ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Inzerce E-shop
Získat aplikaci Adobe Flash Player
Získat aplikaci Adobe Flash Player

Vyhledávání

Přihlášení

Nejlepší fotografie

Nejlepší video

Fotografie

Nejsilnější trofeje roku

NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2012
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2013
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2014
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2015
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2016
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2017
Jelen lesní
bodová hodnota: 220 CIC
váha: 185 kg
věk: 9 let
dnešní hostův úlovek
dnešní hostův úlovek
vloženo: 19.11.2017 17:05
autor: Jan Pavlík

Srnec obecný
bodová hodnota: 90 CIC
váha: 16 kg
věk: 5 let
Letošní čtvrtý srnec
Letošní čtvrtý srnec
vloženo: 30.7.2017 21:01
autor: Zbyněk Oliva

Daněk evropský
bodová hodnota: 203 CIC
Daněk
Daněk
vloženo: 16.2.2017 08:22
autor: Michal / admin /

Prase divoké
bodová hodnota: 115 CIC
váha: 150 kg
věk: 7 let
Divočák
Divočák
vloženo: 25.11.2017 10:49
autor: Jiří Zábran

Muflon
bodová hodnota: 258 CIC
váha: 42 kg
věk: 7 let
král
král
vloženo: 27.11.2017 18:29
autor: Jan Pavlík

Nejlepší naháňky roku

NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2015
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2016
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2017
Naháňka  / poděkování
Naháňka / poděkování
počet kusů: 48
vloženo: 6.12.2017 08:36
autor: Michal / admin /

Ms Výhledy Markvarec
Ms Výhledy Markvarec
počet kusů: 31
vloženo: 10.11.2017 23:14
autor: Martin Keil

Naháňka 2017
Naháňka 2017
počet kusů: 24
vloženo: 8.11.2017 14:05
autor: Venca Rott

Dnešní sečení kukuřice
Dnešní sečení kukuřice
počet kusů: 14
vloženo: 25.9.2017 22:14
autor: Jan Čechtický

Společná naháňka v revíru Zdechovice
Společná naháňka v revíru Zdechovice
počet kusů: 9
vloženo: 11.11.2017 21:06
autor: frankl

Statistika

• 160424 fotek (16 dnes)
  • 6107 videí (0 dnes)
  • 321 odkazů (0 dnes)
  • 3259 inzerátů (3 dnes)
  • 331 diskuzí (0 dnes)
  • 530461 komentářů fotek (10 dnes)
  • 12128 komentářů videí (0 dnes)
  • 2298342 hlasování fotek (175 dnes)
  • 49165 hlasování videí (5 dnes)
  • 30085 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 27 online

Fotograf měsíce

1. Jiří Netík (651 hlasů)
  2. Jindřiška Padalíková (645 hlasů)
  3. Paní z hájovny (598 hlasů)
  4. Daniel Donaťák (526 hlasů)
  5. Děda z lesa (463 hlasů)
  6. Jaroslav Vlosovský (326 hlasů)
  7. marie stanikova (296 hlasů)
  8. ladislavkohousek (235 hlasů)
  9. Jiří Zábran (229 hlasů)
  10. Milan Ječný (180 hlasů)

Připomínky a názory

Diskuze

Pokuta při naháňce..

Tom vložil 3.12.2017 11:20
Krásný den,přeji.. Tímto vás chci poprosit o váš názor na to co se mi stalo při včerejší naháňce na černou v jednom nejmenovanem MS,kam chodím jako host již 10 let. Při každé naháňce chodím v léčí a včera se mi stala taková nepříjemná věc, která mrzí i mně samotného. Při procházení hustého,nízkého porostu ,kdy pes upozorňoval prasata ,které tlačil před nás jej pak otočil zpět na honce. Proběhla kolem mne 2 velká prasata a tak jsem očekával, že v nejbližší chvíli objeví i selata. Po chvíli čekání ,kdy jsem udělal tak jeden krok odměně tak jeden metr vyskočilo prase ,kterého jsem se lekl a jak jsem ,byl připraven ke střelbě na ty selata tak jsem z toho leknutí od boku vystřelil a nešťastnou náhodou prase trefil. Prase odbehlo zhruba 70 m ,kde zhaslo..Bohužel po příchodu ke zhaslemu kusu jsem zjistil ,že je to větší bachyně. Při zvážení se zjistilo ,že váží 95 Kg čímž jsi věděl stálý host, že zaplatíš za ulovené prasenad 70 Kg 1000Kc. Jakým nepříjemným překvapením pro mně bylo ,ale i pro ostatní účastníky naháňky. Když mi ,bylo při výřadu Hospodářem oznámeno, že podle nových stanov,kterýma nebyli při nástupu před naháňkou Lovci seznámení. Že střelec, který střelí bachyni nad 90 Kg tak zaplatí pokutu 3000 a už nikdy nesmí, být zván do tohoto MS. I,když se to lovcům také nelíbilo, protože s tím nebyli na začátku seznámeni nikdo nic Hospodáři neřekl.. Už já sám jsem potrestaný tím, že jsem v leknutí takový kus střelil.. Za 10 let ,kdy chodím do tohoto Sdružení, kdy jsem vždy chodil v leči a vždy jsem se vším ochotně pomáhal mně tento trest překvapil.. Hlavně zákaz, že už nesmím, být nikdy pozván.. Tímto, bych vás rád poprosil o váš názor.. A jestli,bych měl tuto situaci ještě nějak řešit.. Děkuji vám předem o vaše názory ať jsou jaké koli..Za tuto situaci jsem se samozřejmě při výřadu omluvil..
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Josef Jasenský reaguje 13.12.2017 17:42
Dušane plně s tebou souhlasím!!! Já jsem taky ze zony. Ale zelené.Takže všechno kafiléra!! Je otázka času kdy KVS oznámí rozšíření nákazy. Opatruj se.Pepa
Dušan Křížka reaguje 12.12.2017 23:05
Kolegové jsem myslivcem přímo v ohnisku nákazy a musím s úsměvem číst Vaše komentáře. Někteří nemáte ani páru o tom co to znamená, jinak by jste nepsali takové nesmysly. I mně je proti srsti střelit na bachyni, ale jinak to nejde. Víte kolik hodin jsme strávili na brigádách, abychom splnili nařízení vydaná SVS s termínem do 3 dnů. Jenom u nás máme 7 km pachových a elektr. ohradníků. Těm kritikům bych mohl přát mor i u nich, ale nejsem zlomyslný. Myslím, že by je ty hloupé názory přešly. A pokutu bych dal onomu sdružení za nedodržení nařízení SVS. U nás nebude naháňka min. 2 roky, tak si važte toho co máte a hostům poděkujte za jakékoliv ulovené prase.
Josef Gutwirth reaguje 12.12.2017 21:03
Přesně tak, jak píše Honza. Nic neplať, protože dle nařízení SVS Ti nemohou dát postih. Sice to mrzí, ale ustřelí se úplně každý kdo loví.
Honza reaguje 10.12.2017 11:56
Nic neplať! Nic nenadělají. Ať si to chodí od příště honit sami. Mimo jiné porušují nařízení SVS a v případě sporu, do kterého stejně nepůjdou, by jim hrozil postih. A příště už tam hlavně nechoď. Co se týká výstřelu, tak se domnívám, že jsi to špatně popsal. Ten výstřel dozajista nebyl z úleku. Pokud metr od kohokoliv vyjede jakkoliv velké prase proti samotnému střelci, tak nebude čekat nikdo a v sebeobraně bude střílet a chránit svůj život. Asi tak.
Erika Doležalová reaguje 8.12.2017 18:02
Noo, na jednu strany ty spolky chápu - proč by jim měli cizí hosté zadarmo střílet bachyně a kňoury, když jim může na individuální lov přijet nějaký solventní mysliveček s naditou peněženkou... :-) Každopádně pravidla měla být jasně dána hned na nástupu - co se loví, co se neloví, jaké jsou sankce za porušení apod. Víc jak ten litr podle "starých pravidel" bych jim tudíž nedala. Otázkou ale je, jestli jste všem řekl, že jste prase zastřelil vlastně omylem - pokud ano, může být jejich argument jasný - zastřelil byste to prase "leknutím" ikdyby jste věděl, že zaplatíte tři nebo pět nebo osm tisíc... :-)
Vlasta Hadr reaguje 6.12.2017 22:14
Ahoj Tome pokud by bylo 1.4. tak bych ti poradil nech si od nich vystavit EET dej to do losu možná vyhraješ melouna, pronajmeš si honitbu a budeš je mít na háku. V.H
Tom reaguje 6.12.2017 21:40
Dobrý večer.. Děkuji vám za vaše názory ať, byli jaké koli..A máte pravdu napsal jsem to špatně a bylo to přesně tak jak napsal Ron Gordon za to děkuji.. A upřímně ani tak o tu pokutu mi nejde jako o ten zákaz..A potrestaný jsem už jen tím ,že jsem střelil tak velikou bachnu. Jako myslivec to neuznavam ,ale stalo se..A každý z vás, který mi sem psal ,že jsem kowvoj a že by mně už nikdy nepozval ..Sahnete si sami do svědomí ..Každý se ustřelí a pokud říká, že se mu to nestalo ,tak lže..Jak se říká chybama se člověk učí..A každý, kdo si vyzkoušel stát na štontu a chodit v leči ví jak moc velký rozdíl to je..Kor ,když se prodirate nízkou smrcinou či ostruzinim atd...Všem co se mně zastali moc děkuji ,vážím si toho.. Je vidět, že jsou mezi námi stále normálně smýšlející lidé..
Víta Čechovský. reaguje 6.12.2017 18:43
Nevím, myslím si že si tady spoustu lidí plete nebezpečnou ránu z leknutí, nebezpečným směrem. Myslím že je uplně zřejmé že prostě lovil černou zveř akorát v krátkém časovém horizontu a v očekávání selat se prostě umačkl. Jak píše, že tam byli další dvě velký prasata, tak tam asi uplnou nouzi o černou nemají a není to první a ani poslední ulovená bachna kdy se někdo umačknul. Prostě to není chyt a pust. Myslím že to byla blbá souhra okolností a tak bych k tomu přistupoval. Nebyl ohrožen pes ani člověk, prostě byla ulovena jen zvěř ve vetší váhové kategorii. Když se tady podívate na fotky výřadů tak to není zas tak vyjímečné
Martin Medek reaguje 6.12.2017 14:51
Tome, tak ty sis dovolil zmáčknout na bachyni. To sis dovolil moc. Můžeš být rád, že ti chtěli dát pouze pokutu. Kdyby bylo na mě, navrhoval bych vyloučení z ČMMJ, odebrání loveckého lístku a pro jistotu i zbrojního průkazu. Taková drzost, zmáčknout na bachyni... Zamysli se nad sebou:-DD Aneb kult "posvátné krávy" stále pokračuje:-( Za pár let se možná budeme divit až to mor vše pokosí díky těmto "ochráncům"
Josef Jasenský reaguje 6.12.2017 08:49
Pro toho co se bojí napsat své jméno.(george) Pořádně si vždy přečti zadání. Tebe to ve škole neučili? Souhlasím s Ron Gordon
George George reaguje 5.12.2017 22:19
No prosím,tady se člověk dočte věci.Nechápu jak někdo obhajuje výstřel z leknutí. To nemyslíte vážně!
Ron Gordon reaguje 5.12.2017 20:44
Nerad, ale nedá mi to. Prosím vás, proč se tu pořád omílá - mohl to být honec, nebo pes - průser. Pokud mně oči ještě slouží a umím číst, cituji : odměně(myšleno zřejmě ode mně) tak jeden metr vyskočilo prase ,kterého jsem se lekl a jak jsem ,byl připraven ke střelbě na ty selata tak jsem z toho leknutí od boku vystřelil. Tudíž z leknutí vystřelil na prase, nikoli na něco co nepoznal, akorát to prase bylo trochu větší. Nehledejme problém kde není, pravdou je, že vylíčení události je tazatelem popsáno trochu nešťastně.
František Havran reaguje 5.12.2017 17:40
TOhle je jedna fotopast...
František Havran reaguje 5.12.2017 17:38
85 kg, staré zranění, Větší z nich odešla i s dvěma jejími selaty..
František Havran reaguje 5.12.2017 17:36
Jinak pokud přijde tlupa, kde je tři a více bachyné, tak u nás lovím v tomto období bachyně PŘEDNOSTNĚ a prasata kupodivu pořád jsou a nevymřely. To je divné... FOtky jsou dokumentační, poslední pocty proběhly v lese... Za listopad První (s daňkem) 76, druhá 85, třetí 80. Čtvrtá fotka je to, co mi chodí pod jednu fotopast. Z dalších TŘÍ vnadišť jsem fotky smazal, ale je to obdobné.. TO je divné, že jich pořád chodí tolik, když furt poslouchám - jak můžeš lovit bachyně, prasata utečou a nebudou... A jak na sviňu - neutíkají a neubývají... Konspirační teorie o kultu bachyně se vyvrací, "staří a zkušení praktici" šílí... To je panečku věc...
František Havran reaguje 5.12.2017 17:29
Děláte si chlapi srandu ??? Jakou pokutu a jaké nadávání za ulovení velkého kusu ??? Jestli Vám to nedocvaklo, tak je doba, kdy do toho musíme bušit na potkání a ne že budeme dávat pokuty... Pokuty by se měly dávat za to, že si vůbec někdo v této době dovolí ty prasata šetřit. Navíc teď je nejideálnější doba k lovu bachyní. Ještě nejsou plné a selata jsou odrostlá (většinou, ano i mně chodí markazíni na jedno vnadiště) ... Pokud to neřekli na nástupu tak bych je poslal do prdele, nezaplatil bych nic a příště bych tam nelezl..... Jediný (a to opravdu veliký) průser vidím v tom "výstřelu". Mohl to být kolega a nebo pes. Tam už se ta lovecká nadrženost může krutě nevyplatit.....
Honza 7x64 reaguje 5.12.2017 17:25
V žádném případě bych pokutu neplatil.Co je to za kamarády když k ním jezdíš deset let a takhle Tě natřou za jednu blbou bachnu... Je to celé nesmysl a s právníkem by sis je namazal na chleba.Hlavně že honci jsou a na štontík zvěř vyženou ale za chybičku mu to opepříme.Kuwa to je myslivost... Jináč u nás v leči také běžně lovíme,nikdy s tím nebyl problém.
karel zvářal reaguje 5.12.2017 13:10
Naprostý souhlas s Ronem, nic neplatit, takové "kolegy" příště okašlat! Být pokutovaný na naháňce na černou za ulovení prasete, už to samo o sobě volá... (před výstřelem zvážit?). Navíc, když jste o jejich pravidlech nebyl informován! Dnes je zpráva o usmrcení myslivce kancem - ani v takovém případě nestřílet, těžké kusy jsou posvátné a hynou přirozenou smrtí? U nás se též v leči střílí, to by prasata velice brzo chodila jen přes honce a po stranách by mrzli zbytečně.
Víta Čechovský. reaguje 4.12.2017 21:32
pro p.Zvára vím že na lov v lečích mají někde názor, že v je podstatě nežádoucí. u nás v kraji se naopak v lečích běžně a uspěšně loví. vetšinou to je v lečích, kde jsou střelci na křídlech a představený a honci s lovci tlačí zveř a loví tu co jde do zadu. U nás zcela bežné
Ron Gordon reaguje 4.12.2017 21:15
Velice úsměvné, je vidět jak vážně to někde myslí se snižováním stavu černé zvěře ! Je vidět, jak se tady dovedeme chytat za slovíčka. Kdyby tazatel uvedl, že vystřelil na kus černé, který na něj bezprostředně zaútočil a nadával tam tu svou omáčku o nešťastné náhodě, tak nebylo o čem diskutovat. Já to beru jen jako velmi nešťastné podání ze strany tazatele. Mně jen vrtá v hlavě, na čem je vlastně ta "pokuta" postavena, z čeho vyplývá oprávnění takovou pokutu vybírat. Pokud by to bylo proti vlastnímu členovi spolku , tam by to muselo byt upraveno ve stanovách či provozním řádu. Ale u hosta ? Nějaký divný Kocourkov. Názor za mně - nic neplatit, poslat do háje zeleného takovéto "kolegy", kteří ti vystavili doživotní zákaz!
Zdenda Zvára reaguje 4.12.2017 20:24
Pro Víta Čechovského. Když jdu se psem do leče, nejdu tam za účelem lovu, ale kvůli psovi a jeho práci. Zbraň si sebou beru vždy, ale je to jen pojistka. Když jsem v leči není můj úkol lovit, ale vytlačit zvěř na střelce, od toho jsem v leči. Zbraň tam mám pro případ sebeobrany, nutnosti dostřelení zvěře nebo třeba když psi drží zvěř atd. To je můj názor ..
Víta Čechovský. reaguje 4.12.2017 16:29
Jak jsem to pročítal tak jsem asi jediný kdo se kolegy, který jsem vložil tuto diskusi zastanu. Sám jsem nachodil v lečích, kde se vyskytuje černá, tzn. v hustých pasekách spoustu kilometrů a tak velmi dobře vím, že pokud chcete lovit, což předpokládám chce každý účastník naháňky, tak máte prostor pro obeznání zveře a zmačknutí v několika málo metrech, často jenom prostor mezi dvěma napropustnými nálety a časově v několika desetinkách sekundy. To není jako na pohodlném přehledném štontě, kde si člověk stoupne a čeká až honci a lovci v leči odvedou práci v pasekách. Píšete že už tam chodíte 10let, takže se dá rozhodně předpokládat že už jste vystřílený, zkušený myslivec. Samozřejmě že ulovení velké bachny je z hlediska chovu velká, velká škoda, ale nás už na adeptůře učili , že ten kdo se nikdy neustřelil bud kecá, nebo nikdy nestřílel. Chápu že když tam chodíte 10let na náháńky a odvedl jste pro ně spousty práce v lečích a jistě máte spoustu dobrých kamarádů vás jejich unáhlená reakce mrzí. Navrhoval bych zaplatit na místě 1000kč a nechat se pozvat na jejich schůzi k vysvětlení, minimálně tím získáte čas na vychladnutí horkých hlav. Pro kritiky bych chtěl také dodat že rána byla vedená na zvěř a zřejmě pro všechny z účastněné zcela bezpečným směrem, takže o nebezpečné manipulaci se zbraní si myslím že to není, spíš o umačknutí se na větší zvěř, než by kdo chtěl lovit. Ještě bych chtěl dodat že všechny změny, a nejen pokut, ale i ostatních věcí ve spolkách by měla provádět nadpoloviční počet učastníků na členských schůzích. Myslím že to je problém v spoustě spolkách, že tzv.vedení, rada, neboli výbor tj. podřízený orgán rozhoduje za nejvýšší orgánspolku a to je členská schůze. Zákony všaqk hovoří jasně. Dal bych tomu čas na vychladnutí hlav. Věřím že vás to mrzí, a je zákon schválnosti se zrovna dobře trefit, když to člověk vůbec nepotřebuje
Jaroslav Černý reaguje 4.12.2017 16:20
Vážení pánove,tady v našich honitbách je rozšířený nešvar lovu v leči. Za toto mohou mysl.hosp.že toto tolerují a trpí.V případě úrazu velký problém.
K.Marik reaguje 4.12.2017 14:05
No pokud bychom si měli připomenout nařízení - Č. j. SVS/2017/084885-G Podle tohoto nařízení uživatel honitby jednoznačně porušil toto nařízení, neboť v čl. 1 se nařizuje uživatelům honiteb a účastníkům společných lovů odlov všech divokých prasat bez omezení věku. To je vše v čem bych souhlasil s Vámi a zmíněný spolek jednal přes čáru. Co se týče zbytku souhlasím s ostatními diskutujícími, náhodná rána prostě nesmí vyjít a pokud se tak stane při manipulaci se zbraní, tak jen do bezpečného prostoru... Pěkný den
Rumcajs reaguje 4.12.2017 11:15
Zdravím a přidávám i něco ze svých názorů a pohledů na věc. Většina toho je popsaná už dříve, ale sumasumárum za mě: To, že byla v minulosti nějaká sankce a v současnosti je jiná, tak to je věc, s kterou měli být účastníci lovu bezesporu seznámeni již při zahájení, nebo alespoň jinou formou, například při pozvání. To že k tomu nedošlo je sice pochybením organizátora lovu, ale jen těžko se jde na toto pochybení odvolávat (vymlouvat) a nepřijmout pro něj trest. Obdobně lze ale chápat a vykládat i finanční sankci, pro kterou taktéž bude těžko jakákoli právní opora. Je (bylo) tak čistě na provinilci, zda k trestu, že nebude už více pozván, ještě vytáhne z peněženky ony 3 tisíce. Jednoduchá úvaha… když nebudu už více pozván, tak proč se snažit udržet nějaké dobré vztahy, které byly podle všeho narušeny již tím nepředáním informace o změně pravidel? Nezaplacení pokuty by sice přililo olej do ohně a pravděpodobně spálilo všechny mosty, ale zaplacení by naopak situaci spojenou s doživotním zákazem pozvání také nijak neodvrátilo. Způsob postavení se k tomu, zda pokutu zaplatit, či ne je tak i o tom, co čekáte a potřebujete udržovat za vztahy do budoucna a také například i o tom, jak toto ovlivní pohled okolí na Vás v okolních spolcích. Toto ale platí i pro další Váš postup, zda věc řešit dál či nikoli. V předmětném spolku si už asi na naháňku nedojdete, ale když budete situaci hrotit a brzy se to rozkřikne, tak se asi nedočkáte možných pozvání ani bezprostředního okolí. Toliko odpověď na otázku z úvodu. Dále ale ještě bonus. Za mě si myslím, že ve vztahu ke všemu popsanému není vůbec zákaz od věci a jak už bylo napsáno dříve, tak s ohledem na to, co se v leči událo, tak se nedivím, že Vás tam víc nechtějí. Dnes to byla bachyně, zítra pes a potřetí..!? Ke třem tisícům a tedy pohledu na výši pokuty. Dnes se leckde vypočítává pokuta jako náhrada za chovný kus násobkem váhy s jednotkovou cenou třeba i 100,-/kg. Takže v tomto případě 9.500,- (bez nároku na zvěřinu). A k postřehům pisatelů o tom, že nikdo nemůže zakázat lov jakýchkoli prasat na naháňce ve vztahu k nařízení SVS: Už jste to nařízení četli, nebo o něm jen někde slyšeli? Nikde se v něm nepíše, že musíme lovit bezhlavě všechno, co vystrčí ryj z krytu… Jsme přeci myslivci.
Arnošt Bárta reaguje 4.12.2017 10:52
Tak tu pokutu neplaťte a uvidíte co se bude dít. Já myslím že vůbec nic. Já jsem na nástupu řekl, ať každý střílí s rozumem a chová se jako myslivec. Na výřadu neležel kus těžší než 70 kg.
pavrov reaguje 4.12.2017 08:37
Přesně jak píší níže kolegové, zakázat či finančně sankcionovat v dnešní době lov JAKÉKOLIV černé zvěře je totální nesmysl, takového pseudohospodáře bych klidně "popotahoval". Do takovéhoto MS vůbec nechodit, něco tam není dlouhodobě v pořádku. Bohužel ten "samovolný" výstřel je veliký průšvih, který se stát prostě nesmí. Hodně zdaru
Pavel Grcal reaguje 3.12.2017 21:09
Nebudu komentovat Vase jednani pri vystrelu, protoze jen uz kvuli tomu bych Vas nikdy nepozval a takovyho kovboje bych v leci vedle sebe nechtel. Jinak ke zbytku, nikdo nezakazal lov velkejch prasat, jen tam za to dal taxu, ktera bude za odstrel, takze to narizeni SVS neodporuje
George George reaguje 3.12.2017 19:58
Pane Tomáši,napsal jste: ... tak jsem z toho leknutí od boku vystřelil a nešťastnou náhodou... Myslím,že podle toho jak jste popsal situaci můžete být rád,že jste netrefil neštastnou náhodou kolegu. Raději nedomýšlet možné následky takového chování a proto vše ostatní bych nekomentoval. To je můj názor na popsanou situaci.
Petr Roth reaguje 3.12.2017 19:57
Také si myslím, že podmínky lovu měly být řečeny na nástupu, ale na druhou stranu, každý má vědět co si může a nemůže dovolit, zvláště pokud jsem host.
pavel vítů reaguje 3.12.2017 18:04
Jejich honitba, Jejich pravidla
Josef Jasenský reaguje 3.12.2017 14:17
Já souhlasím se Zdenkem!! Žádný hospodář nemůže zakázat lov jakékoliv černé zvěře!A hlavně ne v téhle době! Na nahánku můžeš jít jinam. Opatruj se.
Zdenda Zvára reaguje 3.12.2017 13:45
Podle mě v dnešní době nikdo nemůže zakázat lov určitého druhu černé zvěře. Pokud to udělá porušuje nařízení SVS a hrozí sankce jemu. To, že už Vás nikdo nepozve je věc jiná a pozvání se vymáhat nedá.
Jan Vondra reaguje 3.12.2017 13:43
Na všechny případné důsledky by měli být účastníci společného lovu upozorněni předem, aby platil pro všechny stejný metr. Co vyletí z flinty a z huby, to se zpátky bohužel vrátit nedá! Věřím, že to mrzí, bolí atd, ale jsou to následky chyby a nechodíme s hračkou.
Vlasta Hadr reaguje 3.12.2017 12:42
Je na tobě zda jsi pokutu zaplati potažmo že tam již nesmíš jinak celkem dost zažité platit pokuty zejména za bachyně. U nás jak střelí host přes zákaz bachnu tak ho již nikdo nepozve a může se omlouvat či vymlouvat jak chce místní dostane drškovou a na naháňku dlouho nejde... asi tak !!
Tom reaguje 3.12.2017 11:22
Píši přez profil mé přítelkyně.. Já se jmenuji Tomáš.. Ještě jednou děkuji za jaký koli názor..