ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
12 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk 2019
Daněk 2019
vloženo: 14.11.2019 13:58
autor: H.J.

úlovky (svět)

Raritné zlato
Raritné zlato
vloženo: 3.5.2017 08:37
autor: NH

trofeje

detail
detail
vloženo: 2.1.2014 14:18
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Signálka  :-)
Signálka :-)
vloženo: 27.2.2012 16:38
autor: Vít Hlavica

zbraně

Přestavba jednušky ZBK 110
Přestavba jednušky ZBK 110
vloženo: 15.3.2012 13:27
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

...
...
vloženo: 22.10.2016 19:37
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

Plastické obrazy se mně moc líbí
Plastické obrazy se mně moc líbí
vloženo: 30.3.2020 20:40
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 191773 fotek (54 dnes)
  • 6798 videí (0 dnes)
  • 328 odkazů (0 dnes)
  • 5079 inzerátů (2 dnes)
  • 316 diskuzí (0 dnes)
  • 616047 komentářů fotek (246 dnes)
  • 12584 komentářů videí (0 dnes)
  • 2706805 hlasování fotek (800 dnes)
  • 52669 hlasování videí (0 dnes)
  • 33299 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 31 online

Připomínky a názory
Diskuze

Dovoz zbraně z Německa přes přepravní společnost

MartinToman vložil 9.6.2020 10:52
Lovu Zdar.
Chtěl jsem se zeptat zda má někdo zkušenost z českou firmou https://www.ezbrane.eu/dovoz/
Nabízí zprostředkování dovozu zbraně koupené v zahraničí a vyřízení administrativy
Díky
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jaroslav Boháč reaguje 5.7.2020 11:26
Zdravím Martine, náhodou jsem narazil na tuto diskuzi. Jsem majitelem ezbrane.eu, ale není to reklama. ezbrane.eu vlastní zbrojní licenci a veškerá povolení pro dovoz a přpravu zbraní a podmínky jsou uvedeny na stránkách, kde jste je asi i četl. Zbraně si ezbrane.eu nenechá posílat, ale jezdí separátně pro každou zbraň. Mluvíme o Německu. Co se týče přepravy z Německa, tak na policii mají pravdu. Přepravovat zbraně v ČR mohou pouze přepravci s licencí a takový tu neexistuje. V Německu ano, tam se jenom bazarových zbraní prodá každý den tolik, co v ČR za tři roky. Proto se tam firmám tuto službu nabízet vyplatí. Jinými slovy, vy si můžete objednat přepravu zbraně u licencovaných přepravců v Německu a je to legální, nicméně jak překročí hranice je to nelegální, protože nemají licenci pro přepravu zbraně v ČR. Odpovědnost nesete vy, protože jste si takovou přepravu objednal a zbraň jste jim svěřil, přepravce často neví co veze. Praxe je taková, že se nic neřeší když to klapne. Když se zbraň ztratí, nebo přepravce v rámci namátkové kontroly zjistí že veze zbraň, začíná jiný příběh, který končí zabavením ZP. Ještě jednu věc a to kdy si lidé do Německa pro zbraň jezdí sami. POZOR povolení k dovozu a přepravě vydané v ČR není povolení k vývozu a přepravě po Německu. Jako občan ČR povolení k přepravě neregistrované zbraně po Německu nikdy nedostanete, a když vás náhodou zastaví Německá policie, budete rád, když vám zbraň jenom zabaví a ze zadržovací vazby vás za dva pustí a dostanete zákaz vstupu jenom na 5 let. Pokuta je už jenom legrace. Snad jsem udělal trochu jasněji.
Jan Rezek reaguje 10.6.2020 06:45
Martine v soukromé poště.
MartinToman reaguje 9.6.2020 20:38
Ahoj. Díky za info. No vín, že to takhle jde, ale u nás na odboru zbraní mi řekli, že je to nelegální, tak z toho mám trochu strach. A jestli se můžu zeptat: Vzpomenete si, co jste vyplňoval do zbrojního přívodního listu, který se posílal tomu přepravci? Jestli svoje jméno, když to vezl někdo jiný, nebo to se na PČR vyplňovat nemuselo?
Jan Rezek reaguje 9.6.2020 19:18
Ahoj Martine, před 10 lety jsem kupoval v Německu dvojku, s prodejcem jsem se domluvil, že mi jí pošle přepravní společností.Přeprava stála 149 EUR, ale kurýra už si nepamatuji.
MartinToman reaguje 9.6.2020 10:54
Popřípadě, pokud jste kupovali zbraň v Německu, využili jste někdo tamní přepravce zbraní?