ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Medzi dvomi rivalmi
Medzi dvomi rivalmi
vloženo: 23.9.2018 10:55
autor: Igor Vašek

úlovky (svět)

Karpatské jelene z maďarsko-ukrajinskej hranice
Karpatské jelene z maďarsko-ukrajinskej hranice
vloženo: 18.9.2015 07:34
autor: NH

trofeje

Rarita k pětačtyřicatinám
Rarita k pětačtyřicatinám
vloženo: 1.10.2016 12:47
autor: Stanislav Schaffer

zvěř v přírodě

Na naháňce,netrefil...
Na naháňce,netrefil...
vloženo: 31.1.2013 12:39
autor: Pavel Morávek

zbraně

Komplet
Komplet
vloženo: 22.2.2014 11:28
autor: Děda z lesa

fotopast

...
...
vloženo: 3.9.2012 14:58
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

v tráve...
v tráve...
vloženo: 1.7.2016 13:10
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 233481 fotek (17 dnes)
  • 7962 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8902 inzerátů (6 dnes)
  • 284 diskuzí (0 dnes)
  • 749317 komentářů fotek (40 dnes)
  • 12934 komentářů videí (0 dnes)
  • 3294985 hlasování fotek (206 dnes)
  • 56457 hlasování videí (0 dnes)
  • 37669 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Diskuze

výběr loveckého psa na dohledávku černé zvěře

Honza Kasal vložil 28.12.2020 13:05
Dobrý den , mohl by mi prosím někdo poradit s výběrem středně velkého psa na dohledávku černé zvěře ? Zatím se mi nejvíc zamlouvá štýrský brakýř ale velice rád si nechám poradit
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Pavel Procházka reaguje 8.3.2023 20:15
Plemeno středně velkého psa na dohledávku černé zvěře neznám, ale na dosled lze s úspěchem použít i MMO.
Michal Conkar reaguje 9.9.2021 19:54
Pán Strejc, plne s Vami súhlasím.
Josef Strejc reaguje 6.9.2021 15:14
Zdravím pane Černý,Honza se ptá na radu jakého psa na dohledávku černé zvěře,tak tady nemyslivčete a dejte mu taky nějakou radu Lovu-Pepa
Jaroslav Černý reaguje 5.9.2021 11:40
Zdravím prosím užívejte mysliveckou mluvu spárkatá dosled drobná dohledávka, za padesát let co myslivčím jsem nezaznamenal takové nešvary v naší myslivecké mluvě. Nic ve zlém ale naše Česká myslivost si to jistě zaslouží.
Josef Strejc reaguje 3.9.2021 09:07
Zdravím Honzo,pokut chceš psa na dohledávku a naháňky,tak je lepší menší plemeno.Hodně záleží na jeho genech a výcviku.Když mě pes o půlnoci v lánu kukuřice nehlásí zhaslí kus,tak je něco špatně. Přeji šťastný výběr a Lovu zdar
Ing. Paur reaguje 2.3.2021 21:41
Mám třetího labradora. Nemůžu si stěžovat. Na dosled výborní. Jistě není to barvář. Vynikající na vodu, velmi dobří na drobnou. Dobře se cvičí. Nic jiného bych nechtěl.
Pavel Hudec reaguje 23.2.2021 18:57
Kolego Kasale, já si budu chválit/svůj psí ocas/.Mám doma již 3-tiho Štýrského brakýře. Zakladatelka mého chovu je již v loveckém nebi. Teď mám fenu a psa. Na jejich práci si nemůžu stěžovat. Všichni vyhráli BZH, velmi hlasití jak u černé tak dančí. Jsou žádáni na naháňky. Štěňata již ale neplánuji. Myslím si že pokud uvažujete, chybu neuděláte. Jsou velmi chápající, učenliví a oddaní svému pánovi. Jinak se můžete podívat na mé stránky.Přeji šťasnou ruku při rozhodování.
Michal Conkar reaguje 23.2.2021 11:55
Neviem páni o čom vlastne stále dookola diskutujete. Spochybnil tu niekto kvality drsnosrstého jazvečíka, keď ho tak vehementne chválite? Ale mohli ste si všimnúť, že pán Kasal má záujem o stredne veľkého psa.
Milan Jirmann reaguje 23.2.2021 10:00
Já sám mám drsnosrstého jezevčíka, ale nedoporučoval jsem žádné plemeno, aby se neříkalo, že "liška chválí svůj ocas." Je to už 3. jezevčík v rodině a musím říci, že na barvě byli všichni opravdu skvělí pracanti. Pravdou je, že když napadne více sněhu, tak mají s pohybem problémy. Umí i zastavit větší kus a srnčí normálně strhává a drží na zemi do mého příchodu. Ti psi to mají v krvi a chuť do práce jim opravdu nechybí. Další problém jsou nory. Jakmile ji viděl, tak do ní vlezl. Pár bezesných nocí jsem prožil, ale vždycky to dobře dopadlo a vylezl sám. Ten poslední byl na černou hodně opatrný, protože jako mladý dostal vylágoš, ale na řemenu pracoval spolehlivě a ke zhaslému kusu postupoval pomalu a v klidu. Bude mu 14 let, tak už ho do lesa, mimo procházek neberu a nechám ho v klidu na zahradě a doma dožít. Když nestačil na práci, tak jsem zavolal známému s barvářem, ale to bylo za tu dobu co dělal, tak 5x. LOVU ZDAR!!!
Michal Conkar reaguje 23.2.2021 08:37
Prepáčte pán Holoubek, to som nevedel, že na Pelhřimovsku sneh nikdy nebol, nieje teraz a ani nikdy nebude.
Miroslav Holoubek reaguje 22.2.2021 20:46
Pan Kasal je z teplého Pelhřimovska a né z Vysokých Tater...
Michal Conkar reaguje 22.2.2021 19:31
O kvalitách drsnosrstých jazvečíkov pri dohľadávkach nepochybujem. Pre úplnosť je však potrebné dodať, že: Na dosled při ideálních podmínkáchch, je opravdu ideální jezevčík. Sneh +30cm ale pre prácu jazvečíka ideálny nie je.
Miroslav Holoubek reaguje 21.2.2021 20:53
Na dosled je opravdu ideální jezevčík a jak píše Sojka, tak drsnosrtý. Jezevčíci jsou hlasití na stopě a chodí dobře po barvě, neštvou fanaticky zvěř poněvadž jsou pomalejší,tudíž zvěř se jich tolik nebojí. Další už je na tobě, jak si ho od štěněte budeš cvičit.
dakslkopov reaguje 21.2.2021 19:07
Voči ľuďom nievěm,ale voči ostatním psom su agresívne naozaj.Z praxe.
Michal Conkar reaguje 21.2.2021 17:42
Pri daksloch som mal zrejme šťastie, pretože nikdy sa mi neušlo šteňa, ktoré som chcel, takže som si vyberal medzi poslednými. To preto, že som preferoval farbu čiernu s pálením(ako kopov), ktorá nikdy nebola príliš rozšírená. Ale každý mi odvádzal veľmi dobrú prácu v pohone aj na stope. O štajerskom duričovi som niekedy uvažoval tiež, ale mám poznatky, že niektoré jedince tohoto plemena dokážu byť vo vyššom veku niekedy veľmi agresívne voči ľuďom a nie je to prejav zriedkavý.
Milan Kučera reaguje 21.2.2021 14:15
Myslel jsem rasu, ne štěně. Je dobré, když někdo uvažuje o určitém plemeni, popovídat si s chovatelem a podívat se na dospělé jedince, proto píšu že je nejlepší když má chovatel psa i holku, udělá si člověk představu o jejich velikosti, přítulnosti nebo jak šaškují doma a tam si může budoucí majitel posoudit zdali-li ještě popřemýšlí nebo mu na první pohled ukradli to srdce. Pokud nespěchá může navštívit víc chovatelů nebo kouknout na výstavě což je bohužel v této době nemožné.
Sojka reaguje 21.2.2021 14:14
Pokud jde jen o dosledy černé zvěře, tak bych se vykašlal na středně velká plemena a pořídil bych si jezevčíka drsňáka.
dakslkopov reaguje 21.2.2021 10:21
Milane,každé štěně ti při pohledu ukradne srdce.Jen vybrat plemeno které mi sedne není jednoduché.Pokud zvolí špatně plemeno a chovatele,bude s tím bojovat nejméně čtrnáct let.Ne každý chovatel je slušný a ten,kdo dává inzerát,od toho bych nechtěl,pokud bych ho neznal.Kdo má supr psíky,ten je má zadané a ještě nemá nakryto.i na dva roky dopředu. Zrovna štýrský brakýř je honič.Individualista,temperamentní a pokud ho budeš krotit ve vlohách,bude to škoda.U ABJ je to tak,že pokud je špičkový honič,dosledy nejsou na sto procent.Pokud dělá špičkově dosledy,je nedůsledný honič.Otázka je,kolik dosledů Jenda potřebuje.Jezevčík je hlasitý šampion v dosledu.Jen to je pinďa a letošní nadílka by mu trochu vadila při stavění.Jde jeho život.
Milan Kučera reaguje 21.2.2021 09:30
Pan Honza Kasal, když chcete si vybrat plemeno, tak je dobré domluvit se s chovatelem, navštívit ho a podívat se na plemeno na živo. Nejlepší je, když uvidíte u chovatele psa i fenu.Když budete mít pochybnosti tak to zvažujte a když Vám na první pohled ukradne srdce, tak je to ten pravý. Přeji šťastnou volbu.
Milan Jirmann reaguje 21.2.2021 09:19
Zdenda Zvára - Proč? Protože po složení i těchto zkoušek (LZ, BZ) je pes upotřebitelný pro dosled spárkaté zvěře a každý nemá honiče. U ZVVZ získá pes upotřebitelnost k dosledům spárkaté? Já myslím, že ne, takže zkoušky k ničemu. LOVU ZDAR!!!
Milan Kučera reaguje 20.2.2021 14:15
Svatá pravda, ztotožňuji se s názorem pana Milana Jirmanna. Chovám 17 let karelské medvědí psy, které jsem si výhradně pořídil na dosledy černé zvěře. Nikdy jsem je nebral na naháňky a nenechal je honit živou zvěř. Už od mala jsem je bral k veškeré ulovené zvěři. Tím jim nechávám rozvíjet přirozené vlohy, a kdybych chtěl skládat zkoušku např. ZVVZ, tak bych musel hodně jejich vrozené vlohy potlačovat.
Honza Kasal reaguje 20.2.2021 06:59
Děkuji za rady , dodělám plot a boudu a začnu shánět štěně
Zdenda Zvára reaguje 19.2.2021 21:08
Milan Jirmann. Proč budu chodit se psem, kterého chci na dosled na lesní zkoušky? Udělám s ním Barvářské honičů, kde nemusí nikde slídit a minimálně poslední 4 roky se stopa šlape až ke kusu. A pes se vypouští 30 kroků od něho a má tam tu stopu, po které má dojít sám. Samozřejmě, by bylo lepší když by na konci leželo čerstvé prase co tam dojde samo, ale to asi moc udělat nejde. Ještě u ohařů bych pochopil, že si někdo bude stěžovat na nesmyslnost některých disciplín, ale zrovna u středně velkých psů na dosled, kde logicky předpokládám největší výběr z honičů, tam není nic tak extrémního a co by vyloženě nedávalo smysl. Jasné, jsou to uměle připravené podmínky, ale jinak to prostě nejde. Ale rozhodně nemusím v psovi nic potlačovat, ničit, dusit. Udělám s ním zkoušky v roce, roce a půl, v té době to stejně většina psů bere pořád jako hru.
Jiří reaguje 19.2.2021 20:33
Souhlas s p. Jirmannem, musí se ten pes v prvé řadě líbit tobě. Ono když si koupíš psa jakéhokoliv, tak se ti začne líbit, ale jestli se ti něco líbí už teď, tak si to pořiď a pak máš "vyhráno". Stejně je pak důležité, jak si toho psa vychováš a jaký prostor mu dopřeješ, podle toho ti pak bude sloužit. Já jsem třeba taky kdysi volil střední velikost psa. Dnes bych chtěl klidně i velkého a spíš na hlídání baráku ... Ale kdo to má živit (třeba vlkodava), když vím, že bych mu nevařil a byl bych odkázaný na granule -) Takže stejně pak asi skončím u fouska nebo zase erdela
Milan Jirmann reaguje 19.2.2021 20:32
K dosledu černé zvěře se požívají i psi s jiným zkouškami než uvádíte. Tak třeba uměle založená stopa na barvářských nebo lesních zkouškách. Toho psa to naučíte, ale s poraněnou zvěří to nemá nic společného. Pes tam má vepřovou krev a stopu toho člověka, který ji zakládá. Další slídění v dosahu brokového výstřelu, což se zkouší v lese, který je prohoněný od jiných psů z korony. To je také blbost. Když už jste zmínil BZH, tak třeba tam musí nebo musel pes najít mrtvého divočáka v lese, kterého tam někdo donesl, položil a nevede k němu žádná stopa. Prostě to je můj názor, že z inteligentních psů musíme udělat na chvíli blbce, aby obstáli u některých zkoušek a potom je učit v praxi. Nejzářnější příklad jsou norovačky. Ale musí to tak bohužel být, aby naši psi získali loveckou upotřebitelnost. Ale to je jiné téma. LOVU ZDAR!!!
Zdenda Zvára reaguje 19.2.2021 19:49
Milan Jirmann Co vrozeného u psa musím odnaučit, abych s ním složil zkoušky? Zvlášť u zkoušek jako je BZH a nebo třeba ZVVZ? Co je tam za disciplínu, která se nehodí do běžného života a soužití se psem?
Milan Jirmann reaguje 19.2.2021 14:16
Já si myslím, že se Vám pes musí v první řadě líbit. Jestli máte svého favorita, tak do toho běžte. Když to bude pejsek z pracovního spojení, tak o to lépe. Bohužel dnes při přípravě na zkoušky musíte psa odnaučit, to co má vrozené, protože tak jsou dnes postavené řády a když složí zkoušky, tak už jenom, aby měl dostatek možností pracovat a bude dobrý a Vy z něho budete mít radost. Stejně se většina dosledů dělá na řemenu. Při výcviku si nechte poradit od zkušeného vůdce, který Vám rád předá zkušenosti. LOVU ZDAR!!!
Martin Medek reaguje 19.2.2021 13:34
Důležité je, aby se Vám pes a povaha psa líbila a byla podobná té Vaší. Dále se rozhodnout zda chcete velkého nebo malého psa. Já si čekanou bez sezení vedle svoji "foxlice" nedovedu představit a velkého si tedy nikdy nepořídím. Pak je důležité trochu toho štěstí na vrozené vlohy. A v neposlední řadě Vámi vložená energie a čas do psa. Poté Vám dobrou práci na dosledu odvede cokoliv od minijezevčíka po přerostlého ohaře.
Michal Conkar reaguje 19.2.2021 08:41
Nehľadajte prosím vo hviezdach, hľadajte na zemi. Dobre vycvičený a správne vedený "dakslkopov" bez problémov zvládne aj náročnú dohľadávku.
Pavel Štěrba reaguje 18.2.2021 19:54
Na dohledávku černé jsem jí nezkoušel, ale třeba by to zvládnul ten štajerák:-)
Pavel Štěrba reaguje 18.2.2021 19:53
Ruskoevropskou lajku jsem měl, vynikající barvář i honič, ostrá a chytrá fena, možná přímo vychytralá, na naháňkách se zvěř snažila spíš stavět, než jí hnát, dosledy dělala na vychladlé stopě, u živé zvěře vytrvale hlásila, pokud se jí kus nepodařil rovnou strhnout, prostě lovec. ALE: když nebylo co, tak třeba honila veverku na stromě, nebo hrabala myši, nebo taky ve vsi rozebírala králíkárny. Neúspěšně jsem se u ní tyhle neduhy snažil odstranit. Dostal jsem jí už téměř dvouletou od pána co končil ze zdravotních důvodů a ten mi k ní dal radu: "Nepárej se s ní, jinak tě nebude brát vážně." Měl pravdu, poslušnost jsem si musel vynutit a po dobrém to nešlo. Tím nechci tohle plemeno nijak vychvalovat, ani zatracovat, měl jsem jen jednu a navíc až jako dospělou, mít jí od štěněte, vychoval jsem si jí jinak. Rozhodně je to plemeno co potřebuje zavěřenou honitbu a důsledného vůdce (velmi důsledného). To když bude, tak vám lajka bude dělat radost, když ne, bude dělat spoustu problémů. A ty zadávené slepice stojí hodně peněz:-)
Miroslav Holoubek reaguje 18.2.2021 16:07
Pane Havlíček,píšete že Ruskoevropská lajka má vynikající nos, přirozenou inteligenci a vlohy na práci???? Ty vlastnosti má totiž i dost jiných plemen! Mě ten váš příspěvek ale připadá spíš jako Sporadický výskyt, kde uvádíte pouze dobrého jedince, se kterým jste se někde setkal a který takto špičkově pracuje a tomu klidně věřím.Já byl zase svědkem na myslivecké akci v okolí Hronova,kdy ráno jeden myslivec vypustil 2 lajky do leče a půl dne je neviděl a byl v tom i nějaký Kopov. Prohonili navíc i celou sousední honitbu. Poslušnost vůbec žádná, pouze neustálé fanatické štvaní VEŠKERÉ.., zvěře ve smečce. Někteří lidé co vodí tyto psy,tomu říkají vynikající práce. Já nevěřím tomu,když bude v určité části revíru zalehlý postřelený a nebo již zhaslý kus černé zvěře a bude v těch místech zalehlá ještě i jiná tlupa zdravé černé, že se zhaslý,nebo postřelený kus najde.Buď náhodou, a nebo velmi často provede úspěšný dosled jen právě takový zkušený "jedinec"., o kterém tady píšete a né že každá Lajka.
Milan Kučera reaguje 18.2.2021 15:05
Co se týká chovu REL v ČR začal též příbuzenskou plemenitbou a milovníci plemene si pochvalovali jejich vynikajících, pracovních vlastností. Kdo nerozumí, tak v mnoha případech je příbuzenská plemenitba úmyslná právě pro vynikající pracovní a ještě exteriérové vlastnosti. Experti přes chov psů doporučují hlavně příbuzenské spojení 2-3 hlavně na otce a 3-3 na pracovní matku. Pokud se někdo domnívá, že vynikající potomek je pouze po cizích jedincích tak je na velkém omylu.
dakslkopov reaguje 18.2.2021 13:32
Pane Havlíčku. Při vší úctě,inteligenci a vlohy se musí ostatní psi učit. Psům se věnuji více jak 40 let. Určitě nemám patent na moudrost,člověk se uči cely život. A to co jste napsal,je největší blábol,který jsem kdy četl.Nezlobte se,ale tahle vaše informace je uplně zcestná. Plemeno které uvádíte je samozřejmě dobré,viděl jsem pěknou práci v leči,dokonce jeden zástupce vyhrál zcela oprávněně klubové ZH. Ale napsat,že ostatní plemena se jeho vlastnosti musí učit,znači pouze to,že zatím o psech a kynologii nevíte skoro nic. Pouze opakujete blbě keci neznalců,že ostatní plemena jsou zkurvená.
Lukáš Havlíček reaguje 18.2.2021 10:31
Měl jsem možnost být přítomen vícero dosledům psů různých plemen... A je výborné, že mě berete za slovo a překrucujete to co jsem napsal, nicméně jen to potvrzuje to co jsem psal - kdo neviděl, nepochopí.
dakslkopov reaguje 18.2.2021 09:58
Ano,to má pan Havlíček pravdu.Ostatní plemena,která jsou ( zkurvený) plemenitbou 500 metrů běžného dosledu dělají tak za dvě až tři hodiny.Supr info!
Lukáš Havlíček reaguje 18.2.2021 09:39
Ruskoevropská lajka - má vynikající nos, přirozenou inteligenci a vlohy na práci. To co se musí jiná plemena učit, mají lajky v sobě - nejsou zkurvený příbuzenskou plemenitbou. Barvu vypracují extrémně rychle a na konci postřelený kus bez problému zastaví. Kdo neviděl, nepochopí. Běžný dosled černé kolem 500 metrů je hotový do deseti minut.
marian malinský reaguje 17.2.2021 20:12
Dobrý den, mám křepelačku, umí dosled i dohledávku,hlavně po dobrých rodičích a spoustu trpělivosti
dakslkopov reaguje 17.2.2021 11:09
Tak určitě bych šel také do dosledu.A co se týče psa? Každý si chválí toho svého.To co doporučuje Lesupán je bráno asi jako sranda.Pokud jste psa nikdy neměl,určitě vypusťte barváře.Krásnou práci udělá i Křepelák.Je třeba mrknou na zkoušky a hlavně vědět jaký pes se mi líbí. Pak se odrazit.
HAV SOJ JEŽ reaguje 17.2.2021 06:53
Já bych zvolil psa pro dosled....
Pavel Oršulík reaguje 16.2.2021 19:44
Kopov, jagteriér, foxteriér nebo borďík. Lepší je malý pružný pes. Větší pes není tak mrštný a u postřeleného divočáka to má nevýhodu.
lesupán reaguje 16.2.2021 12:55
Hannoverský, bavorský barvář, basset, velký hrubosrstý veneesky baset, malý modrý gaskoňský basset, tatranský durič, kopov, jugoslávský trikolorní honič, švýcarští honiči, černohorský honič, polský honič, hamiltonův honič, bígl,... Stačí? :)