17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

když se daří, tak se daří
když se daří, tak se daří
vloženo: 17.1.2014 01:13
autor: Zdeněk Urban

úlovky (svět)

Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
vloženo: 14.7.2020 19:46
autor: hubertushk

trofeje

Stříbrný
Stříbrný
vloženo: 11.2.2019 17:22
autor: Jeroným Levák

zvěř v přírodě

Liška v oboře
Liška v oboře
vloženo: 2.6.2020 08:32
autor: Děda z lesa

zbraně

Zavírací nože
Zavírací nože
vloženo: 1.9.2016 08:35
autor: Děda z lesa

fotopast

Že to byl bobr ?
Že to byl bobr ?
vloženo: 18.3.2017 15:17
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

Diviak...
Diviak...
vloženo: 9.3.2013 22:26
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243632 fotek (3 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760963 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362750 hlasování fotek (27 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Životný srnec



Kedze nám uz začala srnčia ruja rozmýšľal som kam pôjdem pozrieť nejakého srnca...rozhodnutie padlo na časť revíru novinske diely.Minuly rok som tam bol tiež cez ruju a podarilo sa mi privabit krásneho srnca 4-5 ročného šestoraka.O 19:00 sadám na stolicku na kraj výmoľa predomnou jačmeňovy lán o kúsok ďalej Kukuričný lán.Asi za 15 minút vabim prvý krat...po 10minutach vychádza z kukurice srna a zľahne v jacmeni...po asi 10-15minutach vabim zase...vychádza ďalšia srna a tiez zľahne v jacmeni.Skušam vábiť asi 2-3 krat a z kukurice vyšiel mladý srnec parožie zvarovno uši,ale tohto srnca sprevádzalo aj brechanie ďalšieho kusa srnčej zveri...Čakám 2-3minuty a skúšam vábiť...z kukurice vykukuje další kus srnčej zveri...pozerám cez ďalekohľad a usudzujem,že je to srnec.Až ked vyšiel viac do jačmena vidím,že je to krásny raritný srnec a tak vabim ešte raz...srnec sa dal ísť oblúkom na mna a ja ho mám po pravej ruke čo nieje najideálnejšie pozícia na streľbu...váham či streliť alebo nie...keď už bol v takej pozícii,že mna začal vetrit rozhodol som sa streliť.Mierim na komoru ale srnec stale v pohybe a tak som zapískal...v tom srnec na sekundu zastal a ja stláčam spúšť...srnec značí a odbieha,ale ranou si niesom istý...čakám 4-5minut idem pozrieť na nastrel a tam vidím farbu a kus pľúc...mal som zo sebou aj mladú jazvečičku,ktorá mna už ťahala na miesto kde srnec zhasol...srnec odbehol 20m.Prichádzam k nemu a pozerám na tohto krásavca...asi moja životná trofej...použitá vabnicka butollo...
vložil: Dominik Tomašovič
vloženo: 4.8.2016 11:50
zobrazeno: 5118x
hodnocení: 50 hlasů



Komentáře:

5.8.2016 21:09 vložil Jan Novák
Lovu zdar!
5.8.2016 14:11 vložil Lubomír Stejskal
Lovu zdar!
5.8.2016 10:54 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
5.8.2016 09:26 vložil Erika Doležalová
Tak to je velká paráda. Lovu zdar!
5.8.2016 08:41 vložil Arnošt Bárta
Lovu zdar
5.8.2016 07:51 vložil Miroslav Šteffek
Lovu zdar!
5.8.2016 05:56 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
4.8.2016 23:55 vložil Petr Hruška
Lovu zdar!
4.8.2016 22:37 vložil Jiří Netík
Lovu zdar!
4.8.2016 21:26 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!
4.8.2016 20:45 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
4.8.2016 20:43 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar! Dobrý srnec
4.8.2016 20:40 vložil Zdeněk Bláha
Lovu zdar!
4.8.2016 18:34 vložil Jan Chaloupka
Lovu zdar!!!
4.8.2016 16:50 vložil Jiří Šrom
Lovu zdar!
4.8.2016 16:11 vložil Jiří Slavík
Lovu zdar,supr trofej.
4.8.2016 11:53 vložil Jiří Zábran
Lovu zdar. 1***

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.