17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

muflon 2014
muflon 2014
vloženo: 2.12.2014 13:06
autor: Ivo Kolář

úlovky (svět)

Na skok za hranice Čr
Na skok za hranice Čr
vloženo: 4.11.2020 19:40
autor: Martin Saifrt

trofeje

Šesterák
Šesterák
vloženo: 21.8.2017 06:27
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Liška v oboře
Liška v oboře
vloženo: 2.6.2020 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

Nové zapažbení lankasterového kulobroku,moje práce.
Nové zapažbení lankasterového kulobroku,moje práce.
vloženo: 28.1.2020 15:49
autor: Stanislav Satoria

fotopast

...
...
vloženo: 11.7.2017 20:17
autor: Michal Vokurka

myslivecké umění

Autor neznámý I.
Autor neznámý I.
vloženo: 14.1.2017 13:48
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 243702 fotek (8 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9802 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761029 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363182 hlasování fotek (105 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Nečekaný double

Po loňské zimě, kdy tady pod horami napadlo sousta sněhu a příroda tak vykonala svůj přirozený výběr, nebylo jednoduché obeznat nějaký průběrný kus holé srnčí zvěře. Jeden takový jsem uprostřed října obeznal uprostřed rozsálých pastvin. Srna vodila dvě srnčata, oba byli srnečci a jeden z nich byl slabší. Ne, že by to bylo úplné nedochůdče, ale jeho bráška byl o poznání silnější a také byl již zcela přebarven. Brali pašu ve svahu pastviny nad vrstevnicovou šípkovou mezí. S dobrým větrem jsem našoulal obloukem k vrcholu pastviny a zalehl nad nic netušící trojici. Axe jsem zadaunoval vedle sebe a v duchu mu říkám, "dívej se, jak se to dělá!". Silný kříž starého Zeisse srovnám s krkem srnčete a již padá výstřel. Srna s druhým srnčetem nejistě odbíhá a nechápavě se ohlíží za ležícím. "Nechám ji v klidu odejít a půjdu," říkám si a dál ležím, když v tom do té doby ležící Ax vystartuje směrem k srnčeti. Zlostně na něj syknu a trhnu vodítkem zpátky, ale přitom koutkem oka zahlédnu příčinu jeho chování. Z meze pár vteřin po ráně vyrazila liška a pěkně si to mete ke střelenému srnčeti. Nechápu. Vteřinu mi trvá než se proberu, bleskově přebíjím, mířím a bác. Liška háže salta dvacet metrů od srnčete a já pouštím psa. Něž Ax uběhl těch 110 m, liška sebou mrskne a je v trní. "Do šípku!" nadávám si a spěchám za psem. Ten je již zavrtaný v trní a hledá. Během chvíle slyším dvojí zahlášení a pak už jen dobře známé zvuky dávení. Sláva! Po vytažení lišky z trní jdu vyvrhnout srnče, chválím psa, který na mě kouká jakoby říkal, "viděls to, jak se to dělá??".
Po vyvržení si chvíli posedím u dnešního výřadu, děkuji patronům a psovi a přemýšlím..."Proč ta liška běžela přímo k srnčeti?" a taky "Musím si tam nechat dát napínáček" :)
15.10. 2012, 8:00, 110 m, srnče 8 kg na krk, liška fena 7 kg na měkko, 7x57R, Zeiss 4x.
vložil: Pavel Zábranský
vloženo: 11.4.2013 14:45
zobrazeno: 3948x
hodnocení: 25 hlasů



Komentáře:

14.4.2013 17:57 vložil Josef Strejc
Lovu zdar.Dobrý lovec, ZH a bordík nemá chybu.1***
14.4.2013 08:25 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
12.4.2013 06:44 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
11.4.2013 22:45 vložil Zdenek Š v o m a
Lovu zdar!To se čte samo :-)
11.4.2013 22:15 vložil Miroslav Šteffek
Lovu zdar! Pěkně a čtivě napsáno.
11.4.2013 21:28 vložil petr vesely
LOVU ZDAR! Super.
11.4.2013 21:19 vložil František Zapalač
Lovu Zdar
11.4.2013 20:54 vložil Gerhard Závorka
Lovu Zdar,pěkně popsáno.
11.4.2013 16:04 vložil Jan Bachratý
Lovu Zdar,jste sehranná dvojka.1***

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.