ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Nejsilnější trofeje roku
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2012
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2013
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2014
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2015
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2016
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2017
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2018
NEJSILNĚJŠÍ TROFEJ 2019
Jelen lesní
bodová hodnota: 212 CIC
váha: 170 kg
věk: 12 let
Môjmu priateľovi patróni dopriali.
Môjmu priateľovi patróni dopriali.
vloženo: 17.9.2019 21:25
autor: Jezikova Anna

Srnec obecný
bodová hodnota: 102 CIC
váha: 17 kg
věk: 6 let
po říji
po říji
vloženo: 9.9.2019 21:34
autor: Pavel Oršulík

Daněk evropský
bodová hodnota: 201 CIC
věk: 11 let
Životní trofej daňka
Životní trofej daňka
vloženo: 21.10.2019 13:26
autor: JCH

Prase divoké
bodová hodnota: 113 CIC
Lovu zdar
Lovu zdar
vloženo: 14.2.2019 09:47
autor: Michal / admin /

Muflon
bodová hodnota: 248 CIC
váha: 41 kg
věk: 7 let
Beran 7 let,  248,5 CIC
Beran 7 let, 248,5 CIC
vloženo: 15.1.2019 17:56
autor: Jan Pavlík

Nejlepší naháňky roku
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2015
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2016
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2017
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2018
NEJLEPŠÍ NAHÁŇKY 2019
Lovu zdar
Lovu zdar
počet kusů: 36
vloženo: 10.2.2019 19:48

Nedělní vycházka.
Nedělní vycházka.
počet kusů: 21
vloženo: 24.11.2019 19:24
autor: Milan Švanda

Dnešní obeznaná
Dnešní obeznaná
počet kusů: 11
vloženo: 5.1.2019 18:20

Společná naháňka
Společná naháňka
počet kusů: 4
vloženo: 16.11.2019 19:45
autor: jiri rajs

Naháňka MS Hubert Horní Bradlo
Naháňka MS Hubert Horní Bradlo
počet kusů: 4
vloženo: 2.12.2019 08:21
autor: Kamil Plíšek

Statistika
  • 181816 fotek (22 dnes)
  • 6660 videí (0 dnes)
  • 328 odkazů (0 dnes)
  • 4669 inzerátů (6 dnes)
  • 326 diskuzí (0 dnes)
  • 577156 komentářů fotek (60 dnes)
  • 12467 komentářů videí (1 dnes)
  • 2533040 hlasování fotek (316 dnes)
  • 51762 hlasování videí (2 dnes)
  • 32551 registrovaných uživatelů
    5 dnes nových, 34 online

Připomínky a názory
Diskuze

Yukon Photon XT 6,5x50L - extrémní zkrácení výdrže baterií

Rumcajs vložil 30.9.2019 13:59
Zdravím všechny,

už nějaký ten rok k plné spokojenosti používám digitální zaměřovač Yukon Photon XT 6,5x50L a bez jakýchkoli obtíží s ním mám uloveno několik desítek kusů černé. Bohužel ale v poslední době se mi nezanedbatelně zkrátila doby výdrže baterií. Vestavěný přísvit nepoužívám, dosvěcuji výhradně externím. Než jsem měl problémy s výdrží baterií, tak jsem na nabíjecí GP 270MAh vydržel několik (možná i desítek) hodin. Nyní mám ale problém, aby mi plně nabité baterie vydržely na jeden večer s občasným puštěním. Koupil jsem i sadu nových nabíjecích, takže bateriemi to není. Jednorázové (alkalické GP nebo i Duracell) mi nyní vydrží maximálně na 3 večery s občasným pouštěním zaměřovače.

Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Nevíte, v čem může být problém?
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
Rumcajs reaguje 21.10.2019 13:20
Jsem rád, že diskuse pomohla, kéž by to tak bylo vždy a byly debaty co k čemu a ne k ničemu, jak to tu nezřídka kdy bývá… Ale ještě závěrem. Oslovil jsem v době založení toho linku prodejce (e-shop prolov.cz) se slušným dotazem, s vysvětlením, odkazem na koupi u nich a i s uvedením toho, že je přístroj již po záruce. Čekal jsem alespoň nějakou alibistickou odpověď, když ne nějaké doporučení, nebo radu. Když se ale nic nedělo ani po týdnu od doručení zprávy o přečtení, tak jsem se jim připomněl s poděkováním za nic a dovětkem, že „jsem moc rád, že vím, že pro ně péče o zákazníky končí prodejem a uplynutím záruky.“ A že „Jistě e-shop rád doporučím dál.“ Až po této urgenci jsem konečně dostal odpověď. To ale bohužel ve smyslu, že je to vlastně v pořádku, že odpovídající pán přeci „baterie GP nepoužívá ani do hodin, ale to už je u vlastníků těchto přístrojů známo dlouho. Na obyčejné standardní alkalické baterie vydrží nový přístroj cca. 30 minut. Maximální má uvedenou 4 hodiny.“ Toliko tedy jen k postoji „odborníka“ a prodejce zařízení.
Michal Kulich reaguje 18.10.2019 09:54
Chlapi, díky za příspěvky. Měl jsem úplně stejný problém a po přečtení vašich příspěvků, jsem vyměnil za lithiové a hle, je po problémů s vybíjení. Ještě jednou díky
Juras reaguje 7.10.2019 20:05
H.J.má asi pravdu s tou vlhkostí spojené s přechodovými odpory je to pochopitelná věc za tyhle prachy se divím že to vydrží 5-6let já mám PHOTONA 4rok zatím bez závad sise koukám po termovizi,co si budem povídat termovize za Nějakejch 40 000asi nic moc a to z druhý ruky nová 1000000kč každej na to nemá já teda ne,Mán první XT co jsem četl ty novější RT maj ještě nějaký mouchy asi počkám až doslouží to co mám možná že už prasata ani nebudou a ž pujde do kytek Chlapi přeji LOVU
H.J. reaguje 7.10.2019 09:37
Ahoj, k poklesu výdrže můžu dát něco do málo do debaty. Mám (měl) jsem stejný problém, před časem jsem si také všiml, že baterie vydrží mnohem méně. Časem tento problém ještě gradoval a dokonce musím po ráně ihned vypnout puškohled, jinak za minutku hlásí baterie nulu. Zkoumal jsem čím to je a odpověď byla že po pár letech používání vlivem zpětných rázů, kondenzace vlhkosti při zimních čekaných a podobně prostě vznikají studené spoje a přechodové odpory, které baterie mnohem více zatěžují. Opravovat nemá cenu, je to kukr v ceně telefonu a prodejce vám vysvětlí, že telefon také po pár letech měníte . Dal jsem tedy na jejich rady a koupil Parda, kouká nesrovnatelně lépe a Jukona, jsem nastřelil na druhé kulovnici jako záložní. Je to prostě běžná levná elektronika s omezenou životností, kdo loví hodně, musí holt počítat s tím, že jednou za pár let to musí vyměnit.... Lovu.
Rumcajs reaguje 4.10.2019 10:50
Jurasi, děkuji za takřka vyčerpávající návod. Zcela jistě vyzkouším toto doporučení a přechod na nenabíjecí lithiové baterie. Uvidím, co to udělá, horší než teď to jistě nebude. Případně, pak vyzkouším nějaké ty 1,5V nabíjecí. Doplním: Přístroj v záruce již není. Kdyby byl, řeším to samozřejmě záruční reklamací. Yukon používám jen na lov. Příležitostně na prohlížení terénu v případě, kdy u sebe zrovna nemám binokulár digiNV od Buschnellu, ale to je ojediněle. Návod a doporučení jsem dostal. Otázkou ale zůstává: Co se změnilo? Ještě na jaře mi několikahodinová výdrž fungovala i s mnou popsanými bateriemi a teď ne...
Martin Medek reaguje 4.10.2019 08:30
Zdravím. Řeším obdobně jako Juras. Lithiové baterie Energizer do Yukonu i přísvitu. Neřeším pak mrazy, kdy výdrž klasických baterií rapidně klesá a výdrž je opravdu dlouhá. Jinak používám termo flir jako pozorovák, takže yukona zapínám jen pro přečtení zvěře a případný lov. Baterky takto vydrží cca půl roku.
Juras reaguje 3.10.2019 20:53
Zdravím vaši věcnou diskuzi,vlastním stejný Photon tak moje zkušenost cca po4letech používání,po roce jsem přestal používat nabíjecí baterie Ni-Zn mají jen 1.2V což je v součtu 2 ks napětí jen 2.4V ten přístroj je stavěn na 3V je to malej rozdíl,ale je na displeji ukazuje stav baterie při plě nabytých nabíjecích baterií na 100 procent jen chvíli po chvilkovém dívání kapacita rychle klesá člověk je s toho nervozní i když to ještě vydrží relativně dlouho,má zkušenost používám zásadně lithiové nenabíjecí akumulátory 1.5V Energizer Ultimate dával jsem je na jaře tak že investice asi 100kč a jsou tam pořád nepoužívám vestavěný přísvit ten je tam stejně až na vyjímky nepoužitelnej, v přídavným přísvitu Pulsar 940nm mám stejný akumulátory a je podzim a stále ukazují plný stav. Chodím ven často ne denně,ale3-4 do týdne,otázkou je jak ten Yukon používáte znám lidi kteří ho používají jako též pozorovák pak je problem to nevydrží dlouho žádný baterky pokud ne doporručuji objednat u Čínana nabíjecí akumulátory 1.5V už i takový jsou zhruba za cenu těch Energizer a pak už to má smysl objednáte na ALIEXPRES,Jinak nám známého tomu kamarád elektrikář udělal místo těch dvou monočlánku takovou redukci baterky tam vubec nemá z víčka keytu na Photonu nahoře je vyvedenej kabel končící mikro USB a krmí to powerbankou 20 000mA připevněnou na pažbě jako pouzdro na náboje jednou za rok nabije a používá i jako pozorovák.Já mám pozorovák taky Yukon Signál napájím ho též powerbankou ten má už výstup na USB přidělanou jí mám klasickou škrt páskou zespoda má jen8000mA a na jedno nabití výdrž při mé frekvenci venku je asi 7 měsícu což bohatě stačí odpadá pak starost když jdu ven jestli budu koukat nebo se to ani nenahodí a jdu domu.Přeji Lovu to jen mé zkušenosti
Vaclav Rejchrt reaguje 2.10.2019 18:39
Tak pokud je v záruce tak reklamovat. Já měl akorát problém že po nastřelení se po čase rozhodil, ale vyreklamoval jsem ho a už je v pohodě. Ještě se poptám v okolí jestli někdo neměl podobný problém jako máš ty, ale to už by asi někdo říkal. řekl bych že photon je jeden z nejvíce používaných nočáku takže ti určitě někdo poradí.
Rumcajs reaguje 2.10.2019 13:35
Díky za reakce sem i do zpráv. Václavův druhý příspěvek prakticky potvrzuje mnou uvedenou dobu životnosti nabití baterií. Jak jsem už psal: „… tak jsem na nabíjecí GP 270MAh vydržel několik (možná i desítek) hodin.“ Možná bych k Václavově údaji o 12ti hodinách nějakou tu hodinu i přidal, ale to není důležité. Jde o to, že mě nyní nové a plně nabité baterie, které v jiných přístrojích „drží“, vydrží v Yukonu doslova pár minut. A pár minut není ani deset minut a už vůbec ne 12+ hodin. Problém tak neoddiskutovatelně existuje a je v přístroji. Proto jsem vlákno založil a proto hledám, zda někdo s tímto už zkušenost nemá.
Karel Perlík reaguje 1.10.2019 12:17
Zdravím, já když používal dobíjecí Ni-Mn baterie, tak mi vydrželi cca na dvě čekané a bylo to s chlupem (nosil jsem další 4ks náhradních)! V současnosti nosím Ni-Zn a ty vydrží 4-5 čekaných při stejné četnosti pozorování!!
Vaclav Rejchrt reaguje 30.9.2019 19:40
Ještě takoví poznatek zkoušel jsem jak dlouho vydží jedny baterie v nepřetržitém provozu když jsem testoval které bude nejlepší pořídit a bylo to cca 12 hodin v kuse.
Vaclav Rejchrt reaguje 30.9.2019 19:38
Zdravim, překvapuje mě že vám vydrželi baterie tolik čekaných mě moje nabíjecí baterie vydrží standardně maximalně ty tři a spíš dvě čekané a to přístroj taky nemám furt zapnutý. A znám pár dalších kteří na tom jsou podobně jako já. Spýš bych řekl jestli jste neměl vy nějaký jedinečný přístroj. Protože 3 čekané na jedny baterie je podle mě standard. Jinak jsem s xtečkém docela spokojen.
Rumcajs reaguje 30.9.2019 13:59
Zapřisáhlé odsuzovače Photonů a jistojistě šťastné majitele termovizí a Pulsarů prosím o zdržení se komentářů, díky.