17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj  první Srnec
Můj první Srnec
vloženo: 18.7.2018 00:39
autor: Oldřich Eidelpes

úlovky (svět)

Dnes ráno " LOVU ZDAR "
Dnes ráno " LOVU ZDAR "
vloženo: 26.4.2019 06:11
autor: Michal / admin /

trofeje

Srnec 22.5.2012
Srnec 22.5.2012
vloženo: 23.5.2012 20:49
autor: Petr Sobek

zvěř v přírodě

Sluníčko občas hřeje
Sluníčko občas hřeje
vloženo: 9.3.2018 09:55
autor: Děda z lesa

zbraně

Nůž - damašek a paroh
Nůž - damašek a paroh
vloženo: 3.8.2016 12:49
autor: Karel Obrtál

fotopast


''Modelka'' :)
vloženo: 14.9.2012 20:45
autor: Petr Hudeček

myslivecké umění

na dreve
na dreve
vloženo: 19.5.2019 13:46
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761023 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363059 hlasování fotek (16 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39916 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Halali

olej 50x70
vložil: Carpin
vloženo: 28.2.2012 15:41
zobrazeno: 5844x
hodnocení: 22 hlasů



Komentáře:

10.3.2012 16:05 vložil ErikSR
Pekne pozdravujem majster,u mňa ste no.1 so všetkými Vašimi zázrakmi,aj s týmto,a kto nepochopil myšlienku tochto obrazu nech premýšla ďalej,isto tú kritiku nemyslia až tak vážne ako to tu popisujú a keď nebodaj áno tak je to s nimi dosť vážné...ešte raz klobúk dole a kto si myslí že to vie lepšie,nech to skúsi..pozdrav(kerik SR)(srnce)(FEHOVA)
8.3.2012 11:37 vložil Ing. Vlastimil Kothánek
Kritizovat umí každý, mě se to líbí a nijak mě to nepohoršuje. Líbí se mi vaše pojetí určitých situací,které nastávají.
1.3.2012 22:22 vložil Ing. Petr Novotný
Ale ten nátisk mají oba dobrý :-)
1.3.2012 21:47 vložil Jiří Lengyel,starší
Vážení máte jistě pravdu,ale....mysliveckou latinu určitě šlo zobrazit možná jen tužkou,uhlem nebo jinak.Připadá mi trochu"drahé"malovat satiru olejem,ale jen můj názor.Jinak...na Vaše díla se vždy velice rád podívám,mnohé bych chtěl vlastnit,ale tento ne.....
1.3.2012 12:30 vložil Carpin
P.Bělka - hovoříte mi z duše.
1.3.2012 12:29 vložil Carpin
P.Lengyel - pointa tohoto výjevu je právě v synchronizaci zúčastněných. Bez té flašky by se jednalo o možná krásný obraz, ale bez dalšího sdělení, bez vtipu, bez, bez, bez... bez flašky.
1.3.2012 12:22 vložil Mgr. Ondřej Bělka
Nechtěl jsem, ale musím.. domnívám se,že výtvarné umění obecně nemusí přeci za každou cenu někoho "vychovávat". Ani zde u mysliveckých námětů to není jiné. Obsahem je často nadsázka, narážka, reflexe aj. Je proto škoda, že tyto aspekty nedokáže nebo nechce mnoho lidí ve výtvarných pracích "číst" a svazují umění až do "otrocké reality" jakou plní zejména fotografie, čímž se nechci fotografie ani v nejmenším dotknout.
1.3.2012 11:37 vložil Jiří Lengyel,starší
Škoda velice hezkého obrazu,který nemá chybu jen ten fór to kazí.....(Ten člověk s láhví je tam navíc)
29.2.2012 07:05 vložil Carpin
P.Zemánek, co tu probůh řešíte?! Je snad na první pohled jasné, že se jedná o fór. Tohle přece není ani zobrazení reality, ani kritická satira, tohle je myslivecká latina.
28.2.2012 21:52 vložil Zemánek Michal
p.Carpin,když se troubí halali,tak všichni účastníci kromě trubače mají smeknuty pokrývky hlavy a jelen leží na zprávném boku.Pro úspěšného lovce je to taková událost,že si zápitné nechá na později.Vaše obrazy se mi moc líbí,ale tento bych v loveckém pokoji mít nechtěl.Nevěřím tomu,že by si někdo takto dovolil pohanit krásné myslivecké tradice.
28.2.2012 20:59 vložil Carpin
Mýlíte se, pánové, přesně tohle také dělají (pokud máte zájem, napište mi mail a já Vám pošlu důkazy). Že to není správné, o tom není pochyb, ale děje se to. No, máte trochu mylné představy, jak by měl vypadat obraz, který by alespoň trochu splňoval zásady kompozice a aby vyzněla jeho myšlenka...
28.2.2012 17:53 vložil Zdenek Š v o m a
Tak tak.Jelen na levém boku,láhev v pravé ruce.Tohle myslivci přece nedělají! ...a nebo jo?? :-)
28.2.2012 17:25 vložil Zemánek Michal
No,máte trochu mylné představy o obyčejích myslivců,když je takto vyobrazujete při troubení halali.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.