ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
13 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Letošní Rarita detail
Letošní Rarita detail
vloženo: 28.6.2019 23:09
autor: Martin Kopic

úlovky (svět)

už je v Alpách zase klid
už je v Alpách zase klid
vloženo: 18.9.2020 09:04
autor: Antonin Mikulec

trofeje

Starý pán
Starý pán
vloženo: 24.7.2015 13:22
autor: Alois Kneifel

zvěř v přírodě

Selátka
Selátka
vloženo: 22.3.2019 08:24
autor: Děda z lesa

zbraně

Nové zapažbení lankasterové jednušky Nowotný,moje práce.
Nové zapažbení lankasterové jednušky Nowotný,moje práce.
vloženo: 27.9.2019 20:25
autor: Stanislav Satoria

fotopast

Modelka :)
Modelka :)
vloženo: 9.2.2014 10:59
autor: Vojtěch Bednařík

myslivecké umění

vloženo: 16.8.2015 15:03
autor: Jiří Lengyel,starší
Statistika
  • 202250 fotek (18 dnes)
  • 6999 videí (0 dnes)
  • 326 odkazů (0 dnes)
  • 5611 inzerátů (2 dnes)
  • 311 diskuzí (0 dnes)
  • 657062 komentářů fotek (77 dnes)
  • 12450 komentářů videí (0 dnes)
  • 2885307 hlasování fotek (276 dnes)
  • 53484 hlasování videí (1 dnes)
  • 34285 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 26 online

Připomínky a názory
Diskuze

Termovize Night Perl Scops 35 ELITE

Jaroslav Fanta vložil 1.1.2021 11:15
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na osobní zkušenosti s termovizí od firmy Night Perl typ Scops 35 ELITE. Jaké jsou její klady a zápory a osobité zkušenosti s tím to zařízení? Děkuji za jakýkoliv příspěvěk.
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
kunst libor reaguje 24.2.2021 22:02
Nevím kolik toho pan Juras nakoukal termovizí do mlhy ale ta moje do mlhy kouká,je fakt že mám objektiv 38mm,samozřejmě to nebude jako za idealních podmínek pohled na kilkometry vždyť mlha jsou jen miniatutní kapičky vody a poskládané za sebou pohledem na větší vzdálenost tvoří prakticky pevnou překážku a za tu nevidí ani termovize,pak se ten obraz v mlze jeví jako jednolitá plocha na které ale zvéř je vidět i na 100-200metrů i při silné mlze,to co popisuje o nějakám tlaku moc nechápu,termovize přece pracuje na principu zobrazování rozdílných teplot,je fakt ze když je pošmourno a dlouho zatažená obloha krajina se během dne nenahřeje a teploty všeho se prakticky vyrovnají pak je obraz málo kontrastní ale zvěř která je teplotou vždy o trochu jinde než okolí je vidět vždy. Jinak před hodinou jsem přišel z čekané asi ve 21 hodin,tady je mlha,neříkám že hustý mlíko ale triedrem co nosím v batohu jsem videl asi na 50-60 metrů,to samé digitálem na kulovnici,termovizí jsem koukal na srnčí na pul kilometru,kdybych ji sebou neměl byl bych už v 19hodin doma. L.K.
Juras reaguje 20.2.2021 21:01
Zdravím,no ono záleží co od přístroje čekáš a jký jsou finanční možnosti.Utratit 100tisíc za termovku umí každej blbec pokud na to má,doporučujipujčit si od kamaráddu termo a posoudit v honitbě,ty kecy že jim nevadí mlha atd,není pravda ,stačí změna tlaku a uvidíš upný hov.i s tou drahou.Je fakt že mám mrdku s čočkou 13mm,ale na lov uplně stačí zvěř a podotýkám od zajíce výš takže srnčí prase atd.vidím na 600m to stačí potom jen záleží co je na flintě všechno se navábit nedá a nepujde to na dostřel kam chci.Zodpovědný myslivec nebude střílet po tmě v noci dál jak 100-150m a tam už dosáhne digitál,pokud se ovšem bavíme o opravdovém lovu a ne o bud to vyjde a nebo ne.Přeji dobrý výběr termovizního pozorováku,přístroj nekupujeme na jednu čekanou je to investice na mnoho let,je třeba si to v klidu rozmyslet co chci a co od toho očekávám Dobrý výběr přeji
Vaclav Rejchrt reaguje 14.2.2021 11:02
Ještě jsem zapoměl napsat že jsem o ní taky přemýšlel, ale pak jsem se rozhodl pro Axiona a to kvůli tomu že se nedají měnit ty baterie a pak to že je oproti Axionu o více než dvacet tisíc dražší. A zas na tolik mě ten Night Perl neuchvátil abych za něj dával tolik peněz toť můj názor.
Vaclav Rejchrt reaguje 14.2.2021 10:53
Dobrý den, měl jsem možnost tento vámi udávaný přístroj porovnávat s mojí termovizí Pulsar Axion key 30S, jelikož ji vlastní kamarád a párkrát jsme byli společně na čekané. Řekl bych že mezi její nevýhody patří že se nedají měnit baterie a pokud využíváte často funkce jako Wifi a nahrávání a máte ji často zapnutou tak nabití vydrží jednu čekanou a další nevýhoda asi ještě to že je o proti Axionu malinko větší a těžší. Na druhou stranu jelikož její zvětšení začíná od třech nebo ještě míň teď uplně nevím. No zkrátka mě začíná na 4,5 a ten Night Perl má míň a je to tedy hodně znát má lepší obraz a dá se sním zvěř pozorovat na malinlo větší vzdálenost i když už nepoznáte co to přesně je. Ale jak píše kolega je to o zvyku. Mě příjde že ten Axion když to dáme na přibližně stejné zvětšení tak líp vykresluje siluety a lépe se rozpoznává zvěř. Samozdřejmě taky záleží na venkovních podmínkách to je podle mě poměrně důležitý faktor pro termovizi. Také ten Night Perl míň často kalibruje oproti Axionu.
Jiří Fof reaguje 13.2.2021 17:49
Vlastním tento přístroj zhruba rok a jsem maximálně spokojený. Výdrž asi 4hodiny v zimě až až. Obraz je slušný i na velkou vzdálenost. Musíte se naučit poznávat silulety zvěře . Nevýhoda je malá krytka přední čočky . Moc tam nedrží. V zimě se trochu potí ,ale to je asi normální a nemám zkušenost s jiným nočním viděním na delší dobu.