ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Přání
Přání
vloženo: 9.5.2012 16:50
autor: Vojtěch Molnár

úlovky (svět)

Jelen Polsko
Jelen Polsko
vloženo: 16.2.2012 20:01
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Letošní srnec
Letošní srnec
vloženo: 14.5.2020 16:58
autor: František Šmída

zvěř v přírodě

Strom je můj.
Strom je můj.
vloženo: 6.3.2015 08:33
autor: Děda z lesa

zbraně

Moje zbraně
Moje zbraně
vloženo: 17.3.2017 06:43
autor: stalmi

fotopast

Kongres
Kongres
vloženo: 12.1.2014 11:45
autor: Ladislav Michek

myslivecké umění

akát 41 x 29 cm
akát 41 x 29 cm
vloženo: 18.1.2017 15:30
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 233350 fotek (12 dnes)
  • 7958 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8889 inzerátů (5 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749006 komentářů fotek (27 dnes)
  • 12932 komentářů videí (1 dnes)
  • 3293429 hlasování fotek (208 dnes)
  • 56450 hlasování videí (0 dnes)
  • 37651 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Diskuze

Noční vidění

Libor Vytrhlik vložil 7.2.2021 14:30
Dobrý den, vím že lov pomocí tohoto zařízení není zakázaný ale najde se ještě někdo kdo loví jako já jen při měsíčku?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Michal Conkar reaguje 27.6.2021 08:09
Ten Horáček sa chce hádať, ale kašlem na jeho nezmyselné reči.
Jan Horáček reaguje 20.6.2021 13:04
Že ale má ten Conkar výdrž, není-liž pravda? Plně souhlasím s Ronem Gordonem. (Příspěvek ze dne 23.3.)
Michal Conkar reaguje 21.4.2021 21:02
Výborne Omar!!! Všetci dvaja(alebo ste traja?) ma nechajte na pokoji, nevšímajte si ma, nereagujte a bude to v poriadku. To chúďa malé si si ale mohol odpustiť ty chudáčik veľký, ktorého modlitba zatiaľ vyslyšaná nebola.
Omar Stodůlka reaguje 21.4.2021 13:45
Míšo, Míšo... :-)) Máš pravdu Milane! Doufám, že se teď na něj všichni vyprdneme a nebudeme reagovat, protože JOŽO na to čaká chuďa malé... Pěkný den skoro všem! :-)
Michal Conkar reaguje 18.4.2021 20:00
HAVKO nekopem do všetkých. Kopem iba do tých, ktorí kopú do mňa. Posledne som si kopol do troch, tak si uvedom, že to je naozaj úplne zanedbateľné minimum z 34535 registrovaných užívateľov. Pán Jirmann ma síce nepochválil ale ani mi nenadáva a vám to tiež napísal úplne jasne.
Milan Jirmann reaguje 18.4.2021 09:14
Tak proč na takové lidi vůbec reagujete? To se asi chcete také hádat. LOVU ZDAR!!!
HAV SOJ JEŽ reaguje 18.4.2021 08:33
A zase kope do všech, Bože do čehos to duši dal....
Michal Conkar reaguje 18.4.2021 08:14
Škrabka, pri výpočte všetkých mojich nedostatkov si zabudol na ten najdôležitejší. Ešte žeriem aj malé deti, hlavne vtedy, keď ich objavím v NV. Stodúlka tvoj pravopis(pravím) svedčí o tvojej úrovni aj spolu s tvojim vyjadrovaním. Ten titul, ktorý si mi omylom udelil patril inému ak sa nedovtípiš sám komu, povien ti to. Juras, admin nemôže za to, že ty si nechápavý a nevieš ani nechceš pochopiť a oceniť praktický význam nočného videnia. Loviť iba pri mesiačiku je síce romantické, ale nie vždy a všade je dostatočne účinné.
Juras reaguje 15.4.2021 20:56
Souhlas s panem Stodulkou kdo chce rejpat a jen odvádí nesmyslnýmy názory od daného tématu měl by být smazán právě on,těch pacientu je tady víc at si založej svoji diskuzi třeba se s nima bude nekdo bavit já ne a koukám že sem už nepolezu je to v poslední době vo hovně,no pan Admin to zabíjí krásně jen tak dál...
Omar Stodůlka reaguje 15.4.2021 14:30
ADMINE opravdu ti to připadá jako dobrý způsob na zvýšení sledovanosti stránek?!? Na mě to působí pravím opakem a ten chuj mě navíc pěkně irituje... Neměla to být diskuse o NV? HNUS...
Petr Škrabka reaguje 15.4.2021 12:37
Šaňo, smůla je vidět, že nejsi tak chytrý jako se tu preferuješ a necháš se snadno napálit. Jinak svůj profil i foto jsem měl, včetně bydliště, ale díky tvým řiťolezeckým aktivitám u Čouky jsem byl smazán. Jinak podobní si určitě nikdy nebudeme, protože máš jsi natolik prostorově výraznější, a lovecky nezdárný, že budeš pořád preferovat lovy s NV, tlumiči, z aut atd.jen proto, že jsi prostě shnilý chodit, a být v revíru častěji. Jak psal pan Juras, raději se zvednout od PC a jít do lesa...
Michal Conkar reaguje 15.4.2021 12:08
Petr, medzi nami dvoma nevidím rozdiel. Ja som podľa teba hermafrodit (čomu ani ty neveríš) a ty si podľa toho čo tu píšeš kríženec psa, sojky a ježa + škrabka v jednom, ktorý nevie ani to kde býva. Uhádnuť, komu patril tvoj príspevok zo 14.4. o 17:23 bolo nesmierne ťažké(uviedol si sa tam ako HAV...) a bola to od teba úžasná vynachádzavosť hodná zápisu medzi autorské práva. Toto píšem fakt iba preto, aby reč nestála.
HAV SOJ JEŽ reaguje 14.4.2021 18:37
Nato že jsem nejmenoval, se ten východňár z Turzovky rychle chytil...no nic, asi je honorován adminem aby tady ty zkomírající stránky oživoval svými nesmysly a přiměl tak lidi reagovat...
Petr Škrabka reaguje 14.4.2021 18:21
Šaňo o schůzku s vámi zájem není, nemám v lásce hermafrodity jako jsi ty, původem z Turzovky, vyjadřuj se k věci a nekaž diskusi jako obvykle...
Michal Conkar reaguje 14.4.2021 18:07
HAV SOJ JEŽ, prestaň kádrovať a staraj sa radšej o seba. Skús si prečítať moju odpoveď na otázku nižšie. Tvoje psie HAVkanie, SOJčie škriekanie a JEŽacie pichanie vôbec nie je zmysluplné ani zaujímavé.
HAV SOJ JEŽ reaguje 14.4.2021 17:23
A jsme tam jako u každé diskuze do které se zapojí odborník na slovo vzatý. Sice na naprosto jednoduchou otázku, která mu evidentně nebyla adresována neodpoví, ale roze.ere diskuzi jako každou jinou...
Michal Conkar reaguje 13.4.2021 21:11
Pán Juras, kľud, môže vám napríklad prasknúť žlčník. Nič nechápete, pretože zlosť vám znemožňuje normálne uvažovať. Ja som tu nižšie iba reagoval na nezmyselnú frázu, že keď lovíme zver, máme jej dať šancu. Akú šancu má zver oproti lovcovi so strelnou zbraňou? Žiadnu. Ja pri love nemám úmysel dať zveri nejakú šancu, môj úmysel je vybranú a povolenú zver uloviť a to tak, aby čo najmenej trpela, toto pre mňa platí tak v noci, ako vo dne. A kto chce zveri pri love šancu dať, nech loví tak, ako som popísal nižšie, alebo nech neloví vôbec. Ako člen lovím v revíroch, v ktorých sa o zver OSOBNE príkladne starám, alebo aj v iných revíroch za poplatok(to je tiež prínos do daného revíru). Pán Škrabka, za necelé 4 mesiace ste získal podivuhodne veľa poznatkov a skúseností. Do slovenskej Žiliny pomerne často chodím, môžeme sa stretnúť. Iba sa obávam, že Vy bývate v nejakej, mne neznámej Žiline, na území Rumunska. Čo Vy na to?
Juras reaguje 13.4.2021 20:27
Jo pane Škrabka oni lidi zapoměli jak se veškeré národy světa živili sběrem bylin a žívořili jen aby přežili a pak objevili lov a žilo se podstatně lépe.Nu kdo mi to chce vyvrátit at tak činí,jen si myslím že svět už dávno není v pořádku to co ted se děje tak je asi někde něco špatně.No tak at nás smažou asi to tak má být.Za pár let si budem posílat šifrovaný dopisy jak za komáru no to jsme to s tou svobodou slova daleko nedotáhli.
Petr Škrabka reaguje 13.4.2021 20:15
Jinak k tématu, znám tu borce, kteří loví mraky černé ročně a nemají ani NV ani termo a na druhou stranu takové co mají vybavení za několik set tisíc a loví tři kusy ročně. Je jedno čím loví, ale jde o to KDO loví, vždy to bylo, je a bude o lidech. Přece jenom, jsou moje zkušenosti lepší především s těmi co začínali lovem denní optikou, napřed od ročků,selat, dravé zvěře a postupně se "vypracovali" k silnějším trofejím, k lovu dospělé černé atd. Přijde mi tak nějak nepřirozené, když se dneska po zkouškách napřed koupí NV, loví se veškerá černá protože může, srncem se začne klidně trojkou, protože může,a to samé u ostatních druhů zvěře. A ještě smutnější je na společných lovech pozorovat na zbraních NV den,noc a termovize. Názor nikomu nenutím...
Petr Škrabka reaguje 13.4.2021 19:53
P. Juras klid, přece vás nerozhodí, Šaňo neboli Anna Ježikova, Juraj Jánošík, a už pár dní Conkar,jako rozpolcená osobnost sám neví zda se cítí mužem či ženou, ale podle vlastnosti posledního slova spíš Ančou:-D. Jó na Slovensku si nefrká, tam moc dobře ví co je zač. Tady se pasoval, na obhájce adminka tak se tu drží,a kdo proti němu jde, většinou je smazán...
Juras reaguje 13.4.2021 14:41
Jo už mám taky plný zuby pana CONKARA,žije asi svuj život ve středověku,tak si ve vší uctě k vám zapalte večer svíčku at vidíte na oblohu na hvězdy a doneste si vodu ze studně at máte co pít brambory si nekopejte na zahradě do kauflandu asi nejezdíte a počítač zahodte to je taky výdobytek této doby nemýlím -li se jo doba jde dopředu a kvuli taktovýmhle lidem asi polezem zpátky na stromy... Všichni chtěji žít v souladu s přírodou a zacházení s nejmodernějšíma technologiema jim nevadí...Zvěř má vždy šanci zvedněte se z křesla od počítače večer když je venku zima a zkuste něco ulovit třeba na foták ulovíte akorát Ho..o O MYSLIVOSTI NEVÍTE NIC není to jen pouhé střílení,ale taky práce odříkání,vule,disciplína atd vám to nebudu vysvětlovat.PŘEJI VÁM VŠE DOBRÉ
Michal Conkar reaguje 13.4.2021 08:43
Ak má mať lovená zver nejakú šancu voči lovcovi, musí byť lovec nahý a bez zbrane, aby šance boli férové a vyrovnané. Loviť zver pomocou strelnej zbrane včetne predovky zveri nedáva nijakú šancu a zver takto dokáže naozaj uloviť každý b-b.
Jaroslav Hrabinec reaguje 11.4.2021 12:50
Ano, loví. Je to o kráse a požitku z okolní přírody a lovu. Tahle technika mi do myslivosti prostě nepasuje. Kdyby bylo na mě, nafasujeme všichni předovky :). Se samonabíjecí puškou a termovizí nebo noťákem to zvládne každý b-b. Zvěř nemá žádnou šanci. Na druhou stranu samozřejmě chápu ... většina zvěře je dnes už bohužel především nočními tvory a myslivost se tomu musí přizpůsobit.
Michal Conkar reaguje 8.4.2021 17:45
Pán Černý, moja otázka o zodpovednosti za znižovanie stavov diviakov patrila pánovi Sedláčkovi a nie Vám, to ste zas Vy pochopil zle, ale je pravda, že kde nič nieje, tam ani smrť neberie. Pán Sedláček, spôsob lovu ste si zvolil Vy a aj keď to nie je lov s pomocou technických vymožeností, je to Vaše právo, ale aj ja mám právo mať na to svoj názor. V revíroch s minimálnymi počtami diviakov, majú podľa mňa aj tamojší lovci menšie skúsenosti s lovom tejto zveri v danom revíri. To ale neznamená, že potrebujem niekoho z Vás podceniť alebo inak dehonestovať, ja iba neznášam, ak niekto dehonestuje mňa za to, že nové modernejšie pomôcky na lov zveri otvorene schvaľujem.
David Sedláček reaguje 8.4.2021 16:32
Pane Conkar , já jsem ale neměl na mysli , že nelovím z toho důvodu , že nejsem kvůli " lovecké horečce " či jak ten pocit nazvat , schopen střelby. Spíš jsem chtěl poukázat na tu možnost , že si ránu dovedu odpustit , když nemám jistotu, že zvěř na kterou zrovna hledím či mířím je vhodná k ulovení. Ale to bych se pořád dokola opakoval. Na reakci p. Černého musím dodat, že ani v naší honitbě nemáme tolik černé zvěře , aby se dalo mluvit o přemnožení. Nevím sice přesné počty , ale průměrně bych mohl tipovat tak 20-25ks. za rok.
Lubomír Černý reaguje 8.4.2021 13:18
Omlouvám se,ještě jsem Vám zapomněl odpovědět na otázku jak zodpovědně přistupuji ke snižování stavu černé.Jako vždy,v revíru jsem pořád,ulovím každý rok v průměru 2,někdy 3 kusy černé,nejvíce se mi podařilo v jednom roce ulovit 7ks.Prostě nejsou..Za loňský rok celý m.spolek 6ks.Předloni rekord 16ks,což už dlouho nebylo.Podotýkám,že mladí kolegové mají N.V.a jsou venku pořád a je to prd platný.Ne všechny spolky mají vysoké stavy prasat,troufám si tvrdit,že spolků s malými stavy nebo pouze s divočáky přecházejícími je spousta.
Lubomír Černý reaguje 8.4.2021 12:59
Pane Conkar,to je neskutečné.Opravdu nejste schopen z textu pochopit co,kdo,a komu napsal?Od začátku mám pocit,že tato diskuse není Váš šálek kávy,teď jsem o tom dokonce přesvědčený.Končím.
Michal Conkar reaguje 8.4.2021 09:00
Pán Sedláček, nepochybne máte právo zvoliť si spôsob lovu. Chápem aj skutočnosť, že v takom duševnom rozpoložení, keď Vám na základe nejakého úžasného pocitu ide srdce vyskočiť z krku, nestrieľate. Je to správne. Ja ten úžasný pocit ako máte Vy, už po viac ako 50 poľovníckych rokoch nepoznám, ale nezávidím Vám ho. Nikdy som nepovedal, ako mi bolo vložené do úst pánom Černým prekrútené tvrdenie, že "Ještě nedávno byl lov s nočním viděním zakázaný doplněk zbraně a ejhle, dnes je to etalon správného myslivce a poety". Je však potom otázne, ako zodpovedne pristupujete k potrebnému a nariadenému znižovaniu stavov premnoženej diviačej zveri, pretože v každom ročnom období je možné niektorú kategóriu diviačej zveri uloviť a pritom etiku lovu dodržať. Ja Vám nakoniec takisto prajem mnoho poľovníckych a iných úspechov.
David Sedláček reaguje 7.4.2021 11:46
Pane Conkar , pokud jste si dobře přečetl úplně první příspěvěk k této otázce, který jsem napsal zrovna já , píši v něm, že pokud si nejsem jistý, jak zvěř stojí a nebo nevím, zda by to mohla být vodící či plná bacgyně , nestřílím. Nezavrhuji lov s nočním viděním a to už jsem také psal. Ale osobně chodím ven , když mám šanci i v takovém vybavení , kterým je klasická optika , dobře vidět , obeznat kus a úspěšně lovit. Holt si v této roční době odpustím několik možných výstřelů , potlačím loveckou vášeň , která se hlásí tím úžasným pocitem, kdy Vám srdce téměř doslova vyskočí z krku a pokud mi při čekané vytáhne kus černé nebo více a pokud nejsem schopný ji bezpečně přečíst , nelovím. Přeji všem mnoho loveckých i neloveckých zážitků.
Michal Conkar reaguje 5.4.2021 09:41
O.k.
Lubomír Černý reaguje 4.4.2021 13:59
Výraz zakomlexovaný jste použil Vy a já nic neprekrúcam.Protože byl použit v množném čísle o myslivcích kteří loví při měsíčku,což jsem i já,tak se mně to týká a myslím že se může cítit osloven každý,kdo preferuje tento způsob lovu.O nepřizpůsobivém jsem já nic nepsal.Školení o nočním vidění jste si mohl ušetřit.Mně se to nelíbí,ale to je můj problém,také ho nikomu nevyčítám.Pokud se tak stalo,budu rád,když mně ukážete kde.A váš nesmyslný příměr ke Covidu,co na to říci?Radši nic,venku je krásně,jdu radši něco dělat.
Michal Conkar reaguje 4.4.2021 09:25
Pán Černý, nepreháňajte prosím a neprekrúcajte moje tvrdenia, môj výraz "zakomplexovaný resp. neprispôsobivý" pôvodne nebol určený Vám, tak neviem prečo naň reagujete. Prečo som použil tieto výrazy je úplne jasné. Nočné videnie nie je nový vynález a jeho vznik je určite staršieho dáta ako výskyt afrického moru v našich revíroch. A až AMP spôsobil, že nakoniec bol z nutnosti povolený tento zakázaný doplnok zbrane, ktorý bol už viac ako desať rokov voľne dostupný na trhoch v celej Európe. Tento doplnok je spôsobilý pomôcť poľovníkovi loviť diviaky a líšky aj za úplne bezmesačných nocí, kedy je táto zver nepomerne aktívnejšia ako pri mesiačiku. Nutnosť zníženia stavov diviačej zveri je daná z moci úradnej a je aj vecou zdravého rozumu, takže netreba o tom diskutovať. Akurát pomocou NV sa dá predísť uloveniu kusa, ktorý by možno ulovený nemal byť, aj keď to zákon nezakazuje. Váš odpor k lovu pomocou nočného videnia mi pripadá ako odpor niektorých ľudí voči noseniu respirátora, zákazu zhromažďovania a vakcinácii proti Covidu.
Lubomír Černý reaguje 4.4.2021 06:43
Pane Conkar,zvedl mne ze židle Váš výrok o zakomlexovaných myslivcích,kteří loví jen při měsíčku.No to je perlaJeště nedávno byl lov s nočním viděním zakázaný doplněk zbraně a ejhle,dnes je to etalon správného myslivce a poety.Pokud tak někdo musí lovit,at loví,nevšiml jsem si,že by to kolega Vytrhlík nějak rozporovalJinak pro pořádek,na otázku kol.Vytrhlíka jsem reagoval mezi prvními,kdybyste sledoval diskusi od začátku,tak jste si jistě všiml.
Michal Conkar reaguje 3.4.2021 13:55
Pán HAV SOJ JEŽ a pán Černý, vy obidvaja reagujete s mesačným odstupom a pripadá mi to tak, že reagujete viac na mňa ako na otázku pána Vytrhlíka.
HAV SOJ JEŽ reaguje 2.4.2021 21:23
Otázka položená dost jasně. Jasná a stručná odpověď by byla ano. Za mě ano. Vzhledem k tomu, že legislativa umožňuje hodinu po západu slunce pouze lov černé zvěře a lišky ( nepočítám výjimky), tak člověk znalý revíru a zvěře a myslivec zodpovědný se bez toho klidně obejde.
Lubomír Černý reaguje 2.4.2021 20:23
Páni a co??V tom případě otázka nebyla určena pro Vás,nevím proč na ni reagujete.
Michal Conkar reaguje 2.4.2021 20:18
Pán Elhenický, v tom, že netreba iných urážať za odlišný názor máte absolútnu pravdu. Lenže otázne je, čo možno za skutočnú nadávku alebo urážku považovať, posúďte to prosím z predchádzajúcich príspevkov sám. Ja tiež poznám niekoľko kolegov, ktorí ulovia v noci hocičo, čo im zákon povoľuje, ale poznám omnoho viac takých kolegov, ktorí lovia v noci v súlade s poľovníckou etikou a sú to zároveň poeti, ktorí si svit luny patrične vychutnávajú aj vtedy, keď na lov sú vybavení vhodnou streleckou a pozorovacou optikou, za ktorú považujem predovšetkým nočné videnie. Medzi nich sa zaraďujem aj ja.
Ellhenický Petr reaguje 1.4.2021 11:23
Je zbytečné si nadávat a urážet kvůli různým názorům a pohledům na věc. Kdo chodí lovit v noci, tak je na to vybaven a už není takový poeta, aby si vychutnával svit luny. Znám několik lidí, kteří mají špičkovou techniku, ale přesto loví, co přijde či vyjde, když jim to zákon povoluje. Je to o lidech ne o technice či vybavení a o mysliveckém jednání, dá-li se tomu ještě tak říkat.
Michal Conkar reaguje 1.4.2021 09:08
Pán Bárta dôverné oslovenie vôl môžete používať výlučne vo svojej rodine. Vaša otázka bola a stále je jednoduchá a ja som vám na ňu takisto jednoducho odpovedal, ale do človeka, ktorý sa sám nedokáže zobudiť zo sna, je potrebné trocha rýpnuť.
František Bárta reaguje 31.3.2021 22:54
Původní dotaz tohoto vlákna byl tak jednoduchý. Je vidět že se najdou rejpalové všade. Pane Conkar, já pochopil hlavně to,že jste vůl.????????????
Michal Conkar reaguje 31.3.2021 21:58
Pán Kučera, venujte prosím väčšiu pozornosť svojim karelským psíkom a podložkám a ponechajte na moje rozhodnutie čo budem robiť ja. Pán Bárta, príspevok pána Rysa ste zjavne nepochopil, ale rozsah Vášho chápania ja ovplyvniť nedokážem a ani ho ovplyvňovať nepotrebujem. Hrať sa na pravoverného pri dnešných stavoch diviakov je nezodpovedné. Pán Sedláček, ak niekto v noci uloví zver, ktorú predtým precízne neposúdil pomocou vhodnej streleckej a pozorovacej optiky, následkom čoho ulovil niečo iné ako predpokladal( napríklad omylom uloví plnú alebo vodiacu bašku), je to podľa Vás v naprostom poriadku? Keby bol použil dnes už bežne dostupnú vhodnú pozorovaciu a streleckú optiku, omyl by mohol eliminovať takmer stopercentne.
František Bárta reaguje 30.3.2021 20:09
Oprava: nepřizpůsobivých
František Bárta reaguje 30.3.2021 20:07
Tak jsem si přečetl příspěvek pana Rysa a co jako. Vhodné vybavení je i klasický puškohled. Jenže když někdo všechno ví,všechno zná,od všeho má klíče a vše přeplaval,tak každý jiný názor než jeho je nepřípustný. A nepřizpůsobivích máte sakra víc než v Čechách. Takže klídek pane Conkar,nebo jak se vlastně jmenujete.
Milan Kučera reaguje 30.3.2021 16:44
Pane Conkar dobrý den. Založte si na Slovensku své stránky a urážejte si tam své kolegy a nepřizpůsobivé, myslím, že jich na východě máte dost ! Lesu zdar horár Kučera.
Milan Kučera reaguje 30.3.2021 16:43
Pane Conkar dobrý den. Založte si na Slovensku své stránky a urážejte si tam své kolegy a nepřizpůsobivé, myslím, že jich na východě máte dost ! Lesu zdar horár Kučera.
David Sedláček reaguje 30.3.2021 15:14
Skoro se mi zdá, jako by níže bylo napsáno , že ti " nepřispůsobiví " kteří loví černou zvěř v noci bez nočního vidění , porušují zákon ? Podotýkám , že nijak neodsuzuji lov s tímto vybavením.
Michal Conkar reaguje 30.3.2021 12:48
Pán Bárta, prečítajte si príspevok Jana Rysa nižšie, kde to napísal úplne jasne a zrozumiteľne. Ak sa Vás dotýka výraz zakomplexovaný, nahradím ho iným, priliehavejším výrazom - neprispôsobivý. Výhovorky, ako nebaví ma čučet do kukru, nie sú namieste. Každý nech si teda loví ako potrebuje, ale zabudol ste dodať, že nikto nesmie pri love porušovať zákon.
František Bárta reaguje 29.3.2021 20:31
Já nechápu,proč by někdo měl být zakomplexovaný jen proto že chodí lovit při měsíčku. Já NV mám a taky chodím na měsíc. Nebaví mě sedět potmě a čučet do kukru. Ať si každý loví jak potřebuje. Takže pane Conkar,bez invektiv prosím.
Jan Rys reaguje 29.3.2021 13:02
Já jen pro úplnost. Zákon o myslivosti v §45 od nepaměti zakazuje lov lišky a prasete v noci jinak, než s použitím vhodné pozorovací a střelecké optiky. Obsah pojmu "vhodná optika" se s vývojem techniky časem asi zcela přirozeně a nutně vyvíjí.
Michal Conkar reaguje 28.3.2021 09:47
Skúsim teda veľmi neodbočiť od témy. Ubezpečujem všetkých, že sa ešte nájde pomerne dosť zakomplexovaných poľovníkov, ktorí v noci lovia iba "pri mesiačiku". Ale ešte viac je takých, ktorí sa neunúvajú loviť ani za denného svetla a iba v pohodlí gauča čakajú na "svoj zákonný prídel", ktorého sa vedia vehementne dožadovať, hlavne od úspešných strelcov s nočným videním.
dakslkopov reaguje 25.3.2021 06:58
Zdenda a Patrik.Nevím,ale Vaše diskuze už od tématu odbočuje.Zdenda ,pokud chodí jako psovod má pravdu a Patrik má jako pořadatel honu či naháněk také pravdu.To se týká posezení.Dejte nové vlákno na tohle téma.Bude dobré číst zkušenosti z MS co se týká loveckých akcí a posezení.
Patrik Dvořák reaguje 24.3.2021 23:58
JINAK
Patrik Dvořák reaguje 24.3.2021 23:58
A to řekl kdo??? Mě je úplně jedno jestli host odjede po večeři potažmo tombole, ale jestli má čas jít v sobotu na hon, tak ví dopředu o celém plánu dne a pokud někomu ten host odjede s tím, že musí za ženskou, nebo jde na prasata atd., nic s tím neuděláme, jen to, že snad takovýho ,, kamoša" prostě příště nepozvu. Mi máme tři hony na který si musíme vydřít pozvánku, tak to bereme asi ninak.
Zdenda Zvára reaguje 24.3.2021 19:54
Patrik Dvořák. Ono je krásné posedět s kamarády až do rána. Vyprávět, vyměňovat si zážitky a historky, ukazovat videa a fotky. Ale když člověk za sezonu je na 30 akcích, tak to opravdu nejde tam vždycky posedět a zavírat hospodu .. Já rád posedím, ale i tak se často zvednu hned po jídle/tombole a jedu domů. A nemyslím si, že bych kvůli tomu byl horší myslivec než jiný co tam vydrží až do konce ..
Zdenda Zvára reaguje 24.3.2021 19:51
Pane Vytrhlik, já jsem ale naprosto v klidu a myslím si, že se vyjadřuji slušně a věcně. A podrážděný opravdu nejsem. Jen mi přijde, že jste ten dotaz položil tak, že jen použití denní optiky na lov v noci je to jediné správné. A já z nám bohužel i takové osoby, které jsou striktně proti NV a termovizím a to jen kvůli tomu, že jim je líto dát do toho ty peníze. Tak to radši pomlouvají všude a snaží se prosadit třeba i zákazy ve spolku apod. .. i takový jsou mezi námi.
Patrik Dvořák reaguje 24.3.2021 00:22
Myšleno po tombole může jít domů, ale většinou se sedí do půlnoci i děle.
Patrik Dvořák reaguje 24.3.2021 00:21
Asi tak, když máme třeba hon, tak hosté ví, že začátek je v 8h30 a konec cca po 20h, když se uloví srnec úspěšný lovec pozve všechny k němu a kdo přijde přijde, taky jsme šli domů a nejednou nad ránem. Myslím si, že je to o lidech a domluvě.
Ron Gordon reaguje 23.3.2021 23:01
Patriku, pěkně napsané, ale co já tak sleduji, tak i doba se změnila v něčem jiném. Doba, kdy jsem si sedli po úspěšném lovu a také ho zapili je již nějak ztracena. V dnešní uspěchané době, ne že jen myslivci nemají čas chodit po revíru a proto ho celý monitoruji z fotopasti, nečekají na posedu, ale čekají jen na zprávu z fotopasti a vyrážejí terénním autem na lov. Jak se zde píše - pokrok nezastavíš, ale je toto ještě myslivost ? Nejednou jsem byl svědkem, kdy úspěšný lovec po natláčce zvedl kotvy a jel, protože již byl konec lovení, již neměl čas, měl jiné zájmy. Jo, kdepak jsou ty doby, co jsme se sešli, poklábosili, probrali kde co chodí, poradili kolegovi co měl povolenku na srnce, kde je nějaký dobrý - lovný, jo to byla ještě společenská myslivost. Taky jsem vloni na narozeniny dostal tu novodobou vymoženost zaměřovač s nočním vidění a fotopast. Zaměřovač jsem však použil dosud jen k náhlednutí a fotoast mi monitoruje jen jezevčí noru. Ano, záběry jsou super, ale nikdy se nevyrovnají těm, které ulovíš běžným foťákem, když našouláš zvěř na pár metrů.
Patrik Dvořák reaguje 23.3.2021 16:56
Zdravím myslivce, na rovinu řeknu, že jsem byl proti těmto novinkám, ale ta doba jde dopředu a to se nezastaví. Co se týká lovu s tímto vybavením, myslím si, že na škodnou je to nepostradatelné vybavení, mám parda a do ruky hikwisna, krmím k posedům vajíčka a lovím škodnou, měl jsem pozvání na černou, ale pokud nebude sníh a měsíček, to si toho divočáka raději koupím. Na druhou stranu úpně chápu ty, co tím musí lovit z důvodu přetlaku a škodám, co ale úplně zavrhuji je lov trofejové zvěře a to se bohužel děje, je to škoda a prostě špatně. Posílal jsem tady pár fotek z našich honů a kdyby jsme neměli noční vybavení a nelovili škodnou cíleně nemáme to co máme, ano máme x sklopců ty také pomohou, ale lov a možnost shlédnout video z lovu opakovaně a s kamarády u piva je prostě super. Vím že srnce ulovím vždy tak jak se má a v našem MS jsme si řekli, že až 16.5. u nás navíc nejde o to ulovit a předhodit hospodáři, ale společně posedět a probrat tento zážitek a video s takového lovu může být prostě super.
František Bárta reaguje 22.3.2021 20:46
Dobrý večer. Loni k Vánocům jsem dostal digitální nv. Musím sebekriticky přiznat, že jsem také zastáncem lovu s klasickou optikou. Nicméně po tříměsíčním používání NV jsem svůj názor poopravil. Opravdu bezpečné poznám co mám před sebou a to i pohlaví. Byl jsem překvapený,že i na 300m. Takže za mne v pohodě. Myslivost v pravém slova smyslu je o lidech. Ne o vybavení. Jediné co mi vadí a nebaví mně,je sedět potmě jako švestka. Proto stejně chodím jen na měsíček.
Michal Conkar reaguje 22.3.2021 12:52
Myslím si, že nočné videnie v rukách zodpovedného poľovníka, ktorý dodržiava zákon, je nočné videnie výborná pomôcka. V rukách nezodpovedného človeka je nebezpečná aj vzduchovka bez akejkoľvek optiky. Každý sa môže rozhodnúť slobodne ale takúto slobodu musí ponechať aj ostatným. Kritizovať niekoho pri NV za názor odlišný na jeho používanie a odôvodňovať kritiku nejakými pomyselnými "vyššími princípmi" nie je namieste.
Milan Jirmann reaguje 22.3.2021 10:52
Zdravím, také jsem byl zastáncem lovů při měsíčku a lovů na sněhu s klasickou optikou. To do doby, kdy jsem při měsíčku střílel na sele. Nebylo daleko a viděl jsem ho očima, takže pohoda. Sele po ráně spadlo a já z něho měl radost. Druhý den odpoledne mně volali, že našli na pastvině zhaslé sele s komorovou ránou. Bylo to asi 70m od nástřelu. Odběhlo s tlupou a mě ani nenapadlo, že byli dvě za sebou. Bohužel byli a já si toho nevšiml. Sele jsem musel zakopat, protože bylo zapařené. Pak jsem nějakou dobu váhal, ale nakonec mě syn přesvědčil, abych si na čekanou vzal jeho kulovnici s Yukonem. Ulovil jsem sele a přesně jsem věděl na co střílím. To rozhodlo. Je to výhoda, že opravdu vidíte na co střílíte a člověk je schopen rozpoznat i pohlaví kusu. Dá se s tím lovit i ve dne (některé jsou i barevné) a člověk se může v lese zdržet delší dobu a není problém. V loni v srpnu jsem seděl a přišli mně dva lončáci. Říkal jsem si, že jednoho ulovím. Měl jsem s sebou kulovnici s nočákem a když jsem namířil, tak jsem zjistil, že to jsou bachyňky se maličkými selaty, které nebyli v dalekohledu vidět. Kdybych měl normální optiku, tak jsem lovil a pak se asi divil. Toť mé zkušenosti a názor. LOVU ZDAR!!!
Pavel Haša ml. reaguje 21.3.2021 18:08
Zdravím, rád bych Vám sdělil, že v tom nejste sám. Když se tak nad tím zamyslím, asi nejšťastnější jsem byl když jsem se při svých začátcích tulil při měsíčku ke "čtverce zeissu" a toužil po něčem lepším abych nemusel tak často pouštět černou bez rány. Hned z následující letní brigády jsem pořídil Meostára s bodem, a stejně jsem si rány odpouštěl. Asi před 2ma roky mě kamarád ukecal na NV, jinak u něj v lese prý nemám šanci. A já pořídil RTéčko. Jooo ulovil jsem s tím pár lišek, o kterých bych jinak vůbec nevěděl. A černou jsem s tím stejně více natáčel než lovil. Ale podařilo se mi díky té věci natočit i pár zajímavých zážitků. Např.: na louce se pasoucí vysokou, kolem ní buchtující černou a do toho mezi nima ještě prošel jezevec či jindy myškovala liška... Letos odemne RT koupil kamarád a já zase nemám nic a nijak mne to nechybí. Stejně u kamaráda jsem měl nejvíc loveckých zážitků při rozbřesku nebo za ranního světla s klasickým puškohledem. A taky mne čumění do tmy moc nebere, já musím párat očima, a poslouchat ušima. Pro mne by nejlepší NV bylo, kdyby 1.11. napadlo 10cm sněhu vydrželo to aspoň do konce února :-)
Libor Vytrhlik reaguje 21.3.2021 17:19
Dobrý den pane Zvára, to že jde doba kupředu jsem si všimnul, ale nevím proč reagujete na jednoduchou otázku podrážděně a ne v klidu jako předchozí účastníci, kteří na rozdíl od Vás uměli pozdravit. Co se týče škody 120 tak tu jsem neměl a nemám.
Lubomír Černý reaguje 21.3.2021 17:08
Kolego Vytrhlíku,nebojte se.Mám to také tak a je nás ještě dost,jen se obávám,že jsme již v menšině.
Zdenda Zvára reaguje 21.3.2021 12:58
Pane Vytrhlik a jezdíte stále ve škodě 120? Doba jde kupředu, technika taky .. a pokud si myslíte, že NV a termovize je jen o tom za každou cenu lovit tak jste na omylu. Drtivá většina lidí, které znám a používají to mají rozum a tyto technologie jim otevřely nové možnosti v pozorování nočního života zvěře. Já sám od doby co tyto doplňky používám, lovím defakto pořád stejné počty zvěře, jen teď už vím na 99% co lovím a kam střílím.
Michal Conkar reaguje 20.3.2021 18:45
A ako treba tých poľnohospodárov biť? Palicou, obuškom, alebo ich rovno strieľať?
Libor Vytrhlik reaguje 20.3.2021 17:05
Děkuji za názor
Libor Vytrhlik reaguje 20.3.2021 17:05
Děkuji za názor
dakslkopov reaguje 20.3.2021 07:15
Omluva - znalost spádů!
dakslkopov reaguje 20.3.2021 07:13
Dobrý den.Vím a nebo spíš chápu,o čem mluvíte.Jen si myslím,že dnes při invazi černé zvěře by lov při měsíčku nedokázal černou redukovat.Nemluvě o tom,že není každý jako třeba pan Sedláček který si dokáže ránu odpustit.Vzpomínám a vzhledem k mému věku můžu,na doby kdy se černá začala zvedat.Vysekané průseky v kukuřici,na konci velká světlá deska a když ztmavla - bum. Ze škrobáren horší škrob a opět světlé místo a bum.Sláma,hoblovačky,prakticky cokoliv,jen aby to šlo.Na to,že se dříve kukuřice kradla a cedulku mohl překrýt člověk se moc nemyslelo.Mám fotky z jednoho MS kdy si udělali palebné pole z radiátorů a krmení měli v nerezových košíčkách z friťáků.A to jsem se ještě nezmínil o hlavní věci a to je lov čehokoliv.Bachna plná,vodící,sem tam srnčí,dančí..... Myslím si,že pro redukci černé je noční vidění platný pomocník v rukou slušného myslivce.ZD které má máslo na hlavě a vlastně ani zemědělci nejsou pěstují co pěstují a plnou hubou křičí o škodách. Já bych řekl - bijte je.Ale né černou a veškerou zvěř,ale ty elektro zemědělce. Nedvno jsem měl rozhovor s myslivcem který se mě ptal co je lepší zda termo a nebo s přísvitem.Nejsem odborník a nikdy už nebudu,ale když mi řekl,že potřebuje takovou mašinku ve které uvidí trofej,bylo mi z toho lehce na blit... Obdivuji lovce škodné jako třeba Dlohé Fanda.Sedíval u zamrzlého potoka ve vykopaném jarku a čekal.Brokovnice ,znalost ochozů a trpělivost.Lovu zdar! Tak bych asi pane Vytrhlík řekl,že se Vám nikdo neozve a nebo velice málo lovců při měsíčku.Je jiná doba.Host vyhazuje vrchního.....
David Sedláček reaguje 19.3.2021 09:35
Dobrý den. Tak já osobně také lovím jen když je měsíc a nebo díky nízké oblačnosti dostatek světla ( lovím v blízkosti města ) . Mám na flintě klasickou optiku - ikdyž aspoň už s červeným bodem. Holt když není vidět , sbalím věci a jedu domů. Nesčetněkrát jsem prostě na kus černé , ale také na lišku či jezevce nezmáčkl, protože jsem si nebyl jistý, jak kus stojí a nechtěl jsem riskovat postřelení zvěře , nebo třeba co se černé zvěře týče ulovení vodící či plné bachyně . Nějak mi nestačí , posadit tečku na střed černé koule a stisknout spoušť.