ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
14 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Letošní čtvrtý srnec
Letošní čtvrtý srnec
vloženo: 30.7.2017 21:01
autor: Zbyněk Oliva

úlovky (svět)

Barevná Kanada
Barevná Kanada
vloženo: 23.2.2015 08:08
autor: Děda z lesa

trofeje

Včerejší srnec
Včerejší srnec
vloženo: 12.7.2019 20:01
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

Raději nerušit
Raději nerušit
vloženo: 13.4.2015 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

Brno Effect - úprava pažby
Brno Effect - úprava pažby
vloženo: 1.5.2018 07:34
autor: jirka krbeček

fotopast

brum,brum...1
brum,brum...1
vloženo: 8.4.2020 13:47
autor: pali1

myslivecké umění

nové
nové
vloženo: 22.1.2015 19:08
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 224976 fotek (18 dnes)
  • 7521 videí (2 dnes)
  • 331 odkazů (0 dnes)
  • 7806 inzerátů (5 dnes)
  • 298 diskuzí (0 dnes)
  • 732551 komentářů fotek (22 dnes)
  • 12674 komentářů videí (2 dnes)
  • 3206856 hlasování fotek (80 dnes)
  • 54947 hlasování videí (3 dnes)
  • 36287 registrovaných uživatelů
    4 dnes nových, 29 online

Připomínky a názory
Diskuze

Montáž kameny/klapky, zetka celopažba 8x57S

Filip Mičulek vložil 19.1.2023 09:35
Zdravím, zdědil jsem zetku 8x57S se starým puškohledem lovec s německým křížem a klapkovou montáží. A chtěl bych na to dát lepší puškohled. Flinta je ještě po pradědovi, ale já ji zdědil po mém největším idolu myslivosti mém dědečkovi který bohužel zemřel. No proto nechci na flintu dávat lištu nebo jinou montáž. Tak se chci zeptat zkušenějších, na kolik asi vyjde udělat klapky na nový puškohled?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 22.1.2023 14:59
Úplně stejně jak píše Rudolf to mám na své Zetce po tátovi já taky. Nový kameny s drážkama pro násuvku. Jen ty původní s nějakým starým Lovcem nebo Srb a Štys se bohužel nezachovaly...jinak klapka pro kukr s větším objektivem jak 32 je problém...vysoká stavební výška a tím pádem větší páka a působení zpětnorázových sil. Ale stejně 7x50 už na Zetce vypadá blbě, 6x42 je rozumný kompromis vzhledu a užitných vlastností.
Rudolf Husák reaguje 21.1.2023 23:23
Já osobně bych spodní části klapkové montáže vyklepl a schoval s originál puškohledem, kdyby si to někdy chtěl jednoduše vrátit do originálu. Ve stejné velikosti nechat udělat a naklepnout tam rybiny a puškohled do klasických kroužků 25-30 tubusu?, které běžně koupíš a uchycení podobné, nízké násuvné montáži. Puškohled v podstatě nesundávám a lovím vše přes optiku. Je to nejlevnější zásah a můj názor...
Pavel Sochor reaguje 20.1.2023 11:32
Ještě puškař pan Kresánek z Noveho Jičína
Ivo Zahradník reaguje 19.1.2023 14:49
Nová klapka se dá koupit od RECKNAGEL. Řešil jsem tohleto u trojáku (nedořešil). Samotná montáž je docela drahá a pak další a podstatnější problém je ten že je to třeba dopasovat na původní kameny. Moc puškařů to dělat nechce protože je to pracné a když přiberou víc než by měli tak zbraň nebude držet nástřel. Dovozce těhle montáží je ESAKO SÝKORA ARMS s.r.o a prý zařídí i dopasování na zbraň (cca 5000+ dle náročnosti), samozřejmě je nutno dodat zbraň na firmu tj.do Pardubic. https://zbrane.esako.cz/klapkova-montaz
Ivo Zahradník reaguje 19.1.2023 14:47
Nová klapka se dá koupit od RECKNAGEL. Řešil jsem tohleto u trojáku (nedořešil). Samotná montáž je docela drahá a pak další a podstatnější problém je ten že je to třeba dopasovat na původní kameny. Moc puškařů to dělat nechce protože je to pracné a když přiberou víc než by měli tak zbraň nebude držet nástřel. Dovozce těhle montáží je ESAKO SÝKORA ARMS s.r.o a prý zařídí i dopasování na zbraň (cca 5000+ dle náročnosti), samozřejmě je nutno dodat zbraň na firmu tj.do Pardubic. https://zbrane.esako.cz/klapkova-montaz
Pavel Haša ml. reaguje 19.1.2023 14:10
Zdravím, to je spíš otázka na nějakého puškaře. Jelikož jsem si všiml že jsi od NJ, tak jen v okolí. Rybovič-Beskydy (Malenovice u Frýdlantu n. O.), Suchánek- Jezernice, Stašek- Krnov, a pak 2 celkem vytížení Staněk- Křelov a Hadaš Vsetín... Jen co znám. Obvolej a oni ti určitě sdělí orientační cenu. Jinak pozor na to, jaký "lepší" puškohled bys na to chtěl dát. Protože mám obavu že když tam dáš puškohled s velkým objektivem, tak se může stát, že to nepůjde sundat, neb se bude objektiv dotýkat hlavně. Ale možnosti ti určitě sdělí určitý puškař... Já osobně bych nechal předělat kameny na schwenk montáž a puškohled o 42mm objektivu... Ať se daří