ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Sezóna 2014/2015
Sezóna 2014/2015
vloženo: 26.3.2015 11:33
autor: Jan Mikula

úlovky (svět)

Finsko září 2012
Finsko září 2012
vloženo: 24.1.2013 10:32
autor: Marek Škráček

trofeje

pan srnec
pan srnec
vloženo: 3.3.2012 13:53
autor: luděk skácel

zvěř v přírodě

Selátka
Selátka
vloženo: 22.3.2019 08:24
autor: Děda z lesa

zbraně

Pro rybáře
Pro rybáře
vloženo: 13.9.2015 13:10
autor: Karel Obrtál

fotopast

pastier
pastier
vloženo: 16.11.2012 17:15
autor: ivan

myslivecké umění

farbiar
farbiar
vloženo: 9.1.2012 16:00
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233656 fotek (12 dnes)
  • 7971 videí (2 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8917 inzerátů (2 dnes)
  • 282 diskuzí (0 dnes)
  • 749658 komentářů fotek (37 dnes)
  • 12936 komentářů videí (0 dnes)
  • 3296667 hlasování fotek (123 dnes)
  • 56463 hlasování videí (1 dnes)
  • 37691 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Diskuze

Dostřelení"sebeobrana"prasete osobní zbraní????

Mašty vložil 29.12.2019 16:33
Přátelé,chtěl bych sem dát téma o kterém si myslím tak nějak každý ví ale nahlas se o něm nemluví ale kolikrát jsem se k takovému tématu nachomejtl po naháňce při večerním sezení jako o tématu (co kdyby)zájímá mně váš názor či zkušenost a zvědavost mně nedá abych se nezeptal na tuto věc i když náš zákon o myslivosti to neumožňuje.Vysvětlím.Po dlouhém "otálení"jsem se rozhodl koupit pistoli pro ochranu svoji a mých blízkých a ted přemýšlím jakou ráži 9mm nebo 45 ACP.Počítám s tím že většina z vás už chápe kam mířím.A pro ty kteří neví o co jde kdo z vás šlo dohledávat prase do kukuřice třeba v noci nebo do velkých trnek třeba i po kolenou myslím že použití zbraně na svoji"obranu"by bylo na místě.Takže 9 mm nebo třeba ráže 40SW či 45 ACP?Doufám že mně tady neukamenujete za tuto otázku,Mašty.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Pavel Grcal reaguje 6.2.2020 18:34
Jen je treba si uvedomit, ze kratkou zbran pouzit muzete v krajni nouzi nebo v sebeobrane, ale kdyz ji pouzijete, tak ji musite neprodlene nahlasit PCR
Sojka reaguje 4.2.2020 12:53
Není zač. Kdyby něco, je to na stránkách MZe pod touhle adresou: http://eagri.cz/public/web/mze/lesy/myslivost/zaraz-a-zapereni-obecne-stanovisko-mze.html
Patrik Dvořák reaguje 4.2.2020 11:42
No už jsem se lekl, měl jsem info, že je to zakázáný, nehledal jsem to nikde tohle mi stačí díky
Sojka reaguje 4.2.2020 06:13
Patrik Dvořák - zřejmě se jedná o obecné stanovisko MZe ze dne 17.1.2020 - záraz a zapeření, kde se konkrétně k zapeření uvádí: "Přerušení míchy a destrukce mozku vedou k okamžité smrti zvířete, proto nelze záraz nebo zapeření považovat za ubodání ve smyslu par. 5, odst. 5, písm. c zákona na ochranu zvířat. ...Pro provedení zapeření považujeme za nevhodné tradiční použití brku, a to z důvodu nedostatečné pevnosti a možnosti zlomení, čímž nemusí dojít k okamžitému usmrcení. Za odpovídající považujeme použití dostatečně ostrého bodce vhodného průměru, z mechanicky odolného materiálu." Takže žádný zákaz zapeření nebo zárazu se nekoná, zbytečná panika na základě informací agentury JPP.
Patrik Dvořák reaguje 3.2.2020 19:52
Najdu, ale jestli je tam, že nemůžu zapeřit bažanta, dát záraz, tak nevím co to má znamenat, to si jako nějakej blb vymyslí kdejakej paskvil a všichni se pos..em, viz mřížka na noře, kam se poděl selskej rozum, už by to stačilo.
Jan Slavětínský reaguje 3.2.2020 06:15
Pro Patrik Dvořák - kolego,najdi si to usnesení na netu a přečti si celé znění. Věřím, že to pochopíš a budeš mít jasno. Zkusil jsem zkopírovat jeden odstavec, ale nevím, zda se to povede sem vložit. Lovu Zdar. J.S. XX:
Josef Vyskočil reaguje 2.2.2020 11:55
Tak ono krátké zbraně lze použít pro osobní obranu, no a když na Vás vylítne z huštiny divočák tak Vám jde taky o kejhák.
Mašty reaguje 1.2.2020 19:19
JÁ se nejvíce stotožňuji s příspěvkem "Potenec Ondřej"nechtěl jsem tady na foru rozvášnit horlivou debatu o zákoném použití KKZ v myslivosti i když většina z nás ví o co jde a jak se věci doopravdy mají ale jak zaznělo v počátku budu pořizovat si KKZ pro svoji ochranu a rodiny a při "ochraňe"svoji osoby při případném dosledu černé v nějakých hustých trnkách kam ani není pořádně vidět a musíte opravdu tam do (kolen),jinak určitě to nebudu potřebovat každodeně máme spíš u nás hlavně jako prioritu lov Siky,
Patrik Dvořák reaguje 1.2.2020 00:22
Ti co schvalují zákony, by potřebovali zažít prve praxi a za posledních 30let se vyznamenali všichni, myslím, že jste myslivci, tak snad víte co máte dělat. No a pro pána co psal něco o zapeřování atd. věřte, že dělám kde co aby jsme měli drobnou a až teď jsem slyšel, že nemohu zapeřit bažanta, můžete mi říct co teda dle zákona mám udělat???? Díky za odpověď (nevím jestli je to fakt pravda nevěřím)
Potenec Ondřej reaguje 31.1.2020 11:47
Absolvuji několik dosledu ( převážně černé,) v hustém porostu trnek maliník ostružina, každou sezonu. Vláčet sebou po čtyřech dlouhou zbran je značně omezující. Bohužel zákon mluví jasně. Proto doufám, že v novele zákona projde dostřelná rána KKZ. Hned se poohlédnu po nějaké 357
Jiří reaguje 31.1.2020 09:25
https://www.youtube.com/watch?v=Vom9iLDfb-Y Tímhle když vystřelíte do křoví, tak určitě prase po poli honit nemusíte -)
Milan Jirmann reaguje 31.1.2020 08:36
Pročítám si to a nestačím se divit, kolik z nás tady veřejně diskutuje o možném porušování zákona. Tím dáváte vítr do plachet těm, kteří nás nemají v lásce. Pak se nedivíte, že myslivci mají takovou reputaci ve společnosti jakou mají. Až to bude v zákoně povolené, tak pak diskutujte. Pokud použijete krátkou jinak než v souladu se zákonem, tak se vystavujete docela velkým problémům, které mohou vyústit třeba až sebráním zbrojáku nebo může být ještě hůř, protože se vždycky všechno vykecá. LOVU ZDAR!!!
Vlasta Hadr reaguje 30.1.2020 08:30
Pane L.Černý plný a 100% souhlas.
Lubomír Černý reaguje 30.1.2020 02:29
Je to smutné,kolik kolegů nerespektuje zákon,diskutuje zde o svých zkušenostech,jako by se nechumelilo....Taky nejedu na křižovatce na červenou jenom proto,že ji mám radši než zelenou.Dříve to byly baterky,noční vidění,ačkoliv to zákon přímo zakazoval,ve velkém se již používaly,dokonce náš časopis se hemžil inzeráty s podobnými nabídkami,kšeft je kšeft.I proto,že jsou lidé neukáznění,je dnešní myslivost tam,kde je a bude hůř.
Vlasta Hadr reaguje 29.1.2020 18:30
Omare to jsem nemyslel bylo jen pro názornost že na prase nemusí být zrovna kanon jak se tu prezentují znalci na krátké zbraně jsem myslivec a taktéž sportovní střelec tak o tom dost vím. Opakuji musím vědět kam nám střílet a umět to ne honit postřelený prase po poli a dělat z něho pistolí řešeto. Asi tak !!!
Sojka reaguje 29.1.2020 18:08
454 Cassul má zpětný ráz cca o 75% vyšší než 44 Mag. S tím se moc střílet nedá :-). Doporučuji vyzkoušet :-):.-).
Roman Valštýn reaguje 29.1.2020 16:54
Nejlepší volba je revolver .357 bohate stačí. Cena zbraně je cca do 10000kc. A střelivo je taky za rozumnou cenu. Ale pokud byste se chtel trochu rozšoupnout tak ráže .454 cassul je taky vhodná. ????????????
Sojka reaguje 29.1.2020 15:09
Pro názornost, jak to taky může vypadat a proč není 22 LR nebo 7,65 Br pro tyto případy vhodná: https://www.youtube.com/watch?v=r8wCYffq838 https://www.youtube.com/watch?v=xwT42pFCsNU
Omar Stodůlka reaguje 29.1.2020 11:21
Vlasto a myslíš, že postřelený divočák bude čekat, až mu dáš třeba 22LR doprostřed čela??? :-)
Vlasta Hadr reaguje 28.1.2020 10:51
A proč zrovna diskuse o kanonech když chci prase dostřelit a vím kam a umím střílet mi s osobní zkušenosti stačí 7.65 Taktéž mam zkušenost když přišel řezník na zabijačku nechal doma patrony stačila mu moje 22. ale chce to vědět kam a umět to to samé je i s divočákem pokud ho chci opravdu dostřelit a ne ho honit s pistolí po poli.
Sojka reaguje 27.1.2020 23:37
Tak když už plastový recyklát, tak HS Produkt je sice licenční chorvatský Springfield, ale Glock má mnohem dostupnější servis, náhradní díly a doplňky a např. pro oba druhy použití bych určitě chtěl např. tritiová miřidla, která jsou za šera, soumraku a tmy perfektně čitelná (https://glockshop.cz/glock/423-tritiova-miridla-glock.html). Spoušť je blbá u obou zbraní stejně :-). Upřednostnil bych 10 mm Auto, protože: těžší střela, větší průměr, dobrá průraznost, dlouhá historie použití v lovectví (v USA se s tímto nábojem běžně loví), dostupné komponenty na přebíjení, možnost laborace na vyšší výkon než tovární. Osobně bych ale dal pro oba účely přednost odlehčenému 5rannému revolveru s hlavní 2 palce v ráži 357 Mag.
Mašty reaguje 27.1.2020 19:23
Tak budu vybírat mezi těmi dvěma rážemi 357 SIG nebo 10 mm Auto.Která z nich je lepší ráže? Myslím že 357 Sig.Co jsem koukal tak Glock nebo HS Produkt co se týké ráže 357 sig.
Miloš reaguje 24.1.2020 23:40
Ahoj, pistolové ráže 9mm luger, 40SaW, 45ACP jsou při dostřelování černé zvěře neučinné (jsou to ráže na lidi). Jako nejslabší možnou krátkou zbraň, která bude učinná je revolver 357 magnum s minimálně čtyřpalcovou hlavní. Zákon je zákon, nicméně při dohledávání postřelených prasátek mě revolver 357magnum jistí...
Josef Vyskočil reaguje 24.1.2020 18:24
Zákon je zákon, ale na druhou stranu nechat trápit postřelenou zvěř.
Sojka reaguje 24.1.2020 16:38
Pokud chcete krátkou kulovou zbraň (KKZ) pro účely sebeobrany a zároveň na možné případné použití k výše uvedenému účelu (mimochodem v návrhu nového ZoM je tuším i paragraf, umožňující dostřelení zvěře KKZ, takže možná bude zlegalizováno), tak se moc nespoléhejte na ráže 9 mm para, 40 SW a 45 ACP a uvažujte z revolverových 357 Mag a 44 Mag, z pistolových pak 10 mm Auto nebo 357 Sig (záměrně zmiňuji pouze ty v ČR běžně dostupné). Nevýhodou je, že KKZ v těchto rážích jsou většinou hmotnější a robustnější, což není úplně vhodné na běžné nošení. Ale co bych Vám dopopručil v každém případě, tak si vyzkoušet použití KKZ v takové situaci a absolvovat aspoň nějaký výcvik pod dohledem instruktora, abyste nebyl trpce zklamán.
Vlasta Hadr reaguje 22.1.2020 10:02
Pardon - omluva za 10 mm Auto mam v tom troch mezeru.
Vlasta Hadr reaguje 22.1.2020 09:42
Je to tak a máte pravdu je to polemika zejména když tu diskutují " odborníci " na krátké zbraně a nevyznají se v jejich rážích viz.10 mm auto. Zase z druhé strany nedovedu si představit že polezu do hustého houští po kolenou za postřeleným prasetem s nožem v zubech abych mu dal záraz , nebo za sebou vlekl kulovnici a dostřelil ho jak praví zákon a nebo ho tam nechám až mu dojde a pak ho vytáhnu nafouklého a zapařeného a teď babo raď. Lovu zdar
Martin Sokol reaguje 22.1.2020 08:53
Tak tak ;-)
Jan Slavětínský reaguje 22.1.2020 08:27
Přátelé ,pokud si přečtete stanovisko Mze ze dne 17.1.2020 ohledně zárazu nebo zapeření zvěře, dozvíte se, že je možné použít pouze LOVECKOU zbraň odpovídající ráže. Tak že je zbytečné diskutovat. Lovu zdar
Martin Sokol reaguje 21.1.2020 23:00
Na dostřeleni prasete do 120kg pokud se nemota kolem pes a jiná osoba tak s brokovnici cca na 10m stačí brok 3,5mm popř.SG...pro tebe bezpečnější než jednotna střela ;-) páč ta letí jen jedna...
Petr Kubíček reaguje 21.1.2020 19:47
U jednoho podobného dosledu jsem kdysi asistoval a myslím že není potřeba žádná pistole.Stačí jakýkoliv dobrý pes,který černou zabaví a potom jak píše p.Slavětínský bohatě postačí brokovnice a čelovka.Lovu zdar.
Mašty reaguje 21.1.2020 16:50
Takýe z mých preferovaných ráží vychází pro 40 SW nebo 45 ACP,devítka má smůlu já osobně jsem pro pistoli než revolver
Josef Vyskočil reaguje 20.1.2020 18:44
Souhlasím s p.Koppem akorát bych volil 4 palcovou hlaveň, bohatě stačí na 50m s tím asi střílet nebudete.
michal velecký reaguje 20.1.2020 13:08
Jestli pistole,tak 10mm auto.Pokud revolver, tak já bych šel do 44Mag.Mám osobní zkušenost i s 9mmmPara a to je slabota.
Jan Slavětínský reaguje 20.1.2020 11:32
Zatím mi vždy stačila brokovnice a myslím si, že je to asi nejlepší. Supr je čelovka a tím mít "volné ruce" bez baterky a v nich jen flintu. Vzhledem k tomu, že ten dosled budete asi dělat maximálně dvá, nikdo jiný asi nebude zkoumat čím je ten kus střelený. Pokud použijete granát, Tauruse nebo slug, asi se o tom nikde nedočteme. Lovu zdar a co nejméně dosledů..
Jiří Kopp reaguje 20.1.2020 07:21
Dobrý den! Já osobně bych volil revolver ráže 357magnum a to z několika důvodů. Za prvé tato ráže spolehlivě zastaví každé zvíře i člověka, těžko se před ní ukrývá, je průbojná, revolvér je bezpečnější pro střelbu jak v houští tak i kdekoliv jinde, pořízení zbraně levnější, třeba v komisy Taurus se dá sehnat již za nějakých 8000kč, budí větší respekt při ukázání zbraně útočníkovi, stačí jen pohrůžka zbraní a pokud si pořídíte s 6 palcovou hlavní při trošce tréningu budte trefovat i na 50m. Přeji vám šťastnou ruku při výběru a řiďte se hlavně svým rozumem a na rýpání okolních lidí nedejte!!!
Vlasta Hadr reaguje 19.1.2020 22:13
Zajímavé téma zákon-- hovoří jasně - a již jsem se s tím taky sešel a ne jednou při dostřelování černé v hustém houští kde se s dlouhou zbraní těžko manipuluje i bych řek že je to bezpečnější jsou státy kde je toto možné a povoleno.