17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Muflon
Muflon
vloženo: 3.11.2019 23:21
autor: hubertushk

úlovky (svět)

Baikal 2019 - druhý tetřev
Baikal 2019 - druhý tetřev
vloženo: 7.5.2019 07:05
autor: Martin Mati

trofeje

Rarita
Rarita
vloženo: 13.9.2016 15:14
autor: Martin Kronus

zvěř v přírodě

Obnova
Obnova
vloženo: 11.2.2015 08:39
autor: Děda z lesa

zbraně

Výroba celého nového kohoutu s hlavou kozorožce, moje práce.
Výroba celého nového kohoutu s hlavou kozorožce, moje práce.
vloženo: 27.9.2019 20:23
autor: Stanislav Satoria

fotopast

...
...
vloženo: 3.9.2012 14:58
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

"Tužkofixoakrylová" malba na papíře
"Tužkofixoakrylová" malba na papíře
vloženo: 4.10.2012 22:15
autor: Ivo Ondráček
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761023 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363059 hlasování fotek (16 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39916 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lišáček

Po horkém dnu se navečer vydávám do revíru, poohlédnout se zda nezůstala někde ještě zapomenuta jednička. Sluníčko již pomalu padá za obzor, tak šoulám krajem lesa kolem luk, které po mulčování začínají pěkně obrůstat. Je příjemný podvečer, ale v revíru je nějak hlucho. Když pomalu došoulám na horizont, tak chvíli pozoruji zařící vrchol Lysé hory, který je ještě osvětlován rudou září zapadajícího slunce. Poté scházím k švestkové aleji, ale i tady je pusto prázdno. Vracím se po horizontu , který je hranici honitby a sleduji louky u sousedů jak jsou pěkně poježděny stopami terénního vozidla a do mysli se mi dere otázka - projížděli to pytláci či naši dobří sousedé ? No ono to vyjde asi na stejno. Pomalu pokračuji k vrcholu kopce, kde je lavička. Chvíli si oddychnu a pozoruji okolí a pak pomalu pokračuji k loukám mezi lesy, kde vychází vysoká. Přicházím k posedu a když vidím, že na něm nikdo není pomalu k němu docházím. Začíná se stmívat a tak jen odkládám psa za trní a usedám na první příčku žebříku. V protilehlém rohu pod lesem vidím pastvit srnčí kus a tak beru dalekohled, aby jej obeznal. Když jej pozoruji tak vidím jak kousek od něj na louku vybíhá liška, za ní druhá a třetí zůstává sedět pod okrajovým smrkem a rozhlíží se po okolí.Mám je na nějakých 120 metrů a tak sedím a pozoruji. Fotit se již nedá je málo světla, lovit z pozice, jakou jsem zaujal se také nedá a tak jen pozoruji. Jde o starou lišku s lišťaty, kdy stará liška sedí pod stromem a lišťata pobíhají po louce pod jejím dohledem. Několikrát se k ní vrátí, ale ona stále nehybně sedí a jen pozoruje. Nemůžu si dovolit nějaké velké pohyby a tak jen sedím s dalekohledem na očích a sleduji snahu lišťat něco ulovit. Pomalu se přibližuji kolem lesa ke mně a tak si v duchu říkám, počkám, možná příjdou na brokový dostřel. Venku se rychle stmívá, v dalekohledu sic vidím dobře, ale můj starý Zeis 6 již pomalu dle mého odhadu ztrácí viditelnost. Jedno z lišťat se rozhodlo vydat přímo proti mně. Neodolám , opatrně spouštím dalekohled na hruď a pomalu zvedám kulobrok. Chvíli mi trvá, než se mi podaří najít liště v puškohledu a to díky jeho bílé náprsence, jak jde proti mně. Opatrně odjišťuji, umísťuji hrot kříže pod bílou náprsenku a pomalu jej vedu a když se mi zdá, že již mám plné sklo mačkám spoušť. V oslnění výstřelem nevidím nic, neslyším žádný pohyb a tak šahám do kapsy pro baterku a když ji rozsvítím ve směru výstřelu vidím na nějakých deset kroků lišku v posledních záchvěvech odchodu do věčných lovišť. Nechám ji chvíli klidu, pak přivolám psa a jdu si úlovek prohlédnout. Statný lišáček, nu což je jich trochu moc a máme ještě nějaké nevyřízené účty za uloupené kachny.
vložil: Ron Gordon
vloženo: 27.8.2016 00:11
zobrazeno: 4833x
hodnocení: 10 hlasů



Komentáře:

29.8.2016 20:06 vložil Jan Horáček
Docela dobré počtení. Lovu zdar.
28.8.2016 22:41 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
27.8.2016 16:10 vložil Josef Zrostlík
Lovu Zdar! Dobrý lov!
27.8.2016 10:17 vložil Jan Chaloupka
Lovu zdar!
27.8.2016 07:35 vložil Drahoš Hikl
Lovu zdar!
27.8.2016 06:18 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
27.8.2016 05:49 vložil Zdeněk Bárta
Lovu zdat!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.