ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zima 2016/2017
Zima 2016/2017
vloženo: 6.4.2017 13:07
autor: Jan Mikula

úlovky (svět)

Bezoar Ibex - turecký démon III.
Bezoar Ibex - turecký démon III.
vloženo: 8.3.2016 08:21
autor: Radek

trofeje

Nezapomenutelné ráno
Nezapomenutelné ráno
vloženo: 24.7.2020 20:46
autor: Frantisek Jenik

zvěř v přírodě

u kořisti 3
u kořisti 3
vloženo: 30.3.2013 11:06
autor: Marek Drha

zbraně

Hirsch III.
Hirsch III.
vloženo: 19.4.2015 10:27
autor: Karel Obrtál

fotopast

...
...
vloženo: 5.3.2013 16:15
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

Krásy porcelánu 10
Krásy porcelánu 10
vloženo: 28.12.2019 19:24
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 232886 fotek (9 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8869 inzerátů (2 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748208 komentářů fotek (24 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289195 hlasování fotek (98 dnes)
  • 56415 hlasování videí (0 dnes)
  • 37587 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Diskuze

Šikana ze strany Mysliveckého spolku

Miloslav Cenek vložil 19.9.2018 15:47
Jsem členem HS,předseda spolku mě sdělil že jsem tady skončil.Bez jakéhokoliv vysvětlení mě odmítl vydat povolenku k lovu.Povolenky vydává lidem kteří nejsou členy HS.Pomůže někdo,díky.Výbor se skládá ze 3 členů a budou volby na dalších 5let.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
lesupán reaguje 22.1.2019 09:00
O jeje :( nic, ale nic se tady nezměnilo, pořád se tady lidi dohadujou, než aby se něco vyřešilo. Tak zase odcházím,..
lesupán reaguje 22.1.2019 09:00
O jeje :( nic, ale nic se tady nezměnilo, pořád se tady lidi dohadujou, než aby se něco vyřešilo. Tak zase odcházím,..
lesupán reaguje 22.1.2019 08:59
O jeje :( nic, ale nic se tady nezměnilo, pořád se tady lidi dohadujou, než aby se něco vyřešilo. Tak zase odcházím,..
Jů a Hele neděle reaguje 21.1.2019 14:31
PODLE VŠEHO BY SES MĚL ZEPTAT TĚCH, KTEŘÍ JSOU ZDE NEJČASTĚJI, JISTĚ TI VELMI DOBŘE PORADÍ, KDYŽ TO TADY TAK ČTU :)
Jů a Hele neděle reaguje 21.1.2019 14:30
PODLE VŠEHO BY SES MĚL ZEPTAT TĚCH, KTEŘÍ JSOU ZDE NEJČASTĚJI, JISTĚ TI VELMI DOBŘE PORADÍ, KDYŽ TO TADY TAK ČTU :)
Jů a Hele neděle reaguje 15.1.2019 13:30
seru na tebe a tvý řeči,..... ahoj a měj se fajn,...
Jů a Hele neděle reaguje 14.1.2019 06:49
ty jsi blbá( ý ), doteď asi nikdo neví, jestli si hraješ na to, kdo jsi v profilu to patřilo tobě, pokud jsi nepochopil (a),... Myslím, že je to zřejmé, když jsem to napsal podruhé správně :) :) No, rozhodně si s tebou nemám již napsat,.... pozdravuj na jiné planetě,... Potrefená husa, nebo možná husák se vždy ozve, co? Nazdar
Jů a Hele neděle reaguje 12.1.2019 18:54
Z jejich peněz rozhodně nežijí.Prosimte bez stourat jinam. Jsi tady známá postavicka- dokonalá. Jdi do prdky
Jů a Hele neděle reaguje 12.1.2019 18:53
Z jejich peněz rozhodně nežijí.Prosimte bez stourat jinam. Jsi tady známá postavicka- dokonalá. Jdu do prdky
karel zvářal reaguje 10.1.2019 16:11
S tou šikanou bych raději skončil, na paseky to není tak daleko a brácha je formě...https://www.sport.cz/ostatni/bojove-sporty/clanek/1058732-mcgregor-citi-susteni-dolaru-rekl-si-o-japonskou-korist.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#rss
Jů a Hele neděle reaguje 9.1.2019 09:37
Ježíková, proboha!!!! Ty jsi vstala z mrtvých po tolika diskuzích, já mám dojem, že ti je po mě velký hovno
Ellhenický Petr reaguje 27.12.2018 13:42
Co se doma uvaří, to by se tam mělo i sníst,proto by jste si to měli vyříkat sami a nezatahovat do toho další, kteří nejsou detailně seznámeni se situací.
Jů a Hele neděle reaguje 21.12.2018 07:06
hoši, hoši,...:) :)
Miloslav Cenek reaguje 20.12.2018 14:43
Tak tento pan Śtefan který reaguje se chystá převzít hospodáře v MS,poté co stávající hospodář chce raději skončit s funkcí když vyplouvají na světlo prapodivné věci z této honitby.A ti co by měli mluvit mlčí aby nedopadli tak jako já.
Jiří Štefan reaguje 19.12.2018 17:38
Musím reagovat na tuto diskusi a uvést vše na pravou a hlavně pravdivou míru. Pana Cenka velmi dobře osobně znám a rozhodně z toho radost nemám. V roce 2013 založili 3 myslivci nový myslivecký spolek a na valné hromadě HS, která hlasovala o pronájmu honitby na dalších 10 let prostě jednoznačně získali většinu hlasů a honitbu si pronajali. Všem myslivcům ze spolku, který byl tím pádem bez honitby bylo nabídnuto, že můžou v myslivosti pokračovat, ale za podmínek, které si stanovili pro svůj nový spolek tito 3 pánové. V té době byl pan Cenek velkým příznivcem této změny uživatelů honitby a teď to kritizuje.Pár myslivců z původního spolku bez problémů provozuje myslivost dál a pár myslivců raději skočilo s odůvodněním, že když nemůžou poroučet, tak raději nic. Takže jsou nyní 3 členové spolku a 6 myslivců, kteří mají povolenky.Mezi tyto povolenkáře patřím i já a musím říct, že vše funguje naprosto perfektně, spokojení jsou myslím všichni, ale samozřejmostí je, že každý si musí plnit své povinnosti. Tím chci říct, že problém není MS, ale jenom pan Cenek, který jaksi pozapomněl napsat, že povolenka na další myslivecké období mu nebyla vydána pro jeho "myslivecké schopnosti" a potřebu dělat si co ho napadne. Od té doby, co mu nebyla vydána povolenka, což je samozřejmě svaté právo každého uživatele honitby, tak dělá jen samé naschvály jako nepravdivá udání na obec, na OSS ORP, na okresní spolek ČMMJ, neodpustil si i inzerci v okresních novinách, kdy už přetekl pomyslný pohár a spolek na něj podal trestní oznámení za pomluvu, protože veškeré argumenty v jeho udáních jsou jedna velká nepravda, a pan Cenek byl potrestán za své pomlouvačné chování. Znovu opakuji, že nejsem členem tohoto spolku, pouze mám v honitbě povolenku, ale už jsem to prostě nevydržel, aby tady na mysliveckém fóru si stěžoval někdo s takovým charakterem. Neodpustím si ještě skutečnost, že jeho osoba je tak známá v okolních mysliveckých kruzích, že ho nikdo nechce pozvat ani na hon, natož aby ho vzali do svého kolektivu, protože věřte, že nikdo z vás by takového kolegu v partii nechtěl.
Jů a Hele neděle reaguje 17.12.2018 07:18
Mě tak baví, jak se zbytečně rozčilujete a řešíte kraviny,... Si fakt jako myslíte, že se tady nikdo nebaví a všecko se bere tak strašně vážně?? Jéé,... Tak buďte sbohem...
Jů a Hele neděle reaguje 17.12.2018 07:17
Tak to buďte rád, sojko,.... buďte rád,.... ahoj
Vlasta Hadr reaguje 14.12.2018 19:26
Chlapi srovnejte si to v tej hlavě začalo se vo voze a skončili jste vo koze - takže vše nejlepší v novém roce hlavně zdraví a Lovu zdar !! V.H.
Jan Nový reaguje 14.12.2018 13:19
No jo no, zde je jasně vidět, jak to funguje: když dojde argumentace, nastupuje arogance mladého a nezkušeného "orgána", bohužel. Jak jsem psal níže, chce to pokoru a UČIT SE, UČIT SE. Každý soudný by měl alespoň odhadnout, na co má .. Hezké svátky, lovu zdar
Sojka reaguje 14.12.2018 11:07
Rozdíl je v tom dost podstatný, když ani nevíte, co jste jako SSM podle zákona oprávněn vyhlásit a naopak chcete cosi povolovat, aniž vám to nepřísluší. Jako referent SSM byste ten zákon měl umět zpaměti, protože jste povinen se jím řídit.Legislativně mezi povolením a vyjádřením je zásadní rozdíl. Metodický pokyn MZe orgánům SSM pod č.j. Čj. 40386/2018-MZE-16233 vám asi taky nic neříká. Proč bych si měl hledat zaměstnání ve státní správě? Živím se jinak a lépe.
Jů a Hele neděle reaguje 14.12.2018 09:59
Krásně prožité svátky Vám všem, chlapci :)
Jů a Hele neděle reaguje 14.12.2018 09:56
ale, ale ble ble ble,... výstava, přehlídka, jaký je v tom rozdíl, prosím Vás? No jo, ono je všecko taaak strašně jednoduchý, co? A že zrovna ti šťourálkové si nenajdou místo na SSM, aby tedy mohli dokázat, své nadání, co??
Sojka reaguje 13.12.2018 21:18
Pane Gregor, vy jste opravdu referent SSM? Jak jste přišel na to, že povolujete lov nenormované zvěře? Par. 36, odst.5 Zák. 449/2001 Sb. SSM nic nepovoluje, ani neurčuje počty atd., SSM se vyjadřuje, toť vše. Uživatel honitby žádá o vyjádření k možnosti lovu nenormované zvěře, ne o nějaké povolení. O konání chovatelské přehlídky trofejí naopak může SSM rozhodnout v souladu s par. 6, odst. 1 téhož zákona, ale to je asi tak všechno, proč by mělo o to nějaké MS žádat a vy něco povolovat? A hlavně si pletete pojmy jako MS a uživatel honitby. MS
Ron Gordon reaguje 13.12.2018 20:13
Nu co dodat - překlep a oprava zase špatně výstava je výstava a chovatelská přehlídka by měla být chovatelskou přehlídkou. Uděláte opravdu nejlépe, když se již nebudete vyjadřovat a přestanete dělat ostudu úředníkům SSM.
Jů a Hele neděle reaguje 13.12.2018 07:43
překlep, požádat o uskutečnění výstavy a tu neschvaluje kraj, ale ORP pro dané MS, které má ve své působnosti,.. Jistě, pane dokonalý, koneckonců, nebudu se tady, stejně jako u křížení bastardů již dále vyjadřovat. SSM musí s MS spolupracovat,...
Ron Gordon reaguje 12.12.2018 21:41
Pane Gregor, není zapotřebí vzývat všechny svaté, ale přečíst si pouhých 6 paragrafů, který zákon o myslivosti vyhrazuje SSM. Zejména se pak zamyslet nad zněním, protože kraj v přenesené působnosti b) organizuje chovatelské přehlídky v oblastech pro chov zvěře (§ 6 odst. 1), nikoli jak uvádíte - třeba ta o to, pořádat výstavu trofejí,atd,..Dále je zapotřebí mít na paměti že spolek se řídí OZ, má své stanovy a popřípadě i provozní řád, který však musí být v souladu se stanovami. Měl by jste jako dobrý úředník SSM vědět, že sdružením a zákonu o sdružování již dávno odzvonilo. Takže jak jsem již jednou napsal - neplést si pojmy.
Jů a Hele neděle reaguje 12.12.2018 10:51
ježišmarjáááá. No a co třeba povolení o odlovech, kdy není normovaná zvěř, co třeba nejrůznější žádosti? třeba ta o to, pořádat výstavu trofejí,atd,... Ano, provozní řád má každé sdružení své to je jasné je to spolek,..
Ron Gordon reaguje 10.12.2018 22:18
Ano pane Gregor - SSM státní správa myslivosti nikoli státní správa mysliveckých spolků, ostatní ti již osvětlil p. Nový. Spolek se řídí svými stanovami, které mu při registraci schválil soud a nějaký úředníček SSM mu nebude kecat do toho, komu bude či nebude vydána povolenka k lovu, či kdo bude nebo nebude přijat za člena spolku. Takže si laskavě dostuduj zákony a nepleť si pojem a průjem.
Vlasta Hadr reaguje 10.12.2018 16:43
Pánové pokud HS pronajalo honidbu MS není povinností MS přijmout za člena , člena HS natož mu vydat povolenku k lovu členství v HS není povinováno přijmutím za člena MS pouze má přednostní právo ale to není zavazující pro MS to je i můj případ takže vím o čem píši.
Jan Nový reaguje 10.12.2018 12:36
SSM má možnost v ojedinělých případech řešit chod MS, ale určitě ne záležitosti, které zde tazatel předložil k diskuzi. Proto také spory (třeba o členství a pod.) řeší soud. SSM není v žádném případě nadřazen MS, je třeba trochu nastudovat zákon o mysl. a k tomu prováděcí vyhl, stanovy HS i MS. Poté bych se pustil do diskuze. Je až s podivem, jací ouřadové si dnes povyskakují na svých postech, úředník by měl mít určitou pokoru, mnoho znalostí a praxe. Poté by tento úřad mohl zastávat a poučovat ostatní.
Jů a Hele neděle reaguje 10.12.2018 07:36
Ano Rone, má,...Proto je to SSM, víš?
Jan Z. reaguje 9.12.2018 12:33
Dle toho co jsi napsal,jsem pochopil, že jsi pouze členem HS, které pronajalo honitbu třem osobám, které si založili svůj MS. Ms si dle svého rozhodnutí vydá povolenku k lovu svým členům a ostatním nečlenům po odsouhlasení členskou schůzí. Jestliže jsou pouze tři v Ms tak si myslím, že máš smůlu, a i těch ostatních osmi myslivců. Jedině valná hromada HS rozhodne komu pronajme pozemky k výkonu práva myslivosti. Takže si založit svůj MS a pak sehnat dostatek hlasů na valné hromadě k pronajmutí vám.
Miloslav Cenek reaguje 9.12.2018 11:42
nazdar chlapi,spolek se opravdu skládá z těchto 3členů výboru,a dva z nich jsou i ve výboru HS.Schůzi bych rád vyvolal jenže potřebuji petici s 10procenty výměry honitby,což je kolem 50ha.starosta HSto neudělá protože jsou to jeho koně
Pavel Hudec reaguje 27.11.2018 22:02
Miloslave možná by bylo dobré podívat se do zákona o myslivosti, honební společenstvo a další. Skutečně toho nepíše mnoho tak jen dohady. Pokud si to myslím správně, tak 3 pánové se domluvili a ovládají chod MS a dělají si co chtějí. Nevím co těch dalších 8 o kterých píšeš, zda jsou rovněž jako ty členy HS. Pokud ano, vyvolejte schůzi HS, prosaďte si aby pozemky nebyly pronajaty MS ale aby zůstaly v režii HS. Každé HS má svůj výbor. Toď otázkou zda ti 3 co vládnou nyní jsou i členy HS, pak by to asi dopadlo stejně.Pak již jen požádat a radu.JUDr Romana Ondrýska, který radí v časopise myslivost.
Ron Gordon reaguje 26.11.2018 22:45
Nevím jak Ty Jakube, ale já nejdříve obeznavám, pak až mířím a nakonec střílím. Takže jsem pochopil od Miloslava, že je členem honebního společenství(zřejmě vlastník honebních pozemků) a předseda spolku mu sdělil, že tady skončil a bez vysvětlení mu odmítl vydat povolenku a výbor že se skládá ze tří členů. Pak nějak mohu z doplnění zjistit , že se navolili 3 chlapi mezi sebou a vyšachovalo 8 myslivců vlastnících honební pozemky. Ty víš kolik má myslivecký spolek členů ? Já ne a také z podání tazatele není jasné o co v podstatě jde. Pokud chci poradit, tak musím vědět trochu více . Knížecí rady -Jdi na úřad ....., copak státní správa má co do činění s chodem mysliveckého spolků ?
Jů a Hele neděle reaguje 26.11.2018 08:35
Milý Rone, když se to chce udělat, tak se to prostě udělá a hotovo... Jinak k nevydání povolenky atd,.. Hospodář vydat povolenku nemusí, ale jak bylo níže napsáno na zvěř škodící musí,... Dále, členská schůze musí odhlasovat proč nebyla vydána povolenka a proč byl dotyčný ze spolku vyloučen,.. To řeší již před klasickou schůzí členů, schůze výborová,..Pokud se dotyčný něčeho dopustil úmyslně, nebo z nedbalosti, či neznalosti, nebo neúmyslně, vždy o tom musí být informován, např. dopisem, kde je uvedeno přesně za co a kdo a kdy a kde a co za to hrozí. Postižený se má právo obhájit sám, nebo nechat se zastupovat právníkem, nebo jinak prokázat svou nevinnost, či skutek, nebo podtatu věci.VŽDY MUSÍ BÝT TOTO ODHLASOVÁNO. Sám hospodář nesmí udělat to, co bylo napsáno v dotaze,...
Ron Gordon reaguje 20.11.2018 21:07
Miloslave, Miloslave stále málo pro vytvoření nějakého náhledu o co se vlastně jedná. Jen pro názornost - jak mohli 3 chlapi vyšachovat 8 myslivců ?
Miloslav Cenek reaguje 20.11.2018 17:15
Zdravím,ano MS má honitbu v pronájmu od HS.Na VH v roce 2013založeno nový MS.Jenže se navolili 3chlapi sami mezi sebou a tím pádem vyšachovali asi 8myslivců vlastnící pozemky v honitbě a povolenky k lovu nevydali.Dva ze tří ve výboru si jdou na ruku a jeden druhého navzájem kryjí v porušování mysliveckých zákonů,včetně pytláctví.Takových lidí by se měla ČMMJ zbavit ane jenom brát věci na vědomí,i když jsou skutky po roce promlčeny.Ano povolenku jsem měl,ale další jsem nedostal bez udání důvodu a v honitbě loví pánové kteří nevlastní ani metr pozemku
Pavel Hudec reaguje 19.11.2018 15:44
Skutečně je potřebné k této problematice více informací. HS není totéž co MS. Nebo HS má pozemky k výkonu práva myslivosti ve vlastní režii?, nebo jsou pronajaty MS.
Martin Medek reaguje 15.11.2018 14:14
Tady jaksi "nesedí" nic s ničím. Skončil jste kde? Povolenku jste již někdy měl, neměl? To že někdo není člen HS vadí pro vydání povolenky? Volby opět nějak ovlivní vydávání povolenek? Zkuste to napsat ještě jednou a pořádně a třeba Vám pak i někdo poradí. Jinak asi platí na blbou otázku, blbá odpověď
Jů a Hele neděle reaguje 15.11.2018 09:04
Jdi na úřad a řeš to s někým, kdo je na odboru životního prostředí a má v agendě myslivost, tedy státní správu myslivosti.