ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
12 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kanec zo spoločnej
Kanec zo spoločnej
vloženo: 9.2.2014 17:02
autor: mirojevo

úlovky (svět)

Baikal 2019
Baikal 2019
vloženo: 7.5.2019 07:06
autor: Martin Mati

trofeje

Včerejší srnec
Včerejší srnec
vloženo: 12.7.2019 20:01
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

Na naháňce,netrefil...
Na naháňce,netrefil...
vloženo: 31.1.2013 12:39
autor: Pavel Morávek

zbraně

Kdo ho chce?
Kdo ho chce?
vloženo: 24.10.2015 22:52
autor: Karel Obrtál

fotopast

Odpolední návštěva
Odpolední návštěva
vloženo: 17.4.2014 11:38
autor: Honza

myslivecké umění

**
**
vloženo: 2.7.2016 09:18
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 194961 fotek (0 dnes)
  • 6883 videí (0 dnes)
  • 322 odkazů (0 dnes)
  • 5243 inzerátů (0 dnes)
  • 309 diskuzí (0 dnes)
  • 628405 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12612 komentářů videí (0 dnes)
  • 2758405 hlasování fotek (28 dnes)
  • 52884 hlasování videí (0 dnes)
  • 33515 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Diskuze

Vyhledávací termovize

Martin Musil vložil 22.8.2020 14:03
Dobrý den , uvažuji o koupi vyhledávací termovize já konkrétně pulsar axion key xm30 , máte někdo ? Případně jinou a info o ní ... děkuji ,,, vyhněte se komentům tradice atd , každý ať loví s čím chce a co mu vyhovuje v honitbě ....
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Petr Š. reaguje 3.9.2020 22:21
Možná proto jsem vybírá pulsar, mám ho několik roků, samozřejmě je překonán, ale je to stálice mezi termo a nočními viděními, aspoň co jsem měl možnost slyšet od kolegů kteří podobné přístroje vlastní už delší dobu.
Vaclav Rejchrt reaguje 3.9.2020 19:34
Hmm taky dobtý jestli je to pravda a pak si má něco člověk koupit.
Milan Vrána reaguje 2.9.2020 11:05
Dovolím si vám do toho vnést trochu světla přátelé. Značka Xeye je totiž výrobkem renomovaného Čínského výrobce InfiRay (IRay). Přesvědčit se můžete zde: www.xinfrared.com. Firmy jako Liemke, Lahoux, nebo dokonce Night Pearl si "pouze nechávají" vyrábět přístroje u InfiRay. Po deseti letech to u Night Pearlu prasklo, že klamou zákazníky a dokonce vydali omluvné tiskové prohlášení v Myslivosti a ve Světě myslivosti, že si to nechávají dělat celou dobu v Číně. Četl jsem tam něco o tom, jak spolupracují na vývoji,že mají servis bla bla bla, ale nějak se mi tomu nechce věřit, když mi tady 10 let lhali, že to vyrábí u nás. Mimoto rozbil se mi Eagle, do týdne byl opravený v Brně s omluvou. Na opravu Scopse čekal kámoš 2 měsíce, tak jakýpak servis tady. Stejně to musí někam posílat. Co se týče kvality Xeye, je to jejich značka, která bude podle mě vždy na lepší úrovni, než značky, které se tam jen potiskují logem. Měl jsem od toho kámoše půjčený Scops 13 a ve srovnání s Xeye E2n už je zastaralý, detekce poloviční, baterie slabá. Tak hlavně nevěřte všemu, co se kde píše.
Juras reaguje 1.9.2020 20:55
Zdravim Vclava R.kolego nevěřme že ty videa patří zrovna těm přístrojum co jsou na you...podle modelovejch typech dnes se nedá věřit nikomu a hlavně ničemu já jsem skoroduchodce a na tyhle podvody nejsem nějak zvyklej a nikdy si na ně nezvyknu,prostě pujčit si od kamaráda i známého i kdyby za peníze zkusit se podívat po tmě do revíru a pak teprve koupit.Každej má svuj finanční strop,já jen tvrdím že,kdo loví na hromadě stačí digitál a kdo potřebuje vidět dál koupí si termo.Je toho s tou termo po tmě vidět mnoho to je pravda,těch zajícu atd.pak že nejsou zrovna jich tady pasu asi 8ks .LOVU ZDAR
Vaclav Rejchrt reaguje 1.9.2020 18:55
Jo jo ten night pearl je fakt dobrej s tou 35 je detekce zvěře troufnu si říct při dobré viditelnosti v řádu kilometrů byl jsem s toho překvapen, akorát ta cena je už kolem šedesáti což je i mimo moji relaci. Proto se ptám na toho Xeyena příjde mi povrchově dost podobný Night Pearlu. Na Yutubku má poměrně dobrá videa co jsem koukal.
Juras reaguje 31.8.2020 21:04
Zdravím všechny co věcne diskutují,mám NIGHT PEARL jen s čočkou 13mm,jsem naprosto spokojen cena cca do 30 000kč plně dostačující výkon na střeleckou vzdálenost cca150m perfektní rozeznání zvěře tedy myslím druh zvěře trofejového jelena nejste schopen přečíst ani s drahou termo paroží je studené je nic moc vidět,výdrž baterie asi 10h na jedno nabití proti deklarované výdrže od výrobce,ale dostsčující.zajíce detekuje určitě na 600m po pár vycházkách to dostanete do oka,nejsem bohatej,ale jsem nad míru spokojen,LOVU a hodně štěstí při výběru,doporučuji pujčit si od někoho a porovnat,ale muj názor-o trochu kvalitnější obraz pokud vím že to je stoprocentně třeba prase a vidím ho i stou termo za sto tisíc stejně jako s tou levnou a připlatit 70 tis. je nesmysl není přece na špagátě a nepřijde mi tam kam potřebuji
Juras reaguje 31.8.2020 21:04
Zdravím všechny co věcne diskutují,mám NIGHT PEARL jen s čočkou 13mm,jsem naprosto spokojen cena cca do 30 000kč plně dostačující výkon na střeleckou vzdálenost cca150m perfektní rozeznání zvěře tedy myslím druh zvěře trofejového jelena nejste schopen přečíst ani s drahou termo paroží je studené je nic moc vidět,výdrž baterie asi 10h na jedno nabití proti deklarované výdrže od výrobce,ale dostsčující.zajíce detekuje určitě na 600m po pár vycházkách to dostanete do oka,nejsem bohatej,ale jsem nad míru spokojen,LOVU a hodně štěstí při výběru,doporučuji pujčit si od někoho a porovnat,ale muj názor-o trochu kvalitnější obraz pokud vím že to je stoprocentně třeba prase a vidím ho i stou termo za sto tisíc stejně jako s tou levnou a připlatit 70 tis. je nesmysl není přece na špagátě a nepřijde mi tam kam potřebuji
Martin Musil reaguje 31.8.2020 21:00
Zdravím nekoukal někdo přes HikVision LYNX H15 (15XF) ,nějaké info o tom .. díky
Vaclav Rejchrt reaguje 31.8.2020 20:51
Ten Xeye je tak trochu okopčený night pearl že?
Lukáš Havlíček reaguje 31.8.2020 08:04
Axion key XM30 je jen vlhký sen. Ačkoliv nejsem zastánce Číny, tak v tomto segmentu je Pulsar trochu pozadu a poněkud dražší. Takže lepší přístroje než Axion key jsou Xeye nebo Hikvision.
Milan Vrána reaguje 30.8.2020 19:18
Za mě doporučuji Xeye E2n a ještě lépe E3n. Axion oproti nim nic moc. Měl jsem všechny a vzal jsem Xeye E3n.
Vaclav Rejchrt reaguje 29.8.2020 21:43
Toho qantuma nemůžu posuzovat nekoukal jsem přes něj, ale přes night pearla scop 35 jsem koukal a né jednou a je dle mě dost dobrá ukazuje čisté a dá se rozpoznat zvěř na hodně daleko. Mám slíbeno od kamaráda že mi půjčí toho axiona a určitě se budu rozhodovat mezi těma dvěma. Uvidím co hlavně baterka night pearl má poměrně velkou výdrž.
Tomáš Volf reaguje 28.8.2020 20:32
Mám pulsara quantum 40. Je to dobré, ale myslím si, že pro naše honitby až moc.. Příště ( doufám minimálně za 15 let) Budu chtít něco, co bude začínat na přiblížení 2x. Na krátkou vzdálenost je lepší velké zorné pole. Jinak, jak říká níž kolega pulsar je pulsar. Zatím...
Petr Š. reaguje 28.8.2020 18:58
Dobrý den, mám staršího pulsara Quantum 30, měl jsem možnost se koukat night pearlama, i hikvisionama,ale tady ten je opravdu super. Poměr cena,kvalita je parádní a troufám si říct že je tato termovize je srovnatelná s jinými o dost dražšími. Bohužel druhá věc je ta, že vývoj jde strašně rychle dopředu, a za půl roku bude tento pulsar zase překonán, lepšími a za lepší cenu.Lovu Zdar!
Vaclav Rejchrt reaguje 28.8.2020 17:24
Myslím že dobrá volba kamarád jí má a je spokojen. Také o ní přemýšlím buď tuhle nebo night pearl scops.
Martin Musil reaguje 25.8.2020 18:29
Nikdo , nic ???