ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zřejmě nejširší muflon na světě
Zřejmě nejširší muflon na světě
vloženo: 19.3.2015 11:25
autor: chasse

úlovky (svět)

tetrov hlucháň v Rusku
tetrov hlucháň v Rusku
vloženo: 27.1.2015 19:17
autor: mirojevo

trofeje

Jedna společná :)
Jedna společná :)
vloženo: 10.5.2014 08:37
autor: Lubomír Becha ml.

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 6.4.2016 19:59
autor: Václav Vašíček

zbraně

Nůž
Nůž
vloženo: 26.1.2013 12:11
autor: Karel Obrtál

fotopast

Na újedi 2
Na újedi 2
vloženo: 26.10.2017 19:11
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

"Tužkofixoakrylová" malba na papíře
"Tužkofixoakrylová" malba na papíře
vloženo: 4.10.2012 22:15
autor: Ivo Ondráček
Statistika
  • 233457 fotek (20 dnes)
  • 7962 videí (1 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8900 inzerátů (3 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749249 komentářů fotek (25 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294660 hlasování fotek (168 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37667 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 20 online

Připomínky a názory
Diskuze

Slovenský kopov

Žaloudek Josef vložil 3.3.2012 15:16
Jak je tento pejsek "tvrdý" na výcvik ??
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Josef Malina reaguje 21.7.2013 11:56
Dobrý den, chtěl bych poprosit zda by mě někdo nemohl zaslat rozměry boudy pro kopova, popřípadě i nějaké foto do zpráv. Děkuji J.M.
Zdeněk Zapletal reaguje 6.12.2012 00:16
Ono asi o tom kopovovi , nesmíme zapomenout, že v době jeho šlechtění se neuvažovalo, že by se uplatňoval při naháňkách v kukuřičných průsecích o výměrách 100x500 metrů.
Tomáš D. reaguje 1.10.2012 12:43
Ono je to dneska problém celé kynologie, že každý chce dneska UNIVERZÁLNÍHO psa bez ohledu na to, na co byl vyšlechtěn. Pak se diví, že jagoš místo aportu kachnu roztrhá, jezevčík ve sněhu neběhá, honič co byl vyšlechtěn na zajíce na prasata nedělá atp. Kopov to odsrává tím, že byl vyšlechtěný na honění na velkém place a každý druhý kdo ho má si naivně myslí, že ho to odnaučí a pak pouze smutně kouká na naháňkách když mu všichni nadávají.
Zemánek Michal reaguje 30.9.2012 12:46
To je jasné,že tohle plemeno není stavěné na leče,kde od započetí až do konce honci ujdou sotva 200m a hned potom navazuje další leč.Ale spousta ms čeká na obnovi a po obeznání stačí jeden dobrej kopov a je vymalováno.Toď mé osobní skušenosti s tímto neůnavným plemenem.
Tomáš D. reaguje 30.9.2012 11:41
Bohužel dnešní doba a podmínky na nějaké honění srnčího a čekání až pes dozraje v honitbách v průměru 1000ha je proti pořízení kopova a co tak pozoruji, tak každý kdo toto nepochopí má pak se psem akorát starosti. V prostorech jako jsou prostory VLS a velkých akciovkách uplatnění najde o tom žádná.
Zemánek Michal reaguje 30.9.2012 07:43
A co čekáš,že ti kopov bude běhat pod brokovnicí jako ohař.Kopov vyzraje až kolem třetího roku a pak se z něj stane výbornej lovec,kterého přestává zajímat srnčí a honí jen to s čím se setkává na výřadu.Každého mladšího psa zajímá teplá stopa a téměř každý honí srnčí.Pes potřebuje dostat čas na vyzrání a pak začneš oceňovat jeho kvality,ale samozřejmě je to taky o přístupu a důslednosti vůdce během výcviku.
Tomáš D. reaguje 29.9.2012 10:37
Přátelé mám za sebou několik naháněk v kukuřici a ukázku práce kopovů a bohužel opět musím říci, že zde byl velký problém s utíkáním na velké dálky a vrcholem všeho bylo, když trpaslík hlásil v kukuřici rudl prasata a šest kopovů honilo daňky kilometry daleko. Jezevčík tam bahal skoro hodinu než se jeden z kopovů vrátil. S tímto je potřeba hnout nebo kopov zůstane psem opět jen do rozlehlých revírů. Ono si ho taky koupí kopice kluků z honitem na tisíci hektarech a je problém na světě.
Zdeněk Zapletal reaguje 17.4.2012 20:29
Pro p. Zemánka, nepochopil jste moji poznámku o ceně štěňat, jednalo se o úplně jinou dobu, čtěte pozorněji. Pro p. Maršálka, terierů všech ras si cením a uznávám je jako významné lovecké pomocníky i když některou rasu bych si určitě do domu nepřivezl, co se jezevčíků týká, dobré, ale nesmí být opadané listí nebo napadaný sníh. Pane Andrlo a vy jste si asi také špatně vysvětlil můj přispěvek. Každého poctivého chovatele /ne množitele/ si vážím a nikdy jsem o ceně štěněte nesmlouval, vždy jsem kupoval za cenu pro danou rasu obvyklou. Moji psi se dožili vždy úctyhodného věku, vždy žili ve velmi dobrých podmínkách.
Eduard Andrla reaguje 13.4.2012 14:57
Pane Zapletal s těmi blbečky jste to trefil uplně přesně,když prodávám štěnata tak si tak hodně často připadám,při jednání s většinou zájemců o koupi,které zajímá jen a jen cena a dál skoro nic,nejradši by ještě aby štěně mělo už zkoušky a bylo uchovněno to nejlíp tak za 1000,jinak svoje psy jako spotřební materiál určitě neberu,ale jako platného loveckého pomocníka bez kterého si už ani nedovedu lov představit,kamaráda na vycházky,hlídače domu a mého chovu holubů a ptactva,investice do psů(mám jich víc)za rok není zrovna malá,a když udělám jeden vrh ročně tak na tom určitě nezbohatnu a i pro to to nedělám,většinou si vybírám štěně pro sebe protože vím z jakých rodičů to je,a je předpoklad toho že odchovám kvalitu,i když genetika vždy není pro tak a dokáže někdy nemile překvapit,ovšem snažím se o výběr těch nejlepších rodičů a jedu krýt tam kde si myslím že by to mohlo sednout a ne do vedlejší vsi.Ovšem dnes je to vlastně prakticky jedno jelikož jak to tak poslední roky vidím tak je otázkou kolik chovatelů bude vlastně krýt protože jim to nebude stát za to.
Michal Maršálek reaguje 12.4.2012 20:58
Pane Zapletale,jak to tak pročítám,tak občas by jste potřeboval,aby se Vám všichni ti jezevčíci a teriéři pověsili za řiť.Spousta z nás zažilo naháňky,kde výše zmíněná plemena strčila ty Vaše (brilantní)míšany do kapsy.
Zemánek Michal reaguje 12.4.2012 20:27
p.Zapletal,velice rád od Vás budu odebírat štěňata s p.p.za flašku.Značku klidně nechám na vás.Ale jinak se nedivím,že ceny štěňat jsou v relacích tak jak je známe.Než se fena uchovní je to moře práce,úsilí a strávených hodin výcvikem a taky spousta nákladů.A podle toho jak jste napsal,že pes je spotřebním zbožím atd.tak to stejné mužete říct i o člověku.Když odejde nám někdo blízký,potruchlíme,pobréčíme si,ale život půjde zase dál.Z mého pohledu jste napsal naprostou hloupost,ale každý máme jiný uhel vidění.
Jaroslav Riemer reaguje 4.4.2012 12:31
p. Zapletale, samozřejmě, že bych Vám mohl napsat svůj názor a polemizovat s Vámi o Vašem pohledu na lovecké psy, ale jsem přesvědčený, že by jste to stejně nepochopil. Tečka.
Zdeněk Zapletal reaguje 4.4.2012 08:47
Pro blbečky Bárty,Andrly a jim podobné, kteří píší kraviny, jen aby něco napsali a plivají kolem sebe jako pětiletí kluci. Věc se má následovně. Od pravěku člověk držel psy a využíval je k lovu a jiným službám. Postupně je šlechtil, k jednotlivým účelům vybíral intuitivně jedince vlohově vhodnější až došlo k vyšlechtění jednotlivých plemen u kterých byly některé vrozené vlohy cíleně potlačeny nebo naopak podporovány. A rovněž od pravěku byli psi předmětem darů a obchodu, tak jak je to dodnes. Konkrétně lovečtí psi, jsou mezi lovci ceněnými a potřebnými pomocníky a dá se říci pracovní pomůckou nebo nástrojem i když to zase někomu hlava neveme. Možná jste přilétli z Marsu nebu jste se vrátili z daleké budoucnosti kde se psi již nepoužívají, ale je to tak. Pes je ve své podstatě pracovním nástrojem a spotřební věcí a je jen otázkou chovatele, jak se k němu chová a jak o něj pečuje. Uvedu příklad, myslivec se rozhodne z důvodu zájmu o norování pořídit si norníka. Vybere si vhodné plemeno, chovnou stanici, veme kačky, koupí psa, vycvičí, vychová, hýčká jej celá rodina, ale jednou příjde den a jde norovat na kontakt. 1x, 5x a pak po šedesátém norování se mu pejsek nevrátí. Co se stane? Nic. Chvíli se potruchlí a koupí se druhý a jde se dál. To samé může být při dosledu černé, při honu na drobnou může pes vběhnout pod vlak, auto, na slabě zamrzlou řeku. Vždycky ten vůdce počítá s nějakou varianou, že se vrátí domů bez psa. A když se to stane tak to musí odůvodnit sobě a okolí a život jde dál. Zase koupí štěně, zdrojů je dost a práce jde dál. Akorát pane J.Bárto nevím, proč bych si měl kupovat teda plyšového psa. Já jsem Vám vysvětlil podstatu držení a používání psa a teď mi vysvětlete Váš názor.
Jaroslav Riemer reaguje 4.4.2012 08:07
Možná by p. Zapletale nebylo marný, pořídit si raději psa plyšového.
Zdeněk Zapletal reaguje 3.4.2012 14:23
Arnošte Bárto ani já bych nechtěl být mým psem. Ten má tak těžký život, že s toho pořát jenom spí. A jak tak málo lovím tak se může nudou ukousat:-))
Zdeněk Zapletal reaguje 3.4.2012 13:50
Pane Andrlo jak jste to napsal tak to asi je. Asi fakt moc nelovím, nebo možná podle někoho jsem bouchal a masař a snad ani toho psa fakt z vypočítavosti nemám. Dovolená je dovolená, sám jste to hezky napsal.
Zemánek Michal reaguje 2.4.2012 20:41
Ok.děkuji za vysvětlení a házím se do klidu.
Jaroslav Riemer reaguje 2.4.2012 10:04
Panu Zemánkovi se moc omlouvám, protože můj příspěvek patřil p. Zapletalovi. Reagoval jsem na to, jak psal o psech a o guláši. Zaměnil jsem jména a mrzí mě to. Proti p. Zemánkovi nic nemám, tak mi to promiňte.
Zemánek Michal reaguje 1.4.2012 19:50
J.Bárta Nepište na mou adresu nesmysli tohoto ražení,když mne neznáte!Buď máte z idealizované představy o myslivosti,tak jako já kdysi,nebo se Vám špatní lidé vyhli obloukem.Nestojím o to aby jste mě hodnotil,když jste neměl příležitost se semnou osobně setkat.Já ví m co jsem napsal a stojím si za tím.
Michal Tůma reaguje 1.4.2012 08:55
Osobně taky nechápu jak někdo mění psy jak na běžícím pásu. Jednoho znám a když vidím co prodává a ještě mu lidi za to daj 20 i víc tisíc tak nevím koho litovat dřív. A co se týká te mafie tak to je opravdu k zblití a setkal sem se i stím jak rozhodčí záměrně poškodí psa na zkouškách, protože sám má chovnou stanici toho plemene a tím pádem je každej konkurence! I už sem přemyšlel že s mysl. kynologii skončím, protože na to nemám žaludek.!!! A nejhorší je, že stím nemůžete NIC dělat!!! Jaky-koli protest vyřizuje zase rozhodčí...
Arnošt Bárta reaguje 31.3.2012 16:49
Tam dělal hajného můj otec do roku cca 1972, já jsem ročník 1970.
Jaroslav Riemer reaguje 31.3.2012 16:25
Při čtení příspěvku p. Zemánka se mi postavily všechny chlupy na těle. Člověk, který dokáže napsat takový hnůj, není dobrý člověk a věřím, že nemá rád ani sám sebe. Pane Bárto, nedělal jste hajného v Měst. Trnávce?
Arnošt Bárta reaguje 31.3.2012 07:08
Teď jste pro změnu udělal ze sebe " BLBA VY ".
Arnošt Bárta reaguje 31.3.2012 07:04
Sice to není k tématu, ale reaguji na pana Zapletala. To jste trochu přehnal s tím spotřebním materiálem. Nechtěl bych být vaším psem. V jednom příspěvku píšete o tatínkovi vaší braky ( tak možná nanazvete ani vlastního otce) a za chvíli o spotřebním mat. Nevím co jsi mám o tom myslet. Takový ty kynology co mají za život 15 a více psů protože který není super toho dají hned pryč, ty já moc nemusím. Protože psa co má vše vlohové není umění vycvičit. Ty jsou právě pro ty začátečníky.
Eduard Andrla reaguje 30.3.2012 20:00
Tak pan Zapletal má uvedeno že je z Kroměříže a vypadá to že asi tam bude na 6 oddělení,takže asi moct lovit nebude mít kvůli papírům na hlavu,a nebo je to jeden z těch vychcánků co psa nikdy neměli střílí jak u Verdunu a otravujou ostatní s každým dosledem a dohledávkou,takovým patří akorát tak nasr.t a ať si dohledají sami.Kdybych měl psy kvůli výdělku tak dělám asi jinačí plemena a psy asi vůbec,protože z těch pěněz co bych ušetřil bych jel každej rok aspoň 2x na dovolenou,nebo si střelil poplatkově,když ti pak volají lidi ať jim necháš štěně za 1500,když jenom rodokmen stojí 360 + očkování tetování a odčervení kolem 500 k tomu poplatek za krytí výživa feny a štěňat tak to je právě o tom že takoví lidi vůbec neví o co jde.Jinak sme teď kupovali kopova za 350 euro a když jsem zjistil co mají za přísné chovné podmínky na Slovensku tak je ta cena dá se říct směšná.Pro Zemánka s tím přátelstvím psa máš uplně pravdu,bohužel je to tak v dnešní době,kdy myslivost dělá poslední dobou dost lidí kteří mi to dost znechutili,holt Blaser flinta,oblečení za x tisíc a džíp z tebe myslivce neudělá.
Zemánek Michal reaguje 30.3.2012 18:35
Podle toho co jste napsal nebude váš vztah ke psům kladný.Mě se nikdy nejednalo na psovi vydělávat a nepořizoval jsem si ho pro tento záměr a co jsem se s nima nadřel,aby spolehlivě dělali a vypomůžu,tam kde mě požadají,i když je osobně neznám.Mě je 34let a můžu s klidem říct,že psi považuju za daleko lepšího přítele jak člověka a obzvlášť to platí v myslivosti.Jedna vychcaná hlava vedle druhé a o přátelství nemůže byt ani řeč.Všechno je to pouhou fikcí,vypočitavostí a prospěchářství.Starší myslivci zažili lidovou myslivost a určitě spoustu opravdového přátelství.Dnešní doba,kterou každý pociťuje po svém zhoršila mezilidské vztahy a lidí od fochu už se hadají i na těchto stránkách,i když by právě chvíle strávené na tomto webu by měli být oázou klidu.
Zdeněk Zapletal reaguje 30.3.2012 18:14
Můj praděda říkal-psa za flašku, když stál za prd dal se dřevařům /na guláš/ a tak to šlo až se nějaký vydařil. Pes je spotřební materiál, nástroj, akorát pár debilů je ve vidině zbohatnutí povýšilo na nadtvory.
Petr Pořádek ml. reaguje 28.3.2012 11:46
Přesně tak Edo, jako z duše. Nejlíp psa za flašku rumu ze sousední vesnice by každý chtěl :-))) Přesně jak s tím AJB všichni to vědí,ale stejně si tam štěně vezmou, takže ono to asi nebude tak jednostraný a zas až tak špatný.
Eduard Andrla reaguje 28.3.2012 08:37
Tak s tou mafií,no je to někdy těžký ale zase na druhou stranu se taky nezavděčíte se vším,každý vidí jen to co má doma jako nejlepší a realita je většinou jiná.Nikdo nikoho nenutí si od chovatele o kterém mám mínění že jeho chov je řekněme horší brát štěně,na druhou stranu buďme rádi že někdo ještě vůbec lovecké psy chová a odchovává,k uchovnění jedince je třeba složit zkoušky,výstavy,DKK atd.,potom se vám ozve zájemce na štěně a chtěl by ho nejlíp zadarmo i když u většiny loveckých plemen je už tak cena dá se říct podhodnocená,holt dnes je móda koupit jagoša bez PP za 500 a když se ztratí nic se neděje,psa do sdružení napíšeme od sousedů nebo nějakýho 15 letýho co už ani nežije a pohodička,klídeček.
PSÁŘ reaguje 27.3.2012 15:34
Ani snad komentář nechci.Je to stejně k ničemu.To co jsem četl o této stanici je katastrofální.Ale pokud ho nezastaví vedení klubu-jede jistě dál ve výrobě štěňat.Ovšem pokud ve vedení klubu je i on tak asi vlci atd.To je pro kynologii velice špatné.
Zdeněk Zapletal reaguje 27.3.2012 15:02
Jo ,otec JIMY Z ÚDOLÍ ROŽNOVA, matka ASTA Z WAJNBERGA. Sám jsem i dnes něco zmínil v souvislosti s kinologickou mafií. Máte velkou pravdu. Víc nebudu komentovat.
PSÁŘ reaguje 27.3.2012 13:32
Pro pana Zapletala.Číst určitě umím. Najít psa lepšího plemene.To je věta vaše. Plemen která dokáží hlasitě nahánět,nepřetahnout leč.nenačnout kyje,hlasitě dolehat a případně kus stavět a stavět chvatem je dost a dost.Je to invazí černé zvěře. Naháněk a v neposlední řadě naháněk se slíděním je tolik,že řádně prověří plemeno které na daném lovu je. Tedy není lepšího plemene je zavádějící a na Vašem rameni je ABJ.Podle barvy bych hádal z Údolí Rožnova. O nich se zde již psalo.A ne zrovna hezky.Majitel je údajně hlavní výcvikář klubu.
Jaroslav Riemer reaguje 27.3.2012 12:00
To, co jste p. Zemánku napsal o Vašem psovi, mě potěšilo a dodalo naději. Mám prvního B.Barváře, bude mít v červenci dva roky a rád prožene srnčí. Zpočátku se mi vracel do minuty, teď už je to minut 15. Bráním se použití elektr. obojku. Jinak přivolání /pokud nevidí zvěř/ je 100%. Po Vašem posledním příspěvku jsem zase klidnější. Pokud by mi někdo chtěl poradit, budu rád. Je to můj první pes tohoto plemene, takže zkušenosti moc nejsou.
Zemánek Michal reaguje 27.3.2012 11:20
p.Bárta máte pravdu,prošmejdí a taky to bylo poslední šmejdění v tom datu a začneme zas až na podzim.Uvědomuji si jak by dopadli pruhovaní,kdyby na ně narazili,ale když upustím od jarních měsíců,tak je to ta nejlepší příprava na naháňky,protože je to praktická reálná zkušenost.Petr Pořádek v tom máš pravdu kopov opravdu vyzrává až kolem 3let.Ten můj honil všechno,srnčí mu vonělo a mě to pochopitelně štvalo,ale dnes je situace taková,že jsou mu 2roky a 3měsíce a o srnčí stratil zájem aniž bych do něj pouštěl eletriku nebo lítal 3m vzduchem.CHce to jen čas,aby pes vyzrál a pochopil co je cílem lovu.Mladej kopov bude vždy hůře ovladatelný,pokud je vybaven silným pudem lovce,ale časem,kdy se prohloubí vztah k vůdci tak se ovladatelnost začne zlepšovat a najednou máme psa kterého si přeje mít každý kynolog.
Jaroslav Riemer reaguje 27.3.2012 10:23
Pane Zemánku, asi není vhodné mít psy navolno v době kterou popisujete /5.3/. Podle Vašeho popisu, prošmejdí Vaši psi kdejakou houštinu v době, kdy by měla mít zvěř spárkatá /a ne jen ona/ klid.
Zdeněk Zapletal reaguje 27.3.2012 10:06
A zase jsou za vším jenom ty kačky. To je jedna velká pravda. A volit jakéhokoliv kandidáta je jako koupit štěně. Také nevíte, co z něj vyroste. I když někteří již nepřekvapí.
Petr Pořádek ml. reaguje 27.3.2012 09:58
O vedení a praktikách některých klubů se bohužel ví, ale když si klub zvolí představitele, zvolí si jako podmínku chovné svody, kde o zařazení do chovu rozhodují opět ti stejní, tak se nemůže nikdo divit, že se z toho kynologická mafie v některých případech skutečně stane. To je jednoduchá politika. Ono taky spousta lidí na členskou volební akci nepřijede, protože je to zbytečné atd a ve výsledku zbydou jen oči pro pláč. Asi tak jako teď se stanou VV, John udělal pěkné oči, obklopil se hezkejma holkama a lidi házeli do uren hlas za hlasem. Jak to dopadlo po roce všichni vidíme.
Zdeněk Zapletal reaguje 27.3.2012 09:30
Pane Pořádku to co jste napsal o původu vašeho psa z chovů poradců klubu je ve stejném smyslu toho co jsem napsal včera do rubriky PAETERDALE TERIER /omlouvám se jestli jsem to napsal špatně/. Stali se obětí kinologické mafie. Tatínek moji braky na vrcholu své plemenné kariery také nakryl 80% fen na Moravě. A když můj kamoš předváděl jeho syna na výstavě tak mu jej neuchovnil, protože údajně měl špatné nesení prutu. Na to jak dělá se nikdo neptá.
Zdeněk Zapletal reaguje 27.3.2012 09:20
REAGUJE přečti si pořádně co jsem psal. O ostatních psech-teriérech jsem jasně uvedl, že mají podstatně širší využití po dobu roku než SLKP, neboť je lze využít pro norování. Že si někdo koupí exterierově nevhodného psa není chyba plemene. Za brilantní kvalitou práce kopovů /ale dobře vedených/ si stojím i když JACK-RUSSEL take není špatný, akorát pokud narazí na černou obtížněji ji drží:-)) No a vycvičit kopova ale i každého jiného psa, máte pravdu, můžete snadno cvičit podle knížek. Na závěr, jistě jste poznal, že to co mám za krkem také není kopov.
Petr Pořádek ml. reaguje 27.3.2012 09:11
Po naháňkách jezdím hodně. Kopovů vidím spoustu. Nevím jak na Moravě (tam nejezdím), ale to co je vidět v Čechách u vůdců tohoto plemen rozhodně není na krále lovů, ale spíš na titul nejvystresovanější vůdce. Před deseti lety jsem viděl špičkového kopova na jedné šumavské naháňce a z jeho práce mi doslova padala brada. Ostrej, ovladatelnej, paráda. Od té doby jsem takového kopova na akci nepotkal. To co teď vídám je slabota. Buď to jde do prasat, ale ovladatelnost strašná, nebo to do prasat nejde, honí to srnčí, ale ovladatelnost jakš takš. Několik let jezdím s fenou (ŠB) na naháňku do jednoho revíru, kde moc psů nemají a tak jsou za psa na prasata hodně vděční. Jeden rok mi volali ať nechám psa doma a jdu na štont, že přijede smečka kopovů, to je prý paráda a moje fena nebude třeba. Na toto jsem pochopitelně reagoval tak, že bez psa nikdy a nikam nepojedu a opět jsem s fenou přijel jako vždy. Na nástupu 6 kopovů. Výsledek akce? 1 leč 3 kopovové mimo dosah vůdce prokazatelně za srnčí zvěří. 2 leč 1 kopov mimo dosah vůdce za liškou. V leči to oddřely ve výsledku dvě feny. Dvouletá kopovka 18tiletýho kluka! a moje fena. Celou dobu troubení na přivolávací rohy jak na mistrovství v troubení, ale ani do večera se půlka smečky nevrátila a to jsem odjížděl v jednu ráno a sám jsem se podílel na jejich hledání po okolních vsích. Další roky jsem tam již tuto partu neviděl, jen toho 18tiletého kluka, kterýmu je teď o pár let víc a mě opět volá hospodář jestli bych vzal fenku a nechodil na štont. Další věcí je to, že u nás ve sdružení si kluk kopovku vzal, všichni mu to rozmlouvali jako prvního psa. Udělal to a fena byla ovladatelná, poslušná, na prasata, ale vlažnější. Bohužel o ní přišel. Vzal si druhou a jako přes kopírák, ovladatelnost na kopova parádní, ale ukazuje se na prasata až třetím rokem. Ve všech těchto případech se jednalo o štěňata od vrchních představitelů vašeho klubu.
Zdeněk Zapletal reaguje 27.3.2012 01:32
Slovenský kopov je pes použitelný na špolečných lovech na zvěř spárkatou, případně dosled. Někdo možná přispěje troškou do mlýna s použitím na vodě, kde viděl kopova aportovat kachny. Prosím, může být. Pro společný lov spárkaté pokud je kopov veden dobrým a zkušeným vůdcem bude těžké nejít psa lepšího plemene. Ale to je všechno. Pokud vymetáte naháňky víkend co víkend a máte někoho kdo vás naučí psa vycvičit a vést, budete králem lovů. Ale nic víc. K jezevčíkovi si musí vůdce koupit batoh, kdyby napadl sníh a mezi tím, kdy "pracuje a nepracuje" je rozdíljako mezi půl šestou a půl sedmou. Ale máte psa a jste plnohodnotný myslivec. Terieři- to je jiná,velká kapitola. Tam máte obrovské téměř celoroční vyžití při norování v kterýkoliv den či dobu. Na naháňkách taky dobré, doporučuji vozit šití:-)) Ale k té práci,pořát platí , opakování matka moudrosti a cvik dělá mistry, musí mít příležitost pracovat a zkušeného vůdce a potěší.
Konvalina L reaguje 26.3.2012 20:12
Zdravím,píšete ne pro terieraře nebo jezevčíkáře.Tak pro koho teda??
Zdeněk Zapletal reaguje 26.3.2012 18:33
Je to vynikající plemeno, ovšem jak psali kolegové, ne pro začátečníky a terieráře nebo jezevčíkáře, ostrý s nárokem na každodenní péči a zaměstnání, byť ve formě vycházky, ovšem NEDOPORUČENÝ PRO LOV V MALÝCH LEĆÍCH- OBVYKLÉ PRÚSEKY V KUKUŘICI. Honí na velké výměře, ale zodpovědně.
Peter Stopka reaguje 6.3.2012 18:59
Zdravím, my chováme tri slovenské kopovy a ako sa tu spomína, nieje to pes pre mladého poľovníka aj keď ja niesom tiež starý,ale vo vícviku mi pomáha otec ktorý už ich zopár odchoval. Na toto plemeno musí mať človek naozaj čas a trpezlivosť, ale hlavne musí mať s nim vybudovaný vzťah. Čo sa prejaví a časom aj pes pochopí, čo sa od neho očakáva. Ja konkrétne cvičím a pripravujem na skúšky svojho psa. Má dva roky a myslím, že až teraz je pripravený. Neberieme do lesa všetkých naraz pretože by sa chovali ako svorka a hnali by donekonečna. Pri diviakoch sú psy vytrvalé ale toto záleží od vlôh ktoré dostali a ktoré sa u nich zdokonaľujú.Ako príklad poviem, že dvaja psy mali rovnaký výcvik a prístup ale každy je iný v chovani sa v revíri. Najmladší zabehne len za diviakmi, zadrži ich a šteká kým neprídem, ostatnu zver ohlási, tedá zašteká pár krát a vráti sa, zdržiava sa v blízkosti. Starší je atlét behá a šteká na všetko. Najstarší je diviačar ten nezašteká na nič iné a vykryštalizoval sa sám.Vodil sa do lesa pravidelne a od začiatku javil záujem len o diviaky. Každy psík je iný, ale v podstate je to obraz svojho majiteľa.
Zemánek Michal reaguje 6.3.2012 18:06
Tím,že je kopov honič a pracuje bez vlivu svého pána je i hůř ovladatelný.Je svéhlavý,ale výcvik není zas až tak těžký,ale nedoporučoval bych tohle plemeno začínajícímu kynologovi chce to velkou důslednost a trpělivost,ale pokud se pes vyvede je to super pracant!Zrovna včera jsem šel se psy na delší procházku a 5krát dupnul do černé.Po každé to byl samostatný kus.Hnal je pěkně daleko,protože vydatné hlášení s rostoucí vzdáleností strácelo na intezitě.Pak jsem si ho přivolal rohem a do 5min.byl zpátky.Je to radost,když se pes nebojí a udělá co se od něj čeká.Už mám zamluvené další štěně,takže to bude ve dvou zase o něčem jiném.