taky výsledky výskytu
Pavel Hudec reaguje 22.2.2013 17:25
Kolegové, prosím, držme se tématu, zde nejde o vzorky z černé. Zbyňku dík. Co to bylo za plemeno ?
petra reaguje 22.2.2013 16:43
Jo stačí si přečíst článek ze světa myslivosti a je jasno jak se pracuje se vzorky.
Leon Zumr reaguje 22.2.2013 14:41
jestli bylo nebo nebylo se nedozvíš výsledky zpátky nechodí
Krakonoš reaguje 22.2.2013 12:15
U nás se vzorky dávají z každého prasete a zatím myslím že nebylo ještě žádné nakaženo
Zbyněk Bulva reaguje 20.2.2013 12:46
Atos z Neživy uhynul po naháňce která se konala v okolí Kerska
Sýkora Václav reaguje 20.2.2013 11:28
v odkazu u paní Jezikové je telefoní číslo na pána ze slovenska který tuto situaci řeší,mluvili jsme sním a pokud chceme tento problém řešit,taky u nás ,může mu kdokoliv zavolat poradí,aby se konečně dali věci do pohybu.Sýkorová
Pavel Hudec reaguje 18.2.2013 17:41
Aleši, pokud by to měla být pravda, tak prosím Tě, zkus tedy zjistit kolik evidují uhynulých psů. Tak pokud jsem to spočítal tak víme že uhynulo cca 20 psů.
Jan Koťátko reaguje 18.2.2013 12:52
Zdravím všechny. O této chorobě jsme se bavili na oblastní schůzi ABJ. Bylo zde řečeno, že se vakcína proti této chorobě zatím nevyrábí a v nejbližší době ani vyrábět nebude. Bylo by to prý finančně nákladné, ale hlavně by se muselo zasáhnout v do genomu viru, protože testované protilátky z mrtvého viru, jako při vzteklině bohužel nenabudí organismus k výrobě protilátek. Bohužel se vakcína pro psy zatím nevyrábí. Musíme doufat, že ji bude do budoucna nějaká firma vyrábět.
Alda reaguje 18.2.2013 08:46
zdravím včechny,nevíte jak tuto situaci řeší v sousedním Rakousku? Zajímalo by mne jestli sedí s rukama v klíně jako naše úřady a nebo mají již vakcínu na trhu. Nemáte někdo bližší informace? Díky za reakce.
Aleš Procházka reaguje 17.2.2013 21:54
Na jižní moravě je nejvyžší výskyt na Znojemsku podle Krajské veterinární zprávy...
Pavel Hudec reaguje 17.2.2013 17:12
Ahoj všichni majitelé psů, doufám, že mi to tutlat nebudeme a budeme si dávat vědět co jsme se kde dozvěděli. Na kroměřísku a zlínsku je prozatím klid alespoň se ke mě nic nedostalo. Všem dík, kterří se na tomto monitoringu podílíte.
Tónek reaguje 15.2.2013 17:05
Co já vím, tak co se týká brněnska a hlavně okolo te Černé Hory, tak tam pošlo už min. 8 psů (říjen-leden) a snaží se to tutlat...!!! Je to zarážející, ale je to tak.
vlastimil koňařík reaguje 15.2.2013 10:31
děkuji za takto podanou zprávu
Leon Zumr reaguje 14.2.2013 22:49
novinky ze Slovenska http://polovnickakomora.sk/spk/aktualne/spravy-a-informacie/115-informacia-pre-polovnicku-verejnost-ohladom-vyskytu-aujeszkeho-choroby-u-diviakov-na-slovensku.html
Jiří Balcárek reaguje 4.2.2013 22:17
for Pavel Hudec - stačí si zavolat na veterinární správu, tam Vám řeklnou konkrétní čísla z Vaší lokality, nejspíš Vás požádají, abyste dodávali i barvu ke každému vzorku, který tam přinesete.
Jan Konvička reaguje 4.2.2013 21:53
Mé informace hovoří o 7 až 9 nakažených psech v roce 2012. Některé ze psů zmizeli a o některých je zákaz hovořit nahlas.... Ohledně vakcíny bylo již řečeno mnoho a je dobré si prohledat nejdříve net.
Tereza Heráková reaguje 4.2.2013 19:17
Děkuji za info,nic veselého...Proč se nepracuje na vakcíně!?Všechny psy bychom hned dali naočkovat!Určitě je nás hodně,kdo má o vakcinaci zájem!
Leon Zumr reaguje 4.2.2013 19:00
na Liberecku nevím ale na Boleslavsku ano loni měl Liberecký kraj 39% pozitivních nálezů http://fotoalba.centrum.cz/~$9329433~d9fc43d859a713e3bc1f9fb2c7257ffe/original.php?pid=25451021&psize=2
Tereza Heráková reaguje 4.2.2013 18:23
Jsme z Liberecka,nevíte zda zemřel pes v této oblasti?Zatím na naháňky se psy chodíme...a doufáme ve vakcínu!!!!
Jozef Jakubcek reaguje 4.2.2013 13:44
Pavel Hudec ohladom vakcíny sa žial vela nerobí ide o trh nezačnu nič robiť ak nebudú mať istotu že sa im to bude predávať..Ja som mal na svojom psovi po spoločnej polovačke rovnaké príznaky chcel som spracovať nejakú vačiu prezentáciu no nakoniec spracujem len o mojom psovi dám tak lekárske správy ,vyšetrenia , a fotky chcem to spraviť preto ak by ste sa sniečim takým stretli aby ste mali aspon trošku prehlad o tom ako sme postupovali my...je mi luto ale viac sa nedá robiť..
Pavel Hudec reaguje 4.2.2013 11:05
To bude asi těžké zjistit, kolik psů, poněvadž asi není žádná statistika a proto jsem založil toto téma, že se dozvíme aspoň část, a lokality. Již z uvedených příspěvků vyplývá, že bude problém, pokud se nevyvine vakcína. Josef Jakubček ovšem psal, že svého psa vyléčil. JOSEFE, můžeš sdělit, jak jste daleko s tou vakcínou, jak jsi psal ?
Pavel Hudec reaguje 4.2.2013 10:48
To bude asi těžké zjistit, kolik psů, poněvadž asi není žádná statistika a proto jsem založil toto téma, že se dozvíme aspoň část, a lokality. Již z uvedených příspěvků vyplývá, že bude problém, pokud se nevyvine vakcína. Josef Jakubček ovšem psal, že svého psa vyléčil. JOSEFE, můžeš sdělit, jak jste daleko s tou vakcínou, jak jsi psal ?
Tereza Heráková reaguje 3.2.2013 18:56
Neví někdo kolik psů v ČR tedy už zemřelo na ACH????
Sýkora Václav reaguje 2.2.2013 12:03
jak se tato choroba,začíná projevovat na pejskovi.Sýkorová
Leon Zumr reaguje 22.1.2013 19:45
není a nebude v nejbližší době
Tomáš Kraus reaguje 22.1.2013 18:29
Kolegové, nevíte náhodou někdo z Vás, jak to vypadá s vakcínou?
Pavel Oršulík reaguje 22.1.2013 16:49
V Rýmařově uhynul pes na tuto chorobu - amer.starford - byl v kontaktu s postřeleným kňourem. Bližší info mají veterináři v Bruntále.
tomas baca reaguje 22.1.2013 11:09
na stejné natláčce jako zde zminovaný staford byl i malý modrý gaskonský honič a ten také uhynul
Radek Jurásek reaguje 21.1.2013 12:11
NA začátku ledna diagnostikoval Státní veterinární ústav Olomouc případ Aujezskyho choroby u psa ze Severní Moravy. Jednalo se o sedmiletého amerického stafordšírského teriéra, který počátkem prosince na naháňce divokých prasat přišel do styku s divočáky. Po provedené pitvě zvířete byl virus následně potvrzen molekulárně genetickými metodami.
Pavel Hudec reaguje 21.1.2013 11:50
Přátelé, děkuji vám všem, že jste se do tohoto vážného tématu zapojili a zapojujete. Jak je vidět, začíná přituhovat a že tuto nemoc nelze podceňovat. Prozatím s vašich ohlasů to vypadá, že je větší úhyn na Moravě.
Leon Zumr reaguje 20.1.2013 16:29
Dolní Bousov
Kateřina Kolářová reaguje 20.1.2013 14:04
Začátkem prosince uhynul po naháňce německý křepelák Atos z Neživy. Pitva prokázala Aujeszkyho chorobu. Bohužel nevím, v jaké oblasti naháňka byla.
Pavel Štěrba reaguje 19.1.2013 18:32
Na ostravsku uhynul bulterier
tomas baca reaguje 19.1.2013 10:18
v okolí brna uhynula fena alpské braky a dva jezvčíci
Karel Krátký reaguje 18.1.2013 22:35
v revíru MP lesy asi u M.Hradiska se našlo několik uhynulích lišek u kterých po veterinárním vyšetření byla prokázána Aujeszkého choroba
Petra Mastná reaguje 1.1.2013 22:26
Těch 30% je reálných, ale mapa výskytu je dost zkreslená, protože veterinární správa je odkázaná na dodání vzorků barvy od jednotlivých uživatelů honiteb. Někde jsou poctiví a dodávají pravidelně, jinde na to kašlou a tam to pak vypadá, že je výskyt ACH v určitých místech menší. Navíc pravděpodobnost nákazy je různá v různých obdobích. Bohužel, naháňkové období je zvýšení stresu pro zvěř, proto i pro lepší aktivitu viru... Každé čtvrtletí se mapa výskytu mění a nákaza nijak neubývá... Virus není aktivní stále, ale pouze v případě stresu, snížení imunity, atd.
Martin Ševčik reaguje 1.1.2013 12:47
Minulý týden po naháňce v režijní LČR Černá Hora, uhynula jedna fena Alpské Braky
Jan Konvička reaguje 14.12.2012 21:35
http://www.svscr.cz/index.php?art=5760
tomas baca reaguje 13.12.2012 14:44
tak už dvě povrzená umrtí na tuto nemoc okr. bruntál
Jozef Jakubcek reaguje 10.12.2012 15:35
P.Hudec Trenčianský Kraj J.Konvička pošlem vám poštu.
Jan Konvička reaguje 9.12.2012 19:23
To Jozef Jakubcek: Jozefe, muzu te pozadat o kontakt na veterinare, ktery zachranil psa? O tuto chorobu se zajimam jiz dlouho a komunikuji s velkym poctem veterinaru u nas a urcite by nas veskere podrobnosti zajimali. Dekuji. Prosim hod mi to do soukrome posty.
Pavel Hudec reaguje 9.12.2012 16:48
Jozefe, dík za info, ale prosím ještě napiš aspoň okres.
Jozef Jakubcek reaguje 6.12.2012 19:21
J.Král ked snim budem poviem že ho pozdravujete no bohužial na spoločnej polovačke mu welšik zomrel je tomu týžden:(Príčina bola bitka medzi psami a pri bráneni si buchol krk o strom a zlomil si vaz:(Pavel Hudec-SR Timoradza.
Leon Zumr reaguje 6.12.2012 12:13
tak to byl první na světě který to přežil to by měl mvdr rychle připravit materiál pro další
Pavel Hudec reaguje 6.12.2012 10:04
Jozefe prosím Tě, může udat místo, kde se ti pes nakazil. Dík.
J. Král reaguje 6.12.2012 09:33
Tak se pak pochlubte tím dílem a gratuluji, že to psík přežil. Jano Jakubček je příbuzný?Ten měl, možná ještě má, welshteriéra.
Jozef Jakubcek reaguje 5.12.2012 21:01
Táto choroba sa u mojho psa prejavila začiatkom decembra príznaky škriabanie očí do krvy hrízenie opuch zdúrene uzliny psík vdaka lekárskej pomoci sa začal brátiť telo vylučovalo chorobu cez nadorčeky pod kožou kt. praskali (hnis,krv) je to na dlkšiu debatu psik prežil a teraz poluje ide o S.Kopova pripravujeme z veterinárom material.Ide o prvý prípad na SR a CR je tiež jeden psik čo prežil.
Leon Zumr reaguje 18.11.2012 23:29
tady je foto toho welše http://www.byst.cz/view.php?cisloclanku=2012042303
Leon Zumr reaguje 18.11.2012 18:22
tak nevím jestli se to rozhýbe když si na myslivecké stránce přečtu že to je zbytečná hysterie hold pro někoho je pes jenom pracovní nástroj jako kudla
Pavel Hudec reaguje 18.11.2012 16:47
Tak konečně se nám to rozhýbalo, kolegové díky a prosím o pokračování a sledování tohoto ožehavého problému pro nás psovody. Dejte vědět dalším kolegům, aby jsme měli informace. Co se týče vakcíny, tak taky žádné nové zprávy nemám.
Leon Zumr reaguje 16.11.2012 19:17
doložený je pouze jeden případ jezevčík na Znojemsku ale ani veterináři tomu nevěří přitom jak se někteří majitelé ke psům chovají tak jich určitě pár zakopaných bude proto je potřeba o tom mluvit aby to i ti opožděnější pochopily
Pavel Hudec reaguje 16.11.2012 10:13
Kolegové, kolik bylo testována divočáků a kolik je jich v % pozitivních to známe, ale můj dotaz je k onemocnění psů touto nemocí, to doposud nikdo neuvedl, nebo, že by se doposud žádný pes nenakazil ?
Leon Zumr reaguje 11.11.2012 15:04
http://img.fotoalba.centrum.cz/img11/1021/25451021_1_4uiy4v.jpg
Leon Zumr reaguje 11.11.2012 15:04
tady jsou poslední výsledky
Milda Hájek reaguje 9.11.2012 21:19
Nevíte v jakým stádiu je vývoj vakciny?
Aleš Procházka reaguje 9.11.2012 11:59
Za tři měsíce roku 2012 bylo testováno přes 1500 kusů a procentuelně pozitivní je víc jak 38% Viz odkaz http://oms-rakovnik.cz/new/files/vysledky_vysetreni-leden-brezen_2012.pdf
vlastimil koňařík reaguje 8.11.2012 20:36
dost popsáno !!! ale u nás bůh ví proč tutláno !!!