ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

můj stříbrný
můj stříbrný
vloženo: 29.1.2012 17:59
autor: Ladislav Březina

úlovky (svět)

Antilopa
Antilopa
vloženo: 20.4.2020 20:20
autor: Zdenek Mares

trofeje

Pán daněk II.
Pán daněk II.
vloženo: 4.10.2019 22:08
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Při lovu
Při lovu
vloženo: 5.3.2017 16:50
autor: Václav Vašíček

zbraně

Moje babky z Ferlachu
Moje babky z Ferlachu
vloženo: 13.1.2017 14:42
autor: jan koštoval

fotopast

...
...
vloženo: 10.9.2013 19:16
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

Autor neznámý I.
Autor neznámý I.
vloženo: 14.1.2017 13:48
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 232880 fotek (0 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8867 inzerátů (0 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748204 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289170 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56415 hlasování videí (0 dnes)
  • 37585 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Diskuze

KLUB CHOVATELU PRACOVNÍCH NORNÍKU

tomas baca vložil 19.12.2012 14:17
co je to za klub ,ptáte se
tímto klubem chceme pomoci ostatním lidem kteří chodí norovat či uvažují o koupi norníka k tomuto lovu , aby měli možnost vybírat mezi psy kteří jsou v tomto zpusobu lovu dobří a předávají tyto vlastnosti svým potomkum , sami víte že mnoho jedincu z řad norníku , i generace pod zemí nepracuje a ztrácí geny pro tento lov , někdy bohužel jsou příčinou i tělesné parametry které psum nedovolí takto lovit , plán klubu je následující : udržet naše norníky na dobré urovni aby i nadále byly schopní lov norováním provádět , členy klubu by mohli být všichni držitelé psu určených pro norování , člen klubu by měl se svým psem mít složeny zkoušky z norování u nás a následně na slovensku , dále zde bude v klubu posouzena práce při norování ve třech kategorijích a to práce na liščatech , práce při kankování a práce na jezevci tyto budou posuzovány zkušenými vudci a pes bude ohodnocen - dolehač ,vyhaněč,davič. případné dotazy ohledně klubu rád zodpovím jinak zatím pracovní verze je na facebooku
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
roman suchý reaguje 3.1.2018 22:41
Dobrý den, prosím Vás. Nevíte někdo kde by se dal půjčit lokátor na norování? Předem děkuji, Suchý
tomas baca reaguje 11.2.2015 18:37
pořád nevím odkud se známe jestli se teda vubec známe ! to ostatní je jen tvuj názor a já ti ho vyvracet nebudu.
Radim Šíma reaguje 10.2.2015 16:03
Báčo,marně se snažíš na sebe vrhnout jinačí světlo!Bývalý mistopředseda toho Vašeho klubu dobrovolně odstoupil a nemůže ti přijít na jméno.Jsi panchart a lump a je potřeba,aby to vědělo co nejvíce lidí!!!
tomas baca reaguje 9.2.2015 20:51
JINAK SE OMLOUVÁM VŠEM ZA PŘÍPADNÉ CHIBY POKUD JE DIZLEXIE PRIMITIVNÍ PAK JSEM PRIMITIV
tomas baca reaguje 9.2.2015 20:50
Pane Šíma jde vidět kdo je tu primitivní člověk já zde nikoho koho osobně neznám nenapadám ani neurážím , muj osobní život i má insolvence je Moje osobní věc a s myslivostí ani klubem nemá nic společného ! v otázce mého udajně neomluvitelného chování na nahánkách , vždy jsem dodržoval bezpečnost při střelbě a ti kteří se mnou na nahánce kdy byli ví že vystřelím málokdy a lovím ještě mín , žádným videem na fcb jsem se nikdy nechlubil a ano soudní líčení proběhne a snad se ukáže kde je pravda ! s klubem nemá pan Konvička nic společného to bych si vyprosil tuto myšlenku jak si navzájem pomáhat jsem měl v hlavě už déle a realizoval jsem ji již před tím než jsem ,,bohužel,, pana Konvičku potkal . Jinak závidím vám vaši jasnozřivost a rád se s vámi osobně seznámím at vím jaký vy jste MYSLIVEC , jako člověk asi nic moc když tu kydáte smyšlenosti na někoho koho ani neznáte ,jinak na závěr mé potomky nechte na pokoji a už vubec si je neberte do pusy DÍKY
josef turek reaguje 2.2.2015 22:04
Dneska je to fakt jedna banda zmrdů co chce jen vydělat.
josef turek reaguje 2.2.2015 22:03
Konvička mi vypadlo z textu
josef turek reaguje 2.2.2015 22:01
Je to opravdu zajímavé, je taky nějaký podivín co má něco za nehty, najednou zmizel ze všech for a diskuzí, dřív to byl snad největší všeználek a chytrák co sežral všechnu moudrost o lovu divočáků a lovu se psy a ted drží hubu, asi na něj taky došlo.
Radim Šíma reaguje 2.2.2015 19:40
Báča je velice primitivní člověk,který chtěl vyřešit svou tíživou situaci tím,že na popud p.Konvičky založí nějaký přihlouplý klub a tím se obohatí,ale stal se pouhou figurkou na šachovnici!Jak by mohl někdo takový vést určitou instituci,když ani neovládá český pravopis a neumí správně napsat svoje vlastní jméno.Je zadlužen až na půdu a jeho vyhlášený osobní bankrot odserou bohužel i jeho potomci.Je s nim zahájeno trestní řízení ve věci týraní zvířat,kdy chudáka jezevce norovali způsobem,že mu do nory napustili cisternu vody a blb se tím ještě věřejně chlubí videem na facebooku.Prostě primitiv,kterému nedojde důsledek svého chování,kdy tohle počínání vrhne špatné světlo na celou myslivost.Z velké míry mu už zavřeli vrátka i organizátoři naháňek,kde se choval neomluvitelným způsobem,kdy ohrožoval účastníky naháňky nebezpečnou střelbou v tlaku.Ale už to nebude dlouho trvat,bude soudní líčení a p.primitiv bude odsouzen a bude mu odebrán zbrojní průkaz.Tento člověk je hanbou české myslivosti!!!
tomas baca reaguje 6.1.2015 18:37
po dlouhé době jsem se tu ukázal a ejhle , pro pana donatáka : jste člověk který se o mne neustále jen otírá ač vás osobně nezná a jsem tomu rád podal jste na mne trestní oznámení a jsem potahován pčr po tom že mám insolvenci z předchozího partnerského vztahu po tom je vám hovno a finanční stránka klubu vás vubec nemusí zajímat , členové klubu mají ovšem právo do učetnictví na členské schuzi nahlédnout . pro pana Knytla o tom co se odehrálo v pardubicích a o následném podrazu na mou osobu ze strany oms pardubice se tu budu vyjadřovat až po ukončení trestního řízení vy ste mi nic neplatil ani jsem za klubové peníze nikde soukromě necestoval mohu vám jen prozradit že zatím členové vložily do klubu cca jen polovinu toho co já ze svých soukromých zdroju tot vše
Jan Sobol reaguje 13.6.2014 15:40
Takže přihlášku neposílat nebo jak to tam chodí?
lubomir knytl reaguje 12.6.2014 21:11
Je to jeden velký podvod.Já jsem taky naletěl,a tak jsem dělal sponzora jeho loveckým výletům.Myslim že nás bylo dost kteří mu skočili na ty jeho špeky.To nakonec předvedl v celé kráse v Semíně.Luboš Knytl
Jan Sobol reaguje 7.2.2014 14:15
A já si myslel, že je tomas baca rovnej chlap.
Radim Šíma reaguje 7.2.2014 08:29
A navíc je prý předseda klubu v insolvečním řízení a tak mu vaše klubové poplatky přijdou vhod.Ale klidně plaťte dál do nesmyslného projektu,kde si jeden snaží mastit kapsu.
Daniel Donaťák reaguje 6.2.2014 21:02
Po jistých diskuzích na jiných internetových stránkách,bych doporučoval platícím členům,nechat si od předsedy klubu, předložit bankovní výpis klubu,na který má každý člen nárok. Vypadá to,že jste švorc.
Jan Sobol reaguje 4.2.2014 15:27
Tak jak to frčí v klubu, jedou webové stránky?
tomas baca reaguje 21.3.2013 17:23
trocha humoru
tomas baca reaguje 11.3.2013 17:39
Přátelé kdo se zučastní klubové akce ,,lukov,, 23-24. března at mi nahlásí počet lidí a psu. kvuli organizaci .potřebuji zaslat tel. kontakt na muj mejl a ještě jednou bych chtěl požádat o mysliveckou ustroj , a to vše do 18.března díky moc a už se na vás těším Tomáš Báča
tomas baca reaguje 5.3.2013 08:56
Chtěl bych informovat o naplánovaných akcích klubu , jedná se o lov norováním v přírodních norách : 23.3, 30.3 , 20.4 , 27.4, další akce jsou v jednání a rádi vás s vašimi norníky uvítáme mezi námi . Veškeré informace ohledně akcí a klubu zde 731871114 NEBO tomik.baca@seznam.cz
tomas baca reaguje 12.2.2013 15:09
Klub Chovatelu Pracovních Norníku Dnešním dnem je možnost přihlásit se do našeho klubu PODMÍNKY : starší 18ti let nebo u mladších registrace rodiného zástupce : zaplaceno zápisné a členský příspěvek zápisné - 300,- Kč nebo 12 Euro členský příspěvek - 200,-Kč nebo 8 Euro přihláška k vyžádání zde : tomik.baca@seznam.cz adresa : Tomáš Báča Žerotínova 262 , Postřelmov 78969 každý člen obdrží své číslo které bude fungovat zároven jako heslo na připravovaných www stránkách na co se mužou členové těšit : bude to mapa členu klubu akce pořádané klubem společnou akci a schuzi klubu v měsících 6-7.2013 možnost posouzení práce psa na klubových akcích možnost dle potřeby spolupracovat s členy klubu možnost požádat o pomoc při norování zučastnit se klubových soutěží v lovu norováním možnost umístění své chovatelské stanice na www možnost umístění psa či feny na www klubu prohlížení fotek a videí členu klubu příhláška ke stažení zde ,bankovní spojení a VS. obratem pošlu po zaslání vyplněné přihlášky na muj mejl tomik.baca@seznam.cz http://subinas.myqnapnas.com:8080/share.cgi?ssid=0nKh4mV kolonky pro členy čmmj platí i pro jiné organizace ,vyplnte zde bud pojištění u halali či jiné . VŠECHNY UDAJE BUDOU POUŽITY JEN PRO POTŘEBY KLUBU TO JE TELEFONÍ ČÍSLO A MÍSTO BYDLIŠTĚ OSTATNÍ BUDOU BUDOU TAJNÉ ! Budu se těšit na nové členy s pozdravem Tomáš Báča
Pavel Žalman reaguje 3.2.2013 21:32
Josefa Koubu zdravím a tobě Tome držím oba palce !
tomas baca reaguje 3.2.2013 16:53
tak první akce klubu a tři lišky no a spousta nových zážitku s kamarády
karel zvářal reaguje 28.1.2013 21:19
Kdyby to bylo tak snadné, tak bude dělat myslivost každé a za chvíli by lišek nebylo vůbec...zase tak úplně marné to nebylo, aspoň nějaké straky do polévky...Norníkům zdar!
tomas baca reaguje 28.1.2013 16:27
no jo když mě došli náboje do 16 automatu tak sem musel vyrazit s jednuškou
J. Král reaguje 28.1.2013 15:08
Tomáši a někdy jdou i dvě rány málo. Já bych norovat s jednuškou nikdy nešel, už jen kvůli odměně psíkovi ve formě ulovené lišky, kuny apod.
tomas baca reaguje 26.1.2013 21:58
před chvilo sem se vrátil z norování obejité celé revír , nejprve mi utekla z hromady smradlavá kuna psi ji vyhnali no páníček zrovna přehazoval klacky . pak mi jagoš vlezl u moravy pod břeh k bobrovi po hodinovém čekání vylezl , obě umělý nory a jedna přírodní byly prázdný , ve třech paletovejch stříškách nic . pak mi foxi vlezla do nového vsuku co sem objevil následovalo chrochtání ,posléze šplouchanec a bobr byl ve vodě , zbývala mi už jen jedna umělá nora , při cestě k ní jsem slovil dvě straky , když sem došel k noře obeznal sem že je oježděná , bedlíky sem nechal uvázaný a pustil sem foxinu ta obeznala oba vsuky a vjela do prvního , jagoša sem v tu chvíly držel mezi nohama , v tu chvíly na mě mrkla liška , vyskočila ven a davaj pryč jednuškou r 20 4,5 brok jsem ji slovil hodila parádní dva kotrmelce a zustala ležet , jelikož jsem slišel hlášení tak sem rychle přebil a čekal druhou kmotru , no ta byla zrazená tak sem za foxinou pustil jagoše v očekávání že liška opustí noru tím samým vsukem jako její kolegině jsem se nachystal , z nory se ozvalo povím povím a najednou vidím periferně že liška utíká od vsuku kde jsem pouštěl psy , hozenou ranou jsem ji uspěšně .....minul , obrátím se že seberu aspon jeden ulovek no jaké bylo mé překvapení když spatřím domělou slovenou kmotru ja si to maže po poli kolem potoka pryč , vypadala teda dost nemocně což poznal i jagoš který se vydal po její stopě , hodinu jsem čekal a nebudete věřit ale nevrátil se ani lišák ani jagoš , namířil sem si to zpátky k dědině kde sem měl v cestě stohu z balíku slámy , obcházel sem ji dokola a obeznával stopy když foxi vlezla mezerou dovnitř následovalo dvojí štěknutí a ticho tak sem stoh obešel abych viděl olem dokola a sto metru z čela stohy vydím na poli prchat lišku . foxi vylezla vyčítavě se na mě koukla, nasranej sem uvázal psy a šel domu , no za chvíly jdu hledat ztraceného jagoše , nechal sem mu tam kabát tak tam snad už bude . Z TOHO PLYNE POUČENÍ , NECHOD NOROVAT SÁM VŽDY SE NĚCO POSERE
tomas baca reaguje 15.1.2013 11:04
Chtěl bych vás informovat o pokračování jednání ohledně klubu . Klub se bude oficiálně nazývat jako KLUB CHOVATELU PRACOVNÍCH NORNÍKU ,ze zákona musí klub navrhovat min tři lidé , jako navrhovací výbor za klub jsou to PŘEDSEDA........Tomáš Báča Žerotínova 262 Postřelmov 789 69 , tomikk.baca@seznam.cz , tel.731871114 .....MÍSTOPŘEDSEDA .....Radek Lovas Studénka ......UČETNÍ, ADMIN, POKLADNÍ A VŠE CO BUDE TŘEBA , MOJE DRAHÁ MANŽELKA .........Alena Báčová Žerotínova 262 Postřelmov 789 69 , tento výbor je prozatymní a to do první schuze která je plánována na léto 2013 Tyto udaje byly zaslány ke zpracování panu právníkovi , který vypracovává , stanovy, zkušební řád a vnitřní řád našeho klubu do čtrnácti dnu by měli být veškeré dokumenty předány na ministerstvo vnitra ke schválení , na vyřízení má tento uřad 30 dní . Takže pokud vše dopadne tak, jak má a já v to pevně věřím bude klub fungovat od března tohoto roku. Po dohodě s výše jmenovanými a právním zástupcem jsme stanovily zápisné ve výši 300,- Kč a členský příspěvek ve výši 200,- Kč pro Slovenské kamarády je to bez ohledu na momentální kurz měn bude zápisné 12 euro a členské 8 euro. Na letošní rok klub bude organizovat dvě setkání a to schuzy a následně ještě jednu akci kde by se probíralo norování , zpusoby lovu norováním ,práce s lokátorem , pomucky při norování , ošetření psa a jiné informace týkající se norování . během celého roku bude fungovat poradenská činost a máme v plánu ze zapsaných členu vytvořit mapu České a Slovenské republiky , tak aby kterýkoliv člen klubu mohl v případě nouze ,, pes pod zemí či jiný problém spojený s lovem norováním ,, mohl zavolat či jinak se spojit s nejbližším kolegou a požádat ho o pomoc . klub bude jako takový mít své www stránky kde bude mít každý pes přihlášeného člena svuj odkaz na kterém bude ofocen jeho rodokmen bude zde jeho fotografie , tabulky ze zkoušek či výstav a hlavně zde bude i posouzení práce psa při norování . K tomuto posouzení, bude prováděno dvěmi zpusoby a to bud majitel psa obezná noru či nory u sebe v revíru a posuzovatel přijede k němu. druhá možnost je že vudce přijede na obeznané nory zajištěné klubem. Vudci v obou případech bude zapujčen lokátor na psa pro větší bezpečnost, pes bude nasazen na noru a bude posuzována jeho práce pod zemí a to jako vyhaněče , doléhače či daviče , bude z tohoto lovu proveden zápisek pořízena fotodokumentace či video a celé to bude zveřejněno na www stránkách u tohoto psa či fenky posuzovací období budou tři a to leden -unor kankování , březen-květen liščata , práce na jezevci dle zákona bud v období lovu nebo tam kde je možno celoročně. doufám že vše bude probíhat dle plánu a my zde vytvoříme dobrou partu kamarádu a se svými svěřenci budeme NOROVAT.
Ondřej Barhoň reaguje 27.12.2012 12:24
kontaktní norování tady určitě chybí tak proč se nepokusit o změnu legislativy?všude v evropě se noruje na ostro tak proč by to nemohlo jít i tady?když nás bude víc nebudem se bát vlka nic:-D
Pavel Beran reaguje 22.12.2012 21:13
sorry, ale nějak jsem se odhlásil :)
jezevec2 reaguje 22.12.2012 02:53
ne nikdo,ať to nevyzní blbě,kdo dělá se mu třeba fena nehárala.jinak všecky inzeráty dostupné jak píšu.
jezevec2 reaguje 22.12.2012 02:52
Tomáši já ti přeju další tisíce úlovků,nicméně mi nepřijde komentář Marka Konečného vůbec hloupý.\Tondo jsem od úterka majitel štěnátka velše,dlouho jsem hledal,jsem rád že ho mám ale bohužel jak jsem psal titulů hodně ale pracovní ne.volal jsem několik měsíců na všechny inzeráty velšů a opravdu nikdo zkoušky nedělá.
tomas baca reaguje 21.12.2012 21:54
Jinak většina mých ulovku padla bud rukou mých kamarádu myslivcu po práci mých psu ,při akcích a lovech kterých jsem se se svými psy učastnil ,nechci si tudíž přivlastnovat všechny zásluhy , norování je kolektivní lov a bez dobré party lidí je neproveditelný
tomas baca reaguje 21.12.2012 21:48
MOŽNÁ JE TO HLOUPÉ ALE JÁ SI NEPÍŠU ANI SE TU NECHLUBÍM DVANÁCTÝM SRNCEM ANI STÝM PRASETEM já si vedu deník v lovu škodné a to toulavých koček ulovených mými psy ,vynorovaných lišek a liščat ,jezevcu a jednoho mývala ,plus páááár strak a jiných opeřencu . nechlubím se tu chtěl sem jen říci že mě lov škodné se psy baví a plně se mu věnuji , nejsem velký MYSLIVEC ale chci něco udělat pro psy a pro lidi co chtějí také norovat . pane Konečný s tím vaším posměšným lokátorem jak tu o něm píšete jsme celá parta zvládli za víkend ulovit 48 kusu škodné zvěře a žádnému psu se nic moc nestalo , já už bez lokátoru psa do nory nepouštím chci norovat efektivně , minulý měsíc jsme na jížní moravě vykopali jezevce 55 minut od vypuštění psa. poprve jsme se dokopali ve 130cm na kotel bohužel jagoš jezevce neudržel a tento utekl druhé zaměření bylo cca deset metru dál v hloubce asi 80 cm kdy už jsme jezevce ulovily , bez lokátoru bych tam lezl s uchem na zemi ještě ted . když neznáte nesudte a to jak se tu vyjadřujete o mých psech to je jen ukázka vaší ,,inteligence,, jinak ano mám doma dva bedlington teriery a tito budou již příští sezonu platnými pomocníky při norování ale to vaše chorá mysl nepochopí o čem tu vedu řeč A NAKONEC JÁ VÁM NETYKÁM tak vy mi budete taky vykat JINAK SI MĚ DO HUBY NEBERTE JASNÝ
karel zvářal reaguje 21.12.2012 19:03
Můj velký obdiv a co nejhlubší poklona, pane Báča. Zatím největší Myslivec, jakého jsem kdy potkal, nebo se o něm "doslechl". 2 tisíce kusů škodné...hmmm! Mezi kastrůlkaři a trofejáři jste za exota. Ale právě takoví myslivci jsou ti praví, jaké já uznávám. Jen nevím, zda jste si nenaložil příliš, protože ta úředničina kolem klubu Vám hodně času i sil vezme. A pravdu máte i s těmi nickami (anonymy). Rádi mistrují druhé ohledně etiky, ale sami nemají elementární slušnost se představit. Přeji mnoho sil do náročné práce kolem psů a hodně úspěchů!
tomas baca reaguje 21.12.2012 18:18
Pro jezevec dva ,rád se vám představím ,,nejsem žádnej jezevec ani lasička ,, jsem Tomáš Báča myslivosti se věnuji od svých patnácti ,kynologii taktéž. Lovecké kynologii a myslivosti se věnuji 13 roku ,norování 12.k dnešnímu dni mám v držení fenu border teriera ,psa jagteriera a dva bedlinkton teriery , o paterdale teriera jsem bohužel loni přišel a o psa západosibiřské lajky před dvěma roky . lovu norováním se věnuji 12 roku z toho poslední tři roky jako zástupce firmy qtest. Pro kterou předvádím ruzné pomucky pro loveckou kynologii a to především lokátor na norování ,ke shlédnutí zde www.canicom.cz tento mi byl zapujčen a já s ním noruji v praxi. v mém mysliveckém životě mám uloveno 5 kusu černé zvěře 6 kusu srnčího a přes dva tisíce kusu zvěře škodné tot o mě . Ted bych byl rád kdyby jste se mi také představil vy .
Tonda Urban reaguje 21.12.2012 16:02
Jezevec 2 jsi to přepísknul.Velši bez titulů na výstavách se lépe prodávají )pracovní), proto jsi asi neviděl inzeráty. Né vážně moc jich není. Nediv se slovensko stačí pouze výstava.A to se tam opakovaně snaží prosadit zkoušku z výkonu (norování). Přesto je lidé vedou k práci.Podívej co prosazuje klub výstavy do chovu jen pod klubem (klubové a speciální).Pracovní šampiony máš kousek od sebe (Strážnice). Ke klubu kdo bude zastřešovat zkoušky a dávat potvrzení ( ČMMJ ?).Je to dobrá myšlenka, ale ve skutečnosti sci-fi.Raději neblbnout. Buďme rádi, že zatím není omezení norování dáno zákonem.
Eduard Galia reaguje 21.12.2012 13:25
V tomhle vám moc fandím,sám jsem vlastnil moc dobrého norníka a s ním jsem to dotáhl až na světového šampiona v práci i v norování pár potomků žije ale jen co mám zprávy tak už jen feny ale i s tím se dá začít.Moje fena dokázala sama bez pomoci vynorovat i celou rodinu jezevců je pravda že ne bez zranění ale dokázala to.Dnes chovný pes má nespočet růz.ocenění krásy ale nepoznal ani tmu v noře natož třeba lišku.Pár dobrejch chovatelů znám.Je to boj na dlouho v kterém se nesmí za žádnou cenu něco zanedbat ,jinak se to dostane tam kde je to dnes .Jediná rada je Hodně tvrdá selekce.Kdo zná norníky FXD zná možná chov.stanici z Kačerovky.V rodokmenu měla moje fenka hodně předků První zkoušky z norování 84 b.a to bez jediného kontaktu předem.Tohle uvádím jen proto že chci potvrdit jen to že to měla v genech a to se pak jinak pracovalo.Po novém roce vás budu kontaktovat.
jezevec2 reaguje 21.12.2012 12:23
Tomáši Bačo trochu se prosím představ.jak dlouho jsi myslivec kolik let co chováš,kolik toho vynoruješ atd.dík
tomas baca reaguje 21.12.2012 11:04
pane Kouba hlavně kvuli novým nadšencum pro norníka a takovým rádoby chovatelum těchto malých bojovníku je klub zakládán znám ve svém okolí takové chovatele a vy jistě také , moment nejsme ze stejného okresu :-)
Josef Kouba reaguje 20.12.2012 21:35
Podmínky pro zařazení do chovu se zmírňují. Proč je tomu tak nebudu komentovat. Ještě, že aspoň u jagdteriérů se to drží. Mimochodem nedávno jsem se dověděl o zajímavém komentování jednoho foxíka. Když majitel si poněkud stěžoval chovateli, že pes není vůbec ostrý, tak chovatel vypustil skutečnou perlu. Prý může být rád, že aspoň nikomu nic nezamorduje a nebude mít tedy žádné problémy. Tady je aspoň vidět, že co je pro jednoho špatný, může být při "správném" vysvětlení vlastně to nejlepší...:) Před lety jsem se zařekl, že ten paskvil, bezkontaktní norování už nebudu nikdy posuzovat. Sice jsem ten slib už taky porušil, protože prostě rozhodčí jiný nebyl, ale pokud to jde, vyhnu se tomu...
Pavel Procházka reaguje 20.12.2012 18:44
Určitě Tomášovi fandím, protože by se mělo zpřísňovat při zařazení psa nebo feny do chovnosti, ne aby stačila pouze výstava velmi dobrá a je uchovněna, čím více zkoušek by mělo plemeno mít, tím by to bylo lepší. Určitě, jak píše pan Doskočil vládnou v klubech lidé, kteří tyto zkoušky nechtějí. Problém je ten, že spousta myslivců, kteří mají psa v klubu daného plemene vůbec nejsou.
Richard Czech reaguje 20.12.2012 16:59
Problém je na straně chovatelských klubů.Kdyby každý klub zavedl jako podmínku chovnosti klubové zkoušky ,které by posuzovali kluboví rozhodčí kteří danému plemeni rozumí ,myslím že by se kvalita zlepšila.Možná ,že u norníků by bylo dobré prosadit tzv. individuální zkoušku v praxi,při ůčasti jednoho či dvou určených rozhodčích.Sic nevím jak by se to dalo legislativně ošetřit,ale i to je jedna z cest jak podrobně prověřit práci norníka.Ono totiž můj názor je ten ,že při bezkontaktním norování "na přepážku" se toho moc o schopnostech daného jedince nedozvíme.Jinak jak píše p. Tůma ,nemyslím si že chov loveckých psů (až na několik málo plemen) je obrovskej kšeft.Při běžné prodejní ceně štěňete v porovnání se všemi náklady na něj jste kolikrát -šul,nul-.A to nehledě pokud Vám zůstanou štěňata doma déle jak 2 měsíce to potom náklady tak vzrostou až se z toho hlava točí.Kdo nechová nikdy nepochopí.
tomas baca reaguje 20.12.2012 14:45
Michale díky , no jak už sem napsal tento klub je oficiální vyustění party nás co chodíme opravdu norovat do přírody , když se příhlásí další nadšenci budeme jen rádi ,vše je dobrovolné .
Michal Tůma reaguje 20.12.2012 13:11
A ja si myslím že zbytečný to není, naopak to vidím jako dobrej nápad. Všichni víme že chov psů je dnes v první řadě obrovskej kšeft a dnes si brát štěně je skoro o strach. Znám hodně případů kdy rozhodčí záměrně poškodí psa a naopak jinýmu pomůže (většinou svojemu), na výstavách to samo, ale co mě záráží nejvíc je že chovat psy začínají hodně ženský, absolutně se vytrácí ostrost u psů a dělají ze psů tak nějak bych to řekl psy do společnosti ke stolu a až potom možná pracovat. Proto si myslím, že to není špatnej nápad a člověk by měl aspoň trochu garanci něčeho...věděl by že rodiče aspon šlapaly tvrdě v noře nebo tak něco. Taky by chtělo aby už konečně někdo pořádně zaloboval za kontaktní norování tak jak to bylo dříve, nebo tak jak je to na slovensku. Děvčata prosím aby se neuráželi a brali to jen jako postřeh, stím že to neplatí vždy. Lovu lesu.....
Stanislav CHuchvalec reaguje 20.12.2012 07:31
Souhlasím panem Doskočilem,ale i jagoši už nejsou co bývali.Zatím se drží.
jezevec2 reaguje 19.12.2012 22:12
mně docela udivuje kolik chovatelů velšů nedlá žádné zkoušky.velši se mně vždycky líbili ale ty jejich chovné podmínky jsou slabé.bohužel je velš moc pěkný pes.všude na inzerátech samé výstavní tituly ale pracovní žádné.
Zdeněk Doskočil reaguje 19.12.2012 21:39
DLe mého názoru vladnou v klubech chovatelé výstavních psú a proto jdou norníci do kytek. To se netýká klubu Jagošú neboť ti mají z teriéru nejpřísnejší podmínky chovnosti.Jet norovat ze západních čech na slovensko by se mně asi nechtělo,ale Tomášovu snahu chápu. Jagum Zdar
Iveta Pešová reaguje 19.12.2012 15:53
souhlas s patrolem
tomas baca reaguje 19.12.2012 15:21
členem muže být každý no podmínky aby jeho pes či fena byly zařazeni mezi pracovní psy je uvedena výše
patrol reaguje 19.12.2012 14:55
Zajímavá myšlenka. Jen tak trošku pochybuji, že v dnešní uspěchané a finančně náročné době bude velká členská základna. Už jenom podmínka být i členem klubu ke kterému patří plemeno jeho norníka, dost lidí odradí, znamená to dvoje příspěvky, dvoje schůze atd. Myslím, že také hodně lidí odradí podmínka mít zkoušky z norování u nás i na slovensku, už vidím, jak se pohrnou lidá ze západních čech na slovensko. Přijde mi to trošku zcestné a zbytečné zakládat klub. Nebylo by lepší se řádně angažovat v některém klubu určitého plemene norníků, případně navázat za tímto účelem společnou komunikaci mezi kluby a tím ukázat cestu, jak by se tato plemena měla za účelem mysliveckého využití ubírat. V dnešní době je to ale asi velice těžké. Jinak se mi Vaše myšlenka líbí a přeji mnoho úspěchů a norování zdar.
tomas baca reaguje 19.12.2012 14:35
tento klub v žádném případě nechce konkurovat jiným klubum zabívajících se chovem norníku ,členové tohoto klubu budou muset být i členové klubu ke kterým náleží jejich plemeno norníka , jde nám zde jen o rozvíjení pracovních vloh a získávání zkušeností z praktického lovu norováním