ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
12 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Nejsilnější trofeje roku
Nejlepší naháňky roku
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2015
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2016
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2017
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2018
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2019
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2020
Dnešní naháňka Horní Lhota
Dnešní naháňka Horní Lhota
počet kusů: 11
vloženo: 18.1.2020 20:03
autor: Radek Šlimar

sele z nadháňky
sele z nadháňky
počet kusů: 1
vloženo: 14.1.2020 21:09
autor: Karel Kolář

Statistika
  • 183358 fotek (17 dnes)
  • 6680 videí (0 dnes)
  • 328 odkazů (0 dnes)
  • 4730 inzerátů (2 dnes)
  • 320 diskuzí (0 dnes)
  • 582381 komentářů fotek (30 dnes)
  • 12503 komentářů videí (0 dnes)
  • 2560706 hlasování fotek (276 dnes)
  • 51980 hlasování videí (0 dnes)
  • 32733 registrovaných uživatelů
    4 dnes nových, 40 online

Připomínky a názory
Diskuze

Foťák do přírody

Mila Šebela vložil 15.12.2019 16:58
Přátelé, myslivci, fotografové... Mám následující dotaz: Čím fotíte přírodu, momentky na honu, lidi...? Abych se vyjádřil přesně - můj foťák dosloužil a potřebuji poradit. Na trhu je několik dobrých značek foťáků v různých variantách a provedení. V nabídce se moc neorientuji a chtěl bych znát Váš názor. Moje představa je následující . Nechci složitou zrcaldlovku, ale jednoduše nastavitelný kompakt, u kterého nacvaknu "program" a fotím ostré momentky, dokážu přiblížit objekt z 50 metrů, dokážu fotit s bleskem v šeru a posléze třeba chlapiska na poslední leči v hospodě se slabým lustrovým světlem. Je vůbec něco takového - za rozumný peníz - na trhu. Pokud ano, poraďte. Nejde mi o žádné super-hyper snímky, ale aby to bylo alespoň ke koukání. Předem dík za odpovědi.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Vlasta Hadr reaguje 24.12.2019 12:01
Pokud mohu - před lety jsem to taky dělal začínal jsem s fotopuškou z bývalé NDR - ZEIIS-Jena- zrcadlovka- jdi do fotopušky výběr je velký ale ceny jsou již zase někde jinde já bych šel do Canonu v digi.
Ron Gordon reaguje 23.12.2019 20:05
Nejsem žádný fotoexpert, taky jsem ověřoval, který foťák by byl nejvhodnější, zejména, který by byl schopen fotit i za šera. Používal jsem Olympus SZ 10 a když mi "umřel"tak jsem zkoušel zrcadlovku nikon, což je sic dobré, ale do lesa na šoulačku se to nějak nehodí. Zkoušel jsem Nikon Colpix 900 - obdobné, dobré, ale příliš velké a tak jsem zůstal u Olympusu SZ 20. který lehce zastrčím do kapsičky u vesty a ani nevím , že jej nosím. Pokud mi nejde o nějaké expertní foto , ale o záběr "okamžiku" myslím, že je dostačující. Pokud je čas, tak se z toho dají udělat i fotky na poměrně dobré úrovni.
Mila Šebela reaguje 23.12.2019 07:24
Děkuji všem za rady a názory. Po několika dalších konzultacích s fotografy jsem si vybral Panasonic Lumix DMC-FZ1000EP. Snad to bude dobrá volba. Přestože už jsem se rozhodl, ocením další příspěvky. Přeji všem pohodové Vánoce celý příští rok.
dakslkopov reaguje 19.12.2019 20:15
Začal jsem s Panasonic-FZ 28 18x OPTICAL ZOOM ale už dosloužil a tak jsem pořídil Nikon COOLPIX P 1000 125x OPTICAL ZOOM .Myslím, že ten bude asi poslední. Supr i na obeznání zvěře.Pro blbc. je to asi špička. Jsem velice spokojený.
Jiří reaguje 18.12.2019 19:11
Plně souhlasím s Lubomírem, pokud mě to neživí, tak je mi líto do toho vrážet desítky tisíc. Já do toho vrazil prachy jednou a nemám potřebu dokupovat objektivy, i když je mi jasné, že kdybych nafotil pár svateb, tak bych to měl zpátky. Ale i s tím ultrazoomem se dá kouzlit, ale pokud to člověk chce tisknout, tak je lepší pořídit zrcadlovku. Mně se ted pos*al krátký objektiv od Tamronu (17-50)a jsem naprosto zoufalý z výběru něčeho podobného od Canonu, protože by to lezlo nad částku 10tisíc. Jak nafotím děcko u vánočního stromku fakt nevím ... -)
Lubomír Černý reaguje 17.12.2019 21:46
Bohužel fotky budou přesně takové,co jste ochoten do fot.techniky investovat.Jak se říká,z h...a bič neupleteš-)).Také jsem začínal s ultrazoomem,skončil u bezzrcadlovky,s kvalitním,jak jinak,než drahým objektivem už výsledky nejsou špatné,pošilhávám po full framu,ale to je už pro mmne nedostižný sen.Odmítám platit několik desítek tisíc za fot.výbavu,přeci jen mě to neživí.
Jiří reaguje 17.12.2019 20:07
současnou techniku už nesleduji, ale 10 let jsem fotil ultrazoomama, první byl panasonoic, pak canon (trochu lepší barvy, ale jinak šmejd, do kterého se nejenom mně naprášilo - takže nedoporučuji) a třetí byl opět panasonic - obrazově už je to všechno stejné ty ultrazoomy, cenově a jednoduchostí ovládání rozhodně doporučuji panasonic. V současné době jsem přešel na zrcadlovku a nelituji toho, ale bohužel už nefotím tolik co dříve. Měl jsem to udělat spíše opačně, v mládí fotit zrcadlem a v pozdějším mládí (současnosti) se spokojit kompaktem -)
Michal Ukropec reaguje 17.12.2019 08:24
Mám Panasonic fz 300. Jediný foťák se světelností 2,8 v plném rozsahu zoomu.
Mila Šebela reaguje 15.12.2019 16:59
Nikdo nic???