ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
12 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Nejsilnější trofeje roku
Nejlepší naháňky roku
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2015
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2016
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2017
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2018
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2019
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2020
Dnešní naháňka Horní Lhota
Dnešní naháňka Horní Lhota
počet kusů: 11
vloženo: 18.1.2020 20:03
autor: Radek Šlimar

Krásná tečka za letošním nádherným kaňkováním.
Krásná tečka za letošním nádherným kaňkováním.
počet kusů: 3
vloženo: 6.2.2020 12:25
autor: Pavel Štěpánek ml.

Sele.
Sele.
počet kusů: 1
vloženo: 22.2.2020 03:15
autor: Milan Švanda

sele z nadháňky
sele z nadháňky
počet kusů: 1
vloženo: 14.1.2020 21:09
autor: Karel Kolář

Statistika
  • 184286 fotek (30 dnes)
  • 6698 videí (2 dnes)
  • 328 odkazů (0 dnes)
  • 4828 inzerátů (5 dnes)
  • 324 diskuzí (0 dnes)
  • 584814 komentářů fotek (40 dnes)
  • 12534 komentářů videí (0 dnes)
  • 2577728 hlasování fotek (382 dnes)
  • 52129 hlasování videí (5 dnes)
  • 32837 registrovaných uživatelů
    5 dnes nových, 43 online

Připomínky a názory
Diskuze

MYSLIVECKÉ PLÁNOVÁNÍ

lesupán vložil 24.1.2020 07:54
Ahoj všichni.
Nedávno jsem četl článek v časopise myslivost na téma myslivecké hospodaření. Ze článku jsem pochopil následující :
myslivecké plánování chovu a lovu zvěře bude vycházet z minimálních stavů? Bude se zpracovávat elektronickou formou? Kdo zaplatí sdružení program na zpracování mysliveckého plánování? Kdo zaplatí mysliveckému sdružení počítač, který bude k plánování zapotřebí?
Ano, spoustu lidí má dnes doma k dispozici svůj počítač, ale ruku na srdce je spousta starčích mysliveckých hospodářů, kteří s počítačem a s novým programem nebudou umět zacházet a co pak??
Děkuji za Vaše názory a připomínky.

Prosím jen seriozní odpovědi, ne sprosťárny a hádky, děkuji.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Vaclav Rejchrt reaguje 1.2.2020 15:59
Zdar, není to pouze o počítači. Správný hospodář, který myslivostí žije a dělá to protože ho to baví tak mu je jedno jestli si to napíše na svém počítači nebo jiném. Pokud nědko vymýšlí a přemýšlí jak to udělat aby mu ho zaplatil spolek tak to je pouze u mě vyčůránek a takové vypočítavé lidi nemám rád a myslím si že by neměli ani takovou funkci dělat. Dnes má počítač doma každý. Horší je to s těmy staršími kteří si žádné novinky nepřipouští a nechtěji se nic nového učit. Pokud chci myslivost dělat musím jít s dobou a přizpůsobovat se všemu co se po mě požaduje to se nedá nic dělat i když některá ta lejstra jsou se dá říct na h..... Já třeba tu elektronickou formu výtám už to aspoň nebudu muset vypisovat ručně.
František Havran reaguje 29.1.2020 22:48
lesupán - Já plně souhlasím s K.Marikem. Já mám v hluboké úctě NĚKTERÉ dříve narozené myslivce. Ale svět jde dopředu. před několika set lety se tak ptali - umíš číst a psát? Neumíš? Tak to je mi líto... Dnes jsme takto v počítačové době. Já tomu rozumím a plně chápu Vaše ustarání, ale za prvé - to je potřeba pořád furt za všechno chtít peníze? Kdo mi dá to, kdo mi dá tamto.... Každý má na to, aby nakoupil náboje, puškohledy, flinty a další nesmyslné chujoviny, na které je reklama v Myslivosti. Ale jak se má skládat na krmení nebo něco jiné potřebné, to je vždycky řečí jak na Zelném trhu... To je problém, aby spolek koupil hospodářovi počítač? V dnešní době? No tak spolek koupí počítač za 5000 a žádný specializovaný program na to potřeba není, tak jaképak copak. Nebo ať si hospodář zajde do knihovny, internet kavárny, k synovi,k vnukovi... Ať mi nikdo netvrdí, že spolek nemá pár tisíc na počítač. Tomu opravdu nevěřím... A pokud na tom už starší páni neumí pracovat, tak mají dvě možnosti. První je, poprosit někoho mladšího, aby jim s tím pomohl. A pokud je jejich ego tak vysoké, že se k tomu nesníží, no tak je prostě na čase uvažovat o tom, že tuto funkci nemůže vykonávat... Tak to v životě chodí... Když mě "starší" chlapi poprosí, vždycky se jim snažím pomoct, protože já budu třeba taky jednou starý a nebudu moct. Ale na tohle prostě brát ohled nemůžeme. Doba jde kupředu, tak se tím musí "funkcionáři" popasovat. A pokud na to nemají, tak to prostě dělat nemůžou....
lesupán reaguje 29.1.2020 12:33
A to je asi ten problém, který jsem nepochopil, každopádně děkuji.
K.Marik reaguje 29.1.2020 11:31
Ano, dle novely se bude udržovat stav až do minimálních stavů, směrem nahoru to nebude zákonem omezeno, ale spíše dohodou s majitelem pozemků,bude se to zpracovávat elektronicky do formulářů na stránkách min. zemědělství, nebude na to potřeba žádný program. Počítač ani připojení Vám nikdo nezaplatí, můžete použít veřejně přístupný, např. knihovny, internet. café apod.Myslím si, že právě toto jsou kroky velmi pozitivní, které plánování snad zjednoduší. Pokud bychom se ohlíželi stále na ty starší nic by se neposunovalo dopředu, ale stagnovali bychom. Novela zákona je myslím dostupná na stránkách agrární komory, možnost vyjádření k ní byla do 20.1. Bohužel ze strany ČMMJ se ke členům nic nedostalo.....