ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj včerejší srnec
Můj včerejší srnec
vloženo: 17.7.2012 01:24
autor: Radim Šťastný

úlovky (svět)

Můj první kamzík
Můj první kamzík
vloženo: 11.10.2013 23:35
autor: Daniel Donaťák

trofeje

Letošní srnci
Letošní srnci
vloženo: 10.10.2018 11:26
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Už by měl shodit
Už by měl shodit
vloženo: 11.3.2015 07:42
autor: Děda z lesa

zbraně

Sestřičky
Sestřičky
vloženo: 6.10.2013 15:58
autor: Jan Frank

fotopast

...
...
vloženo: 6.5.2018 07:41
autor: Jaroslav Richter

myslivecké umění

akát 41 x 29 cm
akát 41 x 29 cm
vloženo: 18.1.2017 15:30
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 233488 fotek (3 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8905 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749332 komentářů fotek (8 dnes)
  • 12935 komentářů videí (0 dnes)
  • 3295025 hlasování fotek (14 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37671 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Diskuze

Hormonální přípravky na parožení spárkaté -- a co dál ????

Vlasta Hadr vložil 28.12.2020 14:55
Čím dál a více se dočítám chvalozpěvy a doporučení k předkládání přípravku na podpoře parožení spárkaté ale nikde jsem se nedočetl o vlivu těchto přípravků na životní prostředí či konzumaci zvěřiny. Dnes již tak přechemizované době viz. Ečka- geneticky upravované potraviny - broilery atd. Je to důvod k zamyšlení U nás v Pošumaví máme sdružení které mělo spíše podprůměrné trofeje po předkládání těchto přípravků vzrostl téměř raketově lov medailových trofejí říkáme jim tu broileři z Mexika. Mněl jsem možnost tu trofej vidět medailová a ve zvěřině " žebrák" Ta trofej by pro ne nemněla cenou věšáku na klobouk.je to další krok k chemizaci přírody možná že jednou nám bude doporučeno
krmit zajícům Viagru a pernaté broileří směsi ,jde o další snahu zatraktivnit poplatkový lov a přilákat lovce. V.H.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Michal Conkar reaguje 26.1.2021 22:56
Pán Rejchrt, Vami uvádzané produkty nie sú HORMONÁLNE produkty, ale nám všetkým okrem Sojku je jasné, o čom tu diskutujeme aj to že pán Hadr omylom použil výraz hormonální přípravky. Sojka ale v snahe dokázať svoju neomylnosť tu pletie hrušky s jablkami.
Vaclav Rejchrt reaguje 26.1.2021 18:17
Dobrý den, zde je odkaz na firmu která má v sortimentu tyto produkty a né jen na parožení. Velice dobře popsané produtky, takže každý si vybere podle toho co potřebuje.https://www.sparkata.cz/
Sojka reaguje 26.1.2021 11:56
Je mi naozaj lúto Conkar/Ježíková, ale hormonálné prípravky na paroženie naozaj nepoznám a nejsem si vědom toho, že by kdokoliv tento sortiment na trh dodával. Ale ty to máš zistené, tak nějaký uveď.
Michal Conkar reaguje 25.1.2021 11:53
Ak si si všimol Sojka, Soukup, téma znie "Hormonální přípravky na parožení spárkaté". Ja som sa naprosto zrozumiteľne dňa 24.1.2021 11:00 vyjadril, že sa zaujímam o zlepšenie tvorby parožia SRNCOV VO VOĽNOM REVÍRI!!! Tak čo mi tu stále trepeš niečo o muflónoch, inej zveri v oborách a rozdieloch medzi minerálnym doplnkom a krmnou zmesou, keď sa ťa na to nepýtam??? Je to normálne? Asi nerozoznáš rohy od parohov a srnca od inej raticovej zveri. Už ti tu bolo aj od iného diskutéra naznačené, že tvoja genialita spočíva len v tvojom presvedčení o tvojej výnimočnosti a pohŕdanie ostatnými diskutérmi je tvoja bežná prax. Preto tu s tebou musím diskusiu ukončiť.
Sojka reaguje 25.1.2021 10:13
Conkare/Ježíková, prepáč ale to tvoje IQ opravdu stačí jen na hlubokomyslné úvahy o tom, jestli náhodou muflonům nenarostou parohy. Neboj, nenarostou. Ty to máš všetko tak perfektně zistené, že ani nechápeš rozdíl mezi minerálním doplňkem a doplňkovou krmnou směsí, ačkoliv to má úplně jjiné složení a obojí slouží k něčemu úplně jinému. Takže znovu Conkar/Ježíková, keď o veci nevieš to, čo je potrebné, radšej nepíš nič.
Michal Conkar reaguje 25.1.2021 09:05
Prepáč Sojka, ale naozaj asi nemám dosť inteligencie na to, aby som už konečne pochopil, že prípravky na podporu paroženia, pôsobia priaznivo aj na tvorbu parožia muflónov tak, ako to tu píšeš ty. Budem sa musieť ešte mnoho učiť, aby som aspoň čiastočne dosiahol inteligenciu tvojho formátu. Iba nie som si istý, že práve inteligencia na tvoj spôsob je tá správna a že ju dosiahnuť chcem.
Sojka reaguje 25.1.2021 07:09
Bohužel, ale žádný přípravek na zvýšení inteligence pro Conkara nikdo na trh nedodává, takže naděje na zlepšení žádná. https://issuu.com/vvsvermerovice/docs/premin-sparkata-katalog-2020-web-pdf https://www.vvs.cz/wp-content/uploads/2020/04/slanisko-brozurka2019-web.pdf
Michal Conkar reaguje 25.1.2021 00:26
Oprava - ... muflónom...
Michal Conkar reaguje 25.1.2021 00:25
Sojka všetko čo si objavil už mám zistené. Zbytočne sa netráp a neobjavuj objavené. Ak prípravok Premium parožení dáš muflńnom, tak nasadia také parohy, že sa všetci zbláznia.
Sojka reaguje 24.1.2021 19:01
Konkrétně pro obory jsem měl na mysli výrobky firmy VVS Verměřovice - Premin Parožení, Muflon, Jelen/Daněk. Bližší informace zde: https://www.sparkata.cz/produkty Conkar, keď o veci nevieš to, čo je potrebné, nezjednodušuj problém a radšej o ňom nepíš nič.
Michal Conkar reaguje 24.1.2021 17:57
Napísal som, že oboru nemám, tiež som napísal, že som uvažoval o možnosti zlepšiť trofejovú vyspelosť srnčej zveri vo voľných revíroch kde poľujem a teraz ešte pridávam, že vo svojej nevedomosti neviem ani o jednej obore, kde sa špecializujú na chov srnčej zveri. Takže vaša rada ohľadne vhodnosti prípravkov hlavne v oborách mi je akurát tak na dve veci... O pestovanie "Joklíkov" podľa vzoru pána Scherera nemám záujem.
Michal Conkar reaguje 24.1.2021 17:45
Pán Sojka, vôbec som nenapísal, že kto nechce, hľadá dôvody. Napísal som, že kto nechce, hľadá výhovorky. Ja sa na nič nevyhováram, ale robiť niečo, čo nemá praktický význam nemienim. Oboru nemám. Zver , pokiaľ si na minerálny liz zvykne, čo niekedy trvá pomerne dlho, potom už tento liz prijíma veľmi dobre. Liz totiž obsahuje aj značné množstvo soli a je to fakt, ktorý nie je nijaký nový objav, ale desaťročia známa vec.
Sojka reaguje 24.1.2021 11:43
A kdyby to náhodou, ale fakt úplně náhodou někoho z lidových myslivců zajímalo, tak při předkládání obohacených minerálních lizů je potřeba dodržet určité podmínky. 1) dostatečné množství a rovnoměrně rozmístit 2) musí to být lizy s obsahem NaCl 3) je třeba důsledně odstranit ze slanisek veškerou kusovou sůl, protože by jí zvěř preferovala před minerálními lizy.
Sojka reaguje 24.1.2021 11:08
Nic proti tomu, ale nenapsal jste v jiném vlákně něco v tom smyslu, že kdo chce, hledá cesty a kdo nechce, hledá důvody? Osobně považuji použití těchto obohacených krmných směsí za vhodné hlavně pro obory, ve volných honitbách podle situace.
Michal Conkar reaguje 24.1.2021 11:00
Sojka, keď o veci nevieš to, čo je potrebné, nezjednodušuj problém a radšej o ňom nepíš nič. Minerálne a medicinálne lizy poznám a zveri ich pravidelne predkladám desiatky rokov. Ja som mal ale na mysli iné prípravky, čítaj tu: " V době nouze pak mačkáme směs ovsa, ječmene, řepky, kukuřice, sóji a do této mačkané směsi přidáváme 4% přípravku premin Srnec, čili na 100 kg směsi 4 kg minerálů. V historii našeho MS se střelil medailový srnec jednou za deset let, teď lovíme dá se říci každoročně medailového srnce, v některých letech i tři, včetně dvou zlatých srnců... Pro začátek bych zvolil jít cestou slanisek, je to méně nákladně a náročné, výsledek se určitě dostaví. Na 500 hektarů v našich podmínkách bych umístil 50 slanisek, ale neznám Vaše podmínky. Zvolil jsem u nás systém takový, aby při rozdělení teritorií u srnců měl každý srnec alespoň minimálně jedno slanisko ve svém teritoriu."
Sojka reaguje 24.1.2021 10:22
M.Conkar - ano, například aplikace obohacených minerálních lizů s obsahem Ca + Ph je finančně nesmírně náročná, cena jedné kostky se pohybuje zhruba na úrovni ceny několika piv v hospodě nebo 1-2 krabiček cigaret, co je samozřejmě nesmírně finančně náročné.
Sojka reaguje 24.1.2021 09:25
Na dotazy ohledně specifikace tzv. "lidových myslivců" si dovolím odkázat na článek p. Petra Koutenského, uveřejněném v časopise Myslivost duben 2012, kde poměrně trefně a s humorem definuje nejen tuto skupinu a dovolím si ho citovat: LIDOLOVCI - typický produkt doby minulé. Obvykle je charakterizují čvachtavé holínky, maskáče vzor ČSLA a zbraň nevalného technického stavu, špatně opečovávaná. Pozor, nemluvíme zde o ceně zbraně, chudoba cti netratí a řada vynikajících myslivců se najde mezi lesnickým personálem, nepříliš movitým, se zbraněmi staršími či levnými, obvykle však dobře ošetřenými. Naopak, mezi lidolovci často vidíme zbraně, které kdysi byly vysoké hodnoty i technické úrovně, obvykle v 50. Letech ukradené ze zámků nebo zabavené třídnímu nepříteli, dnes ve stavu žalostném. Tak můžeme vidět třeba lankasterový troják z dílny zvučného jména z rakouského Ferlachu s pažbou natřenou Balakrylem, vyrezlými komorami apod. Obvykle jen mlhavě tuší, jak se aktuálně pohybuje bod zásahu jejich zbraně ve vztahu k záměrné, protože „patrony jsou přece drahý“. Znalosti o zvěři mizerné, většinou zcela neodpovídající aktuální úrovni poznání a obsahující plno bludů, protože „tak se to přece dělalo vodjakživa“. O zvěři většinou vědí jen to, že nejlíp chutná se šípkovou a hlavním kritériem úspěšnosti chovu zvěře je plný mrazák, cokoliv má zahnutý zobák je nepřítel...atd. LOVUZDARÁCI - vyskytují se napříč zelenou populací, o něco hustěji v příměstských honitbách v nájmu MS, kde není mnoho zvěře. Moc toho nenaloví, o to více nakecají v hospodě. Ve velké většině strážci mysliveckých tradic, ovšem zhusta ve zcela pokřivené podobě. Mysliveckou mluvu používají často nesprávně, zato když zelené oblečení nemá tu podle nich správnou zelenou, je to důvod pro plamennou filipiku. Tradic mají plná ústa, zejména těch, z kterých kouká nějaké pitivo, ale krmit až když padne sníh, či krmit srnčí zvěř v zimě pšenicí jim takové problémy nečiní, vždyť se to tak přeci dělalo vždycky a je to tradice. Sveřepě lpí i na úplných anachronismech, které odporují buď současné úrovni poznání, nebo legislativním podmínkám, vše pod zaklínadlem (pseudo)tradic. odkaz na plné znění včetně další typologie zde: https://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2012/Duben---2012/MYSLIVECKA-TYPOLOGIE Osobně bych některé charakteristiky, teda zrovna tyhle dvě, spojil dohromady a doplnil jistými konkrétními detaily, ale v zásadě se s autorem shodnu. Asi za absolutní top, se kterým jsem se v praxi setkal, bych označil případ, kdy MH dal ulovené lišce poslední hryz ze smrku a fotkou se následně chlubil s tím, že je přeci třeba dodržovat ty tradice :-) a bojovat za tu naši lidovou myslivost:-), nositelku té jediné pravdy :-).
Patrik Dvořák reaguje 23.1.2021 23:00
F Havran naprostý souhlas a to jsem nečetl to co napsali ti pod tebou. Mě vyloženě s...e jiná věc, chtěli jsme v určité lokalitě dát něco proti střečkům, nevím co o tom všechno víte, ale vyjádření z veteriny jsem ohodnotil tak, že to tady ani nejde napsat. Birokrati zkurvení. Zdar
Michal Conkar reaguje 23.1.2021 21:08
Stihol som sa medzičasom informovať u človeka, ktorý sa zjavne vo veci vyzná, o prípravkoch na podporu paroženia tu spomínaných. Účelom môjho prieskumu bolo zistiť možnosť využitia týchto prostriedkov v revíroch kde poľujem. Bohužiaľ, vypadá to tak, že končím skôr, ako som prakticky začal. Príčinou je skutočnosť, že v našich revíroch je v dnešnej dobe prevládajúca zver jelenia a pridružuje sa aj danielia zver, ktorá spoľahlivo rýchlo a dokonale skonzumuje predložené krmivo skôr ako si srnčia zver k nemu "pričuchne". Je tu síce možnosť tejto zveri prístup ku krmivu obohatenému o spomínané prípravky obmedziť tzv. "preliezačkami", ale diviaky, ktoré tiež máme v revíri takéto prekážky nezastavia. Na podávanie prostriedkov na podporu paroženia pre všetku parohatú zver + diviaky moja peňaženka nestačí a moji kolegovia predbežne tiež nie sú ochotní finančne sa podieľať na takomto experimente. Pri tejto príležitosti však považujem za potrebné poukázať na nie celkom objektívne hodnotenie skupín myslivcov- poľovníkov. Uvádzaná je tu okrem iných skupina lidových myslivcú(lidolovci) , skupina profesionálnych myslivcú a tzv nenežrancov. Názov lidoví myslivci vznikol zrejme v dobe, keď túto činnosť vykonávali prevažne bežní občania, ktorí mali dobrý vzťah k prírode, k zveri a ku svojim kolegom. Títo mnohokrát aj za cenu veľkej obetavosti často vedeli dosahovať vo svojich revíroch príkladné výsledky. Profesionálni myslivci mali a majú na svoju činnosť aj nadštandardné odborné znalosti a je nepochybné, že dosahovali a aj teraz dosahujú špičkové výsledky v myslivosti. Tzv "nenažranci " sa pravdepodobne vyskytujú aj v obidvoch predchádzajúcich skupinách, ale v drvivej väčšine nepatria ani do jednej z nich. Ja osobne ich neviem z tu uvedeného bližšie špecifikovať, ale napriek tomu doporučujem dobre si uvážiť hodnotenia a výroky na adresu ktorejkoľvek spomínanej skupiny.
Vlasta Hadr reaguje 23.1.2021 13:48
F.H. Zase jedno rozumné slovo -děkuji- V.H.
František Havran reaguje 22.1.2021 21:12
Já nechápu jednu věc. Konečně diskuze, kdy se můžou myslivci, kteří nemají jasno, něco užitečného dozvědět. A zase se najde nějaké individuum, které si tu musí léčit mindráky z titěrnosti svého přirození... Tady jsou skutečně pravé poznatky, které mají lidi z honiteb. Ne to, co funguje v ohradách pana Scherera. Já se hluboce klaním tomu, co ten pán dokázal a vypozoroval. Opravdu, bez nějaké ironie klobouk dolů obdivuji jeho práci. Ale jiná věc je ta, pokud je srnec v klidu, v ohradě s pravidelným přísunem krmiva a minerálů, a nebo je srnec v honitbě, kde ho několikrát denně prožene ve sněhu pejskař a běžkař a on pak přijde ke krmelci, který vyžralo před půl hodinou dančí... Každý máme jiné zkušenosti a to co platí v Krkonoších nemusí platit na Pálavě a naopak. O to jsou takové diskuze cennější, abychom si ti zkušenosti vyměnili....Zkusme se držet tématu, neléčit si tu ego a nehonit si triko na lidech, kteří se slušně zeptají..... To dělá jenom hloupý ubožák. Nebo v tomto případě spíše ubohý hlupák.... Skutečně vzdělaný a moudrý člověk se o zkušenosti slušně a distingovaně podělí s ostatními....
Vlasta Hadr reaguje 21.1.2021 11:55
Jeto sice mimo " vlákno" lidový myslivec je ten kdo má rád přírodu a je mu myslivost zálibou a celoživotní láskou. a když ho naklonuješ nenažrancem tak z něj bývá velmi často profesionální myslivec ale o tom by mohl více p .Soukup alias Sojka. V.H.
Jan Horáček reaguje 20.1.2021 23:40
Věcných a o argumenty opřených diskuzních příspěvků se na těchto stránkách objevuje jen poskrovnu. Na předchozí příspěvky reaguji: vyjádření pana Soukupa jsem nenašel a kdo je to "lidový myslivec" by mě taky zajímalo.
Sojka reaguje 20.1.2021 19:39
Lidový myslivec = největší škodná v revíru.
Petr Škrabka reaguje 20.1.2021 19:04
Ještě bych si nechal od zdejších odborníků vysvětlit pojem " Lidový myslivec" ??
Petr Škrabka reaguje 20.1.2021 18:45
Děkuji pánovi Pártlovi za objasnění situace. Bylo by dobré, kdyby jste napsal nějaký článek, třeba některým pro ponaučení o hospodaření se srnčí zvěří. Pan Hadr čerpal ze zdrojů typu "Jedna bába povídala" bohužel si nezjistil dostatečné informace, a vedl diskusi v mylných spekulacích. Ovšem, pan Soukup tomu nasadil korunu, svými zbytečnými urážkami a vytahováním se mysliveckým vzděláním, jako by ho měl jako jediný... Je škoda, že většinou se tu diskuse shrnou v urážení, vulgarismy, jen ukazujeme veřejnosti jak to mezi myslivci a lovci opravdu je...
Sojka reaguje 17.1.2021 14:04
Jinak ač nerad, tak musím souhlasit s příspěvkem M.Conkara ohledně hodnocení příspěvku uživatele Martina Sebera. Jeho příspěvek jsně vypovídá o úloze minerálních supplementů ve výživě srnčí zvěře a zlepšování životních podmínek v současné narušené krajině.
Sojka reaguje 17.1.2021 13:59
Milý Vlastíku, zkus se trochu uklidnit a hlavně!, než se tady budeš pokoušet k něčemu vyjadřovat, tak si aspoň nastuduj základní pojmy. O co jedná v reálu v tomto případě? Sousední MS asi zřejmě bylo schopno pro welfare zvěře něco udělat a světe zboř se, ono to mělo nějaké výsledky. No a co udělá lidový myslivec Vlasta Hdar? Neplácne se do čela a řekne si, oni to tam asi dělají dobře, nějakým způsobem se snaží zvýšit úživnost a kvalitu honitby a ono ejhle, má to nějaké výsledky. Ne, lidový myslivec Vlasta Hadr usoudí, že je potřeba ousedy pomluvit, nejlépe na webu a veřejně. Víš Vlastíku, opravdu je velmi těžké někde veřejně obhajovat myslivost, když jedinci Tvého ražení tomu opravdu hážou klacky pod nohy neuvěřitelným způsobem. Opravdu tady nehodlám diskutovat současnou situaci spojenou s problematikou výživ strnčí zvěře, civilizační, hospodářské a jiné tlaky na současnu přírodu a životní prostředí. Ty jsi prostě jenom blb, který o tom ví úplné hovno a jediné na co se zmůžeš, jsou blbé kecy, odbornost (byť sebemenší) v tom opravdu není.
HAV SOJ JEŽ reaguje 16.1.2021 21:05
Slovu dík, ale není můj. U nás to můžou lovit jen odborníci s vyšší odbornou zkouškou a tu bohužel nemám:((
Michal Conkar reaguje 16.1.2021 20:51
HAV SOJ JEŽ, takáto trofej je sen mnohých poľovníkov, takže k tomuto úlovku ti blahoželám. Lovu zdar!
HAV SOJ JEŽ reaguje 16.1.2021 15:05
Trošku minerálního lizu neuškodí
Michal Conkar reaguje 16.1.2021 09:58
Páni, napriek tomu, že diskusia na túto tému tak trocha "vybočila", ja som sa tu veľa dozvedel, hlavne z príspevku pána Martina Seberu.
Vlasta Hadr reaguje 16.1.2021 08:37
Garrulus glandarius--ty jak na tomto webu a vlákně otevřeš zobák tak z něj lítají jen hovadiny a urážky . Když já jsem na Šumavě začínal s myslivostí tak si seděl na nočníku a v uhláku hrál na horníka, takže o lidové myslivosti něco vím zvěř kterou jsem lovil tvoje děti již znají jen z fotek a ZOO a díky takovým chytráků jde naše myslivost která je ve světě uznávaná a má hluboké tradice do pr--ele . asi tak ty chytrej Pražáku. ( neplátí samozřejmně pro všechny ) . V.H.
Sojka reaguje 15.1.2021 23:10
Víš Rone, taky jsem si zadal do vyhledáváče "hormonální přípravky na parožení" a jediné, co mi vyběhlo, je tato diskuze. Jen úplný idiot si může myslet něco o hormonech. Můžeš to samozřejmě okecávat jak chceš, nicméně realitou je, že od myslivce bych očeával alespoň tu bazální znalost některých procesů, co se výživy, fyziologie a biologie zvěře týče. To prostě neokecáš, i kdyby ses na hlavu stavěl. Ale cením si toho, žes aspoň částečně uznal, žes pochybil. V tvém případě, všechna čest :-). Ale zkoušej to klidně okecávat dál, třeba Tě ještě něco napadne :-). Já samozřejmě vím všechno nejlíp jak říkáš, koneckonců, nechodil jsem do školy nadarmo :-). Někteří maj problém v tom, že v pátý třídě holt zapomněli zabrat :-).
Ron Gordon reaguje 15.1.2021 22:52
Sojko, já se obejdu bez důvěrnosti, díky že jsi mně naučil číst a omlouvám se ti za nařčení. To je tak, když člověk začíná od začátku diskuse a zapomene se podívat na název vlákna. Já si zase trvám na tom, že člověk vzdělaný by měl mít určitý nadhled a bez urážek poučit ty méně vzdělané. Nechci být obhájcem, ale jen tak jsem zkusil do chytrého vyhledavače Google zadat "hormonální přípravky na parožení" a v obrázcích hned na druhém místě se ti objeví krmná směs pro spárkatou, což může být matoucí a vůbec by se nedivil, že se to mohlo objevit i jinde. Tebe je to ovšem těžko vysvětlovat, ty přeci víš vše nejlíp.
Sojka reaguje 15.1.2021 18:04
Jasně že k tomu nemáš co říct, jsi prostě jen ostuda myslivosti.
Vlasta Hadr reaguje 15.1.2021 17:49
------ NO COMMENT ----
Vlasta Hadr reaguje 15.1.2021 17:49
------ NO COMMENT ----
Sojka reaguje 15.1.2021 17:38
Milý Vlastíku, lhát se nemá, tak se tady nezkoušej najednou vymlouvat, že jsi byl uveden v omyl. Pokud bys chtěl něco kritizovat, tak by ses měl nejdřív seznámit s pojmy, které jsi zde uváděl. Je to prostě tak, že jsi naprostý blb, který si plete Éčka, hormony a minerály dohromady, uvedené problematice naprosto nerozumíš a vůbec nevíš, o čem mluvíš, což ti nijak nebrání v tom, tady zakládat naprosto nesmyslná diskuzní vlákna. Jseš prostě jenom omezený blb bez základního vzdělání a měl by si vrátit lovecký lístek, protože předmět Myslivecká péče a chov zvěře je standartní součástí výuky uchazečů o první lovecký lístek a tebe se tento předmět evidentně ani nedotknul, takže nechápu, jak jsi ty zkoušky vůbec mohl udělat. Tak se tady nevymlouvej, jak jsi byl uveden v omyl. Takovýhle dětinský výmluvy sluší tak leda děckám v mateřský školce.
Vlasta Hadr reaguje 15.1.2021 17:00
Pánové -- uvedu na pravou míru je to tak asi 1 až 2 roky jsem kdesi četl kde byl tento nebo snad jiný přípravek prezentován jako -- hormonální !! -- je možné že jsem byl uveden v omyl ale neberte to jako omluvu jsem z té staré jak tu bylo předesláno faldofkové gardy která ještě zažila kdy myslivost ještě byla myslivostí a dnes již tehdy lovné zvěře je polovina chráněna potažmo je její zákaz lovu. V.H.
Sojka reaguje 15.1.2021 13:30
Milý Rone, jako obvykle, že? Pokud by se někdo měl tady naučit číst, tak především Ty, ty náš malý chytrolíne. Přečti si nejdřív název vlákna a pak mudruj. To, že autor, který toto vlákno založil, si zcea evidentně plete pojmy a dojmy a jen tím prokazuje svou ubohou znalost výživy zvěře, tak na tom si trvám.
Ron Gordon reaguje 15.1.2021 12:39
I když se říká - mlčeti zlato - nedá mi to se nepřipojit do diskuse. V úvodu autor vlákna žádá o konstruktivní a slušnou diskusi, ale vždy se musí najít někdo, kdo se nevyjadřuje k předmětu diskuse a léči si své ego. Mně jen udivuje, že tak vzdělaný a odborně zdatný člověk zřejmě neumí ani číst, protože by nebyl schopen vyplodit níže uvedený příspěvek. Já jsem nikde u diskuse ani zadání autora neviděl, že by psal o hormonálním přípravku, pokud ano byl by rád, kdyby mně někdo naučil číst. Hlavně je nutno si kopnout do lidové myslivosti . Ne každému bylo přáno studovat a vzdělávat se, ne každý má na to schopnosti, ale právě diskuse je to čím si může člověk své znalosti rozšiřovat, ale chce to diskutovat k věci.
Sojka reaguje 15.1.2021 11:41
Toto založené vlákno jen dokazuje absolutní neznalost jeho autora, který díky evidentním nedostatkům ve vzdělání není schopen rozlišit hormonální přípravky vs. minerální doplňky krmiva a jen dokazuje naprosto ubohou úroveň tzv. lidové myslivosti, kdy se k problematice vyjadřují lidé evidentně naprosto nevzdělaní.
dakslkopov reaguje 14.1.2021 20:23
Zlatý srnec...177,1 CIC
dakslkopov reaguje 14.1.2021 20:20
Premin a jeho výsledek...
Jan Horáček reaguje 13.1.2021 20:01
Hodnotná diskuze na zajímavé téma. Pro mě přínosné.
Martin Sebera reaguje 13.1.2021 16:52
Příspěvek k parožení spárkaté zvěře. Nedá mi to a musím reagovat na příspěvek pana V. H. . Ne snad, že bych měl potřebu doplňovat mu některé ze základních znalostí, ale především proto, aby ostatní myslivecká veřejnost měla adekvátní informace. V MS Strunkovice opravdu již řadu let předkládáme zvěři doplňkové minerální krmivo premin srnec a premin slanisko , které vyrábí firma VVS Verměřovices.r.o. , na jejíž stránkách si k dané problematice můžete nastudovat nejen složení krmiv, ale i řadu zajímavých praktických příspěvků týkajících se výživy. Námi používaná doplňková krmiva obsahují kromě běžně používané soli, která obsahuje pouze sodík s chlorem, i další potřebné minerály jako vápník, fosfor, hořčík a další stopové prvky, které jsou v různé míře přirozeně obsaženy v půdě a zvěř se k nim dostává přes pastvu. Jen jich ve většině lokalit není dostatek a proto je namístě umožnit zvěři, aby si je podle ročního období a svých potřeb měla možnost sama brát. Rozhodně se nejedná o žádné „hormonální přípravky“! A výsledek? Jelikož naše honitba spolupracuje s Verměřovicemi na zjištění vlivu předkládání minerálů, máme vše dobře zdokumentované a podložené. 1/ Došlo k značnému nárůstu váhy zvěřiny, což dokládají i váhy v naší výkupně zvěřiny. 2/ Je méně úhynů v důsledku většího přežití srnčat, na což musí navazovat zvýšený odlov. 3/ Samozřejmě stoupla i kvalita trofejí, protože parožení je druhotný znak odrážející především genetiku, zdraví, výživu a kvalitu chovu v dané lokalitě. Pokud ve vaší honitbě dochováte občas za pár let medailového srnce, máte předpoklad, že se zpřístupněním minerální výživy se ho dochováte podstatně častěji. Ovšem bez kvalitní genetiky i po předkládání minerálů budete lovit jen průměrné srnce. Tohle je z časových důvodů můj jediný a také poslední příspěvek k dané problematice. Na ty, kteří by chtěli se dozvědět více nebo s něčím pomoci si v našem spolku čas však vždy vyčleníme. S pozdravem za MS Strunkovice předseda Theodor Pártl
Michal Conkar reaguje 6.1.2021 11:03
Po prečítaní príspevku pána Havrana pripájam vlastné poznatky a skúsenosti, ktoré v mnohom jeho úvahy potvrdzujú. Pred rokmi som mal možnosť ako zamestnanec poľovať viac ako 15 rokov v revíri ŠL o výmere cca 6500 ha. Nachádzala sa tam lokalita o výmere cca 600 ha v nadmorskej výške zhruba 900-1000 m.n.m., v ktorej žila stabilná populácia srnčej zveri. Táto zver mi pripadala ako izolovaná od zveri z polí v nižšej časti revíru. Bola početne menej hustá a veľmi ťažko uloviteľná. Všetka naša starostlivosť o zver v tejto lokalite spočívala v zriaďovaní solísk, podávaní soli a medic. lizov. Žiadne krmivo sme do tejto lokality nedávali, v presvedčení, že zver sa na zimu stiahne dole. Avšak na prekvapenie, zver v kopcoch zostávala aj cez najsilnejšie zimy. Podstatné však je, že táto zver sa vyznačovala značne vyššou hmotnosťou v porovnaní s populáciou z nižších častí revíru, odhadujem asi o 20-25%. Tam hore jednoducho slabá zver zimu neprežila. Srnce, ktoré sa nám tam podarilo uloviť mali na naše pomery aj nadpriemerne silné trofeje, často aj medailové a boli veľmi pohľadné, tmavé, veľmi dobre perlované so silnými kmeňmi avšak trocha kratšie. Teraz už tam nepoľujem, ale mám znalosti, že v tejto oblasti sa značne rozmnožila jelenia zver, ktorá srnčiu vytláča, ale údajne aj zvyšky srnčej populácie si pomerne dobrú kvalitu zachovávajú dodnes.
František Havran reaguje 5.1.2021 23:21
Je to k zamyšlení. Pánové, osobně můj názor - je potřeba zredukovat srnčí zvěř. Sníží se sociální stres, který je obrovský. Jednoznačně a prokazatelně se zvýší průměrná hmotnost ulovených kusů. Pokud provádíte dobře průběrný lov v holé zvěři, dostaví za pár let i očekávaný přírůstek na trofeji. Pokud se to bude řešit tím, že se 1.května vyhlásí válka všem paličkářům (bez ohledu na tělesnou hmotnost a sílu pučnic) a na podzim se holá "odepíše" papírově, tak jako se to teď normálně ve většině honiteb dělá, tak budete pořád ve stejné prdeli. Pokud snížíte počet zvěře a budete se věnovat průběrnému lovu jak srnců, tak srn a srnčat, výsledek se dostaví. A potom už nemusíte do zvěře rvát hormony. Stačí minerály v minerálních lizech a uvidíte.... Samozřejmě, narveme-li do zvěře hormony po kilech, tak se efekt dostaví hned, ale můžeme si také dost zkazit tu genovou základnu. Protože potom, když necháte slabé kusy, tak jak přestanete hormony podávat, stejně rychle jako došlo k nárůstu, tak dojde i k poklesu trofejí. Jsou to v podstatě pouze stimulátory růstu. Nemodifikují DNA... Stejně jak když vy si koupíte steroidy, naberete hmotu. Ale jak je přestanete brát, tak ji zase rychle ztratíte. To tak prostě je... Závěrem - hoši, nevymýšlejme kraviny... Zabezpečte zvěři klid v době parožení, zabezpečte odpovídající krmivo (oves), nekompromisně snižte počet v populaci a věnujte se i průběrnému lovu holé zvěře. A nemusíte vymýšlet, kolik prášku koupit. Výsledek se dostaví. Ne hned, ale dostaví... A o to více pak bude trvat... Pokud necháš silné kusy, silné kusy dávají silné kusy. Pokud necháš všechno a nadopuješ to, tak to co bylo slabé dává slabé kusy pořád. Ale přijdeš na to, až přestaneš zvěř "dopovat". A pak také může být pozdě....
Michal Conkar reaguje 5.1.2021 08:51
Takže, pán Hadr, keby ste nevedel, že sila trofejí je na 100 % ovplyvnená podávaním hormónov, tak by tieto trofeje mali hodnotu väčšiu ako "vešiak na klobúky"? Pretože skutočne, pozvaní poplatkoví lovci nevedia o podávaní hormónov zveri a tieto silné trofeje sú pre nich atraktívne a hodnotné. Je tu ešte aj otázka, akým iným dostupným spôsobom sa dá vylepšiť úživnosť revírov na takú mieru, aby zver mala prirodzenú možnosť a schopnosť vytvárať silnejšie trofeje. Pritom teória, že silné trofeje vytvára iba telesne silná zver je síce pochopiteľná, ale nie vždy sa toto pravidlo v praxi potvrdzuje. Je známych mnoho prípadov, keď telesne podpriemerný kus zveri má aj bez podávania hormónov nasadenú veľmi silnú trofej a to aj viac rokov po sebe a naopak, nadpriemerne telesne silný kus zveri nedosahuje ani priemernú silu trofeje v danej lokalite. Privítal by som, tak ako určite aj mnohí iní diskutéri, fotky týchto trofejí s poznámkou o aké trofeje sa jedná, v príslušnej sekcii tohto webu.
Vlasta Hadr reaguje 4.1.2021 19:50
Zdravím--mněl jsem možnost vidět zlatého i stříbrného srnce z místa lokality kde byl tento preparát podává nic abnormálního jsem neshledal a zda půjde o dědičnost je zatím předčasné o tom spekulovat aleje jisté že preparát udělal své i přes to že úživnost této části honu je spíše průměrná .
Michal Conkar reaguje 3.1.2021 09:29
Toto je téma na dlhšiu diskusiu. Keďže osobne nemám s takýmito prípravkami skúsenosti, dovolím si Vám, pán Hadr, skôr položiť niekoľko otázok. Aké parožie sa tvorí jedincom po konzumácii prípravku? Je to parožie štandardné so zachovaním plnohodnotnej štruktúry, alebo vykazuje znaky odchýlne, abnormálne resp. defektné? Ako sa vplyv prípravku prejavuje geneticky na potomstve týchto jedincov s ohľadom na skutočnosť, že prípravok s vysokou pravdepodobnosťou konzumujú aj samice a mláďatá? Osobne si myslím, v duchu úsmevného hesla - "alkohol podávaný v malých dávkach neškodí v akomkoľvek množstve", že podávanie primeraného množstva prípravku by nemalo spôsobovať vážne problémy. Otázka ale je, aké množstvo je primerané. Ostatné záležitosti, ako je vplyv na životné prostredie, resp. na zdravotnú nezávadnosť zveriny, dokážu kvalifikovane posúdiť iba odborníci v laboratóriách a čím skôr to urobia, tým lepšie.
Vlasta Hadr reaguje 3.1.2021 08:12
?????? V.H.
Vlasta Hadr reaguje 28.12.2020 14:58
Páni myslivci a kolegové čekám konstruktivní a ve slušnosti vedenou diskusi.