ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
15 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Rychlé TRIO.
Rychlé TRIO.
vloženo: 6.12.2017 09:36
autor: Daniel Donaťák

úlovky (svět)

Ještě Kanada
Ještě Kanada
vloženo: 18.5.2014 08:38
autor: Děda z lesa

trofeje

moje tvorba
moje tvorba
vloženo: 9.4.2013 12:53
autor: Miloslav Šlapanský

zvěř v přírodě

u kořisti 3
u kořisti 3
vloženo: 30.3.2013 11:06
autor: Marek Drha

zbraně

Rytina na jednušce vlastní výroby, moje práce
Rytina na jednušce vlastní výroby, moje práce
vloženo: 11.2.2020 18:30
autor: Stanislav Satoria

fotopast

srneček
srneček
vloženo: 8.6.2013 08:15
autor: micinka

myslivecké umění

sv.Hubert***
sv.Hubert***
vloženo: 12.10.2014 19:23
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 232886 fotek (6 dnes)
  • 7937 videí (0 dnes)
  • 332 odkazů (0 dnes)
  • 8869 inzerátů (2 dnes)
  • 285 diskuzí (0 dnes)
  • 748202 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12929 komentářů videí (0 dnes)
  • 3289142 hlasování fotek (45 dnes)
  • 56415 hlasování videí (0 dnes)
  • 37586 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Diskuze

Vydra versus pes

Radek Moravec vložil 21.1.2013 23:26
Letos jsem se zůčastnil honu na bažanty, na kterém ohař zadávil v rákosí vydru a vzorově ji aportoval. Vydra samozřejmě na výřadu chyběla, ale poradí někdo jak správě postupovat v tomto případě. Když se to stane se srnčím, tak je na výřadu vždy. Je vůdce psa zodpovědný za smrt zvláště chráněného živočicha?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Josef Voborník reaguje 17.7.2014 15:28
Martine, nedávno jsem měl zajímavou debatu s místním porybným. A ten mi tvrdil, že vydra a volavka mají lví podíl na tom, že u nás na Líčné už prakticky nežije ledňáček, protože je tam tak málo rybího plůdku, že by svá mláďata neuživil. A rybářský tlak je tady minimální, chlapa s prutem kolem řeky vidím opravdu párkrát do roka. Jaký máš na to názor Ty ?
Pavel Štěrba reaguje 13.5.2013 20:23
Dle posledních zpráv, je někde v Sudetech na lovu "černé zvěře". Chystám se tam taky. Tolik se tam přemnožila a je tak drzá, že už leze i na internet.
Martin Myslín reaguje 18.4.2013 21:23
Zdravím Pavle, Třemi roky jsem myslel obléhání Kartága, či přesněji závěr třetí Punské války na africkém kontinentu. Tady se to nemá kde projevit, ale jsem fanoušek historie (hlavní záběr předkřesťanské dějiny dnešního českého území s vášní pro slovany). Takže tou řečí jste mne neuveřitelně potěšil a nadchl. Tím posledním vzdorem z vlastních řad jsem myslel heroický boj římských dezertérů proti vlastním, kteří bojovali ještě dlouho poté co kartágo padlo a skončil i odpor posledních obránců v pevnosti. Obnovením myslím založením římského kartága, které to nakonec dotáhlo až na třetí/čtvrté nejdůležitější město říše. K přírodě: Já přiznám, že o počátcích moc nevím. O vydře na své kmenové řece jsem slyšel poprvé coby malý kluk a ačkoliv nevím kdy byla založeno HD, jsem přesvědčen, že to bylo dlouho před tím. S tou zprávou přišel děda (celoživotní rybář, zakládající člen atd. atd.) a dostal jsem přednášku, že vydra do revíru patří, že si kořist nevyžere, jiné vydry vyhání a zachraňovat ryby můžu spíš vlastním chováním a působením na kolegy - přesněji to bylo, že víc ryb sežere pár nejmenovaných lidí:). Máloco z výchovy se na mé osobě později odrazilo:), ale toto ano. Vydry jsem si pak začal všímat až později. K těm škodám, vydra v řece neškodí, je to vrchoový predátor a svůj revír si hlídá. Samozřejmě tomu kdo vidí škody v každé sežrané rybě, kterou by mohl chytit sám to nikdy nevysvětlím, ale to není Váš případ. Osobně tomu řikám zlaté rybí časy tzn. každý rybář zahájí dlouhý monolog, jak za jeho časů bylo ryb, že pomalu samy skákaly na břeh a dnes ...významné mávnutí rukou směrem k řece. Dnes se výborně k tomuto prosluvu hodí vydra na kterou se všechno svede, nikdo už neřeší kolik je rybářů, kolik je mezi námi hovad až oči bolí a také, že tu máme skutečnou pohromu po život v českých řekách a tou je kormorán. Něco jiného jsou škody v rybochovných zařízeních - proto říkám, že tam bych vydry lovil. Prostým snižováním jejich počtu na řekách se těm škodám nijak nezabrání, odnesou to i ty vydry, které nikdy od řeky nevystrčily nos. To by se musely opět vyhubit téměř všechny. Dle mého v tomto případě (kormorán naprosto jiný názor) je dobré proplácení škody za přísných podmínek (jinak to nejde, za chvíli by pak při české nátuře stát platil dokola i těm co mají deset let prázdný rybník) a obohatit by t šlo lovem tam kde je vydří přítomnost nežádoucí. Což je tam kde mají ryby majitele. Brekot kolegů co (a musím to napsat drsně) závidí i nos mezi očima a rybu neumí chytit mne nechává celkem chladným. Nejsou se narozdíl od myslivců zvyklí dělit a vše co plave je jen a jen jejich. Takže o křehkou symbiózu tam co vydra patří se postará ona sama - u vrcholových predátorů se na to dá spolehnout (pouze u nich) a tam kde jsou třecí ploch s člověkem by se mělo platit a lovit (na výjímku, dle zákona - to už je detail). HD mne v tomto případě naprosto nezajímá toto byl můj názor dávno před tím než jsem o nich slyšel poprvé. Martin.
Martin Myslín reaguje 17.4.2013 21:57
Drahý Cato, rozhodnout se předem, bez ohledu na okolnosti, využít jakoukoliv záminku, ignorovat posly, odevzdání zbraní, prosby o milost, klást si nesplnitelné podmínky znamená bohužel jen válku. Tři roky a nakonec poslední vzdor z vlastních řad. Výsledkem bylo nakonec obnovení. Takže Cato starší, má to cenu?
Martin Myslín reaguje 3.4.2013 22:06
Souhlasím Josefe, jako vždy rozumné a logické.
Josef Voborník reaguje 1.4.2013 17:32
Lidi, nebuďte ve při ! S těmi škodami způsobenými vydrou v rybochovných zařízeních - já netvrdím, že nejsou a že v některých případech jsou dost vysoké, to je fakt - ale stát, který by tyto škody měl ze zákona hradit, by se podle mě měl především starat o to, aby nebyly zbytečně velké. Já vím, jednodušší je prostě ty škody zaplatit /a to zaplacení vázat na spoustu podmínek, které musí žadatel splnit, než vymyslet něco, co by těm škodám účinně bránilo. Např. povinné oplocení, pro vydru nepřekonatelné, aspoň u menších vodních ploch. A stát by to mohl i částečně dotovat. Věřím tomu, že by to v konečném součtu přišlo levněji.A jenom tam, kde by to opravdu nebylo možné zabezpečit, povolit na žádost uživatele rybochovného zařízení regulační lov, podobně, jako se povoluje lov zvěře na nehonebních pozemcích. Ovšem v první řadě by musel majitel prokázat, jaká učinil opatření, aby škody omezil nebo jim zabránil.
Martin Myslín reaguje 1.4.2013 11:26
Střelba je vždy jednoduší než papírování a dost lidí má problém s dokládáním svého vlastnictví. Bohužel ne každý má administrativní schopnost a ne každý má ve věcech pořádek či nemá možnost jej mít. Tím se nechci nikoho dotknout jen konstatuji. Metodiku jsem tu přepsal, je možné, že Vás napadne lehčí a snadnější způsob výpočtu tak, aby to někteří lidé nemuseli vzdávat. Jenom bych upozornil, že je třeba zvážit riziko, že se rázem po celé ČR začnou chovat koi kapři od 10 000,- kč výše. Jinak paní Jeziková, sice jste to opět napsala tak, že se z toho vykroutíte hned v příštím příspěvku, ale toto je přesně ta pozice kde vás jistí lidé touží mít. Drobná pytlačina, porušování zákona a radost z těchto drobných věcí na internetu. Vydře to neublíží, ale Vašim kolegům ano. Protože toto je přesně to co se vytáhne vždy kdy bude potřeba vzít na psa hůl.
Martin Myslín reaguje 31.3.2013 23:58
21:39 já.
Patrik Dvořák reaguje 31.3.2013 22:16
No nevím kdo to podemnou napsal,ale jste borec.No nevím, četl jsem to a nejsem z toho chytrej, myslim si, že prostě tam kde ji nechtějí, má dát okres povolení k odlovu a tam kde , jim nevadí at je , je totiž dneska všude a někde ani neví, že ji tam mají.Prostě v dnešní době nehrozí její vystřílení, kůže nemá žádnou cenu a nikdo pro dobrej pocit na ni čekat nebude, leda jen , když bude škodit.
Děda z lesa reaguje 31.3.2013 17:17
Za čas si vydra zvykne i na rockenroll, stejně jako kuna na půdě. Pak je třeba zase změnit taktiku, třeba solární lampičky nebo světelný spínač.
Ellhenický Petr reaguje 31.3.2013 16:59
Martine Myslíne, už jsi někdy viděl rybník totálně vychytaný od vydry?Když nebyly ryby, začaly likvidovat domácí kachny i husy.Uplatnění škody. Už jsi to někdy zkoušel nebo jsi se bavil s někým, kdo o to žádal? To, že ryby i drůbež zlikvidovala vydra nebylo pochyb.Jednalo se o soukromý rybník,tak žádná lidská vydra to neudělala,rybník byl hlídaný z oken baráků. Nyní se rozšířilo, že se nechá hrát u rybníka tranzistorové rádio,které má vydru vypudit. Když vydrží rádio na svém místě, tak má platnost.
Martin Myslín reaguje 31.3.2013 12:59
Paní Jeziková, už mi prosím vysvětlete jak lze regulovat vydru tak, aby nevznikaly škody na rybochovných zařízeních - myslíte, že kdyby ste jich postřílela např. 70% tak by škody přestaly?? Odškodnění státem je běžný a v dosti zemích aplikovaný způsob jak lze v takové věci postupovat. Pokud byste je chtěla lovit, škody by platili myslivci, takže si dovolím pochybovat, že by tuto možnost profesionální rybáři ocenili. Takže, regulovat všude a tím pádem přestat platit, když jde o frašku? Tak tomu mám rozumět? Pár MS na huntě a za pár let vydra opět v knize ohrožených druhů. Můj postoj je lovit vydru na udělené vyjímky tam kde škodí - tzn. zaroveň poskytovat náhradu škody, fraška nefraška. Vydra není kormorán, nikdy jich dvě stovky najednou do vody nenaskáče a jako druh tak nemůže ve volných vodách způsobit zánik jiných druhů. Přes stesky kolegů co odchází od vody bez ryby (jistě vina vydry) není k její regulaci důvod. Co je regulace na únosnou míru?
Mgr. Ondřej Bělka reaguje 30.3.2013 22:25
Podívejte se na fotku od Petra Pořádka ml. jak dopadl jeho (myslím "štajerák") pes, který se střetl s vydrou.. (souboj tuším dokonce dvou psů proti vydře) v přirozeném prostředí vydry- ve vodě.. Docela "drsně zrichtovaný pesan", na jednu stranu je mi toho psa líto, ale vždy "fandím" zvěři, ať už je to jezevec nebo cokoliv jiného. Agresorem bývá obvykle pes "v rukou myslivce" a tak mu patří to co dostane, bohužel.. přesto napadená zvěř psem, většinou poté "zhasne" psem či puškou.. Jinak myslivci, ti rozhodně nepytlačí- dám obě ruce do ohně, že ani jeden..;o))). Tak samo dám obě ruce i za ty ostatní ;o) O.B.
Martin Myslín reaguje 30.3.2013 10:01
Jak byste ho také Vy mohl znát Pavle:).
Martin Myslín reaguje 30.3.2013 08:55
Lehká pomoc? Jako pytlačit?
Martin Myslín reaguje 29.3.2013 11:30
Paní Jeziková, hluboce se omlouvám a je mi vcelku trapně. Nikdy by mne ve snu nenapadlo, že budu mít problém se slovenštinou - ale nerozumím slovu "Nazdávate sa"?? V rybochovýnch zařízení stejně jako jinde musíte požádat o vyjímku. Vydra tam může žít trvale, ale jak správně předpokládáte tak se vrací zpět - záleží na teritoriu a aktuálních podmínkách lokality. Nicméně nevidím problém lovit legálně predátora jen tam kde hospodářsky škodí. Nejsem sice myslivec, ale dovolím si předpokládat, že pokud jsem schopen potkat na chovném rybníku vydru já neměl by s tím mít lovec rovněž problém a dokáže jí střelit tam aniiž by jí ak musel pronásledovat po řece. Ostatně pokud chcete lovit jen proto, abyste předcházela těmto škodám - tak nevím o kolik byste musela snížit stavy v širokém okolí, aby se těmto zařízením vydry vyhýbaly? Tzn. nechápu smysl otázky v čem by bylo lepší lovit je všude, když je jejich působení nežádoucí jen někde. Respektivu proč střílet vydru žijící kdesi na řece, kilometry od možných hospodářských škod. "Prevence"? Když jich bude málo tak se chovným rybníkům vyhnou? To byste je musela vymydlit téměř všechny. Logičtější se mi zdá možnost bránit se lovem tam kde je její přítomnost nežádoucí.
Martin Myslín reaguje 28.3.2013 11:19
Zdravím Josefe, je-li to tak v pořádku budu tedy tykat. Myslím, že myslivost je na tom ještě lépe než rybářina ve stylu chyť a pusť. Přesně jak píšeš, zvěř vidíš a odpustíš si ránu, ještě navíc můžeš i fotit - zatímco já sice můžu rybu pustit, ale ať dělám co dělám tak za hubu jí tahat musím. Zatímco v tvém případě ta zvěř žádný stres ani nemusí podstupovat. Nicméně jasné, děláme to pro zábavu. A tvou argumentaci beru a to naprosto. Vydra není ohrožená a její stavy by lov snesly - když se tu bude tvrdit regulovat regulovat stavím se pak na zadní, protože ve volných revírech to potřeba není a ani nebude. Ale když píšeš lovit pro lovecký zážitek dá se to pochopit i akceptovat a takto motivovaný lov by žádnou škodu neudělal. Ostatně píšu, že vydru bych lovil v rybochovných zařízeních a tam by se také dalo spojit příjemné s užitečným. Zdravím do Trutnova a koncem dubna se vám přijedu na Ličnou podívat na ty duháky:).
Josef Voborník reaguje 27.3.2013 02:58
Martine Myslíne, prosím nevykat, nemám to rád ! Ano, myslím Ličnou - a k tomu vysazování duháků kvůli snižování ryb. tlaku na potočáka uvádím, že jsem to slyšel od místního porybného, s kterým jsme se náhodou sešli u vody, když tam zrovna krátce před zahájením sezóny ryby lovné velikosti vysazoval. Jinak se asi v názorech shodujeme, až na to, že já nejsem rybář a proto ve vydře primárně nevidím škodnou, ale nádherné zvíře, jehož ulovení /samozřejmě legální cestou/ by pro mne bylo nádherným loveckým zážitkem - vždyť právě kvůli těm zážitkům myslivec loví a rybář rybaří - jenže u nás neexistuje možnost "ulov a pusť " a proto si často odpustím ránu na dobrého srnce, jelena nebo i toho jezevce.
Martin Myslín reaguje 26.3.2013 16:08
Dobrý den, pane Voborníku, díval jsem se, že jste z Trutnova. Tím potokem máte na mysli Ličnou? Pokud ano, je to parádní voda se slušným množstvím potočáků - velikost odpovídá revíru, ale je radost tam chytat a o překvapení není nouze. Duháky vysazují všude, ale nemyslím, že to má něco společného s rybářským tlakem, spíše s cenou násady. Jsem členem mimopstruhové organizace, takže ač pstruhař zákulisí jednotlivých pstruhovek neznám, ale co jsem tak slyšel. Když už mám raději sivena, ale zatímco potočáka jsem nevzal už přes deset let tak PD a Sivena beru obvykle domů. Mimochodem pod splavem v poříčí byl ještě loni v létě pstruh obecný tak kolem šedesátky a to dost pochybuji, že by Úpu vydra vynechávala. Na řece se s ní dá zkráta žít a rybáři by se měli smířit, že časem bude celoplošně rozšířená. Lovit by se měla na produkčních rybnících na řekách k tomu nevidím důvod. Tu Úpu vám ještě pochválím ohledně Lipanů - to už se dnes málo kde vidí.
karel zvářal reaguje 26.3.2013 11:50
Pane Kouba, proč tomu nevěřit? Vydry přece vychytaly všechny nemocné...V tom má Jan X. svou pravdu, protože si predaci představuje jak Hurvínek válku. To je stejné, jako když kuna vybílí holubník, nenechá ani jednoho závodního pošťáka- všichni byli nemocní. Nebo lišky a jestřábi stařence na pasekách vysbírají slepice. Zkrátka všechny byly nemocné...Jen ten Jan X. je "zdravý"...
Josef Kouba reaguje 25.3.2013 21:31
Omlouvám se za tu hrubku...
Josef Kouba reaguje 25.3.2013 21:28
Ale třeba si to celé vymysleli...:) I když nevím proč by to dělali...
Josef Kouba reaguje 25.3.2013 21:27
Ale třeba si to celé vymysleli...:) I když nevím proč by to dělali...
Josef Kouba reaguje 25.3.2013 21:26
Před asi deseti roky mi vyprávěli majitelé jedné rybářské firmy, jak nakoupili ryby, dali je do oploceného rybníku na dost frekventovaném místě. Že tam vydry chodili, to věděli. Na sněhu to bylo dobře čitelné, ale říkali si, že to snad nebude tak hrozné. Když to zjara lovili, nebyl tam jediný kapr...:)
Radek Pintner reaguje 25.3.2013 18:15
Tak pardón
Radek Pintner reaguje 25.3.2013 16:40
21.3. ve 21.26 píšeš kreténe,že když chovám malé ryby tak oplotit včetně el.ohradníku.Ta podezdívka odpovídá tvé inteligenci-žádnou nemáš.A u tebe je malá ryba do 10kg viď?Ono menší nekradete žejo?A víš kolik je vlastně 10kg?Máš to naštudovaná Xindle z netu?Docela mne překvapuje,že umíš psát.Ses učil při svíčkách?Nebo v krimu za státní elektriku???for Voborník-dnes mám náladu si s Xindlem psát,mám totiž úsměv na rtu a když mě to baví tak proč ho nehecovat.Jinak s vámi naprosto souhlasím.Ale on zas napíše nějaké své vulgarismy a pomalu se odsune jako Nekola.Čím víc tady toho z něj vypadne tím míň lidí v budoucnu na něj bude reagovat a tím se úplně odřízne.Jinak si myslím,že vůl má víc rozumu než JX.
Bohumil Zajíček reaguje 25.3.2013 15:48
Se vší úctou pane X oplotit by měli Vás!!!!
Josef Voborník reaguje 25.3.2013 14:48
Radku Pintnere - NIJAK ! Neodpovídat, nereagovat ! Viz Nezbedný bakalář - pařez zůstane pařezem a vůl volem !
Radek Pintner reaguje 25.3.2013 13:50
Jane X VY DE...., umíte odpovědět na mou otázku????Už nevím jak vám to napsat!!!!!!!
Josef Voborník reaguje 25.3.2013 13:08
Vydra je bezesporu nádherné zvíře a do naší přírody patří. Jenže je stále, dnes už bezdůvodně, považována za ohrožený druh. Podle mne by měla mít stanovenou dobu lovu a hájení, stejně jako např. jezevec. Taky si ho občas střelím, upeču na zelenince a kůži nechám vyčinit - ale náš revír si bez něj a bez možnosti, že ho budu občas pozorovat, neumím představit. A co se týče šíření vyder - u nás teče pstruhový potok, každoročně jsou do něj nasazováni pstruzi a to zejména duháci, aby byl snížen rybářský tlak na původbí populaci pstruha potočního. Krom rybářů ty pstruhy loví i černý čáp /tomu to přeji/ a volavka /která tady v horách vlastně nemá co dělat a dokáže krom na potoce lovit i okrasné zlaté karásky na rybníčcích v zahradách u chalup/. Ale abych se vrátil k té vydře. Ta zde nežije, protože by zde neměla dostatek potravy, ale občas se po potoce pustí - a nejen po potoce. Před několika lety byla nalezena vydra sražená autem u silnice poblíž pevnosti Stachelberg na okraji KRNAPu. Určitě ji tam nikdo nevysadil. Vyder je holt tolik, že si chtě nechtě hledají nová teritoria, přičemž se dostanou i tam, kde by je nikdo nehledal. Proto si myslím, že určitý regulovaný lov by její populaci vůbec neohrozil. A páni ochranáři by měli své snahy o její ochranu namířit tím směrem, aby společně s rybníkéři vymysleli něco, co by účinně zabránilo pronikání vyder do produkčních rybníků, kde působí enormní škody. Kdyby se vydra vyskytovala jen v řekách, kde by ji dejme tomu 2 měsíce v roce bylo možno legálně regulovat lovem, bylo by po problému.
Bohumil Zajíček reaguje 25.3.2013 11:46
S vydrou je to jako s cikány čím míň tím líp!!!
Radek Pintner reaguje 25.3.2013 10:21
Anno podruh tydry je kundatra a to by si Jan X lehko mohl splést s ondatrou a to pak nevím o čem by tu nakonec slintal.Myslím si,že se jeho odpovědi nedočkám protože ji neví a na netu ji taky nenajde a u kamarádů taky ne.
Martin Teplý reaguje 25.3.2013 08:14
Mistr X je zřejmě velký rybářský odborník, když chce ryby komorovat na sádkách. Musíme si všichni uvědomit, že slovo rybník je odvozené od slov pták, žába a asi i vydra. Mimochodem první co mě napadlo, když jsem si přečetl jeho poslední příspěvek, bylo taky jestli je to debil.
Radek Pintner reaguje 25.3.2013 07:08
For Jan X,musím konstatovat,že a promiňte mi ten výraz -JSTE DEBIL?Protože se vás neptám na velikost ryb,ale jak zabezpečit rybník o velikosti třeba 5ha proti vydře!!!A když už o velikosti ryb tak kolik ryb vydra sežere než jich pár vyroste do vámi uvedeně velikosti?Zase z vaší strany plácání hubou!!!For eurohorn-před pár lety jsem měl možnost si sáhnout na vydří vyčiněnou legálně-srážka autem-kůži.A musím říct,že by manželka s kožichem této kvality byla spokojena a to už má liščí.A ještě pro Jana X,nejsem Pointr,ale pokud mne budete dále urážet či komolit tak vám taky s chutí něco napíši,ale povaha pointra to nebude.
Leon Zumr reaguje 24.3.2013 14:46
tak to chce pěstovat lískáče ale to vlastně je taky na ho..ty zase žerou veverky :D
Radek Pintner reaguje 24.3.2013 10:55
Jane X kdepak jste?Vy chytrolíne.
Radek Pintner reaguje 23.3.2013 21:17
Na doplnění:průměrná váha při komorování 2,6kg
Radek Pintner reaguje 23.3.2013 21:16
Nám v roce 1995 ze zakomorovaného rybníka za zimu 30 metráků určených na velikonoce.A byly 2.Nedovedu si představit ten rybník obehnat přes olše,kameny stráň pletivem.Tak Jane X kde je odpověď?????????????????
Josef Kouba reaguje 23.3.2013 17:02
Před nedávnem mi vytáhla za noc tři kapry, přes 50 cm velké...:)
Radek Pintner reaguje 23.3.2013 12:36
Jane X zřejmě jste negramot,ale zkusím to naposledy:jak lze dle vás oplotit rybník!!!!!Na velké ryby jsem se neptal a na 5 ha 2 tuny????HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA a naposledy:neznáme se netykejte Ju?
Radek Pintner reaguje 22.3.2013 06:55
Jane X opět se vás ptám:můžete mi dát radu jak dle vás oplotit 5 ha rybník proti vydře?
Josef Kouba reaguje 21.3.2013 21:53
Vydra do naší přírody bezesporu patří, ale v přiměřených stavech. A současná příroda se bez zásahů člověka neobejde. Ať už je to pomoc určitému druhu, nebo naopak přibrždění rozvoje druhu jiného.
Pavel Štěrba reaguje 21.3.2013 20:40
Hurvínku, ty trubko, ondatra je v našich zemích mizející druh. Neznám rybáře, který by si s ní dělal takový starosti jako s vydrou, nebo s norkem. To je taky nepůvodní druh
Radek Pintner reaguje 19.3.2013 21:47
Největší destruktor je blbej ekologickej gumídek!!!
Josef Kouba reaguje 17.3.2013 19:14
Ano, taky jsem to v případě škody na rybách vzdal...
Ellhenický Petr reaguje 15.3.2013 16:50
Kdo chce náhradu za škody způsobené vydrou, tak si nejdříve musí spočítat, zda se mu takovou žádost vyplatí podat.Když jsme přišli o kachňata cca 50ks, tak to vyběhávání, odborné posudky, výpisy z katastru,stavební povolení-ohlášení a ještě další věci a přesto není jistota, že něco dostanete,tak jsme ro raději nechali být.
Pavel Štěrba reaguje 15.3.2013 13:11
13:10
Martin Myslín reaguje 15.3.2013 11:03
Dobrý den pane Štěrbo. Chci se jen zeptat na náhradu škody, protože doposud jsem žil v tom, že fyzické osoby nejsou z náhrad zvláště chráněnými živočichy vyloučeny? Pakliže ano, tak je to nehorázný bordel - proto se než bych strávil hodinu vyhledáváním raději zeptám kde jste na to takto informoval? Děkuji MM
Pavel Štěrba reaguje 15.3.2013 09:23
Hurvinku že je tady Pavel hvězda, v tom máš pravdu, ale tu hvězdu ze sebe udělal on sám, nikoliv ty. Udělal jí ze sebe svou odborností a přehledem a to nejen v myslivosti. Ty jsi udělal hvězdu akorát sám ze sebe díky své blbosti. Jen bych ti doporučil, nelítej moc vysoko, aby nepřišel Ikarův pád. A ještě k té vydře, aby jsme se držely tématu: v loňském roce mi ten rybožrout vytahal z rybníka 80 kaprů po 2,5 kg. To je škoda za 13000,- kč. Pro někoho kdo nic nenakrad a živí se rukama jako já, je to docela ranec a škodu mi stát nezaplatí, jelikož nepodnikám v rybničním hospodářství a dělam to jen pro svojí radost. Nevim kde ty a tobě podobný berete v sobě vůbec tu drzost, odsuzovat někoho za to, že bere spravedlnost do svých rukou, když se jí jinde nedočká. Vy co nevíte o vydře a o přírodě vůbec ani kulový hovno...
Ondřej Procházka reaguje 14.3.2013 23:50
Jezikova Anna, Pavel Štěrba: Tomu nevěřím, Edu sice prosazoval svoje "pravdy" dost fanaticky, ale o přírodě a myslivosti věděl, narozdíl od tohohle šaška. Navíc, Edua osobně neznám, ale věřím, že by to bylo pod jeho úroveň.
Pavel Štěrba reaguje 14.3.2013 22:48
Aby to tak byl Žákovix, nebo nejaký jiný Tragikomix
Pavel Štěrba reaguje 14.3.2013 16:12
Mam já to ale smůlu, po pár dnech si udělam čas na tyhle stránky a hned musím narazit na X-kurvínka. Nejen na ty vydry, by se měly chovat psy .....
Radek Pintner reaguje 14.3.2013 14:40
V pohodě Anno,my víme co je zač.Jinak se slováky jsem za Husáka sloužil na vojně a rád na ně vzpomínám.Ani nevím kam je vítr zavál.
Radek Pintner reaguje 14.3.2013 13:55
Co?Myslíte Vaše IQ?To ne ,žádné nemáte.A netykejte.Ju?A hlavně ze sebe nedělejte větší hovado než jste.
Ellhenický Petr reaguje 14.3.2013 13:28
Opět se původní otázka ubírá někam jinam.Jane X,nevím co jsi zač, ale asi by jsi měl založit nějaký soukromý web a tam se obšťastňovat.Takových jako ty je tu pár, kteří umějí pouze urážet a nic kloudného nevymyslet,takže brzdi. Až potkáš nějakého urostlého Slováka, tak mu tvé názory řekni, rád tě vyslechne .
Radek Pintner reaguje 14.3.2013 12:56
Jane X ty jsi vážně Xindl.Škoda času se tebou zaobírat.Mazej za tvou tmavou olaškou.Pa
František reaguje 14.3.2013 08:42
Ta přepravka je super nápad,vydru do ní ale " draka" NEVYNDÁVAT,po 1km jízdy vypláchnout přepravku tekoucí vodou k dalšímu použití.Pejska vykoupat a odměnit.
Josef Kouba reaguje 13.3.2013 22:44
Dnešní informace: telefonát na patřičná místa... na parkovišti v obci xy jsou dvě vydry. Co máme udělat, aby je něco nepřejelo?
Radek Pintner reaguje 13.3.2013 21:28
Nyní reaguji na Váš poslední příspěvek Jane X,u nás dělá vydra největší škody -podzim,zima,jaro a 15 km je pro ni prd vzdálenost a pokud hodláte kolegy urážet,pak včetně Zde uvedených Vašich názorů nemáte asi sám od té gumy daleko.Jen je škoda,že tenkrát Vašemu otci praskla.
Radek Pintner reaguje 13.3.2013 21:25
Nevím kdo je guma ,ale mohl byste mi Jane X už konečně odpovědět?děkuji
Patrik Dvořák reaguje 13.3.2013 21:17
Honzíku, ty jseš fakt trotl.
František reaguje 13.3.2013 20:33
Proč tak inteligentní zvíře jako je vydra říční neloví pouze původní říční ryby?Proč se při své inteligenci snižuje a loví vypouštěné a dokonce v rybnících chované ryby? Proč leze do nějakého různě tvarovaného pletiva,co tam hledá.Zřejmě se projevila její degenerace a předává geny dál.Zřejmě vzniká nepůvodní druh- forma rybniční a v rámci záchrany původní formy by měla být maximálně eliminována.
Martin Myslín reaguje 13.3.2013 15:41
Pstruh obecný má tři formy (potoční, jezerní a mořskou), jezerní forma se u nás vyskytuje jen sporadicky a migrace mořské ustala stejně jako v případě lososa lidskou činností. Jsou úvahy, že pstruh měl kdysi výlučně tažnou, mořskou formu a po uvíznutí ve sladké vodě natrvalo se vyvinuly další dvě, tedy netažné stále populace. Obdobně jako pstruh obecný je na tom i pstruh americký, který má rovněž více forem. Jestli se však dá tažná ryba označit za mořskou rybu to netuším - asi jako jestli je vlaštovka africký nebo český pták (po rozhovoru s jedním učitelem z centrální afriky jsem se dozvěděl, že to je přeci jejich ptactvo co se k nám létá jen nažrat a vyvést mladé:)). Pan Zajíček: No pokud u Vás vydry nebyly tak se nedivím ,že nebyli problémy:). Myslel jsem místo kde si mohu vyfotit vydří řádění a nechané celé pstruhy, to jsem totiž na řece neviděl tak dvacet let (rybník není řeka a když má nadbytek tak to nevylučuji) - za popis děkuji. Jinak dokumentaci vysazování uvítám a děkuji, už dávno jsem si chtěl udělat obrázek jak a kde se to děje. Přítok se dá rovněž zaplotit, je důležité jak vypadá to místo, ale nejlepší je oplotit to celé a je vyřešeno. Jinak za dobu co toto píšu mi kolem kanceláře proletělo pět kormoránů - vážně vydru nevidím jako takový problém.
Ellhenický Petr reaguje 13.3.2013 15:18
Do dnešního dne jsem si myslel, že pstruh je naše domácí ryba.Rád se nechám poučit od Jana X, že se jedná o mořskou rybu a do řek a potoků se jezdí pouze vytřít. Já to typoval spíš na lososa.Podobný názor jako, že srnec je malý jelen:) Jinak vydra loví i pro zábavu a mezi druhy ryb si moc nevybírá. Než zbytky ryb sežere něco jiného, většinou chybí jen hlava.
František reaguje 13.3.2013 14:43
Stará se většinou chytit do sklopce nedá, jedině s návnadou,mladší ano.Ale to je jako vézt chycenou lišku do sousední honitby.Je naopak vhodné ji použít k výcviku ostrosti a následnému hlídaní před jinými.Samozřejmě bezkontaktnímu jako u lišky.I když se hodně stává že při nezkušenosti cvičitele se pes vytrhne,praskne vodítko,atd.,nikdo není neomylný .Pak není co někam vozit.Kromě to existují i podvodní sklopce s menšími oky ve kterých je degenerovaná rybka,a ona tam za ní vleze, žábry nemá..........
Radek Pintner reaguje 13.3.2013 14:35
A ještě jednou prosím odpovědět na otázku jak zabezpečit třeba 3 ha rybník proti vydře.Miny a podobná zařízení se nesmí používat kvůli ekomagorům co se motají kde nemají aby na něco nešlápli.Sice by to byl krásný pohled vidět plachtícího ekomagora,ale ty kecy.
Radek Pintner reaguje 13.3.2013 14:33
Jan X když odchytnu vydru,odvezu ji do jiného povodí tak ji rozšiřuji a zadarmo,ekomagoři za to berou peníze a může se stát,že ji odchytne někdo jiný a zase ji odveze atd až se opět dostane k nám.Narovinu 4mm olova jsou levnější než váš nápad.Já být vydra tak díky vám bych měl SUPER dovolenou.Že jste vydrám už nezaložil cestovku.Je to super nápad!!!A k rybám,u nás jsou rybníky a největší škody ta potvora dělá v zimě.Pokud nejste blb tak víte proč,stačí ryby rozehnat a je konec.Jak se otřou o led.....leda jim taky založit cestovku a vozit je.To vás nenapadlo?Se divím,protože pokud by se u vás tyto dva druhy nepotkali v kanceláři tak by nenastaly žádné škody.Máte dost dobrý podnikatelský nápad.Ještě přiložte kormorána,motáka apod.nakupte ekobusy a hurá do světa.Jen se proboha už nevracejte.
Radek Pintner reaguje 13.3.2013 14:26
To je jen půl odpovědi.Prosím doplnit.Díky
Bohumil Zajíček reaguje 13.3.2013 13:11
Martin Myslín jinak vydry u nás nebyly min.20let objevily se až po zásahu ochranářů což je cca 3 roky jak jsem již psal,před tím problémy s vydrami nebyly
Bohumil Zajíček reaguje 13.3.2013 13:08
Martin Myslín nemusíte jezdit foto Vám mohu zaslat jinak je vysazovali z CHKO Beskydy tedy alespoň to bylo na jejich autě.Rybník zajištěn pletivem nemáme přítok je z potoka tudíž voda nezamrzá a nedovedu si představit jak to provést.Jinak je tam taky pes ovšem vydra je chytřejší a hlavně rychlejší!
Martin Myslín reaguje 13.3.2013 12:59
Pane Zajíčku kde přesně v Beskydech?? Rád si tam zajedu ty válející pstruhy vyfotit/pokud máte informace k tomu vysazování vydry budu rovněž rád - to místo mne zajímá i proto, že pokud u Vás před třemi roky nebyla vydra a musela se vysadit (kým?) tak je to pro mne novinka. Osobně tento druh považuji za celorepublikově rozšířený již mnoho let na severní straně Beskyd její stopy potkávám zaručeně mnohem déle než tři roky. Jinak tuto zimu se dala jen zabezepčit díra v ledu pletivem a duháci by byli bezpečnější - to proběhlo?. Svůj rybník jsem míval oplocený celý a vydra měla smůlu. Fotky sem určitě dám pane Bartušáku a uvidíme - pokud tam není kormorán tak tam musí něco být, ale hádat se nebudu, jste místní tak to znáte. Každopádně pokud nebudou ryby a vydra je tam tak častá vyfotím si, alespoň ji:).
Radek Pintner reaguje 13.3.2013 12:23
Jan X mám dotaz 1.jak se pozná zdravá populace ryb,2,jak zabezpečit rybník .Dík za odpověď
František reaguje 13.3.2013 10:43
Jestli chutná nevím,uvidíme,ale z kožichu jsou super vložky do bot na zimu,je to lepší jako beránek. Takový přírodní goretex,6 ks na jedny.
Bohumil Zajíček reaguje 13.3.2013 09:44
Před cca 3 lety vysadili ochranáři u nás v beskydech vydry 2 rybníky naprosto vyrabované 1 z nich v rodinném vlastnictví tuto zimu se pstruzi válejí všude možně někteří načatí jiní zabití zřejmně ze zábavy vydry takže velký dík ochranáři!!!
Michal Baručák reaguje 12.3.2013 17:01
Pro pana Myslína,budu opravdu rád,když sem potom hodíté fotky toho,co jste ulovil,já jsem na Moravici muškařil 10 let,99 % ryb jsem pustil zpět,ale poslední dobou nebylo už co pouštět,protože nebylo ani co chytat,řeka je prostě vybraná o opravdu na tom mají největší podíl vydry,myslím si,že jim teď řeka slouží spíš kvůli migraci,než jako zdroj potravy a vemte si,že jich je na nějakém 30 km úseku asi 20.Říkám nebýt okolních rybníků,kde se ryby vysazují,musely by už zemřít hladem.Co mám před barákem,chovnej potok a za barákem mám malej rybníček,ještě než vydry vysadili,byli potočáci celkem hojní,teď nic.Měl jsem v rybníku tloušťě asi 50 cm a nějaké plotice,za jednu noc tam nebyla ani šupina.Sousedovi zase z jezírka vytahala všechny Koi kapry,vydra prostě jede vodou a cití v ní ryby a nevynechá jediné místo kde jsou a ještě Vám povím jedno,když sedíte u potoka a za bílého dne vidíte během 15 min 2 vydry,co si o tom myslet.Co se týče kormorána,tak toho jsem za 15 let neviděl ani jednou ani na Hartě nejsou,na podzim jsem tam sice viděl asi 4,ale to je tak všechno.Přeji Vám pěknou procházku kolem řeky,o chytání už asi nemůže být řeč.
František reaguje 12.3.2013 15:39
Paťas,klid.Taky jsou někteří majitelé rybníků takový bordeláři že že se jim ve vodě válí do kužele smotané králičí pletivo o průměru oka 4 cm,délce 1,5 metru.Na konci otvor 5cm a ta chudinka tam jednou vleze,hlavu prostrčí.No plavat pod vodou umí ale dlouho nevydrží,prostě smůla.
Patrik Dvořák reaguje 12.3.2013 15:19
Co je doprdele trestný, pokud si člověk nemůže ani zanadávat, já říkám že by se to mělo začít lovit a hotovo, jsou přemnožený a dělaj škody, pravda je taky ta že do přírody patří,ale rozumě a to co je venku už je moc, jasný Honzíku, nyvyhrožuj debilním zákonem, když je nahovno.
František reaguje 12.3.2013 15:04
Taky se dá použít návod 14.1.2013 -23. 03,lov vzduchovou zbraní jenom zásahem bude postižen lupič.Samozřejmě se to vždy stane nešťastnou náhodou-při střelbě do terče dojde k odražení střely a (ne)štěstí je hotovo.Střela o průměru 5,5mm je fakt síla.
František reaguje 12.3.2013 14:24
A proto že ONA chytá ty šlechtěné ryby je potřeba JI z chovu "vyřadit"aby to nepředala dál,nic jiného si opravdu nezaslouží.
František reaguje 12.3.2013 14:17
Já nevím proč by si rybář nemohl koupit brokovnici ke sportovní střelbě,když má příslušné oprávnění,stejně jako jinou zbraň k ochraně zdraví ,života a MAJETKU.
Patrik Dvořák reaguje 12.3.2013 12:05
Eurohorn má pravdu, mě by ani vesnu nenapadlo, že se tak namnoží a že by jsme s něma měli mít problémy, no problémy jsou od toho ,aby se řešily,že.
Jaroslav reaguje 12.3.2013 11:22
Každý kdo má svůj rybník a chová ryby si poradí sám.Stačí zbrojní průkaz D ,starší bajkalka stojí 500- 1000kč. Náklady minimální,úspěšnost 90%.U nás jsou zkoušky 30.3 - zatím 24 přihlášených z toho 6 pěstitelů ryb-budou se věnovat sportovní střelbě z brokovnice.A nemusí na finančním složitě vysvětlovat že vzhledem celkové tržbě moc prokrmili.
Martin Myslín reaguje 12.3.2013 09:06
Zdravím paní Jeziková. Adresu na MO SRZ Turzovka bych uvítal, povolenku už si pak vyřídím (děkuji moc), vezmu v červnu dovolenou a Kysucu si projdu alespoň na čtyři - pět dní a dám vědět. Na Moravici povlenku mám, ale nikdy jsem tam nebyl což letos rovněž změním - děkuji za tip pane Baručáku. Jinak všude kde chytám jsou vydry a všude kde chytám jsou také ryby - ta vydra musí z něčeho žít, takže tvrzení bez ryb a vyder dostatek mi nedává moc logiku. Není to rybářský server, ale hoodím sem pár fotek a hlavně se těším na lov ve zmíněných revírech. Jen se pro jistotu zetpám pane Baručáku - není to náhodou revír kde sedí přes zimu 300 kormoránů?? Pak bych totiž kapituloval rovnou.
Michal Baručák reaguje 11.3.2013 21:15
Pane Myslín,klidně dojeďte na řeku Moravici(rybářský revír Moravice 7 a 8)a její přítok Podolský potok(Podolský potok 1)já už jsem to tady vzdal když ujdete 3 km proti proudu a z toho potkáte 2 vydry,co tady chcete lovit,opravdu nic.
Josef Kouba reaguje 11.3.2013 21:04
Na LovuZdar.sk píše jeden starší pán, jak za svoje peníze nakupoval potočáky a vysazoval je v Tatrách. Pak tam jednou viděl dvě vydry a to byl prý začátek konce...
Martin Myslín reaguje 11.3.2013 20:10
Úživnost vody?? Prosím o nějaký příklad vydrou vyžrané řeky - rád si tma dojedu hned o sezóně zachytat a pošlu fotky. Jinak s tím kormoránem je to opravdu síla, nejdřív měli dát celostátní výjimku a poté co by jich šlo pát tisíc k zemi začít škrtat a proplácet, takhle se dle spotřeby zjistí, že máme na rybníku za zimu padesát vyder.
Patrik Dvořák reaguje 11.3.2013 16:39
Protože to je banda kreténů, kdyby tady fungovala opravdová ochrana přírody , tak se vše děje jinak. Nejprve by to mělo začít zemědělstvím a končit lovem přemnožený havěti, ano vydra je jeistě pěkný zvíře,ale at je v chráněných parcích a jinde je rozumná doba lovu.
Michal Baručák reaguje 11.3.2013 13:17
Je zajimavé,že vysadijou vydry do řek,ale vůbec je nezajímá úživnost vody,škody,které vydra napáchá apod.
Jaroslav reaguje 10.3.2013 10:47
Kromě toho byl kormorán vyškrtnut ze seznamu chráněných živočichů od 1.5.2013-nebudou se platit náhrady.Tak se vše bude psát na vydru a to bude sranda.
Jaroslav reaguje 10.3.2013 08:43
Tome a přijde zas a zas a zas dokud tam bude jenom foto a ne ...t.
Michal Baručák reaguje 9.3.2013 14:14
14:10 můj výtvor
Patrik Dvořák reaguje 8.3.2013 18:37
Asi tak Martine, souhlasím, že mraky rybářů jsou prasata , tady jde ale o to, že vydra se prostě přemnožila a není normální co se ted venku děje, je načase s tím začít něco dělat,přece se nemůžou chránit donekonečna.V jedně oblasti na světě byl ostrov s husama,člověk tam vysadil lišku a ona se přemnožila, pak vyhubila místní populaci husí, k¨teré žily jen tam a ještě na pár jiných ostrovech daleko vzdálených, dále došlo k tomu, že lišky vymřely, protože na tom ostrově nebylo už co žrát a představ si ted po dlouhých pokusech se zase na ostrově daří husám, který tam znovu vypustily. To budeme takhle chránit vydry, motáky, výry, krkavce, doprdele už se vy ochranáři probudte, proč furt chránite predátory,uvědomte si, že pokud by se dnes lovilo vše tak se ničemu neublíží, jelikož 100 000myslivců není, poctivě tak 10% a z těch většina má plný revíry prasat. Kdo by těm vydrám a osttní přemnožený škodný ubllížil, když kůži nikdo nechce a pod.
Martin Myslín reaguje 8.3.2013 11:49
Patrně méně, větší teritoria úměrně možství ryb, rybářů rovněž méně a větší teritoria úměrně množství ryb - patrně to však neznamená regulování vyder do jakéhosi ideálního stavu jako by se nevysazovalo. Já tvrdím, že se na řece při současném zarybnění vejde rybář i vydra a ta svým působením přirodu neohrožuje.
Martin Myslín reaguje 8.3.2013 10:45
Pavle, samozřejmě vím. Jenž pokud bych měl takto přemýšlet u volných vod a řek tak bych měl trávit všechno co ty ryby žere včetně čápů a ledňáčků. Já ty ryby sypu do řeky proto, abych mohl chytat já, protože nebýt mě měla by se vydra fajn a vysazovat by nic nepotřebovala. Jenže jeden úsek řeky 4000 rybářů neuživí a proto se vysazuje - a i přes vydru zubude dost. Pokud jde o podnikatele a ekonomiku rybničního hospodářství k tomu jsem se vyjádřil a tam je onen rozdíl.
Martin Myslín reaguje 8.3.2013 10:42
Je to příměr. Potravní pyramidu chápu, ale tady o ní nejde protože ryb pro 75% vyder je v řekách více než dost a ještě můžou uspokojit i 300 000 rybářů. Za předpokladu ,že ti se budou k rybám chovat slušně. Což dělají z velké většiny. Na těch 75% by byl možná lepší příměr v takovém lesním setkání rysů, kteří by se radili kolik lišek si ponechají v lesích. Část by tvrdila, že by bylo nejlepší je zlikvidovat všechny protože žerou zvěř a pokud by jich nebylo chyba se nestane. Pár by pak namítlo něco ve smyslu nebuďme pánové hovada i vždyť i ta liška je boží tvor, ponechme jich 15% ať tu nějaká zbude. Potravní pyramida a výpočty zcela zbytečné, protože ta debata je o politice a ne o přírodě. Každý kdo by se mi pokusil vykládat, že vydra představuje nebezpečí pro naše ryby a je schopna jejich stavy v přírodních podmínkách ohrozit dle mého přehání nebo přímo vědomě lže. Chytám roky tak co žijí vydry a jde to. Vydra se nepřemnoží, ryby nevyhubí a pokud dostane nějakou veleštiku můžu si jen nadávat, že je lepší než já. Jediné co vydra ohrožuje je mysl rybářů, kteří (a bohužel to už musím napsat) svou neschopnost chytit schazují na vydru a každou rybičku co sežere vidí na svém talíři. Pro ekosystém ČR vydra nepředstavuje žádné nebezpečí a to ani když se nebude lovit. Opakuji nemluvím o chovných rybnících kde jde o ekonomické škody majitelů a tam by měly být vydávaný rychlé vyjímky. Samozřejmě, že chápu i myslivecké potřeby lovu a proto nejsem zastánce absolutní a věčné ochrany, když je vyder dost proč si občas nějakou nestřelit pro radost - nicméně její zařazení mezi zvěř by znamenalo převzetí odpovědnosti za hosapodářské škody a to pro ní v tomto směru znamená asi věčnou celoplošnou ochranu a lov jen vyjímky.
Martin Myslín reaguje 8.3.2013 09:08
Ano, záchovný počet prasat a srnčí by měl být zachován, čímž myslím 15% stávající populace, ten zbytek by měl být razantně zredukován. Zvěř plošně působí škody a toto je způsob jak tomu předejít, myslivci si stejně dělají jen vlastní počty těchto druhů. ///////Takže asi tak, nevím proč by se mělo 75% vyder redukovat, protože žerou ryby??? Jiná zvěř žere pro změnu stromky. Pokud chcete redukovat škody na hospodářských chovech ryb, stačí povolit lov tam a to na výjimku, tak aby škody neplatili myslivci. nechápu proč likvidovat druh navíc o tak drastické číslo ve volné přírodě??
Martin Myslín reaguje 7.3.2013 11:39
Zdravím pane Štěrbo a pardom, to se omlouvám. Ačkoliv i tak, když uvážím jak dlouho trvalo než se začal řešit (a dodnes nedořešil) problém kormorán za jak dlouho ho v nákladech může dohnat vydra. Ono se také může i stát, že pokud se nebude platit za kormorány tak se vše převede na vydru. Nicméně vydra by neměla být problém, pokud se udělí vyjímka na oblast tak se z ní vytlačí o dost snadněji než kormorán a v okamžiku kdy stát nebude chtít platit takové sumy začne výjímky udělovat. Důležité je, aby to neskončilo zařazením mezi zvěř a hozením problému na myslivce a na druhou stranu, aby se zbytečně nelovily vydry na řekách do kterých patří.
Pavel Štěrba reaguje 7.3.2013 11:25
Pane Myslín, já jsem nesrovnával vydru s kormoránem z hlediska ekologické zátěže na přírodu, ale z hlediska zátěže na státní kasu. A to je to co ty nahoře zajímá nejvíc, na ekologii kašlou. Teď stát platí ročně 10.000000,-. Myslíte že bude chtít platit až to bude 20.000000,-, nebo 40.000000,- jako platil za kormorána? Já žiju v rybniční oblasti a taky trochu dělam do ryb, takže vim, jak se nám rychle vydra množí
Martin Myslín reaguje 7.3.2013 11:21
Paní Jeziková, kdysi byli vydry a byli i rybáři. Jenže rybářů na pstruhových vodách bylo o dost méně než dnes. Ve svém dětství, jsem sednul do vlaku ve čtyři ráno a jel s otcem a dědou i sto kilometrů chytit si pstruha, a za celý den jsem potkal možná tak dva lidi. Dnes sednu jako všichni do auta a za den toho více navykládám s rybáři, než nachytám. Bohužel situace je taková, že obrovský zájem o lov lososovitých ryb, finanční dostupnost a automobilismus (díky kterému objedu i čtyři řeky za den dle toho jak berou) znamenají enormní rybářský tlak. A protože lidé mají rádi jednoduchá řešení a neznám jediného rybáře, který by nevykládal o zlatých rybích časech svého mládí je snadnější to vše hodit na rybožravé druhy. Já nechci řici, že ryb ubývá tak, že si nikdo nezachytá, ryb je navzdory tlaku stále dost, chce to změnit techniku a být jindy či jinde než ostatní. Nicméně za nižšími úlovky v česku vidím Kormorána a enormní rybářský tlak, kdy si krom vlastního chytání také navzájem plašíme ryby - kde projde deset lidí za tři hodiny tak jedenáctý nechytí ani mřenku + všudypřítomné pytláctví na chovných potocích. Cestou ven je dodržování pravidel, chytání bez protihrotu (nepoškozování ryb) a důsledná kontrola. Jenže jak jsem psal o dost jednoduší je nadávat na vydru. Mám v živé paměti, jak mi jeden kolega poté co jsem chytil snad dvacátého pidistroužka vysvětlil, že v řece nejsou velcí pstruzi kvůli vydře. Tamní vydra tak byla zjevně znalá rybářského řádu a žrala jen pstruhy nad 30 cm, před jeho vysvětlením jsem měěl přitom podezření na kolegy. Takže až tam může vést snaha o jednoduchá řešení. A to se točíme kolem pstruhových či u Vás lipanových vod, kde je díky menší biomase riziko dělení mezi vydrou a rybářem největší. U mimopstruhových (kaprových) vod přítomnost vydry nevnímám vůbec, opět narozdíl kormorána
Martin Myslín reaguje 7.3.2013 10:22
Vážení, ač rybář musím reagovat na Pana Štěrbu. S vydrou to stejně jako s kormoránem nemůže dopadnout nikdy, protože vydra narozdíl od něj nepředstavuje ekologickou katastrofu pro volně žijící druhy ryb. Vydra je teritoriální šelma a jako taková nelikviduje ve velkém mizející druhy (např. Lipan Podhorní) - toto se týká volné přírody kde je kormorán hotovou katastrofou. Pro srovnání Kormorán denně spotřebuje 0,5 kg masa, vydra 1-2 kg, kormoránů však pod splav nalétne najednou i 150 kusů a každý den takto fungují po celé zimní období, zatímco vydra využívá jen pro sebe podstatně větší plochu vody. Tam kde oba druhy působí hospodářské škody jsou škody vydrou opět o několik řádů nižší a narozdíl od kormorána lze vydru vyřadit ze hry oplocením. Osobně si však dokážu představit povolený odstřel vydry v hospodářských zařízeních na vydávanou vyjímku tak, aby se placení škod netýkalo myslivců. Rozdíl mezi těmito druhy je v základu v tom, že stavy kormorána velkého by měly být sníženy plošně, protože působí rozsáhlé škody na přírodě. Vydru stačí řešit tam kde páchá hospodářské škody navzdory brekotu některých mých kolegů není vydra v řece problémem a s tím, že málo oni málo uloví příliš nesouvisí.
Pavel Štěrba reaguje 7.3.2013 08:38
Zkrátka to dopadne jako s kormoránem. Až státu dojdou prachy, tak udělá z vydry lovnou zvěř. Jenže to už jich nebude 5000, nebo 6000, ale 10000, nebo 15000 a navíc nám dají tak nesmyslný podmínky lovu, že ten stav stejně neovlivníme. A za pár let na to pustí na Nově relaci o přemnožených vydrách, se kterými si ty neschopní myslivci neví rady. A největší nepřítel přírody ekologický aktivista bude mít zase čistý ruce. Tenhle stát je fakt Kocourkov, v době kdy vymírají některý druhy živočichů, tak ještě vypouští daší predátory, kteří ty poslední zbytky sežerou. A je mu uplně jedno, že to stojí miliony. Kdyby ty peníze naházeli do kotle, tak je škoda jen na těch penězích
Patrik Dvořák reaguje 7.3.2013 08:33
No nevím Dědo asi máš pravdu.Jedno vím ,ale jistě, tak jak ubývá slušnejch lidí, tak ubylo i normálně myslících ochranářů, jak můžou ti dementi pořád hájit jen pár vybraných druhů, před všema ostatníma, proč nechrání i ty ostatní, to by asi museli přiznat pravdu, že to posrali, že.Chlapi nezbejvá než to řešit dle uvážení, stejně tak jak v mnoha jiných případech.
Děda z lesa reaguje 6.3.2013 23:43
Vydří škody hradí stát (zákon č.115/2000 Sb.) - za rok 2010 bylo vyplaceno celkem 10.100.000,- Kč za škody způsobené vydrou. Poslední stav vyder 5.774 kusů (statistika 2011/12), patří mezi 7 kriticky ohrožených savců u nás. Možné změny se musí dožadovat tam, kde jsou tyto škody neúnosné. Pokud se ale podaří vyřadit vydru z tohoto seznamu, veškeré škody pak budou hradit místní myslivci...
Jiří Novák reaguje 6.3.2013 23:06
Na noční rybolov s sebou tahám noční vidění,ve dne je aktivita vyder minimální zato v noci řáděj jak černá ruka.Není jich vůbec málo jsou v celé Vltavské kaskádě a všech větších přítocích.Spoustu ryb zabijou jenom z hravosti aniž by se nažraly,pak to nacházím vytahaný na břehu-v noci hodně ryb ukliděj lišky a prasata.Tahle krásná šelmička už měla bejt dávno regulovaná.
Rudolf Husák reaguje 6.3.2013 22:51
Středisek Fauna,které zřídil a platí stát je v republice několik.Já jsem chtěl jen upozornit na vypouštěné mladé vydry,které jsou sledované.Nejsem rybář ale slyšel jsem že na vypleněný rybník od vydry,lze uplatnit nárok na vzniklou škodu ale nevím kdo a jak to hradí.ČMMJ přemnoženou,chráněnou zvěř moc neřeší,ochránci všeho a různí ekofanatici jsou dnes bohové.A co je dot podstatné,ČMMJ se svoji členskou základnou,která je finančně drží nad vodou, vůbec ale vůbec nekomunikuje.
Pavel Štěrba reaguje 6.3.2013 19:47
Zajímalo by mne, jestli ta Fauna taky vypustí nějakou rybu, jako třeba lososa, hlavatku, lipana, nebo třeba raka. Zrovna tyhle vzácný druhy bere vydra jako první.
Rudolf Husák reaguje 6.3.2013 14:23
Souhlas,vydra a jako i Kormorán aj., je ve volné přírodě přemnožena.U nás v okolí je Fauna,kde se vydry chovají a pak vypouštějí ,,většinou očipované!!!,na určené vodní toky v zemi.Naprostý souhlas s příspěvkem ,,Dědy z lesa,,jsme národ žalobníčků.Pokud LUP zadáví vydru v honitbě a za účasti několika svědků, měl by se toho ujmout hospodář a pro klid, vše dotahnout do konce.Jinak jste ještě ten večer ve zprávách na NO..
Jaroslav reaguje 6.3.2013 08:39
Tome,kamarádovi uděluji důtku za přikrmování té potvory,určitě se vrátí a nebude sama,lupiči chodí i ve dvojicích.Není problém najít místo kudy sjíždí do vody a tam jí do vody připravit překvapení je to v každé starší knize.A LUPa zavřít!
Josef Kouba reaguje 5.3.2013 21:52
Nevykašle se... Bude si svoje teritorium obcházet v určitém časovém intervalu a průběžně lovit pstroužky...:)
Jaroslav reaguje 5.3.2013 11:59
Paťas,vydru stejně jako krkavce lovit nejde a nikdo o tom v dohledné době nerozhodne.Přesto mají svého nepřítele,v " přímém" kontaktu je to pro ně vždy konec.
Patrik Dvořák reaguje 5.3.2013 11:45
To je taky dobře.Jen by mě zajímalo ,kdo o těchto věcech rozhoduje.
Patrik Dvořák reaguje 5.3.2013 08:11
Vydry je nutný okamžitě tlumit.Jestli někdo říká opak je neználek
Josef Kouba reaguje 4.3.2013 21:56
Krásný příběh. A hlavně poučný...:)))
František reaguje 4.3.2013 20:32
Stejný případ jsem zažil,většina účastníků lovu "viděla" že vydra napadla psa a ten ji v následném souboji usmrtil.Bohužel ji pak další pes uchopil a odnesl do vzdáleného porostu a vrátil se bez ní.
Ellhenický Petr reaguje 4.3.2013 17:14
Tím dost myslel Josef Kouba vyder, ne psů:) U nás ,PT, je jich taky dost.
Josef Kouba reaguje 24.2.2013 13:14
Je jich dost...
Patrik Dvořák reaguje 23.2.2013 23:52
Chtěl bych se zeptat ,jak jste na tom s těma krásnejma vydrýskama u Vás??? Je jich málo,íc a nebo jsou dokonce přemnožený???
Josef Kouba reaguje 23.1.2013 19:39
Taky jsem slyšel o takovém případu, tam se jednalo o labradora. Jeho majitel si nejprve myslel, že donese zadávenou kočku a ejhle ona to chlupatice...:)
Děda z lesa reaguje 23.1.2013 12:48
P.Ellhenický - s tím rysem to bylo jasné, navíc jsme jej chtěli do klubovny a taky tam visí. Čili přesně dle zákona č.114/1992 Sb. § 48, odst. 4, který říká : "Stejně jako zvláště chráněný živočich je chráněn i mrtvý jedinec tohoto druhu, jeho části nebo výrobek z něho"... Proto se dostavili pracovníci z NPŠ, vše zdokumentovali, odebrali DNA, obsah žaludku ap. a hlavně jsme dostali oficiální doklad, že rysa můžeme vystavovat a že nebyl upytlačen. V případě vydry snad R.Moravec podá další zprávy.
Jan Kahoun reaguje 23.1.2013 09:04
Jak už bylo psáno níže. Víc takových psů, vždyť nás ty vydry zachvíli sežerou...
Ellhenický Petr reaguje 23.1.2013 08:42
Jak říká Děda, jsme národ žalobníčků.Vždy se najde nějaký aktivní blbec, který se někde někomu zmíní.Skutečně by mne zajímalo, jak to řešit oficiálně.Oznámit to nějakou volnou formou,jak píše Děda. Co s vydrou? Co by mohlo čekat hospodáře nebo vedoucího honu,kdyby tak neučinil? Když to udělá pes na domácím honě,tak bych se nebál, ale když jsem někam pozvaný a neznám další hosty,tam bych si tak jistý nebyl. Dědo, předpokládám, že ty peripetie způsobil taky nějaký "kolega".
Patrik Dvořák reaguje 22.1.2013 19:52
Pavle ,přesně tak.
Pavel Štěrba reaguje 22.1.2013 19:17
Alespoň že ty psi mají rozum
Vojtěch Anderle reaguje 22.1.2013 19:01
Milí Radku, mojeho psa v devíti měsících škaredě pokousal vydří samec a od té doby mám ročně několik takových aportů. Vždy ho pochválím a ještě dostane pamlsek. Pes totiž nepozná že tyto prevíti jsou chráněni.
Patrik Dvořák reaguje 22.1.2013 13:41
Vydra dnes nemá co dělat ve výčtu zvláště chráněných druhů, jelikož jak víme je místy silně přemnožená a ten kdo rozumí , ví co dokáže. Dle mě by měla mít dobu lovu,tak i bobr,krkavec, výr, jestřáb, káně moták.Dokud se nebude s těmito druhy myslivecky hospodařit, napáchají ještě větší škody a stejně se to bude muset začít řešit, je jen otázka kdy ty blbce co o tom rozhodují nyní vystřídají rozumní lidé. Jinak nevím proč by měl být někdo ppotahován za to že pes zadávil vydru.
Děda z lesa reaguje 22.1.2013 12:45
Jsme národ žalobníčků a někteří myslivci bývají dost upovídaní. Aby se hospodář nebo vedoucí honu vyvaroval možným nepříjemnostem, nahlásil bych událost dle zákona č.114/1992 Sb. § 48 nejbližšímu orgánu ochrany přírody. Po zkušenostech, kdy jsme u nás našli rysa sraženého autem a značných peripetiích bych to oznámení považoval za nutnost.
tomas baca reaguje 22.1.2013 11:06
dobrá práce psa , jinak bych to nekomentoval snad jen více takových psu
Pavel Štěrba reaguje 22.1.2013 08:12
Pokud není žalobce, nemůže být soudce, takže jste to vyřešili správně. A vyder je jak na...no. Ale taky by mne to zajímalo, jak by to bylo po právní stránce. Jinak, před tím ohařem smekám. Vemte si že vydra múže taky vážit přez 10 kilo, měřit přez metr a je neuvěřitelně bojovná a obratná
Ellhenický Petr reaguje 22.1.2013 07:26
Můžete mi vysvětlit, jak může majitel psa jej ovládat při slídění či dohledávce v rákosu? Co vím, tak k tomuto dochází poměrně často,jenom se o tom nemluví.Pro psa je to škodná jako liška či kuna, nedělá v tom rozdíl. Taky by mne zajímalo,jak by se to řešilo.
Jiří Wenzl reaguje 22.1.2013 01:41
Vzhledem k tomu, že pes je zpravidla nesvéprávný (chovanec), tak by měl být za jeho chování zodpovědný jeho chovatel. V případě napadení člověka psem přece policie žene k zodpovědnosti jeho chovatele - nikoli psa.
Radek Moravec reaguje 21.1.2013 23:27
....