ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

sobotní norování
sobotní norování
vloženo: 22.1.2017 17:49
autor: Václav Šantora

úlovky (svět)

konec loňské sezony
konec loňské sezony
vloženo: 19.3.2014 07:00
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Letošní srnec
Letošní srnec
vloženo: 14.5.2020 16:58
autor: František Šmída

zvěř v přírodě

Jubilejní 1.000 fotografie
Jubilejní 1.000 fotografie
vloženo: 27.9.2014 08:26
autor: Děda z lesa

zbraně

Kdo ho chce?
Kdo ho chce?
vloženo: 24.10.2015 22:52
autor: Karel Obrtál

fotopast

Na újedi 3
Na újedi 3
vloženo: 26.10.2017 19:13
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

velikonoce
velikonoce
vloženo: 17.4.2012 07:41
autor: Svatoslav Ščudla
Statistika
  • 233465 fotek (0 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8900 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749280 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294789 hlasování fotek (0 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Diskuze

Kulobrok Brno COMBO

Zdeněk Cedidla vložil 2.9.2014 20:11
Máte prosím někdo již bliší informace o této zbrani než jsou v 9 časopisu myslivost.
Jestly se vyrábí,nebo kdy půjde do prodeje,kolik stojí atd.Děkuji
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Petr Baroch reaguje 11.12.2018 20:12
Dobrý den kolegové myslivci mám dotaz na montáž na KULOBROK Brno COMBO 308/12.pro Yukon Photon nevylučuji občasné sejmutí. Děkuji za vaše názory a zkušenosti.
Josef Vyskočil reaguje 22.2.2018 13:49
Zajímavé je, že o ní nebyl zájem a nemají žádnou skladem, to se trošičku pere.
JosefH reaguje 11.1.2018 11:51
Chtěl jsem tento kulobrok v ráži 30R Blaser, bohužel v této ráži bylo v roce 2017 vyrobeno jen několik málo kusů a v této ráži vě výrobě již nebudou. Zde je odpověď ze zbrojovky: Kulobrok Brno Combo v ráži 30R Blaser byl v prodeji minulý rok, bohužel pro nízký zájem už není součástí letošní nabídky a ani nemáme kusy skladem. Jestli máte zájem o tuto ráži, můžeme Vám nabídnout kulovou kozlici Brno Express; Brno Combo máme nyní v rážích 12/8x57 JRS,12/ 9,3x74 R, 12/.308 Win a 12/30-06 Sprg.
Honza 7x64 reaguje 4.1.2018 11:03
Ahoj, také vlastním Brno combo, ráže 9,3x74r.Jsem s ním nadmíru spokojen, pro mne je to lehká elegantní a funkční flintička.Každý má svůj vkus, mě se prostě líbí.Mám ho osazen meoptou 7x56 která ale půjde do světa a jak jsem jej nastřelil tak mi zatím drží a střílí i kupodivu i na tolik pomlouvané weaver montáži od Kozapu.
faba reaguje 2.1.2018 18:45
Zdravím, Combo vlastním necelé 2 roky ( k plné spokojenosti),k výběru brokového střeliva mohu přispět následujícími poznatky. Hledal jsem nejvhodnější náboj pro lov lišek a za tímto účelem jsem zkoušel několik nahodile vybraných nábojů ( bez rozdílu gramáže). Kriteriem bylo co nejlepší pokrytí broky plochy velikosti cca liščí komory, za tímto účelem jsem střílel ze 35 m na terč velikosti A4 a počítal zásahy : SB červeno-černý papír 12/70 35,4 g, 4 mm :11 zásahů SB FORTUNA 12/70, 36 g, 4mm : 10 zásahů SB GOLDEN EAGLE 12/76, 42,5g, 4 mm : 14 zásahů ROTTWEIL WAIDMANNSHEIL HV 12/70, 36 g, 4 mm : 8 zásahů WINCHESTER Super Speed 12/70, 36 g, 3,7 mm : 21 zásahů BP MG2 MYTHOS MAGNUM HV 12/76, 46 g, 3,9 mm :15 zásahů. Nejlepší výsledky včetně pravidelnosti krytí vykazoval náboj Win., výsledek však bude ovlivněn menší velikostí broků . Dále jsem zjišťoval hloubku průniku broků při střelbě do bloku telef. seznamů. Pořadí dle hloubky zástřelu od nejmenší : SB GE, SB pap, Win., Rott.+SB Fort., BP. Rozdíl první-poslední 25%. Pravidelnost krytí od nejlepšího: Win. (velmi dobré), SB GE , BP, SB Fort., Rott.+SB pap. Pro mé potřeby zatím vychází nejlépe BP , SB GE, Win.SS.
musta reaguje 20.12.2017 07:37
Dobry den, zkusim z jineho soudku: jake brokove strelivo s brokem 4mm nejlepe tuzemske produkce pro brno combo pouzivate? Zajima me zejmena z pohledu kryti do 50m. 70 vs 76mm? Jaky model z nabidky SB? Zatim jsem zkousel 4mm sb corona 32g 70mm a sb magnum 53g 76mm. Magnum na 50m radove horsi kryti, plus dle ocekavani znatelne vetsi zpetny raz. Neni v mych silach rychle vyzkouset vsechno co sb prodava, proto bych rad poprosil o zkusenosti ostatni majitele comba. Dekuji za radu. Lesu zdar
Ivo Zahradník reaguje 2.9.2017 15:42
Taky sem se ptal přímo ve zbrojovce na ráži 30R a bylo mi napsáno že ji chystají letos na podzim. Komedianti.
Ivo Zahradník reaguje 2.9.2017 14:30
Taky sem se ptal přímo ve zbrojovce na ráži 30R a bylo mi napsáno že ji chystají letos na podzim. Komedianti.
JosefH reaguje 2.9.2017 11:21
Já stále čekám na ráži 30R Blaser, zde je odpověd ze zbrojovky co mi přišla před týdnem: Vážený zákazníku, děkujeme za Váš zájem o zbraně vyráběné ve Zbrojovce Brno s.r.o. Mohu Vás informovat, že Brno Combo v ráži 30R Blaser, je dokonce i ve výrobním plánu na příští rok, zakázková výroba by neměla být problém.
Ivo Zahradník reaguje 1.9.2017 18:17
Kde se dozvím v jakých nových rážích se combo vyrábí? Na stránkách uvádějí stále jen ty 4 původní. Děkuju.
Tomáš Machek reaguje 21.8.2017 21:34
Zdravím, vlastníte již někdo COMBO v nově vyráběné ráži 223rem/12 ? zajímal by mě soustřel kulové a brokové hlavně.
Hubert Hubert reaguje 30.1.2017 09:26
Combo netupluje. Ze všech českých kulobroků co jsem měl, je Combo nejzdařilejší.
Leon Zumr reaguje 30.1.2017 09:01
Bude tuplovat stejně jako kulobroky ?
Josefc reaguje 30.1.2017 08:01
Bude možnost dokoupit k Combu kulový svazek z Brno Expres http://www.czub.cz/produktovy_katalog/index.html#70-71
Josef Vyskočil reaguje 26.1.2017 17:41
A kulový svazek bude letos nevíte ?
Josefc reaguje 26.1.2017 12:27
7x65R není v plánu. Nové ráže do Comba na letošní rok budou 30R Blaser, 223rem a 22lr a na dlouhou dobu není v plánu další rozšiřování nabídky ráži.
Jiří Chytil reaguje 13.1.2017 13:31
Kdy se začne prodávat v kulové ráži 7x65R, nemáte někdo info ?
Lukáš Havlíček reaguje 27.12.2016 12:53
Čus, prosím o radu s hledáním závady, problému. Můj kolega má tento nový kulobrok a má s ním trvale jeden problém. Není to ani tak problém zbraně, ale nejspíš montáže. Na zbrani má originál weaver lištu http://www.czub.cz/cz/lista-weaver-brno-combo.html na které střídá puškohled a nočák. Problém je s tím nočákem, protože po sundání a nandání se rozhodí výškový nástřel - o hodně, na 50m to je kolem 15cm. Puškohled drží nástřel bez problému. Nevím přesně jestli má stejnou montáž na puškohledu a na nočáku, to ještě zjistím. Vše má nové a v záruce, takže to nejspíše dopadne reklamací, ale chtěli bychom zkusit zjistit v čem je problém - třeba pro příště. Díky za rady.
Zdychynec Josef reaguje 10.10.2016 08:24
Kdyby skrz pažbu....těch problémů bylo tolik,že mnoho lidí již ztratilo důvěru a Comba se raději zbavují.
jezevec2 reaguje 3.10.2016 08:52
všiml jsem si že je dost inzerátů comba na bazarech.většinou to prodávají skrz pažbu.
Žaloudek Josef reaguje 30.9.2016 12:00
Nevíte někdo jaké nové kulové ráže se chystají??
Roman Skřejpek reaguje 29.9.2016 13:09
Měl jsem Combo,několikrát v rukách a mohu na něm oči nechat,čekám a jistě se dočkám ráže 30R Blasr,jakmile bude,neváhám a jdu pro něj,sice trezor je již zaplněn,ale pro tak krásnou flintičku se najde místo vždy.Jinak,ti co jej vlastní,tak max.spokojenost a flintička dělá jen a jen radost.
Josefc reaguje 20.9.2016 16:27
Do francie bude vyráběna celá kulová kozlice Brno Expres. Jedná se o předsériovou produkci novinky která bude uvedena příští rok do prodeje. Levoruké pažby se na objednávku dělaly tuším někam do čech k některému gold prodejci. A nové kulové ráže se taky chystají a podle toho co se proslíchá to bude zajímavé.
Josefc reaguje 19.9.2016 21:52
Celých kulových svazků tj. novinky na příští rok Brna Expres. Levé pažby se na zakázku dělaly pro některou z gold prodejen. Nové kulové ráže se nějaké připravují ale bližší info zatím není.
faba reaguje 15.9.2016 13:40
Byla vyrobená serie kulových svazků, údajně vše prodáno do Francie
jiri macek reaguje 8.9.2016 19:26
Dobrý den.Nemáte někdo nové informace,všeobecné- nové ráže,kulové hlavně,porouchy,pažby pro leváky.....atd. Děkuji
Petr Janský reaguje 1.6.2016 12:49
Zrovna tyhle ráže půjdou překomorovat na 30R.
Jan Slavětínský reaguje 1.6.2016 09:49
Přátelé Combo nesháním, svůj arsenál obnovovat nechci a ani nechci a nemám potřebu Combo nějak hanit.Je mi jasné, že všichni prodávající si své skutečné důvody prodeje nechají pro sebe nebo uvedou ty všeobecné běžné věci. To je fuk. Já jen kromě kladů, které jsem všichni píšete, občas poukážu na skutečnosti z druhé strany. Další věc je, že když EU prosadí tu svojí míněnou směrnici o zbraních a rážích, jsou všechny Comba v 308mě a v 30-06 byť by byly ze zlata, bezcenným kusem železa. Samozřejmě i jiné a zvučné značky....Lovu.
faba reaguje 1.6.2016 01:24
Pane Vyskočile,za prvé - nic nepropaguju, nemám k tomu žádný důvod. Svůj předchozí příspěvek jsem psal jako reakci na p. Slavětínského, který mezi řádky trošku tendenčně naznačuje cosi nelichotivého. Já jsem jen využil stejného zdroje a jeho informaci (záměrně také trochu tendenčně) doplnil o další aktualně inzerované zbraně ( mimochodem, rozhodně proti nim nejsem nijak zaujatý). Chtěl jsem tím sdělit následující: prodávají se zbraně různých značek,různého stáří,různého stavu. Každý prodávající má k prodeji důvod, který většinou neznáme. Je proto bezpředmětné v této souvislosti cokoliv vyvozovat. Za druhé - budu se opakovat, aby byla diskuse na fóru plodná a pomohla p. Cedidlovi, mně a všem kdo sem chodí měla by se držet tématu( což se v tomto př. daří). Přispívat objektivními ,nejlépe vlastními zkušenostmi .Nepřispívat zaručenými a zobecňovanými informacemi tiskové agentury JPP (to už je tedy horší).
Josef Vyskočil reaguje 31.5.2016 23:08
Proč asi myslíte že šest let starý Merkel stojí 70 ještě starší blaser 40 a combo 26, i kdyby jste nastřílel s combem 100 prasat a 150 lišek (ikdyž pochybuji, že by Vám ještě drželi laufy u sebe) tak těmto značkám nesahá combo ani po kotníky a to je prostě fakt.
Josef Vyskočil reaguje 31.5.2016 22:57
Pane fabo jděte už s tou propagací do ř..i.
faba reaguje 31.5.2016 22:21
Zdravím pane Slavětínský, asi zde nelze čekat odpověď na Vaši otázku, že? Zkuste se zeptat prodávajícího. Mimochodem,také se tam prodávají další KB zvučnějších jmen, naposledy včera Blaser BBF (vystřeleno 10 kulových a 5 brokových) za pozoruhodných 39,9 tis., nebo Merkel B3 za 70tis. i s orig. montáží. Pane Vyskočile, nejste také zasvěcen? Zajímavé ceny.
Josef Vyskočil reaguje 30.5.2016 15:55
Přesně tak, já zasvěcený vím proč a vůbec mě to nepřekvapuje.
Jan Slavětínský reaguje 30.5.2016 13:05
Zvláštní, že se nějak často objevují na inzerci PRODÁM. Teď je na Huntingu další 308W/12, kufřík s optikou - variabl, naháňkový + kolimátor. Poznámka, "vystřeleno 10 ran", nový. Jen by mě zajímalo, co kolegu vedlo k prodeji a k prodělku. Udělaný komplet, to dalo lítání a starostí, potom natěšený si z toho jde střelit a zbavuje se toho. Proč?
Radek reaguje 10.5.2016 20:09
Pokud by někdo z Vás Brno Combo prodával, napište mi do zpráv, děkuji
Urbánek reaguje 5.5.2016 21:00
Píši z mobilu tak omluva za překlepy.
Urbánek reaguje 5.5.2016 20:59
Dobrý den, Brno Como 12/76, 308win mám od jara 2015 sloveno cca 15 prasat,9 lišek,jezevec, kuna,srnčí.Vše sloveno 308win,s blokem Mé to moc nebaví a ani mi to nejde.Za rok používání k lovu a nějakého kondičního střílení na střelnici jsem se zbraní nemel žádný problém a nastřelil je stejný.Jako druhou kulovnici ,která je již rok v trezoru (Weatherby vanguard) r.308win zatím nepovím užívám si Combo.Kupoval jsem ho hlavně z důvodu dopasování kulových hlavní ,které snad již letos do podzimu dubu mít.Razi jsem zatím ještě nerozhodl ale hodně uvazuji o 30R Blaser.Proste je to obyčejný funkční flinta. S pozdravem Radek Urbánek.
Josef Vyskočil reaguje 1.5.2016 16:22
Nekonzistentní je právě ten kulobrok a ano v počátku jsem o něm uvažoval. Mimochodem ten Merkel sice střílel 2 metry pod terč, ale po seřízení šlape jak hodinky což se bohužel o combu říct nedá. Jinak já v žádném případě nehaním české zbraně ba naopak, no a má jednuška zk99 není dílem zbrojovky v ráži 6,5x55SE se nikdy nedělala to byste jako takový odborník mohl vědět. Víte já si na ty své radosti musím vydělávat prací a proto dost dlouho uvažuji, jestli mi tu radost budou dělat a nebo budou pouze k zlosti. Tož tak.
Josef Vyskočil reaguje 1.5.2016 16:14
:-)
faba reaguje 11.4.2016 22:50
Pane Vyskočile, při vší úctě, přečetl jsem si Vaše poněkud nekonzistentní příspěvky na této diskuzi. Dovolil jsem si je stručně shrnout, píšete: 27.9.14 Combo vypadá dobře, důvěra v kvalitní práci bohužel není 3.12.14 Mám na něj políčeno 7.1.15 Combo se mi líbí, proč ho nesrovnávat s Merklem, při střelbě mřes mech. mířidla Combo v černém, Merkel 2 m vedle 4.3.16 Když kulobrok ta Merkel 9.3. Merkel je sázka na jistotu, u Comba vázne kvalita 10.3. Tak si asi Combo koupím, nevím jakou ráži 20.3. Combo ne, naše zbraně nemají kvalitu 22.3.Zůstanu u ZK 99, zbraň mohu vřele doporučit 26.3.Nebudu velebit zmetky ze zbrojovky 27.3. Se zbrojováckou kvalitou mám nevlastní špatné zkušenosti 9.4. Combo drahá atrapa na zeď Nezlobte se, ale mě z toho vyplývá: 1. Vaše hodnotící příspěvky jsou ovlivněny zprostředkovanými informacemi, vlastní zkušenost asi nemáte ani s Combem ani s Merklem (kromě té zkušební střelby, která vyzněla ve prospěch Brna) 2. Vlastní zkušenosti máte s Vámi užívanou ZK 99, tu vřele doporučujete. Věřím, že musí být bez vady protože jak píšete 22.3. "Co mě zklamalo šlo z domu". Zaráží mě, že ačkoliv Vaší kulovnici vyrábí ve stejné fabrice jako Combo, dokonce jsou obě zbraně dílem stejného konstruktéra, tak ZK 99 bez výhrad doporučujete a kulobrok Combo nechcete ani na zeď ( tedy alespoň 9.4. to tak bylo). Obecně by diskuzi prospělo méně emocí a více objektivních informací.
pavel nepras reaguje 10.4.2016 20:28
Až budete prodávat Combo tak mi napiste rad ho koupím.
Josef Vyskočil reaguje 9.4.2016 17:00
Jo navonět to umí to se musí nechat akorát to chce ještě zapracovat na funkčnosti zbraně na zeď znám i levnější řešení.
Roman Skřejpek reaguje 8.4.2016 22:11
No ono celá ta osádka u stánku CZUB byla složena,ze solidních a příjemných lidí.Byla radost se tam zastavit a poklábosit o našich zbraních.Nemáme se za co stydět,ba naopak,velkou radost jsem měl z Maďarských myslivců,kteří naše zbraně vysoce hodnotili a že jeden uměl dosti obstojně i Slovensky,nebyl problém splynout na jedné vlně a notě.Pan ing.Koutný,je opravdu slušný člověk a odborník,kterého si velice vážím.Také jsem měl v ruce Combo s kul.hlavněma a klobouk dolů.
Arnošt Bárta reaguje 7.4.2016 14:14
Také jsem v Brně zkoušel to combo a musím souhlasit s Erikou i s pantomasem. Lehká a do ramene dobře padnoucí zbraň, příjemná mířidla. Také jsem zkoušel tu malorážku a thumbhole pažbou a ta se teda držela parádně. Vypadá oproti naší tradiční pažbě divoce, ale myslím že kdyby ji v UB nabízeli do kulovnic, tak by bylo hodně zájemců.
faba reaguje 6.4.2016 22:11
Také jsem se na Techagru zastavil u stánku CZUB. Jak jsem k svému překvapení po chvíli zjistil- sympatický člověk, zástupce firmy, který mi odpovídal na moje dotazy byl ing. Koutný- konstuktér Comba. Při té příležitosti mi do ruky půjčil Combo s černěnou baskulí osazené kulovými hlavněmi 8x57JRS/8x57JRS, seřiditelný soustřel jako u kulobroku. Mám o čem přemýšlet.
Hubert Hubert reaguje 6.4.2016 14:26
Včera jsem byl v UB u jednoho velmi významného prodejce, a ptal jsem se na Comba, které prodává už od prvopočátku a dokonce na tuto zbraň dělal i oponenturu. Bylo mi řečeno, že zbraní prodal spoustu a reklamace na přesnost nebyla žádná. Toto mi řekl člověk, který celý život pracoval ve Zbrojovce, zná konstrukci, vývoj....
Erika Doležalová reaguje 6.4.2016 09:23
Sice nejsem expert na zbraně :-) (stačí mi moje staré ZKKáčko, starý Brod i stará Zetka :-))) ale čas od času si nějakou flintu vezmu do ruky a musím teda říct, že na Techagru (u Martina na stánku) jsem neodolala a to Combo taky zkusila a náhodou, příjemná lehká solidní flintička. Oproti všelijakým kopytům, na které jsem koukala třeba v Lysé mi ten KB nepřipadal vůbec ošklivý..
pantomas reaguje 5.4.2016 21:39
Také jsem si ho dnes v Brně osahal a velice se mě líbil. Perfektně sedl do ramene (u ZH, které vlatním je kulová spoušť na moje krátké prsty už dost daleko), nízká hmotnost a zpracování vypadalo OK. Zkusil jsme i malorážku s "thumbhole" a taky super, škoda, že tyto pažby CZ nenabízí i u kulovnic.
Jan Rezek reaguje 5.4.2016 09:54
Včera jsem byl na Techagru v Brně tak jsem si Combo vzal do ruky a jediné co bylo příjemné je váha, jinak mě kulobrok vůbec neoslovil. Hlavně jak kdyby byly z plechu, na konci nějaká divná objimka, na baskuly nějaká pseudorytina, nevím oproti mému Brnu Super jak kdyby to byla nějaká hračka.
Zolo Lebo reaguje 28.3.2016 22:08
Pokud má někdo zájem,tak se právě na hunting bazaru prodává combo v ráži 8x57JRS-12/76
Leon Zumr reaguje 27.3.2016 20:14
Spíš něco jako DO DO dodělej si doma sám :D
Petr Kos reaguje 27.3.2016 20:12
Co to vlastně je ta lidová myslivost, to je něco jako lidová tvořivost?
hanz308W reaguje 27.3.2016 20:01
Je jedno, jestli někdo dal 50 ran do papíru nebo dal 50 ran a ulovil 40ks čehosi. Pravdou je, že zbraň by mohla být lépe řemeslně zpracovaná, na první pohled vypadá lacině. A to, že se s ní dá někam nějak vystřelit není vše.
faba reaguje 27.3.2016 19:05
Samozřejmě že je všechno úplně jinak, americká dvojčata odpálila CIA, let MH370 odnesli marťani a ing. Šlechta zvěř nastřílel svým terčovým speciálem, protože Combem se netrefil ani vrat od stodoly, když tedy náhodou vystřelilo. Za mrzký peníz pak napsal kompletně smyšlený článek do Myslivosti.
Leon Zumr reaguje 27.3.2016 18:07
Tak že když vydržel přesně 50 ran tak to je známka kvality ? To si děláte srandu nebo co pane inženýre
Josef Vyskočil reaguje 27.3.2016 17:06
Pane Šlechta vážím si toho, že jste vylezl z anonymity, ovšem mne jste nepřesvědčil o kvalitě zbraně mám holt jiné zkušenosti sice né vlastní, ale mých dobrých přátel.
Zdychynec Josef reaguje 27.3.2016 16:45
Hodnotit kulobrok combo můžou pouze skuteční majitelé zbraně a niko-li člověk,který dělá pouze reklamu CZUB.Už vidím,jak ing Šlechta haní kulobrok,který mu byl propůjčen českou zbrojovkou.Pokud by ing Šlechta zjistil v průběhu roku nějakou závadu u comba,jistě tuto informaci nepustí do světa a už vůbec né do časopisu myslivost,ale poskytne info pouze CZUB!Takže nějaké objektivní hodnocení může poskytnout opravdu jen majitel zbraně a žádná nastrčená figurka!
faba reaguje 27.3.2016 16:03
Pro masakrátora Leona "Při svých četných toulkách honitbou, šoulačkách a čekaných a několika společenských akcích jsem během půlročního testovacího období s novým brněnským kulobrokem ulovil 13 kusů srnčí zvěře, 26 kusů černé zvěře, 6 kusů mufloní zvěře, 1 jelena lesního a 4 lišky" Ing. Martin Šlechta, Myslivost 9/2014
Marcello reaguje 27.3.2016 11:39
Dobrý den pánové, Combo vlastním již rok,bez závad a problémů,to co tu mnozí popisují se mi ani nechce věřit.Např. pan Kos sundá předpažbí kulobroku, aniž by si napřed prostudoval mechaniku a uložení napínacího mechanizmu-zkrátka při nenataženém mechanismu nemůžete sundávat předpažbí,protože vytažený čep Vám neumožní zpětné nasazení,zbraň je momentálně z produkce CZ kombi zbraní jedna z nejpovedenějších,ale může se naskytnout nějaký pondělní, či páteční zmetek, ale od toho jsou reklamace.Již tady zaznělo, kdo chce, nechť si pořídí dražší, ale jinak stejně funkční zbraně.Kdysi jsem se zastával kvality a precize českých zbrojovek, ale poslední dobou jde asi o kvantitu a ne o kvalitu, a věřte mi, že to co někteří top manageři jsou schopni vypustit na trh za každou cenu, pak se stane,že vyjede z dílny nevychytaná a neodzkoušená zbraň.V tom je německá preciznost a managment mílovým skokem před náma.Můj osobní názor na combo zní-za rozumný peníz,zcela funkční a vyvážená lovecká zbraň!
Leon Zumr reaguje 27.3.2016 08:14
Fanatická obhajoba výrobku který už na první pohled je dělaný rychlou jehlou jenom proto že je dělaný v česku je hodně ujetá a bláboly o ročním testování u myslivců jsou taky dobrej masakr :-))
faba reaguje 27.3.2016 00:12
Pane Kosi, "litinový bazmecht" - vlastní manualní disfunkčnost dávat za vinu zbrani a navíc mluvit o litině, kterou jste evidentně, dle Vašeho komentáře, nikdy nemohl spatřit, to je tedy opravdu silná káva. Navíc úvod typu "všechny dobře znám, ale žádný nemám", to je síla....
Hubert Hubert reaguje 26.3.2016 22:00
Tak nevím? V mém okolí ho používají 2 kolegové, tak lidolovci jako já téměř dennodenně v ráži 308W, bez jakýchkoliv problémů, více jak rok. Já ho mam od podzimu a jsem z něj nadšen, taky bez problémů. No asi jsme měli smůlu a nekápli na šunt jako kolegové pod máma. Trochu mi to připomíná, jako reakce na puškohledy Meopta. Za svůj lidolovecký život jsem jich měl asi 6 a kromě 1 závady,kterou jsem způsobil sám žádný problém.
Radomil Kadlec reaguje 26.3.2016 20:55
Je mně tak nějak divně, když vidím kam jsme se obecně dostali a jak obecně smýšlíme ... No to je ale jinam. Jsem velmi rád, že ho naše zbrojovka dělá a že jsem měl možnost ho nakonec vůbec vyhodnotit jako pro moje potřeby "ideální". Jsem rád že mám Combo na úrovni mého očekávání. Až se potkám s kolegou s "opravdu dobrou" zbraní rád ho opět zkonfrontuji.
Omar Stodůlka reaguje 26.3.2016 20:53
Naposled jsem se nasral já když čtu cituji - "ty co provozují dnes již tak diskutovanou lidovou myslivost "...
Petr Kos reaguje 26.3.2016 17:25
Zdravím, naše kulobroky dobře znám, všechny modelové řady jsem měl v ruce a mohl si z nich i vystřelit, přijde mi, že vesměs všechny jsou vyrobené tzv. od sekery a že při každém uvedení jakéhokoliv nového modelu na trh zaspala zbrojovka 10 až 20 let oproti konkurenci. Nejvíc jsem se zasmál tomu, když jsem četl, že nové Combo bude pouze v brokové ráži 12, která na první pohled vypadá jako ráže 20! Naposled jsem se pěkně nasra., když jsem u známého z nového Comba sundal předpažbí a nešlo mi dát zpět! Čouhá z toho takový relativně dlouhý, na první pohled litinový bazmecht, který se zákonitě musí při nesprávném skládání urvat. Při pohledu na povrchovku baskule jsem nevěděl, jesli mám v ruce naší zbraň nebo nějakého levného turka, spasování dřeva s baskulí taky žádná hitparáda. Jinak ideální zbraň pro ty co provozují dnes již tak diskutovanou lidovou myslivost a chvástaj se, že za minulého režimu bylo lépe. Mě by naše nové Combo nesmělo do baráku, nic ve zlém. Zdar.
Josef Vyskočil reaguje 26.3.2016 12:27
Pane Skřejpek a to máme jako velebit zmetky jenom proto, že byly vyrobeny v naší rodné zemi a bůh ví jak je to vlastně s podílovým vlastnictvím zbrojovky jestli už náhodou nepatří nějakým těm podřezávačům krků.
Zolo Lebo reaguje 26.3.2016 11:40
Pane Skřejpek,příště lépe číst.Já combo prodal,teprve až po opravě!A pan Pavlica prodal combo,jak už níže napsal nejakému puškařovi,který byl seznámen s nepřesnosti zbraně,takže tu prosím nepište hlouposti o nějakém podvodu!
Roman Skřejpek reaguje 26.3.2016 10:15
Také se domnívám a jak píše Jiří Chytil,že výrobce by nedal do prodeje,to co tu popisují níže podepsaní,čehož si velice považuji,mám však pocit,že jakmile je to České či Moravské,musí to být jasně a zákonitě špatné.Tento náš (vlastenecký)postoj,nás bude jednou stát to,že nám budou podřezávat krky jako kačenám a soused bude vše pozorovat skrytý za plotem a radovat se jen do okamžiku,než přijdou podříznout krk právě jemu a jeho rodině.Právě tady na těchto případech,je znatelné,jak jsme nejednotni a tupí.Ale k tomu Combu,vím o dvou v blízkém okolí,a jejich majitelé jsou doslova nadšeni a to jak vzhledem zbraně a její fantastickou funkčností.Proč ti nespokojeni,řešily vzniklou situaci prodejem zbraně a ne její reklamací? Proč tedy,špatnou a nefunkční zbraň prodaly dále?Že by podvod,do vlastních řad? S poklonou všem Roman
H.J. reaguje 24.3.2016 21:25
Ještě, že ne za čtyř stran :-)))) Jen legrace.....
Zolo Lebo reaguje 24.3.2016 17:56
Omlouvám se p.Chytil,Já jsem lhář a další níže dole,kterým nešelo Combo nastřelit asi taky.Já zbraně nastřeluji pravidelně ze 4 ran.
Jiří Chytil reaguje 24.3.2016 12:53
S názorem níže nesouhlasím, žádný výrobce zbraní na světě si nedovolí pustit na trh novinku, bez řádného otestování. Testovací série kulobroků Combo byla rozdána k ročnímu užívání v praxi a pak stažena k měření a vyhodnocení nazpět do zbrojovky. Pokud pozorně čtete starší čísla Myslivosti , tak tam máte minimálně ve třech případech rozhovor s těmito lidmi, zkušenosti z praxe v terénu atd.. Nad některými příspěvky kroutím hlavou. Pokud mám problém s nastřelením nové zbraně, neřeším to sám a zadám to profesionálům. Standardní postup je i využití platné záruky na novou zbraň. A v konečné fázi lze i výrobek vrátit prodejci ! V minulosti jsem měl kulobrokovou soupravu ZH / pak jsem ji pustil adeptovi v rámci MS / nyní využívám v praxi kulobrok Brno 500 308W/12, bez problémů. Kulobrok mám dovezený z NSR, kde se běžně prodával.
Zolo Lebo reaguje 23.3.2016 13:16
Pokud někdo hodlá koupit nové combo,raději,ať se zaměří na komisní Brno super nebo Brno 500.U kulobroku combo zatím neumí vyrobit kvalitní ventilovaný hlavňový svazek,který udrží stejnou přesnost po x výstřelech.Tohle zatím zvládly pouze světový výrobci zn.Merkel,Blaser,Krieghoff.Myslím,že naše zbrojovka vyšla na trh s nějakým prototypem zbraně,která má velké nedostatky a v průběhu praxe (díky pokusným kralíkům) bude combo postupně inovovat.
Zolo Lebo reaguje 23.3.2016 12:57
Faba:únava materiálu-vadná aretace.
Hubert Hubert reaguje 23.3.2016 08:03
Omlouvám se za hrubky, ale píšu z mobilu.
Hubert Hubert reaguje 23.3.2016 08:01
Tak moje zkušenosti s kulobroky. Začínal jsem ZH 304, přesná zbraň, ale těžká, neohrabaná. Pak jsem si pořídil 502.8 v 308W, pěkný kulobrok, přesný, nechaljsem si ho vyšperkovat. Nicméně bylo to těžké taky. Na podzim jsem ho prodal a koupil Combo. Když vše shrnu, tak z těch 3 kulobroků je určitě nejlepší, ale vše samože ukáže čas. Je lehounký, pažba mi sedí, Kulová hlaveň v 308W je s podivem přesná, broková hlaveň oproti 500ce nadstřeluje, což kvituji, protože u 500ky jsem na to musel vždy myslet a brokovou ránu např. na lišku posazovat více ke hřbetu. Tady o tom nepřemýšlím. Tak asi jse šáhl vedle, ale mě to Combo funguje a střílí. Jo a mám na něm Meostar R1r 3-12*56 RGD. Honzo, pozdravuju tebe i Rudolfa Ruidolfiče na Vysočinu. Z
faba reaguje 23.3.2016 06:36
ZH mám také, spolehlivá přesná zbraň, ale ... važí s optikou skoro 5 kg, soustřel kule brok nic moc, pažba moc nesedí - když natáhnu napínáček sotva na něj dosáhnu, pojistka nepohotová, vzhled neřeším. Konkrétně s Combem nejde moc srovnávat.
Jan Slavětínský reaguje 23.3.2016 06:08
Přátelé, já mám léta obyčejné ZHáčko,nalovil jsem s tím vagon zvěře,neřešil jsem u toho žádný problém a na sto metrů s tím trefím zátku od piva. Ani mě nenapadlo zbavovat se ho a pořizovat něco jiného. Kulovnice mám dvě, ale s tím kulobrokem chodím nejradši. Lovu
faba reaguje 22.3.2016 21:50
Zolo Lebo - v čem spočívala oprava, kde byl problém? Dík Dušan Pavlica- koukněte na diskuzi na Loveckém fóru - téma Merkel B3,B4. Zbraň určitě dobrá, ale nemá každý stejné zkušenosti, zrovna jako s Combem. Nebyl bych tak nekriticko-kritický.
Josef Vyskočil reaguje 22.3.2016 17:30
Taky asi zůstanu u kulovnice, tam je jedna hlaveň a ta mě stačí na vše, pokud chcete lehkou zlamovačku zkuste nějakou jednušku já mám zk 99 a mohu vřele doporučit, ono ta liška se dá trefit i tou kulí.
Zdychynec Josef reaguje 22.3.2016 16:45
Díky za rady.Jaký máte názor na kulobrok Haenel?Prý je to levnější Merkel.
Zolo Lebo reaguje 22.3.2016 15:15
Pokračování:pořídil jsem kulovnici a kulobrok už nechci ani vidět.Takže asi tak.Kdo nakupuje levně,nakupuje 2x
Zolo Lebo reaguje 22.3.2016 15:10
Nechtěl jsem reagovat,ale musím.Josef Vyskočil naprostý souhlas.Také jsem podleh a zhruba před rokem jsem pořídil kulobrok combo v ráži 308Win.12/76.Kulobrok střílel celkem slušně,ale po 1/2 roce,kdy měl vystřelených cca 50 ran začal zlobit.Nečekaně se zhoršila přesnost a zrovna,když jsem byl na polatkovém lovu jelena.Jelena jsem sice ulovil,ale s jinou zbraní!S kulobrokem combo jsem nebyl schopen trefit na 100m terč 15x15cm!Ihned po opravě jsem se ho prodal a pořídil
Dušan Pavlica reaguje 22.3.2016 14:47
Pane Zdychynec,Já combo prodal a vůbec nelituji!Snad jen těch zbytečně vyhozených peněz.Kupte Blaser, Merkel nebo Brno super a máte klid.
Josef Vyskočil reaguje 22.3.2016 13:22
Dobře faba a jak dlouho bude střílet já se vždy držel toho co mne jednou zklamalo šlo z domu, teda když nepočítám manželku.
faba reaguje 22.3.2016 12:41
Pane Zdychynec, nedělal bych ukvapená rozhodnutí. Jsem-li si jistý, že příčinou velkého rozptylu není optika, montáž, náboje, ani (s odpuštěním) "to" mezi flintou a židlí, zbraň bych hned reklamoval. Střílí jiným, bude střílet i Vám. Do 40 tis stejně nic kloudného (nového) neseženete.
Milan Jirmann reaguje 21.3.2016 17:44
Jestli chcete naši a nechcete novou zbraň, tak Brno Super. LOVU ZDAR!!!
Karel Daňhel reaguje 21.3.2016 16:04
Pane Zdychynec zkuste si zadat zbraně Hanák možná si něco vyberete,on zbraně vyrábí.
Zdychynec Josef reaguje 21.3.2016 14:10
Chlapi,poraďte,jaký kulobrok do 40tis.?
Josef Vyskočil reaguje 21.3.2016 07:11
Ano v pohodě, letíto no omlouvám se.
Karel Daňhel reaguje 21.3.2016 00:14
Byl jsem se raději podívat a přesně 21.1 2008 a zaplatil jsem za něj 22900kč.Mám před sebou fakturu.
Karel Daňhel reaguje 21.3.2016 00:00
Pane Vyskočil koupil jsem ho v unoru 2008 od Řeháku z České Třebové.Asi se vyráběli.
Josef Vyskočil reaguje 20.3.2016 22:32
Před osmi lety ho snad ještě ani nevyráběli.
Karel Daňhel reaguje 20.3.2016 21:03
Když to tady tak pročítám tak jsem rád,že jsem si koupil tolik pomlouvaný kulobrok 802.Zaosum roku co ho vlastním sním nebyl žádný problém.Každý rok jen kontrolní nástřel před lovem srncu a je to.Tak doufám,že aji Vám majitelum tohoto nového kulobroku se česem podaří vše vyřešit.
Zdychynec Josef reaguje 20.3.2016 17:08
Škoda,že jsem si nepřečetl dříve tohle forum,jinak bych Combo vůbec nepořizoval.Podle recenzí je to 50 na 50. Uvidím,jak dopadne reklamace,ale uvažuji,že Combo nejspíš taky prodám,ale nechci být příliš ztrátový.
Josef Vyskočil reaguje 20.3.2016 11:43
Tak to nejste první a zřejmě zdaleka ne poslední kdo reklamuje bohužel a to už jsem byl tak nalomený je to škoda, že naše zbraně nemají tu konečnou kvalitu, ale zbrojovku táhnou teď zřejmě jiné zakázky zejména a na lovecké flinty hážou trochu bobek je to velká škoda a začátek konce :-(
Zdychynec Josef reaguje 20.3.2016 10:00
Zvolil jsem stejný postup,jako Faba,ale výsledek je stejný!Kulobrok nejde nastřelit,rozhazuje!Nejspíš budu reklamovat.
Jiří Novotný reaguje 19.3.2016 18:23
faba - originál ne, je to nějaký Slug Gold, za 15,- Kč asi žádná estráda. Poté co jsem nastřelil kuli na střed terče jsem dal už jen jednu ránu slugem a šlo to těch 7cm vlevo a 3cm nad. Další už jsem nestřílel, takže rozptyl nevím. Příště se polepším, vyzkouším a dám vědět. Pro kolegu Zdychynce - právě bod 1 co popisuje faba jsem podcenil a po cca 7.ráně, když jsem si ověřoval soustřel na středu terče se mi to rozjelo. Takže montáž dolů (mám rychloupínací) vše poutahovat a nanovo. Pak už to bylo ok. Ještě že se to projevilo na střelnici, v lese bych asi dumal co je za problém..
faba reaguje 19.3.2016 18:09
Jak se konkrétně projevuje ta nenastřelitelnost? Můj způsob nastřelení: 1.osadil jsem zbraň puškohledem a dostatečně (a snad s citem) utáhl montáž -kroužky x puškohled; kroužky x montáž; montáž x zbraň. 2.zlomil jsem kulobrok položil na stůl a pohledem přes vývrt zhruba seřídil puškohled, 3. kontrolní rána šla na 50 m cca 20 cm od středu, 4. vložil jsem zbraň do nastřelovacího stojánku, zacílil na střed a pak osnovou "dojel" na předchozí zásah a vystřelil, 5. dal jsem další 2 rány, jemně doklikal kam bylo třeba a bylo hotovo. Není problém v puškohledu? Jak střílí kulobrok bez něj?
Zdychynec Josef reaguje 19.3.2016 13:55
Chlapi,jakým způsobem nastřelujete Combo?Mně ten kulobrok nejde nastřelit!Já už se na to vy....!
faba reaguje 18.3.2016 22:47
JN-na jakou vzdálenost hodnotíte soustřel. Brenekem myslíte orig. Brenneke Classic? Jaký je rozptyl jednotné střely? Dík
Jiří Novotný reaguje 18.3.2016 20:27
Díky faba. Také jsem dnes nastřelil Combo, 308W, Geco 11,2gplus, Meopta 1-6x24, Recknagel. Bez problémů, pokud pominu ten mezikus mezi spouští a židlí (nedotáhnul jsem napoprvé pořádně montáž, tak mě to pak stálo více nábojů než by bylo nutné..). Soustřel s brenekem není ideální, cca 7cm vlevo a 3cm nad. Na "štelování" kulové hlavně jsem si ale už dnes netroufnul - nechám na začátek naháňkové sezóny, až budu mít s Combem něco odstříleno.
faba reaguje 14.3.2016 23:28
Montáž mám pevnou, násuvnou (Kozap). Puškohled Zeiss Conquest 1,2-5x36. Montáž ale není pro tento puškohled ( s krátkým tělem) dostatečně dlouhá - musel jsem si tedy na ní nechat posunout ukotvení předního kroužku, abych puškohled mohl posunout blíže k oku. Teď je OK, ale dnes bych asi raději volil zbrojováckou orig. montáž Picatinny
Jiří Novotný reaguje 14.3.2016 20:50
Pro faba - můžete uvést zvolenou montáž a puškohled? Díky předem.
faba reaguje 14.3.2016 06:48
Combo mám od pátku doma, nastřelení bez problémů.
Zdychynec Josef reaguje 11.3.2016 16:27
Pane Pavlica,psal jsem Vám do pošty,ale zatím bez odezvy.Mám podobný problém,který jste měl Vy s kulobrokem Combo.Prosím ozvěte se.Dík
faba reaguje 10.3.2016 22:26
Opravuji 8x57 JRS
faba reaguje 10.3.2016 22:25
Specifikaci ráží v manuálu ke zbrani zbrojovka uvádí:243 Win, 6,5x65R, 7x65R,308 Win, 30-06 Sprg, .30 R Blaser,8x57JR 9,3x74R; zatím jsou k mání jen poslední 4, bez 30 R.
Josef Vyskočil reaguje 10.3.2016 18:35
Tak si ho asi koupím, už jenom proto, že je to po dlouhé době flinta ze zbrojovky, která se mě líbí akorát zvažuji ráži nevíte jestli už by šla objednat 7x65
faba reaguje 9.3.2016 22:09
K příspěvku p. Pavlici z 2.3."Bohužel,česká zbrojovka negarantuje přesnost zbraně,tak,jako např.Tikka ve 100m sub MOA!" - pro úplnost, zbrojovka garantuje přesnost zbraně ( ne sub MOA). Uvádí ( Combo), že 5 po sobě jdoucích výstřelů musí být umístěno v ploše přiloženého nástřelného terčíku (na 50 m), garantují i soustřel hlavní ve čtverci 20x20 cm, kde střed je záměrná.
Jiří Novotný reaguje 9.3.2016 21:26
Děkuji Vám Vladimíre za promptní reakci. Domluvím se s panem Koutným a o výsledek se pak podělím zde.
Vladimír Krasula reaguje 9.3.2016 20:23
Pro pana Jiřího Novotného, vedoucí výroby tam byl a doufám, že stále je Ing. Koutný a s tím jsem si dohodl montáž puškohledu a nastřelení kulové kozlice, vše proběhlo jak mělo, cestu do Brna jsem nepočítal a jel jsem tam s jednou krabičkou nábojů. Flinta šlapala po 1/2 hod. přesně, tak jak měla. Soustřel kulových hlavní na 50 m s puškohledem 1,25-6x42 byl do 2,5 cm. Co se týká nastřelování COMBA, tak to trvá ing. Koutnému cca 15 max. 20 min. a má seřízeny miřida na kulové hlavni, hlaveň šlape na ty cca 3 cm. na 50 m. broková je do max.8 cm. dole.Jedná se o základní seřízení zbraně.
Josef Vyskočil reaguje 9.3.2016 19:54
Pane Husák, dovolím si ještě poznámku k Vašemu příspěvku. Podle mého názoru opakuji mého z naší zbrojovky nevyjel nikdy pěkný elegantní kulobrok, vždy to pro mě byly kopyta včetně opěvovaného brno super, alespoň co se pažeb týká prostě se mě nelíbili nikdy,proto jsem si ho nikdy nepořídil, co se týče kvality zámků s tím s Vámi souhlasím. Němci a Rakušáci to kupovali jen z důvodu, že to bylo pro ně levné a měli relativně jak říkáte spolehlivou flintu, pažbu si nikdo neupravoval proto, že nebyli soukromí puškaři nebo byli, ale nesmělo se o tom mluvit. Combo je pro mě opravdu po mnoha letech zbrojovky líbivá flinta, ale zase tam vázne asi ta kvalita, proto tvrdím, že merkel je prostě sázka na jistotu a už mnoho mnoho let.
Dušan Pavlica reaguje 9.3.2016 19:47
Zkuste mrknout o pár řádků níže a zjistíte pravou příčinu.Zaměřovač mám na kulobroku Blaser a ten šlape,jak hodinky!
Josef Vyskočil reaguje 9.3.2016 19:29
Tak mě napadá jestli nebyl problém v tom zlevněným puškohledu.
Dušan Pavlica reaguje 9.3.2016 19:01
Pane Vyskočil,někdy člověk hold tratí,jindy zase vydělá. Loni se mi podařilo koupit na německém portálu egun zánovní puškohled Zeiss Victory HT 3-12x56 za 1100Euro.
Jiří Novotný reaguje 9.3.2016 16:53
Pro Vladimíra K. - poradíte prosím na koho se ve Zbrojovce Brno obrátit ohledně možnosti (do)nastřelení kulobroku? Na www.stránkách není ani mail a přes tel.operátora jsem nebyl úspěšný. Ještě čekám na montáž, takže příští týden to bude aktuální.
Josef Vyskočil reaguje 9.3.2016 13:54
Taky tomu moc nerozumím být nas...ý prostřílet 5t. a ještě vyhodit 15t. z okna, ale je to Vaše rozhodnutí PS: Pak že se máme špatně :-)
Dušan Pavlica reaguje 9.3.2016 05:51
Ano,zbraň jsem mohl reklamovat u prodejce,ale důvod rychlého prodeje Comba jsem popsal níže.Nejspíš jsem se unáhlil,ale byl jsem tak nasr...,že jsem tu zbraň nechtěl už ani vidět!Když to spočítám,tak jen za náboje jsem zaplatil přes 5000,-Kč + 500,-Kč střelnice!Teď už mám kulobrok Blaser a jsem naprosto spokojený.
Hubert Hubert reaguje 8.3.2016 19:20
Proč "upravovat" flintu, která je v záruce? Není to trochu divné?
Střelec reaguje 8.3.2016 17:27
Pardon, nějaký problém mezi židlí a PC :-(
Střelec reaguje 8.3.2016 17:26
Nestraním nikomu ... jen by mne zajímalo, který známý puškař (v Brně?) by si lajzl investovat do nenastřelitelné flinty "aniž by tušil co jí je", nebo jak ji spravit? A co na to prodejce, toho jste neinformoval? Ten žije v přesvědčení, že je vše ok :-)? Já bych to vrátil prodejci na reklamaci a nechal si pak napsat co tomu bylo.
Střelec reaguje 8.3.2016 17:19
Nestraním nikomu ... jen by mne zajímalo, který známý puškař (v Brně?) by si lajzl investovat do nenastřelitelné flinty "aniž by tušil co jí je", nebo jak ji spravit? A co na to prodejce, toho jste neinformoval? Ten žije v přesvědčení, že je vše ok :-)? Já bych to vrátil prodejci na reklamaci a nechal si pak napsat co tomu bylo.
Střelec reaguje 8.3.2016 17:06
Nestraním nikomu ... jen by mne zajímalo, který známý puškař (v Brně?) by si lajzl investovat do nenastřelitelné flinty "aniž by tušil co jí je", nebo jak ji spravit? A co na to prodejce, toho jste neinformoval? Ten žije v přesvědčení, že je vše ok :-)? Já bych to vrátil prodejci na reklamaci a nechal si pak napsat co tomu bylo.
faba reaguje 8.3.2016 16:26
Těžko říct, stává se to ale i v lepších rodinách - kulová kozlice od renomované německé firmy a soustřel klasifikoval zbraň po první ráně téměř k boji na bodáky. A čím dražší zbraň, tím víc to potom mrzí. Tím nechci Brno omlouvat.
Dušan Pavlica reaguje 8.3.2016 14:45
Bohužel,zde selhaly dva lidské faktory.První při výrobě a druhý při výstupní kontrole tj.(ověření zbraně) Ten druhý faktor je přesně to,o čem jsem již psal níže tj.špatné výstupní kontroly!Jen pro zajímavost,nástřelový list přímo z továrny u mého Comba vykazoval přesnost ze 3 ran cca 30mm!!! Po této zkušenosti mě už nikdo nepřesvědčí,že všechny zbraně vyrobené v továrně CZUB jsou adekvátně ověřovány na střlelnici!
faba reaguje 8.3.2016 13:25
Uvolněná hlaveň ve svazku ..., nemělo by, ale může se stát. To je přesně to nevyřknuté "ale" o kterém jsem se zmiňoval, dobře že D. Pavlica doplnil informaci o příčině a můžeme věc posoudit komplexněji. Je zásadním rozdílem, jestli zbraň nebo cokoliv jiného nefunguje tak jak má z důvodu zásadního konstrukčního nedostatku, a nebo z důvodu odfláklé práce dělníka při montáži.
Vladimír Krasula reaguje 8.3.2016 11:44
Přiznám se, že jsem už nechtěl reagovat a navíc nejsem agent Brno Rifles, ale spolehlivost této zbraně je určitě velmi dobrá. Cena ke kvalitě je super a co by si mohl začínající myslivec přát a myslím, že i jako pracovní flinta určitě nemá chybu, ale co náš člověk to jiný názor a to je dobře. Určitě jsou i lepší flinty, ale za úplně jiné prašule, tak si každý může vybrat. Já jen reagoval a hodnotil, co jsem viděl na vlastné oči a dále je mi trochu smutno, když každý jen vychvaluje cizí zboží a né všechno co je cizí je lepší. Za naše ceny si myslím, máme u nás špičkovou kvalitu.
Dušan Pavlica reaguje 8.3.2016 08:50
oprava,,známý,,
Dušan Pavlica reaguje 8.3.2016 08:49
Člověk,kterému jsem prodal zbraň je velice šikovný a známí puškař.Myslím,že po opravě,Combo půjde opět do světa za velmi dobrý peníz!Už mám první informace ohledně ,,přesnosti,,zbraně.Uvolněná hlaveň ve svazku.
Josefc reaguje 7.3.2016 22:16
Pane Pavlica. Netřeba se rozčilovat a mě taky netřeba přesvědčovat. Jestli je ale tato historka pravdivá dá se s touto konkrétní zbraní ještě něco dělat. Jestli ne tak není co opravovat...
Josef Vyskočil reaguje 7.3.2016 20:49
Koupil B3 ještě za starou cenu mám dojem něco málo přes 60t. aspoň tak nějak to říkal a má to ve standartu ale mě se to fakt líbí hodně mít kačky navíc taky bych si ho uměl představit v trezoru.
faba reaguje 7.3.2016 19:35
Josefe, jaký model si kamarád koupil? Merkel B3 se prodává (co jsem tedy viděl já) ve standartním provedení (to není nic moc)kolem 75 tis, Jagd přes 90 tis. Myslím tím u prodejců, kteří ho mají na prodejně, ne jen na webu. Je to ale beze sporu pěkná zbraň, vadí mi jen ta hliníková baskule. Co se týká spolehlivosti - nevidím důvod k mnohonásobně vyšší poruchovosti Comba. No, uvidíme. Fakt je ten, že na diskusních internetových fórech se většinou obtížně shání objektivní informace, většinou je za každou informací nějaké ale .... , které se z různých důvodů neuvádí.
Josef Vyskočil reaguje 7.3.2016 12:29
faba: S každou sériovou zbraní jsou čas od času problémy, nic méně combo stojí 30 Merkel 2x tolik, ale pravděpodobnost poruchy comba je mnohonásobně vyšší a navíc Merkel je parádní kulobrok, ale je to Vaše věc mě se to combo taky líbílo i jsem s ním střílel a bylo to docela přesné i po více ranách, kamarád už jej taktéž prodal z důvodu nepřesnosti a koupil právě merkla a to je zkrátka jiná liga.
Dušan Pavlica reaguje 7.3.2016 10:19
Pane Černík,mně je naprosto jedno čemu věříte!Veškeré argumenty jsem zde uvedl a doložil i fotodokumentaci. Pro mě je to uzavřená záležitost!Peníze mi už stejně nikdo nevrátí,ani Vy!
faba reaguje 7.3.2016 07:05
Josefe, Merkel je určitě kvalitní zbraň, chtěl jsem si ji pořídit ( kulobrok BBF B3).Ale ani s ním nejsou bohužel jednoznačně pozitivní zkušenosti(co se týká spolehlivosti), stačí zapátrat ve fórech. No a z tohoto důvodu a s přihlédnutím k ceně zbraně (vzhledem ke Combu trojnásobná), jsem se rozhodl pro Brno. Tento týden pro něj jedu, dám potom vědět jak budu úspěšný s nastřelováním.
Josefc reaguje 6.3.2016 21:06
Příhodě o nemožnosti nastřelit a nereklamovani zbraně nevěřím. Ne vždy se vše povede a věřím že se stává že výstupní kontrolou projdou kusy které by neměly. Ale zbytek je podezdrely. Mohl bych poprosit o kontakt na nového majitele? Tahle záležitost se dá celkem jednoduše vyřešit.
Josef Vyskočil reaguje 4.3.2016 13:27
No taky se mě to combo líbilo, nicméně už znám také pár negativních hodnocení mých kamarádů, takže, když kulobrok tak Merkel.
Dušan Pavlica reaguje 3.3.2016 17:02
Eurohorn i p.Sojka mají naprostou pravdu!Každá zbraň musí být 100% spolehlivá,odolná vůči povětrnostním vlivům i při tvrdším zacházení v těžkých klimatických podmínkách atd.Ohledně mé manipulace ze zbraní-kulobrok jsem vždy přepravoval v pouzdře!Pokud bych někde ze zbraňí klepnul,změní se akorát střední zásah,nikoli přesnost!Opravdu melete nesmysly!Nejste náhodou agentem CZUB?
Sojka reaguje 3.3.2016 15:03
Taky moc nerozumím pojmu "častá manipulace se zbraní", co by se na tom asi tak mělo měnit? To snad spíš naopak, tu zbraň si za tím účelem pořizuji a očekávám, že za ty peníze to bude držet. Své kulovnici dávám docela záhul, asi víc, než je ve zdejších podmínkách zvykem, ale jakmile by to mělo "nedržet", tak jde z baráku :-). Od zbraně čekám 100% spolehlivost. MS
Dušan Pavlica reaguje 3.3.2016 11:36
Stůjte si za čím chcete.Nejspíš jsem koupil asi 26ks u kterého jste nebyl přítomen,jelikož jej nikdo ani netestoval!Říká Vám něco výstupní kontrola?Jakto že např.u puškohledů zn.Meopta dochází poměrně často k problémům týkající se mechanické odolnosti,nefunkční aretace,vadného těsnění?Nabízí se otázka,jakým způsobem probíhá již zmíněná výstupní kontrola a jak často?Mimochodem,zbraně si nastřeluju výhradně sám,je to moje srdeční záležitost.To,že jsem si přizval puškaře,bylo až po té,kdy jsem byl na střelnici dohromady 3x a vždy se stejnými výsledky dopadlo nastřelování.Zajímalo by mě,co by jste tvrdil,kdyby jste byl přítomen nastřelování mé zbraně a na vlastní oči by jste viděl ,,přesnost,, kterou tato zbraň vykazovala.viz.níže doložené fotky.Člověk,kterému jsem Combo prodal,byl seznámem s ,,přesností,,zbraně.Právě proto jsem ji prodal za 15000,-Kč.
Vladimír Krasula reaguje 3.3.2016 08:34
Je mi líto, ale musím reagovat na pana Dušana Pavlicu.Když jsem psal hodnocení na Combo, tak jsem tam také psal, že jsem byl přítomen nastřelení 25 ks nových zbraní a výsledky jsem viděl na vlastní oči a níže v předešlém článku jsem je popsal. Takže si za svým vyjádřením stojím. Jednou vidět je víc jak 100x slyšet. Znova opakuji, že při časté manipulaci se zbraní se může stát cokoli a když mám naší zbraň, tak zajedu k výrobci osobně a na vlastní oči vidím jak se to dělá, co zbraň následně dokáže a sám !!! si ji nastřelím. Víc asi je těžko něco dodat.Co se týká rychlého prodeje Comba, jen by mě zajímalo, zda jste novému majiteli dal vědět jak zbraň střílí, ev. co na to střelnici říkal, že zbraň má takové výsledky v přesnosti střelby. Já když jsem prodával zbraň, tak jsem vždy se zájemcem o zbraň zašel na 100 m střelnici a sám si prověřil přesnost a funkčnost zbraně. To jen tak na okraj pro kupující zbraní. A ještě jedna, nejsem prodejcem České Zbrojovky, jen jsem popsal svoji velmi dobrou zkušenost a profesionální přístup prac. Brno Rifles
Dušan Pavlica reaguje 2.3.2016 20:55
Dík za reakci p.Kadlec,ale zpochybnění se netýká Vaši osoby,ale p.Vladimíra Krasula!Máte pravdu,za jiných okolností bych to řešil reklamací,ale jelikož se mi naskytla výhodná koupě kulobroku Blaser,tak jsem musel jednat rychle a tudíž jsem kulobrok Combo prodal hodně podcenou,abych měl k dizpozici zbylou část peněz na koupi Blasera.Mluvil jsem o tom s několika puškaři,kteří mi sdělili,že výroba spojena s kvalitou zbraní v české zbrojovce velmi upadá!Právě od jednoho z nich jsem dostal doporučení,koupit raději komisní zbraň německé provenience,než-li kupovat českou flintu,byť se jedná o novou zbraň.
Radomil Kadlec reaguje 2.3.2016 20:00
Pane Dušane, naprosto jsem nechtěl zpochybnit, že Vaše Combo se z nějakého důvodu chová tak jak uvádíte. Samozřejmě nevím nic co se stalo v čase mezi kontrolou nástřelu v UB a prezentovaným výsledkem střelby. Nebudu konstruovat žádné teorie. Co jsem však uvedl, tak to platí. Svoji nástřelku (12,7g SPCE, střelec pan M.K.) na 50 m, kde se ve vnitřním kruhu (2,5 cm) dokonce dvě díry dotýkají a můj terč se zásahy do 3 cm od sebe (R1r na 100 m) Vám tedy raději ani nebudu ukazovat :-) Každopádně, přesto že CZUB negarantuje subMOA, tak v případě že by bez nějaké manipulace se zbraní a s použitím několika typů střeliva standardní kvality chodila flinta v dobrých podmínkách v rukách střelce 8 cm na 50 m - tak bych jim nejspíše do týdne telefonoval a pak přešlapoval na vrátnici. Zatím se mě to naštěstí nikdy nestalo.
Dušan Pavlica reaguje 2.3.2016 18:46
Střelba na 50 přes mech.mířidla a na 100m s puškohledem Zeiss Victory ht 3-12x56 Střelba na 50m viz.zakroužkované díry.Rozptyl cca 8cm(5,5MOA),střelivo Norma Vulcan.Střelba na 100m viz.nezakroužkované díry.Rozptyl cca 15cm(5MOA),střelivo RWS.
Dušan Pavlica reaguje 2.3.2016 18:26
Střelba na 50m přes mech.mířidla.Náboje Geco plus.
Dušan Pavlica reaguje 2.3.2016 18:09
Já jsem zde vůbec neřešil soustřel,tj.kulová vs.jednotná,ale přesnost zbraně viz.kulová hlaveň!
Vladimír Krasula reaguje 2.3.2016 10:34
Omlouvám, se že ještě doplním, ale údaj o tom že je soustřel na 50 m 8 cm není pravdivý. Zbraň je nastřelena na miřidla profi. střelcem na 50 m : kule 3 rány do 3 cm a soustřel kulové a brokové hlavně co 5 cm. To jsem neslyšel, ale viděl u 25 zbraní na kryté střelnici přímo u výrobce zbraně.
Vladimír Krasula reaguje 2.3.2016 10:25
Vážení přátelé,velkou výhodou Comba je možnost snadného seřízení a to i opakovaného soustřelu hlavní. Každá nová zbraň je přímo u výrobce na 50 m kryté střelnici nastřelena a seřízena. Byl jsem přímo u toho a viděl to. Bylo to v době když mi Ing. Koutný který to osobně provádí, seřizoval soustřel u mé kulové kozlice. Střílí se poch. bez puškohledu. Pokud je zájem lze se i dohodnout na do-seřízení kulové hlavně s již namontovaným puškohledem a potom to jde na flek do 150 metrů. Nevím co je ještě lepší než si přímo u výrobce osobně a na sebe zbraň nastřelit. Nehledě k tomu, že za ty peníze nemá zbraň konkurenci.
Hubert Hubert reaguje 2.3.2016 09:27
Mě se tohle taky nezdá. Já jsem Combo bral taky někdy v říjnu a byl ho nastřelovat s p. Koubou. Na 3 rány bylo hotovo, další rána pro ověření, vše OK. Nastřelováno na Lapua Mega 12g. Kolega J. Chytil byl nastřelování přítomen a může to potvrdit.
Radomil Kadlec reaguje 2.3.2016 08:18
Omlouvám se, ale několik zbraní z UB mám. A vždy jsem si jel do podnikové prodejny vybrat. Ty předešlé už nepamatuji z kolika, ale předposlední CZ527 z pěti flint. Zmiňované kombo - ten den bylo údajně připraveno z fabriky jen pět kusů (začátek října) a já přebíral na stole prodejny ze všech tří co tam byly (8x57JRS-12/76, a ani je nestihli vyčistit). Vždy si zbraň prohlédnu, okouknu rám/pouzdro závěru s hlavní, vůle a chod závěru, volnost pažby vůči hlavni, ústí, ... Taky dřevo a jeho kresbu a vlastně i číslo. A taky a vždycky nástřelky ! Zbraně s mířidly jsou údajně vždy stříleny z opřené ruky na 50 m (info prodejna, doma ještě kouknu do nástřelek co je tam přesně uvedeno). No a takovou hrůzu, jak je níže uvedeno, tak to jsem tam nikdy neviděl a nějak ani nemohu uvěřit, že by to pustili na pult.
Dušan Pavlica reaguje 2.3.2016 05:15
Bohužel,česká zbrojovka negarantuje přesnost zbraně,tak,jako např.Tikka ve 100m sub MOA!
lanus reaguje 1.3.2016 22:14
Keďže rozptyl bol s aj bez optiky v uhlovom vyjadrení cca rovnaký a veľký! , tak sa mala flinta jednoducho poslať na záručnú opravu .
Dušan Pavlica reaguje 1.3.2016 21:54
Přes mechanická mířidla byl rozptyl sice lepší,ale střílelo se jen na 50m.Rozptyl z 5ti ran činil cca 8cm,ale i tak je to na tuto vzdálenost moc!Střelba probíhala za optimálních podmínek.Zbraň ležela na dvou pytlích s pískem vzadu i vpředu,tak,že se ani nehla.
lanus reaguje 1.3.2016 19:58
Dušan - Dovolím si jednu zásadnú !!! otázku : Ako strieľala flinta z mechanickými mieridlami ???
Dušan Pavlica reaguje 1.3.2016 18:20
A teď babi raď
Dušan Pavlica reaguje 1.3.2016 18:18
Montáž byla originál a puškohled Zeiss ht 3-12x56 Ani dva moji známí puškaři nezjistili,kde se stala chyba.A teď babo teď.
Josefc reaguje 1.3.2016 16:07
Zajímavé je že všichni kterým nefunguje nově koupená zbraň ji místo reklamace a nebo zjištění kde v sestavě (zbraň/montáž/optika)je chyba, prodávají pod cenou dál.
Dušan Pavlica reaguje 1.3.2016 14:28
Omlouvám se,samozdřejmě broková 12/76
Leon Zumr reaguje 1.3.2016 14:12
20/76 není to překlep jestli ne tak by mě zajímalo co to je za speciálku
Dušan Pavlica reaguje 1.3.2016 11:24
Bohužel,taky jsem podlehnul a Combo jsem si pořídil v ráži 8x57JRS-20/76.Ta zbraň se nedala nastřelit ani po vystřelení 80ks nábojů různých značek tj.S/B,Geco,RWS,Norma,Lapua.Rozptyl na 100m činil v průměru 12-15cm.Prodal jsem ji v sousedním sdružení za polovinu ceny a to jsem ji měl pouze 5x na střelnici.Lesa si ani nečuchla!Byla to docela drahá zkušenost.No,nakonec jsem koupil jetého blasera BBF 95,kterého jsem nastřelil během 10min. ze 4ran na 100m.Němec je holt němec!
Josef Vyskočil reaguje 1.3.2016 11:09
Pořád se to dá koupit nové puškař Hanák na tom postavil živnost a asi se mu daří udělá Vám cokoli z níže jmenovaných kulobroků a je to nové ! v dobré ceně.
Rudolf Husák reaguje 29.2.2016 23:42
Můj kamarád si též pořídil brněnské Combo v r.30-06.Byl z něho po novotě nadšený,lehký kulobrok, hezká baskule, stále to testuje,taky řešil soustřel kule brenek,jezdil po střelnicích a různě v revíru.Nakonec mu doladil soustřel puškař.Nechal si u pažbaře upravit pažbu,jednak v uchopových částech zeslabit a upravit lomení pažby do baskule.Teď je s flintou spokojen,ale zase ho mrzí, že si nepočkal a nekoupil si kulobrok s novější pažbou a hlavně,s rantlovou patronou 7x65R nebo 8x57JRS...... Kulobrok nehaním,spíš chci porovnat.Držel jsem ho jen v ruce,a nestřílel jsem z něho,ale flinta jak tady čtu a občas slyším,má jisté problémy. Měla by to být, po nezajímavém kulobroku Brno – 800,konečně!!!!!!, dlouho očekávaná sametová NOVINKA z České zbrojovky. Když porovnám,že v 60-70 letech vyjel z komunistické!!!, zbrojovky Kulobrok SUPER-BRNO,byla to flinta,která splňovala nejvyšší nároky spolehlivosti a trvanlivosti.Měl jsem jak kulobrok,tak brokovou kozlici. Postranní zámky,závěrový systém je jeden z nejpevnějších a nejodolnějších.Nepamatuji si,že by někdo na brněnské flintě,hned po zakoupení upravoval pažbu,nebo řešil soustřel apd.Ještě tak zkrátit a nebo prodloužit pažbu,to ano,ale nic jiného.Vzpomenu i na pěkný kulobrok Brno – 500 (pětistovka), brněnská princezna.Za podivných okolností se musela ukončit její výroba????? Přitom, Super Brno dělal v té době konstrukčně perfektní flinty pro sportovní střelbu v disciplíně trap nebo skeet a lovecké provedení. Současně se vyráběly svazky,TENKRÁT!!!!!!, v kombinaci kulové a brokové hlavně Kerstenova typu,komorovány od 7x57R ,8x57JRS,7x65R,9,3x74R a též kulové kozlice zajímavých ráží 9,3 x 74R a 375 Holland a Holland,dodnes oblíbené a vyhledávané. Nikomu to nevnucuji,je to jen můj názor...
Omar Stodůlka reaguje 29.2.2016 18:57
Se ho zeptej Honzo! :-) Taky mě to napadlo, když jsem ten inzerát viděl!
Jan Slavětínský reaguje 29.2.2016 10:45
Docela by mě zajímalo proč to prodává.Nová flinta, která je na trhu "pár týdnů". http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/172050-brno-combo/
Radomil Kadlec reaguje 29.2.2016 09:32
Moje zkušenost pouze ze střelnice (cca 45 ran SB SPCE 196gr s loktama na stole + nevím kolik od 2,4mm 24g Skeet přes SB Fortuny a Slug až po Buck 53g 4, 4,5 a 6,1 mm) - Combo(8x57)+Recknagel SSKII + MeoStar R1r 3-12x56 RD : a) Otevřená mířidla jsou pro mě OK, lepší než mnohá jiná na zbraních pro pohotovou střelbu, pro 8x57 na 100m musí být muška až dole ve výřezu. Obrazec řekněme do pr. 15 cm - pohoda. b) S optikou R1r žádný problém. Rozptyl max do 3 cm. c) Broková (bez optiky): 1) Pro mně trošku problém se do "ní" srovnat - "nepadne to tam" třeba jak u ZPčka. Chodí to podobně jak v nástřelce - když mám mušku v rovině s hledím, tak jsem na 40m +- tam (pár cm nahoře a vlevo - možná je to očima). Jo a při těch magnumovej laboracích mě sice jen trošku, ale "zobe" přední spoušť. Pro mě celkově fajn, taková řeknu ovladatelná, né humpolácká, jakoby i lehká, ... prostě za ty peníze jsem si raději pořídil ji než nějakou Italku či co a zatím spokojenost.
Jan Slavětínský reaguje 29.2.2016 08:59
eurohorn - měl to blbě nastřelený nebo hnutý. Zkušební rána před lovem holt mívala něco do sebe... Hlavně že jelen zůstal a nehonili jste ho někde po kotárech...
Hubert Hubert reaguje 29.2.2016 07:27
Dobrý den, já jsem ho kupoval na podzim v 308W. Nastřeloval jsem ho s Martinem Koubou a super. Zbraň chodí jak kulovnice. Taky jsem chtěl 8*57JRS a nakonec jsem zase skončil u 308W.
Lukaš Pýcha reaguje 28.2.2016 18:04
Dobrý den. Já jsem si koupil COMBO v 8x57. Při nastřelování s puškařem ze stolice jsme ji ani na 70 metrů nedokázali nastřelit. Myslím teď kulovou hlaveň. Každá rána šla jinam, výškově i stranově. Zkoušeli jsme i nechat zbraň vychladnout, ale nic. Puškohled na tom mám meoptu, osvědčenou z mojí kulovnice. Montáž je násuvná přímo na COMBO. Po tomto zjištění jsem začal pátrat po známých co COMBO měli a zjistil jsem, že už ho nemají z podobných důvodů. Budu zbraň reklamovat a pak napíšu, jak jsem dopadl.
JosefH reaguje 3.2.2016 21:26
Nové informace přímo ze zbrojovky: Kulový svazek bude k dispozici cca od 9/2016. Kulobroková kozlice v ráži 30R Blaser bude zakázkově dostupná cca od 10/2016.
Jiří Novotný reaguje 28.1.2016 16:59
Obávám se spíše, že Kalašnikovy k nám naopak co nevidět dorazí z blízkého Východu, a to včetně obsluhy :-). Ale jinak souhlas, bez optiky to nepůjde. Já už jsem téměř nalomený pro koupi, plus optiku 1-6x24. Jako začátečník doufám, že právě možnost 1x na kulobroku bude to pravé pro brokovou hlaveň, 6x zase na denní šoulačku s čekanou. Praxe mě možná následně vyvede z omylu....
Jiří Novotný reaguje 28.1.2016 16:57
Obávám se spíše, že Kalašnikovy k nám naopak co nevidět dorazí z blízkého Východu, a to včetně obsluhy :-). Ale jinak souhlas, bez optiky to nepůjde. Já už jsem téměř nalomený pro koupi, plus optiku 1-6x24. Jako začátečník doufám, že právě možnost 1x na kulobroku bude to pravé pro brokovou hlaveň, 6x zase na denní šoulačku s čekanou. Praxe mě možná následně vyvede z omylu....
Jan Slavětínský reaguje 27.1.2016 06:24
Radši bych sháněl Kalašnikov dokud jsou a než je všechny prodají na Východ. K Combu - s holou flintou se přes mířidla téměř nedá střílet, alespoň mě ne. Je hodně rovná a i když se do ní co nejvíce zmáčknu, tak se mi pořád konec laufu zvedá nad hledím. Je to takový ten americký typ rovné flinty ,kde musíte mít optiku. Jinak zámky a dřevo celkem povedené.
Jiří Novotný reaguje 26.1.2016 21:23
Podle prodejce (Ostrava) budou nové dodávky z CZUB už za vyšší cenu, cca + 2000,-. Na druhé straně jsou už dva zánovní kousky v nabídce na bazaru. Pak se v tom vyznej...
Zdeněk Cedidla reaguje 23.1.2016 17:42
Už jsem jej viděl,kamarád si ho koupil.Dle mého názoru je to velmi povedená zbraň za slušné peníze.Líbí se mi.Možná doplní místo v trezoru.
michal klimas reaguje 21.1.2016 19:47
taky jsem ho nenašel....ale si to bylo myšleno, že 7x64 nemá rantl....tak mě dotyčný chtěl poučit :-D
Jiří Chytil reaguje 21.1.2016 13:52
Od kdy ho v ráži 7 x65 R dělají ? V nabídce tato ráže na podzim 2015 nebyla .
Zuzka a Miloš reaguje 21.1.2016 06:41
to asi ne,ale v 7x65R ho dělají.
michal klimas reaguje 20.1.2016 23:38
nevíte jestli to budou dělat v 7x64?
Vladimír Krasula reaguje 20.1.2016 20:51
Co se týká seřízení soustřelu hlavní mohu doporučit přímo výrobce zbraně. Do Brna to má každý kousek (výhoda české zbraně)a seřízení mohu jen doporučit. A co je hlavní, oni to seřídit opravdu umí a chodí to jak hodinky.
luděk halouzka reaguje 19.1.2016 22:30
Panove jak je to u comba se soustřelem kulova s jednotnou mužete prosím napsat, případně zkoušel někdo štelovat díky lovu lesu.
Jan Slavětínský reaguje 17.12.2015 06:31
Už je i v 9,3x74R
Vladimír Krasula reaguje 16.12.2015 22:16
Reaguji na dotaz H.J. kulovou kozlici dělají na zakázku.
H.J. reaguje 8.12.2015 15:40
Nemáte chlapi už náhodou někdo info o slibované kulové kozlici na baskuli Comba? v "osmě" by se mi móc líbila :)
Jiří Novotný reaguje 3.12.2015 10:42
Pro Davida: Děkujeme za příspěvek, tak konečně někdo, kdo už Brno Combo používá. Můžete prosím doplnit jakou jste vybral optiku ?
david holubovsky reaguje 29.11.2015 22:11
Dobry den,ke Combu mam jen slova chvaly,mam ho mesic v 8*57,zatim mam uloveno 10kusu.Kule nekope,prijemne sedi,vzhledove velmi povedena jen ce se moc nepovedlo je otevirani temenni klickou ta jde hrozne ztuha.Pokud je bici ustroji napnute jde zlehka,po vystrelu ale kdyz je potreba rychle prebit je tu problem,ale pry se to ochodi.Jinak jsem max.spokojen.
Milan Loukota reaguje 5.10.2015 21:26
Ke Combu mohu říci, že jsem si jej koupil koncem loňského roku a zatím dobrý. Používám ho jen na naháňky nebo při zimní procházce. Už první názory o tom, že Combo je na ráží 30-06 moc lehké a bude mít velký zpětný ráz, jsem si ověřil hned po nákupu. Zpětný ráz zcela bez problémů, řekl bych že moj 8x57 kopne víc. To co říkal vystavovatl bych nebral jako bernou minci. Prodejci mi také řekl, že budu muset troch přibrat,ale není to pravda. Pěkně s kulobrokem střílí, zatím jsem neměl možnost nic ulovit, ale je určitě lehký a dobře sedí. Samozřejmě že je hodně názorů, ale myslím, že v dnešní době si nedovolí nikdo nabízet nekvalitní výrobky, a zbrojovka která přišla s "hitem" si jistě nedovolí, aby to byl propadák.
Milan Loukota reaguje 5.10.2015 21:25
Ke Combu mohu říci, že jsem si jej koupil koncem loňského roku a zatím dobrý. Používám ho jen na naháňky nebo při zimní procházce. Už první názory o tom, že Combo je na ráží 30-06 moc lehké a bude mít velký zpětný ráz, jsem si ověřil hned po nákupu. Zpětný ráz zcela bez problémů, řekl bych že moj 8x57 kopne víc. To co říkal vystavovatl bych nebral jako bernou minci. Prodejci mi také řekl, že budu muset troch přibrat,ale není to pravda. Pěkně s kulobrokem střílí, zatím jsem neměl možnost nic ulovit, ale je určitě lehký a dobře sedí. Samozřejmě že je hodně názorů, ale myslím, že v dnešní době si nedovolí nikdo nabízet nekvalitní výrobky, a zbrojovka která přišla s "hitem" si jistě nedovolí, aby to byl propadák.
Potenec Ondřej reaguje 30.7.2015 07:18
To mi řekl přímo prodejce(vystavovatel) na stanku cz letos L.nL. docela mě to zarazilo, je fakt že pěl ody na 308. víc bohužel nevím.
hlavaček reaguje 28.7.2015 16:50
Dobrý den,Pane Potenec zajímalo by mě proč ta 30-06 kulobroku nesedla děkuji.
Potenec Ondřej reaguje 27.7.2015 16:25
jinak cena 30tis, dopasované kul. hlavně cca 15tis
Potenec Ondřej reaguje 27.7.2015 16:23
Měl sem možnost pochovat si ho n LnL. a ač nejsem vysazen na kulobroky flinta je to pěkná,zarazili mě ale vyráběné ráže. Ja bych to osobně viděl na brok 20x76 kule 7x65 , 6,5x65R 30R blaser. tyto dvě prý budou 8x57R a 9,3x74 . Přímo vystavující mi řekl že ta 30-06 tomu moc nesedla. Prý budou vyrábět vyměnné kulové hlavně ale zda pujde koupit jen kolová kozlice to nevěděl.
Jiří Novotný reaguje 10.5.2015 15:08
Informace z odd.marketingu CZUB :"Výměnné kulové hlavně jsou předběžně plánovány na příští rok.Brokové ještě později, pravděpodobně v roce 2017". Btw - najde se už nějaký vlastník kulobroku, který by se s námi podělil o zkušenosti ?
Jiří Novotný reaguje 15.3.2015 20:59
Na www.frankonia.de v nabídce v ráži 8 x 57IRS. Plus recenze z ledna. Škoda ze jsem se neučil německy :-(.
Sojka reaguje 29.1.2015 12:52
Mě přijde poněkud legrační tvrzení, že broková hlaveň 12 je vlastně stejně štíhlá jako 20/76 :-). Každý kdo měl v ruce kombinaci kulová hlaveň + 20 v kulobroku asi pochopí :-). Ale je pravda, že jsem tento kulobrok v ruce neměl. Až se ta příležitost naskytne, tak to rád porovnám :-). MS
Milan Vrána reaguje 29.1.2015 06:44
Já bych trochu brzdil v nadšení. Helebrantovy tendenční recenze obsahují řadu hovadin a střeleckých klamů. Na jejich základě bych si flintu určitě nekoupil. Stejný rozruch si pamatuji při uváděné tehdejší novinky BO 800, dnes jsou jich plné bazary. Vzhledem k tomu, že se v Brně jedná o novou konstrukci, nejlepší bude chvíli počkat, ono čas a praxe ukáže. Co se výběru ráží týče, nemám problém. Dobře vědí, které ráže jsou nejžádanější. Kdyby frčela 30R Blaser, určitě by ji nabízeli.
Milan Jirmann reaguje 28.1.2015 20:57
Taky jsem to četl. Docela dobře napsáno. Kulobrok se mně líbí, ale za mě jedno velké mínus. To jsou nabízené kulové ráže. Myslím si, že tyto ráže odradí hodně zájemců o nový kulobrok. Kdyby začali s klasickými rantlovými rážemi, tak jim lidi utrhají ruce. LOVU ZDAR!!!
Jiří Novotný reaguje 28.1.2015 20:34
Myslivost 1/2015 - detailní recenze kulobroku COMBO od Martina Helebranta. Dle mého (hodně laického) názoru precizně zpracováno, celkové hodnocení zbraně velmi pozitivní, slabých stránek minimum.
Marcello reaguje 27.1.2015 13:14
Sto lidí,sto názorů.Za ty peníze bych ji v inzerci koupil taky.Ale zpět ke zbrani.Oproti starým kb UB i Brno úplný krok v před,jistě, ještě by šla spousta věcí vytunit,ale asi se klukům ze zbrojovky do toho nechce.Vizuálně i koncepčně řešená zbraň-poměr kvality i ceny,za mne 1.
Arnošt Bárta reaguje 27.1.2015 08:48
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/116536-brno-combo/ Už ji někteří borci prodávají. Najednou zjistil, že chce vlastně kulovnici. Jestli to spíš nebude něčím jiným.
Jiří Chytil reaguje 26.1.2015 14:25
Prodloužen má být krček pažby.Třeba B 500 ho má o dost užší, při porovnání.Celkově by tam toho dřeva mohlo být méně.
H.J. reaguje 26.1.2015 13:58
Pravda, Několik řádků dolu, jsem již tuhle informaci potvrzoval, plán zbrojovky, byl, začít s novou pažbou v Březnu, bude o 2 cm delší (čekám na ní:)
Jiří Chytil reaguje 25.1.2015 19:28
Dle posledních kuloárních informací se začne osazovat kulobrok COMBO novou pažbou / ke stávají jsou připomínky z praxe /.
Jiří Chytil reaguje 9.1.2015 13:25
Na jednu strany buďme rádi, že výroba loveckých zbraní v Brně neskončila úplně/ původní Zbrojovka krachla a byla rozprodána /. I když je dnes výroba zaštítěna Zbrojovkou Uherský Brod. Nový kulobrok COMBO je krok dopředu a co mám info , tak zájem o něj je. V minulosti jsem měl ZH soupravu, nyní mám Brno 500 a slouží ke spokojenosti. Ve spojení s optikou Meopta Meostar 1,5-6x42 RD je sice trochu těžší na celodenní nošení při naháňce, ale je to jen o zvyku. Variantou je i pořízení kvalitního kolimátoru.Brněnské zbraně bych nezatracoval / jako někteří /,počkejme s čím přijdou dále.
H.J. reaguje 9.1.2015 11:25
samozřejmě - každého věc, mě by jen bylo líto tahat flintu za sedumdesát pasekama, tomu bude Combo lepší volba.
Josef Vyskočil reaguje 8.1.2015 18:18
No právě jeto sériovka jako combo, ale trochu dražší tak asi bych to viděl taky.
Rudolf Petera reaguje 8.1.2015 08:19
Mně zase nepřijde taková blbina tahat Merkla do leče. Vždyť je to sériovka jako 99.99% všech zbraní a ne na zakázku dělaný "Handmade Holland&Holland". Nedělal bych z ní nějakou modlu. Puška by podle mě měla sloužit střelci/myslivci a nikoliv obráceně.
H.J. reaguje 7.1.2015 20:48
Ale jo, jak jsem psal, je to pěkná flinta, rejdná, mě se líbí. Tahat do leče Merkla je blbina, to je taky bez debaty. Porovnávat v praxi je nemůžu. Oba jsem držel v ruce, merkel je uhlazenej , navoněnej, napínání mech. atd.... Otázka je, jestli tohle " všechno" stojí za sedm pětek - no jistej si nejsem. Chci slušnej kulobrok a pak k němu kulové hlavně, Combo vypadá jako slušná alternativa v poměru cena/výkon. Počkám si na zkušenosti majitelů a uvidí se. Lovu.
Josef Vyskočil reaguje 7.1.2015 15:16
No nevím mě se to combo opravdu líbí a proč ho nesrovnávat s novým merklem ? Cena merklu je jinde hodně jinde, ale co se týče vzhledu a funkčnosti zbraně tak tam zas takový rozdíl nevidím. Byl jsem přítomen při nastřelování merkla a přes mířidla na 50m to střílelo 2m pod terč to u toho comba jsme přes mířidla pálili do černého, když už ta flinta stojí takový prachy tak by to aspoň soudruzi mohli trochu seštelovat.
H.J. reaguje 7.1.2015 14:22
Tak to už vám rozumím Honzo, flinta krásná - pro radost. Ale jak jsem již psal, do tlaku by jem si tuhle krásku UŘČITĚ nebral. Combo je lehké, padne mě do ramene a odvede přesně tu práci, kterou po něm chci.
Jan Slavětínský reaguje 7.1.2015 14:15
Chlapi, bavíme se o této konkrétní zbrani versus Combo. http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/110234-merkel-2011/
H.J. reaguje 7.1.2015 14:00
Dovolím si jednu malou poznámku, osobně chci kulobrok na šoulání a hlavně do tlaku. Tahat Merkla pasekama může jenom pořádný blázen. Doporučoval by jsem tedy nejprve porovnat také užitnou hodnotu verzus cena a nesrovnávet špacírku s pracovní flintou. Pokud jsem se někoho dotknul, tak se předem omlouvám. Lovu zdar.
Petr Janský reaguje 7.1.2015 13:40
Holý kulobrok bez montáže
Petr Janský reaguje 7.1.2015 13:40
Nový kulobrok Merkl za sedumdesát s puškohledem? Schválně jsem reď kouknul na Frankonii a nejlevnější kulobrok Merkl 2795,-€. u nás by byl o něco málo levnější.
Jan Slavětínský reaguje 7.1.2015 13:06
Pane Černík neleží..Jen jsem si říkal, když už vyjedou s něčím novým,seriovým, tak aby už to vypadalo,fungovalo,sedělo a hlavně to nebylo nic obšlehlého z venčí. Jinak k té ceně 28 tis. za holý kulobrok musíte ještě přičíst cenu montáže, optiky a řemenu. To všechno už ten Merkel má. Pokud to sečtete dostanete se též na jiné peníze....Lovu a Combu zdar.
Josefc reaguje 7.1.2015 09:39
Koukám že panu Slavětínskému leží tato zbraň pořádně v žalůdku a nenechá si ujít jedinou příležitost ji poplivat. :) Netuším proč, každému ale dojde že porovnávat Brno za 28 a Merkla za 70 je neadekvátní asi jako si stěžovat že na vesnické zábavě s volným vstupem nehraje filharmonie, prostě úplně jiná liga.
Jan Slavětínský reaguje 11.12.2014 06:12
Zdravím.Omlouvám se ,nějak jsem u toho inzerátu přehlédl, že je to Vaše. Kulobrok jste tedy otestoval a nakonec se rozhodl, že ten zázrak půjde z baráku.... To znám. Co jste pořídil ? V inzerci byl pěkný Merkl 7x57R/20 s optikou,repre flinta za 70 kolíků od Milana Soukupa ,vedle toho Comba.Parádní kousek . Ať se daří a Lovu zdar.
Kodl S. reaguje 10.12.2014 15:29
Důvod ,koupě jiné zbraně pane Slavětínský....kulobrok je nový možno vyzkoušet....Lovu Zdar
Jan Slavětínský reaguje 10.12.2014 07:47
Už ho zde někdo prodává. Jen by mě zajímalo proč, důvod... http://www.myslivost-lovectvi.cz/inzerce/zbrane:4/22316/
H.J. reaguje 4.12.2014 08:36
Před týdnem jsem jí zkoumal v Brodě. Musim uznat, že je to podle mého pěkná flinta, tenká nízká baskule, vůbec jsem neměl pocit, že je tam dvanáctkový brok, flinta rejdná, dobře padne do ranene, dobrá mířidla. Měl jsem ale několik dotazů a klučina od pultu doporučil ať raději napíšu otázky přímo výrobci. Odpověď už dorazila, tak se s vámi podělím o informace: pažba byla o zhruba milimetr na každé straně širší než baskule - konstrukčně je to prý v pořádku a nedoporučují jí dopasovávat. na mě byla také pažba také trochu krátká (a to nejsem žádný čahoun) - zhruba v březnu začnou vyrábět pažby delší o dva centimetry ( pro mě to bude akorát). Ptal jsem se na kulové hlavně - budou k dispozici v květnu, potom bude možné objednat přímo soupravu, tedy kulobrok + kul. hlavně, nebo později dokoupit hlavně a poslat zbraň na dva, tři týdny k výrobci na dopasování. Cena kul. hlavní +/- 15.000,-. Za mě tedy - počkám na delší pažbu a protože jsem si vždycky přál kul. kozlici, časem dokoupím ještě jedny hlavně, ale jsem rozhodnutý, že tahle "hračka" místo ve skříni najde. Lovu zdar.
Josef Vyskočil reaguje 3.12.2014 20:17
Nějaké nové postřehy o této zbrani mám na ní políčeno, ale nemohu se rozhodnout.
Miroslav Pixa reaguje 13.11.2014 11:25
Kulobrok se mi velice líbí, bohužel nabízené ráže nejsou úplně podle mého gusta. Asi si počkám na 7x65R. Docela by mě zajímal zpětný ráz s ráží 30-06sprg. v takhle lehké flintě.
Petr Decsi reaguje 29.10.2014 12:06
Nepatřím mezi vyznavače kulobroků,ale vzhledově pěkná lovecká zbraň.Nelíbí se mi v posledních letech časté provedení stříbrné baskule.Překvapuje mne i nabídka ráží,zbraň s lůžkovým závěrem(zlamovací)by měla mít přednostně náboj a okrajem(R),tak např.7x57R nebo 7x65R.Tyto dva kalibry jsou poměrně dost rozšířeny a tím i oblíbeny.
Kodl S. reaguje 26.10.2014 15:27
Přidám foto nástřelu....
Kodl S. reaguje 26.10.2014 08:30
Mám ho doma 14 dní v ráži 308w...byl jsem mile překvapen váhou,a tenkou baskulí na to že je tam brok 12,na střelnici jsem pustil 15 ran do papíru,ikdyž je hlaveň horká tak to chodí jednou dirkou,střílel jsem vlašim 11,7g soustřel super,tři rány rychle za sebou do středu terče o velikosti 5 cm na 100m,kulobrok ani moc nekope,čekal jsem to horší,dřeva by tam mohlo být trošku méně,ale pažba sedí perfektně....puškohled tam mám Meoptu 7x56,na 40 m chodí broky lehce víš,ale to není na škodu a dá se to doladit.....co se mi na něm nelíbí,je uchycení popruhu do podpažbí zepředu,a když jsem tam zkoušel jiné střelivo(Geco) tak šel ztuha zavírat závěr,asi maj silnější hylzny....jinak se mi jeví zbraň jako celkem povedená,škoda že tam nedali brok 20,to by vypadalo ješte lépe...S pozdravem Soukup K.
Hubert Hubert reaguje 25.10.2014 20:05
Mě se líbí hooodně moc, myslím, že po 500 hodně vydařená zbraň. Snad jediné co se mi na zbrani nelíbí, je poutko v předpažbí, ale myslím, že to by neměl být problém v předělání. Určitě o něm budu do budoucna uvažovat.
Pavel Komárek reaguje 24.10.2014 20:24
Osobně znám Ing. Koutného a mohu potvrdit slova kolegy Krasuly.Jsem na zbraň zvědav. Vlastním tři kulové zbraně a dost mi jich prošlo rukama. Mohu lecos srovnávat, tak se těším.
Jan Slavětínský reaguje 30.9.2014 13:06
To je přesně udělaná flinta, kterou každý majitel začne "tunit". Jen co to koupí, už pojede za puškařem a za pažbařem. "tady ubrat,tohle sundat, tohle udělat..." a vyklopí tam další osmičku ,aby měl flintu podle svých představ. Úpně stejná situace jako u 550ek.
Jan Slavětínský reaguje 30.9.2014 13:02
Nemůžu si pomoci, ale Brno super byla u mě flinta. Tohle mi připadá jako rovné pádlo s mohutnou pažbou.Ta pažba je jako u těch nových 550tek, dlouhý krk,celkově mi pažba přijde robusní. Konstruktéři by potřebovali jít na školení do Ferlachu.
Omar Stodůlka reaguje 30.9.2014 11:01
http://www.czub.cz/cz/catalog/364-kulovnice-cz/KBR/Brno_Combo.aspx
Hubert Hubert reaguje 30.9.2014 08:47
Chlapi, co tam pasuje za montáže? Klasika Kozap? dík
Kamil Plíšek reaguje 30.9.2014 07:54
Nějaké foto nové zbraně by nebylo?
Tomáš Kopečný reaguje 30.9.2014 07:00
Tak už jsem ji koupil v ráží 30.06 a jsem velmi spokojen.
Josef Vyskočil reaguje 27.9.2014 06:12
Vypadá dobře za ty prachy, ale ta důvěra v kvalitní práci už bohužel není.
Jiří Chytil reaguje 26.9.2014 10:58
A že zrovna rozjeli seriovou výrobu v ráži 30.06, všude se u kulobroku doporučuje náboj s rantlem. Očekával bych spíše nabídku v ráži 7 x 65R.
Vladimír Krasula reaguje 24.9.2014 15:41
Co se týká ráži, taky mě to mrzí,určitě bych uvítal nějakou méně tradičí a dnes moderní ráži. Ten kulobrok je totiž moc pěkný - líbivý. Padne do ruky, je lehký. Hledí na pevných miřidlech je průhledné, takže se flinta krásně vede za pohyblivým cílem. Možná by stálo za to samostatně oslovovat výrobce a třeba by to padlo na úrodnou půdu s těmi rážemi.
Jaroslav Vybíral reaguje 23.9.2014 22:05
Já mám stejný názor jako pan J.Slavětínský.Mám pocit,že to neplatí jen o flintách ale i o ostatních našich tradičních a vyhlášených výrobcích.
Pavel Hruby reaguje 23.9.2014 09:29
Souhlas s J.S. Dvacítky na brokách se zřejmě také nedočkáme.Jinak flinta vypadá po strašné řadě 800,opravdu pěkně.
Petr Janský reaguje 23.9.2014 07:39
Co jsem se ptal ve Zbrojovce na 30R, tak zakázkově půjde postavit od 04/2015 takže čekám.
Jan Slavětínský reaguje 23.9.2014 06:46
Myslel jsem,že když vyjedou s novinkou,tak že i se zajímavějšími rážemi např. v 30R Blaser, 6,5x65R, 6x62R Feres,25-06 apod. a né pořád dokola v kalibrech 308 a 30-06, které už má většina lidí doma a rádi by třeba druhou flintu,kulobrok a v něčem jiném. Já si ale nějaké velké iluze o nové flintě nedělám. My v Čechách totiž v rámci EU nemůžeme udělat kvalitní líbivou zbraň,která by válcovala trh jiných zvučných značek......
Petr Janský reaguje 22.9.2014 22:56
Minulý týden jsem se ptal v prodejně jak to s tím kulobrokem vypadá a bylo mi řečeno, že jej zatím mají pouze na osahání a berou pouze objednávky teď prý bude v 30-06 a cena je +- 29000,-Kč.
H.J. reaguje 22.9.2014 20:57
Tahle flinta mě také zajímá, na fotografii je pěkná. Hledal jsem jí i na webu výrobce, zaráží mě, že tam o ní není ani jediná zmínka, jako by neexistovala. Druhá věc je, že začnou dělat nejprve tři níže zmiňované ráže, já jsem si dělal naděje na lehoučký kulobrok na šoulání, nějakou krásnou 5,5 s brokem 20, jenže to se nejspíš načekám. Lovu.
Vladimír Krasula reaguje 22.9.2014 18:02
Musím říct, že jak jsem byl ve Zbrojovce Brno, tak ing. Koutný mi ho dával do ruky a ukazoval nástřelky, opravdu vypadá velmi dobře. Kulobrok je lehký, má vynikající pevná mířidla. Na horní brokové hlavni jsou naletovány krycí lišty hlavní, vůbec nelze poznat, že hlavně zůstaly volné a tudíž seříditelné, opravdu moc pěkná zbraň. Zrovna dělali serii 300 ks v ráži 12x 30.06, budou dělal 308 a 8x57. Kdo má vážný zájem volejte ing. Koutnému, je to velice solidní a vstřícný človek který i umí a určitě se dohodnete.
Jiří Chytil reaguje 22.9.2014 13:20
Sám jsem na nový výrobek zvědavý. V minulosti jsem začínal s kulobrokem ZH 7x57R/16 a nyní mám mj. asi 15 let BRNO 500 308W/12 / nový stál 25.500,- Kč /. Nový kulobrok COMBO s nízkou baskulí a hlavněmi ve svazku u sebe, vypadá na fotografiích elegantně. Uvidíme s jakou cenou přijdou na trh.