ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Vzpominka na říji
Vzpominka na říji
vloženo: 23.1.2014 15:31
autor: Kalous

úlovky (svět)

Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
vloženo: 14.7.2020 19:46
autor: hubertushk

trofeje

Úhyn při souboji
Úhyn při souboji
vloženo: 25.1.2020 09:35
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 4.1.2018 16:29
autor: Daniela Badayová

zbraně

 Milenky mého mysliveckého dědu a přítele v jednom...
Milenky mého mysliveckého dědu a přítele v jednom...
vloženo: 3.4.2013 21:26
autor: František Mlčoch

fotopast

Žeby rys ?
Žeby rys ?
vloženo: 7.2.2013 06:24
autor: mirojevo

myslivecké umění

farbiarka
farbiarka
vloženo: 31.3.2013 13:47
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233412 fotek (13 dnes)
  • 7960 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8893 inzerátů (8 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749141 komentářů fotek (23 dnes)
  • 12933 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294153 hlasování fotek (158 dnes)
  • 56455 hlasování videí (1 dnes)
  • 37661 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 17 online

Připomínky a názory
Diskuze

Co takhle hromadný odchod z ČMMJ???

R V vložil 31.1.2013 20:25
Pouze reakce na to, že se chystá novela zákona o myslivosti, kde je pomýšleno na snižování výměry honiteb. Dle mého názoru se na menších plochách už nedá se zvěří nijak pracovat natož chovat. Co vy na to? Dokážem už konečně bojovat za stejnou věc, aby se nás taky někdo všimnul???
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Vlasta Hadr reaguje 12.1.2020 14:03
Zdravím to vše je hezké-ale je třeba hledat příčiny domnívám se že vězí dodnes hluboce zakořeněné nedůvěře ke svazu ale to je třeba se vrátit do minulosti- po roce 89.došlo k hlubokým změnám ve společnost i svazu byl přijata novela zákona o myslivosti zejména část - honební společenstva se nechá nazvat je paskvilem který dodnes neplní svou funkci na základě toho byli zřízeny honeb společenstva která byla již předem obsazena zájmovými skupinami vybavené falešnými doklady-plnými mocemi k hlasování tím musely opustit spolky slušní lidé bez pozemků aby uvolnily místo těmto lidem kteří mněli především zájem na rabování honiteb .kteří se ani netajili že myslivost dělají jenom kvůli penězum a byl bordel- lovecký lístek se nechal běžně koupit bez kurzu a zkoušek. Vedoucí místa ve svazu obsadili nekompetentní lidé kteří zašantročili majetek svazu a myslivců na jinak tomu bylo i na nižších stupních vedení je znám případ placeného tajemníka který byl vyšetřován pro velmi důvodné podezdření z pytláctví ale pak to vyšumělo. Jsou snahy opětovné povinné členství ve svazu přivzat si myslivce pupeční šnůrou a vysávat z nich čím dál větší poplatky aby bylo na výplaty a naplnit repre. fondy a potom se ptám čím nás chce zašťíťovat svaz a jak a proč ? je mnoho nezodpovězených otázek . Je třeba ze zejména důkladně ohlédnout a hledat příčiny tohoto neutěšeného stavu.
Patrik Dvořák reaguje 10.1.2020 22:32
Zdravím, no v našem MS jsou všichni aktivní myslivci v ČMMJ a ti co u nás jsou, ale nemohou lovit z důvodu neplnění si vnitřních pravidel našeho MS, tak ti jsou jinde. Je to divné, zajímavé, náhoda, nevím ale jedno si myslím, normální myslivci by měli být zaštítěni jednotnou organizací, jako je ČMMJ ona tady jiná alternativa není. No a jestli se to někomu nelíbí ať jde pomoci, kandidovat atd. Jenže tito lidé většinou myslí jen sami na sebe.
Rainer reaguje 8.1.2020 15:08
Hromadný odchod? No už asi probíhá, ale otázka zní, je-li to správně nebo ne? Měl bych k tomu asi tolik: 1)Ať se nám to líbí nebo ne, čelíme jako myslivci organizovanému protivníkovi (ochranářské organizace/lobby, instituce EU - viz. poslední odzbrojovací legislativa....). Takže podle mě by bylo lepší mít silnou organizaci. Jestli to je ČMMJ v současné podobě můžeme diskutovat. Určitě to nebyla ČMMJ dříve za vedení Palase a podobných. Současný předseda Janota mi proti minulosti přijde jako ucházející "alternativa". Minimálně mám pocit, že se snaží věci trochu rozhýbat. Takže já bych navrhoval spíše v ČMMJ zůstat a raději se snažit něco změnit zevnitř. Vím, že v minulosti borci z Jungmanky pojebali na co šáhli (prosrali majetek, pojišťovna k ničemu...), ale snad se to zlepší. Já jsem optimista. 2) Když odejdeme z ČMMJ co bude dál. Nová organizace? Více nových organizací? Nebo výkon práva myslivosti individálně? Takový chaos by podle mě přinesl více problémů než užitku.
Vlasta Hadr reaguje 5.1.2020 18:12
Myslím si že hromadný odchod již dávno žačal a dnešní anketa a hlasování na úvodní stránce mnohé naznačuje je známo že na příspěvcích parazitují kluby nalepené na ČMMJ a proto odchází k jiným pojišťovnám jako je ČSPP je známo že v minulosti svaz díky privatizaci přišel o obrovský majetek takže není se čemu divit.
Jů a Hele neděle reaguje 21.1.2016 17:52
Hromadný odchod z CMMJ? tAK JO, PROC NE?? A KDO Z VAS, CO TADY DISKUTUJETE NA TO MA KOULE A JE SCHOPEN TO PROSADIT?? MOC LIDI NE, ZE?? NO JA UZ NEJSEM U CMMJ ASI 6. ROKEM A ABSOULUTNE MI NECHYBI!! UZ JEN "CLANSKE PRISPEVKY" ZE?? KOLIK JICH JDE NA SDRUZENI A KOLIK NA DOVOLENE ZAMESTNANCUM CMMJ? A POJISTENI OD HALALI?? TAKY K NICEMU. PROC JIM CPAT PENIZE?? CO PRO ME KDY CMMJ UDELALA?? NIKDY NIC, PANOVE, NIKDY NIC!!! TAK PROC BYCH TU BANDU MEL PODPOROVAT NEJAKYM CLENSTVIM, PROC ODEBIRAT NEJAKE VESTNIKY, KTERE JSOU PREDEVSIM PLNE REKLAM A NIC NOVEHO SE NEDOVIME?? DELEJTE, JAK KDO UZNATE ZA VHHODNE. JA JE NEPODPORUJI A NIKDY PODPOROVAT NEBUDU. TO JE VSECKO.
Jan Tesař reaguje 14.2.2014 09:36
Je zajímavé, že jako obvykle zde různí "experti" mlátí prázdnou slámu a myšlence hromadného odchodu z ČMMJ se nikdo pořádně nevěnuje. Proto si dovolím následující úvahu. Chce-li u nás někdo chytat ryby, musí být v ČRS nebo MRS. Stejně je to u chovatelů, zahrádkářů, včelařů atd. atd. Jen u "myslivců to neplatí, protože byl "zmrven" příslušný zákon. Proto je dnes situace taková jaká je. Honitby se pronajímají soukromým osobám a hlavně firmám, které mají paníze (a "berňák" nekontroluje za co je vydávají) a myslivci, kteří léta pečovali o zvěř jsou v mnoha případech z lesa vyhnáni. Jsem toho názoru, že nějaký celostátní "spolek" být musí. Otázkou zůstává, tak jako nakonec všude u nás, jací budou jeho představitelé. Současné vedení ČMMJ si zvolili jeho členové. Ptoto také musí jeho činnost kontrolovat a vyžadovat nápravu tam, kde je to třeba. Vykřikováním, resp. odchodem z ČMMJ se nic nezmění. Vytvoří se nový spolek a co dál???
Tomáš D. reaguje 14.2.2014 08:51
Pan Posluchačka to tu všem detailně vysvětlil, každopádně ČMMJ je prostě na křivce grafu šipka k zemi a kdo někdy letěl letadlem, tak ví, že v takových případech se to jen špatně zvedá..
Jiří Brokl reaguje 7.4.2013 18:29
Dobrý den pane Krasulo, obávám se, že Vaši velmi tefnou a výstižnou vsuvku z 2.4. 2013, čas 22:13 není "posluchač" s to pochopit.
Vladimír Krasula reaguje 2.4.2013 22:23
Ještě jednu takovou vsuvku k těm dřívějším zločinům. Prosím podívejte se na dvě videa a to za 1. z 30.3. hon z roku 1974 a za 2. z 27.3. lov jelena IV. Kdo chce lovit jeleny viz. video, ten musí chtít rozpustit ČMMJ.
Vladimír Krasula reaguje 2.4.2013 21:56
Dobrý večer, po dlouhé době jsem nakoukl na diskuzi a jsem zděšen z toho, že 23 let po převratu a pořád nejbouřlivěji diskutují ti nepodepsaní, různí posluchači, eurohomové a podobně. Myslím, že by stačilo více slušnosti do té debaty. Nejvíc mě baví ti co se i po 23 letech ohánějí pořád dokola zločinnou komunistickou kolektivizaci a podobně. A kde jste žili na Marzu a nebo v Západním Německu a co jste dělali. Myslím, že Vám ani až tak o tu myslivost nejde co, ruku na srdce.
Posluchač reaguje 2.4.2013 20:36
Pro pana Hikla.I postkomunistická ČMMJ považuje rakouskou myslivost nepostiženou zločinnou komunistickou kolektivizací a komunistickým Hradeckým programem (direktivní zakládání ,,dělnických" MS v továrnách a MS při JZD od r. 1947) za nejlepší v Evropě. Zeptejte se vedení ČMMJ na rakouské, či německé vyhlášky o lovu zvěře.. Možná by rakouštía němečtí myslivci na vás koukali s s nadhledem ..Souhlasím,nemusíte se mnou diskutovat. Občas vykoukněte ze zasmrádlé postbolševické tuzemské myslivosti.
Drahoš Hikl reaguje 2.4.2013 19:16
Nebojíme,nebojíme jen nesouhlasíme stím co se chystá.Např.celoroční lov siky, černé,muflon bez rozdílu věku, pohlaví.Plná, neplná, mladá stará musí z hrušky dolů.Skvělý pohled na zvěř z vašich dílen(myslím tím ty co chtějí novelu mysl.zákona a navrhují takové skvosty).Nekolo s Vámi nemíním diskutovat.
Drahoš Hikl reaguje 2.4.2013 19:02
Příspěvek z 2.4 18.44 je od Drahoš Hikl.Nevím proč se objevilo od reaguje.Upřesňuji proto, že nemám rád anonym atd. nebojím se za svůj názor
Posluchač reaguje 2.4.2013 18:53
Musí o být skutečně výnosný kšeft na cizím a to desítky let, když se tak bojíte konkurence a návratu tradiční myslivosti..Kam mizí stovky tisíc ks spárkaté zvěře, když v obchodech je jí pomálu a na vesnici ji neseženete???? Že jste přes noc schopni obrátit -viz. tvrzení, že se snížením min. výměry dojde k nárůstu počtu spárkaté..Přitom do r. 1849 žádná min. výměra honitby nebyla, od r. 1849 do r. 1941 byla 115 ha a statistiky z té doby neuvádí žádné přemnožení. Až letos od jara jako desítky let předtím se superširokozáběrovou technikou na scelené, uhutněné a schemizované lány vyjedou lidoví myslivci z post JZD, tak po vyhlazení drobné co ročně zasečou srnčat, sem tam i vidím kulhající březí srnu, pokud nebyla rozsekána, sešrotována..K věci. ČMMJ bohužel dodnes hospodaří i s nakradeným majetkem násilně sloučených organizací z doby protektorátu, je logické, že nepřirozeně spojená organizace a vedením za které by se nestyděl leckterý OV KSČ z bývalého režimu moc už slávy nenadělá.
Posluchač reaguje 2.4.2013 12:16
Skrofa. Nepravdy, překrucování, lhaní. Připomínám, že zamlčování zločinů komunismu je trestné. Zakladatelé ČSMJ se dvakrát už v hrobě ,,otočili". Poprvé při vyházení myslivců z této organizace od r. 1945-cca 1952 a nahrazení zejména komunistickou sebrankou. A podruhé, když ještě jak více 20 let po listopadu se myslivost řídí zákonem od kolektivních , postkomunistických lovců ze současné ČMMJ, která s původní ideou ČSMJ nemá nic společného. Poněvadž tato organizace byla konzervativní a ponejvíce členů měla z řad sedláků a velkostatkářů. ASZ byla založena zdola, osvícenými sedláky...Současná ASZ se v posledních letech velice rozšířila např. o SCHOK -chovatelé ovcí a koz, AFCHJ -chovatele jelenovitých, jednání probíhá se zemědělci z méně příznivých oblastí.Vznikají nové regionální buńky ASZ.. ASZ má celorepublikovou působnost. Tedy členů je nyní minimálně 3000 a obhospodařují vlastnicky či v nájmu cca 35 - 45% honebních pozemků (selské lesy, polnosti). Takže Skrofa jako člen ZNÁSILNĚNÉ ČMMJ neházejte myslivcům z ASZ klacky pod nohy, když chtějí návrat tradiční českomoravsko - slezské myslivosti. Vaše ahistorická cca 60 let trvající lovecká činnost alá JZD a MS, chápající soukromé pozemky jako jakési všelidové vlastnictví, je dle mého názoru přežitkem a nemá šanci oproti selské myslivosti z 1. republiky někdy v budoucnu vyvolat kladný světový ohlas, které měla s milionovými stavy koroptví a zajíců, kvalitní srnčí zvěří..
Skrofa reaguje 1.4.2013 20:53
ASZ má pouze pár desítek členů. ČMMJ jich sice už asi 100 000 nemá, ale přesto je to neporovnatelný rozdíl. Mohlo by i toto hrát roli při rozhodování politiků, ke kterému názoru se přiklonit. Ale jak by to odchod z ČMMJ mohl vyřešit mě nenapadá.
karel zvářal reaguje 30.3.2013 11:56
Ve světle chystaných změn zákona se mi vybavuje rok tuším 2002, kdy za vlády Jospina chtěli francouzským lovcům omezit lov několika druhů tažných ptáků, které jsou ve vyspělých zemích chránění (čejka, koliha aj. bahňáci, některé kachny). Vzedmula se velká vlna odporu, protože to by byl velký zásah do tradičního lovectví. Nelenili a svolali do Paříže velký protestní průvod. Tak velkou skupinu voličů si nemohli dovolit politici ignorovat, návrh tedy neschválili. Pochod Prahou je pro mě celkem málo pravděpodobná záležitost, u nás se to odbude prskáním nad kríglem a mlácením do klávesnice- aby s tím konečně NĚKDO NĚCO udělal. Takže bych trochu parafrázoval JFK: neptejte se, co pro vás organizace udělala, zeptejte se, co můžete pro myslivost udělat vy. Ale vzhledem k naší mentalitě předpokládám tradiční vyčkávání- však ono to nějak dopadne...
Ellhenický Petr reaguje 25.3.2013 08:48
Jestli o nějakých podvodech víš, tak se ozvi.Když se řekne A, tak by se mělo říci i B. Jinak je to agentura JPP(jedna paní povídala) a nic se nevyřeší.
KAREL PODLEŠÁK reaguje 24.3.2013 13:49
Prosím vás co chcete ,když už na omsech se dějí podvody a myslivost je dnes jen o politice a to nekomentuji Kostrčku to je ostuda myslivosti, kdo ho tam dosadil toho dát za nohy nad mraveniště
Jaromír Švorc reaguje 9.3.2013 08:13
Pro Jiřího Létala : V Rakousku to sice tak je s malými honitbami,ale zase na druhou stranu je tam členství v myslivecké organizaci povinné.....
Ellhenický Petr reaguje 9.3.2013 00:29
Pořád počítám s tím, že to tak hladce nemůže projít.To by se muselo v návaznosti změnit i několik dalších zákonů. ČMMJ k uvedenému návrhu nějaké stanovisko zaujala.Nevím jak se vyjádřily další myslivecké organizace.Pravda je taková, že většina myslivců členů i nečlenů ČMMJ je v nejistotě co bude dál.Chtějí pro to něco udělat, ale neví co a jak.Výkřiky o defenestraci či návrhy na hromadné odchody nic neřeší, spíše naopak. Jednou z možností jak to trochu ovlivnit je skutečně návštěva poslance či senátora ve vašem v našem regionu než bude návrh zákona v květnu předložen.
Jiří Létal reaguje 8.3.2013 09:24
ten hromadný odchod z čmmj nastane dne 1.1.2014- jestli tedy bude platit navrhovaná novela zákonu. Důvod? Jednoduché, čmmj se tím pádem zruší- sedlák si na svém 100 ha pozemku začne lovit sám, tak jakoje to v sousedním Rakousku a je vymalováno. A můžeme si zato sami, proto že jsme si tam takové jelimany - zákonodárce zvolili. Navrhuji zavčasu provést defenestraci- možná bychom ještě něco zachránili a to české kulturní bohatství ( českou myslivost) kterou tady naši pradědové,dědové a otcové léta poctivě budovali. je to opravdu k blití, že nějaká bezobratlá Krysa- chce tyhle léta poctivé práce naších předků jednou pro vždy zničit. Myslivosti zdar!!!
František Bárta reaguje 8.3.2013 08:09
Roberte,já nic řešit nechci.Mě se v ČMMJ líbí a jsem v klidu.Jenže Ti nespokojení jenom žvatlaji a nic.Dokáží na něco nakydat špínu z doslechu a jsou za hrdiny.Něco stmelovat a jednotit je těžké,zvlášť kde není dobrá vůle.A v dnešní době je to samé Já a závist.Bohužel se to projevuje i v myslivosti a to velmi citelně.
R V reaguje 7.3.2013 23:18
Františku, ale zde se chceme dopídit co pro to udělat a né řict, to je určitě český patent"každý tu má keců jak Palacký, ale to je tak všechno" Dobrá, zřejmě máte řešení,inu podělte se s námi a uvidíme co se dá dělat. Můj návrh znáte, je to na vás.
Pavel Štěrba reaguje 7.3.2013 08:09
Nikdo tady nekňourá pane Bárto a tyhle stránky jsou od toho, aby se na nich diskutovalo, nebo třeba plkalo. Říkejte si tomu jak chcete
František Bárta reaguje 7.3.2013 07:41
Pane Štěrbo,nikdo Vás tu nenutí nic platit a držet hubu.Jenže plakat na těchto stránkách je trochu úsměvné.Když je Vás většina s ČMMJ nespokojená,tak s tím udělejte něco hmatatelně a nekňourejte tady jeden přez druhého.Každý tu má keců jak Palacký,ale to je tak všechno.
Pavel Štěrba reaguje 6.3.2013 18:59
Pane Vávro, asi jste vůbec nic nepochopil. Cílem téhle diskuze není něco rozvracet, ale naopak stmelovat a donutit naše vrcholné představitele, aby pro nás a za naše peníze začali konečně něco dělat. Dřív než bude pozdě. Píšete že naší povinností je být jednotní, ale v podstatě nám říkáte aby jsme slepě platily a držely hubu
R V reaguje 5.3.2013 22:16
Jaromíre, to se mýlíš!!! Něco zničit, na to jsou jiní adepti. Jinak jsem hezkou řádku let(už :-) )v ČMMJ a nemám asi ptřebu vystupovat, ale jak se v célé situaci orientovat a kudy dál jít??? Co pro to udělat aby se lidi semkli a byli jednotní?
Lukáš Doležal reaguje 5.3.2013 19:39
Myslím, že ČMMJ možná mohla zažít a asi i zažije částečný odliv členů ,díky novým nájemním smlouvám na honitby.Rozhodně nějaký počet myslivců přijde o možnost výkonu práva v myslivosti v honitbách,a tudíž bude otázka k čemu budou potřebovat členství v ČMMJ,když jim postačí zaplatit si pouze pojištění a konec.
Jaromir Vávra reaguje 2.3.2013 15:53
Nemohu se zbavit dojmu, že proti ČMMJ brojí, ti, kteří chtějí myslivost zničit. Všechny ty výkřiky na téma: ČMMJ nic nedělá..., ČMMJ by se měla postarat..., vystoupím z ČMMJ protože..., jak to že ČMMJ nedokáže prosadit... Mám pocit, že tihle lidé mají buďto za cíl ČMMJ oslabit a zlikvidovat jedinou organizaci, která pro nás může něco udělat (ostatně stávající zákon je jejím dílem, byť očesaným) a nebo vůbec nemají představu jak to v této zemi (a vůbec v Evropě) chodí. Myslivci jsou ohroženým druhem, který má nepřátele doslova za každým rohem. Nějaká silová řešení nejsou možná, pokud nechceme vyvolat nepřátelskou kampaň v médiích (která je už tak dost permanentní). Jediné co může ČMMJ dělat a co taky dělá je zákulisní boj a přesvědčování poslanců a senátorů o to, že to co děláme je pro blaho zvěře a přírody, a že se staráme o naše dědictví po předcích dobře a správně. Stačí se podívat na naše německé kolegy - oni jsou skutečnou lovnou zvěří ve své zemi a situace se zhoršuje všude v Evropě i ve světě. Naší povinností je být jednotní, protože když nás rozdělí, tak nás zničí. A ti myslivci, kteří se nás rozdělit snaží... to asi nebudou žádní myslivci. A nejspíš jim jde jen o vlastní pozemky a maso.
jirku ludek reaguje 9.2.2013 20:54
Sesadit je pucem tu bandu zkorumpovanejch bolsevickejch hovad a na roboty s nima..DARMOZROUTAMA
Pavel Štěrba reaguje 8.2.2013 18:26
No, to by bylo asi momentálně nejvíc aktuální. Měla by se jim tam dát podmínka, že buď začnou otravovat Nečase, nebo z toho okna poletí
R V reaguje 8.2.2013 17:41
Pavle, tak kterou uděláme první??? Třeba tu, že výměra honitby by se neměla snižovat?
Pavel Štěrba reaguje 7.2.2013 20:57
Vystoupit a založit novou organizaci, která bude schopná něco kloudnýho pro myslivost udělat, to je běh na dlouhou trať. Těch nových mysliveckých organizací tu už máme jako když nas..e a a taky jsou nám všechny platný veliký ho..o. Tady by asi pomohla jedině pohrůžka další "defenestrace". Ani by se do Práglu nemuselo jezdit, stačilo by jenom, kdyby jim tam chodila petice za peticí
Tomáš Houserek reaguje 7.2.2013 08:22
Co že to vlastně je ta ČMMJ,já osobně do dnešního dne nevím,čím je nám myslivcům prospěšná?
Ellhenický Petr reaguje 4.2.2013 14:07
Já nejsem urážlivej typ, tak v pohodě, ale vedení ČMMJ není jen Palas,jsou tam i jiní a některé znám osobně a dá se s nimi mluvit.Jistě i jiní znají někoho z vedení a tam by se asi mělo začít.Neříkejte mi, že vedení neví, co se děje dole,zase tak dlouho tam nejsou.
František Havran reaguje 4.2.2013 10:23
Myslel jsem Robertův návrh ze dne 3.2.2013 15:54 ;)
František Havran reaguje 4.2.2013 10:23
Robertův návrh není marný..... Hromadný odchod nic neřeší. Stejně "staří osazenci" členské základny nepůjdou a těch pár stovek nebo pár tisíc lidí vedení opravdu zajímat nebude... Petice o škodách zvěří x škodách na zvěři si myslím, že by byl dobrý začátek.... Ellhenický Petr - bez urážky, pokud doufáte v zásah ČMMJ do tohoto kolotoče škod a změn v zákonu - jste blázen i pro mě ;).....
R V reaguje 3.2.2013 15:54
Při nejmenším bič! Možná by byla lepší parádní sukovice...
Miroslav Šteffek reaguje 3.2.2013 12:44
Za Nečasem šli představitelé Asociace soukromého zemědělství, tak nehažte všechny zemědělce do jednoho pytle. Že jsou to kamarádi s "odborníkem" na zemědělství s Bendlem, to snad víte. Zákony píší zájmové skupiny, naši zvolení zástupci v parlamentu pro ně hlasují tak, jak jim jejich kluby nařídí. Chtělo by to vzít do ruky bič...
Honza 7x64 reaguje 2.2.2013 14:38
Vystoupit a založit novou mysliveckou organizaci-byl bych pro...
Bohumír Nekola reaguje 2.2.2013 14:17
Tady máte elektronický odkaz, opakuji str. 14, poslední 2 odstavce. http://iszp.kr-moravskoslezsky.cz/assets/temata/myslivost/Archiv_dokumentu/sbornik-referatu-z-myslivecke-konference-2007.pdf
Jan Horáček reaguje 2.2.2013 13:47
Nekolu ignorujte, vůbec na něj nereagujte. Je pomatený.
Bohumír Nekola reaguje 2.2.2013 09:52
Cituji část příspěvku z myslivecké konference,, Zlepšování životních podmínek drobné zvěře v Moravskoslezském kraji pondělí 12. 11. 2007, str. 14: ,,Některá zemědělská družstva vyloženě drancují krajinu a půdu za účelem zisku. Co je paradox, že za to ještě inkasují dotace. Smutné na tom je to, že ve vedení některých zemědělských gigantů jsou myslivečtí hospodáři, myslivci, (má poznámka -většinou členové ČMMJ) kteří, ač by mohli, situaci neřeší, ani se o to nesnaží.,,
Bohumír Nekola reaguje 2.2.2013 09:49
Vždyt drobnou zvěř zklikvidovala, likvidují právě netradiční, ahistorická MS zakládaná při JZD. I ČMMJ na to byla při svých konferencích na úrovni krajů upozorńována, že netradiční myslivečtí hospodáři, a ostatní členové MS, členové ČMMJ, zaměstnanci z bývalých JZD naopak podporují devastaci polních částí honiteb, včetně likvidace mezí, polních cest, remízů.
Ellhenický Petr reaguje 2.2.2013 09:29
Jsem stejného názoru jako Václav Rejchrt, ale "zatím" nelze protestovat proti něčemu, co není.Na druhou stranu je pravda, že soukromí zemědělci podnikají kroky na které by se mělo reagovat, aby jsme nepřišli s křížkem po fůnusu, ale chce to být u zdroje a vědět o co se jedná ve skutečnosti a ne z doslechu.Možná jsem blázen, ale pořád čekám, že vedení ČMMJ udělá nějaký rázný krok.
Josef Novák reaguje 2.2.2013 09:14
četl někdo z vás článek ve včerejším www.denik.cz - tam zase sedláci dávají myslivcům co proto a všechno by řešili právě menší výměrou,atd..., ale to, že zlikvidovali svým hospodaření drobnou zvěř, to nikoho nezajímá, hlavně škody prasat, ale já bych po nich chtěl zaplatit škody, že tu není ani zajíček,.... A vedení CMMJ si musí důsledně uvědomit, že je volí členská základna, která čítá 100tis. hlasů a jestli tu naser...., tak tam asi dlouho hačat nebudou. A bacha na politické strany, volit jen tu, která hájí naše zájmy a né jen sedláky a pracháče, co chtěji zlikvidovat naší tradiční myslivost.
Jiří Wenzl reaguje 2.2.2013 01:09
Obávám se, že hromadného odchodu nimrodů si vedení ČMMJ nepovšime tolik, jako případného hromadného vstupu do ČMMJ - myslím tím, její budovu v Praze.
Vaclav Rejchrt reaguje 1.2.2013 17:43
Myslím že výstupem z ČMMJ se nic nevyřeší, protože pokud je vlak rozjetý těžko se už zastavuje. Jinak myslím že v naší republice je vše a ve všem pouze o známých a o úplatcích. Takže jediné co by pomohlo mít ty známí na těch správných místech. Nebo co bych ještě osobně udělal já zvolil bych zástupce z nás obyčejných myslivců kteří by za nás mohli jednat. Chtělo by to vymyslet něco jako byla petice za obnovu krajiny, ale víc se do toho opřít aby to mělo význam. Protože když si vemu že nás je okolo sto tisíc a podepsali by to ve většině združení tak už by to mělo váhu a museli by snámi taky jednat. Takže stejně jako šli zemědělci za Nečasem, měli by za ním jít ti zvolení myslivci se svými požadavky, když to neudělalo a asi ani neudělá ČMMJ.