17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kanec 250 kg z nážho revíru 126,8 CIC.
Kanec 250 kg z nážho revíru 126,8 CIC.
vloženo: 24.2.2012 01:46
autor: Ivan Hruška

úlovky (svět)

Zimbabwe díl 13.
Zimbabwe díl 13.
vloženo: 4.1.2018 12:09
autor: Radek

trofeje

Včerejší srnec
Včerejší srnec
vloženo: 12.7.2019 20:01
autor: Milan Jirmann

zvěř v přírodě

Kňour
Kňour
vloženo: 12.1.2016 09:00
autor: Děda z lesa

zbraně

Nůž pro sokolníka
Nůž pro sokolníka
vloženo: 28.3.2017 19:46
autor: Karel Obrtál

fotopast

Daněk
Daněk
vloženo: 22.2.2018 19:26
autor: Aleš Náhlý

myslivecké umění

velikonoce
velikonoce
vloženo: 17.4.2012 07:41
autor: Svatoslav Ščudla
Statistika
  • 243664 fotek (13 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (8 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761000 komentářů fotek (15 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362932 hlasování fotek (70 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Muflonče 10kg, 60 mertů od nástřelu, .270Win SP 9,7gr a srnče 5,5 kg na 80 metrů,v ohni

Tak se s Vámi podělím o jedem z těch zajímavějších podzimních lovů. Protoze bylo potřeba ulovit srnče do tomboly an naší poslední leč, tak jsem trávil hodně času v revíru, ale jak to určitě všichni znáte, kdyz je potřeba tak to prostě nejde. Ono by to šlo, pokud by to člověk lovil bez rozmyšlení a na první setkaní, ale když se mi nechtělo donést nějaké srnče, kterého by byla škoda, tak jsem si dával s obeznáním načas. Ráno jsem zasednul k poli se zasetou řepkou v naději, že zde by se mohlo nečo objevit. Když začalo svítat, tak jsem již ve svém okolí dalekohledem pozoroval asi 10 kusů srnčího, a zbývalo jen na to, počkat až bude dostatek světla na obeznání. Okolo sedmé hodiny, když už jsem měl vyhlídnuté lovné srnče, tak na pole vyšla 7 členná tlupa mufloní zvěře. Lov mufloní máme povolený na vyjímku, protože to není zveř u nás stálá. Tak jsem přehodnotil úmysl lovu ze srnčího na nejslabší muflonče a přerušil ranní ticho. Tlupa rychle zmizela opět v krytu, ale muflonce již po nejakých 30 metrech viditelně zaostávalo. Po dojití na nástřel jsem ho bez problémů dohledal asi 60 metrů od nástřelu. Zasaženo bylo na zadní komoru. Muflonče muflonek vážil 10 kg.
Ještě to ráno se mi potom na šoulačce povedlo ulovit i srnče, které však kvůli hmotnosti 5,5 kg a horšímu zásahu do tomboly dát nešlo. tak jsme poprvé měli jako hlavní vyhru kus mufloní zvěře;)
vložil: Trautenberg
vloženo: 3.1.2011 07:27
zobrazeno: 4187x
hodnocení: 24 hlasů



Komentáře:

12.1.2011 10:16 vložil Patrik Bok
To je jako mluvit do zdi,on Mára je šetřivej a když počítá ,že za rok dá 100 kulových ran ,tak by ho to položilo.A vypadá to,že toho parádně naloví mrak zvěře,ale nepíše tu o neprostřelených kusech a kusech co nedosleduje.A hodně za to může střelivo a to že je "trochu zbrklík".Ráže 270W je hodně povedená ráže,ale když to hamá cizí nebo přebíjený střelivo a ne slabý a zastaralý SB.To pak vlastně ani není 100% 270tka.Nezlob se na mě Máro.
3.1.2011 13:45 vložil Filip Pětivlas
Lovu zdar. Úlovky co jsem videl jsou dobré, ale neuvažoval jste o změně střeliva? Podle toho co jsem viděl a četl se SB 9,7g SP chová přinejmenším divně:-).

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.