17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Letošní...
Letošní...
vloženo: 29.10.2020 17:43
autor: JCH

úlovky (svět)

Losy z Kamčatky
Losy z Kamčatky
vloženo: 24.3.2013 06:32
autor: mirojevo

trofeje

rarita 2012
rarita 2012
vloženo: 20.3.2013 21:47
autor: Trlifaj Vladimír

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 9.3.2012 09:05
autor: Marek Drha

zbraně

Nové zapažbení lankasterového trojáku,detail napasování, moje práce.
Nové zapažbení lankasterového trojáku,detail napasování, moje práce.
vloženo: 8.7.2020 18:39
autor: Stanislav Satoria

fotopast

...
...
vloženo: 7.5.2016 16:47
autor: František Popílek

myslivecké umění

.S.
.S.
vloženo: 24.1.2013 18:02
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243712 fotek (9 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363211 hlasování fotek (32 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Nečekaný double

Po loňské zimě, kdy tady pod horami napadlo sousta sněhu a příroda tak vykonala svůj přirozený výběr, nebylo jednoduché obeznat nějaký průběrný kus holé srnčí zvěře. Jeden takový jsem uprostřed října obeznal uprostřed rozsálých pastvin. Srna vodila dvě srnčata, oba byli srnečci a jeden z nich byl slabší. Ne, že by to bylo úplné nedochůdče, ale jeho bráška byl o poznání silnější a také byl již zcela přebarven. Brali pašu ve svahu pastviny nad vrstevnicovou šípkovou mezí. S dobrým větrem jsem našoulal obloukem k vrcholu pastviny a zalehl nad nic netušící trojici. Axe jsem zadaunoval vedle sebe a v duchu mu říkám, "dívej se, jak se to dělá!". Silný kříž starého Zeisse srovnám s krkem srnčete a již padá výstřel. Srna s druhým srnčetem nejistě odbíhá a nechápavě se ohlíží za ležícím. "Nechám ji v klidu odejít a půjdu," říkám si a dál ležím, když v tom do té doby ležící Ax vystartuje směrem k srnčeti. Zlostně na něj syknu a trhnu vodítkem zpátky, ale přitom koutkem oka zahlédnu příčinu jeho chování. Z meze pár vteřin po ráně vyrazila liška a pěkně si to mete ke střelenému srnčeti. Nechápu. Vteřinu mi trvá než se proberu, bleskově přebíjím, mířím a bác. Liška háže salta dvacet metrů od srnčete a já pouštím psa. Něž Ax uběhl těch 110 m, liška sebou mrskne a je v trní. "Do šípku!" nadávám si a spěchám za psem. Ten je již zavrtaný v trní a hledá. Během chvíle slyším dvojí zahlášení a pak už jen dobře známé zvuky dávení. Sláva! Po vytažení lišky z trní jdu vyvrhnout srnče, chválím psa, který na mě kouká jakoby říkal, "viděls to, jak se to dělá??".
Po vyvržení si chvíli posedím u dnešního výřadu, děkuji patronům a psovi a přemýšlím..."Proč ta liška běžela přímo k srnčeti?" a taky "Musím si tam nechat dát napínáček" :)
15.10. 2012, 8:00, 110 m, srnče 8 kg na krk, liška fena 7 kg na měkko, 7x57R, Zeiss 4x.
vložil: Pavel Zábranský
vloženo: 11.4.2013 14:45
zobrazeno: 3950x
hodnocení: 25 hlasů



Komentáře:

14.4.2013 17:57 vložil Josef Strejc
Lovu zdar.Dobrý lovec, ZH a bordík nemá chybu.1***
14.4.2013 08:25 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
12.4.2013 06:44 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
11.4.2013 22:45 vložil Zdenek Š v o m a
Lovu zdar!To se čte samo :-)
11.4.2013 22:15 vložil Miroslav Šteffek
Lovu zdar! Pěkně a čtivě napsáno.
11.4.2013 21:28 vložil petr vesely
LOVU ZDAR! Super.
11.4.2013 21:19 vložil František Zapalač
Lovu Zdar
11.4.2013 20:54 vložil Gerhard Závorka
Lovu Zdar,pěkně popsáno.
11.4.2013 16:04 vložil Jan Bachratý
Lovu Zdar,jste sehranná dvojka.1***

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.