17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj životní
Můj životní
vloženo: 17.9.2012 21:44
autor: Ondřej Koubek

úlovky (svět)

Parochniar
Parochniar
vloženo: 8.5.2017 11:46
autor: NH

trofeje

Pán daněk II.
Pán daněk II.
vloženo: 4.10.2019 22:08
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Schengenská dohoda I.
Schengenská dohoda I.
vloženo: 12.1.2020 10:07
autor: Jiří Netík

zbraně

Nůž vyrobený tátovi k narozeninám
Nůž vyrobený tátovi k narozeninám
vloženo: 22.7.2015 15:57
autor: Milan Stýblo

fotopast

jelínek
jelínek
vloženo: 21.6.2019 16:05
autor: Michal Vokurka

myslivecké umění

*farbiar*
*farbiar*
vloženo: 15.3.2014 16:10
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243655 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362866 hlasování fotek (4 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Už v tom zase lítáme... :-))

Po více jak dvouměsíční pauze,kdy byl tak nějak v honitbách klid se opět začalo lovit a my máme zase možnost dohledávat... První prase bylo dohledáno 21.5.,kdy kule prošla prvním seletem, které zůstalo v ohni a střelec nevěděl,jestli bylo zasaženo i druhé sele. Po domluvě pro nás s Astou přijeli a my vyrazili na místo. Na krmelišti nikde žádná barva, ale Asta projde krajem cesty a už se pokládá do řemenu, nechávám jí mě vést,i když mám trošku pochyby,jestli po těch dvou měsících ,,volna,, se nevydala hned po první stopě,co našla… Ale tohle už se asi nezapomíná, cca po 150m nacházíme první barvu a Asta mě stále jistě vede dolu k potoku, po dalších 300m se Asta náhle zarazí a větří vysokým nosem, prase je již 15m před námi a zhaslé. Mělo pouze vstřel v oblasti plic a barvilo z ryje a svíráku, proto první barva až po delší vzdálenosti…
A druhého čurdu jsme byli dohledat včera. Bylo něco málo po deváté večer a otec jen tak prohodil, to se divím, že dneska ještě nikdo nevolal… Sotva to dořekl, samozřejmě začal zvonit tel., kouknu na volajícího a je mi vše jasné… Hajný mi hned vysvětluje, že střílel na blízko samotné prase a myslí, že ránu posadil nízko ,a že lončák bez zaváhání odběhl do blízké mlaziny… Připravuji vše potřebné s sebou a Asta už je celá natěšená. V lese musím ještě značný kus pěšky k nástřelu, kde jsou pouze stopy v blátě, ale barva žádná. Nechávám Zrzku vše v klidu obeznat, ta udělá 2 kruhy kolem mě a už se vydáváme do mlaziny, musím za Astou značně sehnutá, postupujeme pomalu a stále posloucháme, jestli neuslyšíme nějaký pohyb před námi. Nacházíme otěr, poměrně nízko, ale tmavé barvy. Postupujeme dál a Asta se opět zarazí a větří (dle mého kontroluje,zda je prase ještě živé), poté už mě dovádí na místo, kde již leží prase zhaslé. Kňourek tak 50kg měl zasažen zešikma jeden lalok jater a také škrtnutý trávník.
Lovu zdar Štajerákům…
Omlouvám se za kvalitu fotek, foceno jen telefonem...
vložil: Veronika Machová
vloženo: 28.5.2013 14:09
zobrazeno: 1537x
hodnocení: 13 hlasů



Komentáře:

7.8.2013 06:48 vložil Zbyněk Jílek
Ještě,že je zrzounek tak šikovnej...viď Verunko???

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.