ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
14 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Životný kanec
Životný kanec
vloženo: 9.11.2017 20:48
autor: Miroslav Kandráč

úlovky (svět)

Dnes ráno " LOVU ZDAR "
Dnes ráno " LOVU ZDAR "
vloženo: 26.4.2019 06:11
autor: Michal / admin /

trofeje

Jedna společná :)
Jedna společná :)
vloženo: 10.5.2014 08:37
autor: Lubomír Becha ml.

zvěř v přírodě

Sele
Sele
vloženo: 1.6.2016 08:30
autor: Děda z lesa

zbraně

Moje babky z Ferlachu
Moje babky z Ferlachu
vloženo: 13.1.2017 14:42
autor: jan koštoval

fotopast

ja som ani nazaľahol....
ja som ani nazaľahol....
vloženo: 5.2.2020 12:29
autor: pali1

myslivecké umění

obraz.. akryl (30x40cm)
obraz.. akryl (30x40cm)
vloženo: 9.4.2019 16:42
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 219092 fotek (0 dnes)
  • 7287 videí (0 dnes)
  • 328 odkazů (0 dnes)
  • 6857 inzerátů (0 dnes)
  • 296 diskuzí (0 dnes)
  • 720096 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12536 komentářů videí (0 dnes)
  • 3139519 hlasování fotek (5 dnes)
  • 54134 hlasování videí (1 dnes)
  • 35610 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Diskuze

Výběr kulobroku

Lukáš kvapil vložil 19.3.2022 22:16
Lovu zdar, jsem začínající myslivec
Zajímal by mě názor vás zkušenějších
Jaká zbraň je nejlepší do honitby, kde bych lovil převážně srny,zajíce a černou zvěř? existuje nějaká univerzální zbraň s jakou razi?
Také by mě zajímalo jestli máte zvlášť kulovnici a brokovnici? Podle mě je nejlepší kulobrok jelikož nikdy nevíte na co např při soulacce narazíte,ale zajímal by mě váš názor
Předem děkuji
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jan Mikyska reaguje 31.3.2022 19:20
Tou ranou pod nohy jsem to mínil tak, že kdo umí střílet, nemá problém lovit lišku kulí nakrátko i na dálku. Ale brokem se musí taky mířit a na lišku radím střílet jen naširoko! Opakovací kulovnice bude zpravidla přesná zbraň. Ale kdo je v revíru denně, myslivost s kulobrokem si užije. A ta jedna rána taky stačí. Já tu opakovačku mám ve stlkříni jako zálohu a taky, že ji věnuju synovi, jak vyroste. Už pár let s opakovačkou lovím jen výjmečně a používám na lov troják a jednorannou kulovnici. Lovu!
Ron Gordon reaguje 31.3.2022 19:05
Lukáši, zkusil by odpověď na Tvůj dotaz, jak jsi jej položil. Dle mého názoru v honitbě kde budeš lovit převážně srnčí, černou ze spárkaté a samozřejmě i zvěř myslivosti škodící -lišku, kunu, psíka a jiné Ti dávám za pravdu, že nejlepší bude kulobrok. Na zajíce stejně půjdeš s brokovnici a jen jednoduše vyměníš hlavně. Je dobré pamatovat na shodu brokových ráži, aby ti pak nedopatřením nevklouzl 16 náboj do 12 hlavně. Jako universální ráže by se dala považovat ráže 7, která se také nejvíce používala v kulobrocích ZH a ČZ. Jak píšeš, při šoulačce nikdy nevíš s čím se setkáš a lišku v běhu snadněji ulovíš brokem než kuli a když potkáš holuba či straku, tak asi kuli je lovit nebudeš. Najdou se i takoví, kteří Ti poradí: Když budeš čekat na srnce a přijde ti liška, ulovíš ji kulí ránou pod nohy a mířenou ránou na 200 kroků. Píšeš, že jsi začínající myslivec, takže myslím, že ten kulobrok ti bude naprosto dostačovat a než začneš běhat po naháňkach či nátlačkach tak si pořídíš i tu sólo kulovnici. Já když jsem před 50 léty začínal, tak více letěly kulobroky a tak jsem si pořídil ČZ UH 7x65/12, mám jej dodnes a nemohu si stěžovat. Když dodám, že stále používám původní puškohled Zeis 6x, tak tomu mnozí ani nebudou věřit. Toliko od starého dědka myslivce, který úlovky počítá na stovky, nikoli tisíce. Určitě znáš pořekadlo -každá liška svou oháňku chválí. Jen malé doplnění, je pravdou, že dříve měla liští kůže hodnotu a tak se liška lovila nejvíce v zimě a brokem, aby nebyla znehodnocena. Nejeden myslivec si právě z výtěžku za ulovené lišky hradil provoz myslivosti.
Ivo Zahradník reaguje 31.3.2022 10:27
Zdar, já začínal se soupravou ZH. Dodnes jí mám, ale už jen jako záložní. Na čekanou chodím se sólo kulovnicí po dědovi a na šoulacku a naháňky jsem si pořídil troják. Za 16let co se věnuju myslivosti mi vždy jedna kulová rána stačila. Takže za mě kulobroková souprava je dobrá volba. A co se týče ráže to je na dlouhé povídání. Brok určitě 12 (cena+dostupnost) kulová záleží na tom v jakých podmínkách a na jakou vzdálenost, ale stejně než ráže je důležitější umístění zásahu.
Jan Slavětínský reaguje 31.3.2022 09:23
Stejně si pořídíš dvě kulové zbraně. Na jedné budeš mít NV a druhou na tahání a klidně s obyčejnou optikou, abys to pořád nepřehazoval. Tak to dnes má dost chlapů co znám. Já třeba s kulobrokem rád chodím a tu brokovou ránu poměrně často využiju. Mám obojí, jak opakovačku, tak kulobroky. Jak říkají chlapi, u jedné flinty stejně nezůstaneš.Lovu.
Jan Mikyska reaguje 30.3.2022 21:03
Nelze než souhlasit. Když budeš čekat na srnce a přijde ti liška, ulovíš ji kulí ránou pod nohy a mířenou ránou na 200 kroků. Na naháňce s opakovačkou taky neuděláš ostudu. Časem pak budeš kupovat další flinty, ale ta opakovačka ti zůstane. Věř mi. Můžeš si pořídit pěkný kulobrok nebo troják pro radost. Jsou jich plné komise, jsou to lehké, krásně zpracované zbraně, avšak mají většinou původní montáže, což není moc všestranné. Do začátku to chce universál na vše.
Juras reaguje 30.3.2022 20:36
Zdravím Lukáši,nemohu moc radit dělám myslivost pouze 37let,ale přesto bych se držel jedné věci pokud budeš lovit drobnou a to bych ti skoro záviděl -zajíc bažant kup si pěknou dvouhlavnovou brokovnici kdysi před lety jsem to prožíval byly to krásný lovy,na ostatní pořid kulovnici kolem 308W,myslím že neuděláš chybu,kulobrok využiješ tak na 2 věci,jako honec v tlaku na nahánce na prasata a pak jednou za několik let když ti přijde liška pod kazatelnu na pár kroku,hlavně si nekupuj nic co se ti nelíbí za zajímavou cenu budeš časem litovat,chce to trpělivost,rozvahu flinta se nekupuje na pár tejdnu pak se zbytečně prodává hluboko pod cenou.Doporučuji pokud začínáš oslovit kolegy pokud to jsou opravdu myslivci kamarádi na recenze prodejcu bych moc nedal At se ti daří a LOVU ZDAR
Jan Mikyska reaguje 30.3.2022 16:04
Lukáši, před 15 lety jsem byl v podobné situaci. Vyber si flintu, která se ti líbí a sedí ti. Já od začátku chtěl kulobrok Brno Super a k tomu brokové hlavně. Nakonec jsem sehnal kulobrok ZH304 a k tomu brokové hlavně. Pak jsem se ho zbavil a koupil sólo brokovnici Brno Super 12/70 a k tomu opakovací kulovnici. Pak jsem si ještě pořídil troják, ale ten je jen na vycházky. Doporučil bych ti opakovací kulovnici v ráži 7x57, 7x64, 308 nebo 8x57, klidně starší Zbrojovku. Pro dnešní myslivost je to universální zbraň. Časem si stejně pořídíš ijiné zbraně, trěba kulobrok v menší ráži na škodnou a srnčí. Lovu zdar!
Jiří Cikryt reaguje 29.3.2022 21:54
Zdravím, já se ke kulobroku dostal zase úplně opačně. Začínal jsem s brokovou kozlicí bajkal a kulovnicí ZKK, pak k tomu ještě přibyla malorážka. Po kulobroku jsem pokukoval, ale opravdu mi nepadlo ani do oka a ani do ruky ZH. Pak kolega objevil na netu inzerát na Blasser. Díky kulové ráži 5,6x50 R Mag a stáří byl za rozumné peníze. Broky v 16, stejné s mojí kozlicí. Dnes je to moje nejnošenější zbraň. Je lehká, krátká, bezpečná - temenní napínání. Pro naši honitbu, kde hlavní zvěří je srnčí, ideální zbraň. Používám ji i při dosledech a naháňkách. Mám s ní uloveno dost srnčí,lišek i zvířat škodících myslivosti. Navíc pár holubů. To by s kulovnicí nešlo. Dnes nevím, jak jsem bez ní mohl být.
Pavel Haša ml. reaguje 29.3.2022 19:44
Zdar. Já bych se řídil asi hlavním kritériem, a to je rozpočet. Nevím jak Vy, ale já když začínal, tak jako student SŠ, jsem si moc vyskakovat nemohl. Proto pro mne byla jasná volba kulobrok UB po právě zesnulém hospodáři, který mi vdova nabídla ze známosti za hubičku... Takže pokud jste na tom podobně, bude pro Vás asi kulobrok tuzemské produkce jasná volba. Nebo dokonce celá souprava, jak Vám tady radí. Jestli ZH, nebo UB nechám na Vás, určitě ve Vašem spolku je obojí a je třeba si to osahat. Časem se stejně "nějak vyvinete" a budete vědět co vlastně chcete. Jestli je kulobrok zbytečný, a radši kulovnici... Já už teď taky vidím věci trochu jinak, než na začátku. Chtěl jsem kulovnici, protože jí měl táta a to ještě po dědovi. Ale dostal jsem se ke kulobroku a nedám na tu zbraň dopustit, byť těch brokových ran rapidně ubylo. Akorát jsem vyměnil UB za Blaser BBF 95. Kdybych jej náhodou někdy prodal, pořídím místo něj troják. U mne doma má kombinovaná zbraň své místo jisté. Ale co člověk to jiný názor, to ukáže až čas.
Martin Vodička reaguje 27.3.2022 22:24
Zde mate soupravu za paradni cenu: http://www.myslivost-lovectvi.cz/inzerce/bazar-zbrani:4/54170/
Martin Medek reaguje 26.3.2022 19:23
Pokud u Vás lovíte i zajíce tak nezbude nic jiné než brokovnice + druhá zbraň. Já také začínal s kulobrokem a tuto zbraň mám do dnes a nedám na ní dopustit a na šoulačky (byť je kulobrok docela těžký) chodím často s ním... Za mě padla volba na CZUB 7x65R/12 a stále spokojenost
Jan Slavětínský reaguje 25.3.2022 10:59
Zdar kolego. Zavolej tam, sedni do auta a udělej si o víkendu výlet. Zde máš kulobrok, který budeš mít do smrti.... http://bazar.hunting-shop.cz/detailni_foto.php?id_inzeratu=560312&id_obrazku=0
Milan Jirmann reaguje 25.3.2022 10:02
Také jsem začínal s kulobrokem. Ale to bylo v době, kdy mohl ještě řadový myslivec tlumit zvířata škodící myslivosti a kulovnice nebyly. Dnes mám několik kulovnic a brokovnici po otci. Na hony na drobnou to stejně chce brokovnici. Jsou zastánci každé varianty, ale já bych v našich podmínkách kulobrok nevyužil. Jestli můžu radit a chcete kulobrok, tak si pořiďte celou soupravu (jedna pažba a k tomu kulobrokové a brokové hlavně). Kulobrokovou hlaveň s kulovou ráží 7mm a více. Jestli patronu s rantlem nebo s drážkou, to už je na každém. Možností je dnes hodně. LOVU ZDAR!!!