ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
14 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Máme jich tady stále dost.
Máme jich tady stále dost.
vloženo: 8.2.2017 12:29
autor: Daniel Donaťák

úlovky (svět)

Medvěd z Azerbajdžánu
Medvěd z Azerbajdžánu
vloženo: 1.5.2016 08:23
autor: Radek

trofeje

Můj životní srnec
Můj životní srnec
vloženo: 15.5.2012 21:53
autor: Antonín Trubačík

zvěř v přírodě

Liška vs. řeka 3
Liška vs. řeka 3
vloženo: 26.3.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

Nové zapažbení lankasterového trojáku,detail napasování,moje práce.
Nové zapažbení lankasterového trojáku,detail napasování,moje práce.
vloženo: 8.7.2020 18:36
autor: Stanislav Satoria

fotopast

ako by ich jedná mater mala...
ako by ich jedná mater mala...
vloženo: 4.5.2020 14:42
autor: pali1

myslivecké umění

Kresba podle fotografie
Kresba podle fotografie
vloženo: 5.7.2020 11:09
autor: Zdeněk Auerswald
Statistika
  • 224976 fotek (18 dnes)
  • 7521 videí (2 dnes)
  • 331 odkazů (0 dnes)
  • 7804 inzerátů (6 dnes)
  • 298 diskuzí (0 dnes)
  • 732552 komentářů fotek (23 dnes)
  • 12674 komentářů videí (2 dnes)
  • 3206894 hlasování fotek (118 dnes)
  • 54949 hlasování videí (5 dnes)
  • 36287 registrovaných uživatelů
    4 dnes nových, 27 online

Připomínky a názory
Diskuze

NŮŽ z oceli Elmax či RWL34

Jíří Sedláček vložil 5.1.2023 21:08
Dobrý den,chtěl bych si pořídit zavírací nůž z výše uvedených ocelí.Má někdo z Vás zkušenosti s těmito materiály?Pužití zejména na černou zvěř.Díky za info.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Juras reaguje 25.1.2023 12:08
Zdravím pane,no to vám přeji napínavé zážitky pokud chcete RWL nebo Elmax a nejste zrovna milionář tak se asi vrátíte k Barešovi,nu každopádně zašlete odkaz co jste vybral,kdyby to bylo k světu též zakoupím.Přeji štastný výběr
Jíří Sedláček reaguje 23.1.2023 23:08
Juras koukal jsem na stránky p.Bareše a líbil se mi zavírák nůž,pilka cena cca 5 600 kč.Jinak výběr nic moc.Ještě kouknu na stránky jiných nožířů.
Juras reaguje 20.1.2023 01:14
Tak co Jiří uz máte objednáno u pana Bareše nebo jiná volba,já mám zavírák jen s pilkou cca kolem 3000kč a tu jsem použil jen jednou u většího kusu,jinak stačí vždy ta čepel
Jíří Sedláček reaguje 16.1.2023 21:47
Juras naprosto s Vámi souhlasím.Všem Vám děkuji za odpovědi.Zkusím se podívat na stránky pana Bareše a něco vybrat.Jde mi o zavírák s pilkou a čepelí dlouhou cca 8až 10 cm.Nože si brousím sám,tak bych zkusil tu ocel Elmax.Dík Jirka
Juras reaguje 10.1.2023 06:54
Zdravím vás,já jsm patriot a snažím se kupovat výrobky našich značek,avšak co se nožu týče musel jsem po mnoha letech vyměnit starej dobrej Mikovák za jino značku.Ty nože nejsou špatný a jsou joch mezi chlapama tisíce,neštěstí je materiál čepele ocel 440 je dostačující na vývrh srnčího to je bez problému i několik kusu a pak stačí ocílka,horší je rušení černé tam jde do kytek ostří brzo.Měl jsem a mám několik Švícarskejch nožu to už bylo zepší,ale nakonec jsem skončil jak kolega taky v ČR u pana Bareše u zavíráku s pilkou z oceli Elmax a jsem nadmíru spokojen,kdo posílá brousit nože k nožíři je to bez problému,já si brousím sám tak jsem musel dokoupit diamantový brousek i ocilku nic jinýho se toho nechytá.Pokud by byla na Mikováku Elmax nebo RVL urcitě bych u nich zustal líbí se mi a je mým potěšením když na nahánce nemeckej nebo rakouskej kolega vyndá na svačiné krásnýho Mikováka
Vaclav Rejchrt reaguje 9.1.2023 18:07
Zdravím ocel elmax používá Bareš Sedlčany. Mám od něj již 14 let zavírací nůž a neměnil bych. Za tu dobu používání jsem ho měl na přeostření pouze jednou a to že jsem si ulomil špičku. Jinak vemu ho ocilkou a paráda. Také mám jeden victorinox Rengergrip Hunter, ty používají ocel dauphinox nebo tak nějak myslím a taky paráda a mám pocit že na ně mají doživotní záruku na zničení. Je pravda že pořizovací cena zavíracího nože od Bareše byla jednou tolik než ten Victorinox, ale spokojenost maximální věřte že ten nůž toho má za sebou už hodně. Toť můj poznatek.
Michal Conkar reaguje 8.1.2023 20:18
Celkom slušne reže a aj drží ostrie stará česká značka MIKOV, okrem toho nie je náročný na údržbu.
Jíří Sedláček reaguje 5.1.2023 21:12
Jde mi např.o to,která ocel lépe drží ostří,nebo jaký výbrus zvolit.