17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

"Čtyřleťák"
"Čtyřleťák"
vloženo: 18.9.2017 20:37
autor: Pavel Veverka

úlovky (svět)

Jelen Polsko 2011
Jelen Polsko 2011
vloženo: 16.2.2012 19:58
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Říje 2012
Říje 2012
vloženo: 2.2.2013 10:51
autor: Aleš Náhlý

zvěř v přírodě

Kvartet
Kvartet
vloženo: 3.2.2014 21:17
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

PÁR MÝCH NOŽŮ DĚLANÝCH NA ZAKÁZKU.
PÁR MÝCH NOŽŮ DĚLANÝCH NA ZAKÁZKU.
vloženo: 9.1.2014 14:07
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

...
...
vloženo: 24.5.2020 14:54
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Když jsem na náledí zlomil pažbu
Když jsem na náledí zlomil pažbu
vloženo: 24.2.2017 06:15
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362797 hlasování fotek (1 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Striebro z maďarska

vložil: JUDr. Norbert Horváth
vloženo: 17.5.2016 08:13
zobrazeno: 3633x
hodnocení: 5 hlasů



Komentáře:

19.5.2016 19:59 vložil josef turek
Váženo s mozkem.
18.5.2016 21:10 vložil Michal Ferdics
Aj z vlastných dlhoročných skúseností s lovom v Maďarsku Vám môžem potvrdiť že sa pri bodovaní väčšinou zaokruhľuje na hor alebo ak tam je možnosť pridania bodu tak ho aj pridajú a hlavne u hostí, ktorý si za ulovenie srnca dobre zaplatia. Je tiež pravdou že sa trofeje bodujú aj vážia väčšinou 48 hodín po vyvarení niekedy len 24 hodín, hlavne ak hosť platí za každý gram nemalé peniaze. Musím tu však tiež dodať, že srnce v Maďarsku dosahujú aj celkovou váhou tela aj celkovou váhou lebky a trofeje, pre mňa neskutočné rozmery a môžem Vás uistiť že nejde o žiadný podvod ale o výborný genofond. Tento ich systém bodovania sa my osobne páčí oveľa viac ako náš slovenský, ( s Vaším českým nemám skúsenosti ale ani veľké ilúzie o ňom) kde vo väčšine prípadov záleží viac na tom Kto toho konkrétneho srnca uľovil ako o samotných kvalitách srnca. Žiaľ každý rok sa stretávam na tzv. "chovateľských prehliadkách" s medailovými srncami niektorých vyvolených "dôležitých" ľudí, ktorý by na medailu nedosiahli ani v Maďarsku s pripočítaním aj dátumu ulovenia srnca k bodovej hodnote a o veku srncov a prideľovaní červených bodov sa ani nechcem vyjadrovať lebo to je katastrofa sama o sebe. Aj preto radšej poľujem v Maďarsku kde vo väčšine prípadov platí pravidlo, že keď sa ti páči tak si ho uľov a prajem Vám všetkým aby ste sa raz aspoň mali možnosť pozrieť sa aké stavy a hlavne akú kvalitnú zver majú v Maďarsku bez žiadných červených bodov a nechutností v pozadí spojenými s týmto systémom hodnotenia trofejí.
18.5.2016 19:22 vložil Josef Langmajer
Ono asi kousek záhady bude v tom ,že Maďaři srnce váží a dva dny po odlovu asi bude lebka s parožím o "pár" bodů těžší.
18.5.2016 08:22 vložil Bohumír Novák
Je to tak. U srnců to hodně klame, někteří mají lebku těžkou jak ze železa a někteří jak z papíru.
17.5.2016 19:15 vložil JUDr. Norbert Horváth
Priatelia, nema dovod uvadzat nepravdu. Trofej vazi neuveritelnych 530g netto. V tele mal rovnako neuveritelnych 24 kg.
17.5.2016 17:00 vložil Milan Kučera
Ani já bych tohoto srnce z fota neodhadoval za medailového
17.5.2016 15:40 vložil Josef Langmajer
Také bych v žádném případě nehádal medaily.
17.5.2016 15:20 vložil josef turek
Jako kulturní vložka pro pobavení výborný.
17.5.2016 14:37 vložil Jan Máca
Jestli je paroží ze železa tak to potom jo.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.