ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Lov karpatského jelena
Lov karpatského jelena
vloženo: 27.9.2016 16:00
autor: mirojevo

úlovky (svět)

Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
vloženo: 14.7.2020 19:46
autor: hubertushk

trofeje

Letitá trofej (1924)
Letitá trofej (1924)
vloženo: 14.2.2020 09:20
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 9.2.2018 06:05
autor: Josef Vršan

zbraně

Nůž rytý na zakázku II.
Nůž rytý na zakázku II.
vloženo: 12.2.2015 14:11
autor: Petra Hanzlíková

fotopast

rys
rys
vloženo: 6.2.2019 15:51
autor: Lubomír Černý

myslivecké umění

jeleň...
jeleň...
vloženo: 8.1.2013 16:03
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233465 fotek (0 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8899 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749288 komentářů fotek (8 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294798 hlasování fotek (9 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 4 online

Připomínky a názory
Diskuze

Pytlák či myslivec?

Martin Sobotka vložil 29.1.2013 09:51
Zdravím, jaká je pravděpodobnost, že potkám ve všední den v cca 22:00 v lese samostatně lovícího myslivce s uloveným divočákem a není to pytlák? Žádného myslivce s kterým bych to konzultoval, tak to zkouším na tomto fóru. Přecejen v případě, že by šlo o pytláka, bych si nerad takový zážitek v budoucnu zopakoval a nerad bych dopadl, jak ten divočák, ať už úmyslně či neúmyslně.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jaroslav Hrabinec reaguje 27.2.2021 18:14
Pane Sobotko, a co jste dělal v 22h v lese Vy (jakožto nemyslivec) ? Pokud si nechcete zážitek zopakovat, určitě zůstaňte příště raději doma nebo blíže obydlené oblasti. Lepší rada na to není.
Karel Novák reaguje 25.7.2013 19:27
Pane Sobotko jste myslivec?Zjistil jste tu osobu?Ulovený divočák měl připevněnou plombu?Bez těchto základních údajů pouze zbytečně výříte prach a rozpoutáváte nesmyslnou nic neřešící polemiku.S úctou Karel Novák
Skrofa reaguje 2.4.2013 10:23
Navíc tento zákaz nelze udělit trvale, ale jen na určité období v roce
Josef Voborník reaguje 1.4.2013 16:54
V zásadě platí pro každého právo volného pohybu v honitbě. Ale také jsem se setkal s jeho omezením z mysliveckých důvodů - např. v bažantnici v době hnízdění byl vyhlášen zákaz pohybu mimo cesty, v jelenářských oblastech jsem se setkal s podobným zákazem a omezením pohybu v ranních, večerních a nočních hodinách v době intenzivního lovu a podobně. Ovšem u každé cesty visela cedule, která na takový zákaz upozorňovala. A myslím, že orgán st. správy myslivosti bude hodně zvažovat, než nějaký podobný zákaz vůbec vyhlásí - musí k tomu být opravdu závažný důvod.
Martin Myslín reaguje 31.3.2013 21:01
Já číst umím, ptám se co tím chtěl básník říci v souvislosti s předchozím?
Martin Myslín reaguje 31.3.2013 19:57
A?
Martin Myslín reaguje 31.3.2013 13:20
Znovu? Dnes není možné, aby Vás každý vlastník lesa vyháněl jen proto, že je vlastníkem pozemku (každý, všude, nevím jak to napsat tak abyste nevytáhla zákaz vstupu do oblasti po jaderné havárii) - nechápejte to tak, že není možné nikde a nikdy zakázat vstup - to může např, i policie nebo armáda a také bez plotu. Ani mne napapadlo, že si to takto přeložíte.
Martin Myslín reaguje 30.3.2013 10:16
Soukromý majetek ctím, sám jsem vlastníkem lesa, louky atd. Nicméně nerespektování zákazu vstupu bez překonání překážky tj. oplocení nepovažuji za jednání tento majetek narušující a poškozující. Upřimně doufám, že volný průchod krajinou nám v ČR vydrží a nebude to třeba řešit. Co se týká Vašich obav tak magor, který fyzicky zaútočí na někoho kdo bude procházet přes jeho cíp lesa bez toho aniž by viděl, že mu tam řeže dřevo nebo střílí zvěř (samozřejmě za hypotetické možnosti změny zákona, dnes Vás omezit nemůže) to musí velmi dobře odhadnout, kdybych měl tahat lať na každého kdo mi omylem vleze na zahradu (nemám plot) tak už dávno sedím. Pavle :)))))).
Martin Myslín reaguje 29.3.2013 11:03
Jistě, jen tam musí být někdo kdo ho vysvětlí těm co neumí číst po tmě:)
Martin Myslín reaguje 28.3.2013 11:43
Příspěvek navazoval na můj - nabyl jsem tak dojmu, že je to ne mne. Jestliže nikoliv tak se velmi omlouvám. Až budou po lesích tabulky tak co budeme dělat? Já je asi nebudu číst:) no a když bude nejhůř tak všechno cestování nechám až na tu noc. A až mne z lesa požene hajnej budu se vší silou snažit vnímat to jako romantiku a závan století devatenáctého. Opravdu nerad bych dopadl tak, že bych si musel přikoupit další les a tam běhal jak vlčák kolem dokola, lidi ať chodí na mé louky a do mého lesa a já to samé.
Martin Myslín reaguje 28.3.2013 10:41
Ani bych se Vám nedivil pane Tomane, klidně klepejte:) ale rybařina to je vášeň. S tím viděním, je to jen má teorie, neznám pomalu vodu kde by se čas od času nechytil kapitální pstruh. Vždy si říkám jak je možné, že dorostl až tak daleko za trofejní velikost. Samozřejmě, že ho mohli pustit hodní rybáři (sám to dělám), ale spíš mne napadá, že celou dobu žil prostě jinak než jeho kolegové a nenechal se chytit. Možná lovil jen v noci:).
Martin Myslín reaguje 28.3.2013 10:38
Samozrejme teraz prídu na rad vaše výhovorky ako sa porozumenie nedá dosiahnuť. Myslím, že to stačí není tak tak hluboko, aby se to nedalo přečíst.
MartinToman reaguje 27.3.2013 23:17
M.Myslín - no kdybych vás viděl večer někde klestit cestu, asi bych si poklepal na čelo. Jinak rybaření v noci, znám. 90% docházek mám večer, ale vláčet s nočním viděním je podle mě blbost. Budou vás akorát tak bolet oči, navíc až na vás někdo z protějšího břehu blikne čelovkou to asi taky nebude nejlepší..
Martin Myslín reaguje 27.3.2013 14:38
Patrně si mě pletete s někým kdo nařezavá posedy a myslivcům propichuje gumy u auta. To, že s Vámi nesouhlasím v míře palby do toho či onoho, ještě neznamená, že musím být v opozici ve slušném a ohleduplném chování. To vaše samozřejmě jste si tak mohla nechat od cesty - z příspěvku níže je jasně patrné, že mne mrzí i náhodné rušení někoho při lovu. Když na mne nebude nikdo sprostě řvát z posedu, což už se mi také stalo, nebudu sprostě odpovídat a samozřejmě tam víckrát nepolezu. Slušnost je základ všeho.
karel zvářal reaguje 26.3.2013 21:08
Pořád se chlubíte optikou, že přisvícení je zhůvěřilost, ale někdo je schopný i za bílého dne zmáčknout na kolegu, se kterým před minutou hovořil...Když se nad tím tak zamýšlím, musím uznat, že mám hodně strážníčků, když jsem se dožil dnešních dnů...
Jarda Labaj reaguje 26.3.2013 19:41
Marně lovím v paměti, zda mám kamaráda nemyslivce, který by dobrovolně, sám a bez nátlaku, chodíval v noci bez baterky po lesích a to ještě v místech, kde lze očekávat výskyt lovícího myslivce..... dokonce mám celkem dost kamarádů myslivců, kteří když shlédnou nějaké televizní drama, tak se pak celkem dlouho bojí sami v noci do lesa.......pane Myslín, jste opravdu trochu jiný...
Martin Myslín reaguje 26.3.2013 19:16
JJ. Za světla jde všechno rychleji, ale když je dovolená není času nazbyt:). Posledních pár let v noci i vláčím a svitím minimálně. Na materiál je to sice pak drahý koníček, ale je to něco jiného a má to atmosféru. Pane Sanctusi, nebezpečné je kde co, ale lidi do lesa chodit prostě budou. Mluvíte o lese jako o vojenské střelnici, ale tak žhavé to zase není a i když chápu, že by bylo i pro myslivce lepší kdyby v noci všichni zůstali doma a oni mohli bez obav o zdraví duhých konat svůj koníček. Tak to, ale nidky nebude a je nutno to tak brát. Shodou okolností vyrážím do lesa.
MartinToman reaguje 26.3.2013 18:52
Predem se omlouvam za diakritiku,pisu z mobilu.Pane Myslin,to "vysekavani stezek" macetou kolem reky jako rybar chapu,ale to jste vysekaval v noci? To mi prijde zvlastni. Za svetla by vam to slo rychleji :)
Martin Myslín reaguje 26.3.2013 18:23
Dalo by se podepsat. Až na tu radu - nechoďte mi v noci po cestách, protože jezdím autem a mohl bych Vás srazit. Asi tak. Jeden příklad na závěr: Vždy si říkám, že ryba musí být tam kde nebyl nikdo přede mnou, takže vezmu mačetu a sekám si tunely podél řeky a najednou si posvitím a zjistím ,že stojím v sušenkách. Myslivec nade mnou byl naštěstí uvážlivý člověk, ani se moc nezlobil, ale hlavně nestřílel dokud si nebyl jistý. A tak to má být. Omluvil jsem se jak káže slušnost a při první příležitosti ho pohostím v restauraci za zkažený lov:).
Jiří DOHNAL reaguje 26.3.2013 17:57
Opravdu nevím co k tomuto tématu dodat. Chovejme se všichni navzájem podle svého nejlepšího svědomí a vědomí a nemusíme se navzájem osočovat. Každý nechť si promluvý do duše. Na závěr snad jen "komu není rady, tomu není pomoci"...
Bohumil Zajíček reaguje 26.3.2013 17:02
Já například u nás v Beskydech mám krmelec kde podle známých myslivců zakládám zvěři to co v danou dobu je pro ni tím nejlepším a to z vlastní kapsy.Jen mě udivuje přístup místních myslivců kteří se objevují až při srnčí říji honech atd...ale v zimě krmelce zejí prázdnotou tím nechci házet všechny do jednoho pytle...
Bohumil Zajíček reaguje 26.3.2013 16:56
Sanktus Hubertus právě proto že mají zbraně takový účinek si musí každý myslivec uvědomit co drží v rukou a na co a kdy střílí!!!nemám nic proti myslivcům člověk je tvor omylný.Je potřeba chápat lidi co po celodenní práci hledají klid v přírodě jako je to třeba u mně.
Martin Myslín reaguje 26.3.2013 15:32
Přesně. Vážení a milí lovící přispěvatelé (méně duševně zdravé jsem nezaznamenal) lovte si kde kdy a čím chcete chcete v souladu s veškerými pravidly, ale mějte na paměti, že v tom lese nemusíte být sami a dle toho zvyžte než to zmáčknete. Mrtvému už je to jedno, ale Vy se s tím pak budte muset vyrovnat. Není nad diskusi končící ve vzájemné shodě:).
Martin Myslín reaguje 26.3.2013 14:24
Pokud člověk chce něco vidět či spíše slyšet tak chodí do lesa i v noci. Osobně to beru jako nejlepší čas na procházku idálně s přespáním. Sbírat houby při baterce by mne také nenapadlo pane Dohnale, ale pozorovat přírodu proč ne:). Myslivce jsem potkal mnohokrát, ale krom pozdravu mne nikdy nevyslýchal:), proč taky?
Jiří DOHNAL reaguje 26.3.2013 13:17
Vážení páni nemyslivci !! nám po tom co děláte samozřejmě nic není a pokud neprovádíte činnosti v rozporu se zákonem, nemáme právo Vás ani legitimovat. Ale je jen Vaší zodpovědností pokud se Vám v noční hodinu něco přihodí. A jen tak naokraj. Slušný člověk přes den pracuje a v noci spí, vyjma bláznivých myslivců, kteří chodí lovit. A jen k...y to mají obrácené. Teď je otázka kam patří nemyslivci. Nikoho tím nechci urazit, ale nikdy bych se nevydal do lesa sbírat houby, pozorovat přírodu či běhat za tmy. To je nějaká novinka ?? prazvláštní.
Bohumil Zajíček reaguje 26.3.2013 12:08
Do lesa snad mohu chodit ve kterou denní či noční hodinu ne?pokud samozřejmě netrandám lesem křížem krážem!myslivci si bohužel myslí že jsou pány lesa to je ovšem omyl lesu vládne příroda.Párkrát se mi stalo že mě myslivec upozornil na to co tak potmě dělám v lese co je komu do toho kdy se chodím projít???
Skrofa reaguje 25.3.2013 16:50
Jeníčku, od někoho, kdo se tu veřejně přiznal, že střílí drobnou zvěř vzduchovkou a svého psa nechává strhávat březí srny to sedí. Aby na tebe někdo nepodal trestní oznámení. Podle IP adresy se totiž dá lehce lokalizovat počítač, ze kterého píšeš.
Omar Stodůlka reaguje 25.3.2013 15:48
No jestli jsme aktivní pytláci, hmm, tak ty si ten nejaktivnější CHUDÁK ! A jsem přesvědčený že je to jak píše Josef Voborník 24.3.2013 12:48 ! Takže prostě AKTIVNÍ CHUDÁK X !!! :-)
Skrofa reaguje 24.3.2013 19:16
Každému je jasné, že když jdou v noci po silnici, leží zodpovědnost na nich, aby byli osvětleni a již z dálky viditelní. Tak proč se v nočním lese nechovají také tak zodpovědně? Že by myslivcům důvěřovali více než řidičům. Je pravda že nikdo by neměl vystřelit na "zvěř", kterou nemá bezpečně obeznanou, ale proč to pokoušet. Nejde však jen o přímý výstřel na člověka, kterého by snad lovec zaměnil se zvěří, ale o člověka pohybujícího se někde v pozadí (tím nemyslím zadní část těla :-)) aniž by o něm lovec věděl. Řidič vozu by také měl svou jízdu přizpůsobit situaci na vozovce a předvídat nepředvídatelné, tak proč se jako chodec osvětlovat? Ještě jednou: Neomlouvám nikoho, kdo vystřelí na neznámý cíl, jen nechci zažít tu infarktovou situaci, kdy se z lesa v noci vynoří člověk, o kterém jsem nevěděl a já si jen představím, co by se mohlo stát.
Jan Novák reaguje 24.3.2013 17:51
Jistě do lesa můžou jen myslivci...
Josef Voborník reaguje 24.3.2013 12:48
Myslím, že náš milý Jan x možná ani neběhá nočním lesem, ani neloví se vzduchovkou bažanty ani se psem srnčí, ale že jeho oblíbeným sportem je rytí do myslivců, což ovládá dokonale... Já bych mu jen doporučil pořídit si vidle a hnůj, tam se vyřádit a nám dát pokoj. Jenže pokud budeme na jeho jedovatosti reagovat /a vždycky se někdo najde/, bude to jen voda na jeho mlýn.
karel zvářal reaguje 22.2.2013 13:47
Vlákno s pytlačícími psy zmizelo, i ta o srnčím, tak to dám sem. Včera jsem se byl podívat do míst, kde jsem velmi dlouho nebyl. Při procházení kolem remízku vidím, jak asi 400 m ode mne jaksi divně rychle běží srnčí. Za chvíli byly 4 kusy na horizontu a mizely směrem pod rozvodnu. Najednou asi 200 m ode mne další 3 kusy, ale zase jaksi divoce běží. Přiložím dalekohled- a je to jasné... Dva velcí psi ženou srnu. Oddělila se od tlupy a vzala to na sebe, nebo si ji zaměřili psi? Křiknu, písknu, psi ženou dál. První asi 20 m za srnou připomínal skoro vlka, asi kříženec od vlčáka. Druhý, pomalejší (asi 30 m za prvním) světlý, něco jako kříženec od retrívra, možná čuvače. Srna i psi zmizeli po 700 m běhu za horizontem...Jdu tím směrem a potkal jsem myslivce. Ten psy neviděl, tak jsme chvíli pokecali. Pak jsem chvíli šel s majitelkou venčeného psa, která sem chodí pravidelně, a ta pravděpodobně se potkala s pytláky ve dne (kolem desáté). Chlap se prý točil stále zády, aby mu neviděla do obličeje a měl "cosi" zabalené v dece. Opodál stálo druhé auto, oba chlapi se prý dali do řeči. Druhý den se tam šla podívat a pes našel zbytky celkem ze 4 kusů srnčího...Toho v těch místech opravdu nebylo hodně, zato zajíců a bažantů i stop od koroptví, co už jsem snad 30 let neviděl! Desítky a desítky. No a překvapení na konec: tlupa srnčího uprostřed pole, dvakrát jsem napočítal 60 ks. Zajdu za kamarádem, abych mu poreferoval. O psech prý vědí, jsou to "miláčci" bezdomovců...krmí se sami...Pochválil jsem ho za množství drobné, srnčí i plné krmelce a zásypy. V komoře ale uloveno 21 ks srstnaté škodné! A niva kolem potoka byla přímo výstavou luxusních posedů. Co 150-200 m úhledná bouda. Tak tady to teda dobře žerou! Honitba snad nejlepší široko daleko...Včera byl po dlouhých týdnech první slunečný den a vycházka stála zato. Doporučuji všem, kdo se chce potkat s pytlačícími psy nebo dvounožci, aby si někdy udělal volno ve všední den dopoledne.
václav pivonka reaguje 31.1.2013 10:02
hlavně běhejte s rozvícenou baterkou
Jiří Wenzl reaguje 30.1.2013 13:56
Doporučuji neběhat v noci po lesích - nejde jen o vlastní bezpečnost, ale i o ohleduplnost vůči lesní zvěři.
Martin Sobotka reaguje 30.1.2013 09:33
Díky za názory, budu s tím příště počítat a i slušně pozdravím (předevčírem jsem se jen mihnul okolo), přecejen se občas v noci po lese pohybuji (běžky, běh). Holt při kombinaci práce, malých dětí a snaze se trochu udržet v kondici, mi kolikrát nezbývá nic jiného a na rozdíl od silnice, jsem se doposud cítil v lese bezpečně.
Petr Janecký reaguje 29.1.2013 18:37
Jednoduchá rada.Necourejte se ve 22.00 po lese sledujte nejakou pěknou telenovelu a nemusíte mít z ničeho strach. P.J.
Michal Ukropec reaguje 29.1.2013 14:24
Když je měsíček, nebo sníh, potkávám kolegy myslivce v noci běžně. A to se pohybuji po Jistebnicku. Kolem Brna vzhledem k množství lidí a úživnosti honiteb tam musí být opravdu frmol. Brácha bydlí v Bystrci, a co jsem se koukal, prasata tam jsou kousek od chalup. Pole a listnatý lesy dělaj svoje.
Václav Jelenek reaguje 29.1.2013 13:09
Myslím, že potkat v noci v lese myslivce je docela pravděpodobné, pytlák by se asi snažil aby jej nikdo nepotkal a také by se asi jen tak neprocházel, pytláci loví trochu jinak než myslivci...nemůže přece někde sedět a čekat až jej někdo uvidí atd. Nic ve zlém, ale já spíš nechápu proč se někteří lidé toulají po nocích po lesích a polích...
Jan Komárek reaguje 29.1.2013 13:05
Na černou kdykoliv, pokud jsou dobré světelné podmínky. A teď na sněhu to platí dvojnásob. Otázka zní spíš, jaká je pravděpodobnost, že myslivec potká v lese ve všední den v tuto dobu Vás - nemyslivce :)
Pavel Hudec reaguje 29.1.2013 11:17
Nevím jaké máte zkušenosti, ale já i další členové našeho MS lovíme černou jen v noci, tak že se potkáváme o půlnoci i nad ránem ve 4 hod. Něco jiného by bylo, kdyby jste napsal, že měl srnčí. Ale i to nesvědčí o pytláctví. Já osobně jsem šel na večer na černou k obilí a střelil jsem I. v srnečka, ošetřil jsem ho pověsil na strom a kolem půlnoci jsem ho nesl k autu.