ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
13 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk
Daněk
vloženo: 22.10.2015 16:13
autor: Osvald Kotrnec

úlovky (svět)

Kanada
Kanada
vloženo: 17.5.2014 09:18
autor: Děda z lesa

trofeje

Rarita
Rarita
vloženo: 26.3.2013 12:28
autor: Miloš

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 9.3.2012 09:05
autor: Marek Drha

zbraně

PRO RADOST.
PRO RADOST.
vloženo: 20.9.2019 02:35
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

vloženo: 29.1.2015 07:34
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

Glejt na krále honu
Glejt na krále honu
vloženo: 12.11.2017 08:23
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 202421 fotek (12 dnes)
  • 7001 videí (0 dnes)
  • 326 odkazů (0 dnes)
  • 5619 inzerátů (0 dnes)
  • 313 diskuzí (0 dnes)
  • 657572 komentářů fotek (27 dnes)
  • 12453 komentářů videí (0 dnes)
  • 2887976 hlasování fotek (245 dnes)
  • 53502 hlasování videí (2 dnes)
  • 34300 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 30 online

Připomínky a názory
Diskuze

Kulovnice Browning X-Bolt

Petr Tihelka vložil 20.1.2021 10:28
Dobrý den,
má někdo praktické zkušenosti s výše zmíněnou kulovnicí?

Předem děkuji za reakci.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Kapral reaguje 29.1.2021 12:36
Tady je zajímavý inzerát, nevím teda jakou preferuješ ráži http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/491493-tikka-t3-varmint/
Vaclav Rejchrt reaguje 28.1.2021 18:05
Každý bude chválit vždy to co má, ale já měl kulovnici CZ, Sako, Rossler a měl jsem v ruce i kamaradovu Tikku a za mě s těchto 4 vítězí jednoznačně Rossler. Kdybych nedostal možnost za hodně dobrý peníz pořídit Blaser mám Rosslera do teď.
Petr Tihelka reaguje 28.1.2021 08:20
Zdravím Vás, děkuji za postřehy a zkušenosti. Trochu mě mrzí že se diskuze zvrtla kam neměla. Nad Rosslerem jsem dlouho uvažoval, bral jsem jej jako vsázku na jistotu ale nejdřív jsem se chtěl dozvědět něco i o tom Browningu. Nicméně Rossler mi momentálně z možností vypadl, ráno jsem dostal email od dovozce že Rossler osekal nabídku a vyřadil těžké varmintové hlavně, ta pro mě byla určující. Kulovnice čistě na lov mám už dvě a teď uvažuji o kulovnici sport/lov na větší vzdálenosti, proto ta varmintovka. Tk nyní se bude rozhodovat mezi Browningem a Tikkou.
Josef Jasenský reaguje 27.1.2021 14:03
Měl jsem možnost střílet z obou zbraní. A rossler bezkonkurenčně lepší. Už když ji vezmete do ruky a nahodíte okamžitě sedí na míření přes mířidla.Velice dobrá zbran do 40.000.kč
Josef Jasenský reaguje 27.1.2021 13:55
Pane Rejchrt. Myslel jsem to tak,že pojistka na rosslerovi je bezpečnější.Jasně že má pojistku na hřbetu pažby a je to pouze jeden "posuvný čudlík" . Browning je prostě jednoduší. Nic víc nic mín. Rosslera jsem si taky objednal v provedení lux raže 6.5x55se. každý dle svého gusta
Sojka reaguje 27.1.2021 12:06
No já teda nevím, ale už 25.9.2019 vydalo MZe metodický pokyn ke snižování početních stavů spárkaté zvěře určený SSM. - "Dle § 45 odst. 2 zakona o myslivosti povolit vyjimku ze zakázaných způsobu lovu uvedenych v § 45 odst. 1 písm. g), m), t) a u) zakona o myslivosti, je-li to s ohledem na konkrétní podmínky v honitbě účelné ve vztahu ke sníženi početního stavu zveře v honitbě." http://eagri.cz/public/web/file/633002/Metodicky_pokyn_ke_snizovani_pocetnich_stavu_NM.pdf Takže moc nerozumím tomu, proč by SSM tuto vyjímku z par. 45, odst. 1, písm. m) nemohla udělit. O trofejové zvěři tam není ani slovo.
Lukáš Havlíček reaguje 26.1.2021 19:56
Petra Stará alias Čubakabra. Výjimky se udělují, ale rozhodně ne na lov trofejové zvěře za noci - zkoušíte opravdu hloupé výmluvy. Metodika pro udělování výjimek hovoří jasně, co lze a naopak nelze povolit. A výmluva na fotku je opět hloupá. Pokud zveřejníte fotku zvěře, jedná se o prezentaci úlovku a jako taková musí splnit určité náležitosti. Vzdělávání schází hlavně vám.
Vaclav Rejchrt reaguje 26.1.2021 18:22
Jinak jen jsem popsal co měl můj již bývalí Rossler titan 6 standard mimo téma.
Vaclav Rejchrt reaguje 26.1.2021 18:04
Tak tedy pane Jásenský jen tak mimo téma nevím, nevím jakého Rosslera jste viděl nebo o něm slyšel, ale ten můj měl na hřbetě pouze jednopojistku to znamené že zajišťoval jak spoůšť tak závěr. A měl jsem u něj nejdříve momentovou spoušť a pak jsem předělal na tovární s napínáčkem, kterou jsem dostal také ke kulovnicí.
Josef Jasenský reaguje 26.1.2021 12:40
Tak naposled. X-bolt ma pojistku bud odjištěnou nebo zajištěnou. Rossler zajištěno,střed vybiješ,pak odjištěno na střelbu.u X-bolt se musí nastavovat chod odporu spouště.Rossler ji má bez napínáčku jak jiné s napínáčkem.Pane Tihelka doporučuji sednout k netu a porovnat si tyto 2 zbraně.na youtube jsou i videa. Lovu zdar
Jan Brabec reaguje 26.1.2021 12:28
Pokud vím,tak otázka zní zda má někdo praktické zkušenosti s kulovnicí Browning X-Bold.Proč sem tedy taháte daňka ve 20:00.Jestli tedy někteří k dané otázce nemáte odpověď,najděte si podmínky lovu jinde.Jak zde čtu tak o kulovnici nikdo nic neví, tak se paní (nebo slečna) mimo to že je vyvrhel nic moc nedoví.
Josef Jasenský reaguje 26.1.2021 12:14
Je smutné,že se loví trofejová v noci. Snad ta Čuba-kabra,neloví holou zvěř celorocně. Pane Tihelka jestli můžu poradit mrkněte na toto-Kulovnice Rössler Titan 6 Lux.X-bolt je vedle toho obyčejný čagánek.Máme obě dvě zbraně ve spolku tak mužu porovnat. A ještě u toho Rosslera muzete vymenit hlaven do 5minut.
Petr Škrabka reaguje 26.1.2021 10:48
Je vidět, paní Stará, že máte čisté svědomí ohledně tohoto lovu daňka, když se honem mění jméno, bydliště atd. Předpokládám, že zrovna VY jste výjimku udělenou neměli...
Čubakabra reaguje 26.1.2021 09:39
@Lukáš Havlíček - pro VAši informaci, státní správa myslivosti může povolit výjimku ze zakázaných způsobů lovu! Když už se snažíte hledat problémy, zkuste si nejdřív nastudovat zákony, vyhlášky a další související. Na levé straně je, jelikož foto je pořízené ihned po ulovení kusu, nikdo s ním ještě nemanipuloval. Najděte si jinou diskuzi, kde budete moci svá moudra prezentovat, děkuji
Tonda Richter reaguje 25.1.2021 18:52
Všechno se loví v noci s nočním viděním. Pole, les bez zvěře a beze škod. Cílem je potkávat se zvěří jenom výjimečně nebo vůbec. Plán se musí plnit . Jen tak dál. Lovu zdar. Přece proto se loví!! To má pro zvěř smysl a užitek !
Lukáš Havlíček reaguje 25.1.2021 07:24
Petra Stará: Budu moralista, píšete kolem osmé večer na sněhu. 449/2001 Sb. Zákon o myslivosti HLAVA V ZAKÁZANÉ ZPŮSOBY LOVU § 45 m) lovit zvěř kromě prasat divokých a lišek obecných za noci, tj. hodinu po západu slunce až do hodiny před východem slunce; A ještě si trochu pletete levou a pravou ruku...
Čubakabra reaguje 24.1.2021 23:39
Dobrý večer, X Bolta mám od srpna 2020 v ráži .30-06 Spr., optika Yukon Photon 6x50 RT. Používám střelivo Lapua mega 12 g. Poslední kus dańek v ohni na cca 100m na sněhu, kolem osmé večer, přikládám foto.
Petr Tihelka reaguje 20.1.2021 10:28
Dobrý den, má někdo praktické zkušenosti s výše zmíněnou kulovnicí? Předem děkuji za reakci.