ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
12 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daniel z Bielej Skaly
Daniel z Bielej Skaly
vloženo: 31.1.2012 20:38
autor: Richard Heger

úlovky (svět)

Raritka z Maďarska
Raritka z Maďarska
vloženo: 21.6.2012 10:28
autor: Vojtěch Bednařík

trofeje

Nebezpečná parta v revíru
Nebezpečná parta v revíru
vloženo: 16.1.2018 09:04
autor: eduard lukáš

zvěř v přírodě

Při lovu
Při lovu
vloženo: 5.3.2017 16:50
autor: Václav Vašíček

zbraně

Milenky mého mysliveckého dědu č.2
Milenky mého mysliveckého dědu č.2
vloženo: 3.4.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast

...
...
vloženo: 10.9.2013 19:16
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

darček pre kamoša..
darček pre kamoša..
vloženo: 3.2.2016 16:29
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 196483 fotek (12 dnes)
  • 6920 videí (0 dnes)
  • 322 odkazů (0 dnes)
  • 5312 inzerátů (0 dnes)
  • 316 diskuzí (0 dnes)
  • 635290 komentářů fotek (51 dnes)
  • 12645 komentářů videí (0 dnes)
  • 2786161 hlasování fotek (124 dnes)
  • 53041 hlasování videí (0 dnes)
  • 33641 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 23 online

Připomínky a názory
Diskuze

Steiner nebo meopta

Petr Raáb vložil 30.9.2020 16:43
Který z nich je lepší,jaký by jste vybrali,meopta r2 1,7-10x42 nebo steiner nighthunter extreme 1,6-8x42
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Pavel Haša ml. reaguje 6.10.2020 18:08
Zdravím...Ten co by jsem vybral já, nemusíte vybrat vy. Každý má jiné kritéria. R2 1,7-10x42 jsem měl dočasně na jedné flintě, kterou jsem pak chtěl prodat. Bohužel pán co jí kupoval trval i na tom puškohledu. Měl jsem jí s osvětleným křížkem (4K). Dobrý puškohled. Takový puškohled se většinou osazuje na nějakou zbraň která je určená na náhaňky nebo šoulačky. Tudíž by měl být lehký. Když porovnám Váš výběr tak pro R2 hovoří nižší váha,větší zvětšení,delší záruka a o 10tis nižší cena. Na ibo.cz je za nějakých 28... Steiner má zase možnost montážní šíny, když někdo nechce kroužky... Já uvažuju na náhradě za R2 a buďto si jí koupím zpátky, a nebo bych zkusil Steiner Ranger 2-8x42...je za nějakých 20...
Aleš Bureček reaguje 6.10.2020 05:21
Také zdravím zdravím všechny diskutující a přispěju svým postřehem. Meoptu jsem osobně nikdy neměl,ale koukal jsem přes ní a nemůžu říct,že by mi na ni něco vadilo. Mám už pár let Steiner Nighthunter 8x56 dalekohled a Nighthunter 2-10x50 na flintě.Co se týká ostrosti obrazu a světelnosti je to opravdu paráda.Ale hlavně mě zaujal servis. Tchán má Steinera už asi 13let a předloni ho zaslal na opravu,když mu praskl plastový prvek v kloubu dalekohledu. Do měsíce se mu vrátil prakticky nový. Nové kryty,vyleštěné skla, náplň dusíku a to vše zdarma.Samozřejmost byla i zapůjčení náhladního dalekohledu. V tom bych zejména v dnešní době viděl také velkou přednost. Přeju dobrý výběr.....
Josef Jasenský reaguje 5.10.2020 15:10
Zdravím všechny. Mě dnes došla Meopta Meopro 8x56 HD. Můžu říct,že je to bomba!!!! Sehnal jsem ji na ibo.cz za 13.400. Takže Lovu Zdar
Milan Jirmann reaguje 4.10.2020 18:05
Já jsem nikdy Steinera neměl. Od roku 1996 mám doma vždy jen Meoptu. Jako první jsem měl 6x42 s klasickým křížem. Ty jsem měl dva, protože mám dvě kulovnice, pak jsem si k padesátinám koupil Artemis 2100 7x50 RD. Je pravda, že u RD byla tečka větší, ale mně to vyhovovalo. Teď mám Meostar R2 2-12x50. Zatím jsem nic nejlepšího v této cenové kategorii neměl. Nikdy jsem se žádným puškohledem od Meopty neměl jediný problém. Nástřel držely bez problémů 270W, 7x65R, 223 Rem. Za mě Meopta už proto, že na ní je přenosná záruka 30 let. Popsal jsem své zkušenosti s jinými puškohledy než popisuje pan Raáb. Záleží však na vkusu a financích. Myslím, že Meopta patří dnes mezi nejlepší výrobce optiky na světě. LOVU ZDAR!!!
Petr Tihelka reaguje 4.10.2020 07:06
Za mou osobu vítězí jednoznačně Steiner, měl jsem tu možnost koukat se přes Meoptu a Steinera v jeden čas a za stejných světelných podmínek. Steiner je mému oku prostě příjemnější a to mám pouze model Steiner Ranger 2-8x42, věřím že u modelu Nighthunter budou optické vlastnosti určitě lepší. Zaznamenal jsem ve svém okolí poměrně dost stížností na kolísající kvalitu puškohledů z Meopty a tak jsem nad ní moc neuvažoval. Se Steinerem jsem nadmíru spokojen, líbí se mi rozdělení osvětlené osnovy na denní a noční intenzity, v případě noční jsou tečky opravdu velmi jemné a při přepnutí na denní škálu je rozdíl poměrně znatelný. Puškohled už se nevyhnul několika ťukancům a drží bez problémů. Přeji šťastnou ruku při výběru.
dakslkopov reaguje 1.10.2020 06:26
Mám značku Stainer RANGER 3-12x56mm a neměnil bych. Za ta léta co aktivně provozuji myslivost jsem puškohledů a pozorovacích dalekohledů vyzkoušel dost.Kdo měl před více jak čtyřiceti lety čtyřku na kulovnici,byl mág.Pak se dávaly jako předsádky konce z pozorováku 7x50.To bylo čumendo.Když jsem si koupil v prvním ročníku za 1400Kč ruský pozorovací dalekohled 7x50,jo to bylo něco.To jsou mašinky fungující dodnes.Jen dnes klesá kvalita.A tak si myslím,že puškohledy jsou dnes kvalitnější jiné značky,než ta naše.I když musím říct,že pozorovací dalekohled Meoptastar 8x56 B1 je slast.Tak za mě Stainer.
František Havran reaguje 30.9.2020 22:33
Osobně za mě, Meopta má líp zpracovanou povrchovou úpravu skla, ale zase dost náladovou mechaniku variáblů. Já mám třeba ikonickou 3-12 x56 R1r RGD (červený a zelený bod) a lítá to bez jakýchkoliv problémů. Pokud je chyba, tak v rukách. A to určitě nejsem člověk, který flintu vozí v peřince a v dešti ji radši nevytahuje. Znám velké množství myslivců, kteří ji používají bez problémů. Ale znám taky několik kluků (a dobrých střelců), kterým se variábl od Meopty prostě rozsypal a lítalo si to kam chtělo. Asi páteční směna před fajrontem a nebo modré pondělí... Řekl bych, že to jsou srovnatelné puškohledy s minimálními rozdíly. Který zvolit neporadím. Já bych puškohled s čočkou 42 nechtěl, už zásadně jenom 56. Rozdíl ve světle je vcelku velký. Ale pokud to někomu vyhovuje, rozumím a nehaním. Někdo holky, někdo vdolky...
Petr Raáb reaguje 30.9.2020 16:44
?