ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
13 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Životný
Životný
vloženo: 2.9.2015 00:20
autor: Milan Michalovič

úlovky (svět)

Lovu zdar!
Lovu zdar!
vloženo: 20.9.2019 06:14
autor: NH

trofeje

Kamarádův raritní
Kamarádův raritní
vloženo: 27.7.2016 15:40
autor: karel marek

zvěř v přírodě

Kňour
Kňour
vloženo: 12.1.2016 09:00
autor: Děda z lesa

zbraně

Lovecký tesák s damaškovou čepelí
Lovecký tesák s damaškovou čepelí
vloženo: 13.2.2016 11:34
autor: Karel Obrtál

fotopast

Jelen Šumava
Jelen Šumava
vloženo: 10.2.2012 15:12
autor: Vladimír Zach

myslivecké umění

na dreve
na dreve
vloženo: 19.5.2019 13:46
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 204578 fotek (39 dnes)
  • 7033 videí (0 dnes)
  • 326 odkazů (0 dnes)
  • 5705 inzerátů (3 dnes)
  • 303 diskuzí (0 dnes)
  • 665772 komentářů fotek (144 dnes)
  • 12477 komentářů videí (0 dnes)
  • 2923370 hlasování fotek (470 dnes)
  • 53673 hlasování videí (1 dnes)
  • 34513 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 22 online

Připomínky a názory
Diskuze

FOTOPAST BUNATY

Juras vložil 23.1.2021 15:13
Zdravím kolegové,máte někdo zkušenost s externím dobíjením fotopasti,zkoušel jsem 6v 12Ah,ale v mrazech to je řešení na 2 měsíce pak vadne a opakované nabití se ne vždy podaří většinou je vybitá pod své minimum a sesype se takže nákup nové a další náklady na provoz.Asi by to řešil solární panel,kdo má nějaké zkušenosti a chce se podělit s přáteli napište prosím,mám Bunaty s GSM modulem LOVU
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Vaclav Rejchrt reaguje 5.3.2021 11:18
Nechci nějak prudit je fajn se podělit o zkušenosti, ale přemýšlim proč jste se teda dotazoval na problém s výdrží, který jste sem vložil 23.1.2021. A ve vašem předposledním příspěvku z 3.3.2021 uvádíte že problém jste vyřešil a že fotopast šlape celou zimu. Předpokládám že zima začíná dřív než koncem ledna?? Tak teď to tak trochu nechápu proč jste se tedy dotazoval?? Neberte to nijak ve zlém třeba to je jen špatně formulováno nebo já to špatně pochopil. S pozdravem myslivosti zdar, koronaviru zmar!
Vaclav Rejchrt reaguje 5.3.2021 10:50
Přesně tak záleží na intervalu nastavení, proto jsem se ptal. Já mám interval pro čtvrt hodině a právě proto jsem psal kolik mi to nafotí fotek se souvislostí s výdrží baterie. Čím více fotek tím kratší čas výdrže baterie asi tak. Proto ten dotaz na časové období. Díky za odpověď.
Bernard reaguje 5.3.2021 07:33
To množství fotek závisí také od nastavení fotopasti. Pokud ji dám ke krmnému zařízení v době nouze a prodlevu nastavím na 5 minut, tak mám 500 fotek za týden.
Juras reaguje 4.3.2021 21:37
To máte Václave docela dobře zazvěřenou honidbu skoro vám závidím,mám to nastavený že to bere jen od zajíce vejš takže občas srnčí prase sporadicky,ale to nevadí byla řeč o výdrže baterie LOVU at se daří
Vaclav Rejchrt reaguje 4.3.2021 14:12
Dobrý den pane Juras, 500 fotek za celou zimu?? Mě to vyfotí za ty tři měsíce cca 8 až 9 tisíc fotek a to jedu na baterku 6V bez regulátoru a taky bez problémů.
Juras reaguje 3.3.2021 20:57
Zdravím pánové,problémy jsem vyřešil zakoupením seřizovatelným modulem jak píše kolega Trčka našel jsem ho na Battery,baterie na vebu stojí pár korun,čínan ho má za polovic,ale to nevadí.Vzal jsem 20ti litrovej kanistr z plastu a uříznutým vrchem jsem do něj vložil autobaterii 12v 80Ah plus ten regulátor zatím Bunaty šlape celou zimu bez ztráty jediný čárky napětí,odesláno asi 500 fotek,no uvidíme jak dlouho vydrží zatím jsem ve fázi testu pak dám vědet Lovu
Jan Horáček reaguje 27.2.2021 22:05
Zdravím majitele fotopastí Bunaty. Mám tři. Dvě větší, Full HD a jednu malou. Běžné baterie tam vydrží hodně málo. Na doporučení servisu Bunaty jsem zakoupil lithiové. V jednom přístroji jsou baterky stále aktivní (vybitý jeden dílek ukazatele), ve druhém přístroji jsem na nule. Čím to je, nevím. Přitom ten akční (v provozu) jel i na video a baterie drží. U fotopasti mini mám zatím baterie obyčejné NiCd a už několik týdnů ukazuje baterie vybité (červený symbol), ale pořád fotí. Tak se v tom vyznej. Když kapacita baterií mizí, je o otrava.
Stanislav Trčka reaguje 27.2.2021 13:57
Napájecí modul, step-down měnič 3A s LM2596 např.firma Hadex(35kč).Dát do vodotěsné krabičky.Seřízení napětí z 12v na á 7v šroubečkem na usměrňovači.
Vaclav Rejchrt reaguje 27.2.2021 10:17
Ještě pro upřesnění ta starší fotopast je Bunaty full hd gsm 12 mpx, a ta novější Bunaty full hd gsm 4g 16 mpx. Tyto obě fotopasti využívám celoročně v terénu od října do března jsou umístěny na horách a po zbytek roku je mám u nás v polní honitbě.
Vaclav Rejchrt reaguje 27.2.2021 10:01
Dobrý den, já mám tyto fotopasti dvě, jednu vlastním více než pět let. Jediné s čím jsem měl problém tak s poruchou vypínače a se špatným softwerem. Ale s náhradním zdrojem jak zde píšete nikdy. Možná to je tím že jsem málo kdy nechal fotopast uplně vybít. Většinou když začíná signalizovat vybití dojedu k ní přehodím Baterii a jedu dál cca 3 měsíce. Náhradní zdroj který popisuje kolega Trčka mám taky, ale již ho nepoužívám dokonce u něho mám jištění proti úplnému vybití. Již asi tři roky jedu pouze na 6V baterie a v pohodě, možná to bude tím že včas vyměním zdroj. Je tedy pravda že loni když jsem měl fotopast v řepce tak mi liščata překousali kabel od zdroje k fotopasti a baterii to vyskratovalo tak jsem musel koupit novou. Nechci vám radit, ale zkuste si koupit ještě jednu baterku a včas je přehoďte a máte po problému nebo kontaktujte nějakého kutila který vám uděla ten usměrňovač a věřím že máte po problému. Nebo mě ještě napadlo já jsem obě fotopasti kupoval u fotopasti-bunaty.cz. Velice vstřícní a ochotní lidé, myslím že maji do konce výhradní zastoupení pro ČR. Zde je číslo přímo na servis 601 571 036 určitě vám rádi poradí v čem je problém, protože tolik zkušeností jako májí oni nemá nikdo z nás.
Stanislav Trčka reaguje 26.2.2021 18:28
Na fotopast Bunaty s odesíláním mám baterii 12v 28ah zakopanou v zemi v plechovém boxu.Fotopast Bunaty vydrží i napětí 12v.Ale mám tam připojený usměrňovač který mě stahuje napětí asi na 7v.
Frantisek reaguje 26.2.2021 16:38
Mne se fotopast take vybila, a kdyz jsem kouoil nove baterie, tak po zapnuti pouze blika. Nevim co s tim... Jestli pomuze externi zdroj, tal take poridim.