ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
14 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk z Boleradic
Daněk z Boleradic
vloženo: 29.10.2018 21:46
autor: Bronislav Malinka

úlovky (svět)

sibiř
sibiř
vloženo: 29.9.2015 21:28
autor: František Strnad

trofeje

Rarita
Rarita
vloženo: 26.3.2013 12:28
autor: Miloš

zvěř v přírodě

Obnova
Obnova
vloženo: 11.2.2015 08:39
autor: Děda z lesa

zbraně

Nůž vyrobený tátovi k narozeninám
Nůž vyrobený tátovi k narozeninám
vloženo: 22.7.2015 15:57
autor: Milan Stýblo

fotopast

vlk na uhynutom jelnovi
vlk na uhynutom jelnovi
vloženo: 8.3.2013 14:33
autor: Lukáš Rusko

myslivecké umění

na dreve
na dreve
vloženo: 19.5.2019 13:46
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 223873 fotek (0 dnes)
  • 7440 videí (0 dnes)
  • 331 odkazů (0 dnes)
  • 7632 inzerátů (0 dnes)
  • 294 diskuzí (0 dnes)
  • 730120 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12613 komentářů videí (0 dnes)
  • 3193851 hlasování fotek (0 dnes)
  • 54635 hlasování videí (0 dnes)
  • 36105 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Diskuze

Dalekohled ´´ Zlatá střední cesta´´

Marek vložil 6.10.2022 15:52
Zdravím všechny myslivce a myslivkyně.
Chtěl bych se zeptat jaký dalekohled by jste doporučili ke koupi cena/ výkon. Samozřejmě když vezme prémiové značky( Zeiss, Swarovski, Leica, ...) tak samo o sobě to něco znamená.
Jen bych chtěl slyšel názor na dalekohledy ´´ Zlatá střední cesta´´ Cena cca do 10 tis +- víc
Např: Meopta, Vortex, Minox, Nikon, Fomei.
Viditelnost šero a mlha

Děkuji všem za případnou odpověď.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Vlasta Hadr reaguje 7.11.2022 12:09
Já bych " šel " do Zeisse 7x50 jako adept jsem si koupil tento stál tehdy v 70 tých letech z NDR 1450 kčs ( labutí píseň ) a za ni na světě bych ho neměnil mam několik dalekohledů a tento beru nejraději do revíru i na noc. Pan Chalupník a mi mluví z duše pokud jej seženete i starší neváhejte.
Drahoš Hikl reaguje 5.11.2022 09:29
Tak také zkusím dát tip.Vlastnim na lov Nikon Monarch 8x56 k plné spokojenosti 12let a jeden obyč.Nikon 8x42 pro manželku a na cesty:)Dnes jsou k dispozici varianty Nikon Monarch 5 a Nikon Monarch 7 v 8x42.Ze zkušenosti bych se menšího objektivu nebál.Pětkova řada kolem 8-8-9tisíc,sedmičková přes 12tisíc.Protože někdy na čekaný je se mnnou drahá žena kouknu i tou 8x42.Žadný pozorovací skok se neděje.8x56 je linearní, 8x42 základní provedeni a klasika poro tehdy za 3000kč.Mam Monarch E 2.5x10 s bodem i na flintě k mé spokojenosti.Oba už nějaký i hrubši klepanec dostaly bez závady:)Monarchy maji přímé provedení, u 8x56 jsem narazil,že někomu nepasuji na nos.Je to možné:)Ty 8x42 uvádím také kvůli požadované ceně.Je škoda,že Nikony jsou opomíjené,aspoň z mého pohledu:)
Michal Ukropec reaguje 4.11.2022 13:27
Kdysi jsem jako blb prodal Zeiss 7x50, a koupil Fomei. Nekouká to zlé, ale neustále se rozkládal na prvočinitele. Než další opravy, koupil jsem nový Zeiss conquest HD 8x56, a paráda. Nyní po 3 letech se dá sehnat za asi 37 000. Je mi 57. Světelnou propustnost má i dost lepší než obdobná meopta která stojí o pár tisíc míň.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 30.10.2022 14:19
Tak dnes dorazil ani ne po čtrnácti dnech perfektně opravený Zeiss Dekarem od pana mistra Václavíka ze Scope Servis. Kouká parádně, prasklý hranol vyměněn, seřízen, vyčistěn...prostě nebe a dudy. Čeho si ale krom odborné práce cením, je empatie a lidský přístup pana mistra...volal mi hned jak zásilku obdržel a vysvětlil mně postup opravy, stejně tak volal podruhé před odesláním zásilky a popsal detailně co bylo prvedeno. Nelituje na to čas a to se cení...díky!
Jan Slavětínský reaguje 18.10.2022 06:35
Jen malé zamyšlení o kvalitách. 40 let mám a používám ruský TENTO 10x50 a lehký Zeiss 8x30 zakoupený někdy v 70. letech. Zeisse jsem před časem dal vyčistit a dát mu nový antireflex. Nejsem hvězdář a nepotřebuji nic objevovat v Mléčné dráze a při mé myslivosti i s těmi to přístroji dožiju. Jen tím chci kolegovi naznačit, že v té zlaté střední cestě se může porozhlédnout i po nějakém Zeissu za 3-4 tis. z této doby. Nechají se repasované sehnat, např. na Mysliveckých burzách (Troubky apod) nebo přes net. Jsou to držáky ,jak říká kamarád , jako kombinačky z Narexu. A opravitelné u p. Václavíka. Stejně se hodí jeden pracovní dalekohled, který třeba já stabilně vozím v kaslíku auta. i o tom kolego můžete popřemýšlet. Ten Zeiss Vás přežije, samozřejmě když se k němu člověk chová normálně. Ale to ke všem věcem. Lovu.
Patrik Trochta reaguje 17.10.2022 13:41
Měl jsem několik levnějších dalekohledů, kromě starších přístrojů se všechny dřív nebo později poškodily. Měl jsem i zde zmíněný Bresser v 8x56. koukalo to fakt pěkně, ale po necelých 3 letech se mi zachytil dalekohled při slézaní z posedu za špršli. Tak jsem jej lehce přitáhl tělem a dalekohled se zhoupl na řemenu a zastavil se mi o hruď (Bylo to na podzim a měl jsem dost silnou vrstvu). Doma jsem pak přišel na to, že se mi utrhnul hranol. Po komunikaci s prodejcem mě následně kontaktoval s tím, že oprava po záruce bude výměnou za nový kus s tím, že musím zaplatit 4tis.(Nový mě stál 7tis). Následně jsem si řekl, že nejsem tak bohatý, aby jsem si kupoval nekvalitní věci. Následně jsem v Lysé pořídil Steiner Observer 8x56 a jsem s ním nad míru spokojený. Jediná nevýhoda je jeho hmotnost. Jinak tomu nemám co vytknout. Stál mě 9500.
František Havran reaguje 16.10.2022 22:36
Marek - můžu ti říct jednu věc. Levný a dobrý dalekohled neexistuje. To je realita. Na spoustě levnějších dalekohledů ti po roce - dvou zajdou čočky a jsi, lidově řečeno, v řiti. Sám jsem měl Edenberga, Fomei, Bressera a ještě jeden levný šrot... Dneska bych si nejraději praštil přes hubu, že jsem za ty krámy utrácel peníze... Fomei, to je ultra krám a když vidím, jak někdo napíše jako radu: "Kup si Fomei", měl by hned dostat silnostěnnou nereztrubkou přes hlavu, aby se vzbudil. Mám ho dodnes ve skříni jako odstrašující příklad toho, co někdo vydával za dalekohled. A to první sezónu byl super.... Pokud nemáš finance, je opravu řešení vyčištěný "rusák", který má lepší obraz než polovina dnešních pouťových kukátek. Jediná nevýhoda je vyšší váha. Po celém dni se pronese....... Pokud jsi ochotný obětovat 20 000, za mě všemi deseti doporučuju Steiner 8x56 a je vcelku jedno, jestli řada Ranger a nebo Nighthunter. Mám ho více než 10 let a obraz furt skvělý. Teď ho budu dávat na repasi, protože už se mi rozpadají ty ohýbací očnice a poztrácel jsem všechny krytky, ale jinak pořád perfekt... No a po repasi za cca tři tisíce máš zase v podstatě nový dalekohled... B1 od meopty už je předražená...
František Havran reaguje 16.10.2022 22:12
Karel Chalupník - na tyto dalekohledy zkuste kontaktovat Scope servis - pana Václavíka v Lipníku nad Bečvou. Dává to tam široko daleko každý a všichni spokojení! Opravdu kapacita svého oboru!!!
Juras reaguje 11.10.2022 21:23
Jěště jsem zapoměl dodat,že nejlepší návod jak vybrat dalekohled podle věku je na netu na kanálu začínající na písmeno Y, pod názvem výběr dalekohledu to video má 6.14 s leží tam dalekohled na obrázku v trávě je to naše firma od které jsem taky vlastnil několik podařených i nepodařených kusu,ale ten člověk má kupodivu pravdu poznal jsem to s přibývajícím věkem.Co se týče deklarovaných parametru to vše fakt sedí ,mladší prominou-zatím tomu nevěří já taky nevěřil,opak byl pravdou no celej život se učíme tak to má asi být.
Juras reaguje 11.10.2022 20:56
Zdravím vaši diskuzi,dělám myslivost od roku 1985 vyzkoušel jsem toho mnoho,co se týče optiky budu citovat předešlé kolegy univerzální optika neexiztuje ani za mnohonásobně vynaložené finanční prostředky kde na dalekohled k pozorování,na to taky musí být odpovídající optika na zbrani,pokud se teda myslí lov za šera tmy nebo mlha atd.pokud někdo shání levný dolekohled nepředpokládám že bude vlastnit nšjaký digitál nebo termovizi na zbrani,avšak opět citace předešlých kolegu-když je tma nebo mlha každá optika má své hranice viditelnosti i ta drahá někdy zklame naše očekávání a jsou vyhozený peníze a zklamání,chce to vyzkoušet od kolegu v praxi a poslední často zanedbávaný foktor věk-ta optika se nekupuje na 2-3 roky když je stím člověk konečně spokojenej tak za rok to muže byt uplně jinak a parametry prodejcu jsou nám najednou k ničemu,a pak to leží ve skříni nebo to je na bazaru ,protože s tím vidíte najednou mizerně.Přeji štastnou ruku ve výběru
Vaclav Rejchrt reaguje 9.10.2022 21:20
Night Hunter velice dobrý dalekohled kamarád ho měl,ale zde už se bavíme od 20 tisíc plus a né 10 plus.
Martin Sokol reaguje 9.10.2022 12:11
Steiner night Hunter 8x56.Velice výkonný dalekohled poměr cena-vykon...Možu doporučit.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 8.10.2022 12:38
:..já měl jako kolega Haša Zeis Dekarem a přesně tak se mě po pádu klepl hranol. Koupil jsem Fomei Ranger Aspherical v roce 2002..a slouží dobře doteď. Pane kolego Hašo, kdo Vám to opravil prosím ???
Pavel Haša ml. reaguje 8.10.2022 10:51
Souhlasím s Ronem Gordonem. Mám Dekarem 10x50, který se dá sehnat kolem cca 5tis. Jediná nevýhoda je kovové tělo, kdy mi vyklouzl, klep a hranol v háji. Dal jsem jej opravit ale zrovna sezóna v plném proudu. Byl mi nabídnut předváděcí Meostár B1 12x50 s výraznou slevou, tak jsem jej vzal. Jak se vrátil Dekarem z opravy tak jsem dlouho chodil s oběma dalekohledy a porovnával. Jako ano, Meostár kouká lépe, přisuzuji to i 12násobnému zvětšení. Ale ten rozdíl na úkor těch peněz tam prostě není. Aspoň pro mě né. Jelikož je Dekarem po opravě jako nový, je uložen v koženém pouzdru ve skříní pro strýčka příhodu a chodím s Meostárem. Ale nový bych si jej asi za ty peníze nekoupil.
Ron Gordon reaguje 8.10.2022 10:21
Já vím, v současné době nebudu populární, ale za mně pokud by se jednalo o hodnocení - cena, výkon tak sehnat staršího zachovalého rusáka 7x50 v ceně od 1000 do 3000 asi nebude problém. Já ho mám 40let s vyčištěním před pěti léty a nemohu si stěžovat. Díval jsem se přes dalekohledy různých renomovaných značek u mladších kolegů, no jsou lepší, ale násobky ceny neodpovídají násobkům kvality. Právě, že jsem zvažoval také koupi nového lepšího, ale po porovnání jsem zjistil, že to dožiju s rusákem.
Jan reaguje 7.10.2022 11:28
Nejrozumější je si počkat a sehnat si bazarovou zachovalou meoptu meostar, docter nebo třeba steiner ranger.
Jan Slavětínský reaguje 7.10.2022 10:24
Nejsou špatné reference na toto. Cena 10500,- Vortex Vulture HD 8x56
Vaclav Rejchrt reaguje 7.10.2022 08:28
Zdravím jak píše kolega záleží zda pevné zvětšení či varibl. Já mám breser pirsch ed 8x56. Doporučil mi ho kamarád a za šera kouká lépe než meopta se stejnými parametry a je daleko dražší. Je pravda že nyní stojí okolo 12 tisíc,ale za ty prachy dobrá muzika. Nejlépe si půjčovat a odzkoušet co vám bude sedět.
Milan Jirmann reaguje 6.10.2022 17:51
Píšete šero a mlha. Já osobně bych ze seznamu vyřadil Fomei. Novou Meoptu asi do 10.000,-Kč neseženete. Tak zbývají další. Teď jde také o to jaké chcete zvětšení a jaký průměr objektivu. Já osobně mám Meostar B2 10x50 a jsem s ním naprosto spokojen, ale tam je ta cena vyšší. Dnes je trend dalekohledy 10x42. Jak koukají za Vámi uvedených podmínek nevím. Za mlhy Vám žádný ani ten nejdražší dalekohled nepomůže. LOVU ZDAR!!!