ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
13 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Medzi dvomi rivalmi
Medzi dvomi rivalmi
vloženo: 23.9.2018 10:55
autor: Igor Vašek

úlovky (svět)

Kamčatka 2018
Kamčatka 2018
vloženo: 13.11.2018 20:53
autor: Jiří Ondrejkovič

trofeje

Dnešní úspěšné ráno.
Dnešní úspěšné ráno.
vloženo: 25.9.2017 11:00
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Už jsou
Už jsou
vloženo: 8.3.2018 09:54
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 20.1.2016 08:25
autor: jirka krbeček

fotopast

vlk na uhynutom jelnovi
vlk na uhynutom jelnovi
vloženo: 8.3.2013 14:33
autor: Lukáš Rusko

myslivecké umění

Kočí Jan Uher  *1912
Kočí Jan Uher *1912
vloženo: 29.1.2020 18:22
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 212343 fotek (37 dnes)
  • 7216 videí (0 dnes)
  • 327 odkazů (0 dnes)
  • 6312 inzerátů (6 dnes)
  • 297 diskuzí (0 dnes)
  • 697132 komentářů fotek (126 dnes)
  • 12541 komentářů videí (0 dnes)
  • 3045288 hlasování fotek (605 dnes)
  • 54286 hlasování videí (3 dnes)
  • 35099 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 38 online

Připomínky a názory
Diskuze

Noční vidění

Miroslav Dostál vložil 2.10.2021 17:58
Kolegové myslivci, zajímal by mě váš názor jestli si pořídit od Pulsaru Digisight Ultra N455, nebo Digex N455.Prosím o nějaké zkušenosti s těmito přístroji myslím dohled a pozorování v noci. Děkuji
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Martin Hasenohrl reaguje 18.10.2021 19:50
Zdravím Mirku jestli nechceš zbytečně moc utratit tak kup sightlaina 455 to má úplně stejnej vnitřek jako digex a kouká to stejně já mám sightlaina a brácha digexe takže srovnáno .lovu lesů hodně zdaru při výběru
Miroslav Dostál reaguje 6.10.2021 18:38
Děkuji vám pánové, budu muset popřemýšlet.
Martin Jemelka reaguje 6.10.2021 10:51
Co se týká poruchovosti, Digisight po čtyřech letech požívání já i táta dohromady bez jediné poruchy, Digex zatím po roce taky bez závad. Používáno na rážích .243 a .308 Winchester.
Martin Jemelka reaguje 6.10.2021 10:46
Zdravím a přispěji svojí troškou do mlýna. Dva roky jsem používal na tátové flintě Digisight, před rokem jsem se zařídil pro sebe a už rok používám Digex. Jak píše pan Havran, v zobrazení nevidím rozdíl, kouká to stejně. Na Digex jsem přešel, protože jsem nechtěl nočák na weaver liště. Koupil jsem Digex, dal ho na nízkou montáž s kroužky a vše klape jak má. Digex má jednu baterii interní, druhou externí a stejná baterie je ješte v přísvitu. Digisight má, pokud si ještě dobře vzpomínám, baterku jen jednu a napájí tím jak přístroj, tak přísvit. Zapneš a vidíš. Digex zapneš přístroj a pokun ti nestačí funkce Sumlight (stačí bohatě za šera i při měsíčku, mají oba přístroje), vepředu zapneš zvlášť tlačítkem přísvit. U Digexu je přísvit na těle přístroje přidělán rychloupínákem, takže si ho kdykoli povolíš a přesuneš nahoru, doleva, doprava, víceméně kamkoli tě montáž pustí. U Digexu máš taky štelovatelný paprsek přísvitu. Povolíš na něm matku, a zamíříš si ho, dle potřeby. U Digisightu ti přísvit ukazuje stále do stejného místa, řekl bych, nic na něm nenastavíš, myslím, že jen intenzitu (už ho 2 roky nemám, tak vzpomínam, jak to bylo). Intenzitu nastavíš i u Digexe. S bateriemi u Digexu to není tak hrozné, jak pan Havran píše... Napřed se ti spotřebovává jedna baterie v zařízení, pak druhá, řekl bych, že výdrž v kuse je tak 4,5 h. V kuse ho nikdy nepožívám, jednou jsem přístroj zapomněl vypnout a po čtyřech hodinách vlezl do trezoru a všiml si toho a ještě by svítit vydržel nějakou dobu. Co se týká baterie v přísvitu, pokud jsou nabité, svítí ti zelená kontrolka, pul hodiny před uplným vybitím se změní na červenou. Takže blikne červená, sahám do kapsy, měním za čerstvou baterii, kterou mám v kapse. Žádný problém, vše je o zvyku. Baterie jak v těle přístroje, tak v přísvitu vydrží několik čekaných (na pozorování používám termo). Shrnutí: pokud chceš přístroj na weaver, zakup Digisight LRF s dálkoměrem, pokud chceš na kroužky, ber Digex, chybu neuděláš ani s jedním přístrojem. A teď si rýpnu - pokud chceš ušetřit a nevadí ti srandapřístroj na kulovnici z Číny, kup si Parda, a to říkám já jako celoživotní pulsarista! :-)
František Havran reaguje 4.10.2021 19:34
Tak já přispěju svojí špetkou do mlýna. Digisight ultra N455 vlastním, přes digex jsem se díval u kamaráda...Začla bych u toho, že jak čip, tak rozlišení displeje je stejné. Proto pokud ti někdo bude tvrdit, že v jednom je vidět lépe, tak mu nevěř. Kecá... Jednoznačná výhoda Digisightu, a důvod proč jsem si ho kupoval, tak je napájení přísvitu přímo z NV. Prostě máš jeden zdroj, je tam ukazatel, jak dochází baterka, vhodíš ji nabít a nebo vyměníš. Co mě na digisightu neskutečně sere, je nemožnost seštelování přísvitu. To vymýšlel opravdu debil....Výhodou digexu je, že vypadá jako puškohled a tím, že je na montáží níže, je komfortnější střelba. Já jsem musel kupovat koženou botku s vyvýšenou lícnicí, abych se s digisightem srovnal. Co však nesnáším, tak abych hlídal, kdy dojdou baterky. TO by jednoho jeblo, když je tma, přijde ti kňour jak stodola a v puškohledu tma, protože batery v přísvitu jsou KO.... Když to shrnu, je to jako vybírat mezi škodovkou a seatem....Stejné střeva, jiná krabice...
Miroslav Dostál reaguje 3.10.2021 08:40
Nikdo nemá žádnou zkušenost prosím??Ještě by mě zajímala poruchovost.