ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Životní srnec
Životní srnec
vloženo: 12.8.2015 10:07
autor:

úlovky (svět)

Můj první kamzík
Můj první kamzík
vloženo: 11.10.2013 23:35
autor: Daniel Donaťák

trofeje

Moji letošní srnci
Moji letošní srnci
vloženo: 28.8.2012 06:20
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 15.12.2015 05:52
autor: Josef Vršan

zbraně

Komplet
Komplet
vloženo: 22.2.2014 11:28
autor: Děda z lesa

fotopast

jelínek
jelínek
vloženo: 21.6.2019 16:05
autor: Michal Vokurka

myslivecké umění

zátišie s farbiarom..
zátišie s farbiarom..
vloženo: 22.5.2013 16:13
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233475 fotek (11 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8899 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749309 komentářů fotek (32 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294886 hlasování fotek (107 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Diskuze

Ráže 6,5x57

Benedikt Čermák vložil 8.9.2012 12:49
Jaký máte názory a zkušenosti z tou to ráží ??
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jan Mikyska reaguje 15.1.2023 09:16
Pane Vyskočile, mám na mysli při lovu škodné, srnčí a černé do velikosti lončáka. Tam je opravdu jedno, jestli je to šestapůlka a nebo osmička. Hodně záleží na střelivu, ale s osmičkou jsem prase neprostřelil celkem 3krát a s 6,5x57 jsem prostřelil vždy!
Milan Dejda reaguje 15.11.2019 15:10
Zdravim,tuto razi mam pomnerne kratce v kulovnici Z Brno,celopazba a nedam na ni dopustit,strilim z ni SB Nosler 9.1gr a naprosta spokojenost,presnost a ranivost perfektni a je setrna ke zverine,zver dobre barvi. Mam uloveny 4ks srnciho,3 prasata do 100kg,spoustu lisek a jelena 130 kg a vse bez problemu do 30m od nastrelu a barvy jak z konve. Neni to o razi,ale o rukach a zodpovednosti pri strelbe.Preji spoustu presnych zasahu.
Josef Vyskočil reaguje 14.11.2019 19:14
Šestapůlka je výborná ráže, ale srovnávat s osmičkou prostě nelze, každá má své výhody, ale jsou nesrovnatelné.
Jan Mikyska reaguje 13.11.2019 20:41
Od mého posledního příspěvku uběhla nějaká doba a tak opět hodnotím. Za universální střelu v ráži 6,5x57 mám RWS KS 8,2g a navíc se vyrábí i v ráži 6,5x57R. Zvěř dobře barví, zpravidla v ohni, přesná. Dobrá je i střela 9g od Prvi Partizan. Jen škoda, že se nevyrábí v 6,5x57R. Účinky jsou shodné s KS 8,2g. Vyzkoušel jsem i RWS TM 6g. Lišky v ohni, ale hodně velké výstřely. Srnčí dobře barví. V mojí kulovnici neměly dobrý soustřel (stará Zetka 1946 a 52 cm hlaveň). Nyní střílím SB Nosler Partition 9g a též dobré. Měl jsem i osmičku, ale nepoznal jsem výrazný rozdíl oproti šestapůlce. A taky jsem s ní lovil u řepek a porostu. Když se zvíře proti díře...
Jan Mikyska reaguje 13.11.2019 20:41
Od mého posledního příspěvku uběhla nějaká doba a tak opět hodnotím. Za universální střelu v ráži 6,5x57 mám RWS KS 8,2g a navíc se vyrábí i v ráži 6,5x57R. Zvěř dobře barví, zpravidla v ohni, přesná. Dobrá je i střela 9g od Prvi Partizan. Jen škoda, že se nevyrábí v 6,5x57R. Účinky jsou shodné s KS 8,2g. Vyzkoušel jsem i RWS TM 6g. Lišky v ohni, ale hodně velké výstřely. Srnčí dobře barví. V mojí kulovnici neměly dobrý soustřel (stará Zetka 1946 a 52 cm hlaveň). Nyní střílím SB Nosler Partition 9g a též dobré. Měl jsem i osmičku, ale nepoznal jsem výrazný rozdíl oproti šestapůlce. A taky jsem s ní lovil u řepek a porostu. Když se zvíře proti díře...
Jan Mikyska reaguje 13.11.2019 20:38
Od mého posledního příspěvku uběhla nějaká doba a tak opět hodnotím. Za universální střelu v ráži 6,5x57 mám RWS KS 8,2g a navíc se vyrábí i v ráži 6,5x57R. Zvěř dobře barví, zpravidla v ohni, přesná. Dobrá je i střela 9g od Prvi Partizan. Jen škoda, že se nevyrábí v 6,5x57R. Účinky jsou shodné s KS 8,2g. Vyzkoušel jsem i RWS TM 6g. Lišky v ohni, ale hodně velké výstřely. Srnčí dobře barví. V mojí kulovnici neměly dobrý soustřel (stará Zetka 1946 a 52 cm hlaveň). Nyní střílím SB Nosler Partition 9g a též dobré. Měl jsem i osmičku, ale nepoznal jsem výrazný rozdíl oproti šestapůlce. Když se zvíře proti díře...
Jiří Capůrka reaguje 2.3.2019 21:59
Zdravím,taky vlastním zetku, zkusil jsem přebíjené střelivo do 6,5x57 se střelou hornady SST střela má 9,1gramu zatím střeleno 7ks holé vysoké a 6 prasat. Musím říct že se mi tato střela osvědčila. Zvěř zůstavá často v ohni, pokud odběhne hodně slušně barví a neodchází daleko(vysoká v běhu cca do 50 metrů, prasata do 30 metrů). Všechna zvěř střelena do hrudní dutiny(od plecí po bránici). Před touto střelou jsem lovil s přebíjenými náboji lapua mega 10,1 gramu vše v pořádku zvěř to prostřelovalo, zvěř značila i barvila(ale méně než po SST) a byla šetrná ke zvěřině, ale často se mi při přebíjení sekl náboj ve schránce zetky a nešlo rychle přebít, proto jsem zkusit přebíjet SST a tento problém mi odpadl.
fotopastivlese reaguje 22.1.2017 20:42
Super univerzální ráže na srnčí, černou i daňčí, chce to dobře mířenou ránu na komoru, jinak zvěř odchází. Střelivo nyní používám RWS, nic lepšího bohužel nyní neseženete.
Pavel Vosátka reaguje 1.12.2016 21:46
Dobrý den, Měl bych dotaz ohledně patron SB SP 8,2g 6,5x57R. Hodně se tu píše že nefungujou zvěř odchází, dostal jsem se k předrevolučním 3krabičkám. Najde se někdo kdo je používal před rokem 89. Jak fungovaly? Díky
Jan Hryzák reaguje 18.1.2014 18:43
Dobrý den, mám také zetku v této ráži a ač není vývrt na pohled lesklý, je to naprosto přesná flinta. Jen střelivo je problém. Blaser už není za 60,- ale za 90,- Kč a vlašimské SP nemusím asi komentovat. Mám i necelou krabičku RWS KS 8,2g, ale vyzkoušené jen do terče. Ale i ty stojí přes 60,- Kč. Střílíte někdo Prvi Partizan v ráži 6,5x57? Zajímaly by mě balistické hodnoty a hlavně účinky na zvěř a přesnost. Přeci jen úsťová rychlost 790 m/s a hmotnosti střely 9,1g bude dělat ve zvěřině myslím asi docela paseku. Máte třeba srovnání s vlašimskými Noslery? Co vy na to?
Marcello reaguje 28.4.2013 21:17
Dobrý večer.Před pěti léty jsem si pořídil téměř nestřílenou zetku jmenované ráže,jelikož je to velice lehounká flintička,používám ji výhradně na šoulačky,kultivovaný výstřel,který udrží i nějaká slečinka a hlavně ta přesnost střely.Negace jen v malém výběru střeliva,lovím s SB a až na jednu vyjímku celková zpokojenost.
Kodl S. reaguje 13.3.2013 06:52
Pro Standu Klímu,tak bohužel už to nedělají,mi bylo řečeno....Kdyby někdo věděl,kdo by přebijel náboje do 6,5x57R,tak sem dejte kontakt...díky
Jiří Brokl reaguje 28.1.2013 09:24
Dobrý den pane Čermáku, náboj 6,5 x 57 je velmi dobrý. Toto konstatuji na základě dlouholetých zkušeností s takto komorovanou kulovnicí Z. Nesmíte ale používat náboje SB s poloplášťovými střelami 8,5 g. Tyto se chovají jako celopláště, zvěř i po dobré ráně neznačí, nebarví a odchází poměrně daleko. Poslední dobré náboje SB 6,5x57 byly polopláště s válcovou střelou 10,2g. Ty se ale přestaly vyrábět někdy v šedesátých letech minulého století. Já jsem poslední použil v roce 1984. Zdraví J.B.
Stanislav Klíma reaguje 15.12.2012 18:45
Možná,že na tel.čísle 608 964 256 se dovíte něco víc.
Kodl S. reaguje 15.12.2012 17:10
Dobrý večer,nevíte náhodou kdo by v Plzenském kraji a okolí možná i Praha přebijel náboje do této ráže?? respektive 6,5x57R ?? Nemůžu nikoho sehnat....Díky
michal klimas reaguje 13.11.2012 21:27
..táta má po dědovi 6,5x57...chodím s ní občas i já....ano na každou zvěř je vhodná jiná ráže, ale 6,5 je dle mého názoru celkem univerzální ráže (pro naše podmínky) je s ní uloveno nepřeberné množství srnčí zvěře, černá kolem 100 kg, několik kusů mufloní zvěře. Co si pamatuji já, tak nejdál odešel beran cca 120m a byla to komorová rána. Ale jinak zvěř zůstávala v ohni.
jezevec2 reaguje 3.10.2012 20:12
Josefe Nováku,jezevec vyleze když má čas!!! pokud se cítíš nějak dotčený tak ok.já už jsem měl pár ráží dokonce dvě šestapůlky,je to moje milovaná ráž ale opakuju že na prase znám vhodnější ráže.ano přez plece.já teď prasata několik let lovím 8/57js vulkánem.
miloš matras reaguje 2.10.2012 20:05
lovím 35 let 6,5x 57 jsem používal než jsem si koupil vlastní kulovnice a nebo když jsem si nebyl jistý jestli mám ruce na ho.. u mých dalších flint, lovil jsem 8,2 g SB to bylo jako celoplášt -(na srnčí), měl jsem krabičku 10,2 bylo to lepší a 1 náboj 6g, to jsem se netrefil ale jak jsem uváděl níže, vlastním sbírku myslivostí a v jedné starší verzi byl rozbor a 6g rychlá střela na vše, tak tomu bych věřil, jinak po vlastně 35 letech jsem zavrhl naše SB, nejprve u 6,5, pak u dvojáku 9.3x74 a před 14 dny i u 7x 65, mám posledních 5 a přemýšlím o vulkánu nebo RWS, ale až mi jednou ztěžknou ostatní kulové zbraně, tak určitě 6,5 odejde z domu jako poslední.
Martin Slezák reaguje 2.10.2012 10:25
Jiří Lengyel starší má úplnou pravdu. Táta dříve používal v Zetce(6,5x57) střelu 10,2g. Já osobně jsem viděl, když jsem tátou chodil na čekané jak těžká střela pracuje. Srnci po ráně zůstávali v ohni nebo odcházeli maximálně do 10 metrů, srnčata vždy v ohni. Dříve u nás černé moc nebylo takže táta střelil pouze pár kusů, ale nikdy si nestěžoval. Když nám došly staré zásoby těžké střely koupili jsme 8.5g od SaB. Když srnci začali po komorové ráně odcházet 50-80 metrů tak táta na zetku zanevřel a začal chodit s kulobrokem ZH3(7x65R/12x70) který byl dříve pouze na lišky. Nedávno jsem pořídil díky tomuto webu přebíjené střelivo Lapua mega 10,1g. tak se uvidí jak to bude se Zetkou fungovat. Když jsem zvážil na digitální váze poslední 3 steré náboje a nové přebíjené tak měli uplně stejnou váhu.
Josef Novák reaguje 2.10.2012 08:48
Ivoši, máš pravdu, je to tak u většiny zahraničního střeliva, kdyby jsi se podíval i na jiné, tak většinou jsou také lepší parametrově než SB. Ale je otázkou, nejsem žádný odborník, zda jsou data realistická, protože v těch tabulkách, co uvádí různí výrobci je použit dlouhý lauf 65cm apod., nevím, zda na to má taky vliv oproti kulovnici myslivecké, která bývá kratší. Ale každopádně mě mrzí, že SB nemá právě do 6,5x57 a 6,5x55SE nějakou těžkou střelu kolem těch 10g jako právě Lapua, Hornady, ...je to škoda.
Jiří Lengyel,starší reaguje 1.10.2012 20:55
opr.laboroval
Jiří Lengyel,starší reaguje 1.10.2012 20:53
Také se trochu přidám,tato ráže byla vynikající,když ještě SB aboroval dvě střely-6g a 10.2g,první,jak je zde psáno,velice dobrá na menší zvěř,těžší pak na všechno....domnívám se,že dnes SB u této ráže osazuje jen střelu 8.5(?)g,ta je podle mých zkušenností nevyhovujícím způsobem konstruována,působí jak celoplášť.Výhodou pro myslivce dnes,že je možné koupit střelivo cizí podle"kapsy".....
Ivoš Pařil reaguje 1.10.2012 18:06
Dnes jsem koukal na oficiální stránky RWS a SB a nestačil jsem se divit 6,5*57 8,5 SB má dopadovou energii ve 100m 2031J a rychlost 691m/s a RWS 8,2KS má dopadovou energiji ve 100m 2533J a rychlost 786m/s. Nehledě na to že 6,5 s RWS má větší výkon než 7/57 s 11,2 SPCE(2261J).
Ivoš Pařil reaguje 1.10.2012 10:43
Martine pak dej vědět jak se ty DK chovají. Ale osobně bych na ty naháňky volil asi KS. Zkus se podívat na toto video tam loví vše KS http://www.youtube.com/watch?v=bMT-iiOL8_Q.
Martin Chmela reaguje 30.9.2012 17:21
Já mám také šťastný majitel překrásné Zetky,a jak jsem už psal,lovím převážně srnčí zvěř,proto jsem zvolil RWS KS 8,2,které se mi zatím výborně osvědčily,i když jsem s nima zatím ulovil asi 5 kusů srnčí zvěře.Jak už jsem někde četl ty, DK čka se prý na srnčí moc nehodí,protože jsou tvrdé a střela se nedeformuje.Ale jak tak čtu,na černou platí,proto zvažuju nákup jedné krabičky na nadcházející sezonu naháněk na černou,kde bych tyto náboje používal.Pokud s nima má ještě někdo zkušenosti,budu rád za jakýkoliv postřeh nebo názor.
jan macoun reaguje 30.9.2012 14:09
Vlastním též Zetku 6,5x57,náboje používám přebíjené 10,1 Lapua,naprostá spokojenost.
Jan Mikyska reaguje 30.9.2012 10:04
Vhodnou cenovou alternativou k běžnému českému a drahému zahraničnímu střelivu by mohlo být střelivo Prvi Partizan. Sám jsem je nedávno ze zvědavosti zakoupil. Je to klasický poloplášť 9 g. Cena je 22 kč/ks (pro srovnání naše S&B SP 8,5g 32kč; RWS Kegelspitz 8,2 g 65kč; ...). Zatím jedna zkušenost - srnec roček na 120 metrů, pro ráně na vyšší komoru zůstal v ohni, i přes přestřelenou páteř byl výstřel velikosti dvacetikoruny a zvěřina čistá. Náboj hodně nadupaný, soustřel výborný.
Roman Ščerba reaguje 30.9.2012 08:44
Zdravím,taky lovím s 6,5x57,lovím střelivem RWS 9,1DK,střela je tvrdší takže ji moc na srnčí zvěř nedoporučuji,střela se nerozbalí.Srnčí odchází tak do 40-50m.Na prasata jsem s ní nadmíru spokojený.To zůstává zvěř v ohni nebo popojde pár metrů.
Jaroslav Hasenohrl reaguje 29.9.2012 14:39
též mám tutoráži v zetce.a super.chvíli trvalo než jsme se sehráli,ale pak super.střílím naše SB
Michal Procházka reaguje 28.9.2012 10:02
Mám tuhle zetku a jsem s ní velmi spokojen. Nikdy bych ji nevyměnil natož prodal. Zveř neodchází a nerozbijí tak jako jiné ráže. Jednou se otcovi stalo že střelil jelena na komoru a kulka neprošla skrz. Jelen vybarvil dovnitř a ušel tak 40 metrů od nástřelu. Rád chodím na lišky a je mi jedno jestli si vezmu malorážku nebo zetku protože nijak velký rozdíl co se týče poškození není.
Stanislav Klíma reaguje 28.9.2012 09:58
Také jsem si udělal radost jednuškou v této ráži.Zatím používám náboje RWS 8,2g.Mám uloveno několik kusů srnčího,dva kusy černé a lišky k naprosté spokojenosti.Nechal jsem se nalákat na přebíjené Hornady 10,3 gr,tak se ptám zda má někdo zkušenosti,díky za rady.
Ivoš Pařil reaguje 27.9.2012 12:36
Zatím s ní nemám moc naloveno(cca 20kusů), ale dančí(i daněk)mi zůstává v ohni, srnčí odchází max. pár metrů od nástřelu. Na prase jsem neměl štestí a po vyloženě špatné raně na svalovinu krku jsem ho nedohledal RWS 8,2KS prokládám SB 8,5 chodí stejně. Mám ještě 308 w ale ta už je ve skříni a chodím jen ze Zetkou v této ráži. Prostě jsem si ji zamiloval. Oproti 308W nedělá takovou paseku ve zvěřině.Používal jsem 9,7spce,11,7 Sp a normu Vulkan.
Miloš Nejezchleb reaguje 25.9.2012 17:21
Já 6.5x57 vlastním a na naháňky ji bez problémů nosím. Dělám v lese a náš fořt na naháňky nenosí nic jiného. A můžu tě ujistit, že tu hromadu zvěre co on nalovil 6,5kou bych nechtěl odnášet. A nedá na ni dopustit. Já používám přebíjený VULKÁN on SB.
Martin Chmela reaguje 25.9.2012 16:41
Díky za názor,taky si myslím že s těmato patronama vyloženě chybu neudělám.Vím že spousta lidí bude tvrdit,že 6,5ka je na černou na naháŇky slabá,ale já jinou kulovnici nemám,tak jsem chtěl pochytit pár názorů a zkušeností od lidí,kteří s 6,5kou na naháňky chodí,a co se jim v této ráži nejvíce osvědčilo.
Ivoš Pařil reaguje 24.9.2012 16:31
Martine ty RWS KS by měli spolehlivě fungovat. Podle kolegů do 6,5 nic lepšího není. Ono taky v této ráži není moc na vyběr.
Martin Chmela reaguje 23.9.2012 07:48
Kolegové co lovíte s touto ráží,poraďte mi prosím,které náboje se kterou střelou,se Vám nejvíce osvědčily na černou.Jezdím na poměrně hodně naháněk,tak zvažuji,které střelivo by bylo nejvhodnjší.Sám používám RWS KS 8,2,ale mám s tím ulovenou zatím pouze srnčí zvěř,tak zda u tohoto druhu střeliva zůstat i na období naháněk,nebo zvolit jinou značku,ev.jiny druh střely.Předem děkuji za vaše odpovědi.
Martin Pták reaguje 12.9.2012 23:54
Zdravím, myslím že ta 6,5x57R je taková stylovka... Jinak s 6,5x57 loví někteří starší kolegové u nás ve sdružení a jsou to takoví, co jsou na čekané či šoulačce každý den a nedají na ní dopustit. Je to převážně polní honitba a loví s tím třeba 60 kusů ročně (hlavně černá, srnčí a dančí).
Josef Novák reaguje 12.9.2012 17:33
pro R.M. nejsem odborník, ale co jsem vysledoval, tak když porovnáš čistě 6,5x57R a 6,5x55SE, tak to SE je výkonnější. Ale jelikož ty musíš zvolit do K95 něco s s Rkem, tak bych se být tebou ještě podíval na 6,5x65 R RWS, střela KS a má to ve 100m podobný výkon s 6,5x55SE (u lepšího střeliva - Lapua, RWS, Hornady). Ale vzhledem k výběru střeliva to vezmi raději v 6,5x57R, chybu určite myslím neuděláš.
R.M. reaguje 12.9.2012 16:38
Zdravím, řeším hodně podobnou záležitost (omlouvám se , že využívám toto vlákno). Zvažuji koupi blasera K 95 buď 6,5x57R nebo 6,5x55 SE. O tom, že do zlamovací zbraně by mělo patřit Rko vím. Zbraň chci používat na lov srnčí a mladé černé náhodně vysoké. Mám 8 x57 Js v kulovnicích a nemůžu na ni nechat dopustit, ale do K 95 by se mi líbila 6,5 ka. Kterou by jste volili?? Děkuji
Josef Novák reaguje 12.9.2012 14:31
Souhlas s Ivošem, hezky jsi to zhodnotil. Někdy méně znamená více, myslím síla ráže a záleží na střelivu a střelci a jeho zodpovědnosti. Zrovna ve vedlejším foru popisuje kolega, jak 30-06 špatně trefil na srnce na měkko, barvil 50m a našel ho po týdnu 1,5km od nástřelu a střílel střelou Nosler P. Řeklo by se, kanon a musí ležet, ale ejhle. Ivoši, měl bych dotaz, jeden čas se mi moc líbila právě ráže 270WSM, mohl by jste mi popsat zkušenosti (jak se to chová, jaké střelivo,...), třeba jen do osobní zprávy nebo e-mailu, ať to tu zbytečně nedráždíme:))) Vyleze pak jezevec,......:)))
Ivoš Pařil reaguje 12.9.2012 10:14
U řepky jsem dosledovával prase i po 270wsm a bylo přes 50m v řepce a bylo střelený na komoru. Nejsem příznivcem mag. ráží kolikrát se chovají jako celoplášť a je zajímavé že mám víc dosledů po mag. ražích než po klasických 7nebo8. Kluk co od něj mám kulovnici Z v 6,5 mi tvrdil že s ní lovil mufloní holou a černou a padalo to líp než po 308. Můj učitel myslivosti celý svůj dlouhý myslivecký život lovil prasata 5,6*52R a nedal na ni dopustit. Prasata mu neodcházela. Pánové pochopte není to v ráži,ale ve střelivu a hlavně v rukách. Když dubu vědět kam se trefit a trefím se tak prase lehne i po malorážce. A pro jezevce když už budu lovit u řepky tak se budu snažit zásah umístit přes plecka, to je tutovka při jakýkoliv ráži.Hlavně je potřeba se udržet a na výstřel počkat a nestřílet za každou cenu, jak to kolikrát vidím u lovců se silnými rážemi.
Josef Novák reaguje 12.9.2012 08:38
To je přesně ono, taky jsem viděl neuspěšné dohledávky po 300win mag., podle mě je lepší umístit lépe zásah a při střelbě si být jistý než za každou cenu vystřelit s tím, že mám kanon a pak se to snad dohledá. Jak to říká více lidí 6,5 je pro zodpovědné střelce!!! A pro Jezevce2 nechválím 6,5 proto, že bych neměl peníze na jinou, naopak mohu si koupit zbraň a ráži jakou chci, ale tahle mi už 10 let louží na 1*. Zatím ani jeden kus černé nebo srnčí jsem nedohledával a je jedno, zda jsem střílel na poli nebo u řepky nebo v zarostlých bordelech nebo na naháňkách. Pokud se použije vždy do dané ráže vhodné střelivo, tak třeba tahle 6,5x55SE co mám překoná ráže 7x57R apod. A taky, před x lety tu unás nikdo s 8x68, 338, 300 win.mag, apod. nelovil, všichni měli 7x57R, jelenáři 8x57 a místy se vyskytla 9,3 a taky jim to padalo. Ale vím, že naši myslivečtí dědové si moc cenili 6,5x57, na tu nedali dopustit. A taky jste mi Jezevče2 neopověděl čím tedy lovíte vy ta prasata u řepky aby Vám neodešla? Znám taky kluky, co si koupili jako první kuli nějakou silnou, jako je dnes trend, aby když už to nějak trefí a né dobře, aby to neodešlo, někteří z nich už to prodali a koupili si nějakou 7x, nebo právě 6,5x. Mě osobně hrozně láká 6,5x68 nebo 6,5x65, dokoupit si lauf, páč mám výmněné. A ještě pro Jezevce2, to slovo hloupost a exot vůbec nepatřilo na tebe, to bylo myšleno na některé jedince, které tady nikdo nezná, takže jste si to zbytečně vztáhnul na sebe:)) Napadá mě jedno trefné přísloví, ale nebudu provokovat:))) Alespoň tu je živo:))
jezevec2 reaguje 12.9.2012 06:55
Ivo máš pravdu ale netvrď že po 6,5 odběhne míň než po jiné ráži.když se to trefí do prdele může být kanón jakýkoli.
Ivoš Pařil reaguje 12.9.2012 00:20
Pánové jako vůdce barváře se na noční dosledy můžu vys....že zkušenosti vím že do rána se zvěřině nic nestane a v noci toho víc pokazím(např. zvednutí zvěře) 6,5 je výborná ráže,ale chce dobře umístěný zásah a žádný zbrklý střílení. Kamrádovi jsem dosledovával prase i po 9,3*62(né jednou).
jezevec2 reaguje 11.9.2012 23:23
40m v řepce v noci nebo v houštině je adrenalin.napište někdo dohledávku hůř umístěného zásahu touto ráží.(nemyslím to nijak hanlivě) dík
jezevec2 reaguje 11.9.2012 23:20
no inteligenci vážně nekomentuj,uchýlil ses k osočování z hlouposti a exotiky nejprve ty.na hrubý pytel hrubá záplata.téma ráže a psi jsou věčné a pokud nejsou diskutéři rozumní sklouzne k tomu že každý ortodoxně chválí to co má doma ale už neřekne že neměl peníze či možnost zkusit něco jiné! já jsem slušně řekl že 6,5 z mého pohledu není to pravé,možná do kulobroku na šoulačku na škodnou ale lovit třeba prase u řepky a v noci jít za ním rozhodně ne.
Jiří Toman reaguje 11.9.2012 22:42
Dobrý večer, cca před 14 dny střeleny 2 prasata během 3 minut touto ráží, obě na komoru, obě prostřeleny, jedno střelou KS druhé střelou CDP, bez problémů, zvěřina nepoškozena, dosled psem cca do 40 m od nástřelu, barva viditelná, doporučuji. Kamarád s touto ráží loví jeleny, taktéž bez problémů...
Josef Novák reaguje 11.9.2012 21:52
Ách Jezevec2 vylezel z nory:))) Inteligenci komentovat nebudu, ale odpouštím mu zbytečná silná slova, ale z té jeho věty opravdu jsem význam slova nevztahoval k zpětnému rázu, ale k tomu, že to považuje za slabé na prasata. Vím, že jsou silnější a vhodnější kanony. A taky jsem nepsal, že to je top na prasata, jen že mi to celkově vyhovuje!!! Každý máme pouto k jiné ráži, od toho tu diskutujeme a předáváme si zkušenosti a tahle rozepře je zbytečné nedorozumění. Kdybych pochopil Jezevce2 komentář hned, tak se to nestalo, ale třeba jsem nebyl jediný. Jinak pro Jan Slavětínský, vím moc dobře parametry a rozdíly mezi jednotlivými 6,5x57 6,5x55SE, 6,5x65, ..., ale co vím, tak asi ta 6,5x57 má ve 100m i u RWS méně energie než 6,5x55 SE, ta je silnější, pak je 6,5x65 a nejvýkonnější je 6,5x68. A 6x62 Feres bych do toho asi neporovnával, ta se spíše porovnává s 243W, který je o něco slabší a má horší balistiku. Prostě a jednoduše u starších kulovnic se dříve dělala hodně ráže právě 6,5x57, dnes je více nahrazován u nových kulovnic spíše 6,5x55 SE, proto jsem o tom psal. A už se do toho více nebudu montovat, teda pokud Jezevec2 nevymyslí nějaký důvod:))) A když už jsem zase u Jezevce2, tak co je podle Vás za ideální ráži na prasata a co používáte?
jezevec2 reaguje 11.9.2012 21:07
oprava: exot
jezevec2 reaguje 11.9.2012 21:07
Nováku hloupý a exozt jsi možná tak ty!!! já jsem napsal že jsou na černou vhodnější ráže a nijak ji nehanil.ve smyslu vzduchovka jsem zmínil příjemný zpětný ráz! pokud se ti tohle zdá to top na prasata tak se nemá o čem bavit.ano většinou se loví mladá černá ale pokaždé dohledávat byť jen pár metrů v řepce či husté seči není zrovna ideální.sám jsem to měl,ano dobrá ráž ale pokud můžu a nemám ke zbrani v této ráži nějaké pouto bral bych raději jinou.
Jan Slavětínský reaguje 11.9.2012 20:23
Pozor, 6,5x57 není 6,5x55 SE a není laborovaná Megou 10,1g ! V ráži 6,5x57 používejte střelivo RWS bu'd KS nebo 6g TM. 6g střela má rychlost přes 1000 m/s ,ONV okolo 200 m a z této ráže dělá úplně jinou ,rovnající se 6,5x65 nebo 6x62 Feres.
Dalibor Böhm reaguje 10.9.2012 21:17
Plně souhlasím s panem Novákem.Tuto flintu používám 12 let a nedám na ni dopustit.Také střelivo Lapua Mega 10,1g je moc dobré a odskoušené.Nevidím důvod proč tuto flintu hanit.
Josef Novák reaguje 10.9.2012 10:36
To je přesně vidět, co někteří melou za hovadiny, že to je vzduchovka. Neznám nikoho, co má 6,5, že by na ní nadával. Já osobně mám 6,5x55 SE, střelivo Lapua Mega 10,1g a abych popíchnul takové jedince, tak s ní chodím na naháňky a tyhle exoty provokuji:) Už jsem si od rádoby odborníků vyslechl hodně nepříjemných poznámek, co tam lezu se šputovkou apod. Už jsem s tím odlovil jak na čekané, tak na naháňkách x kusů prasat a pokud jsem se trefil, tak jsem nikdy neměl prase dál jak 20m od nástřelu. V téhle sestavě to je vykonnější než třeba 7x57R s naším nejběžnějším střelivem SB a to nosí na naháňky kde kdo a to nikomu nevadí. Je to jen neznalost lidí a hloupost určitých jedinců, co možná závidí nebo mají tendenci popichovat. A taky, proč by 6,5 měli Švédové jako svojí jednu z nejoblíbenějších ráží, defakto národní a běžně s ní loví i losy, prasata,...., tak proč né u nás.
Ľuboslav FURMAN reaguje 10.9.2012 10:09
6.5x57 ma moj kamatrat, zbran Rossler Titan6 a nevymenil by ju za nic na svete, pritom uz vlastnil aj 7x67, ci 30-06sprg. Kabilber je vyborny len ide o to si zvolit dobre strelivo. On pouziva Kegekspitz od RWS ale vravel ze najspickovejsie strelivo co do nej mal bolo Blaser CDP. Vravel, ze co dokazala tato 8.2g strela tak to sa nedalo ani opisat. Jednym slovom uzas. Prestrelil nou aj 170 kg diviaka a to pekne zosikma.Ziadne velke podliatiny, ziadna devastacia. Diviak po 20 metroch spadol ako handra pricom vynikajuco farbil. A ako vravite, spatny naraz minimalny, radost strielat, pricom tato raz ma vybornu balistiku. Ak sa ti ten kaliber ,,zamlouva,, tak nerob drahoty a kludne to toho chod. Samozrejme, nieje to ideal na tazke kusy diviacej a jelenej zveri, ale povedze si pravdu, drviva vacsina z nas na taketo kusy zvacsa nestriela. Takze podla mna idealna zbran na zver do 150 kg.
ing.Karel Rait reaguje 10.9.2012 09:39
Jakápak vzduchovka? U nás na horách jí má několik lesáků a vysoká po tom padá jako karty.Chce to jen trochu pečlivěji mířit!
Martin Sokol reaguje 9.9.2012 21:52
Neni to vzduchovka.Je to vyborna raze.Klidne bych do ni sel,ale radej bych vzal 6,5x55SE je malinko modernejsi..
Martin Sokol reaguje 9.9.2012 21:52
Co vim od kamaradu tak strelivo RWS-KS je v tomle nadupane!
Martin Sokol reaguje 9.9.2012 21:51
Neni to vzduchovka.Je to vyborna raze.Klidne bych do ni sel,ale radej bych vzal 6,5x55SE je malinko modernejsi..
Jakub Kodeš reaguje 9.9.2012 21:37
Já mám také 6,5x57R , používám střelivo Hornady RN 10,3g a spokojenost.
Jan Kahoun reaguje 9.9.2012 20:55
Mám 6,5x57R. Na srnčí a prasata jsem spokojen. Používám naše střelivo.
miloš matras reaguje 9.9.2012 19:04
Jaká vzduchovka ? Je to dobrá ráže a s odpovídajícím střelivem na všechnu naší zvěř. Kdysi se dělali 6g střely a ty měly rychlost kolem 1000m/s Musí se pečlivě mířit, po špatné ráně odejde zvěř z jakékoliv ráže. Záleží také na tipu, nové neznám, ale v těch starších 6,5 x ,52,57 a jsou jěště další prehistorické 58R, 41 je nejvýkonější 6,5 57R. Od srnčí po vysokou. Já mám 6,5x57 v celopažbě ZG 47. Vlastním ještě výkonější ráže, ale tahle je moje oblíbená. Nepoužívej naše střelivo. Ve staré myslivosti, když přestali dělat 6g střely, byl rozbor nějakého lesáka s různými střelami SB,lovil od " brabčáka po jelena" po 6g střele mu zěř neodcházela (byl tam i popis umístění zásahů) Jdi do toho.
jezevec2 reaguje 9.9.2012 16:47
no na prase šest a půlku rozhodně nedoporučuju.jinak příjemný zpětný ráz,taková vzduchovka ale na prasata radši jiné.
Martin Sokol reaguje 9.9.2012 16:31
Dobrá ráže!Velmi dobrá...
Miloš Nejezchleb reaguje 9.9.2012 12:12
Stačí několik slov? Jenom samá chvála. Je to prostě klasika. Jen nepoužívat SB.
Benedikt Čermák reaguje 9.9.2012 11:51
Neříkejte že nikdo nemá zkušenosti z touto ráží