ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Silvestrovský vysoce zlatý muflon
Silvestrovský vysoce zlatý muflon
vloženo: 31.12.2015 17:27
autor:

úlovky (svět)

Osmerák
Osmerák
vloženo: 21.2.2012 05:54
autor: Josef Vršan

trofeje

Pán daněk II.
Pán daněk II.
vloženo: 4.10.2019 22:08
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Černá
Černá
vloženo: 11.11.2019 08:52
autor: Děda z lesa

zbraně

Výroba celého nového kohoutu s hlavou kozorožce, moje práce.
Výroba celého nového kohoutu s hlavou kozorožce, moje práce.
vloženo: 27.9.2019 20:23
autor: Stanislav Satoria

fotopast

Lynx lynx u Kautského
Lynx lynx u Kautského
vloženo: 15.7.2017 21:15
autor: František Bukovský

myslivecké umění

srnčie
srnčie
vloženo: 12.3.2017 19:01
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233465 fotek (0 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8899 inzerátů (0 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749288 komentářů fotek (8 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294798 hlasování fotek (9 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37668 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Diskuze

Švýcarský lovecký nůž WENGER

Aleš Pastorek vložil 11.12.2012 14:52
Dobrý den pánové. Používá někdo z Vás švýcarský lovecký nůž WENGER? Je kvalitní, nebo je to zase nějaký reklamní trik. Podělte se prosím o svoje poznatky.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Žaloudek Josef reaguje 21.6.2020 15:52
Plně souhlasím s příspěvky níže. Victorinox hunter super nůž,měl jsem ten samý co je na obrázku,jen červený,což je výhoda při vyvrhování v trávě.Bouhužel jsem ho někde nechal a koupil si bývalého Wengera v domnění,že bude lepší.Bohužel tak rychle ztrácí ostří,jak tu píše někdo dole,jedno prase a konec.Toť moje poznatky.
Jaroslav Hrabinec reaguje 14.6.2020 16:13
VICTORINOX Hunter (model s pilkou) - nepotkal jsem lepší. Pilka udělá spoustu práce, v životě bych tento výkon od zavíracího nože nečekal. Malý, skladný, kvalitní. Mohu jen doporučit.
Roman Skřejpek reaguje 27.3.2020 19:49
Tak jak jsem psal již v roce 2014,vynikající pilka, dá se nabrousit do stavu že dokáže holit chlupy na ruce, ale bohužel, pár řezů na černé a začne vadnout, samo sebou, že se dá udělat s tímto nožem celé prase ale již to není to pravé ořechové.
Lubomír Černý reaguje 25.3.2020 13:59
Pod to bych se také podepsal..
Jan Brabec reaguje 25.3.2020 13:20
Mám nůž 8 roků a jak píše kolega Dejda , dobrá je pilka .Jinak musím pořád brousit.Dostal jsem ho pod stromeček jako dárek od syna a myslel jsem si že je to nejlepší nůž.Není.
Milan Dejda reaguje 24.3.2020 18:06
Ahoj Wenger mam 15 let a jedina dobra vec je na nem pilka,ano dobre se brousi,ale udelas s nim 1 prase a muzes jit domu protoze s tim neuriznes ani provazek,zlatej Mikov po dedovi,ale vymnena cepele by to asi vyresila
Karel Polacek reaguje 22.3.2020 19:41
Udělal jsem si konečně radost, a koupil jsem kvalitní lovecký nůž. Potřeboval jsem nůž z kvalitní oceli, a vybral jsem Dellinger Hunter Snake, který jsem koupil z dellinger .cz.
M.M reaguje 27.6.2019 05:39
Po výmene čepele z ELMAX ocele je to výborný nožík.
František Mlčoch reaguje 29.4.2017 23:51
Wengera new huntera jsem sháněl dlouho,a díky kamarádovi jsem sehnal asi jeden z posledních na pultech u nás.Další kamarád tvrdil,že v Maďarsku jich ještě viděl docela dost....
Marian reaguje 5.1.2017 10:05
Jan Přikryl skus tu http://www.vysocansky-polovnictvo.sk/index.php?route=product/product&path=48_124&product_id=1188
Jan Přikryl reaguje 4.1.2017 21:27
Letos jsem ztratim sveho wengera coz me nesmirne mrzi.jeste vice ze si jej nemuzu znova koupit jak jsem zjistil.jake mate zkusenosti s victorinox?
Radek Beneš reaguje 30.5.2015 11:19
Vím, že se nějaký čas už nevyrábí, ale třeba jej někdo ještě někde viděl. Kdyby ano, budu rád za každý tip. Díky. http://zbrane.subrt.cz/wenger-snow-50-hunter/
Jiří Dvořák reaguje 2.12.2014 15:44
ten nůž ale vypadá, jako by ho fasovali cestáři, na pokrajování svačiny:)
Bohumír Novák reaguje 2.12.2014 14:29
Victorinox před lety koupil Wengera a po pár letech je přestalo bavit, že dvě továrny vyrábí skoro stejné nože tak značku Wenger zrušili. Takže jestli chceš něco jako Wenger hledej u Victorinoxe, třeba tenhle: http://victorinoxcz.cz/kapesni-noze-111-mm/hunter-xt
Rudolf Petera reaguje 2.12.2014 09:18
Oranžová střenka je jistě praktická, ale na špinavou práci používám X let Wenger s černou střenkou a taky to jde. Holt musíš dát víc bacha kam si s tím nožem šlehnul:).
Jiří Dvořák reaguje 2.12.2014 07:27
ale já nepochybuji o kvalitě českých nožů, naopak,ptal jsem se jen na reflexní střenku která je praktická a všichni si ji pochvalují.
Jan Tesař reaguje 1.12.2014 19:57
Já se domnívám, že není nutné pro běžnou loveckou praxi kupovat nějaký švýcarský nůž. Já se za domácí výrobky nestydím a Mikov je kvalitou nejméně na stejné úrovni.
Daniel Bízek reaguje 1.12.2014 19:08
Ahoj J.D. ja používám victorinox hunter. Stejný jako wenger tři "železa" nůž, párák a pilka.
Jiří Dvořák reaguje 1.12.2014 11:23
Ahoj. na naháňkách vídám nože Wenger s reflexní oranžovou střenkou, všichni si pochvalují jak je to praktické, když jsem se rozhoupal a nůž začal shánět, zjistil jsem že se nevyrábí:( doporučí mi někdo jinou firmu, která vyrábí něco podobného? předem díky
Adam David reaguje 7.11.2014 11:02
Dobrý den. Pro Martina Vojtěcha, který poptává nůž Wenger. Koukněte např. sem (ale zda jej opravdu mají, když se již drahnou dobu nevyrábějí nevím ... ?): http://www.euro-noze.cz/wenger/noze-wenger-nuz-wenger-realtree-blaze-50/
Martin Vojtěch reaguje 8.7.2014 16:47
Zdravím všechny, protože již delší dobu marně sháním lovecký nůž Wenger AP Blaze 50 s oranžovými střenkami ( pilka, čepel, párák ), chtěl bych požádat o pomoc Vás ostatní. Nevíte někdo, kde by se dal ještě sehnat, případně neviděl jste ho někdo v nějaké prodejně? Projel jsem ohromné množství e-shopů a to i na Slovensku, ale zatím bez úspěchu. Pokud by jste někdo věděl, kde se dá ještě zakoupit, dejte mi prosím vědět prostřednictvím soukromé pošty .... Moc díky za každý tip!!! Martin
Roman Skřejpek reaguje 23.3.2014 12:52
A ještě k těm nožům,jeden nůž mám také od pana nožíře Brixiho a to je pak úplně jiná kvalita,sice to není damascenská ocel,ale je to nůž kovaný a tady se pozná opravdová kvalita.S tímto nožem není problém divočáka vyvrhnout,stáhnout a ještě z větší části zpracovat.Samo sebou vždy nůž sem tam přetáhnu na porcelánové ocílce o které se dá říci že to je jen tak zvaná leštička.
Roman Skřejpek reaguje 23.3.2014 12:43
Tak zase ten Wenger,není zase až tak velká sláva.Tento nůž používám již 8.roků a tenkrát jako novinku.Nůž jde sice dobře nabrousit,ale po pár řezech na černé zvěři poměrně rychle ztrácí svoji ostrost a pokud mohu porovnat s Mikovem,tak ten Mikov je na tom o mnoho lépe než toliko opěvovaný Wenger a pokud ho porovnávám z vícero nožů které mám ve svém vlastnictví,tak třeba se nemůže vůbec postavit vedle třeba Moraknív.Co je u nožů Wenger hodně chválitebné tak je to pilka,ta opravdu řeže.Na černé zvěři se ukáže,jak na tom ten či onen nůž je.
David Voborník reaguje 7.2.2014 12:14
Děkuji za názory, nakonec jsem se rozhodl pro ekonomičtější variantu v plastu, bude to přeci jen nůž hlavně na práci. Časem si určitě udělám radost a zainvestuji do nějaké hezkého pěkného pevného nože. Teď jsou ovšem na řadě flinty :-)
Drahoš Hikl reaguje 6.2.2014 21:32
Davide omlouvám se za to malé d:-)
Drahoš Hikl reaguje 6.2.2014 21:30
lovec007: z www.lesazahrada.cz ale špatná komunikace. Po dotazu na ty kosmetické vady odpověď po týdnu žádná. Asi nemají rádi dotazy:-)davide nejlepší by bylo kdyby jsi kudlu koupil nebo omrknul v kamenáči,aby jsi věděl do čeho jdeš:-)Já to tak udělal.Záruky se neboj, myslím že nebude třeba.Ale rozhodnutí je na tobě.Nečistoty jsem vymetl štětcem,žádná katastrofa.A pokud se smíříš s tím,že jej těžko otevřeš jednou rukou nemusíš se až tak obávat.Ona ta střenka z parohu je masivnější,takže si myslím, že by menší ruka stejně na tenhle způsob otevírání nestačila.Je to ale na tobě:-)Paroh noži moc sluší, takže nůž musí být praktický, ale může být i hezký:-)
Aleš Pastorek reaguje 6.2.2014 11:53
Když jsem zakládal před více než rokem tuto diskuzi na téma WENGER, také jsem se rozhodoval mezi klasikou přímo od výrobce a parohovou střenkou. Parohový nůž nebyl na skladě a byl o 1.000,-Kč dražší. Nakonec jsem koupil ten s černou plastovou střenkou a nelituji. Dnes bych si vzal také s plastovou střenkou, ale v oranžové barvě. Už jsem ten černý několikrát v noci v listí hledal a už jsem nad ním i dokonce jednou udělal "kříž". Druhý den za světla jsem ho našel. Ta oranžová střenka je sice pro myslivce, jako pěst na oko, ale je dobře vidět. U nože hledám hlavně funkčnost a praktičnost. WENGER ji splňuje dokonale.
David Voborník reaguje 6.2.2014 11:33
Zdravím přátelé. Jsem tu nováčkem, ostatně jako v myslivosti a lovu, a našel jsem tento výborný web ve spojistosti s touto diskuzí. Byl jsem rozhodnutý si koupit Wengera se střenkou v parohu, ale jak jsem se tu dočetl tak mu ta neoriginální úprava ubírá na kvalitě a záruce. Jsem teď v rozpacích jestli nezvolit levnější variantu se střenku z plastu.
lovec007 reaguje 5.2.2014 23:22
drahoš to že máš na wengeri kvapnuté lepidlo a nečistoty, vôbec nie je chybou výrobcu, ale neschopnosťou českého "úpravcu". wenger nevyrába nože ranger s rúčkami z paroha, vyrába iba plastové rúčky v čiernej, zelenej, oranžovej farbe. firmy kúpia originály wengera, vymenia plastové rúčky za rúčky z paroha a následne takého upravené nože predávajú ďalej. daj link odkiaľ máš wengera. na výstave v BA ich pred niekoľkými rokmi predávala jedna firma tuším zo Senice, a vôbec to nevyzeralo zle.
Drahoš Hikl reaguje 5.2.2014 19:47
Zakoupil jsem si k 7letému Victorinoxu Wengera Ranger80 v parohu v dobré víře, že je to podle údajů na e-schopech komlet švýcar.A ono to tak není.Wengera na střenku v parohu upravuje česká firma, někde na webu uváděli, že ve spolupráci s firmou Zubíček.To jsem zjistil až dodatečně.V prostoru pro čepel atd. nějaké nečistoty po asi dobrušování parohu přímo na noži a též zkáplé jakési lepidlo.Střenka je lepená.Švýcarská preciznost úpravě nějak chybí a navíc asi způsobuje problém, že čepel jde z tuha otevřít jednou rukou, ale to mě až tak nevadí, mám i ruku druhou:-)Větší tuhosti jsem si všimnul i v jednom kameném obchodě, takže menší problém se netýká jen tohohle kousku.Jinak Wenger uvádí záruku pět let a asi kvůli úpravě na e-schopech uvádí klasickou 2letou.Kudla ale je jinak moc je fešná a vím že držím nůž:-), takže reklamovat ji nebudu.To je můj postřeh z týhle úpravy
Honza reaguje 23.12.2013 23:29
V předešlém příspěvku jsem nebyl přihlášen.
Martin Zadák reaguje 22.12.2013 18:27
Také mám Wenger Blaze 50 hunter a jsem sním náramně spokojen .
Bohumír Novák reaguje 7.10.2013 14:44
Tradiční zavírák českých myslivců je jedině Mikov Fixír. Je to tradice! S těmahle oranžovejma hnusama se jděte bodnout (hlavně to neberte doslova:))
Lubomír Becha ml. reaguje 7.10.2013 08:55
Minulý týden jsem si taky koupil nůž Victorinox Hunter XT velmi se mi libí jeho rozměry a jeho zpracování. Už se těším na práci s ním.
Honza reaguje 13.8.2013 21:55
Já jsem jako lovecký zavírák vybral nůž Victorinox Hunter XT a sem velice spokojen !
Boleslav Taska reaguje 6.6.2013 18:33
Zdravím přátelé,nemáte někdo zkušenosti s výrobou střenky z parohu na tento nůž? PS: mám newranger z černou plastovou střenkou a rád bych se pokusil vyrobit si z střenky z parohu, jde to vůbec podomácku? Budu vděčný za tipy, rady, zkušenosti. Dík
Václav Knížek reaguje 12.1.2013 11:36
Pane Zemánek, děkuji Vám za radu, kterou jste mi poskytl ohledně opravy nože. Vše je vyřízeno k mé spokojenosti díky Vám a firmě na kterou jste mě odkázal. Tedy nejen Vám, ale i jim bych chtěl velice poděkovat. Krásný den a lesu a lovu.
Jíří Sedláček reaguje 10.1.2013 18:48
Dnes jsem měl v ruce Wenger s parohovou rukojetí a můžu říct,že je to opravdu pěkný nůž.Podle lidí,kteří ho používají výborně drží ostří a jsou s ním spokojeni.Já si ho určitě pořídím,cena je sice 2 400 kč,ale při slušným zacházení vydrží léta.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 10.1.2013 17:20
...jinak já jsem dostal Wenger k padesátinám od sdružení a drží ostří nádherně, a na rozdíl od Victorinoxu je tam dlouhý páráček.
Karel Chalupník, MVDr. reaguje 10.1.2013 17:18
:-) ...ona by to nerozdejchala ani veterinární správa...skutečně v bourárnách mají sterilizátory na nože, pokud na ně nemají, tak rychlovarné konvice se žlábky ve víku na zasunutí čepelí. Opradvu je možné při 100 stupních ocel vyhřát???
jura z reaguje 10.1.2013 14:12
Nebojte se mýt nůž v myčce... jen nesmí o nic ťukat. Teplá voda ani prášek neuškodí (plastové střenky), na pohyblivé spoje stačí po mytí kápnout trochu Balistolu. Fakt vpoho, vyzkoušený leta...
Vladimír Kůrka reaguje 10.1.2013 10:10
Wenger jsem si koupil před dvěma měsíci a naprostá spokojenost.Mám ten oranžový, už jsem nůž párkrát hledal.Co tady píšou kolegové ohledně kvality ostří můžu potvrdit, 4 prasata a stačí obtáhnout ocílkou.Ještě k mytí horkou vodou- v řeznických provozech používají speciální boxy, do kterých se dávají nože a čistí se pomocí páry. V dnešní době by asi SZPI otírání nožů mastným hadrem nerozdejchala.
Jan Novák reaguje 10.1.2013 02:43
Švýcarské nože, ať wenger, či victorinox se asi budou řadit mezi ty kvalitnější a jejich nákupem chybu neuděláte. Ale i v této cenové relaci se dají koupit nože kvalitnější. A teď k tomu umývání nože v teplé vodě, no to je opravdu nějaká kachna, kdyby mělo dojít k vyhřátí oceli, čili jejímu popuštění, tak v takové vodě by jsi ruku neudržel :) Teploty při kterých se popouští oceli jsou vyšší než bod varu ...
Ondřej Procházka reaguje 9.1.2013 20:05
Aleš Pastorek: Ok, tak to nedělám blbě:). Jinak děkuju za tip-Wengra...ehm...umývám po použití v horké vodě. Nebo horké, jak teče z kohoutku, no. To jsem nevěděl, že se to nemá dělat. Ale nebude pak ten nůž smrdět, když se neumyje pořádně? Nějaké zbytky barvy, kůže atd. ve střence.
Milan Stýblo reaguje 9.1.2013 19:25
Nevíte někdo, kde koupit náhradní střenky na Victorinox Hunter? Mně za dobu používání už popraskaly.
Aleš Pastorek reaguje 9.1.2013 08:30
Pro Ondru Procházku: -zatím jsem s WENGEREM vyvrhnul, stáhnul a vykostil 2ks srnčí zvěře, 3ks černé zvěře, z toho jeden lončák. To, jak nůž drží ostří je obdivuhodné. Nůž jsem ještě nebrousil, protože to zatím není potřeba. Přetažený ocílkou byl již několikrát i v průběhu vykošťování. To ale nepovažuji za přímé broušení, ale za takovou jakousi rutinní záležitost, která okamžitě zlepší řezné vlastnosti nože. Ocílkou se automaticky přetahují i daleko dražší řeznické nože v průběhu práce. Nejhorší co s nožem můžete udělat, je umývat ho v horké vodě. Údajně se tím ocel vyhřeje a ztratí schopnost držet ostří. Proto si žádný řezník svoje kvalitní nože neumývá v horké vodě, ale pouze je utře vlhkou hadrou od mastnoty. Aleš Pastorek.
Jaroslav Zemanek reaguje 8.1.2013 19:34
Mám wenger i victorinox new soldier a mikov. Nože používám každý den jak v práci tak v lese a nejlepší je victorinox. Pan Knížek najedte na www.kupwenger.cz a tam vám s opravou poradí a nebo na www.knife.cz a tam je spousta nadšenců co mají spoustu náhradních dílu a jistě rádi pomůžou. Když tak mne kontaktujde do soukrome pošty s pozdravem Zemánek
Václav Knížek reaguje 8.1.2013 18:04
Dobrý den, opravdu nůž je to velice kvalitní, pokud se s ním zachází jak se má. Vlastním ho zhruba 10 let a velice často s ním pracuji. V poslední době jsem ulomil část střenky. Sháním tedy opravu a to je asi horší. Poradí někdo. Díky a lovu
Kamil Horák, ml. reaguje 8.1.2013 16:36
Dneska mi došel WENGER Blaze 50 HUNTER, je to ten orange co tu přidávala Eliška fotku a jsem z něho upřímně nadšenej. Používal jsem Victorinox a od Mikova klasiku, ale tenhle vypadá hodně slušně. Doufám, že ho brzo otestuju v terénu. Lovu lesu!
Pavel Oršulík reaguje 8.1.2013 15:13
Používám ho a obtáhnu ho keramickou tyčinkou po každé práci. Je pravda, že už jsem vyvrhoval najednou 4 ks a ještě odděloval hlavu daňka bez obtažení a ostří si pořád držel. Ale ze zvyku po každé práci ho trošku přibrousím.
Ondřej Procházka reaguje 8.1.2013 13:46
Aleš Pastorek: Vám drží ostří po vyvržení, stáhnutí a vykoštění NĚKOLIKA kusů černé a srnčí zvěře?? Bez obtáhnutí ocílkou? Tomu se mi skoro ani nechce věřit a to Wenger mám. Asi to dělám blbě. Obtahuju před každou prací, max ob kus a to tohu zase tolik nevyvrhnu.
Aleš Pastorek reaguje 8.1.2013 13:21
Zatím s ním mám vyvrženo, stáhnuto a vykoštěno několik kusů černé a srnčí zvěře a musím smeknout před kvalitou oceli. Stále obdivuhodně drží ostří. Oproti původnímu MIKOVU, který jsem používal je to nebe a dudy.
Martin Znk reaguje 8.1.2013 11:59
Zrovna přemýšlím nad koupí tohoto nože....
Radek Przybyla reaguje 3.1.2013 13:37
Měl jsem Wictorinox Hunter v červené verzi několik let. Červená barva napomohla při jeho hledání, když jsem ho ztratil při rybaření na rozlehlém skotském jezeře. Ležel 3 dny v hloubce cca 2m mezi řasami a i přes to se z loďky našel. Bohužel jsem jej ztratil znova, ale někde ve městě... Teď mám už 2 roky Wenger Ranger 57 (http://www.wenger.ch/ranger-57-1-077-057-000)a jsem s ním maximálně spokojený. Čepel krásně drží ostří, a dá se otevřít jednou rukou. Párák je skvělý a pilka také. Ostatní želízka jsou samozřejmostí pro všechny nože. Dokonale padne do chlapské ruky (menší dlaně mohou mít problém). Toť asi vše o mém Wengeru :)
Josef Novák reaguje 2.1.2013 09:17
Švýcaráky jsou super, někdy si je vylepšuji vzhledově, odloupnu plastové střenky a udělám nové např. z nějakého exotického dřeva a pak to vypadá super nejen po stránce kvality nože, ale i vzhledově a originálně:)
Petra Mastná reaguje 1.1.2013 23:31
Používám ho cca 10 let a je super...
Michal Pelant reaguje 1.1.2013 19:20
Zdravim,i ja mam nuz wenger new ranger 79 a ranger 106.A jsou to opravdu kvalitni noze,a ze zkusenosti doporucuji noze s ockem na otevirani ostri,ocenite v zime,v desti,pri mastnych rukach.
Frantisek Ružička reaguje 23.12.2012 16:50
Wenger 80 hunter používám víc jak pět let a jsem s ním maximálně spokojen.
Erika Doležalová reaguje 23.12.2012 09:21
Victorinox máme taky, byl to můj první nůž, než jsem ho vyměnila právě za Wenger. Victorinox Hunter není určitě špatný, ale mě u něj vadila kratší čepel a hlavně! maličký páráček - když je potřeba otevřít "vykrmeného" lončáka, tak tou krátkou čudlou to nejde tak pěkně a rychle jako u Wengeru. I pilka se mi zdá u Wengera lepší než u Victorinoxu. Každopádně oba nože jsou dobré, ale Vict. bych spíš používala na menší kusy/zvěř (srnčí).
rex reaguje 22.12.2012 16:06
Zdravím Vás kolegové,osobně používám nůž Victorinox hunter asi 12 roků.Vyvrženo mnoho kusů spárkaté zvěře,ostří minimálně broušeno a stále jsem spokojen,mohu jen doporučit.
Roman Herold reaguje 22.12.2012 15:17
Já mám tady tento Wenger newranger 80 už přes rok ale použil jsem ho zatím jenom jednou a to proto že jsem ztratil během týdne dva mikovy.Ale už jsem je zase našel tak Wenger pude zase do skříně protože ně je ho líto tahat abych ho neztratil.Vyvrhoval jsem sním prase a šlo to pěkně takže dobrá volba.
Aleš Pastorek reaguje 21.12.2012 21:38
Dobrý večer. Velice děkuji za Vaše kladné reakce na můj dotaz. Již před 14-ti dny jsem si koupil pod stromeček WENGER NEW RANGER 56. Bohužel jsem nemohl už déle čekat na odpovědi. Jak jsem to pročítal, vidím, že jsem koupil velice dobrý a kvalitní nůž. dodnes jsem používal pouze MIKOV a upřímně říkám, že nic moc. Přeji Vám všem na tomto fóru krásné a požehnané vánoční svátky a v Novém roce pevné zdraví, štěstí a pohody. Budeme ji všichní potřebovat........ Aleš Pastorek.
Jan Kahoun reaguje 21.12.2012 21:29
I já jsem s tímto nožem spokojený. perfektně drží ostří.
Václav Jelenek reaguje 21.12.2012 20:41
Mám victorinox hunter (dokonce 2x) a jsem spokojen. Mám také Wenger, neznám model, ale je to jen nůž, žádná pilka,páráček nic. Ale je to dobrý nůž, jsem s ním také spokojen
Jan Matějka reaguje 21.12.2012 20:28
Já osobně používám nůž Victorinox Hunter a sem velice spokojen !
Erika Doležalová reaguje 21.12.2012 20:26
Wenger Blaze 50 hunter
Erika Doležalová reaguje 21.12.2012 20:25
Mám Wenger Ranger 80 hunter (čepel, párák, pilka) a naprostá spokojenost. Teď se mi líbí ty Blaze verze - oranžové, sice to nevypadá úplně "myslivecky", ale zas je to super např. při nočním lovu, kdy se občas po vyvržení kusu nůž hledá někde v listí :-)
Laďa Novotný reaguje 21.12.2012 20:22
souhlasím se všemi příspěvky je opravdu velmi dobrý.
Tomáš Volf reaguje 21.12.2012 19:44
Mám ho cca 8 let, už vyvrhnul cca 200 ks spárkaté a zhruba třetinu i rozboural a pořád je v pohodě. I když jsem ho polil 30% peroxidem, tak se mu nic nestalo.
Ondřej Procházka reaguje 21.12.2012 19:14
Používám Wenger čepel a pilka a za ty prachy je ok.
xxxx reaguje 21.12.2012 17:53
Používám ho 5 let, mám klasiku- čepel, páráček a pilku. Naprostá spokojenost, ostří drží, dokonce už jednou skončil v myčce - bez úhony(kdo viděl film"Stůj, nebo maminka vystřelí" ví, o čem mluvím......:-)jv
Zdenek Š v o m a reaguje 21.12.2012 17:43
Používám ho už šest let a myslím,že v poměru cena/kvalita si vede hodně dobře.