ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Nejsilnější trofeje roku
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2012
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2013
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2014
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2015
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2016
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2017
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2018
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2019
Jelen lesní
bodová hodnota: 200 CIC
váha: 180 kg
věk: 10 let
jelen
jelen
vloženo: 21.1.2019 05:27
autor: mirojevo

Srnec obecný
bodová hodnota: 102 CIC
váha: 17 kg
věk: 6 let
po říji
po říji
vloženo: 9.9.2019 21:34
autor: Pavel Oršulík

Daněk evropský
bodová hodnota: 163 CIC
věk: 7 let
Ríje 2018
Ríje 2018
vloženo: 23.1.2019 19:36
autor: Jan Faul

Prase divoké
bodová hodnota: 113 CIC
Lovu zdar
Lovu zdar
vloženo: 14.2.2019 09:47
autor: Michal / admin /

Muflon
bodová hodnota: 248 CIC
váha: 41 kg
věk: 7 let
Beran 7 let,  248,5 CIC
Beran 7 let, 248,5 CIC
vloženo: 15.1.2019 17:56
autor: Jan Pavlík

Nejlepší naháňky roku
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2015
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2016
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2017
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2018
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2019
Lovu zdar
Lovu zdar
počet kusů: 36
vloženo: 10.2.2019 19:48

Dnešní obeznaná
Dnešní obeznaná
počet kusů: 11
vloženo: 5.1.2019 18:20

Tak už nám to začalo...
Tak už nám to začalo...
počet kusů: 6
vloženo: 2.8.2019 22:19
autor: Miloš

srnčí ráj
srnčí ráj
počet kusů: 4
vloženo: 11.9.2019 09:26
autor: Miroslav Haško

Sedmiletý sesterak
Sedmiletý sesterak
počet kusů: 1
vloženo: 2.8.2019 10:41
autor: radek snabl

Statistika
  • 180161 fotek (46 dnes)
  • 6695 videí (0 dnes)
  • 327 odkazů (0 dnes)
  • 4405 inzerátů (15 dnes)
  • 317 diskuzí (0 dnes)
  • 571785 komentářů fotek (187 dnes)
  • 12435 komentářů videí (0 dnes)
  • 2512095 hlasování fotek (773 dnes)
  • 51626 hlasování videí (4 dnes)
  • 32244 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 16 online

Připomínky a názory
Diskuze

Vypousteni psika ze stontu

pavel vložil 9.11.2014 17:32
Dobry den.
Chtel jsem poprosit o radu, jak naucit psika, aby na nahankach chodil tzv. ze stontu.
Videl jsem jen malo psiku, kteri udelaji dobrou praci a jsou vypousteni od nohy. Vetsina psiku vypustenych od nohy beha kolem panicka, neustale se k nemu vraci a plasi vse v okoli misto nahaneni...
Mam mladeho bordika, ktery je na me pomerne dost fixovan a sam beze me by taky nesel vyhanet. Porad na me ceka a vraci se pro me.
Mate nekdo radu, jak to psika naucit???
Dekuji
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Jura Kalíšek reaguje 14.9.2019 00:30
Sehnal jsem je od Britu, zadejte si do vyhledávače Brit functional snack, prodávají je skoro všude, hlavně se podívejte na jejich složení.
Karel Polacek reaguje 13.9.2019 11:36
Opravdu? kde jste je sehnal? kde to prodávají? nebo kdo to alespoň vyrábí?
Jura Kalíšek reaguje 12.9.2019 09:09
Já jsem sehnal pro našeho psa pamlsky, které obsahují výtažek z cukrového melounu, který napravuje trávení, a aké hodně kolagenu.
Karel Polacek reaguje 11.9.2019 12:37
Prosím kupujete pro svého psa speciální pamlsky? dokážete mi poradit, podle čeho bych je měl vybírat?
Jan Aubus reaguje 26.11.2014 10:18
každý pes je jiný, takže na každého platí trochu jiný systém výcviku, aby pochopil, co se po něm chce.. důležité je psa dostávat co nejvíce do zvěře. Jinak, jestli chci pouštět ze štontu, tak doporučuji, aby jste si vždy požádal, aby Vás postavili jako posledního a vypouštěl jste psa hned na začátku společně s honcema, aby nedošlo k tomu, jak už tady bylo řečeno, že psa vypustíte "proti proudu" a on otočí zvěř, kterou už psi tlačí ven. Nebo doporučuji, nechat psa nějakému honcovi, který ho prostě pustí, ale to ten pes opravdu nesmí být velký fixátor, aby hned po vypuštění neletěl hledat Váš, to by Vás asi Váš soused nepochválil. Ale řekl bych, že bordíci asi nejsou typičtí psi, pracující samostatně..
Radek Chadim reaguje 26.11.2014 09:23
Mít psa na štontu není vyloženě špatná věc, ale vypouštět ho do probíhající leče je podle mého názoru a mých zkušeností nesmysl. Smyslem společných lovu na spárkatou zvěř má být vyhnat zvěř z krytu na střelce, kteří se mají na loveckých postech chovat tiše a nenápadně, aby k nim lovená zvěř přišla pokud možno v klidu a na blízko, aby je střelec, stojící na dobrém loveckém stanovišti co se týče bezpečnosti střelby, výhledu atd., mohl dobře a bezpečně ulovit. Vypouštět psa ze štontu do leče má dle mých zkušeností obvykle za následek několik věcí: zvěř se nahání zpátky do houštin proti tlaku, který má možnosti střelby a lovu do značné míry omezen, v okolí štontu, odkud se pes vypustil zvěř málokdy přechází, protože málokterý pes umí nahánět na svého pána a né každá zvěř je s tím srozuměna, že má vybíhat právě u páníčka onoho otravného psa :-). Není tomu tak vždy a všude, ale moje zkušenost je ve většině případů taková. Není špatné mít na štontu rezervní pejsky na dosled, protože ti vyhonění v leči už toho při dosledu moc obvykle nepředvedou, lépe řečeno jsou "nastavení" na jiný režim lovu. Ale málokdy člověk zase zažije, že by lovec na štontu se psem řekl po leči: pojďte, já s mým psem se po tom postřeleným divočákovi půjdem podívat - co si budeme namlouvat.
Josef Hanzlík reaguje 22.11.2014 21:45
Tak to musí být paráda.Děkuji.
pavel reaguje 22.11.2014 13:58
To pan Hanzlik. Spickova prace dle me vypada takto-popisi praci 2 krepelaku: Po zacatku lece je vudce vypusti na stontu(je jedno,kde stoji). Psici vbehnou do lece a vemou to k honcum. Zde spolecne s nimi prohledavaji lec, ale nejdou od nich daleko. Proste spolupracujou s nima. Kdyz narazi na prasata, lisku ci jinou zver(krome srnci, ta je nezajima), tak ji z 95% vytlaci z lece pres stont sveho majitele. Pokud prasata projdou pres honce zpet, tak se prasat drzi a neustale dorazi. V tomto pripade se jim hodnekrat povedlo oddelovat z rudlu mensi mnozstvi selat(max.co jsem videl 3ks) a ty opet vytlacet pres sveho pana z lece. Po vytlaceni se vraceli zpet k rudlu a zase se snazili oddelit nejake prase, pripadne s pomoci honcu vytlacit vsechny prasata ven. Zver, pokud neni poranena, tak mimo lec nepronasledujou, ale na hrane strelcu se vraceji zpet do lece... Po skonceni lece ihned nasleduje navrat k panovi. A maji takovou fyzicku, ze zvladnou 2 nahanky a 2 bazanti hony (utery, ctvrtek, sobota a nedele) a pracuji cely den na 100%. je pravda, ze vecer nejsou skoro schopni nastoupit do auta, ale v lese nevypusti ani minutu. Mozna mam spatnej pohled na vec, ale takto si myslim, ze by to melo vypadat. Majitel rika, ze starej to ma v sobe, ze ho nic neucil a mladej takto jede jen v pritomnosti stareho...
Jezikova Anna reaguje 21.11.2014 20:16
Dobre vedené duriče pán Bárta naozaj zver duria spoľahlivo. U nich je ale iný problém a to udržať ich v pohone. Nič nie je čiernobiele, každý pes je iný. A aj vodiči sú rozdielni. Ale kto sa snaží, väčšinou sa po čase dočká úspechu. Pán Bárta do písmena máte pravdu o love v malých pohonoch pri malom počte strelcov. Vtedy spoľahlivý dobre vedený pes vie perfektne zapracovať. Dokonca je celkom dobre možno loviť so psom aj individuálne.
Arnošt Bárta reaguje 21.11.2014 15:13
Vycvičit k nahánění honiče - braky, kopov atd. asi není zase tak těžké, horší je to se slídiči a teriéry. To by vám měli poradit spíše majitelé teriérů, nejlépe bordíků. Pánovén to není pouze o tom, že by se Pavlovi nechtělo jít do leče s homcema, ale pro praxi je to super věc, když je třeba malá síčka 2-3 střelci a pustíte psa a on vám ji sám prohledá a vyžene zvěř na střelce. Já jsem to s křepeláky cvičil tak, že jsem je posadil na ochoz zvěře u seče, kde jsem předpokládal jakoukoliv zvěř a dal jsem povel Hledej. Nejlepší je to, když je pes čerstvý, nevylítaný. Pes narazil na zvěř a sám ji sledoval a pak se vrátil. Pokud v leči bude více psů a honci, tak by to pro psa mělo být o to lákavější. Ale jak jsem psal, jeden mi to dělá jen chvíli, než se unaví a druhý bude lítat celou leč a pak mě jde teprve hledat. Chce to vyzkoušet.
Jezikova Anna reaguje 21.11.2014 08:18
Pavel, dávali a dávajú Ti tu dobré rady, tak to podľa nich skús, zo štontu to však psíka nenaučíš, hlavne nie bordíka, ale postupne Ti môže pomôcť niektorý Tvoj kolega, ktorého Tvoj psík pozná a on ho zoberie do pohonu, Ty vtedy radšej jeden alebo aj viackrát nechoď ani na štand, to sa mi osvedčilo ale pri výcviku ABJ. Prajem Ti veľa úspechov a radosti pri práci so psami, v pohone aj na štande. Pán Hanzlík píše o úpadku kvality prepeličiarov, ale ja mám podobné poznatky ako pán Bárta. Na úpadku vidím morálku pána Hanzlíka, ktorý sa Ti otvorene posmieva.
Arnošt Bárta reaguje 21.11.2014 07:54
Pavle, já mám dva křepeláky. Jednoho 10 let, ten v první leči lítá sám, ale jak se unaví tak chodí na krátko a pořád se ke mě vrací. Dokud není unavenej, tak ho můžu pustit a on bude hledat v leči sám. Jak se unaví, tak si ke mě sedne a nebo pobíhá jen kolem mě. Ten druhý 6 let, toho můžu vypustit od nohy nebo z odložení u leče a bude tam slídit klidně sám. Ale to je dáno temperamentem. Sice jsem ho to před HZ učil, ale nedalo mi to moc práce. Já ale pokud jdu na naháňku se psem, tak jdu vždy do leče. To nahánění použivám jen pokud doma děláme naháňku a je nás málo střelců, tak jdu z honcema a zůstanu nějakou leč nazad, jako střelec. Jo pane Hanzlík a k těm křepelákům. Nevím jestli upadají, ale pokud jich je čím dál více, tak je větší pravděpodobnost, že se najdou horší jedinci, to je logické. Já když jsem sháněl první štěně, tak jsem jel 300 km a u nás v okrese byli asi 3 další psi. Teď jich jich napočítám nejmíň 10 v okruhu dvaceti kilometrů.
Josef Hanzlík reaguje 20.11.2014 21:34
Povznesme se prosím nad můj vřelý vztah s p.Jezikovou a popiš mě,jak vypadá špičková práce psa vypuštěného ze štontu na naháňce.To je záležitost,o které fakt nic nevím a zajímá mě to.No a jestli fandíš lovu v leči,tak je otázka času,kdy budeš svědkem pořádného maléru.Tykání jsem si dovolil,protože myslivost dělám 30 let a střílím 40.Jo a ještě poznatek,křepeláci ve své kvalitě silně upadají.
pavel reaguje 20.11.2014 14:04
Velmi mi mrzi, ze se dalsi diskuse zmenila v osobni napadani mezi lidma... Jiz nekolikrat jsem chel reagovat, ale pak jsem vzdy radsi vse smazal. Ale zacnu jinde. Strilim sice teprve 13 let a za tu dobu jsem stal na stontu max.10x a to jsem na nahankach kazdy tyden, nekdy i 4x za tyden(vyjimecne). Ale obcas se clovek dostane na nahanku,kde proste nechteji, abych sel do lece, ale na stont. A kdyz vidim psika jak se zatvari, ze bych ho mel nechat doma a nevzit ho s sebou, tak bych nejradeji zustal doma i ja. A verte, ze uz jsem videl psiky(konkretne krepelaky), kteri odvadeli spickovou praci a byli vypousteni ze stontu. Zadne samostatne loveni ci neco podobneho, ale opravdu spickova prace. Proto jsem se ptal, jak toho dosahnout. Ne z duvodu, ze bych byl linej chodit do lece atd, ale z duvodu zajimavosti, jak vubec neco takoveho psika naucit.Verte, ze kdyz je v leci skupina rozumnych lidi a psu, kteri jsou na sebe zvykli a spolupracuji, tak neni problem v leci nalovit vice, jak na stontech. To jen pro uptresneni. Pekny den preje Pavel :)
Jezikova Anna reaguje 17.11.2014 20:06
Arogancia a bezohľadnosť sú omnoho horšie vlastnosti.
Josef Hanzlík reaguje 17.11.2014 19:59
Jste ješitná,zaslepená a hloupá.
Jezikova Anna reaguje 17.11.2014 19:23
Staršieho alebo indisponovaného kolegu, ktorý možno celý život bol oddaný chovu psov a lovu s nimi treba "upratať" nabok, nech si zoženie nejakú čivavu alebo ešte lepšie mačku. Ale vôbec Vás nepoburujú športové preteky paralympionokov, ktoré sú doslova pretekmi mrzákov. To chápete, pretože nie sú s Vami na štandoch. Samozrejme váš veľký vzor begala ovláda lov pomocou psov dokonale, možno lepšie ako Vy, keď ho tak vrelo doporučujete mne.
Jezikova Anna reaguje 17.11.2014 19:11
Páni v poriadku. Neomylní prehovorili. Aj Vy raz zostárnete a kto čím hreší, tým trestaný býva.
Jiří Lotrinský reaguje 17.11.2014 16:22
Bravo Josef, konečně to někdo Jezikové vysvětlil, doufejme, že to ta "chytrá" paní ze Slovenska pochopí.
Josef Hanzlík reaguje 17.11.2014 13:14
Vážená paní,vy mě svýma teoriema dostáváte do kolen.Vzhledem k tomu,že jsem se zúčastňoval naháněk u vás na Slovensku vím,že to tam chodí stejně jako u nás.Tedy-pokud je myslivec jakýmkoliv způsobem handikepován a chce se zúčastnit,určí mu závodčí"štont" tak,aby to vyhovovalo jeho možnostem.Pak on sám musí být natolik soudný,aby nekazil,nebo co nejméně kazil lov sousedům lovícím na nejbližších stanovištích.Prostě,pokud mu jeho zdravotní stav,nebo pokročilý věk nedovoluje lovit se psem,tak to prostě oželí a sežene si domů psa,coby společníka v domácnosti.Z projevu pana pavla mám spíš dojem,že se jedná o mladšího méně zkušeného myslivce,neboť nemocný stařec by se na takovou ptákovinu neptal.A Vy už dejte taky pokoj,nebo požádám Begalu,aby Vám tuto problematiku co nejpodrobněji vysvětlil!
Jezikova Anna reaguje 16.11.2014 23:58
O.K. pán Hanzlík. Ale predsa sa ešte zamyslime nad problémom. Ja si myslím, že pán pavel môže mať celkom pochopiteľný dôvod na svoje konanie. Vodič psa, ktorý je fyzicky čiastočne indisponovaný napríklad následkom úrazu, dlhodobej choroby alebo vysokým vekom môže skúšať aj takéto na prvý pohľad nepochopiteľné finty, aby si mohol trocha odpočinúť. A preto bez dôkladného poznania situácie mi odsúdenie nepripadá najvhodnejšie. Samozrejme výcvik psa v pohone sa nedá obísť ani nahradiť. Iba si treba uvedomiť, že nikto nebude stále mladý a zdravý. Alebo sa mýlim?
Josef Hanzlík reaguje 16.11.2014 22:18
S tím souhlasím.
Jezikova Anna reaguje 16.11.2014 09:22
Pán Hanzlík, máte pravdu ale nemám nijaké zlé úmysly. Moja reakcia naozaj nebola na otázku pána pavla ale na výrok : Pes alebo v pohone, alebo doma. A pán pavel bez toho, aby chodil so psikom do pohonu, nenaučí psa nič a ani mu nik neporadí.
Josef Hanzlík reaguje 14.11.2014 19:44
Paní Jezikova,značně překrucujete téma a odvádíte debatu zcela jinam.Pan pavel nehodlá mít psa uvázaného na stanovišti,což se při klidném psovi dá zcela v pohodě,nýbrž sám hodlá na stanovišti setrvat a psa vypouštět do leče,což tu skoro jednohlasně odsuzujem.
Jezikova Anna reaguje 13.11.2014 20:41
Pán Samek vidno, že máte skúsenosti so psami. Iba jedno ma z Vašej skúsenosti zaujíma a to kde dáte vášho psíka, ak vedúci poľovačky rozhodne, že Vy a Váš pes budete naháňať až v treťom pohone. Prvé dva pohony budete na štande. Alebo si myslíte, že za každú cenu treba vypustiť všetky psíky od začiatku poľovačky až do konca? Predstavte si, že psov si na poľovačku privedie dvanásť z dvadsiatich poľovníkov, čo sa nezriedka stane. Nie všetky poľovačky sú na jedno kopyto a naozaj má byť snahou každého vodiča psa byť s ním v pohone, pretože len tam získa pes potrebné skúsenosti a navyše vodič ho môže usmerňovať. Lenže niekedy okolnosti vyžadujú aj iný systém. A vtedy so psom, ktorý nedokáže byť kľudný na štande sú problémy. Z mojich skúseností viem, že keď je v pohone naraz veľa psov, obzvlášť keď nie sú na seba dobre zvyknuté, tak ich práca v pohone nie je kvalitná. Psíky horšej kvality kazia prácu dobrých psíkov. Po poľovačke potom každý chváli svojho psa a nadáva na ostatné psíky. Samozrejne sa nedohodnú a je oheň na streche. Vy osobne zrejme máte viac psíkov, zrejme dokážete s nimi úspešne prehnať menší pohon bez účasti ďalších psov, nepotrebujete stáť na štande a bola by hlúposť Vás tam stavať. A to je naozaj radosť mať takých psov. 5 mesačného bordíka mám teraz aj ja. Uvidím čo z neho vykrešem.
Jiří Celler reaguje 13.11.2014 20:27
Taky to nechápu. Někdo tu psal o tom, že ho bere čert, když se na naháňce sejde 10 psů a do tlaku jdou dva. S tím souhlas. Letos jsem byl na jedný naháňce nucenej si stoupnout na štont (psa mi lovili jiní jeho druhové po celej den, aniž by to jejim páníčkům nějak vadilo) a vedle mě stál člověk, kterej ze štontu pustil jezevčíka, kterej imrvére luxoval dvěstěmetrovej kruh kolem nás po celou dobu. Šílenej pocit marnosti... Pochopím, když má s sebou někdo na štontu psa pro případnej dosled. Unavení psi, kteří celej den pracujou úplně jiným stylem, než se při dosledu požaduje, nejsou pro barvu zrovna nejlepší, i když jí normálně zvládají perfektně. Ale kolik z těch stoličkářů na štontech bere psa kvůli tomuhle?
Petr Samek reaguje 13.11.2014 18:39
Nějak nechápu smysl tohoto výcviku ! Pochopitelně dnešní ZŘ umožňují u disciplíny nahánění psa vypouštět od nohy nebo z odložení ale proč stát na štontu a psa nutit jít do leče ? To jste tak žhavej na ránu, že jdete se psem ale zároveň na štont ? A totální nesmysl je psa vzít, pak ho dát nějakýmu honci ať ho někde vypustí ! Co to má za význam ? Navíc jestli znáte trochu práci borderterierů, tak víte, že většinou chodí spíš na krátko a hlídají si vůdce pro kterého pracují. Pavle, snažte se vycvičit si svého bordíka aby lovil pro Vás, aby jste si mohl v leči vychutnat práci kterou vidíte a kterou máte možnost ovlivnit. Opravdu Vám bude dělat radost, když Vám někdo bude vyprávět, co ten Váš pes v leči dělal a Vy to nebudete vidět ? Lovím 35 let a celou dobu jsem se svými psy v leči a zážitků mám, že bych je mohl rozdávat !
Jezikova Anna reaguje 13.11.2014 16:29
"A jaký je podle vás nejlepší pes na naháňku?" Tomáš D, pripomína Ti táto otázka niečo?
Jezikova Anna reaguje 13.11.2014 16:24
Tomáš D aj v pohone sa dá streliť toľko zveri ako na štande, niekedy aj viac. Koľko si Ty osobne organizoval poľovačiek so psami a v akých revíroch? A máš vôbec psa?
Tomáš D. reaguje 13.11.2014 15:22
Poslední roky je k vidění více vůdců, kteří na naháňce psa pustí raději ze štontu nebo ho nepustí ani z kotce aby si sami mohli střelit na štontu a nemuseli se plahočit v tlaku.
Jezikova Anna reaguje 12.11.2014 19:44
Dobre vycvičený pes, keď je to potrebné a účelné, musí ostať na povel pokojne sedieť pri nohe alebo odložený aj na štande počas pohonu. Aj to je práca psa a často nie ľahko výcvikom dosiahnutá. Keď navyše po vypustení spoľahlivo pracuje aj v pohone alebo pri dohľadávaní (dosledu) je to pes veľmi cenný napriek tomu, že celý deň nemaká v pohone. A dobre viem o čom píšem.
Tonda Urban reaguje 12.11.2014 12:40
Na začátku ho nauč a podpoř svou přítomností v leči. Později ho vypouštěj sám od nohy např. dříve nahánění z houštin na BZ, atd. Starší zkušenější pes zejména při najití černé na naháňce je dobré. Mladý pes se utvrdí ve zvěři, která se má ulovit. Později sám pes půjde jen s honci nebo přiběhne za nimi při klepání, volání atd. Jinak chování na stanovišti je také potřebné. Pokud pes běhá několik lečí ve sněhu, je lépe na dosled odpočinutý pes. Také uznávám spíše práci psů, kteří makají v leči než jen celý den sedí u nohy.
Jezikova Anna reaguje 12.11.2014 12:33
pavel, dole máš uvedené dobré rady, chce to čas a trpezlivosť. Ak psíka privykneš práci v pohone, ale musíš tam chodiť s ním aj Ty, potom Ti možno už na štande nebude chcieť ani zostať.
Jezikova Anna reaguje 12.11.2014 12:29
Ale páni vôbec to nie je také jednoznačné - doma alebo v pohone. Ak je poľovačka v náročnom a rozsiahlom teréne a ak je dostatok psov, býva rozumným zvykom nepustiť ráno všetkých psov. Vtedy na štandoch s vodičmi ostanú poslušné a ovládateľné "rezervné" psíky a tieto sa vypustia do pohonu potom, keď niektoré psíky už sú unavené. Takže nič nie je čiernobiele. A pes, ktorý sa za celý deň neunaví je veľkou vzácnosťou.
Michal Tůma reaguje 12.11.2014 05:12
Hare promin, tak to nemělo znít, chtěl sem říct že se to da aby to pes pochopil tak jak sem psal na konci. A aby byl pes na štontu postrádá logiku, proč ho tam nechat mrznout, s tím souhlasím a víc se nebudu předvádět.
Har alt reaguje 12.11.2014 00:46
Michale, nikdo nežádal chvalozpěvy na Tvého psa. Otázka zněla jinak, jak psíka naučit. Souhlasím s přispěvately, kteří tvrdí, že pes nemá na štontu co dělat. Buď bude v leči nebo doma!
Michal Tůma reaguje 11.11.2014 23:11
Můj pes múže jit do leče klidně s honci a klidně i ze štontu, ví co má dělat a co se po něm chce. Když si ho pustím ze štontu, přijde po leči zdruhým křídlem, nebo sám. Když vyjede z leče a uvidí střelce, vrátí se zpět do leče a celou leč ho nevidím, poznám jen podle hlášení kde je. V zimě na čekanou na divočáky jej neberu, když potřebuju dohledávku, volám staré ať mě ho nachystá a on už zase ví co budu chtět po něm. Já sem ho vždycky chtěl naučit hlavně to, aby na naháňkách nelítal za zvěří po celé honitbě, ale jen tu leč co se žene, aby pochopil co se chce a naučil se to od jiných psů. Kamarád měl zkušenýho psa a od něj to pochytil, dneska už mám dalšího mladýho psa a tak jej občas už beru a drží se starýho a věřím že se taky vychodí. Chce to hodně chodit po naháňkách a on nato příjde, nehledě na to, že honit zvěř je jejich si myslím největší zábava. Ať se daří.
Erika Doležalová reaguje 10.11.2014 15:27
Dost zvláštní "požadavky". Pokud chci na naháňku psa a chci od něj hledání a nahánění černé, jdu s ním do tlaku. Pokud chci stát na štontu, neberu s sebou psa. Obojí dokupy - tj. já na štontu a pes v leči - mi přijde trochu postavené na hlavu, takový pes se spíš než dobré práci naučí "lovit sám pro sebe" nebo dělat si co chce (ideálně nic).
Jiri Horvath reaguje 10.11.2014 12:46
Dokáže mě těžce vytočit když příjdu na nahánku vidim deset psu a v leči sotva dva.Tak ty psi nechte doma a zbytečně si je neku.....!!!A na poslední leči všichni machrujou jak jim pes nemaka,jen ze sebe děláte blbce.Naháňka bez psů=stráta času!!!
Zdeněk Cedidla reaguje 10.11.2014 10:12
Na štont pes nepatří rušíš tím nejen sebe ale i své sousedy.Takže když chceš být na štontě nech psa doma a nebo s ním jdi do tlaku.
Libor Ludík reaguje 9.11.2014 21:08
Nejprve s ním musíte chodit s honci a pokud mu to jde a baví ho to a pochopí o co jde, tak si ho vezměte na štont a myslím si,že až uslyší honce tak na vás bude pěkně naštvanej a když ho vypustíte tak se k nim rád přidá.Mám to ze zkušenosti a když se naučí znát leče tak není co řešit.Ale nejednoduší je naučit chodit ho s honci.Tak to děláme u nás,ráno dám psa honci a on s ním v pohodě dělá celý den a po výřadu si ho vezmu.Ale až druhý rok, první si musíte odchodit se psem vy.
Josef Hanzlík reaguje 9.11.2014 20:39
Buď jdu se psy do leče,nebo je nechám doma.Jak má přijít sousedům např,liška,když to tam prolítává Tvůj kočkopes?Ser na tyhle výmysly.
Martin Šlehofer reaguje 9.11.2014 20:18
Nebuď línej, seber se a tahni s nim do leče.