17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jeden z mých nejlepších srnců - říje 2013
Jeden z mých nejlepších srnců - říje 2013
vloženo: 19.8.2013 14:44
autor: Martin Vojtěch

úlovky (svět)

Splněný sen.
Splněný sen.
vloženo: 14.9.2015 08:36
autor: Martin Vaculík

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 13.9.2019 11:35
autor: David Zimek

zvěř v přírodě

...pozor !
...pozor !
vloženo: 4.6.2013 17:23
autor: Vít Hlavica

zbraně

Zajímavý nůž s baterkou
Zajímavý nůž s baterkou
vloženo: 6.4.2015 08:57
autor: Děda z lesa

fotopast

Liška.
Liška.
vloženo: 17.1.2018 14:19
autor: Bohumír Petříček

myslivecké umění

na dreve
na dreve
vloženo: 19.5.2019 13:46
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362802 hlasování fotek (6 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Jaromír Uher starší....

....Soutocký lesník ve výslužbě se dnes dožívá 89 let.
Pane Mirku všechno nejlepší, hodně zdraví a optimizmu přeje kolektiv Soutockých lesníků.
vložil: Jiří Netík
vloženo: 19.5.2016 15:48
zobrazeno: 2902x
hodnocení: 23 hlasů



Komentáře:

22.5.2016 17:00 vložil Jiří Netík
Jeho děda byl lesník a hájenka byla doopravdy ze Slovenské strany řeky Moravy. Meandr už byl blízko, téměř se dotýkal, tak čakanem udělal rýhu a voda si to už probrala a hájenka byla na Moravě. Pan Uher vždycky říkává: " Můj děda změnil čakanem tok řeky Moravy."
21.5.2016 13:20 vložil Jiří Wenzl
Pana Jaromíra Uhra st. znám bohužel jen z fotek - zato z knih Aloise Mikuly jsem se dozvěděl velmi zajímavou historii rodu Uhrů: Jednalo se se původně o rybářský rod sídlící v osamělé rybářské chýši (tedy Slovenském) u břehu tehdy (v předminulém století) meandrující řeky Moravy. Jejich chýše stála na nezaplavované písečné vyvýšenině (hrůdu) obtočena ze ze tří strán řekou ( v meandru). Za kterési povodně si ovšem řeka Morava zkrátila trasu (protrhl se meandr), čímž se chýše ocitla na moravské straně. Jestliže na Slovensku (tehdy v Uhrách - odtud jejich příjmení) měli právo rybolovu, po nedobrovolné migraci na Moravu se ocitli v majetku jiného panství, které toto právo neuznávalo a snažilo se je odsud vystrnadit. Jenže Uhři se nedali, nakonec je majitel panství (resp. tamější lesní správce) vzal na milost, dokonce početnou rodinu Uhrů zaměstnal jako své vůbec první stálé lesní zaměstnance (tehdy v lese pracovali místní lidé jen sezónně přes zimu, kdy nemuseli pracovat na poli). Osobně jsem se setkal s jedním s potomků tohoto rodu za komáří kalamity v srpnu 1985, když u rodného domku (tehdy již rekreační chalupy) sbíral jablka. S úžasem jsem pozoroval, jak při rozhovoru s ním mu na lysém čele pijí krev komáři - pan Uher se je ani nesnažil odehnad (já bych bez repelentu a síťky nevydržel postát na místě), což jsem přisuzoval jeho geneticky zakódované adaptalibitě na místné poměry. Takže pevné zdraví, pane Uher.
21.5.2016 07:10 vložil František Mlčoch
Dovolím si přidat se ke gratulantům...
20.5.2016 05:43 vložil Jaroslav Vlosovský
Také přeji hodně zdraví.
19.5.2016 19:00 vložil Jaroslav Novotný
Krásný věk,velká gratulace!!!!!
19.5.2016 17:17 vložil Jiří Zábran
Dobré zdraví a Lovu zdar.
19.5.2016 16:53 vložil Jindřiška Padalíková
Pane Uher, dobré zdraví, dobrou mysl a hodně štěstí a pohody. Blahopřejí holky Káčerkovy z Tvrdonic.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.