ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Něco pod stromeček
Něco pod stromeček
vloženo: 24.12.2013 11:25
autor: Martin Saifrt

úlovky (svět)

Los-Magadan (RUSKO) 9/2012
Los-Magadan (RUSKO) 9/2012
vloženo: 10.2.2013 17:33
autor: michal bezega

trofeje

Dnešní oslava sv. Huberta.
Dnešní oslava sv. Huberta.
vloženo: 4.11.2017 17:44
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Ze říje
Ze říje
vloženo: 8.9.2014 21:46
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

Vzpomínka na dědu
Vzpomínka na dědu
vloženo: 8.1.2012 13:44
autor: Ivo Kolář

fotopast

rys
rys
vloženo: 6.2.2019 15:51
autor: Lubomír Černý

myslivecké umění

jeleň...
jeleň...
vloženo: 8.1.2013 16:03
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233455 fotek (18 dnes)
  • 7962 videí (1 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8900 inzerátů (3 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749243 komentářů fotek (19 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294607 hlasování fotek (115 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37666 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Diskuze

Jakou budoucnost vidíte v plemeni Tatranský ďurič?

Jů a Hele neděle vložil 6.12.2016 21:51
CO SI MYSLÍTE O PLEMENI TATRANSKÝ ĎURIČ A JAKOU MÁ PRACOVNÍ BUDOUCNOST V ČR? VLASTNÍTE HO NĚKDO? POKUD ANO, JAK PLEMENO PRACUJE?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jura Kalíšek reaguje 24.6.2019 14:40
Já kupuji jedině granule Brit ve složení jsou opravdu nejlepší, a náš pes je prostě miluje. Vím že mu kupuji jen to nejlepší.
Karel Polacek reaguje 20.6.2019 19:00
A jaké kupujete? kdo je dělá? ty budou asi hodně drahé co?
Adéla Hronáková reaguje 19.6.2019 18:58
Já kupuji jedině granule, kde není sója ani lepek, pro správné zažívání u psa.
Karel Polacek reaguje 18.6.2019 23:49
Máte prosím někdo zkušenosti se složením granulí? dokážete mi prosím poradit, které granule jsou opravdu kvalitní?
karel zvářal reaguje 7.11.2018 18:42
Tady to delší dobu spí, takže vznesu dotaz. Přišli jste o kance ve výcvikové obůrce způsobem, který naznačuje, že jste v tvorbě plemana TD pokročili a konkurenci to vadí. Můžete popsat situaci v chovu, např. počet majitelů plemene, názor/spokojenost myslivecké (polovnickej) veřejnosti?
Leon Zumr reaguje 9.1.2017 08:35
Sice to je hodně už promazané díky vyhrožování majiteli stránek Lovu zdar ale kdo chce vědět co je ta parta kolem bývalého předsedy KCHSK zač tak tam ještě dost najde.Stačí projet témata o klubu Slovenského kopova malý slovenský kopov tatranský ďurič atd. http://www.lovuzdar.sk/diskusia-7/polovne-psy
Dušan Stanko reaguje 8.1.2017 08:32
Pán Belko som len radovým členom KCHTD a vo vlastnej diviačej obore pomáham priateľom s výcvikom TD ako aj iných plemien poľovných psov a môžem potvrdiť, že TD má budúcnosť či sa to niekomu páči alebo nie.
Ellhenický Petr reaguje 7.1.2017 05:21
Je to marný, je to marný, je to marný.Pokud se přejde do osobních výměn názorů a rádo by vtipných přestřelek, jde to do kelu. Pokuste se nad to přenést.
Jů a Hele neděle reaguje 5.1.2017 08:41
HEHEHEHEHEHEHEHEHEEEEEEEEEE:) CO TO TADY PINDÁŠ? OSAMOTĚNÝ A NA TO SI AKO PŘIŠLA?? HA?? V TOM PRIPADE TY SI ASI UPLNE SAMA, ŽE SA PCHÁŠ INÝM, ČO?? No,snad jsi to už konečně pochopila.
Jů a Hele neděle reaguje 4.1.2017 18:50
pane Zumr, já tu paní, pokud je to paní, už jsem narazil na různá mínění i na jiných forech, budu přehlížet. Je to další člověk, který všemu rozumí, všecko ví a zná,... A abych to trošku odlehčil pro paní Ježíkovou: ANO paní Ježíková JÁ a pan Zumr opravdu JSME VELMI, VELMI VÝRAZNÁ SKUPINA a jak jste sama napsala, nevšímejte si nás, děkuji.
Jů a Hele neděle reaguje 4.1.2017 18:45
Jasně, hlavně, že otravujete, ANO JE TO MOJE FORUM
Leon Zumr reaguje 4.1.2017 17:29
Jakub Gregor to nemá cenu ta tady bude vopruzovat pořád tak se tomu zasměj a ignoruj to.Jak mi tuhle jeden známý psal že u nich mají jednu ing.Ježíkovou a to je to samé :-))
Jů a Hele neděle reaguje 4.1.2017 13:08
Rád bych si Vás nevšímal, už jen proto, že na tomto foru píšete samé kraviny a evidentně se chcete dohadovat, celkem tady překážíte, viz články )Jezikova Anna reaguje 30.12.2016 21:59, Jezikova Anna reaguje 3.1.2017 17:11, Jezikova Anna reaguje 4.1.2017 09:32), DĚKUJI, UŽ NIC HLAVNĚ NEKOMENTUJTE A JDĚTE SI NA VLASTNÍ FORUM, založte si svou pomlouvačskou a hádavou diskuzi a TUHLE VYNECHTE, nikdo, opravdu nikdo na to není zvědavý, děkuji.
Jů a Hele neděle reaguje 4.1.2017 07:28
Prosimvás, proč si tyhle kecy neodpustíte, nejde o život, ale o diskuzi a tyhle vaše uštěpačný a zbytečný kecy už tady nasíraj kdekoho,.. Tohle má bejt diskuze o budoucnosti Tatranského ďuriče a pokud vím, diskuzi jsem založil snad já, ne? Tak se urážejte na jinym vlákně a tomuhle dejte laskavě pokoj, nebo si můžete zatelefonovat a vyřídit osobně a ne přes diskuzi, děkuji za POCHOPENÍ, pokud tedy víte, co to znamená s pozdravem JG.
Leon Zumr reaguje 3.1.2017 20:46
Slavná odbornice na zkušební řády Jeziková zase v akci :-)
Milan Kučera reaguje 3.1.2017 09:51
Hele Gregor to si vyřizuj s někým jiným, já jsem obdivoval funkcionáře u našich sousedů o KMP jsem nenapsal ani slovo, tak co se čílíš ??? Pošli do prdele Ježíkovou já jsem se vyjádřil k dané diskuzi.
Jů a Hele neděle reaguje 3.1.2017 08:44
A uz je to tu zase, doprdele, tohle neni tem o KMP!!!!!!!!!! hadejte se na jinejch strankach, kazite chvile volna a pocteni, vlastne celou diskuzi ostatnim
Milan Kučera reaguje 2.1.2017 20:37
A to není možné, to jsem sám nevěděl, že mám výstavní tituly podvodem no koukám na to jako blázen, ta Andula všemu rozumí.
Milan Kučera reaguje 30.12.2016 12:34
Jak je to možné ????? takové podvody ??? já myslel, že je na Slovensku v klubech jenom samý poctivý odborník.
Leon Zumr reaguje 26.12.2016 20:50
Na Slovenských stránkách a FB toho už bylo kvanta o tom jak si pán Jevčák a spol vyráběli PUP a těm co vyhráli když se jim to nehodilo odmítali vydat certifikáty.Ten kdo chce si to najde tak na co to sem kopírovat.
Jů a Hele neděle reaguje 26.12.2016 12:05
Tak to je hnuuuj a fuj!!
Leon Zumr reaguje 20.12.2016 10:12
Stačí si vzpomenout za co tu partu vykopali z klubu SK a není co dál řešit a hold když jsou známý nahoře tak se můžou prskat kříženci jak na běžícím páse a ještě kamarádi zařídí že můžou dělat zkoušky.
Eduard Andrla reaguje 19.12.2016 20:01
Tatranský durič?Tento pokus několika Slovenských rádoby chovatelů a šlechtitelů se nesetkává s kladnou odezvou i na Slovensku,proč šlechtit něco co už je vymyšleno v několika variantách viz ABJ či Rakouská braka atd. problém byl i v tom že sami ani nevěděli co chcou vyšlechtit jeden tam pářil kopovy s jezevčíkama a další tam dospěl toho že měly jeho výtvory 75% jezevčíka když to hodil na papír,pořádaly tam i zkoušky samozřejmě ilegální jelikož plemeno není a doufám si tvrdit že i nebude uznané tudíž nemá rodokmeny,jeden pes vypadá tak a další zase jinak prostě ořeši z každé druhé dědiny.Nejvíc smutné je na tom to že tyto pokusy dělali čelní představitelé klubu Slovenského kopova okolo Jevčáka,kryli chovní psi bezpapírové feny a pak klidně feny SK na řádné krytí.Místo toho aby zušlechťovali radši dále SK tak šli touto cestou.Dnes už i ten SK není co býval....
Eduard Andrla reaguje 19.12.2016 20:01
Tatranský durič?Tento pokus několika Slovenských rádoby chovatelů a šlechtitelů se nesetkává s kladnou odezvou i na Slovensku,proč šlechtit něco co už je vymyšleno v několika variantách viz ABJ či Rakouská braka atd. problém byl i v tom že sami ani nevěděli co chcou vyšlechtit jeden tam pářil kopovy s jezevčíkama a další tam dospěl toho že měly jeho výtvory 75% jezevčíka když to hodil na papír,pořádaly tam i zkoušky samozřejmě ilegální jelikož plemeno není a doufám si tvrdit že i nebude uznané tudíž nemá rodokmeny,jeden pes vypadá tak a další zase jinak prostě ořeši z každé druhé dědiny.Nejvíc smutné je na tom to že tyto pokusy dělali čelní představitelé klubu Slovenského kopova okolo Jevčáka,kryli chovní psi bezpapírové feny a pak klidně feny SK na řádné krytí.Místo toho aby zušlechťovali radši dále SK tak šli touto cestou.Dnes už i ten SK není co býval....
Jů a Hele neděle reaguje 19.12.2016 18:33
Tak dobře, asi jde o méně kvalitní ho Kopova a možná omezenou braku s nosem po bavorákovi. Snad to bude k něčemu dobré. Pravdou je to, že by to nemuselo mít tak velký akční radius a mohlo by to být lépe ovladatelné než SK.Tak Kynologii Zdar
karel zvářal reaguje 18.12.2016 19:51
Psi štěkají a karavana jde dál...
Dušan Stanko reaguje 18.12.2016 09:38
Pán Zvářal obdivujem Vás za Vašu výdrž reagovať na urážlivé príspevky, ktoré mlátia prázdnu slamu a o šľachtení nášho nového národného plemena nemajú šajnu.TD zdar.
karel zvářal reaguje 17.12.2016 16:08
Drž diviaka, Andy! Mor ho, Andy!:-))... A máš opět pravdu (jak ty to děláš?!-) : 6.) Největším úspěchem slovenské kynologie je karpatský vlk:-D)) Nápad vlčáka český, narozen v Libějovicích…:-)) Kdyby po tobě, Marečku, zbylo takové plemeno - “chcípák” krysařík, postaví ti v Tróbkách sochu v nadživotní velikosti. Jenže skutečnost je taková, že tě tam nikdo ani nezná:-)) Konečný, náš velký bRat, zůstal po něm jenom smrad ...FIN!...A ináč TD zdar, škarohlídům bar!
karel zvářal reaguje 17.12.2016 04:22
Kdybychom se tu nevadili my dva (žába s myší:-)), tak je to skoro mrtvé. O tom je diskuse, o různých pohledech. Z těch našich plemen bych ocenil jako povedená vlčáka, krysaříka, fouska a chodského. Zbytek, kdyby nebyl, mi vůbec chybět nebude. A že jsou jinde? Možná proto se to teď snaží dohnat:-) I TD si získá své příznivce, byť to hodně lidí nemůže, či nechce pochopit.
Leon Zumr reaguje 16.12.2016 22:18
Karle z patra na tebe nekoukám vážím si tvé práce kterou děláš ale tady jsi úplně mimo a to je ten problém.Jenom taková malá rada podívej se kde jsou naše nebo Slovenská národní plemena a možná ti dojde o co mi jde.
karel zvářal reaguje 16.12.2016 21:02
Marku, že zrovna ty:-))))... a stěmi útulky máš pravdu. Ale to bohužel není o těch psech, ale z...é lidské povaze.
karel zvářal reaguje 16.12.2016 20:43
Jak jsem napsal dříve, v dnešní tvorbě nových plemen nevidím problém, ať si to každý užívá. Bude to vždy Pes domácí, (varieta) plemeno xy. Kde jsem nepříčetný a mám chuť vraždit, je tvorba kříženců v sololnictví. Když neumí využít vlastností původních druhů, ať jdou od toho! Když jim takový bastard uletí, je to zlo pro přírodu. Bohužel i oni (tzv. sololníci-k...telé)na takové názory koukají zpatra
karel zvářal reaguje 16.12.2016 20:27
Leone, minula, a jsem rád! Než vyrábět problémy tam, kde nejsou, dělat vědu z obyčejných věcí, když pes je a pro člověka vždycky byl užitečný a užitkový pomocník... Až do doby, než se objevil úředník a začal v tom dělat "pořádek". Když se knír v leči rozštěká, tak je úplně jedno, jestli má "game" dle zákl. ř. 1. A tipnul jsem si správně, kdo asi ze dvou lidí se ozve. To jsem napsal schválně, protože snad mi nechceš tvrdit, že šlechtit ČT byla nezbytná nutnost:-)) (no comment od tebe, nedivím se:-). Na to jsi měl reagovat, ale jak je u ebe zvykem, koukáš na mě zpatra:-) Jedna věta nic neřeší, ale klidně si to užívej! Vůbec mě to netrápí. Já si na kynologa nepotřebuji hrát, věci vidím realisticky. Kdybys viděl ta zmíněná plemena ostříhaná, nebo jejich kostry, jsou téměř k neroznanání. Viděl jsem foxla, který neuměl nic, než tahat páníčka jak husky. A pudl, dříve používan k lovu, je dnes kde? Všechno je to o výchově a výcviku. Kynologii zdar!
Leon Zumr reaguje 16.12.2016 19:54
Karle tebe ta kynologie fakt minula šíleným obloukem :-)
karel zvářal reaguje 16.12.2016 17:12
Asi si povíte, že ten člověk se zbláznil, ale štěknout a zalézt není můj styl komunikace. Co lze aktuálně u tvoření tohoto plemene vidět, jsou zatím více či méně polotovary (stadium rozpracovanosti). To šlechtění je šité horkou jehlou jen zdánlivě. Dnes jsou používané chovatelsko-genetické postupy již dokonale známy a propracovány, takže ten proces jde značně urychlit (kontakty, komunikace, doprava...). Či-li těch 10 let zmiňovaných tvůrcem plemene je asi reálná doba. A nedělejme si iluze, že u tvoření jiných plemen tomu bylo jinak, jen chybí obrazový materiál:-)) Např. co se týká našeho národného plemene ČT, evokuje mi na první pohled krotkého gaučáka. Čemu bych osobně dal třeba s použitím na naháňku přednost, je kromě milovaného foxla a Jacka, je mně odmala sympatický knírač (malý, střední). Od pohledu živý, hlasitý, vitální. Byl používán jako krysař a hlídač stájí, takže potřebnou ostrost a hlasitost v sobě má. Vím, že mnoho lidí tímto popudím, ale bylo již v jedné diskusi zmíněno přispivatelem, že viděl práci knírače v leči a přišla mu jako velmi dobrá, ne-li přímo nejlepší!! Jinými slovy, vše je relativní, a jak již bylo mnohokráte zmíněno, záleží především na VÝCVIKU. Psa lze vycvičit ke spoustě aktivit. Že řada plemen je využívána jinak, než tomu bylo v minulosti, je způsobeno potřebami doby a tlakem různých lobistických skupin. Např. “nešťastný” (přitom pracovně osvědčený) patík fci neuznaný se exterierově od knírače či bordíka nijak výrazně neliší. Nechat mu narůst více srsti, dosti lidí by mělo problém určit, o jaké plemeno se jedná. Takže za sebe věřím tomu, že za pár let tu máme menší verzi kopova, od 14.6. schválený TD.
karel zvářal reaguje 16.12.2016 08:14
Pane Gregor: běhá to, štěká to:-), vylepšený nos. Vhodný na posed, dosledy, do auta i do bytu, menší spotřeba W (kranulí, jak říká jeden známý). A jak to bude pracovat, to už je v rukách a umu každého soudruha.
karel zvářal reaguje 16.12.2016 07:41
...čárka, lebo kobajaši by mohlo byť označené za plagiátorstvo:-)
Jů a Hele neděle reaguje 15.12.2016 19:49
Vzhledem je asi nejpěknější ten černej, ta menší varianta kopova,na vysokejch nohách, ty mrňavý jsou jako braky a to není pěkný. Ale myslím, že by to mohlo pracovat pěkně.
karel zvářal reaguje 15.12.2016 12:03
No je to tak, zatím se to asi vyštěpuje oběma směry, jak exterierově, tak i povahově. Pro mě je zajímavý ten fakt, že člověk může sledovat tu genezi od počátku, včetně různých přestřelek, úletů a nedodělků. Nicméně si myslím, že to mají rozjeté dobře, a že až s tím půjdou na FCI, tyto věci už budou mít ošetřeny. Ten kopov je opravdu pro větší honitby, zase jezevčík se dřív utahá, takže ten "kompromis" (kopovčik - moc pěkné:-)) je asi namístě. Já chalanom fandím, mohli by hodit něco obsáhlejšího i sem, případně nějaký náš chovatel, který si to z SK dovezl. Ale zatím je to asi jen jejich záležitost. Necháme se překvapit:-)!
Erika Doležalová reaguje 15.12.2016 11:14
Karle, já zas viděla psa TD a ten byl velikostí a vzhledem jako fena SK :-) Další vypadal jak nafouknutý jezevčík - dlouhé tělo, krátké nohy ale celková velikost těla jako braka. Navíc "malý skladný" pes, takových je :-) Osobně si myslím, že totéž co TD dokáže ABJ (a navíc je hezčí :-) Pokud se podaří ustálit vzhled, aby byl jeden pes jako druhý (a tudíž aby nebylo pochyb, že jde o několik jedinců stejného plemene a ne smečku voříšků z útulku :-) pak by mohlo mít plemeno šanci. Tak, jako si svoje příznivce našel patík, najde si je - ikdyž spíš hlavně na Slovensku - i kopovčík :-)
karel zvářal reaguje 15.12.2016 07:25
Chyť Endy! Drž ho Endy! Ještě chybí říct Trrrheej Endy!!...Vy myslíte, že ten pes nerozumí, co mu říkáte? Až ke konci zazní správný povel Hlás Endy! Pes daleko líp slyší na znělé Štěkej, štěkej!, což se dá v obůrce právě dobře naučit. Takovýmto výcvikem je to cesta k tomu, aby skončil dřív než začne, v lepším případě na šití. Naštěstí ten pes je chytřejší než vůdce a nedrží a nechytá:-)). Pokud se jim podaří dát do standardu dvě barevné morfy (hnědá, černá), bude to jak u jezevčika, takže také nic nového a bránícího v uznání. A jinak souhlas s Erikou, že bude záležet především na výcviku. S rozhodnutím pana Jevčáka volit menšího plemeno pro cestu autem (byt, krmení, posed) zcela souhlasím, neb na některých videích jsou kopovi vzrůstem téměř rotvajlera, tedy dosti viditelně přes standard a potřebnou konstituci. Držím mu v tom palce!
Arnošt Bárta reaguje 15.12.2016 05:51
Mě se docela zamlouvá. Ale je to podle mě pokus znovu vyšlechtit Alpskou braku, nebo Rakouskou braku.
Erika Doležalová reaguje 14.12.2016 17:18
https://www.youtube.com/watch?v=dniLOZzBmoI Pár dalších je na youtube. Osobní zkušenost nemám, ale že bych byla z kopovčíka nějak nadšená, se říct nedá (což je asi dáno hlavně tím, že se mi prostě nelíbí vzhledově :-) Myslím si, že je dost plemen, které odvedou dobrou práci v leči a/nebo na dosledu, vše je o správné volbě štěněte (tedy chovatele) a jeho výchově a výcviku. I kopov může pracovat "na krátko", stejně tak jezevčík projít tři lesy a dvě louky.. Takže vymýšlet nového psa, aby "odpovídal požadavkům" dnešních myslivců, resp. malým lečím na naháňkách.. No nevím. Ale čas ukáže, zatím je to plemeno neustálené a nevyrovnané, buď tak jak se objevilo, zase zmizí a nebo ne.
karel zvářal reaguje 12.12.2016 17:56
Ale ten od pana Stanka určitě ano. Byl jsem překvapený, jak ten odkaz nabobtnal:-(( Asi to vyhledávač neschroustá... A stránky mají jinak pěkné, už jsem tam kdysi byl, ale správnou adresu zapomněl...
Jů a Hele neděle reaguje 12.12.2016 17:49
odkaz Karla Zvářala nereaguje :((
Dušan Stanko reaguje 12.12.2016 16:05
Webstránka TD: www.tatranskyduric.sk
karel zvářal reaguje 12.12.2016 14:03
http://search.seznam.cz/?q=tatransk%C3%BD+duri%C4%8D&url=http%3A%2F%2Fwww.slovakdogbreeds.sk%2Fplemena%2Ftatransky-duric%2F&data=lgLEEJAqGHxPrUTce91n8qojTGjEQHc-c-zQT6xXoKwnuZpQ4_oTg_r0xBcryYMKsXVXw1yic8AlxoXPR3oRo5FBSCHIe-bzEMlQWROPdOQQm4WqkuDOWE6f8cQCpn2SxAJB6cQCEpo%3D
karel zvářal reaguje 12.12.2016 13:40
Napiš si na Slovensko, oni to akorát monitorují a neřeknou k tomu ani ň. Už jim odmítám dělat UI (užitečného idiota). Je to pomalejší a hlasitější kopov, na barvě dobrý.
Jů a Hele neděle reaguje 12.12.2016 13:36
Nemáte někdo nějaké video, kde by byla vidět práce plemene? Ne jen hlášení za plotem na černou, ale jak běhá, poslouchá, vypracovává barvu a pod.? díky
Jiří Pařízek reaguje 12.12.2016 12:57
No co jsem tak o tom novém slovenském plemeni četla a viděl nějaké video,tak mi to přijde jako když se snažej vyšlechtit znova Jezevčíkovitou braku jen se bude jmenovat Tatranská.Nic proti tvůrcum nemám ale přijde mi to šité horkou jehlou a větší smysl bych viděl v zušlechtování stávajících plemen Kopova ,Braky ...atd(s Patíkem tento hokus pokus vůbec nelze srovnávat:) To jest můj osobní názor který nikomu nevnucuji
Leon Zumr reaguje 11.12.2016 21:05
Když vidím co tady vymýšlíš za ... tak se nediv protože Patterdale teriérje je uznaný AKC i KC a registrovaný FCI ale to tě asi nějak minulo :-))
karel zvářal reaguje 11.12.2016 20:14
Leone, je od tebe pěkné, že to nevzdáváš:-))))) Patterdale teriér (anglicky: Patterdale terrier) je anglické psí plemeno, známé i jako černý fellský teriér. Toto plemeno je NEuznané Mezinárodní kynologickou federací.
Leon Zumr reaguje 11.12.2016 19:59
Proboha Karle nesrovnávej patíka (regulérně uznané národní plemeno) a tuhle rychlokvašku co si vyrobil pan Jevčák a spol. na truc když ho vykopali z klubu
karel zvářal reaguje 11.12.2016 10:26
No bylo by opravdu smutné, kdyby Tatranského duriče stihl osud patíka. Ač podle odborníků "bastard", myslivci na celém světě hojně používaný pomocník při lovu. Jsem si jist, že si to chlapci pohlídají.
karel zvářal reaguje 11.12.2016 09:57
Leone, já mám Harmasan vždycky u sebe, protože mimo mísu chodím téměř denně. Pro mne tedy nic dehonestujícího. Jak už jsme kolem toho diskutovali několikrát: kopov zůstává (proč to vzrušení), vzniká něco nové. Já jsem přející a pozitivní nátura, nikomu nezávidím radost z tvořivé a smysluplné práce. Ať si každý vaří ve sklepě pivo podle svého gusta, peče domácí chleba, vyrábí různé samochody... Věci se stále někam posouvají, nejsem ten, kdo by dopředu věděl, co je je horší, nebo lepší. Mně spíš vadí ten zbytečný humbuk, který se kolem toho vytvořil, než že by si třeba pan Jevčák v tichosti nedovezl štajeráka, jak by asi nejen podle tebe měl udělat. Měl by na stará kolena klid a neposlouchal by něco o "kohoutech". Pointa vtipu je v tom, že Tatry nejsou Alpy a mít národní plemeno je pro člověka vždycky výzva.
Leon Zumr reaguje 11.12.2016 09:37
Karle tohle nejsou žabomyší války ale to by jsi musel něco o pravidlech chovu psů s PP vědět a napsat že záměr vytvořit něco co tady je v tolika variantách je dobrý je taky hodně mimo mísu
karel zvářal reaguje 10.12.2016 18:02
Leone, žabomyších válek a podnohyklackismů jsem zažil hodně. Dnes se bez kontaktů polomafiánských partiček, dolízání za úředníky a papírové války pomalu ani ne...ereš. Dovedu si představit tu mašinérii, kterou musí ti lidi překonávat. To není jak dřív, kdy se sešli dva strejci, plácli si a bylo hotovo. Detaily neznám a ani mne nezajímají, jak to hoši dělají. Ale záměr mají dobrý, výsledky jsou už vidět, jen se to musí ještě doladit a vychytat mouchy. Ten standard bude podléhat přísným kritériím, třeba tu barvu srsti bych ustálil jako černou, i když ti vyštěpení po bavorácích jsou na první pohled pěkní. Ale jak říkám, to už jsou věci, které jsou v kompetenci tvůrců plemene.
Leon Zumr reaguje 10.12.2016 17:44
Karle to by jsi musel vědět jakým stylem vznikl tenhle kříženec.Jen tam mimo ona to není sranda nakrýt chovnou fenu chovným psem jiného plemenem a ještě pak protlačit aby kříženec bez chovného základu mohl ke zkouškám.
karel zvářal reaguje 10.12.2016 17:17
Asi nikdo lidem z hlavy nedostane, aby za jednoduchými věcmi nehledali skryté významy. Genetika má to kouzlo, že dokáže vlka vytvarovat do tolika podob, kolik si lze jen představit. A je také naivní se domnívat, že u tvorby plemen se někdy vytvoří tzv. stop stav. Proto je logické, že se změnou společenského klimatu, velikosti honiteb, nové skladby zvěře, vzniká plemeno tzv. "na míru", což není nic proti ničemu. Kdo v tom vidí ješitnost, truc akci a jiné nesmysly, toho mohu jen politovat. Iniciátor svůj záměr pregnantně popsal, nemám důvod o tom pochybovat a přeji mu, i všem ostaním hodně radosti z dobře pracujích psů. Tatrákům zdar!
karel zvářal reaguje 10.12.2016 12:39
Leone, ty si taková čistá duša a naletíš taky na každý drb... Dej tomu čas, hyn sa hukáže! Já tomu říkám Menší kopov. Viz. Knírač menší, střední a velký - taky myslíš, že vznikly "na truc"? Nebo z PRAKTICKÝCH důvodů... Kopova fandům nikdo přece nebere, a v těch stovkách uznaných plemen přibude další. já s tím problém nemám.
Leon Zumr reaguje 10.12.2016 12:09
Dušan Stanko všichni co o tom trošku něco vědí ví proč tohle rádoby plemeno vzniklo.Tak že pohádky si nechte pro někoho jiného :-))
karel zvářal reaguje 10.12.2016 10:52
Pane Stanko, držím všem zainteresovaným palce! Protože vím, jak jim radost z práce kazí (3Z) lidské vlastnosti. Znám slovenskou mentalitu velmi dobře, je schopna se neskutečně nadchnout, stejně jako z duše (a často bezdůvodně) nenávidět. Všechna tři použitá plemena k vzniku Tatranského duriče jsou historicky prověřená, národní plemeno kopov v něm má převažující podíl krve. V dnešních pidihonitbách podíl jezevčíka hyperaktivitu "šaľeného" kopova utlumí. U nás se řeší kohoutková výška plemen do leče. Potom bych zavedl i limit akčního radiusu, protože není účelem prohnat "co nejvíc", ale předem určený úsek. Pejsek je to hezký, menšího rámce, ale dostatečně aktivní a hlasitý. Těch videí může Váš klub dát i více, je na co koukat!
Dušan Stanko reaguje 10.12.2016 09:48
Som pravidelným návštevníkom tejto webovej stránky no z niektorých príspevkov resp. vyjadrovaní som zhrozený a komentovať niečo čo som nevidel ako toto novo vznikajúce plemeno pracuje je podľa mňa nekompetentné.Mám vlastný diviači oplotok a preto viem posúdiť ako toto plemeno pracuje, lebo týždenne vidím prácu najmenej dvoch TD a súhlasím s príspevkom pána Zvářala. Na Slovensku je kôli tomu plemenu " mnoho kriku pre nič", závisť plodí nenávisť a zatemňuje mozog!!!
Jan Horáček reaguje 8.12.2016 22:55
Karle, nejsem chovatel, ale práci kopovů na naháňkách vidím jako velmi dobrou. Určitě bych neřekl pes - poděs. Jsou horší plemena. Nechci ale budit vášně a tak nebudu jmenovat. Kynologii zdar.
karel zvářal reaguje 7.12.2016 16:50
Je třeba si uvědomit, že to není "hop na kávu"... Šlechtění je proces na delší časový úsek, já třeba očekávám nějaké srovnatelné výsledky až za deset let. Ale jak jsem kdysi vzpomněl, že kopova (pes-poděs) bych nechtěl ani zadarmo, tak klidnějšímu, resp. méně (hyper)aktivnímu plemeni je třeba dát šanci, byť to ve skalních příznivcích "popova" budí silné emoce. Osobně té "směsce" fandím, domnívám se, že bude lepší než originál, což mnozí už teď větří s nelibostí.
Jiří Cikryt reaguje 6.12.2016 23:23
Zdar, dle mého je to nové plemeno zatím s neustálenými vlastnostmi. Jednak exteriérovými, ale i povahovými. Pokud toto plemeno přežije svého tvůrce, bude ještě hodně generací trvat, než se ustálí a bude možné se bavit o typických vlastnostech plemene. J.
Leon Zumr reaguje 6.12.2016 23:12
Na Slovensku tomu říkají Jevčákova trucsměska po tom co ho po velkých tahanicích dostaly z klubu Slovenského kopova :-) Jinak to je namixovaný kopov jezevčík a bavorák a každej je jinej hold šlechtění rychlou jehlou
Jů a Hele neděle reaguje 6.12.2016 22:26
Hmmmm,....
Ellhenický Petr reaguje 6.12.2016 22:21
Tak jako asi většina na tomto webu, jsem ho neviděl ani o něm neslyšel, proto nemohu soudit.
Jů a Hele neděle reaguje 6.12.2016 21:57
Nevím, jakou povahu a pracovní schopnosti má toto plemeno, ale na Slovensku s ním skládají dost zkoušek lov. upotřebitelnosti. Plemeno není uznáno FCI, ale má snad jednostranný PP, ale nechci kecat, jen jsem to slyšel. Nevím, jakou povahu si mám představit u psa vzniklého křížením Kopova a Jezevčíka. Sám mam jezevčíka a vím, jakou mají povahu, Kopova má kámoš a taky pěkný kvítko. Každopádně si myslím, že určitou rozvahu má po jezevčíkovi a takovou jakoousi divokost v práci po Kopovovi.Myslím, že bude úspěšný při dosledech a pak při slídění, nahánění,..Ale co dál? Rozhodně plemeno neodsuzuji, naopak by mne zajímalo a rád bych viděl na vlastní oči, jak pracuje při lovu.