ZMRZLINA ŠTARNOV  |   NAFTA ŠTARNOV  |   VEJCE ŠTARNOV  |   MAKRELA ŠTARNOV  |   MYSLIVOST a LOVECTVÍ
12 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář E-shop Inzerce
Vyhledávání

Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

V roce 2011
V roce 2011
vloženo: 7.3.2013 10:55
autor: H.J.

úlovky (svět)

Losy z Kamčatky
Losy z Kamčatky
vloženo: 24.3.2013 06:32
autor: mirojevo

trofeje

rarita 2012
rarita 2012
vloženo: 20.3.2013 21:47
autor: Trlifaj Vladimír

zvěř v přírodě

Obnova
Obnova
vloženo: 11.2.2015 08:39
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 27.8.2015 07:00
autor: jirka krbeček

fotopast

...
...
vloženo: 12.5.2017 19:46
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Můj první pokus v osmi letech
Můj první pokus v osmi letech
vloženo: 15.1.2017 18:11
autor: Matyáš Langmajer
Statistika
  • 196483 fotek (12 dnes)
  • 6920 videí (0 dnes)
  • 322 odkazů (0 dnes)
  • 5312 inzerátů (0 dnes)
  • 316 diskuzí (0 dnes)
  • 635289 komentářů fotek (50 dnes)
  • 12645 komentářů videí (0 dnes)
  • 2786157 hlasování fotek (120 dnes)
  • 53041 hlasování videí (0 dnes)
  • 33641 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 17 online

Připomínky a názory
Diskuze

Zvěřní políčka (ZP)

Patrik Dvořák vložil 26.9.2020 17:57
Zdravím, mám dotaz na myslivce co mají s tímto zkušenosti a žádám o radu, vysvětlení.
ZP má velikost max. 1ha a nebo bylo možno udělat mezi dvěma 1ha políčky 6m mezeru, ta podmínka v metodice na r.2020 zmizela. Chápu to správně tak, že např. mám 5ha půdní blok, rozdělím ho na 5ks po 1ha a na něm mohu udělat 5ks ZP se splněním dalších podmínek ???
Chcete reagovat na toto téma? Zaregistrujte a přihlaste se.
František Havran reaguje 30.9.2020 16:22
Ahoj Patriku. Pokud se nepletu (a možná pletu), tak to jsou dotace ministerské, nikoliv krajské. Kraj myslivost nevypisuje... Ale pravdu máš v tom, že asi vhodnější bude obrátit se na nějakého pantátu na krajském úřadě na referátu , popřípadě přímo napsat na ministerstvo zemědělství. SZIF by ti asi neporadil.... Nicméně je to jedno kdo, každopádně bych se dotazoval přímo u zdroje a ne na nějakém diskuzním fóru. Pokud to vezme ad absurdum, tak je tam napsáno, že velikost políčka je maximálně 1ha a teď je otázka, jak si to kdo vyloží... Jestli bude pět políček po jednom hektaru a nebo jedno pětihektarové políčko oseto několika plodinami. Je to o tom, jaké máte úředníky...A proto bych se dotazoval přímo tam..
Patrik Dvořák reaguje 29.9.2020 07:39
Karle mám nudli 1,5ha 400x38m a to bylo řečí, že tam mám samej plevel, ano byla tam směs jetele a svazenky, že tam vyrostlo kde co, no a, bylo to plný hmyzu, pánům zemědělcům se to nelíbilo. Karle to nejde domluvit a ty bys svoje pole dal jim a oni ti po nich budou jezdit tak jak jezdí, já čekal x let než jsem to mohl vzít nazpět a ted jim to prostě nedám. Co se týká umístění těch 5ha je v nejlepší lokalitě na bažanty, ano je to a bude supermarket pro všechno a jsem za to rád. Máš pravdu, že víc míst a menších, ale tady ta situace je neřešitelná a jak jsem psal, máme to na vícero místech i tak, jen tady mi jde o to, abych to využil správně v souladu s podmínkama, který se změnily.
karel zvářal reaguje 28.9.2020 19:48
Jak napsal František, nejjistější bude ptát se příslušného úřadu na stanovené podmínky. Za sebe bych ten 5 ha monoblok vyměnil s agronomem za 5 km nudlí (mezí), je-li to po dohodě možné.
Patrik Dvořák reaguje 28.9.2020 19:32
Karle mám možnost obdělávat na ZP střídavě s využitím na obilninu pro seba a MS 4PB větší jak 1ha a pokud zmizela podmínka 6m mezery mezi jednotlivými PB, tak to chápu tak, že tam prostě být nemusí. Prostě má někdo známého na příslušném úřadě ??? Franto s tím nemá SZIF nic společného, jde o dotace z kraje na myslivecká políčka, nečerpám dotaci na ha jako zemědělec, ale jako MS na myslivecká ZP.
František Havran reaguje 28.9.2020 15:56
Patriku, jediný oprávněný podat informaci je příslušný úřad SZIF. Normálně tam zavolej nebo napiš. Jsou tam taky jenom lidi a pokud nechytneš nějakého vzteklouna, kterému stará večer nedala, tak ti normálně a v klidu odpoví. A hlavně - budeš to vědět přesně. A ne že "Pepa říkal a já si myslel"... Hodně sil! F.
karel zvářal reaguje 28.9.2020 13:14
A jinak se domnívám, resp. předpokládám, že žádné zásadní omezení by se toho týkat nemělo, už jen z důvodu vyzkoušet tuto větší plochu jako bezpečné refugium zvěře, pokud se ta rozptýlená jeví jako zasažitelná pesticidy. Chce to ale napsat řádné zdůvodnění.
karel zvářal reaguje 28.9.2020 12:41
??? Chemizovat ta políčka by byl úplný nonsens, o tom snad nikdo ani neuvažuje! Právě na těchto ploškách bez postřiků žije hmyz, který koroptve potřebují pro kuřátka. A zajíc raději trávu než řepku či kuku.
Patrik Dvořák reaguje 28.9.2020 11:36
Zdravím, ZP máme na x místech, co se týká dotazu, píšu to, jelikž to je vlastní pole a nehodlám dát pole do směny z důvodu způsobu obdělávání, byť místní podnik je k půdě šetrnější jako jiní kolem, ale přes to jeduje a plošně i randapem podrostky na pár místech asi z vyšším obsahem plevele, já si myslím, že diskáčema dvakrát po nějakým čase by bylo líp. Nechci přehršle chemie a pokud je možnost využít dané pole byť 5ha na ZP, tak chci vědět jak nejlépe z hlediska využití, tak aby to bylo finančně udržitelné. Co se týká nějaké domluvy, ano možné je asi vše, ale pokud to nemáte ve své moci a pod svou kontrolou, prostě nerozhodujete a to je špatně. Jedna věc je co by bylo asi nejlepší a druhá je praxe a to je velkej průser. Pořád se ptám, proč stříkají kolikrát ročně, proč jsou až u cesty nebo i v ní, proč sami od sebe něco neudělají. Mě jde čistě jen o vysvětlení mojí otázky. Díky
karel zvářal reaguje 28.9.2020 09:58
Patriku, po formální stránce nejsem s to dát stopro správnou odpověď, ale po praktické stránce to vidím jako neužitečné plýtvání. Domluvil bych se s agronomem na vytipování vhodných míst pro meze či biopásy. Nudle široká 10 m a dlouhá 500 m (na kraji honu), založená na deseti místech honitby, a to tak aby byla/y prostorově vyvážená/é, splní účely výživy zvěře nejlépe. Je třeba mít na paměti teritorialitu zvěře, a tomu uzpůsobit rozmístění políček. 5 ha pole je jakýsi supermarket. Kvůli čárce možná dobré, ale postrádá to praktický rozměr. Přeji hodně úspěchů při vyjednávání. Myslivosti zdar!
Patrik Dvořák reaguje 28.9.2020 09:32
???
Patrik Dvořák reaguje 26.9.2020 17:57
?????