ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kňour - vydařené šoulání
Kňour - vydařené šoulání
vloženo: 17.1.2018 16:00
autor: Radek

úlovky (svět)

Zimbabwe díl 13.
Zimbabwe díl 13.
vloženo: 4.1.2018 12:09
autor: Radek

trofeje

pan srnec
pan srnec
vloženo: 3.3.2012 13:53
autor: luděk skácel

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 16.1.2013 13:07
autor: Marek Drha

zbraně

Něco ze sbírky.
Něco ze sbírky.
vloženo: 14.3.2017 10:50
autor: Ivan Nožička

fotopast

vlk na uhynutom jelnovi
vlk na uhynutom jelnovi
vloženo: 8.3.2013 14:33
autor: Lukáš Rusko

myslivecké umění

nuda..
nuda..
vloženo: 12.3.2014 17:44
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233440 fotek (3 dnes)
  • 7961 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8898 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749232 komentářů fotek (8 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294523 hlasování fotek (31 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37666 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Diskuze

Night Pearl FOX 19 HUNT

Žaloudek Josef vložil 16.9.2021 08:46
Máte někdo zkušenosti?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
mirek havlik reaguje 21.12.2021 11:17
Zdravým máte ne kdo zkušenosti z nabíjením fox 19 hunt nejde to dobýt přes kabel dík Mirek
franz vesely reaguje 9.12.2021 09:58
Zdravím všechny, takže jen pro info, uvedený produkt NPF 19 mi byl nový z prodejny zapůjčen na 4 dny pro vyzkoušení, bez dlouhého vysvětlování to není nic pro mě, byl jsem kukátkem pro mé potřeby zklamán, jsem rád že byla ochota mi ho zapůjčit a testnout pro mé oko, touto formou ještě jednou veřejně děkuji za vstřícný přístup, Yukon Photon XT definitivně odešel do věčných lovišť vyždímán a využit do posledního dechu, v té samé prodejně zakoupen Pulsar Digisght s externím zdrojem a po týdnu absolutní spokojenost, pro mé potřeby špička.
franz vesely reaguje 24.11.2021 09:28
jak jsem psal, nemám možnost vyzkoušet, je mi šumáfuk jestli termo nebo digital, jde mi o ty odlesky a koukání přes překážky, na to mi bohužel nikdo neodpověděl byť s vlastní zkušeností, to že nebudu chtít nic jiného je možné, ale také zavádějící, peníze 32ká jsou krásné, ale kupovat to na blind je pro mě částka dosti vysoká, když porovnat nemůžu. Snad je to nyní srozumitelné, děkuji
Jaromír Vojkůvka reaguje 23.11.2021 20:00
Psal jsem jen moji zkušenost. Mám vyzkoušený i digitál,ale ten potřebuje přísvit.Jak termo od někoho vyzkoušíš, nebudeš chtít nic jiného. Když noční, tak termo. Mě donutila situace.Prasata chodí v noci, přes den jsem je ještě neviděl a v noci tlupy o 15-25 kusech. Lovu Zdar.
franz vesely reaguje 22.11.2021 09:25
nejde o dálku, střílím max 100m, popsány vzdálenosti viz níže, jde mi o větve a porosty, černá chodí, nicméně zůstává na okraji lesa, nebo přímo v něm, vidím světla, ale neobeznám jen když vylezou úplně, digitál mi bere obraz větvemi a překážkami jako kamení tráva apod, pokud NP 19 v uvozovkách vidí skrz, respektive nebere světlo, byl by na tyto podmínky lepší jak digitál.
Jaromír Vojkůvka reaguje 14.11.2021 11:09
Zdravím všechny. FOX 19 mám asi měsíc.nastřelení bezproblému,nástřel drží.Detekce víc než 500m,zajíce poznám na 200m.Myši s tím jdou vidět jako malé tečky i na 150m. Ulovil jsem s ním 5 prasat a lišku.Z toho 3prasata byli asi 100-115m.Vše precizní zásahy,neodešlo nic.Za mě vzhledem k ceně dobré, teď musím pořešit ještě pozorovák taky termo. Jestli je termo lepší než digitál... Je to věc názoru, S termem je vidět dál, ne však pro lov na dálku, ale hned víte, že tam je něco v pohybu a můžete se připravit.A když vidíte, skupinu bílých ,svítících koulí více jak 500m daleko ,jak camrají sem a tam přes pole. Tak je jasné, že jsou to prasata a máte dost času se připravit. To je moje zkušenost,kterou mám a nikomu ji nenutím. Lovu zdar.
franz vesely reaguje 21.10.2021 21:38
není problém, děkuji za nabídku, můžeme dát řeč.
Jan Nowicky reaguje 21.10.2021 08:41
Pro Franz veselý.budu prodávat toho mého night pearla pokud by byl zájem na ceně se domluvíme.budu si pořizovat vyšší řadu
Laďa Novotný reaguje 17.10.2021 11:30
Yukon sightline je super za tu cenu.
Petr Škrabka reaguje 16.10.2021 17:55
Dobrý den, občas člověk najde zajímavé informace na YouTube stačí přehrát video, myslím, že tam bylo něco o tom, že je toto termo pomalejší.
Vaclav Rejchrt reaguje 16.10.2021 10:43
Dobrý den, jak jsem koukal tak má minimální zvětšení 2,3 což je u termovize dobrý. Čím menší základní zvětšení tím lépe vykresluje. Night Pearl jsou dobré termovize, kamarád má pozorovák od nich a řekl bych že kouká líp než můj Axion. Jelikož jemu záčíná zvětšení nějak přes jedna a mě na 4,5 což je hodně znát. Jedinou nevýhodu má že nemůže měnit baterie jako já, takže když ho zapomene dobít tak mu během čekaný dojde a má smůlu.
franz vesely reaguje 15.10.2021 08:35
proto jsem se ptal, Pearla tady v okolí nikdo nevlastní, info o nich moc není jen navoněné pozlátko u prodejců, každopádně děkuji za cenné informace, pro moje účely myslím že dostačuje, zkusím do něj jít ikdyž nemám možnost vyzkoušet, v podstatě jsem tenkrát takto kupoval Yukon a mám ho dodnes.
Jan Nowicky reaguje 14.10.2021 19:12
Ano k yukonu.pokud máte možnost se podívat od nějakého známého přes Thermo ta se podívejte a stejně je vidět i přes toho pearla.
franz vesely reaguje 14.10.2021 15:30
ještě se zeptám asi blbě, ta luna je myšlena pouze k tomu Yukonu?
franz vesely reaguje 14.10.2021 15:26
Děkuji moc za odpověď, mám určené místo, stejně tak i dny a hodiny, tzn že s třelba je pouze v určitém výseku cca 0,5ha dokola les, taková podkova s posedem, pouze od soumraku do ranních hodin, tři krmelište 45m, 75m a 90m, většinou ale nevylezou ale vidím je, nicméně kvuli odleskům větví, nebo vysoké trávě mám problém správně obeznat velikost a vystřelit, pokud jdou na hromadu tak s Yukonem problém není, pokud by Pearl tento mini problém řešil, uvažuji po této odpovědi o tom, že by splňoval lov vyloženě v těchto podmínkách, páááč jinam nechodím ani nešoulám.
Jan Nowicky reaguje 14.10.2021 15:17
S Yukonem lovím rád.
Jan Nowicky reaguje 14.10.2021 15:16
Tak na hromady to bude stačit určitě.když jdu lovit do lesa třeba šoulat po linkách kolem buku atd nebo když mi přijde foto z hromady že už tam prasata jsou tak s Yukonem bych si nevystřelil.parkrát se mi stalo že jsem stál od prasat 20 m dal ne to jsem měl ještě jenom yukona a viděl jsem jen první kmeny a haluze to mě přimělo koupit si thermo.s Yukonem líbím rád pokud to jde ale pearla mám stálé s sebou mám to na schvenkove montáži takže za 20 sekund přehozeno a problém je vyřešen lunu přisvit mám také.
franz vesely reaguje 14.10.2021 10:31
Juras díky moc za ujasnění,zatím s investicí navíc do luny za 4tis, jsem xtéčko lehce vylepšil, nicméně myslím že je na konci sil, ten pard opravdu ne, nebudu sám sebe přemlouvat na něco, v co nemám důvěru(měl jsem zapůjčeno) každý má zřejmě jinou schopnost oka, připadá mi že xt kouká lépe. Nowicky, díky za zajímavý postřeh o odrazu světla, s tím mám značný problém. Střílím pouze v jednom přiděleném úseku na odlov přímo černé zvěře, střílím ročně něco okolo 30 ks, sem tam lišku, díky těm odleskům ještě tak cca o 10 ks ročně přicházím, v podstatě jsem hromadář, střílím od 20ti do max 90m, tzn., že ta "malá termovize" by teoreticky měla stačit. Je to uzavřený kus honitby převážně zalesněné, kdybys ještě připsal nějaký postřeh ohledně Pearlu do těchto podmínek, budu rád.
Juras reaguje 13.10.2021 16:54
Nejsem též bohat takže se drzím u země a myslím že uspěšně,s Photonem jsem ulovil 18 ks černé zvěře pak jsem přezbrojil na Parda-sice s obavama,ale neudělal jsem chybu šlape to kupodivu i po3 letech dobře nástřel drží výdrž baterie uspokojivá pokud se používá jen na střelbu,velká výhoda jedné baterky 18650 otazka výměny cca10 s,4 monočlánky a starost s polaritou odpadají.odpurci PARDA prominou,ale obraz proti Photonu 2x lepší lehčí a s kvalitním přísvitem se dé šahnou i na 150m a v noci bych dál stejně nestřílel.Ted jsem zakoupil na druhou kulovnici ATN HD II tak budu zkoušet co bude lepší na noc co se týče kvality obrazu atd.Jen jsem si na tom ATN origo přísvitu trochu upravil napájení místo 2x baterie 123A jsem ho nakrmil 2x 16850 vydrží neskutečně dlouho a dosvit se taky zlepšil o několik desítek metru.ATNtotiž nemá kontrolku na slabý baterky a když je potřeba je většinou mrtvej no až to vyzkouším a bude podobné tema v diskuzi dám vědět více.
Jan Nowicky reaguje 13.10.2021 12:32
Myslel jsem to tak že když je u yukona před přisvitem třeba vyšší tráva nebo v bukovém porostů se přisvit odráží a není vidět u therma toto nehrozí.
franz vesely reaguje 13.10.2021 11:56
juras díky, mluvíš mi z duše taky bych to tak nějak viděl, nicméně xt dosluhuje, proto nevím čím ho nahradit. Nowicky tvojí odpověď nechápu, jak když je potřeba? To jako když RT nedostačuje? V čem je teda Pearl lepší, respektive jiný?
Jan Nowicky reaguje 13.10.2021 00:18
Mám i yukona RT to beru když jdu lovit na pole a night pearla mám v batohu když je potřeba tak to prehodim toť mé zkušenosti.
Juras reaguje 12.10.2021 20:56
Zdravím, termo na zbrani nemám ,ale jak sleduji vaši diskuzi s kolegy mám v tom dost nesrovnalostí,Photona XT jsem měl 4roky mnoho zážitku za málo peněz at si každej říká co chce,zvěř je vidět v každém termu i na větší vzdálenost avšak na spolehlivou ránu stačí digitál střelit na zvěř v noci na 200m a více je nesmysl,nějaký balistický kalkulátory je nesmysl a výmysl 30ti letejch inženýru,no píšou o tom hezky a mládí občas podlehne moderním technologiím,neberme jim to,prakse je jiná.Muj názor termo do ruky a kvalitní diditál na flintu to mi nikdo nevymluví.Na obeznání předpokládeného kusu na odlov na vzdálenost v noci do 200m se prostě levné termovize neprodávají,ale digitál to umí,to jen muj názor z praxe LOVU
Jan Matějka reaguje 11.10.2021 18:59
Srovnání bohužel nemám.
franz vesely reaguje 11.10.2021 11:32
děkuji za odkaz, nicméně nevidím v nich rozdíl, chtělo by to porovnání z praxe, nebo zkušenost alespoň s jedním z nich, cena stejná, právě mám na hranici životnosti yukon xt ale s lunou zatím ještě funguje dobře, nicméně rozhoduji se mezi těmito malými termo, nebo digitálem sightline, jestli by mi vydželi stejně jako xt (koupen 2016), byl bych spokojen, 32tis je pro mě dost peněz, proto ty dotazy, nemám v okolí nikoho kdo by ho vlastnil, většina má pard(do to fakt nejdu) zbytek yukon xt, rt (taky nechci), proto sháním nějaké info touto formou
Jan Matějka reaguje 11.10.2021 09:51
Pokud vybíráte termovizní zaměřovač s čočkou 19mm, sáhl bych po Hikmicro thunder. Koukněte na nordic-craft.cz
franz vesely reaguje 6.10.2021 15:18
Také zdravím, jaké máte ale konkrétní zkušenosti? Odsoudit ho kvůli parametrům a porovnávat s digitálem, je myslím mimo mísu, záleží na co ho kdo chce ne?
Jan Nowicky reaguje 3.10.2021 21:24
Mám od března letošního roku.zatim spokojenost.lov pole les a není problém lovit do 200.k tomu mám pozorovák od night Pearl 35 pro a vše zatím šlape jak má nástřel drží.za mě zatím vše ok.
Pavel Zlámal reaguje 3.10.2021 15:54
Zdravim. Vzhledem k parametrum zarizeni bych do toho zadne velke nadeje nevkladal. Podle me pouzitelna zamerovaci termovize zacina na trochu jine castce. Mozna na vnadiste na 50 m by to asi stacilo. Za me bych sel urcite do sightlina, mam 475 a jsem spokojen.
Žaloudek Josef reaguje 1.10.2021 06:55
Má tady někdo vůbec Night Pearla ??? :)
Žaloudek Josef reaguje 17.9.2021 06:36
Zajímá mě porovnání třeba s yukonem sightline