ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
14 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj životní
Můj životní
vloženo: 17.9.2012 21:44
autor: Ondřej Koubek

úlovky (svět)

**
**
vloženo: 21.1.2015 12:07
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

stříbrný a raritní-detail srnce
stříbrný a raritní-detail srnce
vloženo: 1.4.2012 00:18
autor: Zdeněk Urban

zvěř v přírodě

V říji
V říji
vloženo: 4.10.2019 09:41
autor: Děda z lesa

zbraně

Kompletní repase "zetky",moje práce.
Kompletní repase "zetky",moje práce.
vloženo: 29.3.2020 15:06
autor: Stanislav Satoria

fotopast

...
...
vloženo: 13.2.2015 10:38
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

srnčie
srnčie
vloženo: 12.3.2017 19:01
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 215346 fotek (12 dnes)
  • 7232 videí (1 dnes)
  • 327 odkazů (0 dnes)
  • 6518 inzerátů (1 dnes)
  • 299 diskuzí (1 dnes)
  • 709123 komentářů fotek (58 dnes)
  • 12547 komentářů videí (1 dnes)
  • 3089942 hlasování fotek (172 dnes)
  • 54264 hlasování videí (2 dnes)
  • 35356 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 20 online

Připomínky a názory
Diskuze

Browning Bar Zenith - Přesnost

František Havran vložil 12.12.2021 18:45
Zdravím Vás kolegové. Obracím se především na majitele Zenithů, ať už bývalých nebo současných. Uvažuji o pěkném dárku, koupit si automat, a samozřejmě pokukuju po Zenithu. Je to pěkná zbraň, neni těžká, padne do ruky, ale....
Strelba do 200 metrů.. Dostala se mi od dvou prodejců zbraní informace, že Browningy mají problém s nastřelením. Systém uchyceni hlavně pry způsobuje, že obzvláště v chladnu prvni rana střílí jinam, než ostatní (nepamatuju si, jestli výš nebo níž). Další rany prý drží dobrý soustřel, ale první prý chodí jinam. Prosim o radu, jestli se to někomu stalo, popřípadě prosim bývalé majitele, zda by mi napsali, proc zbraň prodali. Klidně i do zprávy. Díky...
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
František Havran reaguje 22.12.2021 23:42
Sojka - tak mám štěstí v neštěstí. Sako 85 Bavarian měli na prodejně, ale ne v 8x57 jak bylo uvedeno na internetu... Po Novém roce mají mít závoz, tak by měl být výběr. Každopádně, ta flinta je parádní. Tichoučká pojistka, lehká spoušť, dobrá pažba... Prostě paráda... Teď jen, aby dovezli pěkné dřevo.
František Havran reaguje 22.12.2021 23:36
Sauer 303 nechci. Viděl jsem na vlastní oči, jaké s tím měli kluci problémy s přebíjením. I když je přesný, ta mechanika povedená není, to mi říkal i sám klučina, který je prodává....
Pavel Růžička reaguje 21.12.2021 20:37
Jestli chcete automat a nemusíte řešit cenu, tak se podívejte na Sauer 303.
František Havran reaguje 21.12.2021 08:43
Každopádně děkuji za informaci a hodnocení.
František Havran reaguje 21.12.2021 08:43
Já má právě CZ 550 a CZ 555. Tu 555 mám v 7x64 "na denní lov" a dokud nebude vyšlahaná, nechci měnit. Dobře sedí v rameni, závěr jde kupodivu lehoučce, flinta je naprosto přesná. Váha mi nevadí, jsem kus chlapa a aspoň minimalizuje ten zpětný ráz. Jen ta povrchovka, to bych někoho ve zbrojovce zabil. To je jeden z důvodů, proč nechci CZ. Ty brynýry, to by jeden blil, nebo možná i dva... Potřebuju vyměnit CZ 550. Mám to v 308 win a prostě se s tím nemůžu srovnat. Já jsem chtěl 8x57 už tehda, ale nebyla k sehnání.. Jako čerstvý absolvent vysoké školy, který se nastěhoval na hájenku, kterou si musel zařídit, jsem neměl na nic lepšího a bral jsem, co bylo... To Sako měl právě kamarád na naháňce a dost se mi líbilo, pěkně to sedělo v rameni. Cena je přijatelná a podle recenzí majitelů (i bývalých) odpovídá kvalitě. Jenom je problém to co říkáte, v Přerově nají v 8x57 jednu... A do Hradce kvůli tomu nejedu..
Sojka reaguje 20.12.2021 14:44
Sako 85 Bavarian jsem si shodou okolností pořídil letos na jaře. Hezký dřevo a povrchovka, železo dtto, přesnost 0,5 MOA, vyhovující hladký chod závěru, na Sauer 202 to sice nemá, ale lepší než např. Steyer Mannlicher CL II nebo nedej bože CZ UB. Střílet se s tím dá rychle. Nevím, jestli Vám moje subjektivní hodnocení k něčemu bude, ale zbraní mi prošlo rukama za těch asi 35 let dost. Sako 85 Bavarian bych si klidně pořídil další. Nevýhoda - pokud si nevyberete z toho, co má momentálně STV na skladě, tak dodací lhůta od objednání/zálohy 12 měsíců. MS
František Havran reaguje 17.12.2021 20:39
Sojka - ano, to máte pravdu. Ale ne vždy a ne za všech okolností to jde. Rozebírat to nebudu... Ulovím toho ročně docela dost a často se pohotovější rána hodí.... Prostě jsem doufal, že existuje přesný a spolehlivý automat. A zjistil jsem, že ty přesné nejsou spolehlivé a ty spolehlivé zase nejsou přesné... Takže to vídím na něco jako Sako 85 Bavarian, Sauer 101 anebo 404.... Jak říkám, za Blasera ani Helixe ty peníze ochotný dát nejsem...
Sojka reaguje 16.12.2021 15:17
Cituji: "Pokud musím kvedlat rukou, znamená to zase něco nahmatávat a nebo oddělávat oko od puškohledu." Nezlobte se, ale problém je spíš na Vaší straně. Naučte se přebíjet v rameni, není v žádném případě potřeba oddělávat oko od puškohledu. To je celý kouzlo věci. Budete stejně rychlý na druhou mířenou ránu jako s kulovým automatem.
Pavel Haša ml. reaguje 16.12.2021 10:28
Dobrý den pane Havran. Co takhle Benelli Argo? Mě třeba kulové automaty nenadchly, ale na brokový nedám dopustit. A když jsem sháněl po pár přešlapech opravdu spolehlivý strojek, tak jsem narazil na Benelli, ten u mě zůstane. Jde parádně rozebrat bez nářadí. Prodejce mi říkal že i tuto možnost má i ten kulový automat od Benelli, jako prý jeden z mála. Což je plus, když už by se něco náhodou v terénu vysralo, že člověk nemusí domů. Jinak co jsem se bavil na jedné naháňce, tak pán měl Sauer 303, a prý už je to jeho jediná kulová zbraň. Spolehlivý bude určitě i ten od firmy Heckler a Koch, tuším SLB 2000. Něco levnějšího dělá nebo dělal Haenel...
František Havran reaguje 15.12.2021 20:35
To si Martine moc nepomůžu, protože Maral má myslím stejné uchycení hlavně jak Bar... Já jsem právě chtěl automat, abych nemusel přebíjet... Já cenu zas tak úplně neřeším, ale dávat stopade za R8 se mi nechce, když to je "obyčejný" přímotah. Kdyby to byl přesný bezchybný automat, už je ve skříni, ale takto... Pokud musím kvedlat rukou, znamená to zase něco nahmatávat a nebo oddělávat oko od puškohledu. A tím ztrácím výhodu automatu. A tím pádem nemám ochotu za tohle vyhazovat peníze. To si můžu koupit normální spolehlivou opakovačku za poloviční peníze...
Martin Sokol reaguje 14.12.2021 16:16
Františku já být Tebou za tu samou cenu koupil Marala..
Martin Sokol reaguje 13.12.2021 15:30
Franto čau.Ja co si pamatuju z naháněk jsem se bavil s dvěma majiteli této zbraně a oba tvrdili to samé....Na 100m velký rozptyl....
František Havran reaguje 12.12.2021 18:46
Píšu z mobilu, omluvte překlepy a chybějící inteepunkci. Diky. F.H.