ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
13 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

úspěšný lov
úspěšný lov
vloženo: 8.1.2019 05:55
autor: Jan Pavlík

úlovky (svět)

Můj první kamzík
Můj první kamzík
vloženo: 11.10.2013 23:35
autor: Daniel Donaťák

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 22.10.2020 14:33
autor: Frantisek Jenik

zvěř v přírodě

Ale máma to jistí
Ale máma to jistí
vloženo: 10.3.2015 08:30
autor: Děda z lesa

zbraně

Přestavba jednušky ZBK 110
Přestavba jednušky ZBK 110
vloženo: 15.3.2012 13:27
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

Jelen Šumava
Jelen Šumava
vloženo: 10.2.2012 15:12
autor: Vladimír Zach

myslivecké umění

farbiarka
farbiarka
vloženo: 31.3.2013 13:47
autor: Marek Horňák
Statistika
 • 200497 fotek (36 dnes)
 • 6962 videí (2 dnes)
 • 326 odkazů (0 dnes)
 • 5499 inzerátů (7 dnes)
 • 318 diskuzí (0 dnes)
 • 650598 komentářů fotek (111 dnes)
 • 12420 komentářů videí (0 dnes)
 • 2855886 hlasování fotek (616 dnes)
 • 53227 hlasování videí (2 dnes)
 • 34098 registrovaných uživatelů
  7 dnes nových, 43 online

Připomínky a názory
Diskuze

Hormonální přípravky na parožení spárkaté -- a co dál ????

Vlasta Hadr vložil 28.12.2020 14:55
Čím dál a více se dočítám chvalozpěvy a doporučení k předkládání přípravku na podpoře parožení spárkaté ale nikde jsem se nedočetl o vlivu těchto přípravků na životní prostředí či konzumaci zvěřiny. Dnes již tak přechemizované době viz. Ečka- geneticky upravované potraviny - broilery atd. Je to důvod k zamyšlení U nás v Pošumaví máme sdružení které mělo spíše podprůměrné trofeje po předkládání těchto přípravků vzrostl téměř raketově lov medailových trofejí říkáme jim tu broileři z Mexika. Mněl jsem možnost tu trofej vidět medailová a ve zvěřině " žebrák" Ta trofej by pro ne nemněla cenou věšáku na klobouk.je to další krok k chemizaci přírody možná že jednou nám bude doporučeno
krmit zajícům Viagru a pernaté broileří směsi ,jde o další snahu zatraktivnit poplatkový lov a přilákat lovce. V.H.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Sojka reaguje 17.1.2021 14:04
Jinak ač nerad, tak musím souhlasit s příspěvkem M.Conkara ohledně hodnocení příspěvku uživatele Martina Sebera. Jeho příspěvek jsně vypovídá o úloze minerálních supplementů ve výživě srnčí zvěře a zlepšování životních podmínek v současné narušené krajině.
Sojka reaguje 17.1.2021 13:59
Milý Vlastíku, zkus se trochu uklidnit a hlavně!, než se tady budeš pokoušet k něčemu vyjadřovat, tak si aspoň nastuduj základní pojmy. O co jedná v reálu v tomto případě? Sousední MS asi zřejmě bylo schopno pro welfare zvěře něco udělat a světe zboř se, ono to mělo nějaké výsledky. No a co udělá lidový myslivec Vlasta Hdar? Neplácne se do čela a řekne si, oni to tam asi dělají dobře, nějakým způsobem se snaží zvýšit úživnost a kvalitu honitby a ono ejhle, má to nějaké výsledky. Ne, lidový myslivec Vlasta Hadr usoudí, že je potřeba ousedy pomluvit, nejlépe na webu a veřejně. Víš Vlastíku, opravdu je velmi těžké někde veřejně obhajovat myslivost, když jedinci Tvého ražení tomu opravdu hážou klacky pod nohy neuvěřitelným způsobem. Opravdu tady nehodlám diskutovat současnou situaci spojenou s problematikou výživ strnčí zvěře, civilizační, hospodářské a jiné tlaky na současnu přírodu a životní prostředí. Ty jsi prostě jenom blb, který o tom ví úplné hovno a jediné na co se zmůžeš, jsou blbé kecy, odbornost (byť sebemenší) v tom opravdu není.
HAV SOJ JEŽ reaguje 16.1.2021 21:05
Slovu dík, ale není můj. U nás to můžou lovit jen odborníci s vyšší odbornou zkouškou a tu bohužel nemám:((
Michal Conkar reaguje 16.1.2021 20:51
HAV SOJ JEŽ, takáto trofej je sen mnohých poľovníkov, takže k tomuto úlovku ti blahoželám. Lovu zdar!
HAV SOJ JEŽ reaguje 16.1.2021 15:05
Trošku minerálního lizu neuškodí
Michal Conkar reaguje 16.1.2021 09:58
Páni, napriek tomu, že diskusia na túto tému tak trocha "vybočila", ja som sa tu veľa dozvedel, hlavne z príspevku pána Martina Seberu.
Vlasta Hadr reaguje 16.1.2021 08:37
Garrulus glandarius--ty jak na tomto webu a vlákně otevřeš zobák tak z něj lítají jen hovadiny a urážky . Když já jsem na Šumavě začínal s myslivostí tak si seděl na nočníku a v uhláku hrál na horníka, takže o lidové myslivosti něco vím zvěř kterou jsem lovil tvoje děti již znají jen z fotek a ZOO a díky takovým chytráků jde naše myslivost která je ve světě uznávaná a má hluboké tradice do pr--ele . asi tak ty chytrej Pražáku. ( neplátí samozřejmně pro všechny ) . V.H.
Sojka reaguje 15.1.2021 23:10
Víš Rone, taky jsem si zadal do vyhledáváče "hormonální přípravky na parožení" a jediné, co mi vyběhlo, je tato diskuze. Jen úplný idiot si může myslet něco o hormonech. Můžeš to samozřejmě okecávat jak chceš, nicméně realitou je, že od myslivce bych očeával alespoň tu bazální znalost některých procesů, co se výživy, fyziologie a biologie zvěře týče. To prostě neokecáš, i kdyby ses na hlavu stavěl. Ale cením si toho, žes aspoň částečně uznal, žes pochybil. V tvém případě, všechna čest :-). Ale zkoušej to klidně okecávat dál, třeba Tě ještě něco napadne :-). Já samozřejmě vím všechno nejlíp jak říkáš, koneckonců, nechodil jsem do školy nadarmo :-). Někteří maj problém v tom, že v pátý třídě holt zapomněli zabrat :-).
Ron Gordon reaguje 15.1.2021 22:52
Sojko, já se obejdu bez důvěrnosti, díky že jsi mně naučil číst a omlouvám se ti za nařčení. To je tak, když člověk začíná od začátku diskuse a zapomene se podívat na název vlákna. Já si zase trvám na tom, že člověk vzdělaný by měl mít určitý nadhled a bez urážek poučit ty méně vzdělané. Nechci být obhájcem, ale jen tak jsem zkusil do chytrého vyhledavače Google zadat "hormonální přípravky na parožení" a v obrázcích hned na druhém místě se ti objeví krmná směs pro spárkatou, což může být matoucí a vůbec by se nedivil, že se to mohlo objevit i jinde. Tebe je to ovšem těžko vysvětlovat, ty přeci víš vše nejlíp.
Sojka reaguje 15.1.2021 18:04
Jasně že k tomu nemáš co říct, jsi prostě jen ostuda myslivosti.
Vlasta Hadr reaguje 15.1.2021 17:49
------ NO COMMENT ----
Vlasta Hadr reaguje 15.1.2021 17:49
------ NO COMMENT ----
Sojka reaguje 15.1.2021 17:38
Milý Vlastíku, lhát se nemá, tak se tady nezkoušej najednou vymlouvat, že jsi byl uveden v omyl. Pokud bys chtěl něco kritizovat, tak by ses měl nejdřív seznámit s pojmy, které jsi zde uváděl. Je to prostě tak, že jsi naprostý blb, který si plete Éčka, hormony a minerály dohromady, uvedené problematice naprosto nerozumíš a vůbec nevíš, o čem mluvíš, což ti nijak nebrání v tom, tady zakládat naprosto nesmyslná diskuzní vlákna. Jseš prostě jenom omezený blb bez základního vzdělání a měl by si vrátit lovecký lístek, protože předmět Myslivecká péče a chov zvěře je standartní součástí výuky uchazečů o první lovecký lístek a tebe se tento předmět evidentně ani nedotknul, takže nechápu, jak jsi ty zkoušky vůbec mohl udělat. Tak se tady nevymlouvej, jak jsi byl uveden v omyl. Takovýhle dětinský výmluvy sluší tak leda děckám v mateřský školce.
Vlasta Hadr reaguje 15.1.2021 17:00
Pánové -- uvedu na pravou míru je to tak asi 1 až 2 roky jsem kdesi četl kde byl tento nebo snad jiný přípravek prezentován jako -- hormonální !! -- je možné že jsem byl uveden v omyl ale neberte to jako omluvu jsem z té staré jak tu bylo předesláno faldofkové gardy která ještě zažila kdy myslivost ještě byla myslivostí a dnes již tehdy lovné zvěře je polovina chráněna potažmo je její zákaz lovu. V.H.
Sojka reaguje 15.1.2021 13:30
Milý Rone, jako obvykle, že? Pokud by se někdo měl tady naučit číst, tak především Ty, ty náš malý chytrolíne. Přečti si nejdřív název vlákna a pak mudruj. To, že autor, který toto vlákno založil, si zcea evidentně plete pojmy a dojmy a jen tím prokazuje svou ubohou znalost výživy zvěře, tak na tom si trvám.
Ron Gordon reaguje 15.1.2021 12:39
I když se říká - mlčeti zlato - nedá mi to se nepřipojit do diskuse. V úvodu autor vlákna žádá o konstruktivní a slušnou diskusi, ale vždy se musí najít někdo, kdo se nevyjadřuje k předmětu diskuse a léči si své ego. Mně jen udivuje, že tak vzdělaný a odborně zdatný člověk zřejmě neumí ani číst, protože by nebyl schopen vyplodit níže uvedený příspěvek. Já jsem nikde u diskuse ani zadání autora neviděl, že by psal o hormonálním přípravku, pokud ano byl by rád, kdyby mně někdo naučil číst. Hlavně je nutno si kopnout do lidové myslivosti . Ne každému bylo přáno studovat a vzdělávat se, ne každý má na to schopnosti, ale právě diskuse je to čím si může člověk své znalosti rozšiřovat, ale chce to diskutovat k věci.
Sojka reaguje 15.1.2021 11:41
Toto založené vlákno jen dokazuje absolutní neznalost jeho autora, který díky evidentním nedostatkům ve vzdělání není schopen rozlišit hormonální přípravky vs. minerální doplňky krmiva a jen dokazuje naprosto ubohou úroveň tzv. lidové myslivosti, kdy se k problematice vyjadřují lidé evidentně naprosto nevzdělaní.
dakslkopov reaguje 14.1.2021 20:23
Zlatý srnec...177,1 CIC
dakslkopov reaguje 14.1.2021 20:20
Premin a jeho výsledek...
Jan Horáček reaguje 13.1.2021 20:01
Hodnotná diskuze na zajímavé téma. Pro mě přínosné.
Martin Sebera reaguje 13.1.2021 16:52
Příspěvek k parožení spárkaté zvěře. Nedá mi to a musím reagovat na příspěvek pana V. H. . Ne snad, že bych měl potřebu doplňovat mu některé ze základních znalostí, ale především proto, aby ostatní myslivecká veřejnost měla adekvátní informace. V MS Strunkovice opravdu již řadu let předkládáme zvěři doplňkové minerální krmivo premin srnec a premin slanisko , které vyrábí firma VVS Verměřovices.r.o. , na jejíž stránkách si k dané problematice můžete nastudovat nejen složení krmiv, ale i řadu zajímavých praktických příspěvků týkajících se výživy. Námi používaná doplňková krmiva obsahují kromě běžně používané soli, která obsahuje pouze sodík s chlorem, i další potřebné minerály jako vápník, fosfor, hořčík a další stopové prvky, které jsou v různé míře přirozeně obsaženy v půdě a zvěř se k nim dostává přes pastvu. Jen jich ve většině lokalit není dostatek a proto je namístě umožnit zvěři, aby si je podle ročního období a svých potřeb měla možnost sama brát. Rozhodně se nejedná o žádné „hormonální přípravky“! A výsledek? Jelikož naše honitba spolupracuje s Verměřovicemi na zjištění vlivu předkládání minerálů, máme vše dobře zdokumentované a podložené. 1/ Došlo k značnému nárůstu váhy zvěřiny, což dokládají i váhy v naší výkupně zvěřiny. 2/ Je méně úhynů v důsledku většího přežití srnčat, na což musí navazovat zvýšený odlov. 3/ Samozřejmě stoupla i kvalita trofejí, protože parožení je druhotný znak odrážející především genetiku, zdraví, výživu a kvalitu chovu v dané lokalitě. Pokud ve vaší honitbě dochováte občas za pár let medailového srnce, máte předpoklad, že se zpřístupněním minerální výživy se ho dochováte podstatně častěji. Ovšem bez kvalitní genetiky i po předkládání minerálů budete lovit jen průměrné srnce. Tohle je z časových důvodů můj jediný a také poslední příspěvek k dané problematice. Na ty, kteří by chtěli se dozvědět více nebo s něčím pomoci si v našem spolku čas však vždy vyčleníme. S pozdravem za MS Strunkovice předseda Theodor Pártl
Michal Conkar reaguje 6.1.2021 11:03
Po prečítaní príspevku pána Havrana pripájam vlastné poznatky a skúsenosti, ktoré v mnohom jeho úvahy potvrdzujú. Pred rokmi som mal možnosť ako zamestnanec poľovať viac ako 15 rokov v revíri ŠL o výmere cca 6500 ha. Nachádzala sa tam lokalita o výmere cca 600 ha v nadmorskej výške zhruba 900-1000 m.n.m., v ktorej žila stabilná populácia srnčej zveri. Táto zver mi pripadala ako izolovaná od zveri z polí v nižšej časti revíru. Bola početne menej hustá a veľmi ťažko uloviteľná. Všetka naša starostlivosť o zver v tejto lokalite spočívala v zriaďovaní solísk, podávaní soli a medic. lizov. Žiadne krmivo sme do tejto lokality nedávali, v presvedčení, že zver sa na zimu stiahne dole. Avšak na prekvapenie, zver v kopcoch zostávala aj cez najsilnejšie zimy. Podstatné však je, že táto zver sa vyznačovala značne vyššou hmotnosťou v porovnaní s populáciou z nižších častí revíru, odhadujem asi o 20-25%. Tam hore jednoducho slabá zver zimu neprežila. Srnce, ktoré sa nám tam podarilo uloviť mali na naše pomery aj nadpriemerne silné trofeje, často aj medailové a boli veľmi pohľadné, tmavé, veľmi dobre perlované so silnými kmeňmi avšak trocha kratšie. Teraz už tam nepoľujem, ale mám znalosti, že v tejto oblasti sa značne rozmnožila jelenia zver, ktorá srnčiu vytláča, ale údajne aj zvyšky srnčej populácie si pomerne dobrú kvalitu zachovávajú dodnes.
František Havran reaguje 5.1.2021 23:21
Je to k zamyšlení. Pánové, osobně můj názor - je potřeba zredukovat srnčí zvěř. Sníží se sociální stres, který je obrovský. Jednoznačně a prokazatelně se zvýší průměrná hmotnost ulovených kusů. Pokud provádíte dobře průběrný lov v holé zvěři, dostaví za pár let i očekávaný přírůstek na trofeji. Pokud se to bude řešit tím, že se 1.května vyhlásí válka všem paličkářům (bez ohledu na tělesnou hmotnost a sílu pučnic) a na podzim se holá "odepíše" papírově, tak jako se to teď normálně ve většině honiteb dělá, tak budete pořád ve stejné prdeli. Pokud snížíte počet zvěře a budete se věnovat průběrnému lovu jak srnců, tak srn a srnčat, výsledek se dostaví. A potom už nemusíte do zvěře rvát hormony. Stačí minerály v minerálních lizech a uvidíte.... Samozřejmě, narveme-li do zvěře hormony po kilech, tak se efekt dostaví hned, ale můžeme si také dost zkazit tu genovou základnu. Protože potom, když necháte slabé kusy, tak jak přestanete hormony podávat, stejně rychle jako došlo k nárůstu, tak dojde i k poklesu trofejí. Jsou to v podstatě pouze stimulátory růstu. Nemodifikují DNA... Stejně jak když vy si koupíte steroidy, naberete hmotu. Ale jak je přestanete brát, tak ji zase rychle ztratíte. To tak prostě je... Závěrem - hoši, nevymýšlejme kraviny... Zabezpečte zvěři klid v době parožení, zabezpečte odpovídající krmivo (oves), nekompromisně snižte počet v populaci a věnujte se i průběrnému lovu holé zvěře. A nemusíte vymýšlet, kolik prášku koupit. Výsledek se dostaví. Ne hned, ale dostaví... A o to více pak bude trvat... Pokud necháš silné kusy, silné kusy dávají silné kusy. Pokud necháš všechno a nadopuješ to, tak to co bylo slabé dává slabé kusy pořád. Ale přijdeš na to, až přestaneš zvěř "dopovat". A pak také může být pozdě....
Michal Conkar reaguje 5.1.2021 08:51
Takže, pán Hadr, keby ste nevedel, že sila trofejí je na 100 % ovplyvnená podávaním hormónov, tak by tieto trofeje mali hodnotu väčšiu ako "vešiak na klobúky"? Pretože skutočne, pozvaní poplatkoví lovci nevedia o podávaní hormónov zveri a tieto silné trofeje sú pre nich atraktívne a hodnotné. Je tu ešte aj otázka, akým iným dostupným spôsobom sa dá vylepšiť úživnosť revírov na takú mieru, aby zver mala prirodzenú možnosť a schopnosť vytvárať silnejšie trofeje. Pritom teória, že silné trofeje vytvára iba telesne silná zver je síce pochopiteľná, ale nie vždy sa toto pravidlo v praxi potvrdzuje. Je známych mnoho prípadov, keď telesne podpriemerný kus zveri má aj bez podávania hormónov nasadenú veľmi silnú trofej a to aj viac rokov po sebe a naopak, nadpriemerne telesne silný kus zveri nedosahuje ani priemernú silu trofeje v danej lokalite. Privítal by som, tak ako určite aj mnohí iní diskutéri, fotky týchto trofejí s poznámkou o aké trofeje sa jedná, v príslušnej sekcii tohto webu.
Vlasta Hadr reaguje 4.1.2021 19:50
Zdravím--mněl jsem možnost vidět zlatého i stříbrného srnce z místa lokality kde byl tento preparát podává nic abnormálního jsem neshledal a zda půjde o dědičnost je zatím předčasné o tom spekulovat aleje jisté že preparát udělal své i přes to že úživnost této části honu je spíše průměrná .
Michal Conkar reaguje 3.1.2021 09:29
Toto je téma na dlhšiu diskusiu. Keďže osobne nemám s takýmito prípravkami skúsenosti, dovolím si Vám, pán Hadr, skôr položiť niekoľko otázok. Aké parožie sa tvorí jedincom po konzumácii prípravku? Je to parožie štandardné so zachovaním plnohodnotnej štruktúry, alebo vykazuje znaky odchýlne, abnormálne resp. defektné? Ako sa vplyv prípravku prejavuje geneticky na potomstve týchto jedincov s ohľadom na skutočnosť, že prípravok s vysokou pravdepodobnosťou konzumujú aj samice a mláďatá? Osobne si myslím, v duchu úsmevného hesla - "alkohol podávaný v malých dávkach neškodí v akomkoľvek množstve", že podávanie primeraného množstva prípravku by nemalo spôsobovať vážne problémy. Otázka ale je, aké množstvo je primerané. Ostatné záležitosti, ako je vplyv na životné prostredie, resp. na zdravotnú nezávadnosť zveriny, dokážu kvalifikovane posúdiť iba odborníci v laboratóriách a čím skôr to urobia, tým lepšie.
Vlasta Hadr reaguje 3.1.2021 08:12
?????? V.H.
Vlasta Hadr reaguje 28.12.2020 14:58
Páni myslivci a kolegové čekám konstruktivní a ve slušnosti vedenou diskusi.