ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jedna vzpomínková, rok 2017
Jedna vzpomínková, rok 2017
vloženo: 4.5.2020 17:02
autor: Jiří Stránský

úlovky (svět)

Lov rysa v Lotyšsku
Lov rysa v Lotyšsku
vloženo: 24.1.2019 17:37
autor: Martin Saifrt

trofeje

Detail včerejšího  srnce.
Detail včerejšího srnce.
vloženo: 30.5.2016 00:27
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

V krmelcích si libují
V krmelcích si libují
vloženo: 12.2.2020 09:15
autor: Děda z lesa

zbraně

9,3x72 R
9,3x72 R
vloženo: 15.5.2018 16:57
autor: Luděk Karásek

fotopast

**
**
vloženo: 26.1.2020 10:36
autor: Rostislav Jurdič

myslivecké umění

jazvec
jazvec
vloženo: 15.4.2019 18:59
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233437 fotek (0 dnes)
  • 7961 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8899 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749224 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294497 hlasování fotek (5 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37666 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Diskuze

Pokuta při naháňce..

Tom vložil 3.12.2017 11:20
Krásný den,přeji.. Tímto vás chci poprosit o váš názor na to co se mi stalo při včerejší naháňce na černou v jednom nejmenovanem MS,kam chodím jako host již 10 let. Při každé naháňce chodím v léčí a včera se mi stala taková nepříjemná věc, která mrzí i mně samotného. Při procházení hustého,nízkého porostu ,kdy pes upozorňoval prasata ,které tlačil před nás jej pak otočil zpět na honce. Proběhla kolem mne 2 velká prasata a tak jsem očekával, že v nejbližší chvíli objeví i selata. Po chvíli čekání ,kdy jsem udělal tak jeden krok odměně tak jeden metr vyskočilo prase ,kterého jsem se lekl a jak jsem ,byl připraven ke střelbě na ty selata tak jsem z toho leknutí od boku vystřelil a nešťastnou náhodou prase trefil. Prase odbehlo zhruba 70 m ,kde zhaslo..Bohužel po příchodu ke zhaslemu kusu jsem zjistil ,že je to větší bachyně. Při zvážení se zjistilo ,že váží 95 Kg čímž jsi věděl stálý host, že zaplatíš za ulovené prasenad 70 Kg 1000Kc. Jakým nepříjemným překvapením pro mně bylo ,ale i pro ostatní účastníky naháňky. Když mi ,bylo při výřadu Hospodářem oznámeno, že podle nových stanov,kterýma nebyli při nástupu před naháňkou Lovci seznámení. Že střelec, který střelí bachyni nad 90 Kg tak zaplatí pokutu 3000 a už nikdy nesmí, být zván do tohoto MS. I,když se to lovcům také nelíbilo, protože s tím nebyli na začátku seznámeni nikdo nic Hospodáři neřekl.. Už já sám jsem potrestaný tím, že jsem v leknutí takový kus střelil.. Za 10 let ,kdy chodím do tohoto Sdružení, kdy jsem vždy chodil v leči a vždy jsem se vším ochotně pomáhal mně tento trest překvapil.. Hlavně zákaz, že už nesmím, být nikdy pozván.. Tímto, bych vás rád poprosil o váš názor.. A jestli,bych měl tuto situaci ještě nějak řešit.. Děkuji vám předem o vaše názory ať jsou jaké koli..Za tuto situaci jsem se samozřejmě při výřadu omluvil..
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
karel zvářal reaguje 13.5.2018 20:15
Být na místě Tomáše bych to řešil úplně v klidu. Chodil do lesa zvěř pozorovat, fotit, kašlal na tzv. kamarády. Jestliže si opakovaně žádal a nevzali ho, po této události už teprve ne. Ke slovům ...snad se někdy chytnete za nos a uvědomíte si co a jak si škodíte, bohužel pro vás se to s vámi potáhne všude... chybí dodat: o to se postarám! Tome, myslivost není jen o lovu a flákotě, jak mnozí rádi zdůrazňují. Jinak příroda tě ráda uvítá kdekoliv, tak jako každého slušného návštěvníka lesa. Nechej to času, nemá smysl to řešit za horka. A za pár let se uvidí...
Verča Koťová reaguje 10.5.2018 01:43
Děkuji za tvou rychlou reakci. Myslím, že jediný ,kdo tady kope ,jsi ty :-) A nemám potřebu, nás obhajovat, myslím, že je to stejně zbytečné . Já si k tomu , své napsala. Tak ti přeji, ať tím tvým dodržováním pravidel co nejdál dojdeš :-) Měj se krásně
Michal Temer reaguje 10.5.2018 01:22
Dobré ráno Veroniko,to jsem rád že jsi se konečně zaregistrovala pod jménem které znám. Tak jen pro začátek,když jsem s tátou jezdil k Houdům na barák tak ty jsi možná ani nevěděla kde Rýdeč leží. Náš vztah se Standou tady rozebírat s tebou nebudu. Další věc je ta že se do nikoho neopírám asi neumíš číst, jen se opírám o pravdivé sdělení Standy, bohužel se ti to nelíbí tak opět kopeš...S tou upřímností jsi to trefila správně. Vy jste natolik upřímný že při nahlášení našeho MS na SVS jste raději ani nezvedli telefon, když se jednalo o vás tak to jste objížděli členy a plakali na ramenou jak je vám ubližováno. Tímto posledním příspěvkem končím úspěšně krátkou kapitolu Tom a Veronika, snad se někdy chytnete za nos a uvědomíte si co a jak si škodíte, bohužel pro vás se to s vámi potáhne všude. Myslel jsem že chcete dělat myslivost a krásy kolem ní..ne, ne...nechcete jinak by jste se takhle nechovali. To co provádíte beru dost osobně, takže mi nevolejte, nepište a nezdravte!!!!
Verča Koťová reaguje 10.5.2018 00:35
Ahoj Michale. Nepřeháníš už to trochu ?? To se tedy ukazuješ , opírat se do mrtvého, když se nemůže bránit. Ty mu nesaháš ani po kotníky. A, když už tady kopeš do Tomáše a do zemřelého pana Hospodáře. Sáhni si sám do svědomí, kolikrát u tvého střeleného kusu přimhouřil pan Hospodář  ne jedno,ale obě oči. To se ti hodilo, že neměl na všechny stejný metr, že. Proč jsi mu to neřekl do očí, když žil.  Pana Hospodáře jsem si vážila a nikdy na něj nezapomenu. S ním odešla z vašeho sdružení i Myslivost. A pokud nám něco chceš říct tak sedni do auta a přijeď. A neřeš to tady na diskusi jako slaboch. My jsme za tebou, také byli, když byl problém.Ale ty ,jsi byl natolik upřímný, že jsi při celém rozhovoru, koukal do země. Upřímný člověk kouká při rozhovoru do očí. A pan Tonda to tu napsal výstižně za což mu děkuji . Jo a prosím tě ..Koho myslíš, tím Veverčikem či co.
Michal Temer reaguje 9.5.2018 16:41
Pro: Tonda Křídlo. Dobrý den Tondo,je hezké jak poslední dobou přibývá lidí kteří se nikdy nezaregistrovali a najednou mají potřebu se vyjádřit jen k jediné věci, řekl bych účelově, spíš mi to připomíná určitou formu zbabělosti, to že nejste Křídlo to je mi úplně jasné. Něco podobného jako Veverčík z Liberce ???!!!! No jestli se mám za něco stydět, tak za to že jsem včas neprohlédl Toma jako člověka a co je za člověka. Teď už je to vlastně jedno on si to vyřešil sám, jen je smutné že si pořád myslí a nejen on jak je mu ubližováno....Nikdy jsem to nechtěl říci ale když se mám za něco stydět tak ať je za co. Sám kdysi bývalý hospodář a zároveň jeho patron řekl při jeho první žádosti že ho NEDOPORUČUJE přijmout, že je jako neřízená střela, to už naznačuje to že stydět by se měl Tom. To slyšela skoro celá členská základna a drží se toho dodnes. Takže přeji vám i ostatním krásný den, mnoho loveckých a mysliveckých zážitků a Myslivosti zdar!!!
Tonda Křídlo reaguje 2.5.2018 09:12
Pro pana Michala Temera. Dobrý den,pane Michale. Tedy já na těchto stránkách nebyl registrován a chodil jsem se občas mrknout na různé diskuse a nikdy nic nekomentoval,ale kvůli vám jsem musel udělat výjimku. Styďte se !!! Pan Tom se zde ptá na onen problém s pokutou a jestli jste měl právo mu jí dát. A samozřejmě, neměl!!!! Je jedno za jaké situace ,bylo prase střeleno !!!! Neměl jste v dnešní době právo ,kdy se řeší Africký Mor prasat mu tuto pokutu uložit!! A ,Vy jako Hospodář, když se tady touto funkcí oháníte ,by jste to měl vědět!!! A další věc !!! Je jedno jestli máte s panem Tomem nějaké problémy!!! On tady nic nerozmazával!!! To jen Vy !!! A další věc... Píšete tady, že jste ho zval jen Vy jako hosta . Takže Vy jste ho měl informovat o pravidlech ve vašem sdružení. On jako host nemá povinnost se těchto stanov dožadovat. To je další věc. A místo toho,aby jste sklopil uši tak se tady ještě ozývate ??? No to nemyslíte vážně !!! To musí, být vaše sdružení na vás pyšné :-D
Michal Temer reaguje 14.4.2018 02:18
Dobrý večer pánové a dámy, myslivci. Po dlouhé úvaze jestli ano či nereagovat na tuto diskuzi jsem dospěl k názoru že vás do ní zasvětím z pohledu druhé strany a nastíním onen problém a jak se věci doopravdy mají. Jsem novým hospodářem v dané honitbě kde se událost stala a Tomáše znám již řadu let. Onen Tomáš vám jaksi zapomněl napsat řadu důležitých údajů. Adeptoval u nás a jeho patron byl bohužel tragicky zemřelí bývalý hospodář. Asi osmkrát si k nám dával žádost o přijetí za člena a to bez úspěchu. Musím podotknout že pro přijetí bylo jen pár lidí, mezi nimi JÁ a hospodář,tuto skutečnost Tomáš moc dobře zná,pokaždé kdy dal žádost tak jsme se za něj bili a přimlouvali ale bez úspěchu. Na naháňky chodil do leče, to je pravda, bohužel vám zapomněl napsat že tato bachyně která měla skutečných 98 kg a né to co píše,nebyla první,v době kdy nebylo žádné MVO. To nemluvím o chování v leči,jako je předbíhání řady pro první ránu a nebezpečnou střelbu. Bývalí hospodář po nikom poplatek nechtěl i když už byl dávno provozní řád na světě. Já měřím všem stejným metrem bez rozdílu, pro mě je směrodatný řád a stanovy,to bohužel bývalí hospodář neudělal a někteří členové zvlčeli a spoléhali na to. Milí Tomášek také zapomněl napsat že už byl členem leckde kde dlouho nevydržel a tam kde nebyl tam ho ani nechtějí. Bohužel pro něj z nějakých nepochopitelných důvodů.... Je hezké jak si každý napíše svou pravdu a zapomene na ostatní skutečnosti. Za svojí osobu musím napsat že jsem vždy za ním stál a dělal ze sebe debila a přimlouval se a na naháňky ho zval na sebe když jiní nechtěli. Když má potřebu kolem sebe kopat a brečet ať to dělá. Já takového člověka zavrhl a slibuji že na žádné společné myslivecké akci v našem MS se nezúčastní. Bohužel si zavřel dveře sám. Snad se chytí za nos. O poplatku za nadstandartní odlov bachyně se vyjadřovat nebudu,jen se zmíním že AMP nepodceňujeme a letos jsme ulovili o více než sto kusů černé zvěře více.Celou událost na naháňce velice dobře znám , protože jsem šel jako jeho levý soused a můj pes tam hlásil prase,které tam bylo,bylo první na které vystřelil (zatuploval)????? v úleku????!!!!,pes po tom co se zvedla bachyně hnal další kusy před řadu. Jiné prase před ní nebylo. To jen pár vět abych aspoň trochu nastínil situaci a člověka který se asi mstí nebo kope kolem sebe. Tvrdí jak k nám chodí deset let a ani se nepodívá do provozního řádu? Na nástupu bylo jasně řečeno co se loví,ten kdo s tím má problém,bude mít za čas problém třeba s dobou lovu ???! No je toho na kluka ještě dost co napsat ale to se musí zažít. za chvilku jdu ven tak raději končím i proto že asi musím očekávat další pokus z Tomáškovi strany jak mi znepříjemnit myslivost. Díky za váš čas. Myslivosti zdar!
Jan Novák reaguje 17.12.2017 19:49
Nic neplat na nástupu nic řečeno nebylo a myslím, že stejně už k nim na nahánku nepůjdeš.Jo u nás bylo před pár lety taky takové nesmyslné , že ten kdo střelí velké prase zaplatí5000 a je bez povolenky. A perlička na závěr pokud tak učiní host, kterého si si pozval tak odevzdáš povolenku za přestupek hosta...Takže logicky jsem si žádného hosta nezval a argumentoval tím, že pokud pojede vláčeka můj host ve snaze střelit sele střelí bachyni někde uprostřed jsem bez povolenky...
František Havran reaguje 17.12.2017 18:24
Radek Chadim - Já nevím, ve veterinárním zákonu je to vcelku jasně napsáno, jen musí být dodrženy všechny potřebné atributy (vyvěšení, vyhlášení, media atd) Pokud se to dodrží, tak je to nezpochybnitelné a jasné ;-)
František Havran reaguje 17.12.2017 18:24
Radek Chadim - Já nevím, ve veterinárním zákonu je to vcelku jasně napsáno, jen musí být dodrženy všechny potřebné atributy (vyvěšení, vyhlášení, media atd) Pokud se to dodrží, tak je to nezpochybnitelné a jasné ;-)
František Havran reaguje 17.12.2017 18:24
Radek Chadim - Já nevím, ve veterinárním zákonu je to vcelku jasně napsáno, jen musí být dodrženy všechny potřebné atributy (vyvěšení, vyhlášení, media atd) Pokud se to dodrží, tak je to nezpochybnitelné a jasné ;-)
karel zvářal reaguje 17.12.2017 17:00
Navážu na poslední větu: souhlas, jen bych to označil jako nehoráznou sprosťárnu. A nijak daleko jsme od tématu neodešli, jen ho diskutejem v širším kontextu, protože je nemálo těch, co udělenou pokutu obhajují. Ano, ránu bych rovněž popsal jako obrannou (pohotovou), protože když prase vyskočí na krok před lovcem, ten se pochopitelně bude chránit. Kdo takovou událost (přímý kontakt) zažil či o ní slyšel, bude jednat úplně stejně.
Drahoš Hikl reaguje 17.12.2017 15:27
Debata se stáčí mimo původní dotaz.Já myslím,že každý je schopen zjistit, pokud to neví, co je AMP zač.Proto by jsme neměli potřebovat žádné nařízení SVS a jednat dle selského rozumu.Vodítkem by mohl být stav černé zvěře v dané honitbě:-)Pokud se vykazuje roční úlovek 60-100ks jaký je skutečný stav černé v této honitbě o výměře třeba 1000ha. AMP se na Zlínsku objevil jak blesk z čistého nebe,takže se zrovna tak může objevit kdekoli jinde a následky snad už známe.Myslím,že SVS není třeba dál řešit a už ne vůbec u původně zadaného dotazu.Pokutovat za ojedinělý prohřešek v uvedené situaci, v prosinci ulovené bachyně, u kolegy který se deset let účastní v honitbě naháněk,což předpokládám, že se už ví co lze od něj očekávat j e minimálně hloupost.
karel zvářal reaguje 17.12.2017 13:33
Začít eradikaci moru lovem bachyní vidím jako velmi účinné opatření správy co NEJRYCHLEJI problém vyřešit. Odebíráním selat a lončáků (regulací) by se problém jen zvětšoval a riziko přenosu by se násobilo. V momentě, kdy je v zasažené oblasti nikoliv 200-250 odhadovaných, nýbrž 700 skutečných kusů prasat, je pravděpodobnost migrace velká. Výše popsaná událost na naháňce, kdy ne/šťastný střelec svědčí proti sobě, nechť je poučením pro ostatní, kteří se účastní v honitbách, kde kult Bachny Živitelky přetrvává i v dnešní době, kdy mor prakticky klepe na dveře.
Radek Chadim reaguje 17.12.2017 12:11
Kompetence SVS a výklad jejich mimořádných opatření je věcí názoru, ale mluvil jsem se dvěma právníky myslivci, a ti taky vidí nařízení SVS dost na hraně zákona. Ale když v naší zemi můžou divočáky lovit policisté v rámci jejich pracovní doby, tak se nelze ani čemu divit... :-).
Drahoš Hikl reaguje 17.12.2017 11:39
Omluva za pár chybiček v textu.Snažím se v tom malém okénku vše shlédnout a přesto:-)
Drahoš Hikl reaguje 17.12.2017 11:35
souhlasím s Ronem Gordonem,který myslím jako jediný uvedl,že rána na 1m je prostě rána obraná.Je to na vzdálenost zbraně.Nevím kolik střelců by v této situaci dalo flintu na rameno,protože z takové vzdálenosti se může přihodit cokoli.Kolega skončil při jedné akci na zádech,nesthnul nic, naštěstí lončák uchopil jen zbraň,kterou kolega uchopil nad sebou.A ta jako taková byla jediná kdo utrpěl větší újmu(zlomená pažba).Jinak nařízení SVS není cár papíru,když nařídí zrušení chovu třeba kuřat,tak prostě nepřežije žádné,obraný prostředek neexistuje.Je tu i názor kolegy z ohniska nákazy a zřejmě platí kdo nezažil nepochopí.Jinak hospodář oznámí například, že se loví sele,lončák, ale myslím si, že vyloženě nemůže dát v současnosti zákaz lovu dospělých kusů. Nahlásil bych ránu jako vedenou na osobní ochranu.
František Havran reaguje 17.12.2017 08:12
tak je nařízení SVS dle veterinárního zákona nadřazeno....
František Havran reaguje 17.12.2017 08:11
No to by se Radku skutečně vidělo. A projel bys to se svým tvrzením na celé čáře. Protože pokud SVS splní náležitosti popsané v § 76, tak je dle veterinárního zákonu nadřazeno jiným zákonům...
Radek Chadim reaguje 16.12.2017 19:59
Nejhorší je si myslet, že SVS je více než zákon, mnohdy více než Bůh. SVS nadělala za těch pár měsíců v právním řádě týkajících se myslivosti v ČR takovej nepořádek, že už to dohromady nikdo nedá, a ještě se najde spousta myslivců, kteří jim to pořád žerou. Když vás rozhodnutí SVS tak poškozují, zažalujte jejich rozhodnutí u soudu, a pak se uvidí, na čí straně je zákon - já bych řekl, že spíše na straně zákona o myslivosti. V některých honitbách se neloví ani lončáci, protože by další rok nebyli divočáci, ano, takové honitby existovaly, existují, a existovat budou i nadále, a v jiných se přednostně budou lovit bezmyšlenkově bachyně, protože to nařídil nějakej tralalák z SVS. Takže vynechme nesmysli SVS. K dotazu: na začátku lovu se jistě řeklo, co se loví, a když se pak uloví něco, co se neřeklo, že se loví, tak je na místě očekávat nějaké sankce. Nicméně právní opora v uplatňování stanov spolku na nečlena bude dle mého neodborného názoru asi veškerá žádná, za uvedený prohřešek by tedy mohl být maximálně sankciován člen MS, který pozval tazatele na lov. Není-li to však tak uvedeno ve stanovách, tak bych já osobně patrně nic neplatil, bohužel bez ohledu na zaplacení nebo nezaplacení další lov v této honitbě už nebude patrně možný.
Josef Jasenský reaguje 13.12.2017 17:42
Dušane plně s tebou souhlasím!!! Já jsem taky ze zony. Ale zelené.Takže všechno kafiléra!! Je otázka času kdy KVS oznámí rozšíření nákazy. Opatruj se.Pepa
Dušan Křížka reaguje 12.12.2017 23:05
Kolegové jsem myslivcem přímo v ohnisku nákazy a musím s úsměvem číst Vaše komentáře. Někteří nemáte ani páru o tom co to znamená, jinak by jste nepsali takové nesmysly. I mně je proti srsti střelit na bachyni, ale jinak to nejde. Víte kolik hodin jsme strávili na brigádách, abychom splnili nařízení vydaná SVS s termínem do 3 dnů. Jenom u nás máme 7 km pachových a elektr. ohradníků. Těm kritikům bych mohl přát mor i u nich, ale nejsem zlomyslný. Myslím, že by je ty hloupé názory přešly. A pokutu bych dal onomu sdružení za nedodržení nařízení SVS. U nás nebude naháňka min. 2 roky, tak si važte toho co máte a hostům poděkujte za jakékoliv ulovené prase.
Josef Gutwirth reaguje 12.12.2017 21:03
Přesně tak, jak píše Honza. Nic neplať, protože dle nařízení SVS Ti nemohou dát postih. Sice to mrzí, ale ustřelí se úplně každý kdo loví.
Honza reaguje 10.12.2017 11:56
Nic neplať! Nic nenadělají. Ať si to chodí od příště honit sami. Mimo jiné porušují nařízení SVS a v případě sporu, do kterého stejně nepůjdou, by jim hrozil postih. A příště už tam hlavně nechoď. Co se týká výstřelu, tak se domnívám, že jsi to špatně popsal. Ten výstřel dozajista nebyl z úleku. Pokud metr od kohokoliv vyjede jakkoliv velké prase proti samotnému střelci, tak nebude čekat nikdo a v sebeobraně bude střílet a chránit svůj život. Asi tak.
Erika Doležalová reaguje 8.12.2017 18:02
Noo, na jednu strany ty spolky chápu - proč by jim měli cizí hosté zadarmo střílet bachyně a kňoury, když jim může na individuální lov přijet nějaký solventní mysliveček s naditou peněženkou... :-) Každopádně pravidla měla být jasně dána hned na nástupu - co se loví, co se neloví, jaké jsou sankce za porušení apod. Víc jak ten litr podle "starých pravidel" bych jim tudíž nedala. Otázkou ale je, jestli jste všem řekl, že jste prase zastřelil vlastně omylem - pokud ano, může být jejich argument jasný - zastřelil byste to prase "leknutím" ikdyby jste věděl, že zaplatíte tři nebo pět nebo osm tisíc... :-)
Vlasta Hadr reaguje 6.12.2017 22:14
Ahoj Tome pokud by bylo 1.4. tak bych ti poradil nech si od nich vystavit EET dej to do losu možná vyhraješ melouna, pronajmeš si honitbu a budeš je mít na háku. V.H
Tom reaguje 6.12.2017 21:40
Dobrý večer.. Děkuji vám za vaše názory ať, byli jaké koli..A máte pravdu napsal jsem to špatně a bylo to přesně tak jak napsal Ron Gordon za to děkuji.. A upřímně ani tak o tu pokutu mi nejde jako o ten zákaz..A potrestaný jsem už jen tím ,že jsem střelil tak velikou bachnu. Jako myslivec to neuznavam ,ale stalo se..A každý z vás, který mi sem psal ,že jsem kowvoj a že by mně už nikdy nepozval ..Sahnete si sami do svědomí ..Každý se ustřelí a pokud říká, že se mu to nestalo ,tak lže..Jak se říká chybama se člověk učí..A každý, kdo si vyzkoušel stát na štontu a chodit v leči ví jak moc velký rozdíl to je..Kor ,když se prodirate nízkou smrcinou či ostruzinim atd...Všem co se mně zastali moc děkuji ,vážím si toho.. Je vidět, že jsou mezi námi stále normálně smýšlející lidé..
Martin Medek reaguje 6.12.2017 14:51
Tome, tak ty sis dovolil zmáčknout na bachyni. To sis dovolil moc. Můžeš být rád, že ti chtěli dát pouze pokutu. Kdyby bylo na mě, navrhoval bych vyloučení z ČMMJ, odebrání loveckého lístku a pro jistotu i zbrojního průkazu. Taková drzost, zmáčknout na bachyni... Zamysli se nad sebou:-DD Aneb kult "posvátné krávy" stále pokračuje:-( Za pár let se možná budeme divit až to mor vše pokosí díky těmto "ochráncům"
Josef Jasenský reaguje 6.12.2017 08:49
Pro toho co se bojí napsat své jméno.(george) Pořádně si vždy přečti zadání. Tebe to ve škole neučili? Souhlasím s Ron Gordon
George George reaguje 5.12.2017 22:19
No prosím,tady se člověk dočte věci.Nechápu jak někdo obhajuje výstřel z leknutí. To nemyslíte vážně!
Ron Gordon reaguje 5.12.2017 20:44
Nerad, ale nedá mi to. Prosím vás, proč se tu pořád omílá - mohl to být honec, nebo pes - průser. Pokud mně oči ještě slouží a umím číst, cituji : odměně(myšleno zřejmě ode mně) tak jeden metr vyskočilo prase ,kterého jsem se lekl a jak jsem ,byl připraven ke střelbě na ty selata tak jsem z toho leknutí od boku vystřelil. Tudíž z leknutí vystřelil na prase, nikoli na něco co nepoznal, akorát to prase bylo trochu větší. Nehledejme problém kde není, pravdou je, že vylíčení události je tazatelem popsáno trochu nešťastně.
František Havran reaguje 5.12.2017 17:40
TOhle je jedna fotopast...
František Havran reaguje 5.12.2017 17:38
85 kg, staré zranění, Větší z nich odešla i s dvěma jejími selaty..
František Havran reaguje 5.12.2017 17:36
Jinak pokud přijde tlupa, kde je tři a více bachyné, tak u nás lovím v tomto období bachyně PŘEDNOSTNĚ a prasata kupodivu pořád jsou a nevymřely. To je divné... FOtky jsou dokumentační, poslední pocty proběhly v lese... Za listopad První (s daňkem) 76, druhá 85, třetí 80. Čtvrtá fotka je to, co mi chodí pod jednu fotopast. Z dalších TŘÍ vnadišť jsem fotky smazal, ale je to obdobné.. TO je divné, že jich pořád chodí tolik, když furt poslouchám - jak můžeš lovit bachyně, prasata utečou a nebudou... A jak na sviňu - neutíkají a neubývají... Konspirační teorie o kultu bachyně se vyvrací, "staří a zkušení praktici" šílí... To je panečku věc...
František Havran reaguje 5.12.2017 17:29
Děláte si chlapi srandu ??? Jakou pokutu a jaké nadávání za ulovení velkého kusu ??? Jestli Vám to nedocvaklo, tak je doba, kdy do toho musíme bušit na potkání a ne že budeme dávat pokuty... Pokuty by se měly dávat za to, že si vůbec někdo v této době dovolí ty prasata šetřit. Navíc teď je nejideálnější doba k lovu bachyní. Ještě nejsou plné a selata jsou odrostlá (většinou, ano i mně chodí markazíni na jedno vnadiště) ... Pokud to neřekli na nástupu tak bych je poslal do prdele, nezaplatil bych nic a příště bych tam nelezl..... Jediný (a to opravdu veliký) průser vidím v tom "výstřelu". Mohl to být kolega a nebo pes. Tam už se ta lovecká nadrženost může krutě nevyplatit.....
Honza 7x64 reaguje 5.12.2017 17:25
V žádném případě bych pokutu neplatil.Co je to za kamarády když k ním jezdíš deset let a takhle Tě natřou za jednu blbou bachnu... Je to celé nesmysl a s právníkem by sis je namazal na chleba.Hlavně že honci jsou a na štontík zvěř vyženou ale za chybičku mu to opepříme.Kuwa to je myslivost... Jináč u nás v leči také běžně lovíme,nikdy s tím nebyl problém.
karel zvářal reaguje 5.12.2017 13:10
Naprostý souhlas s Ronem, nic neplatit, takové "kolegy" příště okašlat! Být pokutovaný na naháňce na černou za ulovení prasete, už to samo o sobě volá... (před výstřelem zvážit?). Navíc, když jste o jejich pravidlech nebyl informován! Dnes je zpráva o usmrcení myslivce kancem - ani v takovém případě nestřílet, těžké kusy jsou posvátné a hynou přirozenou smrtí? U nás se též v leči střílí, to by prasata velice brzo chodila jen přes honce a po stranách by mrzli zbytečně.
Ron Gordon reaguje 4.12.2017 21:15
Velice úsměvné, je vidět jak vážně to někde myslí se snižováním stavu černé zvěře ! Je vidět, jak se tady dovedeme chytat za slovíčka. Kdyby tazatel uvedl, že vystřelil na kus černé, který na něj bezprostředně zaútočil a nadával tam tu svou omáčku o nešťastné náhodě, tak nebylo o čem diskutovat. Já to beru jen jako velmi nešťastné podání ze strany tazatele. Mně jen vrtá v hlavě, na čem je vlastně ta "pokuta" postavena, z čeho vyplývá oprávnění takovou pokutu vybírat. Pokud by to bylo proti vlastnímu členovi spolku , tam by to muselo byt upraveno ve stanovách či provozním řádu. Ale u hosta ? Nějaký divný Kocourkov. Názor za mně - nic neplatit, poslat do háje zeleného takovéto "kolegy", kteří ti vystavili doživotní zákaz!
Zdenda Zvára reaguje 4.12.2017 20:24
Pro Víta Čechovského. Když jdu se psem do leče, nejdu tam za účelem lovu, ale kvůli psovi a jeho práci. Zbraň si sebou beru vždy, ale je to jen pojistka. Když jsem v leči není můj úkol lovit, ale vytlačit zvěř na střelce, od toho jsem v leči. Zbraň tam mám pro případ sebeobrany, nutnosti dostřelení zvěře nebo třeba když psi drží zvěř atd. To je můj názor ..
Jaroslav Černý reaguje 4.12.2017 16:20
Vážení pánove,tady v našich honitbách je rozšířený nešvar lovu v leči. Za toto mohou mysl.hosp.že toto tolerují a trpí.V případě úrazu velký problém.
K.Marik reaguje 4.12.2017 14:05
No pokud bychom si měli připomenout nařízení - Č. j. SVS/2017/084885-G Podle tohoto nařízení uživatel honitby jednoznačně porušil toto nařízení, neboť v čl. 1 se nařizuje uživatelům honiteb a účastníkům společných lovů odlov všech divokých prasat bez omezení věku. To je vše v čem bych souhlasil s Vámi a zmíněný spolek jednal přes čáru. Co se týče zbytku souhlasím s ostatními diskutujícími, náhodná rána prostě nesmí vyjít a pokud se tak stane při manipulaci se zbraní, tak jen do bezpečného prostoru... Pěkný den
Rumcajs reaguje 4.12.2017 11:15
Zdravím a přidávám i něco ze svých názorů a pohledů na věc. Většina toho je popsaná už dříve, ale sumasumárum za mě: To, že byla v minulosti nějaká sankce a v současnosti je jiná, tak to je věc, s kterou měli být účastníci lovu bezesporu seznámeni již při zahájení, nebo alespoň jinou formou, například při pozvání. To že k tomu nedošlo je sice pochybením organizátora lovu, ale jen těžko se jde na toto pochybení odvolávat (vymlouvat) a nepřijmout pro něj trest. Obdobně lze ale chápat a vykládat i finanční sankci, pro kterou taktéž bude těžko jakákoli právní opora. Je (bylo) tak čistě na provinilci, zda k trestu, že nebude už více pozván, ještě vytáhne z peněženky ony 3 tisíce. Jednoduchá úvaha… když nebudu už více pozván, tak proč se snažit udržet nějaké dobré vztahy, které byly podle všeho narušeny již tím nepředáním informace o změně pravidel? Nezaplacení pokuty by sice přililo olej do ohně a pravděpodobně spálilo všechny mosty, ale zaplacení by naopak situaci spojenou s doživotním zákazem pozvání také nijak neodvrátilo. Způsob postavení se k tomu, zda pokutu zaplatit, či ne je tak i o tom, co čekáte a potřebujete udržovat za vztahy do budoucna a také například i o tom, jak toto ovlivní pohled okolí na Vás v okolních spolcích. Toto ale platí i pro další Váš postup, zda věc řešit dál či nikoli. V předmětném spolku si už asi na naháňku nedojdete, ale když budete situaci hrotit a brzy se to rozkřikne, tak se asi nedočkáte možných pozvání ani bezprostředního okolí. Toliko odpověď na otázku z úvodu. Dále ale ještě bonus. Za mě si myslím, že ve vztahu ke všemu popsanému není vůbec zákaz od věci a jak už bylo napsáno dříve, tak s ohledem na to, co se v leči událo, tak se nedivím, že Vás tam víc nechtějí. Dnes to byla bachyně, zítra pes a potřetí..!? Ke třem tisícům a tedy pohledu na výši pokuty. Dnes se leckde vypočítává pokuta jako náhrada za chovný kus násobkem váhy s jednotkovou cenou třeba i 100,-/kg. Takže v tomto případě 9.500,- (bez nároku na zvěřinu). A k postřehům pisatelů o tom, že nikdo nemůže zakázat lov jakýchkoli prasat na naháňce ve vztahu k nařízení SVS: Už jste to nařízení četli, nebo o něm jen někde slyšeli? Nikde se v něm nepíše, že musíme lovit bezhlavě všechno, co vystrčí ryj z krytu… Jsme přeci myslivci.
Arnošt Bárta reaguje 4.12.2017 10:52
Tak tu pokutu neplaťte a uvidíte co se bude dít. Já myslím že vůbec nic. Já jsem na nástupu řekl, ať každý střílí s rozumem a chová se jako myslivec. Na výřadu neležel kus těžší než 70 kg.
pavrov reaguje 4.12.2017 08:37
Přesně jak píší níže kolegové, zakázat či finančně sankcionovat v dnešní době lov JAKÉKOLIV černé zvěře je totální nesmysl, takového pseudohospodáře bych klidně "popotahoval". Do takovéhoto MS vůbec nechodit, něco tam není dlouhodobě v pořádku. Bohužel ten "samovolný" výstřel je veliký průšvih, který se stát prostě nesmí. Hodně zdaru
Pavel Grcal reaguje 3.12.2017 21:09
Nebudu komentovat Vase jednani pri vystrelu, protoze jen uz kvuli tomu bych Vas nikdy nepozval a takovyho kovboje bych v leci vedle sebe nechtel. Jinak ke zbytku, nikdo nezakazal lov velkejch prasat, jen tam za to dal taxu, ktera bude za odstrel, takze to narizeni SVS neodporuje
George George reaguje 3.12.2017 19:58
Pane Tomáši,napsal jste: ... tak jsem z toho leknutí od boku vystřelil a nešťastnou náhodou... Myslím,že podle toho jak jste popsal situaci můžete být rád,že jste netrefil neštastnou náhodou kolegu. Raději nedomýšlet možné následky takového chování a proto vše ostatní bych nekomentoval. To je můj názor na popsanou situaci.
Petr Roth reaguje 3.12.2017 19:57
Také si myslím, že podmínky lovu měly být řečeny na nástupu, ale na druhou stranu, každý má vědět co si může a nemůže dovolit, zvláště pokud jsem host.
pavel vítů reaguje 3.12.2017 18:04
Jejich honitba, Jejich pravidla
Josef Jasenský reaguje 3.12.2017 14:17
Já souhlasím se Zdenkem!! Žádný hospodář nemůže zakázat lov jakékoliv černé zvěře!A hlavně ne v téhle době! Na nahánku můžeš jít jinam. Opatruj se.
Zdenda Zvára reaguje 3.12.2017 13:45
Podle mě v dnešní době nikdo nemůže zakázat lov určitého druhu černé zvěře. Pokud to udělá porušuje nařízení SVS a hrozí sankce jemu. To, že už Vás nikdo nepozve je věc jiná a pozvání se vymáhat nedá.
Jan Vondra reaguje 3.12.2017 13:43
Na všechny případné důsledky by měli být účastníci společného lovu upozorněni předem, aby platil pro všechny stejný metr. Co vyletí z flinty a z huby, to se zpátky bohužel vrátit nedá! Věřím, že to mrzí, bolí atd, ale jsou to následky chyby a nechodíme s hračkou.
Vlasta Hadr reaguje 3.12.2017 12:42
Je na tobě zda jsi pokutu zaplati potažmo že tam již nesmíš jinak celkem dost zažité platit pokuty zejména za bachyně. U nás jak střelí host přes zákaz bachnu tak ho již nikdo nepozve a může se omlouvat či vymlouvat jak chce místní dostane drškovou a na naháňku dlouho nejde... asi tak !!
Tom reaguje 3.12.2017 11:22
Píši přez profil mé přítelkyně.. Já se jmenuji Tomáš.. Ještě jednou děkuji za jaký koli názor..