ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

muflon
muflon
vloženo: 23.10.2015 22:15
autor: Jiří Kejkrt

úlovky (svět)

zlaty jelen
zlaty jelen
vloženo: 4.3.2013 17:29
autor: Vladimir Benadik

trofeje

Zadařilo se
Zadařilo se
vloženo: 5.10.2019 19:38
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Selátka
Selátka
vloženo: 22.3.2019 08:24
autor: Děda z lesa

zbraně

"Pažba pro Barona von Grünbach"
"Pažba pro Barona von Grünbach"
vloženo: 5.1.2018 08:04
autor: jirka krbeček

fotopast

Že to byl bobr ?
Že to byl bobr ?
vloženo: 18.3.2017 15:17
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

Dočkáš se!
Dočkáš se!
vloženo: 7.3.2012 11:11
autor: Carpin
Statistika
  • 233353 fotek (11 dnes)
  • 7958 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8886 inzerátů (2 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749010 komentářů fotek (25 dnes)
  • 12932 komentářů videí (1 dnes)
  • 3293441 hlasování fotek (196 dnes)
  • 56450 hlasování videí (0 dnes)
  • 37651 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 16 online

Připomínky a názory
Diskuze

problém dostat se do mysliveckého sdružení

Karel Krátký vložil 1.3.2013 21:11
hlásím se do ms a je to problém se tam dostat přikrmuji z vlastních zdrojů chodím na brigády vyrábím mys.zařízení za 2 roky jsem toho udělal víc než hospodář z výborem za 30 let do hromady a výsledek je pokaždé stejný hledá se výmluva proč nevzít nového člena
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
lesupán reaguje 29.10.2019 11:40
možná, že to ještě mnozí z Vás nevíte, ALE,... Můžete být členem ČMMJ bez pojištění u Halali, můžete mít vlastní pojištění na výkon práva myslivosti a zaplatit jen členský příspěvek. Určeno především pro lektory kurzů o první vydání ov. lístku, rozhodčí pro výkon lov. upotřebitelnosti, atd,.. Kontaktujte předsedy svých OMS.
křovák reaguje 23.10.2019 06:15
Dostat se do MS? Bez sance... obvolal, obeslal a objel jsem vsechny spolky okresu. Jsem tu naplava, nic moc lidi v okoli jsem neznal. Zajem z cca petadvaceti mely dva, ovsem ciste polni honitby bez sparkate zvere. Zbytek nezajem, je jich pry az moc.. to by mi nevadilo, republika neni nafukovaci a kazdy nemuze delat vsechno. Vadi mi ty reci v Myslivosti, jak mlada generace nema o myslivost zajem. Realita je opacna, myslivost nema zajem o mladou generaci! Stejny problem resi x mych kolegu, vsechno relativne mladi chlapi. Nicmene podarilo se mi cca po roce intenzivniho shaneni koupit povolenku, takze nakonec spokojenost. Ale do CMMJ ze zasady nevstoupim. Abych tam jen platil poplatky, ale v zadnem spolku me nechteji?? Panove a damy, to by nebylo fer.
Tomáš Minich st. reaguje 19.5.2019 12:52
Dobrý den, myslivečkové, vidím, že je to všude podobné, ale jde to, náš MS by jistě přijal mladé a nadějné a myslím, že není jediný, jen je třeba si uvědomit "rukou společnou a nerozdílnou". Právě v tom je problém, který vyvolávají nenažranci a sobci, kterých je naše zemička dost přeplněná.
Jů a Hele neděle reaguje 26.11.2018 08:40
Pokud by měl někdo z budoucích adeptů, kteří budou nastupovat do kurzu pro adepty o 1. lov. lístek zájem být po dobu roční praxe v MS, prosím pište. Naše MS by uvítalo pár mladých adeptů. S možností hostování po dobu 1 roku od složení zkoušky a po osvědčení se stát řádným členem sdružení. Platí pouze pro uchazeče, kteří se zúčastní kurzu na OMS JABLONEC NAD NISOU.
Jů a Hele neděle reaguje 26.11.2018 08:40
kurz začíná v leden/únor 2019
Jů a Hele neděle reaguje 26.11.2018 08:39
Pokud by měl někdo z budoucích adeptů, kteří budou nastupovat do kurzu pro adepty o 1. lov. lístek zájem být po dobu roční praxe v MS, prosím pište. Naše MS by uvítalo pár mladých adeptů. S možností hostování po dobu 1 roku od složení zkoušky a po osvědčení se stát řádným členem sdružení. Platí pouze pro uchazeče, kteří se zúčastní kurzu na OMS JABLONEC NAD NISOU.
verdemont reaguje 2.7.2018 13:01
zdravím vás tady všechny není to tak dávno, co jsem ,,pozápasil" s nedobytným MS a s neodbytným MS. nebýt rozumného a nezaujatého ,,právníka", utrácel bych svoje kačky za vyloženou ,,krávovinu". můžu Vám sdělit, že není důvod se vážně cpát něka,kde mně nechtějí,ať je to proč chce.navíc,když by mi náklady za advokáta spláceli po stovce, jak se nechali už vícekráte slyšet. tím pádem jsem kačky využil na jedinou věc, v tomto směru,a to na pořízení povolenky u LČR. můžu vřele doporučit i všem ostatní, co se pokoušejí dostat tam, kde se tomu tvrdě a všelijak jinak brání. není účelem myslivosti a myslivce rvát někomu něco, co ten či onen nechce, ať je to kdovíproč, a správně , či ne. každý jeden si musí sám sáhnout do svého svědomí, a ono by to potom šlo hladce a tak, jak by mnělo. jenže pánové u kormidel, většinou potřebují držet kurs jim kdysi dávno, soudruhy z ÚV nastavený. dokud nevypustí duši.za každou cenu. je to vidět dnes a denně, v diskusích, nejen na tomto fóru, je jich spousta. takže vážení, vy co Vás nechtějí vzít tam, kam by jste rádi, to je většinou doma, atak podobně, přes počáteční emoce a stesky, ono to jinak nejde, ruku na srdce, kdo z nás by chtěl sedět na schůzi vedle těch, co nás tam ,,u nich" nechtějí, a mezi těmi, co jim to je jedno? asi málo kdo. přiznávám, i mně to došlo za dost dlouho, a to mi to musel namlátit do očí advokát, co o tom sám nic neví. přiznávám, byl jsem ochoten pustit za ,,výhru" u soudu nemalý bakšiš, ale za co vlastně? za dovždycky křivý pohledy a nakukování z pozarohu? za podkopnutí nohy, kdykoliv jen to půjde? nené , až emoce opadnou, přijdeme na to každý sám, takže, buďte s pozdravem, konzervy zapšklý, co nemáte ani vůli to s ,,novým" jakoby kolegou myslivcem ani zkusit.... za 5 let už budete kdovíkde a honitbu snad už si budou tvořit ti opravdoví vlastníci pozemků. ne pošták, lékárník a soustružník, co nemají na ,,bytovce" ani záhonek děkuji za pozornost
křovák reaguje 23.12.2016 21:58
Zdar, Neví čirou náhodou někdo o MS v okolí Olomouce (do 30km), kde by stáli o nového člena, který se nebojí práce, nemá problém i pár tisíc ročně zaplatit, má vztah k tradicím? Předem díky
verdemont reaguje 4.11.2016 08:40
dobrý den jsem ve stadiu,kdy jsem doporučeně požádal výbor HS v obci v místě mého trvalého bydliště o pdporu při žádosti o udělení členství.v tomto výboru HS sedí hospodář MS kam se ,,hlásím",dále jeho manželka,dále jeho švagr,jeho zeť,a dva další ,,bezzemci jako ti předchozí jmenovaní. vůbec mi neodpověděli. stejný dopis šel s odvoláním proti předchozímu rozhodnutí(zamítnuto,momentálně neberou),no a tam sedí hospodář,jeho bratranec,strýc a dva popletové o ničem. odezva nulová. v pondělí dostali na výbor MS další dopis,kde mají kopie předešlých dopisů a info o tom, že pokud to opět ,,popletou" , dám to kompetentnějším k rozhodnutí,což je místně příslušný soud. a hopla,dnes mají schůzi.asi bude trapné členům MS vysvětlovat , kam a jak se zatoulaly ony dopisy a proč se neřeší dle obvyklých,doporučených a zákonných postupů situace vzniklá. hmmm. jinak pro dokreslení,všechny ty lidičky osobně znám,a oni znají mne,stýkáme se na honech už léta.pouze jsem se sem přestěhoval z vedlejší vsi.(tam mi kvůli tomu trapky po 15ti letech odebrali bez předchozího jakéhokoliv jednání se mnou členství,prý pro soustavné porušování stanov MS.NIKDY jsem žádné neporušil)ta samá písnička.taky si tím vykoledovali žalobu,pro neoprávněné jednání,asi i pleticha apod tam bude.koleři.věkový průměr 66let. hodně štěstí
Mašty reaguje 20.7.2016 18:59
Reaguji i když trochu s časovým odstupem,takže to trochu shrnu bydlím na Plzni-severu v obci Čerňovice v roce 2015 jsem si ve svých 48letech udělal zkoušky na lovecký lístek praxi jako adept jsem dělal ve sousedním sdružení kde jsem před tím bydlel než jsem se odstěhoval do nynějšího bydliště.V prosinci jsem si dal žádost o přijetí do sdružení kde jsem byl adeptem a do sdružení kam"spadám"díky mému novému bydlišti.V březnu bylo jasno tam kde jsem byl adeptem nemám nárok protože tam už nebydlím,a v mém bydlíšti nepřijímají tak mně to bylo řečeno i když jsem se později dozvěděl že přijaly jednoho člena uplně s bydlištěm od jinut cca 35 km vzdáleném.Tak jsem ty dvě sdružení objel autem za předsedy dal jsem jim znova na mně kontakty(telefon a meil)že když bude jakákoliv brigáda tak bych měl zájem a šel bych.Jak myslíte?Nikdo do dnešního dne nezavolal asi nepotřebují pomoct i když bych rád šel.Asi se bojí aby se nemuseli zavazovat k třeba budoucí znovu žádosti.Takže v klidu si koupím zbraň,trezor atd.a zkusím to znovu.No a pak konečně si budu moci pořídit štěně aby mělo využití.Ale snad jiskérka snad bude na moji inzerci se z jiného združení ozvali cca 40 km od mého bydliště jestli bych měl zájem a když jsem potvrdil že ano tak se na podzim ozvou,tak potají doufám že to potají vyjde a budu moci provozovat svoji zálibu a koníček.Tak to chodí co vím i v ostatních MS v okolí co vím od známích z těchto združení ale ty se ve svých združeních bojí ozvat protože by byli "perzekuováni"od svých hospodářů co se týče povolenky lovu a toho co budou moci ulovit.Takže jak říkaji tito zasloužilí lovci kteří jsou ve sdruženích 20 a více let důležité je držet hubu a krik a máš ve sdružení klid "ale dostat se tam" když předsedové a hospodáři a pár lidi k nim spřízněních jsou bohy a rozhodují o kdzž to přeženu jen pro lépší chápání o "životě a smrti".Jen pro ostatní chci říci tak to vidím já taková je pravda a vše je i můj názor.Ale myslím si že min.50%sdružení v Čechách na tom asi takhle bude.Mašty.
verdemont reaguje 16.5.2016 14:16
Vážení.vzhledem k tomu,že mne po dlouhých 35ti letech postihla situace , o které je celá tato diskuse, musím Vám sdělit , že jsem se za celou dobu působení v branži myslivosti s něčím byť vzdáleně podobným tomu, co se zde popisuje nesetkal.jak na okr Brno-venkov tak na okr Blansko , prostě kdybych se opět a doufám , že naposledy díky svému povolání lesníka nestěhoval, nikdy bych nic takového nezažil. až teď a tady. okr Vyškov. to je něco.klany místních,starousedlíků absolutně tvrdě a nekompromisně nikoho mezi sebe nepustí,věkový průměr 72 avíce,mladí nemají šanci a zralí ,,náplavy"jsou už dopředu aut. zavést hovor na téma přijetí nového člena je tabu, pokud se ovšem netýká rodinného příslušníka ,jinak jen povytažená obočí a výhružné pohledy a mručení.a ticho.žádná diskuse se na toto téma nepřipouští.stří mužové sedí semknutí,mnozí z nich nemají ani vlastní zahradu a pokud ano, tak ve stadiu prales/skládka lahví a kostí a starých ,,pokladů". ale na pozemcích jiných latifundistů , to si vědí přesně rady,co by se mnělo a co nééé. koukám jako u vytržení na tu odvahu těch mužů,co si přivlastnili z mně neznámých důvodů právo rozhodovat o výkonu práva myslivosti v té či oné obci a dědince. hlava mi to nebere p těch mých zkušenostech z minulých let mojí činnosti .podotýkám, že jsem občan české národnosti,celý život netrestaný ani nijak neřešený jak v úseku zákona o myslivosti tak o zbraních a střelivu, i v oblastech jiných zákoníků. pozemky honební vlastním,spořádaný občan jsem,kupodivu není nic mi platno.jsem zkrátka ,,NÁPLAVA". a to je panečku cejch. máte někdo nějaký návod , jak přes tyto pánové projít? děkuji za info zklamaný Zdenek
Láďa Sikora reaguje 23.12.2015 13:29
to K.Marik: Máte nějaké info o konkrétních změnách zákona? U nás je situace úplně stejná. Panelákoví bezzemci rozhodujou o tom, kdo bude lovit na našich pozemcích. Naprosto odmítají jakýkoliv podnět k diskuzi. Honební starosta je opět bezzemek a navíc odmítá komunikovat s kýmkoliv z vlastníků honebních pozemků. Přesně se chovají, jak komouši před 60lety, co je Vaše je naše a coje naše(resp.my okupujeme), tak do toho Vám zhola nic...
K.Marik reaguje 22.12.2015 08:53
Z toho si nic nedělejte a zkoušejte jinde. Myslivost je dnes bohužel jen o penězích a přece si nepustíte někoho cizího do byznisu, který Vás stojí minimum práce a máte z něj vývar v podobě zvěřiny. Já člen honebního společenstva jsem, ale honební starosta nic neřeší, jen podepisuje uživateli nesmysly. Když jsem je upozornil, že uživatel nemá platnou nájemní smlouvu, že nedodržuje plán odlovu, že překračuje normované stavy, tak mi jen řekli, že to má snad kontrolovat SSM, že se snažím rozvrátit HS a podobné nesmysly. Pokuste se vydržet, v novém ZoM by toto mělo být vyřešeno a je v něm přímo zakotvená povinnost uživatele umožnit výkon práva myslivosti vlastníkům..... Takže snad se to konečně v příštím roce zlomí a ti vyžírkové přijdou k rozumu.....
Mašty reaguje 14.12.2015 09:58
Jako "nový"členkterý žádá o přijetí mám s tím stejné problémy pozemky nevlastním o to hůře chuť by byla do práce to jo ale škoda že nedostanete ani šanci to dokázat,já to vidim svýma očima a nechci moralizovat a nemám asi ani morální právo.Kolik má každé MS členů kolik z tohoto združení aktivně pracuje kolik z nich chodí střílet aby se splnil plán odlovu??A zjistím že v každém MS asi třetina,tak proč nevzít nové kteří mají chuť krmit stavět zařízení a pod.Je to můj pohled na věc.Ale musím se s tím smířit až bude benevolence ve sdružení a budou přemýšlet po novu aby sdružení ještě více vzkvétala.
Honza Becher reaguje 26.11.2015 18:22
Slyšel jsem, že jedno MS, nechtělo vzít majitele honebního pozemku. On pohrozil soudem, tak mu dali povovelnku jen na škodnou. On to dal k soudu a tam to vyhrál. Nelze nikoho omezovat. Museli ho vzít za platného člena a dát mu plnohodnotnou povolenku...
Honza Becher reaguje 10.5.2015 09:44
Zkoušel někdo upřednostnění vstupu do MS na základě nájemní smlouvy k honebnímu pozemku? Vlastnictví pozemku je jasný ale jestli i soudy jdou na nájemní smlouvu a potvrdí přednost při přijetí za člena...
Tomáš Pakan reaguje 3.5.2015 12:37
Zdravím všechny.Stále stejný problém se dostat do Združení, velice lituji mladých zapálených zájemců o myslivost.Sám sen byl spolu se čtyřmy kamarády stálými hosty ve Združeni našich otců. A Impuls k přijetí za členy také nepřišel. Až po druhé žádosti o členství jsme uspěli, podotýkám že naše čekací doba trvala 21 let a v revíru jsme vyrostli. Smutné že..
Ladislav Pavlacký reaguje 17.4.2015 16:33
Leoši Trefný nikoho nepoučuj,sám nic neumíš. Nastuduj si zákon, o myslivost a nepytlač. P.S.Policie Č.R.ti už za to tvoje střílení v době hájení přistřihla perutě.
Bronislav Habich reaguje 22.3.2015 12:52
naprosto ze všema souhlasim dostat se do združení je nemožné i přesto že dělame všichni více než členové také stím mám problem přednost mají příbuzní a kamarádi podikatele ve zdruzení sedí staří myslivci kteří jenom drží místa mladik aktivním kolegum i přesto že už na povynosti nestačí já osobně sem se setkal stím že my byli řečeno abych dal hospodáři 50000kč a že budu přijat ale jsem názoru že myslivost se nedělá pro peníze to je samé kolagové a kamaradi myslivci a přitom je to jen o penězích a lidech je to bohužel smutné
K.Marik reaguje 24.2.2015 14:01
Tak po několika měsících se opět vracím k svému příspěvku jak se dostat do mysliveckého sdružení? A výsledek - v jednom je nezajímá jak je to s pozemky a rovnou řekli, že by ještě tak 2 - 3 lidi vzali a dalších jen mlžení a výmluvy, zákon se jim dodržet nechce a zároveň se pak bojí, abych jim někde nedělal problémy...... Takže je to zase jen o lidech, bohužel těch slušných je čím dál tím méně.....
Posluchač reaguje 3.1.2015 10:27
Celkový počet myslivců či lovců v českých zemích stoupl oproti době před válkou téměř pětkrát: z 24.389 osob v roce 1938 na 117.628 osob v roce 1946 a to na základě Hradeckého programu KSČ.. V roce 1940 bylo v tzv. Protektorátu Čechy a Morava evidováno 15.310 myslivců.(Motll 2014) Současný stav ahistorických myslivců je cca 90 000 osob. Přitom za 50 let klesla výměra honebních pozemků na území našeho státu o cca 500 0000 ha. Drobná zvěř až na vyjímky nikde.
Radek Pintner reaguje 18.12.2014 20:23
A neboj, jsem vlastník a stejně doma nestřílím a netrhá mi to žíly jako tobě.
Radek Pintner reaguje 18.12.2014 20:10
Hergot, ty jsi jako statistika ČR za rok 2014. Pořád mi dlužíš odpověď. A jestli jsem postkomunistický myslivec tak ty jsi postkomunistický příživník. Ne živnostník tak co.
Posluchač reaguje 18.12.2014 17:49
Já jen, že myslivci-vlastníci či nemyslivci-vlastníci -neuživatelé honitby vám, postkomunistickým ahistorickým lovcům uživatelům společenstevních honiteb z MS dotují ze svého 1 kg zvěřiny částkou cca 260 Kč ročně.. A když už jsme u dotací (apod.), zemědělství dotuje USA, Japonsko, Rusko...Nicméně je alarmující, že i ve městě jsou pracovní místa často založena na vynucených platbách (obdoba dotací)-třeba povinné STK, různé kontrolní úřady,eurounijní agentury, státní úřad práce, atd.. Na venkově jsou prokletím bioplynky, poněvadž ty k provozu potřebují cca 62000,- Kč/ha ročně po dobu 15 let.
Radek Pintner reaguje 18.12.2014 17:31
Bohouši, pořád nevím jak splníš 5tiletku? Doje.eš to sám? Hele a jak dlouho tě ještě budou brát ty tvé antikomošské kecy? Vždyť za 25 let po revoluci jste již dokázali co umíte. Bez dotací byste pochcípali hlady a můj děda soukromničil bez dotací tak proč je berete? Kolik jste toho dokázali? NIC!!!Jen se pořád oháníš 3,14čovinama!!!
Posluchač reaguje 18.12.2014 16:02
Jestli jsi se díval na Četnické humoresky na díl, kde když projel vlak, tak jeden občan začal výt podobně jako pes. Nebo bývalý jednatel ČMMJ Kostečka omdlévá a drfží se hlavně pušky..:)) http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/zapisnik-reportera/stesti-je-horka-puska_159842.html#.VJLrWNKG-UM se přitom flinty:))) zde je článek.. Tak tenhle lovec se svíjí po zastřelení psa..
Posluchač reaguje 18.12.2014 13:58
Pitnere, místy na území ČR na bývalá JZD s managery lid. myslivci z ČMMJ byly již podány žaloby, poněvadž občanům chcípají na pozemcích vedle řepkových polí (podezření i z použití zakázaných látek) hříbata, klisny rodí mrtvá hříbata, slepice přestávají snášet. O likvidaci drobné zvěře nemluvě.
Posluchač reaguje 18.12.2014 13:52
Myslivcům -vlastníkům musí být vráceno právo myslivosti. Jinak Pitnere, domluv tvému zřejmě úchylnému kolegovi z toho ,,našeho,, MS at si dojde k lékaři, když ztrácí sebekontrolu,je zákeřný, svíjí se po zastřelení psa, když si dá pár panáků. Pak také at nemusíme přemlouvat místopředsedu OMS ČMMJ, který je jeich šéfem ahistorického loveckého spolku (MS), že co jeho kolega z bývalého JZD používá za postřiky nezmámého původu na polích, když pak na polních cestách leží měsíc BEZ POVŠIMNUTÍ chcíplí srnci.Napočítal jsem jich i 5 najednou po jednom výjezdu postřikovače na řepkové pole.
Radek Pintner reaguje 18.12.2014 12:23
Čest práci Bohušu, tak jak ti letos na pastvinách chcípají telata? Takhle 5ti letku nesplníš a přijdeš o dotace.
Posluchač reaguje 16.12.2014 22:44
Co dodat. Ponižovat myslivce-vlastníky a odpírat jim ještě 25 let po listopadu jejich OBVYKLÁ práva v civilizované společnosti. A nebo je dokonce nutit ke vstupu do ČMMJ.
Posluchač reaguje 10.12.2014 22:24
Vy jako ahistorický lovec do těchto postkomunistických výmyslů - obdoba městských Lidových milicí postavených mimo zákon jste se jistě rád hlásil. Kde je pak myslivecká hrdost a čest? To je to samé, jako vstupovat do KSČ, STB, PS-VB.. Vlastně MS jsou zelená obdoba JZD. Jenže tím jste jako vlastník postaven níže než uživatel (asi nadvlastník).Komunistická ostuda právního řádu nerespektující L.Z.P.S. a úmluvy. Připomínám, že dosud nebylo obnoveno těsné spojení práva myslivosti s pozemkem. Myslivec dosud nesmí v rámci ochrany svého majetku(pozemku, úrody) lovit divoká prasata a dle dřívějšího názvosloví škodnou.Nač být uživatelem celé honitby, když má jiné priority a málo času? V demokratických státech myslivec -vlastník(zemědělec)může a nemusí být členem uživatelem celé honitby, když si chce chránit jen svůj majetek, úrodu... I v Rakousku jsou myslivecké spolky, nicméně to jsou výběrové organizace a slouží sdruženým lovcům v soutěži o větší honitby, počítá se na jednoho člena s cca 200 ha honitby. Automaticky se počítá s platbou pachtu předem, skládají se peníze předem do fondu obnovy lesů a také na případné škody.
Posluchač reaguje 27.11.2014 00:44
Žalované MS dle rozsudku Nej. soudu 28 C do 4899/2009 mělo přijmout myslivce - vlastníka do půl roku.http://www.mysliveckyportal.cz/cs/clanky/legislativa/rozsudek-o-na-tema-omezeni-poctu-clenu-spolku-a-uprednostnovani-prihlasek-za-cleny-spolku.html
Posluchač reaguje 26.11.2014 23:42
Rozsudky ve prospěch přijetí myslivců - vlastníků... Otázka je, jestli jste členem honebního společenstva, abyste měl přednostní právo přijetí do MS nájemců -uživatelů honitby dle současného znění zákona o myslivosti.. Judikatura.. Šumperk 18C 13/2011-64 Ustí nad Orlicí 6C 31/2012 -36 Hradec Králové 19Co 574/2012 -59 Nejvyššího soudu sp.zn. 28Cdo 364/2005, ... sp.zn. 28Cdo 4899/2009 Takže sepsat žádost, poukázat případně na jednotlivé judikáty. Musí vás přijmout v přijatelné lhůtě se všemi právy a samozřejmě i povinnostmi plnohodnotného člena. Pokud je někde MS dodnes ovládáno starými bolševiky, respektive nevlastníky, kterým nevadí ničení cizích lesíků přemnoženou srnčí-scválně přemnožují, je hrdinství do takového sdružení lézt.
Pavel Kaňok reaguje 4.6.2014 17:39
Je to individuální záležitost, ale podívej se na googlu na rozsudky nejvyššího soudu na téma myslivecké sdružení...např. 28 Cdo 4899/2009...je tam toho víc. Tady je základní věc, co si bývalí soudruzi nepřipouští...kdyby nebylo vlastníků půdy, tak není honební společenstvo....a kdyby nebylo honební společenstvo, není kde vykonávat právo myslivosti...je dáno základní listinou práv a svobod, právo na majetek! To znamená i na svých pozemcích vykonávat právo myslivosti. To, že to pár soudruhů drží na sílu pro sebe je podle zdravého rozumu nesmyslné...
Karel Mařík reaguje 4.6.2014 09:51
Pavle, děkuji za odpověď, no netušil jsem, že se to dostalo až takhle daleko. Konkrétní odkaz prosím nevíš? Děkuji
Pavel Kaňok reaguje 3.6.2014 16:51
Karle, takových, jako jsi Ty je v ČR celá řada. Na jednu stranu některé sdružení fňukají, že nemá kdo chodit na brigády, protože tam je věkový průměr nad 60let, na stranu druhou to drží kolikrát pár starých pardálů, aby jim nikdo neviděl do "karet". Zákon o myslivosti ještě voní dobou minulou,kde bylo úplně jedno jestli jsi vlastníkem honebního pozemku nebo ne. Takto stylizovaný zákon, co se týče vlastník půdy vs. myslivecké sdružení,které neplatí žádný nebo minimální nájem nenajdeš nikde nazápad od nás. Z logiky není důvod, proč by mladý, bezúhonný člověk, který má lovecký lístek, se nemohl zapojit do myslivosti ve sdružení, kde má pozemky. Pokud to nejde normální chlapskou domluvou, tak Tě odkazuji na nálezy nejvyššího soudu, kde už několikrát bylo dáno vlastníkům za pravdu. Né každý má na to žaludek, ale jsou případy,kde to prostě nejde, ikdyby jsi byl ze zlata.
Karel Mařík reaguje 3.6.2014 12:53
No i já bych se chtěl dostat do mysliveckého sdružení v honitbě, kde mám pozemky. Bohužel situace je stejná jako popisuje kolega, mám problémy se dostat k oficiálním dokumentům jako jsou stanovy, oficiální název, vše je propletené MS a HS, nikdo nic nechce říct a řešit to "silou" úřadů se mi příliš nechce.... Nevím jestli to má nějaké řešení....
Martin Kolkop reaguje 6.10.2013 09:10
Marku,,mě vůbec nejde o střílení do zvěře.Mě jde o nenažranost MS.A pokud jsi v MS,jako že nejsi.Protože nemáš vůbec páru o tom co jsem svým příspěvkem myslel.
Martin Kolkop reaguje 28.9.2013 15:51
Lesu lovu,mám ještě jeden příspěvek k tomu to námětu.Pořád chodím a ptám se po všech MS a bez výsledku.A všude říkám proč těm starším členům nedáte čestné členství aby tam pustili tam ty mladý,kteří o tom mají zájem.Kdo za ně dělá brigády.A když jdu po jejich honitbě,tak to vidím rozpadlý kazatelny o krmelcích ani nemluvím.A když přijdu do jiného MS,tam by mě vzali ale za 50.000,-.Kolik bych toho musel nastřílet za pade,to v tom revíru ani nemají.Česká myslivost jde pomalu do kopru.A nikdo s tím nechce nic dělat,každý má sví jistý.A hlavně plný mrazák.
Jan Kopřiva reaguje 19.8.2013 15:45
Tak to je asi rozdílné dle lokality a hlavně je to o lidech. Máme opačný problém-po nás zralých mužích je věková mezera a nejsou mladí zapálení myslivci.Kdo je z Liberecka nebo je schopen dojíždět za normální myslivostí,ať se mi ozve.
Karel Binko reaguje 11.8.2013 14:12
Ahoj,já jsem na tom stejně,podle předsedy p.Joury brygády ani přikrmování zvěře pro združení nic neznamenají,dokonce ani odlov škodné,akorát mě ještě nařkly,že jsem pytlák.Když jsi jdu někam na kazatelnu sednout tak tam dojdou a ikdyž volám,že tam jdu tak se slovy kurva seber se a vypadni,tě pravá ruka předsedy p.Segeťa vyhodí,takže vydím,že o myslivost dnes vůbec nejde,ale jdeo to komu se hodíš a komu ne
Tvrznik m reaguje 3.8.2013 21:32
Mel jsem ten sami problem,1 ms jsem byl 3roky hostem a radeji se nebudu vyjadrovat ke starsim clenum.2 ms kde jsem byl hostem s omezenym pohybem po honitbe a odvedene praci a pomoci kterou jsem ani nemusel delat, jsem se u tohoto zdruzeni nestal clenem a to mi hospodar i preceda rekl ze me tam chteji.a tak jsem cekal az se zmeni najemci,a snad se nikam dostanu a stalo se.HURA jsem v honebnim spolecenstvu je nas tam 5 clenu a sami mlady kluci KONECNE.to je jina kava a zadna zavist z ulovene zvere,ale radost,lovu lesu.
Josef Novák reaguje 22.6.2013 10:11
Vážení pánové, kolegové myslivci. Protože se i mě takové téma týká, pečlivě jsem přečetl všechny vaše příspěvky. Jsem myslivec se 30ti letou praxí. S úspěchem jsem složil první zkoušku, zkoušku pro myslivecké hospodáře, vyšší zkoušku z myslivosti, státní zkoušku z myslivosti, jsem lektorem u zkoušek o první lovecký lístek, chovatel francouzského smečkového honiče. Navíc nabit chutí se myslivosti věnovat a to opravdu nejen lovem. Velice rád bych provozoval myslivost chovem se vším všudy. Píšete, že pokud jste odmítnuti, jděte k sousedům. Problem věci je ten, že i sousedé se chovají tak, jak zde všichni uvádíte. Členstí pro člověka, jež nemá ve sdružení otce, dědu či strýčka je naprosto nemožné. Zamyslete se vy, kdo sedíte na členských místech bez ochoty se jakkoli podílet na práci myslivce, zda třeba váš soused by nebyl přínosnějším členem myslivosti než vy?
Martin Kolkop reaguje 4.5.2013 12:14
Karle taky mám takový problém nemohu taky najít žádný volný MS. Místa by bylo dost kdyby ve sdruženích neseděli staří pardálové a čekají jen na podíly. Nic proti nim nemám ale ti co tam jen sedí a čekají co jim kdo dá už jim nejde o myslivost ale o to maso. A když jim jde o naše hlasy tak se můžou přetrhnout. Myslím návrh nového zákona o myslivosti. Plně s tím souhlasím. Možná se ti pánové proberou zhodnotí své sily a dají možnost mladým, kteří o tu myslivost mají zájem a chtějí pro to udělat vše. PÁNOVÉ PROBUŤTE SE
JIŘÍ KOPOLOVIČ reaguje 16.4.2013 14:46
Jak zní nadpis,problém to je.Znám dva dobrý zkušený myslivce,každý si dal přihlášku do jiného M.S. A jak to dopadlo?A odpověď?Samá výmluva.Hlavně na honech si plácali po ramenech ti kteří o tom mohli rozhodnout. Hamba a závist,žel každému poctivě ulovenému kusu.A kamarádství se vytratilo.Tak kam asi spěje lidová myslivost.
Roman reaguje 27.3.2013 07:23
Lesu a Lovu možná zkusit VŘ LČR, to je mazec, stačí jen vyzvednout zadavačku a ležérně se správci zmínit že jste ochoten platit 600 tis, že máte bohaté němce, rakušáky. A to bude telefonů, nešroubuj cenu vždyt mužes unás lovit......to je prča
J. Hypius reaguje 26.3.2013 00:11
jak to čtu tak to musíte uplatit a nebo jiný revír. posldní šance pronjmout si svůj revír a tento poslat do větráku! Bohužel je to VELICE smutné,ale je to doopravdy tak,pane koego. a klidně ať mě tady spranýřují ale chování některých členů (starších sdružení) je jen stará pakárna a bolševický přežitek.
Roman reaguje 25.3.2013 18:02
Lesu -Lovu Zdravím Vás kolegové Myslivci, koukám že situace je stejná 20 let. Měl jsem také problém, nakonec jsem se dostal, stálo to cca 1OO tis. v darech, sponzoru, nicméně ještě si členové přikrádali třeba z věcných darů na mysl. akce. Dokonce předseda věnoval lahev vína hospodáři, tu lahev jsem před dvěma lety věnoval do tomboly. Hnus. vztahy u MS hrůza nejspíš vystoupím....bue volné místo. ahoj
martin zamrzla reaguje 25.3.2013 10:26
pánové máte pravdu bohužel jsou i takové h.s.kde neberou ani členy h.s.zato jejich kamarády to jo lovu lesu
Jakub Hušek reaguje 7.3.2013 21:19
omlouvám se, odentroval jsem to omylem dříve. Pokračuji...není možné, aby Tvou žádost o členství zamítl výbor MS. O přijetí nových členů rozhoduje nejvyšší orgán MS, což je členská schůze a ne 7 strýců ve výboru. Myslivecká zařízení bych odvezl jako prezent tam, kde jsou normální vztahy.
Jakub Hušek reaguje 7.3.2013 21:16
Pokud Tě tam nechtějí, nechoď tam. I kdyby Tě ve výsledku vzali, mohli by Ti házet klacky pod nohy a "pobyt" v takovém MS by asi za moc nestál. A ještě jen poznámka. Pokud mají v tom MS normální stanovy, není možné, aby Tvou žá
Jiří Balcárek reaguje 7.3.2013 16:22
Jestli chceš, napiš mi zprávu do pošty. Pedpokládám, že myslivci tu kazatelnu klidně užívali. Tu za slušný peníz prodáš, z toho bych strach neměl. Sami Ti asi nic neuhradí, vše nejspíš bylo předmětem ústní dohody a nic jistě nebude ani na zápisu z jednání členské schůze, když vše skončilo na výboru, jak jsi psal. Ale můžeš MS navrhnout odkoupení kazatelny. jsou tam další různé kličky a háčky, pokud chceš, napiš. A opravdu se raději poohlédni o dům dále. věřím, že Tě i s tou kazatelnou vezmou všemi deseti.
Leoš Trefný reaguje 7.3.2013 13:40
Karle jsi najivní. Nic ti nedají ,když je to tvoje tak si to vezmi řeknou. V opačném případě , kdyby jim vypovědělo HS smlouvu, škubali by se o každý hřebík nenažranci bolševičtí.Divím se ti že jsi něco takového vybudoval a ještě jsi nebyl ani čekatel. Asi mladická nerozvážnost. Hodně štěstí přeju.
Karel Krátký reaguje 7.3.2013 12:52
všem děkuji za odpověď rád jsem si přečetl vaše názory a připomínky a je mi jasné že se nemám cpát tam kde není o mne zájem ještě bych se chtěl zeptat jestli je nějaká možnost dostat aspoň zaplacené ty věci co jsem pro ms dělal jsem osvč a fakturu by vystavit nebyl problém jen tak pro ukázku vám sem hodím fotku posedu je to vnitřek dřevotříska zateplení 5cm poliš venek deska podstavec 4 m
Jiří Balcárek reaguje 6.3.2013 15:55
Co je to plná členská základna ? Dost relativní pojem. K čemu je počet, když ze 30 členů loví jen například 6. K tomu vlastnictví pozemku - jsou již nějaké judikatury, které to řeší. Nicméně pokud je MS opravdu tak zabedněné a provázané různými vztahy, že si z toho dělají jakousi vlastní s.r.o., tak bych šel o dům dál. Pak je otázka, jak velká je honitba, kterou MS vlastní a jestli k ní máš nějaký vztah, o který nechceš přijít. Ohledně pozemků - je otázka, zda jsou polní či lesní a jak MS hospodaří. Mohl bys jim "zaškodit" přes škody zvěří. Ale to je na delší povídání. Já to zde již tuším zmiňoval, že spolužák řešil podobný problém, ale řešil jej velmi věcně, ale slušně. Sdělil, že pokud jej MS nepřijme, bude žádat uhrazení škod zvěří a nepřistoupí na dohodu, nýbrž bude žádat finance. A šlo to. Ale jak říkám, to je na delší povídání. Stále platí, že moudřejší ustoupí a na Tvém místě bych to asi udělal, pokud máš kam jít.
Karel Krátký reaguje 6.3.2013 15:05
já osobně pozemky kde ms hospodaří nevlastní ale moje rodina ( strejda, teta ) jsou vlastníci pozemků asi 6 až 8 hektarů přesně nevím
František Šilhavý reaguje 6.3.2013 11:38
Pro p.Trefného.Z dotazu p.Krátkého není patrno, že by byl vlastníkem pozemků, kde hospodaří M.S. kam jej nechtějí vzít. Argumentace § 32 odst.2 zák.o mysl.je k ničemu pokud honitbu nevyužívá honební společenstvo va vlastnmí režii a to asi skutečně ne.K odst.6 téhož § a zák. uvádím,že M.S.má při přijímání nového člena upřednostit vlastníka pozemků, ale není to povinnost a lze to obejít zvláště pak, když sdružení jiné členy nepřijímá.
Jiří DOHNAL reaguje 6.3.2013 07:50
Jak píše p.František Havran. Jsem členem MS ve vedleší vesnici a naprostá spokojenost. Do revíru to mám 4km a někdy i jezdím na kole z druhé strany honitby kde to mám z vedlejší vesnice blíž a bývám tam často sám. Naprostá spokojenost.
Jiří Balcárek reaguje 5.3.2013 22:54
nevím, zda jsi vlastníkem nějakého honebního pozemku v honitbě, ale nejspíš ne, protože jinak bys takový problém asi neřešil. Jen nechápu, proč chodíš ještě na brigády. Já být na Tvém místě, tak bych oznámil veleváženému výboru, že myslivecké zařízení, které jsi vyrobil, rušíš a odvážíš do jiné honitby. Brigády Ti asi nezaplatí a tahat se s partičkou troubů nemá smysl. Moudřejší ustoupí. Pokud nevlastníš pozemek, jdi jinam. Hlavně se těch troubů nedoprošuj.
Leoš Trefný reaguje 5.3.2013 19:37
omlouvám se za příspěvek 5.3.2013 18.49 Leoš vyrušil mě tel.
Leoš Trefný reaguje 5.3.2013 19:33
Aleši zdravím Tě.Když si nastuduješ!!! Zákon o myslivosti bude ti vše jasné.Neboť ho pro nás všechny čechy v podstatě velkou měrou vytvořil myslivecký bolševický patron p. Čechura Vladimír. Mám pokračovat? Neb Ti ještě nezabral M ? §32 odst,2a6
František Havran reaguje 5.3.2013 18:17
Karle, dobře vím o čem mluvíš. Taky jsem byl 6 let na postu čekatele v jistém sdružení. V tom sdružení byli lidé, které kdybych neznal jako spoluobčany, tak nevím, o koho se jedná. Krmelec znali jen z obrázků - ale měli podíl zvěřiny každý druhý rok a proto neukončí členství ani za mák. Navrhnul jsem tedy výboru, aby takovým členům navrhli dle stanov důtky a posléze je vyloučili, aby se do sdružení mohli dostat i mladí lidé, kteří makají jak barevní na brigádách, snaží se (troubí, mají psy, zakládají remízky).... Jééééénomže, výbor to zamítnul a já se po jedné akci MS dosti chytnul s předsedou, který mi řekl "Však si běž jinam, mladých máme dost"... Takže jsem nečekal a šel, což zase nečekal ani předseda, ani mnoho členů. Uvědomili si, že jim odešel absolvent lesárny se slušnými vědomostmi, s čistým svědomím můžu o sobě prohlásit - dobrý trubač a vlastník NKO s podzimkama v I. ceně. Větší sranda byla (pro mě, pro MS už zas tak sranda ne), že došla trpělivost i kamarádům. Odešli i další dva mladší pánové, oba vlastníci LUP a jeden byl rovněž trubač. A najednou už si v tom MS uvědomují, že mladé nemají. Na brigády nemá kdo chodit, troubit nemá kdo, psů ubylo... A už na to přicházejí, pánové. Pozdě. Bylo tam spoustu skvělých lidí, s některými se dodnes stýkám a jsou mi velice blízcí. Ale zpátky bych nešel, ani kdyby mě na kolena prosili. Teď jsem prohlašován za "rozvraceče sdružení", ačkoliv kluci se o odchodu rozhodli dobrovolně, dokonce ještě dříve než já.. Od letoška už jsem členem v sousedním sdružení se skvělou partou lidí. Lidí kteří si nezávidí každou díru v pr.... . Mám to sice do honitby o 5 km dál, ale za ten klid v duši ty litry benzínu stojí. Nehledě na to, že někdy jezdím na kole a dělám tak dobro pro své zdraví........Moje rada - pokud jsou takoví trotli, že nemají zájem o mladého kluka, kašli na ně a hledej jinde. Sice nebudeš mít honitbu hned za barákem, ale budeš mít klid. A za ten klid to stojí - věř mi, mám to z vlastní zkušenosti ;)
Karel Krátký reaguje 5.3.2013 18:08
Aleši o koupi povolenky uvažuji čím dál víc protože jak říkáš za ty hodiny bych měl možná i na dvě povolenky a to dělání blbce mě už taky nebaví. Jiří na tu výroční schůzi se to ani nedostane protože to neprojde nikdy přes výbor který by to měl členům dát k odhlasování ve výboru je 7 členů a a vždycky dopadne hlasování 4 proti a 3 pro je fakt že ti co jsou proti tam mají v ms celé rodiny a nikdo neměl problém s přijetím za člena to šlo hned
Jiří DOHNAL reaguje 5.3.2013 16:26
Myslím si, že by bylo dobré si přečíst stanomy MS o přijímání nových členů. Tam by mělo být všechno popsané a žádné další výmluvy neplatí. Bylo by dobré napsat dopis se žádostí o přijetí za řádného člena a odvolat se na stanovy. Alespoň u mě to takto probíhalo před pár málo lety. Ale čekací lhůtu jsem měl stejně jako ty oproti původní jednoleté prodlouženou na dvouletou a to pro vyřizování nových nájemní smluv, tak jak se bude dít i letos. Máme asi přijetí hodně podobné. Zvaž strategii když budou teď ty výroční schůze ? Myslivosti zdar.
Aleš Pastorek reaguje 5.3.2013 15:04
Tak to jsem nějak Leoši nepochopil v návaznosti na dotaz Karla Krátkého. Aleš Pastorek.
Leoš Trefný reaguje 5.3.2013 14:30
Dobrý den všem. Za takovou situaci můžou pouze vlastníci pozemků a nikdo jiný.Pokud budou pronajímat honitbu MS a nebudou hospodařit ve vlastní režii.MS se v celé republice chovají jako by jim ty honitby patřily.A dávají těm vlastníkům za to veké hovno !!!
Aleš Pastorek reaguje 5.3.2013 14:19
Má to ještě cenu a smysl, cpát se někam, kde o tebe takovou dobu nemají zájem a budou se na tebe dívat přes prsty??? Pokud je to tak, jak popisuješ, není asi o co stát. Je to zřejmě nějaký rodinný, nebo velice blízký klan členů tamního MS a nestojí o nikoho nového. Vojenské lesy by ti za rozumný peníz nedaly povolenku?? Když si uvědomíš, kolik času jsi tomu věnoval doposud, kolik to bylo odpracovaných hodin vniveč.....Kdyby jsi si za ty hodiny, co jsi odpracoval na brigádách vydělal nějaké peníze, tak si tu povolenku jistě někde v bližším okolí obstaráš a třeba se tam po nějaké době také staneš členem. Do pr...e nikomu nelez. Je to pod úroveň každého slušného člověka.... Aleš Pastorek.