ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
12 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Nejsilnější trofeje roku
Nejlepší naháňky roku
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2015
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2016
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2017
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2018
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2019
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2020
Dnešní naháňka Horní Lhota
Dnešní naháňka Horní Lhota
počet kusů: 11
vloženo: 18.1.2020 20:03
autor: Radek Šlimar

Krásná tečka za letošním nádherným kaňkováním.
Krásná tečka za letošním nádherným kaňkováním.
počet kusů: 3
vloženo: 6.2.2020 12:25
autor: Pavel Štěpánek ml.

2 selata
2 selata
počet kusů: 2
vloženo: 17.3.2020 23:28
autor: Milan Švanda

Divočák
Divočák
počet kusů: 1
vloženo: 3.4.2020 09:29
autor: Petr z Brvnk

Dnešní sele. Kňourek 30 kg. Uloven  kulovnicí Zkk 600 , 7x 64  střelivo SB 9.0 SP   Lovu zdar.
Dnešní sele. Kňourek 30 kg. Uloven kulovnicí Zkk 600 , 7x 64 střelivo SB 9.0 SP Lovu zdar.
počet kusů: 1
vloženo: 27.3.2020 22:49
autor: Roman Macho

Statistika
  • 185764 fotek (0 dnes)
  • 6701 videí (0 dnes)
  • 328 odkazů (0 dnes)
  • 4933 inzerátů (0 dnes)
  • 326 diskuzí (0 dnes)
  • 588790 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12475 komentářů videí (0 dnes)
  • 2601966 hlasování fotek (1 dnes)
  • 52132 hlasování videí (0 dnes)
  • 32973 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 4 online

Připomínky a názory
Diskuze

Předsádka na puškohled

Jan K. vložil 1.2.2020 22:01
Nechci nic sundávat ani nijak manipulovat s puškohledem.Max nasadit na adaptér zacvaknout je nějakej přístroj co funguje za rozumný peníze co nemusím po cekane hned nabíjet a neuletí to z puškohledu ráže 30.06.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
josef turek reaguje 11.2.2020 19:52
A co pard 007?
Petr Rejl reaguje 11.2.2020 18:24
Mám předsádku Pulsar F155.Naprosto dostačující. Můžeš s tím koukat v ruce a prasata obeznam bez problémů na nějakych 400 metrů. Nasazení na puskohled pomocí redukce jdu krásně a bezhlučně.
Patrik Dvořák reaguje 8.2.2020 13:14
Měl jsem pučený atn a v porovnání s pardem se mi líbilo, že to vypadá jak normální optika, má dlouhou dobu výdrže a hlavně variabilní zvětšení. Pořídil jsem nakonec parda, jelikož jsem byl na atn ter,mo co jsem měl na..ej a už jsem ho taky měnil za nový kus, po výstřelu se stalo, že se mi obrazovka zhnědla a zasekla muselo se to celý vypnout, tak mi dali nový kus s dálkoměrem a super, předtím jsem ho neměl a byl problém, to zvětšení 6,5 a nebo 13 je škoda, že to není od 3 variabilně do té 12tky to by bylo super, baterky tam nevydrží jak prezentují, ale mám druhou v kapse a pohoda, pokud dám 1jas a 2 přísvit vidím jak v černobílý telce na 300m a klidně i dál, přehazuji to na vzduchovku na potkány a kontrolní nastřelení je super díky zamrznutí obrazu.
H.J. reaguje 8.2.2020 09:21
Já jsen měl třeba štěstí na kus, ale XT fungoval tři roky bez problémů, naopak Pard jednou v reklamaci byl (nedržel nástřel) ATN zatím drží bez problémů. Musí se to brát tak, že je to elektronika s životností telefonu, tak to prostě je.
H.J. reaguje 8.2.2020 09:17
Pravda, na flintě to nevypadá moc puškohledovitě :), to a montáž byl důvod, proč jsem ho vyměnil za ATN 4K, to je pravý opak tohodle "cvrčka":)), když jsem na 008 pověsil Lunu 940, byl menší než přísvit, ale kvalita obrazu je velmi dobrá. Jak říkám sice jsem ho vyměnil za ATN, ale to bylo z víceméně estetických důvodů, po technické stránce jsem až na slabou pružinu v šachtě na baterky , kterou jsem vyměnil žádné velké výhrady neměl.
Vaclav Rejchrt reaguje 8.2.2020 09:14
Zdar, tak pokud můžu taky něco přidat. Já přehazuji na své kulovnici klasický puškohled, pak yukona XT a nakonec termovizy pulsar. Mám namontovanou weaver lištu a na puškohledeh rychloupínací kroužky.Důležité je vždy nasadit na stejné místo ( upravené tak aby se dávali do stejné drážky) a drží to nástřel stoprocentně. Pokud budeš vybírat nočák už bych přemíšlel nad něčím novějšímm XT a RT je přežitek jsou kvalitnější a lepší mašinky. Mě se osobně líbí ten pard a nebo kamarád a pár lidí v mém okolí mají to nové ATNKO a pokud řešíš dení noční puškohled ideální volba kouká to parádně přes den barevně. A jak píší že je to poruchové tak nikdo z nich s ním zatím neměl žádný problém. Za to ty Ykony vůbec ty RTéčka jsou dost poruchový já osobně s tím XTéčkem měl taky problém a kamarád to RTéčko už dvakrát reklamoval a znám i další, ale je to na tobě. Já až mi doslouží Xtéčko tak budu vybírak z těchto dvou dobrá kvalita a za rozumný peníz pokud do té doby nebude zas něco jiného.
Patrik Dvořák reaguje 8.2.2020 00:08
No vypadá divně ale co jsem slyšel drží
H.J. reaguje 7.2.2020 21:35
Také možnost, sám jsem pěkných pár let lovil s Photonem XT, samozřejmě jsem ho porovnával s RT a dospěl jsem k závěru, že pokud nepotřebuješ nahrávání, tak XT je lepší volba. RT není bůhví co, samozřejmě se s tím dá také bez problémů lovit, ale už je to stará dlouho překonaná koncepce, zpožďuje obraz, ovládání nic moc, spokojen jsem nebyl. Pard 008 kouká o dvě generace lépe než RT, jen ta montáž je katastrofa, tedy je potřeba koupit od Promysu násuvku a hotovo.
Jan K. reaguje 7.2.2020 16:29
Táta má volnou kulovnici a leží v trezoru bych to možná osedlal tím photonem RT a bude
Jan K. reaguje 7.2.2020 16:26
Uvidím máme převážně polní honitbu les skoro vůbec celkem rozumné je koupit ten photon dát ho na zbraň a tahat to jen na noční lov celkem mě straší jak se toho majitelé zbavují a prodavaj nové přístroje nedrží to nástřel nebo jdou do něčeho lepšího čert ví?
H.J. reaguje 7.2.2020 14:01
Honzo , to není žádné experimentování :), samozřejmě nepoužívej monáž od Kozapu, ale s kvalitní montáží si po sté zvykneš a budeš přehazovat normálně. je důležité neškudlit, zajet na střelnici a nechat tam krabku, nebo dvě a sundávat, nandavat a střílet abys tomu začal věřit:)). jinak na Loveckém Foru(pokud nechceš přendávat), někdo nabízel předsádku Pulsar 455, to je v této chvíli top zkus to, budeš určitě spokojen. Lovu
Milan Jirmann reaguje 6.2.2020 10:34
Neporovnával jsem to s ničím jiným. Dal jsem na doporučení kamaráda. Pohotovostní režim to má. Přečtěte si na níže uvedených stránkách co o tom píší. LOVU ZDAR!!!
Patrik Dvořák reaguje 6.2.2020 09:27
Zdravím, jak dlouho ji máte a porovnával jste to např. s termovizí Hikvision??? Na jak daleko obeznáte lišku a má to pohotovostní režim??? Díky za odpověď.
Milan Jirmann reaguje 5.2.2020 22:47
Guide IR510 Nano N2 https://www.idalekohledy.cz/termovize/termovize-guide-ir510-nano-n2-detail
Patrik Dvořák reaguje 5.2.2020 22:23
Zdravím, pro Milana, co je to přesně za termovizi, kolik stála a jaké má parametry. Díky moc za odpověď.
Pavel Haša ml. reaguje 5.2.2020 21:46
Mne to nevadí,tudíž ahoj...Viděl jsem to u jednoho kamaráda,měl na kulovnici weaver lištu a na puškohledu i nv rychlosnímatelné montáže.Říkal,že když je vše kvalitní,tak to funguje.Já mám kulobrok a taky rychlosnímatelné montáže a musím zaklepat,drží to.2 flinty jsem nechtěl,už jen z toho důvodu,že když jedu ke kamarádovi,tak většinou sedím durch celou noc a při rozednění se většinou vydávám šoulat lesem.Takže RTéčko do batohu a tradá po chodníku.
Milan Jirmann reaguje 5.2.2020 21:39
Já jsem s Photonem RT zatím spokojen. LOVU ZDAR!!!
Jan K. reaguje 5.2.2020 20:58
Sem zastánce měj jednu zbraň a nauč se s ní střílet.Ja jí věřím a když minu je chyba na mé straně ,nejsem žádný snajper stane se že také chybím ale když střílím na živého tvora nebudu experimentovat a přehazovat optiky podle toho jestli jdu na noční lov nebo šoulačku za světla tak leda že bych střílel do papíru.Kluci jestli vám to nevadí já jsem Honza nebudem si vykat nejsem tak starej ????Pavel to popsal velmi pěkně a jak to je a Milan také.Pavel si dle mého věří a bude dobrý střelec,Milan šel na to od lesa a líbí se mi i jeho řešení.Prehazovat optiky určitě nebudu ale Milana se zeptám jestli s tím photonem RT je spokojený když mrknu kolik lidí ho na inzerci prodává tomu nerozumím ?
Milan Jirmann reaguje 5.2.2020 18:10
Reakce na příspěvky Jana K. a Pavla Háši ml. Já jsem také tvrdil, že si noční vidění nikdy nepořídím, ale jednou mně syn přesvědčil a půjčil kulovnici s nočákem a podařilo se mně hned ulovit sele. Kdybych s sebou měl svoji kulovnici, tak jsem nestřílel. Po této zkušenosti jsem své rozhodnutí přehodnotil a pořídil si starší ZKK 30.06 Spr. a nový Yukon Photon RT. Letos jsem dal na radu kamaráda ještě si koupil pozorovací termovizi Guide a musím říci, že tato kombinace je opravdu se mně líbí, protože v noci opravdu vidím. Celá tato souprava mně vyšla na cca polovinu termovizního zaměřovače. LOVU ZDAR!!!
Pavel Haša ml. reaguje 5.2.2020 17:54
Zdravím,troufám si říct že jsem měl podobný postoj. 14let jsem tvrdil,že na mé flintě NV nikdy nebude...Bohužel okolnosti.Sníh žádný,černá u nás není a když chtěl člověk vyrazit aspoň na lišky-nevidíš,neloviš.Začal jsem jezdit ke kamarádovi do čistě lesní honitby a bez sněhu taky hrůza.V lese tma a s měsícem ještě větší tma,neboť co dokážou udělat stíny od stromů většina zná. ZÁSADNÍ otázka je kolik chcete investovat.Já taky nechtěl moc utrácet,tak tehdy byl favorit č.1 pard 007,ze stejných důvodů jako uvádíte vy.Jen jsem nenasbíral moudra jestli to vydrží na 300WM.Nic jiného jsem moc nechtěl,protože všechny ostatní přístroje váží cca 0,5kg.Což si myslím že je dost,pokud má člověk pevnou,jednodílnou montáž a nemá možnost mít oka co nejdál od sebe...Když jsem sečetl +- tak nejlevněji vyšla tehdy novinka yukon photon rt a dělám to co jsem nechtěl a nechcete ani vy...PŘEHAZUJI
Jan K. reaguje 5.2.2020 07:58
Doostřit na puškohledu to je ok, chovám se ke zbrani velmi ohleduplně nerad zasahuju do toho co funguje mám puškohled v jednodílné montáži na pevno a 8 let jsem nebyl nucen znovu nastřelovat a zasahovat do korekce uvažuji o NV ale nikdy jsem zastáncem těchto přístrojů nebyl chodím ven při měsíčku a zdá se že se nepočítám do moderních myslivců dal bych to tam jen kvůli zvěři abych jí líp přečetl když bude hůř vidět jinak to NV bych nechal doma řeším to jen kvůli práci že se nedostanu ven kdy potřebuju a jak píše kolega 100 tisíc za to nedám stačí mi rozpoznat zvěř na 50 m na vnadisti dál ani nestrilim než si pak něco vyčítat chodím si na čekanou odpočinout snad to má někdo podobně jsem rád že se někdo ozve a mužem to v klidu probrat kamarádi.
H.J. reaguje 4.2.2020 22:22
Jestli na zbrani vadí hledí, tak je to stejně na úpravy. Občas se na bazaru ukáže Pulsar Forward DFA 75 , taky použitelné ….
Zdenda Zvára reaguje 4.2.2020 21:13
Lovil jsem s NiteSite a teď mám Pulsar F155. NiteSite je "letní kino", ale naprosto v pohodě se s tím dá lovit do cca 160 metrů. Mám s tím prase na 20 kroků z volného posedu uprostřed pole i na těch 160 z volné ruky. Víc to nedosáhne. Hrozná výhoda, že je to nasazené rychle na jakoukoliv zbraň. Jen se to zapne a jede to. Pulsar už je trošku někde jinde, ale i cenou. Mnohem lepší dosah, tolik nezáří, umí nahrávat. Ale zase se blbě kupuje a stojí víc peněz. Oboje vyzkoušeno na 30-06. Jo a nakonec. Zapomeň, že nebudeš manipulovat s puškohledem. U obojího je potřeba si to zaostřit. Když koukám jen přes sklo mám to zaostřeno naprosto jinak než když je nasazené NV.
H.J. reaguje 4.2.2020 16:47
Josefe , já vám nevím, nemyslím, že Jenda, když si přečtu jeho dotaz, bude chtít dát stovečku za Pearla a ještě muset čekat na hvězdy nebo koupit laserový přísvit za dalších 15...……
Josef Čáha reaguje 3.2.2020 16:45
Dobrý den, mám předsádku Night Pearl NP 22 už několik let a měnil jsem baterii jen jednou a to proto že jsem zapoměl přístroj vypnout. Mám kulovnici 7x64 a je to bez problému.
Jan K. reaguje 3.2.2020 09:25
Před oko to nechci mám to postelovany a seřízený jak potřebuju už bych jinak lícil spíš před puškohled bral bych to jen na noční čekanou ale mám problém na zbrani mám mechanický mířidla a nemůžu to demontovat musel bych to nechat odstranit.
Tomáš Kubný reaguje 2.2.2020 08:42
Pard 007
Jan K. reaguje 1.2.2020 22:03
Dík za rady.