ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
14 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Lovu zdar
Lovu zdar
vloženo: 14.2.2019 09:47
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Kanadský los - Britská Kolumbie
Kanadský los - Britská Kolumbie
vloženo: 26.1.2016 13:20
autor: Radek

trofeje

Letošní srnec
Letošní srnec
vloženo: 14.5.2020 16:58
autor: František Šmída

zvěř v přírodě

Liška v oboře
Liška v oboře
vloženo: 2.6.2020 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

Zetky se nám sešly.
Zetky se nám sešly.
vloženo: 19.6.2012 15:37
autor: Petr Waclawek

fotopast

...
...
vloženo: 6.10.2019 08:36
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

*
*
vloženo: 15.7.2016 20:17
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 219092 fotek (0 dnes)
  • 7287 videí (0 dnes)
  • 328 odkazů (0 dnes)
  • 6857 inzerátů (0 dnes)
  • 296 diskuzí (0 dnes)
  • 720096 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12536 komentářů videí (0 dnes)
  • 3139514 hlasování fotek (0 dnes)
  • 54133 hlasování videí (0 dnes)
  • 35610 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Diskuze

Lov spárkaté zvěře v noci na základě výjimky ze zákona

Jaroslav Vozáb vložil 21.2.2022 11:02
Vážení kolegové, jak vidíte lov ostatní spárkaté zvěře v noci? Tento zakázaný způsob lovu může být povolen na základě žádosti na ORP.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Martin Jemelka reaguje 24.4.2022 17:20
Chlapci, stačí otevřít časopis Myslivost... Na každé druhé stránce reklama na termovizi, a kde ne, tak zase na tlumič... Co to má pak dělat?... Nikam jinam to nespěje...
Sojka reaguje 3.3.2022 10:29
Jóóó Pavle, já na to upozorňovat nechtěl. Ale lovuzdaráci, co tomu sami nerozumí a hrozně by chtěli poučovat jiné a ještě to napíšou velkými písmeny, to je klasika. Doporučoval bych třeba J.Kovařík, C.Rakušan, "Myslivecká mluva", upravené a doplněné vydání, 1999, str.71.
dakslkopov reaguje 3.3.2022 05:37
Ještě bych dodal,že nejen vždy a jen lovu zdar,ale i zdar. A už to nechte,protože je to asi hodně těžké pochopit. Vlastně se ano nedivím...
Michal Conkar reaguje 2.3.2022 10:40
Pán Nový, čudujem sa Vám, že ako obyvateľ Prahy neviete o tom, že pražské Sojky sú omnoho múdrejšie ako iné a preto ich poučovať nemožno. Vedia totiž ešte viac ako všetko.
Sojka reaguje 2.3.2022 07:10
Pane Nový, zjevně jste nepochopil, že se jedná o sarkasmus a jemný šťouchanec a s Dakslem se známe leta. Jste velmi laskav, že se mě pokoušíte poučovat, ale už to nedělejte.
Jan Nový reaguje 1.3.2022 20:22
Sojka, jediná odpověď na Lovu zdar, je vždy a JEN Lovu zdar.
dakslkopov reaguje 1.3.2022 05:02
Sakra Milane,máš pravdu!!!No,spletl jsem se....
Sojka reaguje 28.2.2022 16:54
Daksle, ty vole starej, říká se Lovu dík! nebo Lovcův dík!, už by sis to mohl pamatovat, tluču Ti to hlavy už dost dlouho a Ty tu mysliveckou mluvu pořád przníš :-) a nedáš si říct :-).
Martin Medek reaguje 28.2.2022 09:13
Náhodou příspěvek dakslkopova je velmi trefný a výztižný a nevím jak jiní, ale já ho myslím pochopil velmi dobře. Co jak se nyní v myslivosti děje asi všichni dobře víme a ať to bude povolené nebo ne, tak to se to dělat bude dál, stejně jako se to dělá už nyní. Já myslivost provozuji necelých 10 let ale předtím jsem cca 20 let rybařil, což si dovolím tvrdit, že je principielně velmi podobné. Proto možná u myslivosti je můj vývoj o něco rychlejší. Nicméně stejně jako u ryb se k tomu musí člověk prochytat, tak i zde je potřeba se ke klidu dostat časem a pomocí úlovků (možná za tohle budu lehce lynčován, ale u mě je to tak) Když to vezmu zpět k rybařině. Začal jsem jako mladý neumětel, za rok chytl jednoho, dva kapry, které jsem samozřejmě vzal domů na pánvičku. Postupně jsem tomu začal více a více propadat, až jsem se tomu velmi slušně dostal na kloub a nebyl problém za rok nachytat desítky kaprů z nichž šla většina opět do mrazáku. Což postupem času člověka omrzelo až jsem postupně přešel na druhou stranu extrému, kdy jsem všechny ryby pouštěl a postupem času začal "masaře téměř nenávidět". Na druhou stranu člověk spadl do kaprařiny, která z prvotních krůčků přešla k bivakům, několidenním výpravám, proležených a prospaných dnů na lehátku, atd... Po pár dalších letech jsem se hodil do "normálu", k vodě jedu když se mi chce, na půl den, max přes noc, ryby většinou pouštím, ale když dostanu chuť tak pár kousků za rok jde domů... K vodě chodím hlavně kvůli klidu, hezkému počasí a ryba už je jen bonus navíc. V myslivosti jsem cca za polovinou této cesty. Do lesa již nechodí denně, lov ve tmě mě pomalu přestává bavit a raději si dám podvečerní šoulačku se psem a projdu se, než celé noci proležet (někdy doslova prospat) na kazatelnách a čekat až přijde na hromadu tlupa černé. Nicméně lovů v noci a ulovených prasat mám za sebou spousty a občas i něco co by se úplně dělat nemělo, ale to asi každý kdo má koule na to to přiznat.
dakslkopov reaguje 27.2.2022 15:20
Nikdo se nás na souhlas neptá a ptát nebude. Nemyslím si,že byl mimo téma.Jen shrnuji co se děje. A lovčí dík? Kdo mě zná,chápe. Jasně,nekažme si neděli.
Milan Jirmann reaguje 27.2.2022 13:06
Pro dakslkopova. Tak zní zadání tématu - Lov spárkaté zvěře v noci na základě výjimky ze zákona. Ten Váš příspěvek byl trochu mimo téma. A ještě k tomu Lovčí dík. Stačilo by napsat souhlasím nebo nesouhlasím a psát v klidu a bez emocí. Nic ve zlém a nekazme si neděli. LOVU ZDAR!!!
dakslkopov reaguje 27.2.2022 12:29
Nevyla ale byla...
dakslkopov reaguje 27.2.2022 12:28
Milan Jirman. Pokud ta reakce vyla na moji reakci,tak je smutné,že nechápete. Toť vše.
Michal Conkar reaguje 27.2.2022 08:42
Keď už to musí byť, tak dakslkopova doplním, že aj na poplatkových naháňkach na raticovú zver, pri pôsobení svorky platených dvadsiatich a viac psov, sa aj cez deň tiež prihodia zaujímavé príhody a takisto sa uloví všeličo.
Milan Jirmann reaguje 27.2.2022 08:12
Tak to byl zase příspěvek k věci. Nějak nechápu vaše myšlenkové pochody. LOVU ZDAR!!!
dakslkopov reaguje 27.2.2022 06:40
Děkujeme za informaci. Ale ono je to zcela běžná věc. Ještě se u toho vemena fotí.Na konci laufu pro lov nezbytný tlumič rázu,bez kterého si to nikdo nedokáže představit( jak ti blbci bez toho mohli léta lovit) pod úlovkem vzdálenost 400m a rada,že pokud se Vám nedaří snížit počty spárkaté zvěře,přijedou a za poplatek Vám jí vytlučou. No,neberte to. A to pro nedostatek sazenic smrku,bude LĆR vysazovat velkoplošně listnáč.Bez oplocenek ho ta hnusná zvěř sežere a tak příjde holokaust. A vlk??? to je původní zvěř.Ten tu již byl před náma.Ostatní zvěř ne a LČR taky ne.Jděte už do VRDELE!!! Lovčí dík!
Libor Vytrhlik reaguje 26.2.2022 15:37
Dobrý den rád bych přispěl do Vaši diskuse mojí vlastní zkušeností Po 37letech které se věnují myslivosti si chci splnit svůj sen a tím je lov jelena v říji. Tři roky obvolávám, sháním Až když už si myslím že by to mohlo klapnout tak na druhé straně telefonu zazní věta(ne ve všech případech) VEMTE SI SEBOU NOČNÍ VIDĚNÍ,načež vždy odpovím:Děkuji ale lovit jelena v noci nebudu. Chci tím říct že je na každém z nás jak se budeme chovat.
Michal Conkar reaguje 25.2.2022 08:43
Nepochybne vznikajú pri love v noci problémy tak, ako aj cez deň. Záleží to však snáď výlučne od zodpovednosti ľudí. Ale plač nepomôže. Treba sa prispôsobiť, hľadať aj tie "lepšie" stránky veci. Samozrejme to chce trocha zvýšiť kontrolnú činnosť MH a MS a ostatných zodpovedných členov aj v noci a v prípade zistenia nezákonného konania vyvodiť prísne dôsledky. Tých skutočných grázlov snáď nieje väčšina. Skúste si pozrieť príspevok "Konec divočáků v Čechách vložil Jan Štěpánek 16.7.2017 23:16" a posúdiť opodstatnenosť predpovede apokalypsy diviakov v ČR, ktorú majú zaviniť poľovníci.
petr vesely reaguje 25.2.2022 05:51
KRÁSY MYSLIVOSTI...."Tak jsem dnes střelil o půl dvanácté v noci, na hromadě smradlavé siláže oboustranně korunového, pětiletého jelena. Termoška mi ukázala, že jde k mému zateplenému posedu. Zmocnila se mě taková lovecká horečka, že jsem musel povypínat vyhřívání které jsem měl v oděvu na sobě. Ani nevím proč si sebou beru do báglu "hejkala" když jinam než na posed nepáchnu. Už začal obcházet hromadu. Na nic jsem nečekal a jak jsem ho v NV uviděl, fláknul jsem mu jí. Praštil sebou jako hruška. Teď ještě sehnat nějakého blbečka který mi pomůže ho uklidit. Je jich stále míň a míń. Myslím tím jelenů i těch blbečků."...... Myslím pánové pravověrní myslivci, že toto je už dlouhou dobu v mnohých honitbách realita. KRÁSY MYSLIVOSTI - už jsou ty tam. A nevrátí je nikdo.
Milan Jirmann reaguje 24.2.2022 08:53
Ještě jedna poznámka. Pouze se tím zlegalizuje to, co se již ve většině honiteb v současnosti děje. LOVU ZDAR!!!
Michal Conkar reaguje 23.2.2022 21:50
Znova opakujem, že je potrebné sa pozrieť pravde do očí. V sekcii video je dosť príkladov toho, ako to vyzerá v praxi už niekoľko rokov.
Juras reaguje 23.2.2022 21:21
Já to vidím,že už se svět uplně zbláznil,normální myslivec s odkazem na staletí našich tradic přece nemuže mít dobrý pocit z takového lovu,už koukáme do těch termovizí,digitálu atd.já to mám taky,ale nenapadlo by mě něco takovýho co bude povoleno střelit v noci.Není snad lepší požitek jít třeba za tmy ráno a koukat jak se rozednívá vidět zvěř a pak když jsem si naprosto jist že,střílím zodpovědnou ránu kterou nevrátím pokud se ovšem baavíme o chovu a lovu,jenže naši odborníci co schvalují tyto zákony o myslivosti snad ani neví jak to dopadne....
Michal Conkar reaguje 22.2.2022 14:31
Myslím, že sa treba pozrieť pravde do očí, vieme ako to ide v praxi. A ako píše pán Jirmann, záleží to výlučne od ľudí. V rukách rozumného poľovníka to fungovať môže bez problémov, ale v rukách hlupáka je nebezpečná aj vzduchovka za bieleho dňa.
Milan Jirmann reaguje 21.2.2022 12:42
Teď je to na výjímku, ale v připravovaném zákoně to je u samičí zvěře, veškeré spárkaté, hotová věc. My u nás to máme povolené, ale vždy bude záležet na tom, kdo má v ruce kulovnici. LOVU ZDAR!!!