ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
12 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jubilejní daněk
Jubilejní daněk
vloženo: 11.1.2019 18:58
autor: Franta Cígl

úlovky (svět)

Můj letošní
Můj letošní
vloženo: 18.1.2018 12:03
autor: Daniel Donaťák

trofeje

stříbrný a raritní-detail srnce
stříbrný a raritní-detail srnce
vloženo: 1.4.2012 00:18
autor: Zdeněk Urban

zvěř v přírodě

Liška vs. řeka 3
Liška vs. řeka 3
vloženo: 26.3.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

Celopažba Gejdoš-Koryčany  ...pro kolegu Šikla
Celopažba Gejdoš-Koryčany ...pro kolegu Šikla
vloženo: 15.2.2020 19:37
autor: František Mlčoch

fotopast

...
...
vloženo: 6.10.2019 08:36
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Portrét
Portrét
vloženo: 7.4.2012 09:29
autor: Mgr. Ondřej Bělka
Statistika
  • 189351 fotek (23 dnes)
  • 6778 videí (0 dnes)
  • 328 odkazů (0 dnes)
  • 5001 inzerátů (1 dnes)
  • 315 diskuzí (0 dnes)
  • 605687 komentářů fotek (21 dnes)
  • 12571 komentářů videí (0 dnes)
  • 2665392 hlasování fotek (202 dnes)
  • 52572 hlasování videí (0 dnes)
  • 33180 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 19 online

Připomínky a názory
Diskuze

Nemoc srnčí zvěře

Patrik Dvořák vložil 27.3.2020 20:21
Zdravím myslivce, byl jsem na čekané a večer mi přišel viditelně nemocný kus s papylomatozou nebo jak se to píše. Ptám se jak to je správně popř. jak jste domluvení ve vašich MS, lovit cokoliv, kdykoliv a jakkoliv, nebo ????
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Lukáš Havlíček reaguje 2.5.2020 00:32
Já souhlasím s Patrikem Dvořákem. V případě tohoto onemocnění by měla zasáhnout státní správa a vydat nařízení o lovu nakažené zvěře. Je nesmysl žádat o povolení.
Žaloudek Josef reaguje 26.4.2020 17:43
Každopádně lovit,jinak se to šíří.Vyřídit povolení a nekompromisně lovit.Viděl jsem kusy,které nemohli ani kloudně chodit,jaký měli papilom mezi běhy.Na fotce je jen slabý odvar toho,co dokáže na srnčím vyrůst.
Bernard reaguje 16.4.2020 20:16
Tak ať si ti vaši chytrolíni o tom něco přečtou, nebo se zeptají veterináře, který se v tom orientuje.
Pavel Pavlas reaguje 9.4.2020 11:01
O potřebě odstranění nemocných kusů s papilomatozou někteří členové nechtějí slyšet s názorem "stejně jim to upadne" a co kdyby si někdo ulovil srnce navíc ?
Bernard reaguje 8.4.2020 09:27
Tak to rychle změňte, protože kus s papilomatózou je potřeba z chovu odstranit neprodleně!
Pavel Pavlas reaguje 6.4.2020 10:03
U nás papilomatozní srnčí může lovit pouze ten kdo má patřičnou povolenku a do plánu lovu , takže pokud už mám odloveno nebo nemám povolenku na VT musím srnčí pustit...
dakslkopov reaguje 31.3.2020 20:14
bohudík.Oprava.
dakslkopov reaguje 31.3.2020 20:12
Perfekní.Tak teď už víme jak na to.To by to tu dopadlo.Bohužel,vše musí mít svůj řád a nebo bohužel.Ale nemá to tu cenu řešit.Jde to si zažádat a funguje to.To je vše pane se jménem.
Patrik Dvořák reaguje 30.3.2020 20:12
No tak zrovna za tou byrokracií si stojím pane bezejmenný. Víte, vyřizuji kde co a když např. na zvěřní políčka, od tří úředníků máte tři jiná vysvětlení, tak mě to úplně vytáčí a tak je to s kde čím, nebo máte pocit, že není co zjednodušovat??? No ono to možná není v obecném zájmu, to aby ti ouřadi měli co dělat a hlavně si hrát na bohy, dá povolení nedá, to je přece nesmysl. Pokud ta nemoc je problém, má veterina nařídit likvidaci, kdykoliv, jakkoliv a bez nějakých žádostí a povolení. Má to být jasný, jednoduchý a stručný, nic víc, nic míň, to je jen můj názor.
dakslkopov reaguje 29.3.2020 13:05
Miloši máte naprostou pravdu.U nás se to řeší naprosto stejně.Ostatní jsou jen řeči.Jen to zkusit a místo psaní o byrokracii co nejrychleji zažádat.Lovu zdar.
miloš matras reaguje 29.3.2020 08:06
Jako MH jsem si požádal ještě před vyhláškou o lov spárkaté napadené "papylou" a bylo mi vyhověno na 3 roky. Bez omezení doby lovu, jen pořídíme foto, které jako doklad s číslem plomby pošlu e-mailem příslušnému úředníku na OSSM. Takže žádná byrokracie, jen prostá lidská domluva.
Patrik Dvořák reaguje 28.3.2020 20:06
No to je přesně to čeho jsem se obával, aspoň v tomto případě by se měl použít zdravý rozum, mi se s tý byrokracie jednou p...me, ale díky.
Kamil Plíšek reaguje 28.3.2020 10:07
Pokud je dvouletý,můžeš využít novely vyhlášky o dobách lovu zvěře a ulovit ho. Ale musíte se domluvit s honebním společenstvem o navýšení plánu lovu, protože předpokládám, že letošní plán máte už splněn.
František Havran reaguje 27.3.2020 20:33
Oficiálně správně: musíš požádat na OSSM = obec s rozšířenou působností. Ta vyhodnotí a povolí lov zvěře mimo stanovenou dobu lovu. Potom můžeš vyrazit a lovit... Logické je zvednout telefon, zavolat na OSSM - mám tady srnce s fibropapilomatozou - potřebuju lovit. Ideálně podložit fotkou. Pokud se s hospodářem úředník zná, nebude v tom problém a povolí lovit a často přijde papír až po ulovení (tohle je však nelegální pro obě strany). Je to nádorové, virové = infekční onemocnění. Každý den je srnčí v kontaktu (u krmelce, v říji) a roznáší virus dál... Každý nechť jedná de svého uvážení. K ničemu nenabádám, ale tohle by se mělo řešit telefonicky a hned....
Patrik Dvořák reaguje 27.3.2020 20:21
Díky za odpovědi