ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
12 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Nejsilnější trofeje roku
Nejlepší naháňky roku
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2015
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2016
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2017
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2018
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2019
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2020
Dnešní naháňka Horní Lhota
Dnešní naháňka Horní Lhota
počet kusů: 11
vloženo: 18.1.2020 20:03
autor: Radek Šlimar

sele z nadháňky
sele z nadháňky
počet kusů: 1
vloženo: 14.1.2020 21:09
autor: Karel Kolář

Statistika
  • 183358 fotek (17 dnes)
  • 6680 videí (0 dnes)
  • 328 odkazů (0 dnes)
  • 4730 inzerátů (2 dnes)
  • 320 diskuzí (0 dnes)
  • 582381 komentářů fotek (30 dnes)
  • 12503 komentářů videí (0 dnes)
  • 2560706 hlasování fotek (276 dnes)
  • 51980 hlasování videí (0 dnes)
  • 32733 registrovaných uživatelů
    4 dnes nových, 39 online

Připomínky a názory
Diskuze

Ráže 8x57JS

Lukáš Fanta vložil 29.12.2019 22:33
Ahoj, znáte někdo střelu, po které by černá při komorové ráně neodbíhala dál?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Aleš Bureček reaguje 26.1.2020 18:38
Naprostý souhlas s Františkem...
František Havran reaguje 25.1.2020 19:08
Milan Dejda - i když hodně chceš, tak se ti stane, že zvěř odejde. A to kolikrát i nepochopitelně s komorovou ranou... Já jsem už taky dost ve stovkách ulovených kusů a můžu ti svědomitě říct, že nevěřím tomu, že by z několika set kusů nic neodešlo.. To není jen o zásahu. To je kompilace mnoha věcí dohromady..... Já to dám příklad. Hodně čerstvý.... Před svátky jsem vyrazil šoulat na holiny po kůrovci. V prořezávce jsem viděl samotné danče. Vhodil jsem trojnožku a cca na 100m jsem střílel. Danče po ráně udělalo kotrmelec a leželo na hřbetě v ohni. Vrátil jsem se vyvrhnout ulovenou srnu a cca po půl hodině jsem přicházel zpět k dančeti. To leželo stále stejně a nehnutě na hřbetě. Tak jsem v klidu vybil a vlezl do houštiny. Danče se v mžiku zvedlo a zmizelo v prořezávce. Danče jsem dvě hodiny honil po kopcích. Střelené bylo těsně za plece, přes bránici, lehce lízlé játra, lehce lízlé plíce. Vstřel i výstřel naprosto přesně mezi žebra. Ale opravdu naprosto přesně. Dírka - dírka. Ani líznutá kost. I kdybys hodně chtěl, úmyslně to takto nikdy v životě netrefíš... Dvě hodiny v mrholení v teplotách kolem nuly v kopcích, danče jsem dohnal a dostřelil. Teď končím neschopenku se zápalem plic... A přitom to určitě nebyla špatná rána. Jen prostě špatná shoda náhod. danče asi ve výdechu, že mělo bránici v předu, přesný úhel, že jsem nechytil žebro a v podstatě skoro minul orgány... A to už se mi stalo s 7x57, že daněk po komorové ráně, kdy mu z plece kapala barva, proběhl prořezávkou a začal v klidu pastvit a odcházet (tehda jsem nadobro skončil s náboji SB).. . Takže byť se pána nechci dotknout, promiň, ale opravdu tomu nevěřím.
Milan Dejda reaguje 10.1.2020 01:38
Pro M.P, vy znate osobne pana Kleina,? ja mnel to stesti tohoto dnes 80ti leteho pana a myslivce poznat a reknu vam,ze nema potrebu nekomu vypravet pohadky,ono kdyz sestrili tak jak ma a dodrzuji se pravidla tak to pada. Nekdo muze strilet razi 50 a stejne trefi prd.Pane Klein zdravim vas a preji spoustu zdravicka a loveckych uspechu v novem roce M.D.
M.P. reaguje 9.1.2020 22:58
Pane Kleine o Karkulce znám. Zkuste jinou. 8x57JS na srnčí nemusíme řešit, s tím se nevytahujte. Počítám si jen černou 531 ks. A občas odejde 30kg sele i 100kg kňour. Asi jste zázračný střelec. I takové občas na naháňkách potkávám. Čím víc alkoholu, tím víc kusů a větší vzdálenosti!! A pokud Vám neodešel ani jeden jelen nebo sika smekám.
Klein Karel reaguje 8.1.2020 14:44
Pánové střílím 58 let pouze kulovnicemi 8x57J-S-JS a pouze ještě náboji z 60-70-80 let m.s. S&B 8x57 SP SPCE HPC,-12.7g.a mám nastříleno + - 400 srncu ,60 jelenu, 10 dańku ,15 muflonu, 6 jelena sika,1 kamzika, a 25 prasat, nezpočet stovky kusu holé zvěře bez jakého koli dohledáváni a hledaní postřelené zvěře.
M.P. reaguje 3.1.2020 18:15
8x57JS používám spoustu let, lovím od srnčího po jeleny. Používám přebíjený Nosler Partition. Zkoušel jsem vše možné toto zatím nejlepší včetně ráže. Každý cca 50ks odejde i když je dobrý zásah, asi adrenalin. Proto mám pejska.
Martin Medek reaguje 3.1.2020 11:56
8x57 mám pár let jsem spokojen. Střelivo používám SaB Nosler Partition. Nicméně co se týče Vašeho "problému" tak souhlasím s kolegou Karáskem. Je to o posazení kříže než o typu střeliva.
Roman Karásek reaguje 31.12.2019 21:57
Silver tip v 8x57 JS neni.RWS ID je gut,Geco pus,vulkan,SB spce fungují zhruba stejně.Kamarád používá Sako hamerhead a je nadšen.Do 60 metrů na plíce ti toho v ohni moc nezostane. Střilej přes plecka a budou na fleku.Laboroval jsem s kde čím a došel jsem k poznání,že radši kousek masa pro psa,než se psem v noci po hrázách.Jinak na 8x57 Js nedám dopustit ale zázraky-přes žebra,nepoškodit a vše v ohni nedokáže.Lovu zdar!
radek snabl reaguje 31.12.2019 18:22
RWS EVO, nebo Winchester Silver tip
Aleš Bureček reaguje 31.12.2019 08:40
Nestřídám je...mám druhou pušku ve stejné ráži s nočákem koupil jsem ji kdysi i se zbytkem těch nábojů.Jsou sice dražší ale už bych asi neměnil a krabička mi vydrží skoro rok. A mezi JS a JRS by měl být rozdíl jen v tom,že JRS je s rantlem do zlamovaček.
Lukáš Fanta reaguje 30.12.2019 17:40
Krapet jsem se přehlédl (JRS) - Aleši, nemusíte reagovat :-)
Lukáš Fanta reaguje 30.12.2019 16:23
Aleši, jaký je, prosím Vás,rozdíl mezi Vulkanem a RWS ID Classic, že je střídáte? Lovím černou, siku, dančí. Před osmičkou jsem střílel se 7x64. Na srnčí v poli na 100 metrech parádní, ale na kratší vzdálenost v lese problém - zvěř po ráně odbíhala a špatně barvila. Proto jsem přešel na osmičku, u které střídám puškohledy pro denní lov a nočák. Vše střílím těsně za plece. V minulosti jsem střílel černou na hlavu, ale je to s rizikem postřelení a nedohledání kusu.
Lukáš Fanta reaguje 30.12.2019 16:11
Zdravím pánové, díky za vaše typy
Aleš Bureček reaguje 30.12.2019 08:50
Geco plus jsem používal cca 2 roky jeho výhodou je dobrá přesnost a minimální poškození zvěřiny,ale co se týkalo ranivosti a barvení to bylo horší. Konkrétně dančí zvěř odcházela poměrně daleko i při dobrém umístění rány. Přešel jsem na Normu Vulkan a rozdíl je patrný. Na noční čekanou používám v ráži 8x57 JRS ,RWS ID Clasic a z několika kusů střelených na "komoru" odešel z nástřelu pouze jeden a to 30m.
Kamil Plíšek reaguje 30.12.2019 07:49
Vyměň TM za Plus a uvidíš ten rozdíl
slavomír špánik reaguje 30.12.2019 07:49
Lukáš Fanta,treba zvoliť mäkkú strelu ako je vulkán,alebo kegelspitz a budú väčšinou zostávať na mieste prípadne odbehnúť len kúsok.
Lukáš Fanta reaguje 30.12.2019 06:03
Upřesňuji: po ráně do 60 metrů. Střílím Geco TM a po ráně na komoru (plíce), v pohodě odběhnou od nástřelu 80 - 100 metrů.