ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
13 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelení říje Slovensko 2019 - Štiavnické vrchy
Jelení říje Slovensko 2019 - Štiavnické vrchy
vloženo: 23.9.2019 23:17
autor: Bronislav Malinka

úlovky (svět)

Francie 2017
Francie 2017
vloženo: 6.8.2017 19:14
autor: chasse

trofeje

letošní osmerák a loňský vidlák
letošní osmerák a loňský vidlák
vloženo: 30.7.2017 20:24
autor: Jaroslav Hampejs

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 9.10.2012 08:32
autor: Marek Drha

zbraně

Kulový troják Merkel
Kulový troják Merkel
vloženo: 6.1.2019 03:40
autor: jan chadt

fotopast

...
...
vloženo: 26.5.2015 06:41
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Igor Pičulin - Slovinský malíř III.
Igor Pičulin - Slovinský malíř III.
vloženo: 23.7.2020 21:20
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 204578 fotek (39 dnes)
  • 7033 videí (0 dnes)
  • 326 odkazů (0 dnes)
  • 5707 inzerátů (5 dnes)
  • 303 diskuzí (0 dnes)
  • 665774 komentářů fotek (146 dnes)
  • 12477 komentářů videí (0 dnes)
  • 2923400 hlasování fotek (500 dnes)
  • 53675 hlasování videí (3 dnes)
  • 34513 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 29 online

Připomínky a názory
Diskuze

Kulovnička FOX 2 .222 rem

Mila Šebela vložil 23.2.2021 13:39
Vaše postřehy, zkušenosti, přesnost střelby, jaké střelivo používáte...
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Michal Conkar reaguje 31.3.2021 22:09
Túto zbraň mám už 50 rokov, bola to moja prvá zbraň a takmer 30 rokov jediná guľová, s ktorou mám nespočetne veľa krásnych zážitkov. Všetko podstatné o tejto zbrani už tu je napísané.
Mila Šebela reaguje 27.3.2021 18:39
Už je doma. Osazená lepším puškohledem, nastřelená a nachystaná k lovu. Mám z ní radost. Pro Michala B. - poslal jsem Vám e-mail.
Mila Šebela reaguje 26.2.2021 10:06
Pro Michala B. - Máte SZ. Zdar.
Petr Roth reaguje 24.2.2021 19:55
Dobrý den, tuto kulovničku mám v celopažbě cca 20 let. Je to má nejoblíbenější zbraň. Jak již bylo psáno, střelba na 200m není problém. Na lov srnčí, škodné snad není lepší ráže. Používám SB poloplášť, přesnost dokonalá. Tuto zbraň vřele doporučuji. Lovu zdar !
Michal_B. reaguje 24.2.2021 16:41
Kupte jí, je skvělá! Je to moje nejnošenější flinta od jara do podzimu... Doporučuji. Pro více informací klidně piště do SZ. Lovu Zdar!
Jan Slavětínský reaguje 24.2.2021 14:04
Kamarád a kolega myslivec říkává, že s Foxem si nejvíce užil myslivost. Podmínky zákona,lov černé a charakter honitby ho donutily pořídit si jinou flintu. Ale vzpomíná na ní..
Milan Jirmann reaguje 24.2.2021 09:37
Tuto kulovnici jsem měl před 30 lety doma na půjčenou zkoušku. Nějakou lišku, srnčí, černou a mufloní (holou) jsem s ní ulovil. Náš fořt ji měl taky a lovil s tím černou i vysokou. Používal jsem náboje SB poloplášť a celoplášť. Velice podařená a přesná zbraň. Ráže to je rychlá, tak pozor, tak je potřeba na střílení holý plac. Nakonec jsem si pořídil CZ 527 v ráži 223 Rem. Zatím nejpřesnější střelivo do této ráži co jsem měl bylo SB se střelou HPBT. Toto střelivo se vyrábí i do 222 Rem. Možná by stálo za to ho zkusit. Jestli je ta flinta v pořádku a sedí Vám, tak neváhejte. LOVU ZDAR!!!
Miroslav Vinš reaguje 24.2.2021 08:42
vynikající zbraň, pro přesnost střelby německý napínáček bez konkurence, náboje RWS naprosto shodný soustřel s náboji SB Match, vyplatí se dobrý puškohled s velkým zvětšením, střelba do 200 m na srnčí a škodnou OK, většinou vše v ohni nebo pouze pár kroků, poměrně citlivá na vítr a samozřejmě nelze střílet přez sebemenší překážky, v době, kdy se mohla používat k lovu spárkaté bez omezení s ní mnoho dobrých střelců ulovilo bez problémů množství černé, dančí ba dokonce jelení zvěře, vždy je to ale o rozumu a umění myslivce, pokud se Vám dostane do ruky udržovaná FOX 222, nemá chybu a můj názor je, že je lepší než současná produkce
Petr Hruška reaguje 24.2.2021 07:11
Je to předchůdce CZ527, kterou v této ráži vlastním. Takže nemůžu soudit konfort německého napínáčku a pojistku. Vše ostatní ale myslím zůstalo zachováno. Trochu problém malého mauserovského závěru je přebíjení. Náboje mají hodně krátkou stavební délku a třeba u mého kusu je potřeba sunout závěrem přiměřeně rychle, bez tlaku do boku. I tak se mi občas (cca každé desáté přebití) náboj sekne. Ale je to jen o cviku a možná i tím, že jsem si zásobník při stejné pružině o jeden náboj zkrátil. Povrchovka je kvalitní, moc nerezatí, ale nejde to srovnat s ruskými zbraněmi. Po dešti je samozřejmě třeba sušit a konzervovat. Závěr jde rozebrat rukou do mrtě. Někdy trochu vadí zásobník před pažbou (při přesouvání po opěrce), ale já ho zase v nouzi (střelba ze stoje) používám jako opěrný bod. Navíc zbrani sluší a nespletete si ji. Flinta je lehoučká (2,7kg) a střelba téměř bez zpětného rázu umožňuje sledovat dění v puškohledu i po výstřelu. .222 je rychlá střela a předpokládám, že opotřebení vývrtu záleží na počtu výstřelů z daného kousku. Jinak přesnost při té rychlosti je velmi dobrá a úměrně závislá na použitém střelivu. Do této ráže je o dost menší výběr střeliva, než do .223. Osobně bych varoval před SB. Lítají v dost velkém rozptilu a v srnčím se mi kolikrát rozpadly, nebo přetočili po ose. Používám jen polopláště. Nejlepší vyráběla Lapua, ale jejich výroba už skončila. Dobré, ale dražší jsou RWS. Cenově úplně mimo mísu, pak Normy. Momentálně v poměru cena/přesnost/výkon je Sako. Nejen zákon, ale i já osobně bych se vyvaroval použití na jakoukoliv zvěř černou. Na kupované zbrani určitě ověřit soustřel. Ať Slouží, za mě rozhodně doporučuji.
Mila Šebela reaguje 23.2.2021 13:41
Pište. Chci si ji pořídit na škodnou. Potřebuji víc informací... Předem děkuji za věcné komentáře.